Supported languages
Follow us
XXI koolist XXI sajandi haridus

XXI koolist XXI sajandi haridus

Auhinnad Läänemere projekti parimatele

Keskkonnahariduse Keskus tunnustab ja autasustab rahvusvahelises Läänemeremaade projektis BSP aktiivselt ja tulemuslikult esinenud 12C klassi õpilasi – Triin Marleen Kruusimäe ja Kretel Kuusk.

Õnnitleme!
Aitäh, õpetaja Riina Otsus

Parimad ja auhinnatud esseekirjutajad

Esseekonkursi „Taasiseseisvunud Eesti Vabariik 25. Tulevik on meie kätes“ auhinnatud tööde autorid:

  • Kristjan Joosep Jalakas 11C
  • Astrid Grents 12C
  • Kristin Hint 12C
  • Eduard Ülevain 12C
  • Marie Elise Soomre 12A
  • Laura Männaste 12A
  • Eliise Leif 12A
  • Kristjan Kõster 12A
  • Katariina Kägu 12A

Juhendaja, õpetaja Ingrid Paggi.

  • Karita Särekannu 10A
  • David Uslar 10A
  • Grete Elmi 12B

Juhendaja, õpetaja Merle Kaldjärv

Palju, palju õnne!
Aitäh, head juhendajad-õpetajad.

Hääleta ja toeta musikaalset koolikaaslast!

Hääleta ja toeta meie kooli 10C klassi õpilast Cecilia Martina Mägi, kes osaleb konkursil “Elu võimalus”.
Ta laulab R. Lätte, O. Ehala ja V. Luige laulu “Võta mind lehtede varju”.

Jaga infot sõprade, tuttavate ja vanematega.

Iga hääl loeb!

Cecilia Martina juhendaja on õpetaja Ene Uibo.

Hääleta siin

1.-3. kohad emakeeleolümpiaadi piirkonnavoorust

Emakeeleolümpiaadi piirkonnavooru saavutused erinevate klasside arvestuses.

  • I koht – Albert Ader 8A
  • II koht – Luisa Susanna Kütson 9A
  • III koht – Rasmus Rammo 12A

Palju, palju õnne!

Aitäh, õpetaja Külliki Kaju, kes juhendas kõiki võitnud õpilasi.

Hästi esinesid ja jõudsid esikümnesse

  • Grete Laura Kunnas 7C
  • Aile Anderson 8B
  • Helery Pikk 9C
  • Meeri Elizabeth Paltmann 9C
  • Hanna Gerta Alamets 11A

Tublid!
Aitäh, õpetajad Merle Kaldjärv, Eda Kauksi, Leelo Valgma.

Tunnustus klaveriõpilastele

Tallinna Huvikeskuses „Kullo“ toimus 28. ja 29. jaanuaril klaverifestival MIT/t/MU/u/S mittemuusikakoolide õpilastele.
Žürii tunnustuse pälvisid kooli klaveriklassi õpilased, kes festivalil edukalt esinesid.

  • Mia-Maria Miilen 3B
  • Adriana Riisna 3A
  • Getter Veber 5B
  • Katariina Kuusaru 7A

Palju õnne!
Klaveriõpetaja Helju Jaunzeme, aitäh!

Puškini loomingu parimad esitajad

A. S. Puškini loomingule pühendatud luulekonkurss „Vene kultuuripäevad Eestis“ raames selgusid koolivooru parimad, kes esindavad kooli 17. veebruaril Tallinna koolide etlejate konkursil.

  • Christiana Lainde 9A
  • Arina Milishnikova 9A
  • Maria Goldrin 10B
  • Chris-Oliver Rahumägi 11A

Õnne ja edu!
Aitäh, õpetajad Jelizaveta Kuznetsova, Klaara Sulg, Irina Kotovitš, Alla Kirillova.

Eesti kirjanduse olümpiaadist

Üleriigiline eesti kirjanduse olümpiaad „Eesti nüüdiskirjandus võrdlevas kontekstis“  jaguneb eel- ja lõppvooruks.
Eelvoorus kandideerivad järgmised meie kooli õpilased arutleva kirjandiga (8. klass) või uurimistööga (9.-11. klass), mis tuli kirjutada 2-3 teose põhjal.

