Supported languages
Follow us

Koolimaja lahtiolek suvekuudel

3. juuli – 6. august koolimaja suletud
7. – 31. august koolimaja avatud tööpäevadel kell 9.00 – 14.00

68. lennu lõpuaktuse piltide tellimine

12. klassi lõpuaktuse pilte saab vaadata ja tellida SIIT
Ligipääsukood: T21-20067

Vaata lõpuaktuse salvestust: Loe edasi…

Laulupeole!

Suve suursündmus – koolinoorte laulu-ja tantsupidu “Mina jään” on kätte jõudmas.
Eelproovide info SIIT.

Kooride kogunemiskohad ja -ajad lauluväljakul on kokku lepitud dirigentidega.

Laulupeosärkide, käepaelte ja toidutalongide kättesaamine:

  • Mudilaskoorid – 29. juunil kell 15 koolimajas ruumis 203 (kontakt: õp Ene Uibo tel 53464441)
  • Vocal Spirit – 27. juunil kell 11 koolimajas ruumis 326
  • Noorte meeskoor – 27. juunil kell 13 koolimajas ruumis 326
  • Lastekoor – eelproovis lauluväljakul (kontakt: õp Liivi Urbel tel 56156256)
  • Segakoor – eelproovis lauluväljakul

Info rongkäigu kohta 2. juulil:

  • Tallinna XXI kool on paigutatud 2. alakolonni ja koguneb Rahvusraamatukogu ees oleva haljasala juures (vt plaani siin) kell 11.30.
  • Kollektiivide juhid rivistavad oma kollektiivi viirgudesse (ridadesse), igas viirus 8 (kaheksa) inimest.
  • Rivistumisel seisavad viirud tihedalt üksteise taga, iga viiru jaoks on rivistumisel ette nähtud 0,5 meetrit.
  • Liikuma asudes tuleb hoida edasi tihedaid vahesid nii viirgude kui ka kollektiivide vahel. See välistab kolonni venimise ja asjatud jooksmised.
  • Normaalsed vahed viirgude, kollektiivide ja koolide vahel (viirgude vahel 1-1,5 meetrit, kollektiivide vahel 3-4 meetrit) tuleb sisse võtta alles siis, kui pööratakse Pärnu maanteele ja säilitada kuni lauluväljakule jõudmiseni.
  • Tallinna alakolonnid peavad olema liikumiseks valmis – kõik osavõtjad on rivis oma kohtadel ja rivi on tihedalt koos – järgmiselt:
    • 1. ja 2. alakolonn kell 11.40. Liigutakse koos paralleelselt mööda Kaarli puiesteed kuni Pärnu mnt ristmikuni ja jäädakse ootama oma stardijärjekorda.
    • 3. alakolonn hakkab liikuma kohe, kui 1. alakolonn väljub Pärnu maanteele ja liigub 1. alakolonni asemele 2. alakolonni kõrvale.
  • Alakolonnid hakkavad liikuma numbrite järjekorras ja 1. alakolonni väljumine trassile (Pärnu maanteele) toimub orienteeruvalt kell 12.20.
  • Lauluväljakule jõudes liigub kolonn laululava eest läbi, siseneb raadiotorni väravast ja väljub tuletorni väravast ning liigub edasi söökla poole, Eesti Näituste alale, kus ka rongkäik lõpeb.
  • Kollektiivide juhid (nende abilised) on kogu rongkäigu vältel oma kollektiivi rivijuhiks ja jälgivad, et nende rivi püsiks joondunult nii paremale-vasakule kui ka ette-taha.

Rivimeister Veikko Raagmets (545 21 373)

Segakoor!

Kohtume koos laulikutega ja vihmakeepidega, proovidesse vaja koguneda 20 minutit varem lava taha, sest märgitud ajal peab olema laval oma häälerühmas:

30.06 (R) kell 11.30 Oru värava juures väljaspool Lauluväljaku territooriumi – jagame toidutalongid, paelad ja T-särgid (kel vaja)

kell 12.10-14.00  liigilaulude proov

1.07 (L) kell 9.30-12.30 ühendkooride proov

1.07 (L) kell 15.30 segakoori liigilaulude läbimäng

1.07 (L) kell 16.05-17.45 laulupeo kontserdi läbimäng

2.07 (P) kell 10.30 rongkäik, kogunemine Kaarli kiriku ja raamatukogu ees oleva haljasala vahele sõiduteele rahvariietes (või tellitud T-särgid ja mustad püksid)

2.07 (P) laulupidu kell 14.00, kogunemine 13.15

Telefonid: Kadri 5252720; Kristjan 53455233

 

LAULMISENI!

