Supported languages
Follow us
XXI koolist XXI sajandi haridus

XXI koolist XXI sajandi haridus

Kutse auhinnaekskursioonile

Üleriigilisel majandus- ja ettevõtlusalasel e-viktoriinil Creatlon saavutasid silmapaistvaid tulemusi Maria Heinsar 9C, Don Rico Saluveer 7B ja Rauno Arike 9A klassist.

Auhinnaks tublidele võistlejatele on ekskursioon Eesti ühte potentsiaalikamasse tehnoloogiaettevõttesse Skeleton Techologies.

Skeleton toodab superkondensaatoreid ning on teist aastat järjest valitud maailma saja mõjukaima ettevõtte hulka, mis töötavad välja innovaatilisi ja puhtaid energialahendusi ja mille tegevus järgmise 5-10 aasta jooksul mõjutab märkimisväärselt maailma arengut.

Ekskursioon toimub neljapäeval, 30. novembril. Ettevõttekülastuse lõpus ootavad võitjaid kringel ja tunnistused.

Palju, palju õnne, põnevat ja teadmiste rohket ekskursioonipäeva!

Edu solistide konkursil

15. novembril osalesid meie kooli õpilased Hans Henri Miikre 4A, Maria Mathilda Teder 6A ja Rauno Mikser 7A. Mustamäe Laste Loomingu Majas solistide ja duettide konkurss-festivalil.

Zürii lemmikuks osutus Hans Henri Miikre, tunnustati ka Maria Mathilda Tederi head esinemist. Äramärkimist leidis laste omavaheline koostöö, kontsertmeister Rauno Mikser pälvis eripreemia.

Suur tänu, õpetaja Lydia Rahula!

2. koht inglisekeelses mälumängus «Eesti 100»

16. novembril toimus Loquizi keskkonnas üleriigiline inglisekeelne mälumäng «Eesti 100», kus meie kooli võistkond saavutas II koha.
Võistkonda kuulusid David Uslar, Andreas Ayrton Luhala ja Kristjan Pekk 11A klassist.

Palju, palju õnne!

Aitäh, õpetaja Ingrid Paggi

2. koht 5. klasside poiste jalgpalliturniiri finaalis

Tallinna kesklinnakoolide 5. klasside poiste jalgpalliturniiril saavutas kooli võistkond II koha.

Võidukasse võistkonda kuulusid:

  • Rasmus Rossar 5A
  • Ander Sikk 5A
  • Tristan Toomas Uba 5A
  • Jens Kaspar Pihkva 5B
  • Enriko Kajari 5B
  • Sten Robin Künnap 5B
  • Otto Gustav Kalaus 5B
  • Andrian Ilves 5C
  • Trevor Kägo 5C
  • Jürgen Petersoo 5C
  • Hugo Õitspuu 5C
  • Jasper Ney 5D

Palju, palju õnne!

Aitäh, õpetajad Ivo Raenok ja Indrek Vahtra

3. koht koolinoorte meistrivõistlustelt jalgpallis

Tallinna koolinoorte jalgpalli MV gümnaasiumi noormeestele saavutas meie kooli võistkond III koha.

Võistkonda kuulusid:

  1. Taavi Christopher Tuisk 11A
  2. Markus Meresma 11A
  3. Dannar Pärtel 11C
  4. Lars Markus Linnupõld 10B
  5. Siim Vaher 10B
  6. Sven Reintak 10B
  7. Frank Kenneth Liblikmann 10C
  8. Kaspar Tilga 12A
  9. Oskar Pukk 12A
  10. Georg-Kevin Tõnts 12B
  11. Chris Oliver Rahumägi 12A
  12. Karl Roomet Randvee 12A
  13. Marko Maal 12C
  14. Gregor Mändma 11A
  15. Ott Kangur 12B
  16. Ricko Tamm 12C
  17. Sören Stepanjan 11A

Palju, palju õnne!

