deenesetfrru
Subscribe to RSS

Uudised

2. koht üleriigiliselt vene keele olümpiaadilt

12B klassi õpilane Anna Krasnikova saavutas vabariiklikul vene keele kui võõrkeele olümpiaadil II koha.

Palju, palju õnne!

Aitäh, õpetaja Alla Kirillova

2. koht tehnoloogiaõpetuse olümpiaadilt

Tallinna piirkonna tehnoloogiaõpetuse olümpiaadil saavutas 9B klassi õpilane Karl Kristjan Tamm II koha, kes oli ka linna parim tehnoloogiaõpetuse teooria tundja.

Karl Kristan võistleb 7. aprillil 2017 üleriigilise tehnoloogiaõpetuse olümpiaadi lõppvoorus Tallinna Ülikoolis.

9B klassi õpilane Peeter Maran saavutas tehnoloogiaõpetuse olümpiaadil 6. koha.

Palju, palju õnne ja edu!
Aitäh, õpetaja Mart Soobik.

Lisainfo SIIT

Jutuvõistluse «Luulest proosaks» tulemused

2017. aasta jutuvõistlusel „Luulest proosaks“ saavutas III koha Anette Kipso 5B klassist ning eripreemia pälvis Anna Marie Pikmets 5D klassist.

Palju, palju õnne!

Aitäh, õpetaja Merle Kaldjärv

Võitjad ja õpetaja on kutsutud 5. aprillil 2017 kell 15.30 Tallinna Õpetajate Majja ( Raekoja plats 14, II korrus Kroonisaal).

Võimlemis- ja tantsuvõistluse tulemused

Tallinna 21. Kooli 8. võimlemis- ja tantsuvõistluse «Ükskord Inglismaal…» tulemused

5.-6. klass:

  • I koht 5B
  • II koht 6B
  • III koht 6A (1)
  • Eripreemiad:
    • 5A parima tehnika ja heade kompositsiooniliste lahenduste eest
    • 6D parima sümboli arenduse eest

7.-9. klass

  • I koht 9B
  • II koht 8B
  • III koht 9C (9A sõpradega)
  • Eripreemiad:
    • 7A tervikliku lahenduse eest
    • 8A koreograafilise silla eest

10.-12. klass

  • I koht 10C
  • II koht 12B
  • III koht 12A
  • Eripreemiad:
    • 12C üleminekute eest tantsus
    • 11A parima tantsijate vahelise sünergia eest
    • 10A hea koostöö eest

Palju, palju õnne!

Tants on hinge peidetud keel! Tantsida võivad kõik: keegi ei saa ega võigi keelata. Sa võid olla jõuline, julge, enesekindel, kuid samas ka õrn. Tants liigutab meid sisemiselt, kui väliselt, kuid tulemus on üks – nauding! Olulised on inimesed, kelle keskel ja kellega koos liigutakse. Liikumises olles õpime üksteist, aga ka iseennast, lähemalt tundma.

Täname siiralt kõiki osalejaid, žüriid, koolipere ja juhtkonda, et võistluspäev sai sellise toreda ja tantsulise näo. Võib öelda – kogu 21. Kool liikus ja tantsis ning tegi seda naudinguga.

Kehalise kasvatuse õppetool

2. koht filosoofiaolümpiaadilt

11A klassi õpilane Paul Johannes Kalda saavutas filosoofiaolümpiaadi vabariiklikus voorus II koha ja osaleb 25.-28.05.2017 rahvusvahelisel olümpiaadil Hollandis, Rotterdamis.

Palju, palju õnne ja edu!

Aitäh, suurepärase juhendamise eest, õpetaja Ingrid Paggi.

Saavutus keemia viktoriini II voorus

Kooli võistkond saavutas Tallinna XVII keemia viktoriini II voorus noorema vanuserühma (8.-9. klass) arvestuses VI koha.

Viktoriinil osalesid:

  • Sandra Tammaru 9B
  • Karl Väärtnõu 9C
  • Elise Mägi 9C

Palju õnne!

Aitäh, õpetajad Anne-Ly Lään ja Lilian Kippasto

Tehnoloogiaõpetuse konkursi parimad

Vabariiklikul tehnoloogiaõpetuse konkursil „Nutikad õpilastööd“ osalesid väga edukalt meie kooli õpilased oma töödega ning said auhinnalised kingitused ning tänukirjad.

Palju, palju õnne!

Aitäh, õpetaja Mart Soobik

Õpilased väitluskoolitusel „Argument 2017“

Eesti Väitlusselts, koolitusettevõte SpeakSmart ja Eesti Noorteühenduste Liit võimaldasid meie koolile kui Vabariigi Presidendi väitlusturniiril edukalt osalenud koolile võimaluse osaleda argumenteerimisoskust õpetaval noorteseminaril “Argument 2017” 3.-5. ja 10.-12. märtsil. Noorteseminaril osalemine on arvestatav 35 akadeemilisest tunnist koosneva valikaine “Argumenteerimine” sooritamisena.