Meedialaager Sri Lankal

Rahvusvahelise projekti “Koolid – tuleviku partnerid” (“Schulen – Partner der Zukunft” – PASCH) meedialaagrisse, mis toimub Sri Lankal 29. juunist 6. juulini 2017, on valitud ka meie kooli esindaja – saksakeelse veebipõhise õpilasajalehe KLICK toimetaja Iris Persson 11C klassist.

Meedialaagris valmib meeskonnatööna kohalikku kultuuri ja noortekohtumisi kajastav blogi ning artiklite kogumik koos fotomaterjaliga, mis rahvusvahelise õpilasajalehe KLICK veergudel avalikkuseni jõuab. Osalejatele on kavandatud ka huvitav kultuuriprogramm Lõuna-Aasia väikeriigi ajaloo ja loodusega tutvumiseks

9. klassi lõpuaktuse piltide tellimine

9. klassi lõpuaktuse pilte saab vaadata ja tellida SIIT
Ligipääsukood: T219-19067

Vaata lõpuaktuse salvestust: Loe edasi…

Põhikooli ja gümnaasiumi lõpuaktused 2017

Põhikooli lõpuaktus – 19. juunil 2017 kell 14.00
68. lennu lõpuaktus – 20. juunil 2017 kell 14.00

Lõpuaktuse ülekannet on võimalik vaadata kooli fuajees ja 4. korruse auditooriumis ning kooli kodulehel.

Ülekanne algab 10 minutit enne aktuse algust.

Hea 2017/2018. õppeaasta 10. klassi õpilane!

Oled oodatud Tallinna 21. Kooli infopäevale 28. augustil kell 10.00.

Tutvustame õppesuundi ja õppetöö korraldust, räägime kooli ajaloost ja traditsioonidest ning jagame infot õpilasorganisatsioonidest ja klassivälisest tööst.

Järgneb ühine tegevus klassis ja raamatukogus.

Kõigi osalemine on vajalik!

Info 2017/18. õa 10. klassis alustavatele õpilastele

  1. Digitaalselt allkirjastatud avaldus http://21k.ee/yldinfo/avaldused/ saata e-postiaadressile info@21k.ee 22. juuniks, teemaks märkida õpilase nimi.
  2. Skaneeritud põhikooli lõputunnistus koos hinnetelehega saata e-postiaadressile info@21k.ee 22. juuniks, teemaks märkida õpilase nimi.
    NB! Tallinna 21. Kooli põhikooli lõpetanud ei pea tunnistust ega hinnetelehte saatma.
  3. Digitaalne dokumendifoto e-õpilaspiletile saata e-postiaadressile foto@21k.ee 22. juuniks, teemaks märkida õpilase nimi ja isikukood.
    NB! Digitaalse dokumendifoto peab olema JPG-formaadis, minimaalselt 600×800 pikslit, külgede suhtega 3:4.
  4. Koolimütsi tellimiseks kanda 17 eurot Tallinna 21. Kooli Arengu Edendamise Ühingu arvele nr EE652200221001194794, tellimus vormistada hiljemalt 22. juuniks.
    Selgitusse märkida: 10. klass, õpilase nimi, pea ümbermõõt.
    Lisainfo koolimütsi kohta: http://21k.ee/yldinfo/sumboolika/vormimutsi-statuut/.
  5. Koolivormi tellimine Norrisoni e-tellimiskeskkonna kaudu, hiljemalt 22. juuniks.
    Lisainfo http://21k.ee/yldinfo/sumboolika/koolivorm/.
  6. Tervisekaart väljastpoolt Tallinna tulevatel õpilastel tuua kooli kantseleisse 1. septembriks.

Liputoimkond osales mälestustseremoonial Vabadussamba juures

Tallinna 21. Kooli Liputoimkond osales mälestustseremoonial Vabadussamba juures, millega mälestati juuniküüditamise ohvreid.

Postimees.ee galerii
Delfi.ee  galerii

3. ja 4. koht koolinoorte sportmängudel

Tallinna Haridusamet tunnustas kooli diplomi ja karikaga Tallinna Koolinoorte Sportmängudel põhikoolide arvestuses saavutatud III koha eest 2016/2017. õppeaastal.

Gümnaasiumi arvestuses saavutas kool 4. koha.

Palju, palju õnne!

Tänu kooli tublidele ja tulemuslikele sportlastele ja kehalise kasvatuse õpetajatele.