Aitäh kehalise kasvatuse õpetajatele, Ivo Raenok ja Indrek Vahtra

1. kohad ujumisvõistluselt

4. novembril toimus Tallinna Tsooni Noortesarja ujumise I etapp, kus 5C klassi õpilane Trevor Kägo saavutas kaks I kohta ning pälvis oma vanuseastmes üldvõidu.

Palju, palju õnne!

Tänu treenerile ja lapsevanematele

6. koht üleriigiliselt keemiavõistluselt KOLB

Üleriigilise keemiavõistluse KOLB lõppvoorus saavutas gümnaasiumiastme võistkond 6. koha. Tublid keemiatundjad on Helen Laane ja Hans Erik 12A ja Jose Daniel Morales Sööt 11A klassist.

Palju, palju õnne!

Aitäh, õpetaja Lilian Kippasto

2. koht akordionifestivalil

Rahvusvahelisel 35. Pärnu akordionimuusika festivalil saavutas 4B klassi õpilane Annabel Võsa oma vanuserühmas II koha.

Palju, palju õnne!

Tänu juhendajale ja lapsevanematele

1. koht motokrossi karikavõistlustelt

6D klassi õpilane Robert Sarapuu saavutas Motokrossi Eesti Noorte Karikasarja üldvõidu 85cc klassis.

Karikasari koosnes kaheksast etapist.

Palju, palju õnne!

Tänu treenerile ja lapsevanematele

Lola Maria Pärna võistles maailmameistrivõistlustel Hispaanias

9C klassi õpilane Lola Maria Pärna osales oma esimestel maailmameistrivõistlustel Eesti parima võistlejana alla 17 aastaste tüdrukute purjelauaklassis Techno 293. Eestit esindas viis purjesportlast.

Palju õnne!

Tänu treenerile ja lapsevanematele.

Noored purjelaudurid võistlesid Techno 293 klassi MM-il
Purjelaualiidu uudis

Hääletada saab aasta parimaid purjetajaid Eestis: SIIN

4. koht väitlusturniirilt

Marie Valdes 11B klassist saavutas Eesti Väitlusseltsi ja Tartu Ülikooli BP turniiril 4. koha.

Palju, palju õnne!

Tänu juhendajatele.

3. koht üleriigiliselt õpioskuste võistluselt

28. oktoobril toimunud XXIII üleriigilisel õpioskuste võistlusel saavutas 6B klassi võistkond III koha.
Väga tublilt võistlesid Veli Kangur, Hedvig Kikas, Anette Kipso, Magnus Paavel ja Jako Julius Schmid.

Palju, palju õnne!

Aitäh, õpetaja Ruth Kallas

1., 2. ja 3. koht judos

Carl-Gustav Kont 10C klassist ja Markus Vanatoa 10A klassist (Spordiklubi Ookami) ja Daniel Markus Vardja 11B klassist (Spordiklubi Aitado) saavutasid Finnish Judo Openil Tamperes suurepäraseid tulemusi.

  • Carl-Gustav Kont U18 – 60 kg I koht
  • Daniel-Markus Vardja U18 – 66 kg II koht
  • Markus Vanatoa U18 – 73 kg III koht

Palju, palju õnne!

Tänu treeneritele ja  lapsevanematele

 

2. koht ettelugemise võistluselt

Tallinna koolide 4. klasside õpilaste ettelugemise päeva võistlusel „Kõik on kõige targemad“ saavutas II koha Markkus Pukk 4B klassist.

Markkus pälvis ka laste žürii eripreemia.

Palju, palju õnne!

Aitäh, õpetaja Tiina Peepson

Pildid
Lisa leiab Eesti Lastekirjanduse Keskuse lehelt.

3. koht inglisekeelselt ainevõistluselt

16. oktoobril Ehte Humanitaargümnaasiumis toimunud 7.-8. klasside inglisekeelsel võistlusel saavutasid meie õpilased Markus Martinson 8C ja Martine Margna 7C klassist III koha.
Võistluse teemaks oli «Šotimaa».

Palju, palju õnne!