Meie koolist osalesid:

  • Mailis Pajumägi 10A
  • Marie Valdes 10B
  • Merilin Priilinn-Türk 10C
  • Emily Mirelle Vutt 10C
  • Joonas Veskla 10C
  • Rene Ron Vest 10C
  • Mirt Jääger 10C

Väga tublid!
Aitäh suunamise ja motivatsiooni toetamise eest, õpetaja Ingrid Paggi
Seminaril osalemine annab meie koolile võimaluse osaleda sügisel toimuval uuel Vabariigi Presidendi väitlusturniiril.

Saavutus filosoofiaolümpiaadilt

Tulemusliku esinemise eest olümpiaadi eelvoorus on 11A klassi õpilane Paul Johannes Kalda kutsutud filosoofiaolümpiaadi vabariiklikku lõppvooru.

Palju õnne ja edu!

Aitäh, õpetaja Ingrid Paggi

Võistlemine mälumängu „Uus hõbe“ finaalis

Mälumängu “Uus hõbe” võistlus oli pingeline ja põnev. Meie kooli võistkond võistles edukalt ning jõudis finaali!
Eelvoorus osales 62 võistkonda.

Finaalis esindab meie kooli võistkond koosseisus:

  • Otto-Kristjan Vanajuur 12 A
  • Kristin Hint 12 C
  • Helen Laane 11 A
  • Daniel Koch 11 A

Õnne ja edu!

Aitäh, õpetaja Ingrid Paggi

Mälumängu finaal toimub 9. aprillil Gustav Adolfi Gümnaasiumis.

1. koht ja kuldmedal rahvastepallis

Kesklinna koolide 4. klasside tüdrukute rahvastepalli finaalmängudel saavutas I koha, võidukarika ja kuldmedalid meie kooli võistkond.

Võistkonda kuulusid:

  • Mara Hütsi 4B
  • Saara Mette Kõva 4B
  • Hanka Maiste 4B
  • Katarina Mändma 4B
  • Ruth Mary Onga 4B
  • Saara Skolimowski 4B
  • Nora Uurimäe 4B
  • Emma Viktoria Millend 4D
  • Michell Ints 4D

Alagrupimängudes osalesid edukalt Krystal Täht 4D ja Mirjam Root 4B

Palju, palju õnne!

Aitäh, kehalise kasvatuse õpetajad

Karikas robootikavõistluselt

First Lego League võistluse Tallinna II poolfinaalis saavutas robootikaringi võistkond Tetrahexahedron  Lennuka Tiimi karika.
Võistkonna liikmed:

  • Roosi Riin Leht 6C
  • Kirke Kupits 5D
  • Karmo Sooväli 7B
  • Martin Aleksander Levo 6C
  • Jens Martin Mikk 6D
  • Magnus Paavel 5B
  • Orlando Merino 5B
  • Hans Marten Tomson 6B
  • Gregor-Mattias Froš 5A
  • Karl Rudolf Kunnas 5A

Palju, palju õnne!
Aitäh, ringijuhendaja Mai Pitsner

Tiitel saalihoki meistrivõistlustelt

Saalihoki Eesti Meistrivõistluste finaalmängude U11 vanuseklassis pälvis 4A klassi õpilane Ander Sikk finaalturniiri väärtuslikuma mängija tiitli.

Ander mängib võistkonnas Sparta Team Automaailm.

Palju, palju õnne!

Tänu treenerile ja lapsevanematele

1. koht emakeeleolümpiaadil

Üleriigilisel 32. emakeeleolümpiaadil saavutas Luisa Susanna Kütson 9A klassist I koha 9.-10.klassi arvestuses.

Palju, palju õnne!

Aitäh, õpetaja Külliki Kaju

Tulemused

Luulekonkursi Sõprus ja Headus tulemused

1. klassid

  • Laureaat
    • Robert Salum 1B, Markus Heinla „Headus-teadus-seadus“
    • Chrystal Puhm 1D, tundmatu autor „Naljakas sõna“
  • Žürii tunnustus:
    • Ann Marie Kiiv 1B, Ott Arder „Pisike puu“
    • Kirke Madu 1C, „Oi kui kiire päev on mul“
    • Demian Tamm 1D, tundmatu autor „Sõber, kas sa tead?“
  • Kõige teemakohasem luulevalik:
    • Meeri Loviise Kreen 1A, Olivia Saar „Mis värvi on kodu“

2. klassid

  • Laureaat
    • Marleen Laumets 2B, Leelo Tungal „Midagi head“
  • Žürii tunnustus:
    • Carl Mitt 2D, luuletus omalooming „Sõber“
  • Kõige naljakam esitus:
    • Lennart Väli 2A, Ilmar Trull „Kolm sõpra“

3. klassid

  • Laureaat
    • Thomas Hillar Teder ja Pärtel Helikkar Lemming 3A, Wimberg „Kodu“
  • Žürii tunnustus:
    • Joosep Jallai 3C, Olivia Saar „Naerulohkudega maailm“
    • Ida Sofia Fromm 3B, Contra „Lõbusad pinginaabrid“
    • Jan Jõerand 3C, Helin Vill „Halb ja hea“
  • Kõige parem lavatunnetus:
    • Laura Lehiste 3B, Contra „16 malenuppu“

Žürii:
Taavi Pleiats 12C, Lisett Sigur 8C, Kaisa Pollisinski 8C, Tuule Kangur 8C, Krettel Kristin Säde 8B

Õnnitleme ja täname esinejaid ning õpetajaid-juhendajaid!