Tunnustus rahvusvahelisel teatrifestivalil

1.-5. maini toimus Vilniuses rahvusvahelise projekti «Koolid – tuleviku partnerid» teatrifestival «Kohtumised», kuhu oli 21. Kesk- ja Ida- Euroopa kooli hulgast esinema valitud 5 parimat, nende hulgas meie kooli saksakeelne teatritrupp.

Eduka esinemise eest tunnustati õpilasi tänukirjaga.

Palju õnne!

1. koht konkursilt «Multikas õppivast koolist»

Tallinna Haridusameti muutunud õpikäsituse kuu raames korraldatud konkursil «Multikas õppivast koolist» saavutasid 10B klassi õpilased Helena ja Kristina Jürma gümnaasiumiõpilaste vanuseastmes I koha filmiga Kuidas meie õpime?

Auhinnaks päev surfiparadiisis Hiiumaal.

Palju, palju õnne!

Õpilasi juhendas õpetaja Juta Hirv

http://surfparadiis.paap.ee/paketid-gruppidele/#paketid-opilastele

 

Tallinna Haridusameti tunnustus «Kuu haridustegu»

Tallinna 21. Kool on ainus üldhariduskool, kes osales rahvusvahelises suurprojektis Lillefestival 2017.

Eeskuju väärivat ja aktiivset tegevust tunnustas Tallinna Haridusamet auhinnaga «Haridustegu – mai 2017».

16.-18. mail toimus Lillefestivali aia rajamine Tornide väljakul, millest võttis osa 12A klass.

Kooli teemaks oli kujundada «Ühevärviline aed». Detailplaneering ja joonised kavandati arhitektuuri edasi õppida soovivate abiturientide ühistööna ning taimestiku valikul olid olulised teadmised maastikuarhitektuurist ja kunstist. Bioloogiateadmisi kasutades tuli teha sobivate taimede valik, arvestada istutuskaugusega ja kavandada kogu istutusprotsess.

Ettevõtlike noorte, klassijuhataja Ingrid Paggi, õpetaja Riina Otsuse, paljude lastevanemate ja kooli toetusel säilib mälestus Lillefestivalist Kuldses raamatus. Kauneid meistriteoseid saab külastada augustikuu lõpuni.

Kooli juhtkond tänab ja õnnitleb teid!

Õppeaasta lõpuaktused

Tallinna 21. Kooli 2016/2017. õppeaasta lõpuaktused toimuvad 13. juunil:

8.00 – 4A, 5BCD, 6ABCD
9.00 – 10ABC, 11ABC
11.00 – 3ABCD, 4BCD
12.00 – 1ABCD, 2ABCD
13.00 – 5A, 7ABC, 8ABC

Klassijuhatajatunnid on 10. ja 11. klassidel enne aktust, teistel pärast: Loe edasi…

Info 1. klassi määratud õpilaste vanematele

Tallinna Haridusameti poolt 1. klassi määratud õpilaste kooli astumise avalduse esitamise tähtaeg on 10. juuni 2017.

Kooli astumiseks esitada järgmised dokumendid:

  1. Avaldus http://21k.ee/kontakt/avaldused/ digitaalselt allkirjastatuna saata info@21k.ee 10. juuniks.
  2. Digitaalne dokumendifoto e-õpilaspiletile saata foto@21k.ee 26. juuniks (teemaks märkida õpilase nimi ja isikukood).
  3. Tervisetõend ja koolivalmiduskaart tuua 1. septembriks kooli kantseleisse.

Koolivorm:

  1. Koolimütsi tellimine kuni 26. juunini: tasuda 17 eurot Tallinna 21. Kooli Arengu Edendamise Ühingu arvele nr EE652200221001194794.
    Selgitusse märkida: 1. klass, lapse nimi, pea ümbermõõt.
    Lisainfo koolimütsi kohta: http://21k.ee/yldinfo/sumboolika/vormimutsi-statuut/
  2. Õpilaspäeviku hind 3 eurot tasuda kuni 26. juunini Tallinna 21. Kooli Arengu Edendamise Ühingu arvele nr EE652200221001194794.
    Selgitusse märkida: 1. klass, lapse nimi, päevik.
  3. Koolivormi tellimine Norrisoni e-tellimiskeskkonna kaudu kuni 26. juunini.
    Lisainfo koolivormi ja tellimise kohta: http://21k.ee/yldinfo/sumboolika/koolivorm/

INFOTUND 1. klassi lapsevanematele toimub 13. juunil kell 17.30 kooli aulas.

 

Kaotatud jalanõud ja riideesemed ootavad omanikke

Head õpilased ja lapsevanemad!

Õppeaasta jooksul kaotatud ja leitud jalanõud ning riideesemed ootavad omanikke 06.-16. juuni kell 9-16 uue maja väikeses saalis (013).