Aitäh, õpetajad Ruth Kallas ja Merle Teever

Tublid keemiatundjad võistlevad üleriigilises finaalis

Keemiaviktoriini Kolb 2017 kahe eelvooru tulemusena võistleb meie kooli gümnaasiumivõistkond üleriigilises finaalis.
Võistkonnas, kes saavutas Tallinna piirkonnavoorus 4. koha esindavad kooli Helen Laane ja Hans Erik 12A ja Jose Daniel Morales Sööt 11A klassist.

Õnne ja edu!

Aitäh, õpetaja Lilian Kippasto.

4. klasside parimad ettelugejad on selgunud

12. oktoobril 2017 toimus 4. klasside võistulugemine, kus esitati 3 minuti jooksul kooliteemalist kirjanduspala.

Võistlusest võtsid osa:

  • Otto Juhanson 4A
  • Ida Sofia Fromm 4B
  • Marius Kompus 4A
  • Olivia Beilmann 4B
  • Joosep Jallai 4C
  • Marta Johanna Visnapuu 4D
  • Markkus Pukk 4B
  • Pauliina Kütson 4A

Žürii hindas ilmekust, teksti sobivust, diktsiooni.
19. oktoobril esindab kooli Markkus Pukk Tallinna Koolide 4. klasside õpilaste võistulugemisel Eesti Lastekirjanduse Keskuses. Markkust juhendab Tiina Peepson.

Palju, palju õnne ja edu!

Investreerimisklubi stipendiumi võitis 12A klassi õpilane

Investeerimisklubi noore investori stipendiumi võitis 12A klassi õpilane Daniel Koch.

Investeerimisklubi on Eesti suurim avalik investeerimiskogukond nii alustavatele kui ka edasijõudnud investoritele, et üheskoos õppida, areneda ja kogemusi vahetada.

Palju, palju õnne ja edu!

Rohkem infot: https://investeerimisklubi.ee/

3. koht rahvusvaheliselt judovõistluselt

4C klassi õpilane Taaniel Raud saavutas Soomes, Tamperes, judovõistlustel U11 vanuseklassis III koha.

Palju, palju õnne!

Tänu treenerile ja lapsevanematele.

Loe lisa Facebookist!

1. koht duatlonis

5C klassi õpilane Trevor Kägo saavutas Saaremaal toimunud Eesti meistrivõistlustel duatlonis I koha.

Palju, palju õnne!

Tänu treenerile ja lapsevanematele.

Meie kooli Tallinna aasta õpetajad 2017

Õpetajate päeval, 5. oktoobril tunnustati pidulikul vastuvõtul Raekojas Tallinna parimaid õpetajaid.

Tallinna aasta õpetaja tiitli pälvisid põhikooliõpetaja Anne-Ly Lään ja gümnaasiumiõpetaja Ingrid Paggi.

Palju, palju õnne!

Koolipere tänab teid.

1., 2. ja 3. kohad murdmaateatejooksude meistrivõistlustelt

Kesklinna koolide 3.-7. klasside 5X450m teatejooksudes saavutasid meie kooli õpilased väga häid tulemusi:

3. klassi tüdrukud – II koht:

  • Minni Marit Peenoja 3A
  • Jasmine Shein 3B
  • Barbara Oja 3B
  • Adelia Susi 3D
  • Mia Ahven 3D
  • Linda Raska 3C

3. klassi poisid – II koht:

  • Patrik Tobias Pindma 3A
  • Kaspar Maiste 3C
  • Rudolf Aavik 3D
  • Lennart Edward Toots 3A
  • Rasmus Jaanson 3D
  • Mattias Vapper 3C

4. klassi poisid – I koht:

  • Henri Apri 4A
  • Rihard Tõru Klomann  4A
  • Mark Alan  Rämmal 4A
  • Kaarel Tropp 4B
  • Joosep  Jallai 4C
  • Oscar Pihela 4C

5. klassi tüdrukud – III koht:

  • Hanka Maiste 5B
  • Danielle Truusa 5A
  • Mara Hütsi 5B
  • Emili Inno 5C
  • Michell Ints 5D
  • Krystal Täht 5D
  • Emma Viktoria Millend 5D