5. koht judos

9C klassi õpilane Carl-Gustav Kont saavutas 11. märtsil Orimattilas toimunud Baltic Sea Championshipil U18 V koha.

Palju õnne!

Tänu treenerile ja lapsevanematele

1. ja 6. koht kunstiolümpiaadilt

Kunstiolümpiaadi Tallinna piirkonnavoorus saavutas Alois Andreas Põdra 12A klassist I koha, juhendaja-õpetaja on Tiina Meeri.
Põhikoolide arvestuses saavutas Tuule Kangur 8C klassist 6. koha, kelle juhendaja on õpetaja Kaja Kadarik.

Palju, palju õnne!

Tänu kunstiõpetajatele.

3. koht instrumentalistide konkursilt

Kasper Joel Nõgene 3A klassist saavutas üleriigilisel noorte instrumentalistide konkursi klaveri erialal III koha ja tiitli Noor pianist.

Konkurss toimus Tartus 11.-12. märtsil 2017.

Palju, palju õnne!

Tänu klaveriõpetajale ja lapsevanematele.

Hõbemedal rahvusvaheliselt judoturniirilt

11. märtsil Soomes Orimattilas toimunud rahvusvahelisel judoturniiril Baltic Sea Championships 2017 võitis 10B noormees Daniel Markus Vardja hõbemedali P18-60 kategoorias.

Palju, palju õnne!

Tänu treenerile ja lapsevanematele

Tulemused
Pildigalerii

Saavutused üleriigiliselt eesti kirjanduse olümpiaadilt

Üleriigilise eesti kirjanduse olümpiaadi „Eesti kirjandus võrdlevas kontekstis” lõppvoorus saavutas vanemas vanuserühmas 4. koha Paul Johannes Kalda 11A klassist, õpetaja Leelo Valgma.

9.-10. klasside keskmises vanuserühmas saavutas 9A klassi õpilane Moon Lokk 6. koha, õpetaja Külliki Kaju.

Esikümnesse jõudsid nooremas vanuserühmas ka Susanna Antsmäe 8A klassist – 8. koht, õpetaja Külliki Kaju ja
Ran-Aron Viitkar 8B klassist – 10. koht, õpetaja Merle Kaldjärv ning keskmises vanuserühmas 9A klassi õpilane Paula Mõik, kes saavutas 8. koha, õpetaja Külliki Kaju.

Palju, palju õnne!

Tänu juhendajatele-õpetajatele.

Tulemused

2. koht karates

11. märtsil toimunud Eesti meistrivõistlustel karates saavutas 5C klassi õpilane Ivar Niine 10-11-aastaste poiste katas II koha.

Palju, palju õnne!

Tänu treenerile ja lapsevanematele

Ivar treenib spordiklubis Riveta

1. ja 6. koht ansamblite konkursilt

8A klassi ansambel LavaCESS, koosseisus:

  • Susanna Apri
  • Calista Krass
  • Eliis Kristjankroon
  • Anna Gerda Nurmetalo
  • Anett Tamm
  • Vanessa-Victoria Uusjärv

saavutas Alo Mattiiseni nimelisel vabariiklikul ansamblite konkursil I koha.

10. klasside ansambel Giusto saavutas 6. koha.
Ansamblis laulavad:

  • Laura Maria Lukas 10C
  • Cecilia-Martina Mägi 10C
  • Kristiin-Heleen Toovis 10C
  • Triin Mänd 10C
  • Brita-Liis Tui 10A
  • Kirke Britt Benjamin 10A
  • Ann Liisbel Petter 10A
  • Lisbeth Sirvi 10A

Palju, palju õnne!

Aitäh, õpetaja Ene Uibo

Žürii liikmed: Kadri Voorand, Laine Randjärv, Raul Talmar, Peeter, Perens, Hirvo Surva, Pärt Uusberg.
Tulemused: SIIT

2., 3. ja 5. koht inimeseõpetuse olümpiaadilt

Inimeseõpetuse olümpiaadi piirkonnavoorus 5. klasside arvestuses saavutas 5B klassi õpilane Anette Kipso II kohaIII koha Hildegard Kivisaar 5A ning 8. klasside arvestuses 5. koha Gulliver Kenn Pai 8C klassist.

Palju, palju õnne!

Aitäh, õpetajad Anne-Ly Lään, Maarika Paun, Kristiina Tiits.

2. koht saalihoki meistrivõistlustelt

Tallinna meistrivõistlustel saalihokis saavutas meie kooli võistkond II koha.

Võistkonnas mängisid:

  • Mattias Kauk 10B
  • Karl Männik 10B
  • Karl Oskar Haak 12B
  • Taaniel Toomingas 12B
  • Morten Talviste 12B
  • Kaspar Tilga 11A
  • Chris Oliver Rahumägi 11A
  • Michael Sander 12C
  • Mark-Deimon Loog 10C

Võistkonna liider, kapten oli Morten Talviste.

Palju, palju õnne!

Aitäh, õpetajad Ivo Raenok ja Indrek Vahtra.