8A:

  • Calista Krass „Erivajaduse teema noortekirjanduses“
  • Susanna Antsmäe „Kooliprobleemide teema noortekirjanduses“
  • Andre Otti „Kaotusvalu noorteraamatutes“
  • Laura Ustav „Vanemate mõju noorsookirjanduses“
  • Anna-Britt Lubja „Kaotus noorsookirjanduses“

Juhendaja Külliki Kaju

8B:

  • Ran-Aron Viitkar „Miks Eesti on üks väiksema religioosse suhtumisega riike?“

Juhendaja Merle Kaldjärv

9A:

  • Moon Lokk „Noorele lugejale suunatud filosoofia ulmekirjanduses“
  • Paula Mõik „Eksistentsiaalse kirjanduse sõnum noorele lugejale“

Juhendaja Külliki Kaju

11A:

  • Paul Johannes Kalda “Düstoopilise ilma teadusliku ja tehnoloogilise arengu ja ühiskonnakorra mõju tulevikuinimestele Aldous Huxley’ romaani „Hea uus ilm“ ja Meelis Friedenthali romaani „Kuldne aeg“ näitel“.

Juhendaja Leelo Valgma

Konverents Budapestis

27. jaanuarist kuni 1. veebruarini toimuvad Budapestis Kesk-Euroopa PASCH-koolide direktorite ja koordinaatorite arutlusseminarid, töötoad ja konverents.

Meie koolist osaleb direktor Meelis Kond ja projektikoordinaator, huvijuht Maarika Paun.

Infoleht nr 7

Ilmunud on käesoleva õppeaasta seitsmes infoleht.

3. koht laulukonkursilt Solistica

5A klassi õpilane Maria Mathilda Teder saavutas noorte lauljate konkursil Solistica 4.-6. klasside vanuserühmas III koha.

Eesti noorte lauljate konkurss Solistica toimus viiendat aastat Kuressaares 27.-28.jaanuaril 2017. Konkursi eelvooru registreerus 185 lauljat, kelle seast Solistica lõppvõistlusele pääses igast vanuserühmast kindel arv osalejaid: 4.-6. klass 16 lauljat, 7.-9. klass 18 lauljat ja 10.-12. klass 21 lauljat.
Valiku tegi demode põhjal žürii, koosseisus Sven Lõhmus, Helen Kirsi ja Rasmus Rändvee. Otse lõppvõistlusele pääsesid Solistica 2016 esikuuikusse jõudnud lauljad.

Maria Mathilda Teder 5A klassist valiti 4.-6. klasside vanuserühma 53 registreerunu seast. Konkursil esines ta Piret Rips’i lauluga “Agnus Dei”.

Žürii koosseisu kuulusid: Sirje Medell, Mikk Targo, Marvi Vallaste, Karl Madis, Susanna Räim, Kati Laev ja Mikk Pedaja. Konkursil saavutas Maria auhinnalise 3. koha, mis tagas talle automaatse pääsme järgmisel aastal toimuvale Solistica konkursile.

Palju, palju õnne!
Aitäh, õpetaja Lydia Rahula.

3. kohad meistrivõistlustelt teateujumises

Tallinna koolinoorte teateujumise meistrivõistlustel saavutas meie kooli võistkond neidude 10x50m teateujumises III koha.

  • Võistkonna koosseis:  Saskia Tasane 10C, Kaisa Pollisinski 8C, Liisi Mari Nurmetalo 10B, Martine Margna 6C, Liilia Tõnisson 6B, Maria Goldrin 10B, Johanna Hütt 7A, Emma Maria Metsandi 9B, Kirke Pollisinski 10B, Triin Alber 11A ja Kertu Pollisinski 5D.

Noormeeste 10x50m teateujumises saavutati III koht.

  • Võistkonna koosseis: Lennart Joosep Lumi 6A, Miko Lilleorg 12A, Ken George Kiseljov 12A, Markus Kuris 12A, Kristjan Pekk 10A, Joosep Rannu 10A, Andreas Ayrton Luhala 10A, Rene Ron Vest 10C, Andre Otti 8A, Mark Tomi Wilhelm Vompa 7B, Aleksander Kirs 9C, Rünno Tammela 11B ja Andreas Tristan Vaher 9A.

Palju, palju õnne!
Tänu kehalise kasvatuse õpetajatele ja treeneritele

Tulemused

Kooli parimad etlejad

24. jaanuaril toimus vabariikliku õpilasetlejate konkursi koolivoor, kus võitjaks tuli nooremas vanuseastmes
Oliver Koel 5B ja gümnaasiumiarvestuses Taavi Pleiats 12C klassist.

Eesti keele õpetajad hindasid eneseväljendust, teksti selgust ja loomulikku esitust.