5. klassi poisid – II koht: 

  • Jasper Ney 5D
  • Renar Puusepp 5A
  • Sten Erik Rooba 5A
  • Ander Sikk 5A
  • Trevor  Kägo 5C
  • Andrian Ilves 5C
  • Hugo Õitspuu 5C

6.-7. klassi tüdrukud – I koht

  • Liisa Helena Rei 6A
  • Marii Heleen Rannala 6D
  • Anna Maria Millend 7C
  • Elisabeth  Pihela 7C
  • Annelise Pastarus  7D
  • Anett Aurelya Puhm 7D

2. koht Eesti Noorte Meistrivõistlustelt duatlonis

3A klassi õpilane Patrik Tobias Pindma saavutas 30. septembril Kuressaares toimunud Eesti Noorte Meistrivõistlustel duatlonis E klassis, II koha.

Palju, palju õnne!

Tänu treenerile ja lapsevanematele.

Kristjan Kõsteri uurimistöö õpilaste teadusajakirjas Akadeemiake

Kristjan Kõsteri 11A klassis koostatud põnev uurimistöö on avaldatud teaduskajakirjas Akadeemiake II/ 2017.

Teema: Vetikast Furcellaria lumbricalis ekstraheeritud furtsellaraani suhkrugeeli tugevuse sõltuvus furtsellaraani lahuse pH-st.
Link

Juhendaja, õpetaja Lilian Kippasto

Õnnitleme!

3. koht katas ja kumites

Pildil on Ivar koos treener Hellar Bergmanniga. Spordiklubi Riveta

30. septembril toimus Pärnus Eesti karateliiga I etapp CORPORE CUP, kus 6C klassi õpilane Ivar Niine saavutas 12–13 aastaste poiste katas 3. koha ja kumites samuti 3. koha.

Palju, palju õnne!

Tänu treenerile ja lapsevanematele

 

1. koht sportakrobaatikas

29.–30. septembril toimusid Open Tallinn 2017 lahtised meistrivõistlused sportakrobaatikas.
Noorte klassis tulid tütarlaste paaride arvestuses Tallinna meistriks Rochelle Lins 4C klassist koos oma partneriga Romiina Kalle/Akrobaatika Kool (EST).

Palju, palju õnne!

Tänu treenerile ja lapsevanematele
Link

1. koht rattaorienteerumises

Mart Anga 4C klassist saavutas Tallinna orienteerumisteispäevakute hooaja kokkuvõttes rattaorienteerumises M14RO klassis I koha.

Palju, palju õnne!

Tänu treenerile ja lapsevanematele

Värsked Tallinna meistrid iluvõimlemises 4B ja 7C klassist

 

23. septembril toimunud Tallinna lahtistel meistrivõistlustel iluvõimlemise rühmkavades võitis lasteklassi võistluse Võimlemisklubi Piruett 1. võistkond, mille koosseisus on ka 4B klassi õpilane Annabel Vei. (Video kavast)

Samal võistlusel saavutas Tallinna meistritiitli 7C klassi õpilane Natali Vei, kes osales Võimlemisklubi Piruett noorteklassi rühma koosseisus.
(Video kavast).

 

Tõlkevõistluse võitjad

26. septembril, EUROOPA KEELETEPÄEVAL toimus koolis tõlkevõistlus.
7.-12.klasside parimate keeletundjate poolt valmisid subtiitrid filmidele inglise, vene, saksa, prantsuse ja hispaania keeles.

Tõlkevõistluse võitjad:

Inglise keel 7. klass 1. Don Rico Saluveer 7B
2.-4. Katriin Saa 7B
2.-4. Kristo Pae 7D
2.-4. Oliver Kinks 7D
8. klass 1. Mathias Lantin 8A
2. Lotte Teemets 8A
3.-4. Johanna Hütt 8A
3.-4. Helena Marie Niin 8A
9. klass 1.-2. Laura Venelaine 9C
1.-2. Maria Edala 9C
3.-4. Albert Ader 9A
3.-4. Anett Tamm 9A
Vene keel 1. Jelizaveta Potapenkova 10B
2. Maria Annet Šmakova 11C
3. Marius-Kaleb Fjodorov 11C
Prantsuse keel Oliver Tišler 12B
Saksa keel Viktoria Sitnik 12C
Hispaania keel Renate Eensalu 12B

Palju õnne võitjatele ja nende õpetajatele!