 

 

Hõbemedal teatesuusatamises

Tallinna meistrivõistlustel saavutas põhikooli poiste võistkond 3 x 1,4km teatesuusatamises II koha.
Võidukas meeskonnas sõitsid Robert Lee 9B, Oliver Kinks 7A ja Tuudor Palm 8B klassist.
Võistkonna koosseisus olid ka Andre Otti 8A ja Tristan Roy Treumann 6D.

Individuaaldistantsil saavutas 8B klassi õpilane Tuudor Palm 6. koha.
Individuaaltulemuste ja teatesuusatamise kokkuvõttes saavutas kool 4. koha.

Palju, palju õnne!

Aitäh, õpetajad Indrek Vahtra ja Ivo Raenok

Edukas esinemine solistide konkursil

Eesti Meestelaulu Seltsi üle-eestilise poiste-solistide võistulaulmisel saavutas 6A klassi õpilane Lennart Joosep Lumi eelvoorus II koha ning on kutsutud järgmisesse vooru.

Palju, palju õnne!

Aitäh, õpetaja Lydia Rahula

Eripreemia gifivõistluselt

Nukufilmi lastestuudio gifivõistlusel «Viisteist/viis teist…» pälvis 10A klassi õpilane Renno Sepp publiku lemmiku tiitli.

Palju õnne!
Aitäh, õpetaja Kaja Kadarik

Animalaine FB

Kõrged tulemused vene keele olümpiaadilt

Vene keel võõrkeelena olümpiaadi piirkonnavoorus saavutas Anna Krasnikova 12B klassist I koha ning Maria Annet Šmakova 10C klassist II koha. Olümpiaadi üldteema oli Merekultuur Eestis.

Palju, palju õnne ja edu!
Aitäh, õpetajad Alla Kirillova ja Irina Kotovitš

5B võistkond õpioskuste võistluse võitja

Õpioskuste võistluse koolivoor toimus ajavahemikul 6.-20. veebruar 2017.
Osales kuus 5. klasside 5-liikmelist võistkonda.

Kooli žürii (A. Salum, K. Kadarik, K.Tiits, V. Taliaru) selgitas välja võistluse parimad:

  • I koht 93 p 5B võistkond koosseisus: Hedvig Kikas, Anette Kipso, Tobias Palm, Jako Julius Schmid, Veli Kangur
  • II koht 88 p 5B võistkond koosseisus: Rahel Lauren Lins, Simone Saar, Getter Veber, Eva-Lota Puusepp, Saskia Hermlin
  • III koht 83p 5B võistkond koosseisus: Liselle Valge, Helena Villand, Elisabet Raudsalu, Carolina Emilia Sade, Marii Raasuke

Ülelinnalisele žüriile edastati I koha võitnud õpilaste töö.
Aitäh kõikidele osalejatele ja juhendajatele õpetajatele!

1. koht klaverikonkursilt

Tallinna regiooni klaverikonkursil saavutas 3A klassi õpilane Kasper Joel Nõgene I koha ja tunnustuse meeldejääva esinemise eest konkursil „Parim noor instrumentalist“.

Palju, palju õnne!
Tänu klaveriõpetajale ja lapsevanematele.

Kasper Joel võistleb edasi üleriigilisel konkursil 11. märtsil Tartus.

Saavutus ühiskonnaõpetuse olümpiaadilt

Ühiskonnaõpetuse olümpiaadi piirkondliku vooru tulemuste põhjal on 11A klassi õpilane Helen Laane kutsutud üleriigilisse lõppvooru, mis toimub 25. märtsil.

Õnne ja edu!

Juhendaja on õpetaja Ingrid Paggi.

Hõbemedal judos

25. veebruaril toimunud rahvusvahelisel XXII Judoturniiril Võru Kevad 2017 saavutas 10B klassi noormees Daniel Markus Vardja AB-60 kategoorias II koha.

Palju, palju õnne!
Tänu treenerile ja lapsevanematele

Pildigalerii

2. koht rahvastepallivõistluselt

3. klasside võistkond saavutas kesklinnakoolide rahvastepalli meistrivõistlusel II koha.

Võistkonna koosseisus mängisid:

  • Henri Apri 3A
  • Jan Kenneth Toming 3B
  • Peter William Stokes 3B
  • Sander Kottel 3B
  • Oscar Pihela 3C
  • Joosep Jallai 3C
  • Kaspar Tomingas 3D
  • Dominic Mang 3D
  • Gregor Kalviste 3D

Palju, palju õnne!
Tänu kehalise kasvatuse õpetajatele.

Emakeeletundjad olümpiaadi üleriigilises lõppvoorus

Emakeeleolümpiaadi piirkonnavooru tulemuste põhjal on kutsutud üleriigilisse lõppvooru, mis toimub 13. ja 14. märtsil Tallinna Ülikoolis, kolm meie kooli õpilast:

  • Albert Ader 8A
  • Luisa Susanna Kütson 9A
  • Rasmus Rammo 12A

Õnne ja edu! Nende juhendaja on õpetaja Külliki Kaju.

Olümpiaadil osaleb kokku 84 õpilast. Kokku esindab meie kooli eesti kirjanduse ja emakeeleolümpiaadil 8 õpilast. Juhendajateks on õpetajad Külliki Kaju, Merle Kaldjärv ja Leelo Valgma.