Oliver ja Taavi esindavad kooli Tallinna voorus, mis toimub 1. veebruaril Tallinna 32. Keskkoolis.

Õnne ja edu!

Õpilaste juhendajad on õpetajad Merle Kaldjärv ja Eda Kauksi, aitäh.

Võistlejad emakeeleolümpiaadi piirkonnavoorus

Emakeeleolümpiaadi koolivooru tulemuste põhjal võistlevad 30. jaanuaril emakeeleolümpiaadi piirkonnavoorus 11 õpilast.

7.-8. klass

  • Luukas Luht 8B
  • Aile Anderson 8B
  • Albert Ader 8A
  • Grete Laura Kunnas 7C

9.-10. klass

  • Luisa Susanna Kütson 9A
  • Helery Pikk 9C
  • Meeri Elisabeth Paltmann 9C

11.-12. klass

  • Marilyn Loomets 12A
  • Rasmus Rammo 12A
  • Helen Laane 11A
  • Eleonore Susi 12B

Edu!

Karikas robootikavõistluselt

22. jaanuaril võistlesid robootikaringi liikmed väga populaarsel ja atraktiivsel robootikavõistlusel First Lego League Tallinna II poolfinaalis. Võistlustelt võideti Lennukaima Tiimi karikas.

Võistkonda kuulusid:

  • Karmo Sooväli 7B
  • Hans Marten Tomson 6B
  • Roosi Riin Leht 6C
  • Martin Aleksander Levo 6C
  • Jens Martin Mikk 6D
  • Gregor-Mattias Froš 5A
  • Karl Rudolf Kunnas 5A
  • Magnus Paavel 5B
  • Orlando Merino 5B
  • Kirke Kupits 5D

Palju, palju õnne!
Aitäh, robootikaringi juhendaja Mai Pitsner!

1. koht ja meistritiitel ning hõbemedal judos

21. jaanuaril toimus Tartus A. Le Coqi Spordihallis täiskasvanute ja A-klassi Eesti Meistrivõistlused judos.
10B klassi õpilane Daniel Markus Vardja saavutas AB-60 klassis I koha ja sellega Eesti meistri tiitli.
Täiskasvanute M-60 arvestuses võitis Daniel pronksmedali.

Saavutatud tulemusega on Daniel 5-kordne Eesti meister judos.

Carl-Gustav Kont 9C klassist saavutas Eesti Meistrivõistlustel A-klassis U18 hõbemedali.

Palju, palju õnne!

Tänu treenerile ja lapsevanematele

Tulemused: 1, 2
Pildigalerii

3. koht võrkpalli meistrivõistlustelt

Gümnaasiumi neiud saavutasid koolinoorte võrkpalli meistrivõistlustel III koha, võites Tallinna Reaalkooli geimidega 2:1.

Pronksmedalid võitnud võistkonnas mängisid:

Eliise Leif 12A , Stella Marleen Mutso 12A, Anna Krasnikova 12B,  Kretel Kuusk 12C, Barbara Ainola 12C, Triin Alber 11A , Engel Mari Mölder 11B, Mailis Pajumägi 10A, Mairit Pajumägi 10A, Regina Johanson 10A, Elina Meier 10A, Johanna Muriel Sermat 10A, Liisi Mari Nurmetalo 10B, Laura Vilbiks 10B ja Alexandria Liiv 10C.

Palju, palju õnne!
Finaalturniiril juhendas neide kehalise kasvatuse õpetaja Heli Raidma.

Aitäh!

Kokku osales pikal turniiril 31 võistkonda.

Õpilased osalevad inspiratsioonihommikul

18. jaanuaril toimub SA Innove korraldatud inspiratsioonihommik Tallinna Teeninduskoolis.
Inspiratsioonihommiku avab haridus-ja teadusminister Mailis Reps, kes kuulutab ühtlasi välja Oskuste Aasta 2017.
Kutsekoja esindajad annavad ülevaate perspektiivikatest ametitest, kus on 21. sajandil kõige suurem tööjõuvajadus.
Ettekannetele lisaks saab osaleda töötubades.

Meie koolist osalevad:
• Patricia Desiree Gutmann 10A
• Laura Lisa Rikkand 10A
• Maria Krjutškova 7C
• Markkus Martinson 7C
• Marsella Tamm 7C
• Emilie-Marie Mellikov 7C

Mõttepooltund 9. klasside lastevanematele

Mõttepooltund 9. klasside lastevanematele toimub kolmapäeval, 25. jaanuaril kell 17.30 auditooriumis.