Tule ja leia oma!

Mini-minifirmasid saatis edu Toompargi laadal

Tallinna vanalinnapäevade raames toimus 3. juunil Toompargis mini-minifirmade laat. Meie koolist osalesid 5C ja 5D klasside õpilasettevõtted, kes pakkusid enda valmistatud võtmehoidjaid, kaunistatud kuivainepurke ja rahakassasid, põrkepalle ning vannipalle. Kõige menukamad olid enda tehtud küpsetised: vahvlid, muffinid, vahu- ja kukekommid. Värskust pakkusid puuvilja- ja arbuusitopside müüjad ning janu leevendasid kase-ja õunamahla, smuuti ning mohito müüjad.

Kooli esindas kokku 12 mini-minifirmat. Õpilased tegid poole aasta jooksul ettevõtlustunnis tõsist meeskonnatööd, kogusid teadmisi ettevõtlusest, leidsid äriidee, arendasid välja ja valmistasid tooted, pidasid arvestust kulude ja tulude üle. Laadalt said vahva müügitöö- ja ettevõtluskogemuse ning kõik teenisid kasumit.

Väikesed ettevõtjad, olete väga tublid!

Aitäh, õpetaja Elbe Metsatalu.

Suur, suur tänu lastevanematele toetuse ja abi eest.

Kool sai endale lipuväljaku

On kena traditsioon, et lõpuklassid teevad oma koolile kingituse, mis jääb paljudeks aastateks kestma ja meenutama õpinguid 21. Koolis. Tänavused põhikooli lõpetajad ja 68. lend otsustasid koolile kinkida kolme lipumastiga väljaku ja heki koolimaja lõunapoolsele küljele.

2. juunil toimus lipuväljaku pidulik avamine, millest võtsid osa lõpuklasside õpilased, liputoimkond ja juhtkonna esindajad. Pidulikku meeleolu lõid segakoori esitatud isamaalised laulud. Lõpetanute poolt võttis sõna liputoimkonna ülem Henrik Malm. Direktor Meelis Kond rõhutas oma tänukõnes hetke ajaloolist tähtsust: kool saab oma esimese lipuväljaku just tähelapanuväärsel ajal, mil Eesti tähistab oma 100. ja kool 115. sünnipäeva. Trummide ja trompetihelide saatel heiskas liputoimkond masti kolm kooli lippu.

 

Liputoimkond osales Eesti lipu päeva tähistamisel

4. juunil osales kooli liputoimkond Eesti lipu päeva tähistamisel. Kuberneri aias olid ülesrivistatud Kaitseliidu, naiskodukaitse, noorkotkaste, kodutütarde ja teiste organisatsioonide, ühingute, seltside ning koolide liputoimkondade auvalve.

Pildid: SIIN

3A koor ja orkester esines Poska Majas

31. mail esines 3A klassi koor ja orkester noore dirigendi Kasper Joel Nõgene juhtimisel Tallinna lastekaitsetöötajate tänuüritusel Poska Majas.

Abilinnapea Merike Martinson tänas 3A klassi väga toreda kontserdi eest.

Aitäh, klassijuhataja Renna Marjundi ja muusikaõpetaja Kristjan Õmblus.

2. koht võistluselt KEAT

6. klasside turvalisuse projekti Kaitse End ja Aita Teist KEAT 2017 Tallinna ja Harjumaa koolide lõpulaagris toimunud võistlusel Sisekaitseakadeemias saavutas kooli 3. võistkond II koha.

3. võistkonna koosseis: Leeni Janete Kreen, Emma Johanna Rumm, Saara Katarina Merioja, Annelise Pastarus, Silver Rasmus Kubensky, Gert Martin Kadastik, Karl Daaniel Torstenberg, Andreas Kents. Kõik õpilased käivad 6D klassis.

Palju, palju õnne!

Aitäh võistkonna juhendajad, õpetaja Aili Salum ja Kristiina Tiits.

Tublilt esinesid ka 1. ja 2. võistkond õpetajate Ülle-Ly Vohnja ja Helle-Kai Saapari juhendamisel.

Võistkondade koosseisud:

  • 1. võistkond: Mathilda Salum 6A, Elisabeth Pae 6A, Oskar Suurorg 6A, Rasmus Pihel 6A, Michelle Merlene Eek 6B, Nora Lorelei Kivisaar 6B, Gregor Labunski 6B, Kaur Lokk 6B
  • 2. võistkond: Mattis Maido Benjamin 6D, Robin Ney 6D, Rasmus Vaino 6D, Henri Teemusk 6D, Ingel Elisabet Erm 6D, Elisabeth Adler 6D, Anett Aurelya Puhm 6D, Vanessa Nikolenko-Saar 6D.