Huvitav õppimine aktiivõppepäeval

Aktiivõppepäev toimub 22. veebruaril, kus põhikooliõpilased rakendavad rühmapõhist õpet, arendavad koostööoskusi ja üldpädevusi. Õppetegevus on kavandatud õppekava läbivate teemade ning ainetevahelise lõiminguna, kasutades erinevaid arvutiprogramme, digi- ja nutiseadmeid.

Praktilise õppe kaudu arendatakse tehnoloogilisi oskusi, rakendatakse modelleerimisprogrammi Google SketchUp, mida kasutavad ka arhitektid ja insenerid.  Õpilased koostavad geomeetrilisi mudeleid ning kujundavad omanäolisi värviliselt kujundatud pliiatsitopse, mida saab printida 3D printeriga.

Robootika õppekomplektidega lahendatakse põnevaid ülesandeid, robotit programmeeritakse graafilises tarkvarakeskkonnas, mille tulemusena liigub robot õppeväljakul etteantud trajektooril. Tegevuse käigus toetatakse matemaatiliste pädevuste arendamist ning rakendatakse füüsika-alaseid oskusi.

Käsitletakse tervise, liikumise ja toitumise teemasid ning käitumist ohuolukordades, toimuvad esmaabi-ja sidumispraktikumid ning  orienteerumismängud,  töötubades lahendatakse inglisekeelseid ülesandesi ning koostatakse ühistööna päeva kokkuvõte.

Õpilased kasutavad SMART-tahvli arvutikaarte ning kaardistavad oma koolitee ohtlikud kohad, loovad õuesõppena GPS-kunsti, kasutades Endomondo äppi ja kujundavad oma läbitud teekonna. Koolis prinditakse GPS salvestus ning täiendatakse seda kunstiliselt.

Nooremad õpilased laiendavad teadmis kellast kui ka ajakasutusest, valmistavad kella mudeli ning mängivad kellaajaga seotud mänge. Lahendatakse matemaatilisi nuputamismänge ja leitakse loogikat kasutades geomeetriliste kujundite kaudu terviklahendusi.

Majandussimulatsioonis mängitakse meeskondades turumajanduslikku mängu Raha rändab, mille käigus õpitakse turumajanduse toimimise põhimõtteid ja seaduspärasusi ning tutvutakse riikide majandusregulatsioonide mõjuga igapäevaelus.

Käsitletakse ka teemat Minu Eesti, mille käigus valmivad Eesti kaardid nii geograafilises kui ka kultuurilises vaates ning meisterdatakse esemeid-tooteid kasutades Eesti sümboolikat.

Aktiivõppepäeva tegevusi illustreerib kodulehe Pildialbum.

1. kohad A. S. Puškini luulekonkursilt

17. veebruaril toimunud Tallinna koolide etlejate konkursil „Vene Kultuuripäevad Eestis“ raames saavutas põhikoolide arvestuses
I koha Christiana Lainde 9A klassist.
Gümnaasiumi vanusegrupis saavutas I koha 11A klassi õpilane Chris-Oliver Rahumägi.

Palju, palju õnne!
Aitäh, õpetajad Jelizaveta Kuznetsova ja Alla Kirillova

Kõrged tulemused kirjutamisvõistluselt

18. veebruaril toimus pidulik vastuvõtt Rävala klubis, kus selgusid kirjutamisvõistluse tulemused.

Tallinna Haridusameti üleskutsele võtta osa Rävala klubi 8. kirjutamisvõistlusest, seekord teemal “100 aastat Eestit”, võttis osa meie kooli 8A klassist 11 ja 9A klassist 5 õpilast.  Võistlus toimus 3 kategoorias:

I – 3.-4. klassi õpilased
II – 5.-7. klassi õpilased
III – 8.-9. klassi õpilased

3. vanuseastmes saavutas I koha Terke Kram 9A, teema: Tuulelipp räägib.
Žürii hinnang – Head väljendid, loominguline. Huvitav lahendus, vaimukas sõnastus. Eristub teistest, hea ajastutunnetus.

II koha saavutas Luisa Susanna Kütson 9A
Väga asjalik arutelu eestlusest ja oma põlvkonnast. Tore, et märgatakse, et “eestlus” pole midagi kivistunut, vaid seda mõtestatakse ajaloolises kontekstis ja aktiivselt tulevikku vaadates. Ladus lugu eestlase loomusest positiivses mõttes ja selle järjepidevusest.

III koha saavutas Anna-Britt Lubja 8A
Huvitav, kirjanduslik ja originaalne ajarännak. Hea üldistus isikliku perekonnaloo kaudu. Täpselt on tabatud erinevate ajastute meeleolusid.
Südamlik lugu, pildid tulid silme ette. Kaunis vormistus.

Žürii poolt ära märgitud tööd:

  • Calista Krass 8A – Eriauhind väga ilusa looduskirjelduse eest, mets kui põliseestluse ja hingerahu sümbol.
  • Rauno Arike 8A – Eriauhind allikate valikute ja analüüsioskuste eest.
    Väga arukas arutelu, head tsitaadid. On kasutatud huvitavaid allikaid, neid arukalt analüüsitud ja oma mõtetega põimitud.
    Hea järelduste tegemiste oskus, mitmeid huvitavaid fakte ja tsitaate. Väga küps lugu!
  • Tanel Valgma 8A – Eriauhind huvitava mõtte eest – arhitektuur kui ajaloo peegel.
    “Toonud selgust Eesti ajaloosse, tunduvad Lasnamäe sünged kortermajad ajalooliste ehitistena. Just elamud väljendavad hästi elu Nõukogude Liidu võimu ajal.”