2. koht maastikurattasõidus

2A klassi õpilane Laura Anga saavutas Team Rattapood Cup maastikuratta sarja hooaja kokkuvõttes N8 klassis II koha.

Palju, palju õnne!

Tänu treenerile ja lapsevanematele

Saavutus lastefitnessi maailmameistrivõistlustelt

Serbias toimunud Novi Sad’is lastefitnessi maailmameistrivõistlustel saavutas 7D klassi õpilane Eva-Lotta Akkermann 10. koha.

Palju, palju õnne!

Tänu treenerile ja lapsevanematele.

Link

2. ja 3. koht õpilasfirmade programmist HAKKATON 2017

15.-17. septembril toimus Pärnu Sütevaka Humanitaargümnaasiumis üleriigiline õpilasfirmade programm Hakkaton, kus 48 tunni jooksul aitasid mentorid ja programmi vilistlased leida osalejatele jätkusuutlikud äriideed, moodustada nende elluviimiseks vajalik meeskond ning teha esimesed kiired sammud oma toote või teenuse turule jõudmiseks.

II koha saavutas õpilasfirma GoFor, kelle tooteks oli nelja erineva disainiga ökoloogiline T-särk. Firmas tegutsesid Mirt Jääger ja Robin Marten Leppik 11C klassist.

III koha saavutas õpilasfirma Best ice, kelle idee oli Eestimaiste kommide maitseliste käsitööjäätiste valmistamine. Firmas töötasid Triin Mänd ja Merilin Priilinn-Türk 11C ning Bert Palts 11B klassist.

Palju, palju õnne!

Meie koolist võttis Hakkaton programmist osa 20 õpilast 11. klassidest.

1. koht squashivõistluselt

16. septembril toimunud rahvusvahelisel squashivõistlusel Green Life Open 2017 võitis M2 tasemel 9B klassi õpilane Henrik Kurm, kes oli 30 mängija seas kõige noorem võistleja.

Palju, palju õnne!

Tänu treenerile ja lapsevanematele

Medalid Tallinna koolinoorte teatejooksude meistrivõistlustelt

I koht 10 x 60 m

  1. Susanna Antsmäe 9A
  2. Mia Marii Märks 9B
  3. Karolin Pedai 8A
  4. Anna Kottel 8B
  5. Emilie Strus 8B
  6. Elisabeth Pae 7A
  7. Anna Maria Millend 7C
  8. Elisabeth Pihela 7C
  9. Annelise Pastarus 7D
  10. Anett Aurelya Puhm 7D
  11. Carolyn Vool 8B
  12. Lisette Meier 8C
  13. Marsella Tamm 8C

I koht 10 x 100 m

  1. Ann Mari Kivimägi 10A
  2. Paula Mõik 10B
  3. Jelizaveta Potapenkova 10B
  4. Iris Ink 10C
  5. Aleksandra Ojapõld 10C
  6. Liina Truusa 10C
  7. Lilian Turban 10C
  8. Kirke Britt Benjamin 11A
  9. Liisi Mari Nurmetalo 11B
  10. Triin Alber 12A
  11. Maria Annet Šmakova 11C
  12. Kristina Jurma 11C

III koht 4 x 400 m

  1. Liisi Mari Nurmetalo 11B
  2. Paula Mõik 10B
  3. Elisabeth Pihela 7C
  4. Lilian Turban 10C

III koht 10 x 100 m

  1. Dannar Pärtel 11C
  2. Silver-Ed Sillaots 11C
  3. Robin Pedai 11C
  4. Kevin Kenk 11B
  5. Märt Arjus 11A
  6. Sören Stepanjan 11A
  7. Peeter Johan Taukar 11A
  8. Vahur Käo 11B
  9. Daniel Koch 12A
  10. Karro Haav 12A
  11. Marten Puidak 12C
  12. Kaur Vali 10A

Eriauhind rahvusvaheliselt Lillefestivalilt 2017

Tallinna 21. Kooli aeda “Staatiline dünaamika” tunnustati Lillefestivali lõpetamisel Tallinna Linnavalitsuse tänukirjaga kui parimat kooli aeda, lisaks ka Keila linna eriauhind.