Teema: Ühiskatsed ja põhikooli lõpetamine.

Jätkuvad koosolekud klassides.

NB! Kooli juures puudub parkimisvõimalus!
Ootame rohket osavõttu!

3. koht Riigikohtu õpilastööde konkursilt

Riigikohtu 97. aastapäevale pühendatud õigusteemalisel õpilastööde konkursil saavutas 9C klassi õpilane Alexander Rives III koha.

Palju, palju õnne!

Tänu õpetaja Tiina Pikamäele ja lapsevanematele.

Kaasuskonkursile laekus 80 tööd 30 erinevast koolist.

12.01.2017 – Täna selgusid riigikohtu õpilastööde konkursi võitjad – Riigikohus.ee

Rahvusvaheline majanduspraktika

16.-27. jaanuarini viibivad Tallinnas majanduspraktikal meie partnerkooli Auguste Victoria Schule õpilased Flensburgist
Anna Kerndlmaier sooritab praktika Põhja-Eesti Regionaalhaiglas, Nele Clausen – Balti-Saksa Kaubanduskojas.
Külalisi võõrustavad Annaliisa Mäletjärv 11C ja Laura Maria Haukanõmm 10C ning Eduard Ülevain 12C.

Praktika toimub kahe kooli ja kahe riigi ettevõtete koostöös 10. aastat.
Praktika korraldus: Maarika Paun ja Anke Kurz

Infoleht nr 6

Ilmunud on käesoleva õppeaasta kuues infoleht.

Mänguvahetunnid 1. ja 2. klasside õpilastele

  • 1A –  E 8.45
  • 1B – K 8.45
  • 1C – K 15.45
  • 1D – E 15.45
  • 2A – E 11.45
  • 2B – K 9.45
  • 2C – K 12.45
  • 2D – T 14.45

2. ja 3. koht Läti meistrivõistlustelt judos

14. jaanuaril toimusid Riias Läti lahtisted meistrivõistlusted judos, kus 10B klassi noormees Daniel Markus Vardja võitis hõbemedali U18 MEN -60kg klassis. 9C klassi õpilane Carl-Gustav Kont saavutas vanuseklassis U-18 kahakaalus -55 kg 3. koha.

Palju, palju õnne!

Tänu treenerile ja lapsevanematele

Tulemused
Pildigalerii

1. ja 5. koht vene keele ainevõistluselt

14. jaanuaril toimus üleriigiline vene keele ainevõistlus 7.–8. klasside õpilasvõistkondadele, kus 7B klassi õpilased saavutasid kõrgeid tulemusi.
Anna Kottel võitis meeskonnaga I koha ja Alexandra Pakkonen V koha.

Palju, palju õnne!
Aitäh, õpetaja Irina Kotovitš.

2. koht iluuisutamises

6.-8. jaanuaril toimunud Eesti Noorte Meistrivõistlustel iluuisutamises
saavutas 8A klassi õpilane Calista Krass II koha.

Palju, palju õnne!
Tänu lapsevanematele ja treenerile.

Daniel Albert Naurits tuli ka juunioride Eesti

10A ja 11A klass Kultuurikatlas

12. jaanuaril toimub Kultuurikatlas kõrghariduspäev „Õpi Tartus“, kus põnevaid ja inspireerivaid erialaseid
kogemuslugusid jagavad 9 erineva valdkonna tipptegijad ning osaleda saab 20 töötoas.

Meeleolu loob päevajuht Heidy Purga.

1. koht ja meistritiitel poiste võrkpallivõistkonnale

Tallinna parim poiste võrkpallivõistkond on Tallinna 21. Koolis.

Tallinna 21. Kooli võrgupoisid võitsid kindlalt Tallinna Koolinoorte meistritiitli. Kuldses võistkonnas mängisid Markus Maila 9C, Stefanio-Bruno Laur 9C, Karl-Juhan Kangur 8C, Andreas Ulman 8C, Kevin Wilmar Vilbiks 8C, Karl-Uljas Mölder 8C, Christopher Tamberg 6C, Mattias Männilaan 8A, Markko Ladvas 9B, Robert Lee 9B, Karl Tani Priilinn-Türk 8C ja Rasmus Ambur 8C.

Palju, palju õnne!

Võitjaid juhendasid Indrek Vahtra ja Ivo Raenok, aitäh!

Võistlustel osales kokku 31 kooli võistkonda.

3. koht linnuviktoriinilt

8. klassi võistkond saavutas linnuviktoriinil III koha.
Võistlesid Calista Krass, Karin Kuum ja Anna-Britt Lubja 8A ja Karl Tani Priilinn–Türk 8C klassist.