Palju, palju õnne!
Aitäh, õpetaja Külliki Kaju

FB

4.-5. koht matemaatikavõistluselt NUPUTA

16. veebruaril toimunud Tallinna koolide 5-6. klasside õpilaste matemaatikavõistlusel NUPUTA  saavutas meie kooli võistkond IV-V koha.

Tublid nuputajad on Tobias Palm ja Anette Kipso 5B klassist ning Liilia Tõnisson 6B ja Martine Margna 6C klassist.

Palju, palju õnne!

Aitäh, matemaatika aineringi juhataja Reijo Sepp ning õpetajad Aili Salum ja Marju Meremäe.

Võistlustel osales 40 võistkonda.

Tunnustus koolile – Haridusauhind 2016

Tallinna Kesklinna Valitsus tunnustas kooli kui innovaatilist haridusasutust koolihariduse rikastamise eest Tallinnas, kes viib edukalt ellu ideed XXI koolist XXI sajandi haridus.

Koolis rakendatakse laiapõhjalist ettevõtlusõpet kõikides kooliastmetes tihedalt lõimituna teiste õppeainetega, arendatakse õpiprogramme ja kujundatakse uudne õpikogukond koostöös lastevanemate, vilistlaste ning ettevõtetega, kes tegutsevad mentoritena.

Õnne ja edu kooliperele.

2. kohad kergejõustikus

16. veebruaril saavutas 9A klassi õpilane Paula Mõik Tallinna karikavõistlustel kergejõustikus U-18 vanusegrupis 60m tõkkejooksus II koha ja
7B klassi õpilane Laura Mõik U-16 vanusegrupis 800m jooksus samuti II koha.

Palju, palju õnne!
Tänu treenerile ja lapsevanematele.

Tänu väliskülaliste vastuvõtu eest

Kooli juhtkond avaldab kiitust 14.-15. veebruaril toimunud PISA rahvusvahelise konverentsi delegaatide suurepärase vastuvõtu korraldamise eest alljärgnevatele õpilastele ja õpetajatele.

Õpilased:

  • Kristjan Pekk 10A
  • Gregor Mändma 10A
  • Markkus Olaf Millend 12B
  • Kristian Andreas Jagor 12A
  • Markus Kuris 12A
  • Raimond Lume 12A
  • Eeva-Liisa Trei 12B
  • Katrina Ahun, 12B
  • Roberta Vaino 12B
  • Kaisa Potisepp 12B
  • Markus Louis Mühlberg 12B
  • Kaspar Kolk 12B
  • Laura Laas 10C

Õpetajad:

  • Anne-Ly Lään
  • Lilian Kippasto
  • Tiia Valdmets
  • Kristiina Tiits
  • Rasmus Kits
  • Ülle Suursaar
  • Riina Otsus
  • Merle Teever
  • Kahrut Eller
  • Ene Uibo
  • Kadri Mägi
  • Kristjan Õmblus

Suur, suur tänu 8A klassi ansamblile LavaCESS ja segakoori kammerkoorile kõrgetasemelise ja kaasahaarava esinemise eest.

Parimad kirjandustundjad üleriigilisel olümpiaadil

Eesti kirjanduse olümpiaadi üleriigilisse vooru on kutsutud viis meie kooli õpilast.

Kirjanduse olümpiaadi korralduskomisjonile saadeti 77 eelvooru tööd:
7.-8. klassidest – 39 kirjandit, 9.-10. klassidest – 13 uurimistööd ja 11.-12. klassidest – 25 uurimistööd.

Meie kooli parimad on:

  • Susanna Antsmäe 8A, juhendaja Külliki Kaju
  • Ran-Aron Viitkar 8B, juhendaja Merle Kaldjärv
  • Moon Lokk ja Paula Mõik 9A, juhendaja Külliki Kaju
  • Paul Johannes Kalda 11A, juhendaja Leelo Valgma

Õnne ja edu!

Link

 

2. ja 3. koht kergejõustikus

7. ja 8. veebruaril toimunud Tallinna Meistrivõistlustel saavutas 9A klassi õpilane Paula Mõik U18 tüdrukute vanuseklassis 60m tõkkejooksus II koha ja kuulitõukes III koha.

Palju, palju õnne!
Tänu treenerile, õpetajale ja lapsevanemale

Kõrged tulemused prantsuse keele olümpiaadilt

Prantsuse B/C võõrkeele olümpiaadi piirkonnavoorus saavutas Marilyn Loomets 12A klassist gümnaasiumi üldarvestuses II koha ning 12. klasside arvestuses I koha.

Kaisa Potissepp 12B klassist saavutas üldarvestuses 8. koha ning 12. klasside arvestuses III koha.

Mõlemad õpilased võistlevad edasi üleriigilisel olümpiaadil.