Keila linna kingituseks koolile oli Jaapani kirsipuu, mis anti üle 1. septembril gümnaasiumi aktusel. Tänaseks on kirsipuu istutatud kooli lipuväljakule ja loodetavasti tervitab ta juba kevadel kaunite õitega.

Keila linn tunnustab eriauhinnaga Lillefestivali parimat aeda ja kingituseks on alati puuistik.

Eelmisel aastal sai Helsingi aed auhinnaks õunapuu.

3. ja 4. koht koolinoorte sportmängudel

Tallinna Haridusamet tunnustas kooli diplomi ja karikaga Tallinna Koolinoorte Sportmängudel põhikoolide arvestuses saavutatud III koha eest 2016/2017. õppeaastal.

Gümnaasiumi arvestuses saavutas kool 4. koha.

Palju, palju õnne!

Tänu kooli tublidele ja tulemuslikele sportlastele ja kehalise kasvatuse õpetajatele.

Tallinna Haridusameti tunnustus «Kuu haridustegu»

Tallinna 21. Kool on ainus üldhariduskool, kes osales rahvusvahelises suurprojektis Lillefestival 2017.

Eeskuju väärivat ja aktiivset tegevust tunnustas Tallinna Haridusamet auhinnaga «Haridustegu – mai 2017».

16.-18. mail toimus Lillefestivali aia rajamine Tornide väljakul, millest võttis osa 12A klass.

Kooli teemaks oli kujundada «Ühevärviline aed». Detailplaneering ja joonised kavandati arhitektuuri edasi õppida soovivate abiturientide ühistööna ning taimestiku valikul olid olulised teadmised maastikuarhitektuurist ja kunstist. Bioloogiateadmisi kasutades tuli teha sobivate taimede valik, arvestada istutuskaugusega ja kavandada kogu istutusprotsess.

Ettevõtlike noorte, klassijuhataja Ingrid Paggi, õpetaja Riina Otsuse, paljude lastevanemate ja kooli toetusel säilib mälestus Lillefestivalist Kuldses raamatus. Kauneid meistriteoseid saab külastada augustikuu lõpuni.

Kooli juhtkond tänab ja õnnitleb teid!

2. koht võistluselt KEAT

6. klasside turvalisuse projekti Kaitse End ja Aita Teist KEAT 2017 Tallinna ja Harjumaa koolide lõpulaagris toimunud võistlusel Sisekaitseakadeemias saavutas kooli 3. võistkond II koha.

3. võistkonna koosseis: Leeni Janete Kreen, Emma Johanna Rumm, Saara Katarina Merioja, Annelise Pastarus, Silver Rasmus Kubensky, Gert Martin Kadastik, Karl Daaniel Torstenberg, Andreas Kents. Kõik õpilased käivad 6D klassis.

Palju, palju õnne!

Aitäh võistkonna juhendajad, õpetaja Aili Salum ja Kristiina Tiits.

Tublilt esinesid ka 1. ja 2. võistkond õpetajate Ülle-Ly Vohnja ja Helle-Kai Saapari juhendamisel.

Võistkondade koosseisud:

  • 1. võistkond: Mathilda Salum 6A, Elisabeth Pae 6A, Oskar Suurorg 6A, Rasmus Pihel 6A, Michelle Merlene Eek 6B, Nora Lorelei Kivisaar 6B, Gregor Labunski 6B, Kaur Lokk 6B
  • 2. võistkond: Mattis Maido Benjamin 6D, Robin Ney 6D, Rasmus Vaino 6D, Henri Teemusk 6D, Ingel Elisabet Erm 6D, Elisabeth Adler 6D, Anett Aurelya Puhm 6D, Vanessa Nikolenko-Saar 6D.