Palju, palju õnne!

Aitäh, õpetaja Riina Otsus.

1. koha saavutas koolide arvestuses Tallinna Prantsuse Lütseum ja 2. koha Gustav Adolfi Gümnaasium.

Spordivabatahtlikkusest koolis

“Suurbritannia kogemuse kaasamine noorte spordivabatahtlikkuse ja noorsootöö arendamiseks läbi spordi“

Projekti raames viiakse ellu järgmised tegevused:
Töötatakse välja mudel ja käivitatakse noorte spordivabatahtlike liikumine Eestis;
Töötatakse Suurbritannia kogemust arvesse võttes välja koolipõhiste spordi- ja spordivabatahtlike klubide (nn kämpus-klubide) mudel ja piloteeritakse seda kahes koolis Eestis;
Korraldatakse partnerite õppereis Suurbritanniasse sealsete kogemustega vahetuks tutvumiseks 15.01-18.01.2017;
Koolides ja noortekeskustes korraldatakse 20 spordi- ja spordivabatahtlikkuse loengut koos ühistreeningu, näidis-kehalise kasvatuse tunni ja/või mõne spordiala tutvustusega;
Tulemuste levitamiseks ja projekti kandepinna ning mõju saavutamiseks korraldatakse rahvusvaheline foorum.
Tallinna 21. Kool on koos GAG-iga projekti partner eelkõige kui pilootkool, kus koolipõhise spordi- ja spordivabatahtlike klubi (nn kämpus-klubi) mudelit testida ning osaleda Spordikohvikutes.

  • Aeg: 2016, september – 2017, detsember
  • Sihtgrupp: gümnaasium , 8. ja 9. klasside õpilased
  • Partnerid: Spordiaasta MTÜ, Koolispordi Liit, Tallinna Ülikool, Tallinna 21. Kool, Gustav Adolfi Gümnaasium, Youth Sport Trust Inglismaalt ja Ettevõtlike Noorte Koda JCI.
  • Töökeel: eesti keel
  • Õpetajad: projekti koordinaator Pille Juus, kehalise kasvatuse õpetajad, huvijuhid, TLÜ mentor
  • Eesmärk: luua koolis spordivabatahlike klubi (~ 100 liiget), kes on abis Eestis toimuvatel spordiüritustel
  • Infovahetus: suhtlus – FB grupp, pildid – Instagram, andmed – google.docs
  • Tegevused: koolis toimuvad üritused; 2017.a. toimuvad spordiüritused Tallinnas, Eestis; London MM 4.-13.08.2017
  • www.scult.com/estonia; www.facebook.com/ScultEstonia

Toimunud üritus:
Meie kooli esimene Spordikohvik toimus 30. novembril, kus käis rääkimas Pille Muni, kes tutvustas vabatahtliku tegevust ja sellega seonduvat. Võimalus oli küsida küsimusi, jagada oma kogemusi ning olla aktiivne kaasarääkija. Pärast seda liiguti võimlasse näidistreeningule, mille viis läbi meie kooli vilistlane Merle Antson.

1. koht saalihokiturniirilt


6.-8.01.2017 Soomes toimunud rahvusvahelisel saalihokiturniiril Helsinki Floorball Cup 2017 saavutas 4A klassi õpilane Ander Sikk Sparta Team Automaailm 2005. aastal sündinud poiste võistkonnaga I koha.

Palju õnne!

Tänu treenerile ja lapsevanematele

Koolituskulude deklareerimisest

Vastavalt tulumaksuseadusele on füüsilisel isikul õigus maksustamisperioodi tulust maha arvata maksustamisperioodil tasutud enda ja oma alla 26 aasta vanuse alaneja sugulase, õe või venna koolituskulud või eelnimetatud koolituskulude puudumisel ühe alla 26 aasta vanuse Eesti alalise elaniku koolituskulud.

Selleks, et inimese tuludeklaratsioon oleks tema poolt tasutud koolituskulude osas juba eeltäidetud, saadab Tallinna linn Maksu- ja Tolliametile koolituskulude eeltäidetud deklaratsiooni (INF3), kus kajastuvad kalendriaastal füüsiliste isikute poolt tasutud koolituskulud tasujate isikukoodide ja nimede viisi.