Palju, palju õnne ja edu!
Aitäh, õpetaja Merilyn Meristo

1. koht võrkpalli finaalturniirilt

Pärnus toimunud kuni 18-aastaste tütarlaste Eesti Võrkpalliföderatsiooni karikavõistluste finaalturniiril saavutas I koha Spordiklubi Tats Tallinn I,
võidukas võistkonnas mängisid ka 10A klassi õpilased Regina Johanson ning Mailis ja Mairit Pajumägi.

Palju, palju õnne!
Tänu treenerile ja lapsevanematele

Tulemused

1. koht illustratsioonivõistluselt

«Tõe ja õiguse» illustratsioonivõistlusel saavutas kooli vilistlane Mark Antonius Puhkan I koha.

Õnnitleme!

Vaata lisa SIIT

Kuld-, hõbe- ja pronksmedal kergejõustikus

5. veebruaril toimunud Eesti C-klassi meistrivõistlustel kergejõustikus saavutasid 6C klassi õpilased kõrgeid tulemusi.

  • Anna Maria Millend on Eesti meister 60 m jooksus ja II koht 200 m jooksus.
  • Elisabeth Pihela saavutas II koha kõrgushüppes ja III koha kaugushüppes.

Palju, palju õnne!
Tänu treenerile ja lapsevanematele.

Tulemused

 

Auhinnad Läänemere projekti parimatele

Keskkonnahariduse Keskus tunnustab ja autasustab rahvusvahelises Läänemeremaade projektis BSP aktiivselt ja tulemuslikult esinenud 12C klassi õpilasi – Triin Marleen Kruusimäe ja Kretel Kuusk.

Õnnitleme!
Aitäh, õpetaja Riina Otsus

Parimad ja auhinnatud esseekirjutajad

Esseekonkursi „Taasiseseisvunud Eesti Vabariik 25. Tulevik on meie kätes“ auhinnatud tööde autorid:

  • Kristjan Joosep Jalakas 11C
  • Astrid Grents 12C
  • Kristin Hint 12C
  • Eduard Ülevain 12C
  • Marie Elise Soomre 12A
  • Laura Männaste 12A
  • Eliise Leif 12A
  • Kristjan Kõster 12A
  • Katariina Kägu 12A

Juhendaja, õpetaja Ingrid Paggi.

  • Karita Särekannu 10A
  • David Uslar 10A
  • Grete Elmi 12B

Juhendaja, õpetaja Merle Kaldjärv

Palju, palju õnne!
Aitäh, head juhendajad-õpetajad.

1.-3. kohad emakeeleolümpiaadi piirkonnavoorust

Emakeeleolümpiaadi piirkonnavooru saavutused erinevate klasside arvestuses.

  • I koht – Albert Ader 8A
  • II koht – Luisa Susanna Kütson 9A
  • III koht – Rasmus Rammo 12A

Palju, palju õnne!

Aitäh, õpetaja Külliki Kaju, kes juhendas kõiki võitnud õpilasi.

Hästi esinesid ja jõudsid esikümnesse

  • Grete Laura Kunnas 7C
  • Aile Anderson 8B
  • Helery Pikk 9C
  • Meeri Elizabeth Paltmann 9C
  • Hanna Gerta Alamets 11A

Tublid!
Aitäh, õpetajad Merle Kaldjärv, Eda Kauksi, Leelo Valgma.

Tunnustus klaveriõpilastele

Tallinna Huvikeskuses „Kullo“ toimus 28. ja 29. jaanuaril klaverifestival MIT/t/MU/u/S mittemuusikakoolide õpilastele.
Žürii tunnustuse pälvisid kooli klaveriklassi õpilased, kes festivalil edukalt esinesid.

  • Mia-Maria Miilen 3B
  • Adriana Riisna 3A
  • Getter Veber 5B
  • Katariina Kuusaru 7A

Palju õnne!
Klaveriõpetaja Helju Jaunzeme, aitäh!

Puškini loomingu parimad esitajad

A. S. Puškini loomingule pühendatud luulekonkurss „Vene kultuuripäevad Eestis“ raames selgusid koolivooru parimad, kes esindavad kooli 17. veebruaril Tallinna koolide etlejate konkursil.

  • Christiana Lainde 9A
  • Arina Milishnikova 9A
  • Maria Goldrin 10B
  • Chris-Oliver Rahumägi 11A

Õnne ja edu!
Aitäh, õpetajad Jelizaveta Kuznetsova, Klaara Sulg, Irina Kotovitš, Alla Kirillova.

3. koht laulukonkursilt Solistica

5A klassi õpilane Maria Mathilda Teder saavutas noorte lauljate konkursil Solistica 4.-6. klasside vanuserühmas III koha.

Eesti noorte lauljate konkurss Solistica toimus viiendat aastat Kuressaares 27.-28.jaanuaril 2017. Konkursi eelvooru registreerus 185 lauljat, kelle seast Solistica lõppvõistlusele pääses igast vanuserühmast kindel arv osalejaid: 4.-6. klass 16 lauljat, 7.-9. klass 18 lauljat ja 10.-12. klass 21 lauljat.
Valiku tegi demode põhjal žürii, koosseisus Sven Lõhmus, Helen Kirsi ja Rasmus Rändvee. Otse lõppvõistlusele pääsesid Solistica 2016 esikuuikusse jõudnud lauljad.