Galerii

Miia Marta Liivamägi presidendi vastuvõtul

4A klassi õpilane Miia Marta Liivamägi joonistas EV presidendile Kersti Kaljulaiule pildi ja õnnitles teda ametisse asumise puhul. Tänutäheks on Miia Marta palutud 1. juunil «Lastega ja lastele» auhindade üleandmisele.

Õnnitleme Miia Martat ja lapsevanemaid!

1. koht Euroopa nädala veebiviktoriinilt

8.–12. maini toimus Tagasi Kooli Euroopa nädal, milles osales ka meie kool.
Tagasi Kooli Euroopa nädala viktoriini peaauhinna – reisi Brüsselisse, võitis 12C klassi õpilane Kristin Hint.

Palju, palju õnne!

Aitäh, õpetaja Ingrid Paggi

2. koht KevadAkro 2017 võistlustelt

Rochelle Lins 3C klassist võitis sportakrobaatika võistlustel KevadAkro 2017 kategoorias «Noorte tütarlaste paarid» koos partner Romiina Kallega II koha.

Palju, palju õnne!

Tänu treenerile ka lapsevanematele.

Lisainfo

Arvustuste võistluse parimad

25. mail selgusid Eesti Draamateatri arvustuste võistluse tulemused ning Maalisaalis autasustati parimaid kirjutajaid.

I koha saavutas Kristjan Jalakas 11C – arvustuse eest «Kuulev kurt, pime nägija» lavastusest «Hõimud», õpetaja Epp Priimägi.

Noorema vanuserühma «lifti» eripreemiad:
Lavastaja Kersti Heinloo eripreemia pälvis Susanna Antsmäe 8A, arvustus «Inimese suurim takistus – tema isiklikud deemonid».
Žürii ergutuspreemiad pälvisid 7C klassi õpilased Ekke Julius Hellat arvustus «lifti» kohta ja Emilie-Marie Mellikovi arvustus «Minu kogemus teatris liftiga sõites». Õpilaste juhendaja on õpetaja Külliki Kaju.

Palju, palju õnne!
Tänu juhendajatele.

Tulemusi vaata Draamateatri kodulehel

Tulemus judovõistluselt

9C klassi õpilane Carl-Gustav Kont saavutas 27. mail Coimbras Portugalis Cadet European Cupil U18 9. koha.

Palju õnne!

Tänu treenerile ja lapsevanematele.

3. koht maailmameistrivõistluselt võimlemises

Nädalavahetusel toimusid Helsingis rühmvõimlemise Maailmameistrivõistlused. MM-l osales 24 juuniorklassirühma ja 30 meistriklassirühma.

Eesti rühmvõimlejad tegid Helsingis ajalugu!

Juuniori- ja meistriklassis (sh VK Janika Tallinn Senior team ja liikmed Jessica Kurm 12B, Merili Saamere 9B ja Teele Teemets 9A) võideti Maailmameistrivõistlustelt riikide arvestuses pronksmedal Eestile suurte võimlemisriikide Venemaa ja Soome järel.

Õnnitleme!

Tänu treeneritele ja lapsevanematele.

 

II koht ja eripreemia üleriigiliselt tõlkevõistluselt

26. mail toimus Tallinna Kunstihoones üleriigilise saksakeelse tõlkevõistluse võitjate autasustamine. Võistlusel osales 16 vabariigi kooli, kus saksa keelt õpitakse B- või C-võõrkeelena.