Galerii

3A koor ja orkester Neeme Järvi näituse avamisel

1. juunil toimus Rahvusraamatukogus Neeme Järvi 80. sünnipäeva tähistamine näituse «Sissevaade Neeme Järvi loomingulisse arhiivi» avamisega.
Pidulikul üritusel esines 3A klassi koor ja orkester noore dirigendi Kasper Joel Nõgene juhtimisel.

Kaspar Joel, palju, palju õnne, edu ja kordaminekuid!

Tänu lapsevanematele.

Galerii

4A projektis Student Hanseatic League

29. mail osales 4A klass ja klassijuhataja Kadri Mägi Erasmus+ projektis Student Hanseatic League ning tutvus teenust pakkuvate ettevõtetega aiandis «Võluaed».

Toimus Rohenäputund, mille käigus õpetajast aednik näitas, kuidas aiandis taimed potti saavad. Kõik õpilased said oma teadmisi näidata miniviktoriinis ning näpud mullaseks teha. Iga osaleja sai endale või vanematele kingituseks istutada lille- või maitsetaime. Ringkäigul tutvuti tööde ja ametitega aiandis ning prooviti töötamist potistamisliinil.

Tee aiandisse kulges läbi metsa ja üle Pirita jõe rippsilla, jalutuskäigule andis oma võlu moonakoti tühjendamine looduses.

Pildigalerii

Miia Marta Liivamägi presidendi vastuvõtul

4A klassi õpilane Miia Marta Liivamägi joonistas EV presidendile Kersti Kaljulaiule pildi ja õnnitles teda ametisse asumise puhul. Tänutäheks on Miia Marta palutud 1. juunil «Lastega ja lastele» auhindade üleandmisele.

Õnnitleme Miia Martat ja lapsevanemaid!

1. koht Euroopa nädala veebiviktoriinilt

8.–12. maini toimus Tagasi Kooli Euroopa nädal, milles osales ka meie kool.
Tagasi Kooli Euroopa nädala viktoriini peaauhinna – reisi Brüsselisse, võitis 12C klassi õpilane Kristin Hint.

Palju, palju õnne!

Aitäh, õpetaja Ingrid Paggi

2. koht KevadAkro 2017 võistlustelt

Rochelle Lins 3C klassist võitis sportakrobaatika võistlustel KevadAkro 2017 kategoorias «Noorte tütarlaste paarid» koos partner Romiina Kallega II koha.

Palju, palju õnne!

Tänu treenerile ka lapsevanematele.

Lisainfo

Suvelaagrid õpilastele

Mahukast suvekalendrist leiab arvukalt suviseid tegevusi lastele ja noortele

  • Mis? Suvekalender on koolivaheaja tegevusi koondav teatmik, mis sisaldab infot üle 300 linna- ja noortelaagrite ning suveürituste kohta Tallinnas ja üle Eesti. Teatmik koosneb kolmest osast: suvistest linnalaagritest Tallinnas, laste- ja noortelaagritest üle Eesti ning suveüritustest.
  • Kellele? Laagrid on peamiselt suunatud 7–15 aastastele lastele, kuid tegevusi leiab ka noorematele ja vanematele.
  • Kus? Suvekalendriga saab tutvuda elektroonselt eesti ja vene keeles Tallinna kodulehel www.tallinn.ee/suvekalender.

Hoidke suvevaheaja tegevustel silm peal ka Tallinna noorteinfo Facebookis.
Suvekalendri teavet koondab ja vahendab Tallinna Spordi- ja Noorsooamet.

Arvustuste võistluse parimad

25. mail selgusid Eesti Draamateatri arvustuste võistluse tulemused ning Maalisaalis autasustati parimaid kirjutajaid.

I koha saavutas Kristjan Jalakas 11C – arvustuse eest «Kuulev kurt, pime nägija» lavastusest «Hõimud», õpetaja Epp Priimägi.

Noorema vanuserühma «lifti» eripreemiad:
Lavastaja Kersti Heinloo eripreemia pälvis Susanna Antsmäe 8A, arvustus «Inimese suurim takistus – tema isiklikud deemonid».
Žürii ergutuspreemiad pälvisid 7C klassi õpilased Ekke Julius Hellat arvustus «lifti» kohta ja Emilie-Marie Mellikovi arvustus «Minu kogemus teatris liftiga sõites». Õpilaste juhendaja on õpetaja Külliki Kaju.

Palju, palju õnne!
Tänu juhendajatele.