INF3 koostamiseks saab linn koolituskulu tasunud inimeste andmed (nimi ja isikukood) üldjuhul pangafailist. Samas võib olla olukordi, kus pangafailist saadav info ei ole INF 3 koostamiseks piisav. Näiteks puudub pangafailis isikukood tehingutel, mis on tehtud välis- ja väikepankades, samuti juhtudel, kui inimene on tasunud koolituskulu eest panka sularahas.

Kui pangafailist saadav informatsioon ei sisalda koolituskulude deklareerimiseks isikukoodi arve tasuja kohta, siis kasutatakse deklaratsioonile INF3 andmete kandmisel koolituskulude arve saaja isikukoodi, st kajastatakse tasumised arve saaja isikukoodiga.

NB! Eeltoodust tulenevalt palume koolituskulu tasunud isikutel kontrollida füüsilise isiku eeltäidetud tuludeklaratsioonis koolituskulude andmeid. Juhul kui füüsilise isiku eeltäidetud tuludeklaratsioonis tasutud koolituskulude andmed ei vasta Teile teadaolevatele andmetele või Teil on antud teemaga seoses tekkinud täiendavaid küsimusi, palume kirjutada aadressil myyk@tallinnlv.ee või helistada müügi raamatupidamise sektori juhile Ene Hammer tel 6404681.

31. kunstinädal – Inglismaa

Tallinna 21. Kooli traditsiooniline kunsti- ja kultuurinädal toimub 9.-13. jaanuar 2017.

Tallinna XXI kooli XXXI kunstinädal Inglismaa 2017 kava.

Kunstinädala flashmob: Loe edasi…

Liputoimkond Vabadussõja mälestuspäeval

Foto: Liis Treimann
Foto: Liis Treimann

dsc_0916

3. jaanuaril kell 10.30 tähistati vaikuseminutiga 97 aastat tagasi kehtima hakanud Vabadussõja relvarahu ning mälestati Eesti vabaduse eest langenuid.

Tseremoonial kõnelesid kaitseminister Margus Tsahkna (IRL), Tallinna Reaalkooli õpilane ja Eesti Korporatsioonide Liidu esindaja. Vabadussõja võidusamba jalamile asetati pärjad. Üritusel osalesid ka 21. Kooli Liputoimkond ja Inspitsiendigrupi esindajad

Lisaks Vabadussõja võidusamba juures peetavale tseremooniale asetasid kaitseväe üksused ja Kaitseliidu malevad pärjad Vabadussõja mälestussammastele üle Eesti. Samuti tähistati relvarahu aastapäeva kirikukellade helinaga üle kogu Eesti.

3. jaanuaril 1920 kell 10.30 vaikisid relvad Vabadussõja lahinguväljadel, kui pärast 402 päeva kestnud vaenutegevust lakkas sõjategevus Eesti Vabariigi ja Nõukogude Venemaa vahel. Eesti kaotas sõjas üle 6000 inimese, neist pea 4000 otseses lahingutegevuses.

Postimees: Galerii

Märka ja aita!

16. detsembril 2016 toimunud heategevusliku jõululaada müügitulu – 700 EUR on üle kantud projekti „Märka ja aita“ heategevusfondi.

Aitäh kõikidele, kes oma osavõtuga müüjatena-ostjatena-esinejatena tegid väikese heateo raskustes perede toetamiseks!

Õpilasesindus
Inpitsiendigrupp
KultuuriGild

Medalid ujumise meistrivõistlustelt

17.-19. detsembril 2016 toimusid Tallinnas XXIV Eesti Lühiraja meistrivõistlused ujumises.
10B klassi õpilane Kirke Pollisinski võitis juunioride arvestuses 200m kompleksujumises hõbemedali.

Lisaks sellele kuulus Kirke Kalevi ujumiskooli neidude teatevõistkonda, mille koosseisus saadi kaks absoluutklassi pronksi (4x100m vabalt ja 4x50m kombineeritud), kaks juunioride klassi kulda (4x100m vabalt ja 4x100m kombineeritud) ja kaks hõbedat (4x50m vabalt ja 4x50m kombineeritud).

Palju palju õnne!

Tänu treenerile ja lapsevanematele

Soovid kooliperele

Head õpilased ja lapsevanemad,

joulud-2016

Edu saksakeelsel draamakonkursil

Rahvusvahelise projekti „Koolid – tuleviku partnerid“ (PASCH) Kesk – ja Ida-Euroopa regiooni liikmeskoolide omaloomingulisel draamakonkursil osales ka meie kooli saksakeelne teatritrupp koosseisus:

  •  Jürgo Mattias Vanajuur, Norman Garder, Karro Haav, Chris Oliver Rahumägi, Anton Kuusk ja Karl Roomet Randvee 11A,
  • Annaliisa Mäletjärv ja Iris Persson 11C ja
  • Wilken Jonas Gnegel 9A klassist.