Võistlustöid hindas žürii koosseisus:

  • Nicola Habersetzer – Saksamaa Liitvabariigi Suursaatkond,
  • Anne Laur – Austria Vabariigi Suursaatkond,
  • Helen Aedla – Tallinna Goethe Instituut,
  • Eili Heinmets – Eesti Tõlkemagistrite Liit

10.-12.klasside õpilase hulgas saavutas II koha Anna Krasnikova 12B, juhendaja Anna Makarova ja ergutusauhinna Eduard Ülevain 12C, juhendaja õpetaja Mart Männiste

Võistluse võitjaid autasustasid Tallinna XXI Kooli direktor hr Meelis Kond ja Goethe Instituudi keeleosakonna juhataja pr Helen Aedla.

Palju õnne võitjatele ja suur-suur tänu kõikidele osalejatele ja nende juhendajatele!

Daniel Markus Vardja võistleb noorte olümpial

Portugalis Coimbras toimunud kadettide Euroopa Karikaetapil Judos saavutas Daniel Markus Vardja 10B klassist 7. koha ning tagas sellega pääsu suvel toimuvatele Euroopa meistrivõistlustele ja noorte olümpiale.

Palju, palju õnne ja edu!

Tänu treenerile ja lapsevanematele.

LINK

Hea saavutus kergejõustikus

24.-25. mail peeti linna koolinoorte meistrivõitlusi kergejõustikus. Meie kool saavutas linna koolide seas põhikooli osas 3. koha ja gümnaasiumide arvestuses 4. koha.

Tubli tulemus! Suur tänu osalejatele ja õpetajatele!

Aunimetusega tunnustatud õpetajad

Direktori pidulikul vastuvõtul 24. mail tunnustati parimaid õpetajaid.

Kooli aunimetusaed õpetajatele:

  • Aasta gümnaasiumiõpetaja 2017 on Ingrid Paggi.
  • Aasta põhikooliõpetaja 2017 on Anne-Ly Lään.
  • Aasta klassiõpetaja 2017 on Marju Meremäe.
  • Aasta klassijuhataja 2017 on Kristiina Tiits.

Palju, palju õnne ning jätkuvat töörõõmu oma tööst ja innustust õpilastest!

Aunimetusega tunnustatud õpilased

Direktori pidulikul vastuvõtul 24. mail tunnustati parimatest parimaid õpilasi.

Aunimetuse Tallinna XXI Kooli aasta tegija 2017 pälvisid Raimond Lume 12A ja Markkus Olaf Millend 12B klassist.
Kooli tegus sporditegelane 2017 on Mark Abner 12C ja noor kultuuritegija 2017 on Grete Elmi 12B klassist.

Palju, palju õnne ning jätkuvat edu ja ettevõtlikkust!

 

1., 2. ja 3. kohad kergejõustikus

Kooli parimad sportlased kesklinna 3.-6. klasside kergejõustikuvõistlustelt:

  • 3. klass, poisid, kaugushüpe – Henri Apri 3A  I koht (3.98)
  • 4. klass, tüdrukud, kaugushüpe – Emma Viktoria Millend 4D  I koht (4.20)
  • 4. klass, poisid, kaugushüpe – Ralf Lepasson 4D  I koht (4.27)
  • 6.–7. klass, tüdrukud, kaugushüpe – Anna Maria Millend 6C  I koht (5.13)
  • 6.–7. klass, tüdrukud, 60 m jooks – Anna Maria Millend 6C  I koht (8.30)
  • 4. klass, poisid, 60 m – Otto Gustav Kalaus 4B II koht (9.41)
  • 5. klass, poisid, 60 m – Jaan Järveveer 5C  II koht (8.76)
  • 4. klass, tüdrukud, kaugushüpe – Hanka Maiste 4B  II koht (4.05)
  • 6.–7. klass tüdrukud, kaugushüpe – Elisabeth Pihela 6C II koht (5.02)
  • 4. klass, tüdrukud, 60 m – Hanka Maiste 4B III koht (9.51)
  • 6.–7. klass, tüdrukud, 60 m – Elisabeth Pihela 6C III koht (8.87)
  • 6.–7. klass, tüdrukud, kaugushüpe – Anna Kottel 7B III koht (4.75)

Palju, palju õnne!

Aitäh kehalise kasvatuse õpetajatele.