Tulemusi vaata Draamateatri kodulehel

Tulemus judovõistluselt

9C klassi õpilane Carl-Gustav Kont saavutas 27. mail Coimbras Portugalis Cadet European Cupil U18 9. koha.

Palju õnne!

Tänu treenerile ja lapsevanematele.

3. koht maailmameistrivõistluselt võimlemises

Nädalavahetusel toimusid Helsingis rühmvõimlemise Maailmameistrivõistlused. MM-l osales 24 juuniorklassirühma ja 30 meistriklassirühma.

Eesti rühmvõimlejad tegid Helsingis ajalugu!

Juuniori- ja meistriklassis (sh VK Janika Tallinn Senior team ja liikmed Jessica Kurm 12B, Merili Saamere 9B ja Teele Teemets 9A) võideti Maailmameistrivõistlustelt riikide arvestuses pronksmedal Eestile suurte võimlemisriikide Venemaa ja Soome järel.

Õnnitleme!

Tänu treeneritele ja lapsevanematele.

 

II koht ja eripreemia üleriigiliselt tõlkevõistluselt

26. mail toimus Tallinna Kunstihoones üleriigilise saksakeelse tõlkevõistluse võitjate autasustamine. Võistlusel osales 16 vabariigi kooli, kus saksa keelt õpitakse B- või C-võõrkeelena.

Võistlustöid hindas žürii koosseisus:

  • Nicola Habersetzer – Saksamaa Liitvabariigi Suursaatkond,
  • Anne Laur – Austria Vabariigi Suursaatkond,
  • Helen Aedla – Tallinna Goethe Instituut,
  • Eili Heinmets – Eesti Tõlkemagistrite Liit

10.-12.klasside õpilase hulgas saavutas II koha Anna Krasnikova 12B, juhendaja Anna Makarova ja ergutusauhinna Eduard Ülevain 12C, juhendaja õpetaja Mart Männiste

Võistluse võitjaid autasustasid Tallinna XXI Kooli direktor hr Meelis Kond ja Goethe Instituudi keeleosakonna juhataja pr Helen Aedla.

Palju õnne võitjatele ja suur-suur tänu kõikidele osalejatele ja nende juhendajatele!

Daniel Markus Vardja võistleb noorte olümpial

Portugalis Coimbras toimunud kadettide Euroopa Karikaetapil Judos saavutas Daniel Markus Vardja 10B klassist 7. koha ning tagas sellega pääsu suvel toimuvatele Euroopa meistrivõistlustele ja noorte olümpiale.

Palju, palju õnne ja edu!

Tänu treenerile ja lapsevanematele.

LINK

Meie kooli koorid laulupeol

Nüüd kui kooride ette- ja võistulaulmised on lõppenud, on tehtud sel suvel koolinoorte laulupeol osalevate kooride kohta otsused.  Meie koolist osalevad peol:

  • mudilaskoor – õpetaja Ene Uibo
  • muusikaklasside mudilaskoor – õpetaja Ene Uibo
  • lastekoor – õpetajad Liivi Urbel ja Kristjan Õmblus
  • lastekoor Vocal Spirit – õpetaja Lydia Rahula
  • noorte meeskoor – õpetaja Lydia Rahula
  • segakoor – õpetajad Kadri Mägi ja Kristjan Õmblus

Edu ja kordaminekuid suurel peol!

Hea saavutus kergejõustikus

24.-25. mail peeti linna koolinoorte meistrivõitlusi kergejõustikus. Meie kool saavutas linna koolide seas põhikooli osas 3. koha ja gümnaasiumide arvestuses 4. koha.

Tubli tulemus! Suur tänu osalejatele ja õpetajatele!

Kutse mini-minifirmade laadale – 3.06

Kallid Tallinna 21. Kooli õpilased, õpetajad ja lapsevanemad!

Olete oodatud oma perega toredat päeva veetma ja ostlema Vanalinnapäevade laste alal, Toompargis, Snelli tiigi ääres, toimuvale mini-minifirmade laadale ja toetama meie kooli 5. klassi õpilasi vastutusrikkas müügitöös.

Õpilased on omandanud ettevõtlustundides teadmisi, arendanud enda ettevõtlikkust, mida nüüd laadal teile ja linlastele näidata ja pakkuda.

Müügile tulevad enda valmistatud suupisted, koogid, karastavad joogid, erinevad suveniirid ja palju muud.

 

Link Vanalinna päevade 3. juuni programmile.