Juhendaja, õpetaja Maarika Paun.

Õnnitleme!

Teema: „Ja siis kohtasin ma…“ („ Und dann traf ich..“) valmis etendus tööpealkirjaga „Ajamasin“.

16. detsembril teatati võistluse tulemused ja selgusid võitjad, nende hulka kuulub ka meie kooli teatritrupp.

Võitjad on kutsutud maikuu alguses Vilniuses toimuvale saksakeelsele teatrifestivalile.
Kesk-ja Ida-Euroopa regiooni kuulub 21 kooli.

TÜ Teaduskool kutsub noortefoorumile

5. jaanuaril korraldab TÜ teaduskool Tartu ülikooli aulas noortefoorumi, kus aineolümpiaadidel edukalt osalenud noored arutavad, mida saaks Eesti haridussüsteemi juures teha teisti, et andekate noorte arengut paremini toetada.

Seoses hiljuti avaldatud Eesti õpilaste suurepäraste PISA-testi tulemustega on haridusega seotud küsimused esiplaanile tõusnud. Sellele debatile pakub sisulist lisandust TÜ teaduskooli noortefoorum, mille peatähelepanu on teadushuviliste noorte arenguvõimalustel ja nende parendamisel Eestis.
Lähtuvalt foorumi teemast, on peamisteks esinejateks aineolümpiaadidel edukalt osalenud õpilased, kes jagavad oma kogemusi tänase haridussüsteemi tugevuste ja nõrkuste kohta ning ka selle kohta, millised lahendused nende puhul edukaks osutusid.

Foorumi sõnavõttude ja arutelude kaudu loodame paremini mõista, millist tuge vajavad andekad ja millised kasutamata võimalused on meil andekate noorete arengu toetamisel.

Kuigi foorum on ennekõike õpilastele, oodatakse ka õpetajaid ja kõiki teisi isikuid, kes sooviksid kaasa mõelda, kuidas pakkuda andekatele noortele parimaid arenguvõimalusi Eestis. Osalemine foorumil on tasuta. Foorumil osalejate panuse maksimaalseks ärakasutamiseks, on korraldajad mõelnud lahendusele, mille abil on osalejatel võimalik oma nutitelefoniga igal hetk debatti küsimuste, kommetaaride või mõtteavaldustega täiendada.
Lisaks sõnavõttudele ja arutlustele tunnustab Tartu ülikool 2016. aastal rahvusvahelistel olümpiaadidel osalenud õpilasi.

Ürituse kava ja registreerumine lehel.

tu_teaduskooli_noortefoorumi_ajakava_05-01-17-page-001

Ürituse korraldust toetab Tartu linn ja hasartmängumaksu nõukogu.

Lisainfo: Marek Järvik, TÜ teaduse populariseerimise peaspetsialist, 5177091, marek.jarvik@ut.ee

2. koht esseekonkursilt Eesti Vabariik 25

Paul Johannes Kalda 11A klassist saavutas II koha esseekonkursil „Taasiseseisvunud Eesti Vabariik 25.
Tulevik on meie kätes“.

Palju, palju õnne!

Aitäh, õpetaja Leelo Valgma

Samal konkursil pälvis õpetaja Ingrid Paggi auhinna, kes juhendas Kõige rohkem esseesid.

20.12 külastab kooli Rootsi uudiste agentuur

Rootsi uudiste agentuur TT ajakirjanikud külastavad Tallinna 21. Kooli 20. detsembril.
Eesmärk on käsitleda OECD Pisa 2015 saavutatud edulugu ning avada suurepäraste tulemuste tagamaid.

Külastatakse õppetunde ning vesteldakse õpilaste ja õpetajatega.
Erilist huvi tuntakse matemaatika õpetamise korralduse ning õppekava koostamise põhimõtete kohta koolis,
et parimaid praktikaid rakendada ka Rootsi õpilaste tulemuslikkuse tõstmiseks.

Tunnustus arvamuslugude konkursilt

11B klassi õpilane Liisa Maria Rahuoja pälvis tunnustuse arvamuslugude konkursilt, tema töö oli huvitav ja meeldis konkursi algataja Tiina Tammanile.

Töö avaldati internetis teiste auhinnatud tööde hulgas SIIN.

Õnnitleme!

Aitäh, õpetaja Leelo Valgma

Auhind QR-koodi võistluselt

Veebipõhisel fotokonkurss-näitusel „Minu kodukoha QR-kood“ saavutas auhinna
Katarina Virve Mürk 4D klassist tööga Pirita rannamaja.

Palju, palju õnne!

Aitäh, õpetaja Kaja Kadarik

Konkurss-näitusele esitati kokku 116 tööd.
Parimate tööde väljavalimisel arvestas žürii foto vaatenurga originaalsust, meeleolu ja emotsiooni.

katarina

katarina1

 

Tunnustus uurimistööde võistluselt

Tallinna Ülikooli õpilasuurimuste võistlusel keele ja kirjanduse alal pälvis žürii tunnustuse väga hea taseme eest tihedas konkurentsis 12A klassi õpilane Helena Sultson, kes saavutas 35 punktist 31,5.

Ka retsensioon töö kohta oli väga hea.

Palju, palju õnne!

Aitäh, õpetaja Külliki Kaju

 

Korraldustoimkond loodab, et kõik noored uurijad leiavad võimaluse oma tulemused artiklina avaldada.

3. koht kodanikupäeva viktoriinilt

12A klassi õpilane Helen Kruusi saavutas Integratsiooni ja Migratsiooni Sihtasutuse Meie Inimesed
kodanikupäeva viktoriinil III koha.

Palju, palju õnne!

Aitäh, õpetaja Ingrid Paggi

Haridus- ja Teadusministeeriumi ning Integratsiooni ja Migratsiooni Sihtasutuse Meie Inimesed (MISA) tänuvastuvõtt toimub 20. detsembril 2016 Riigikogu konverentsisaalis ning sellele eelneb ekskursioon Riigikogus.

3. kohad vokaalansamblite konkursilt

Vokaalansamblite konkursil Volüüm 2016 saavutasid meie kooli ansamblid III kohad.

6A klassi segaansambel Võnked, koosseisus:

  • Anita Väli
  • Lennart Joosep Lumi
  • Rauno Mikser
  • Greta Liset Ruben
  • Mathilda Salum
  • Tobias Turk
  • Jakob Lille

Juhendaja Lydia Rahula

8A klassi ansambel LavaCESS, koosseisus:

  • Susanna Antsmäe
  • Susanna Apri
  • Calista Krass
  • Eliis Kristjankroon
  • Anna Gerda Nurmetalo
  • Loreley Reim
  • Anett Tamm
  • Vanessa-Victoria Uusjärv

ja

10. klassi ansambel Giusto, koosseisus:

  • Kirke Britt Benjamin
  • Cecilia-Martina Mägi
  • Triin Mänd
  • Laura Maria Lukas
  • Ann Liisbel Petter
  • Lisbeth Sirvi
  • Kristiin-Heleen Toovis
  • Brita-Liis Tui

Juhendaja Ene Uibo

Palju, palju õnne!

Aitäh, õpetajad Lydia Rahula ja Ene Uibo

2. koht TV 10 olümpiastarti finaalvõistluselt

6C klassi õpilane Anna-Maria Millend saavutas TV 10 olümpiastarti finaalvõistlustel Tartus
60 m jooksus II koha.

Palju, palju õnne!

Tänu treenerile, kehalise kasvatuse õpetajale ja lapsevanematele

wp_20161210_17_13_55_pro

wp_20161210_17_14_18_pro

Stipendiumikonkurss 10. ja 11. klasside õpilastele

United World Colleges Eesti Ühing kuulutab välja 2017. aasta stipendiumikonkursi keskhariduse omandamiseks IB diplomiga rahvusvahelistes UWC kolledžites.

  • Sellel aastal antakse välja täisstipendiumid UWC South East Asia ja UWC Adriatic Itaalia kolledžitesse,  75% stipendium UWC Li Po Chun kolledžisse ning 75% stipendium UWC Maastricht kolledžisse.
  • Konkurss on avatud 10. ja 11. klassi õpilastele.

Täpsem info koos konkursitingimustega on kätte saadav meie koduleheküljel. Soovitame kandidaatidel enne avalduse saatmist tutvuda põhjalikult UWC liikumisega. Kandideerimisvormi täitmise tähtaeg on 23. detsember 2016.

Lisainformatsiooni United World Colleges liikumisest saab ühingu kodulehelt: www.uwc.ee.

Meie kooli Facebooki lehekülg

facebook_icon

Jälgige meie tegemisi Tallinna 21. Kooli Facebooki lehel