Direktori vastuvõtt

24. mail toimus kooli aulas direktori vastuvõtt 2016/2017. õppeaastal kooli edukalt olümpiaadidel, konkurssidel, võistlustel esindanud õpilastele ja neid juhendanud õpetajatele ning koolielu edendamises silmapaistnud õppuritele, kooli aunimetuste saajatele.

Pikaajalise kohusetundliku töö eest kooli hüvanguks said kooli aukirja õpetaja Helbe Selli ja laborant Galina Andrejeva.

Vastuvõtule kutsutud said esimestena koolis uue kujundusega kooli märgi.

Kokku tunnustati 112 õpilast ja 37 õpetajat.

Kooli märk

Vaadake pildigaleriid SIIT

Aunimetusega tunnustatud õpetajad

Direktori pidulikul vastuvõtul 24. mail tunnustati parimaid õpetajaid.

Kooli aunimetusaed õpetajatele:

  • Aasta gümnaasiumiõpetaja 2017 on Ingrid Paggi.
  • Aasta põhikooliõpetaja 2017 on Anne-Ly Lään.
  • Aasta klassiõpetaja 2017 on Marju Meremäe.
  • Aasta klassijuhataja 2017 on Kristiina Tiits.

Palju, palju õnne ning jätkuvat töörõõmu oma tööst ja innustust õpilastest!

Aunimetusega tunnustatud õpilased

Direktori pidulikul vastuvõtul 24. mail tunnustati parimatest parimaid õpilasi.

Aunimetuse Tallinna XXI Kooli aasta tegija 2017 pälvisid Raimond Lume 12A ja Markkus Olaf Millend 12B klassist.
Kooli tegus sporditegelane 2017 on Mark Abner 12C ja noor kultuuritegija 2017 on Grete Elmi 12B klassist.

Palju, palju õnne ning jätkuvat edu ja ettevõtlikkust!

 

Pikapäevarühma tegevusest õppeaasta lõpus

Pikapäevarühm lõpetab sel õppeaastal 2. juunil ja alates 5. juunist tegevust ei toimu.

1., 2. ja 3. kohad kergejõustikus

Kooli parimad sportlased kesklinna 3.-6. klasside kergejõustikuvõistlustelt:

  • 3. klass, poisid, kaugushüpe – Henri Apri 3A  I koht (3.98)
  • 4. klass, tüdrukud, kaugushüpe – Emma Viktoria Millend 4D  I koht (4.20)
  • 4. klass, poisid, kaugushüpe – Ralf Lepasson 4D  I koht (4.27)
  • 6.–7. klass, tüdrukud, kaugushüpe – Anna Maria Millend 6C  I koht (5.13)
  • 6.–7. klass, tüdrukud, 60 m jooks – Anna Maria Millend 6C  I koht (8.30)
  • 4. klass, poisid, 60 m – Otto Gustav Kalaus 4B II koht (9.41)
  • 5. klass, poisid, 60 m – Jaan Järveveer 5C  II koht (8.76)
  • 4. klass, tüdrukud, kaugushüpe – Hanka Maiste 4B  II koht (4.05)
  • 6.–7. klass tüdrukud, kaugushüpe – Elisabeth Pihela 6C II koht (5.02)
  • 4. klass, tüdrukud, 60 m – Hanka Maiste 4B III koht (9.51)
  • 6.–7. klass, tüdrukud, 60 m – Elisabeth Pihela 6C III koht (8.87)
  • 6.–7. klass, tüdrukud, kaugushüpe – Anna Kottel 7B III koht (4.75)

Palju, palju õnne!

Aitäh kehalise kasvatuse õpetajatele.

1. ja 3. kohad pendelteatejooksudest

Tallinna kesklinnakoolide pendelteatejooksudes saavutasid kooli võistkonnad 4.-7. klasside arvestuses I ja III kohad.

4. klass I koht:

  1. Sten Erik Rooba  4A
  2. Hanka Maiste 4B
  3. Otto  Gustav Kalaus 4B
  4. Enriko Kajari 4B
  5. Ruth Mary Onga 4B
  6. Jens Kaspar Pihkva 4B
  7. Emili Inno 4C
  8. Andra Lepasson 4D
  9. Emma Viktoria Millend 4D
  10. Jasper Ney 4D

5. klass III koht:

  1. Liisa Helena Rei 5A
  2. Maria Mathilda Teder 5A
  3. Jaan Järveveer 5C
  4. Richard Kõuhkna 5C
  5. Natalie Sophie Raassalu 5C
  6. Kaspar Johannes Levo 5C
  7. Jenna Jõerand 5D
  8. Marii Heleen Rannala 5D
  9. Robert Rannala 5D
  10. Raian Riisna 5D

6.-7. klass III koht:

  1. Anna Maria Millend 6C
  2. Mikk Johannes Siitam 6C
  3. Elisabeth Pihela 6C
  4. Kaspar Potisepp 7A
  5. Markus Järavere 7B
  6. Anna Kottel 7B
  7. Robert Rei 7B
  8. Ramon Vilde 7B
  9. Carolyn Vool 7B
  10. Lisette Meier 7C

Palju, palju õnne!

Tänu kehalise kasvatuse õpetajatele

4. koht üleriigiliselt bioloogiaolümpiaadilt

8C klassi õpilane Tuule Kangur saavutas 19.-20. mail Taevaskojas toimunud bioloogiaolümpiaadi põhikooliastme lõppvoorus IV koha.

Palju, palju õnne!

Aitäh, õpetaja Riina Otsus

Eesti meister squashis

21. mail toimusid Eesti noorte meistrivõistlused squashis, kus 8B klassi õpilane Henrik Kurm saavutas noorima osavõtjana U19 vanuseklassis I koha. Paralleelselt osales Henrik ka U21 vanuseklassi Eesti meistrivõistlustel saavutades seal III koha.

Palju, palju õnne!

Tänu treenerile ja lapsevanematele.

12A lööb kaasa Lillefestivali aia rajamisel

Tallinna 21. Kool on ainus üldhariduskool, kes osaleb rahvusvahelises suurprojektis Lillefestival 2017.

16.-18. mail toimus Lillefestivali aia rajamine Tornide väljakul ning koolile oli kinnistatud istutusplats numbriga 24.

  • Detailplaneering ja joonised on kavandatud arhitektuuri edasi õppida soovivate abiturientide ühistööna.
  • Taimestiku valikul on olulised teadmised maastikuarhitektuurist ja kunstist – kooli teemaks on kujundada «Ühevärviline aed».
  • Bioloogiateadmisi kasutades tuli teha sobivate taimede valik, arvestada istutuskaugusega ja kavandada kogu istutusprotsess.

Nüüd on aed ühistööna valmis!

Ettevõtlike noorte, klassijuhataja Ingrid Paggi, õpetaja Riina Otsuse, paljude lastevanemate ja kooli toetusel säilib mälestus Lillefestivalist Kuldses raamatus.

Kauneid meistriteoseid saab külastada augustikuu lõpuni.

8A ansambel esineb haridusmessil

18. mail toimub Tallinnas Bellnori ja Pekingi Hariduskomitee koostööna Hiina Haridusmess.
Messist võtavad osa Pekingi suurimad kõrgkoolid ja esindajad riigi haridusasutustest.

Ürituse avamisel esineb 8A klassi ansambel Lavacess.
Ansambli juhendaja on õpetaja Ene Uibo.

Edukat esinemist!

Tallinna tegus õpilane 2017 on Raimond Lume

16. mail toimus Tallinna raekojas pidulik vastuvõtt linna tegusamatele õpilastele.
Tunnustuse «Tallinna tegus õpilane 2017» pälvis 12A klassi õpilane Raimond Lume.

Palju, palju õnne!

Piduliku tervituskõnega esinesid abilinnapea Mihhail Kõlvart ja Tallinna Haridusameti juhataja Andres Pajula,
kes andsid üle auhinnad aktiivsetele ja koolikaaslastele eeskujuks olevatele õpilastele.

Uudis

Galerii

JJ-Street Tantsukooli lavastus «Avantürist»

27. mail toimub Nordea kontserdimajas noorte tantsulavastus «Avantürist», milles löövad kaasa ka meie kooli tantsijad.
Korraldustiim pakub vaatamiseks etenduse Streetshow 2017 treilerit.

Streetshow 2017 «Avantürist» treiler

 

4A ja 6A osalesid talgupäeval lauluväljakul

«Teeme ära» talgupäeva meeskond ning XII noorte laulu- ja tantsupeo Mina Jään korraldustoimkond andsid 4. mail Tallinna Lauluväljakul hoo sisse üle-eestilise talgupäeva nädalale. Koos koolinoorte ning laulu- ja tantsurahvaga riisuti ja korrastati lauluväljaku nõlva, värviti noortepeo rongkäigu ja peoväljaku kaunistuselemente.

Klassid töötasid usinasti koos klassijuhataja Kadri Mägi ja muusikaõpetaja Lydia Rahulaga.
Pärast tööd söödi ühiselt talgusuppi ja jäätist.

Õpilastele meeldis talgupäev väga ja keegi ei raatsinud tööpäeva lõpus koju minna.

Tegusat «Teeme ära» jätku kogu kooliperele!

Link
Pildigalerii FB-s
Video