Maria Mathilda Teder 5A klassist valiti 4.-6. klasside vanuserühma 53 registreerunu seast. Konkursil esines ta Piret Rips’i lauluga “Agnus Dei”.

Žürii koosseisu kuulusid: Sirje Medell, Mikk Targo, Marvi Vallaste, Karl Madis, Susanna Räim, Kati Laev ja Mikk Pedaja. Konkursil saavutas Maria auhinnalise 3. koha, mis tagas talle automaatse pääsme järgmisel aastal toimuvale Solistica konkursile.

Palju, palju õnne!
Aitäh, õpetaja Lydia Rahula.

3. kohad meistrivõistlustelt teateujumises

Tallinna koolinoorte teateujumise meistrivõistlustel saavutas meie kooli võistkond neidude 10x50m teateujumises III koha.

  • Võistkonna koosseis:  Saskia Tasane 10C, Kaisa Pollisinski 8C, Liisi Mari Nurmetalo 10B, Martine Margna 6C, Liilia Tõnisson 6B, Maria Goldrin 10B, Johanna Hütt 7A, Emma Maria Metsandi 9B, Kirke Pollisinski 10B, Triin Alber 11A ja Kertu Pollisinski 5D.

Noormeeste 10x50m teateujumises saavutati III koht.

  • Võistkonna koosseis: Lennart Joosep Lumi 6A, Miko Lilleorg 12A, Ken George Kiseljov 12A, Markus Kuris 12A, Kristjan Pekk 10A, Joosep Rannu 10A, Andreas Ayrton Luhala 10A, Rene Ron Vest 10C, Andre Otti 8A, Mark Tomi Wilhelm Vompa 7B, Aleksander Kirs 9C, Rünno Tammela 11B ja Andreas Tristan Vaher 9A.

Palju, palju õnne!
Tänu kehalise kasvatuse õpetajatele ja treeneritele

Tulemused

Kooli parimad etlejad

24. jaanuaril toimus vabariikliku õpilasetlejate konkursi koolivoor, kus võitjaks tuli nooremas vanuseastmes
Oliver Koel 5B ja gümnaasiumiarvestuses Taavi Pleiats 12C klassist.

Eesti keele õpetajad hindasid eneseväljendust, teksti selgust ja loomulikku esitust.

Oliver ja Taavi esindavad kooli Tallinna voorus, mis toimub 1. veebruaril Tallinna 32. Keskkoolis.

Õnne ja edu!

Õpilaste juhendajad on õpetajad Merle Kaldjärv ja Eda Kauksi, aitäh.

Võistlejad emakeeleolümpiaadi piirkonnavoorus

Emakeeleolümpiaadi koolivooru tulemuste põhjal võistlevad 30. jaanuaril emakeeleolümpiaadi piirkonnavoorus 11 õpilast.

7.-8. klass

  • Luukas Luht 8B
  • Aile Anderson 8B
  • Albert Ader 8A
  • Grete Laura Kunnas 7C

9.-10. klass

  • Luisa Susanna Kütson 9A
  • Helery Pikk 9C
  • Meeri Elisabeth Paltmann 9C

11.-12. klass

  • Marilyn Loomets 12A
  • Rasmus Rammo 12A
  • Helen Laane 11A
  • Eleonore Susi 12B

Edu!

Karikas robootikavõistluselt

22. jaanuaril võistlesid robootikaringi liikmed väga populaarsel ja atraktiivsel robootikavõistlusel First Lego League Tallinna II poolfinaalis. Võistlustelt võideti Lennukaima Tiimi karikas.

Võistkonda kuulusid:

  • Karmo Sooväli 7B
  • Hans Marten Tomson 6B
  • Roosi Riin Leht 6C
  • Martin Aleksander Levo 6C
  • Jens Martin Mikk 6D
  • Gregor-Mattias Froš 5A
  • Karl Rudolf Kunnas 5A
  • Magnus Paavel 5B
  • Orlando Merino 5B
  • Kirke Kupits 5D

Palju, palju õnne!
Aitäh, robootikaringi juhendaja Mai Pitsner!

1. koht ja meistritiitel ning hõbemedal judos

21. jaanuaril toimus Tartus A. Le Coqi Spordihallis täiskasvanute ja A-klassi Eesti Meistrivõistlused judos.
10B klassi õpilane Daniel Markus Vardja saavutas AB-60 klassis I koha ja sellega Eesti meistri tiitli.
Täiskasvanute M-60 arvestuses võitis Daniel pronksmedali.

Saavutatud tulemusega on Daniel 5-kordne Eesti meister judos.

Carl-Gustav Kont 9C klassist saavutas Eesti Meistrivõistlustel A-klassis U18 hõbemedali.

Palju, palju õnne!

Tänu treenerile ja lapsevanematele

Tulemused: 1, 2
Pildigalerii

3. koht võrkpalli meistrivõistlustelt

Gümnaasiumi neiud saavutasid koolinoorte võrkpalli meistrivõistlustel III koha, võites Tallinna Reaalkooli geimidega 2:1.

Pronksmedalid võitnud võistkonnas mängisid:

Eliise Leif 12A , Stella Marleen Mutso 12A, Anna Krasnikova 12B,  Kretel Kuusk 12C, Barbara Ainola 12C, Triin Alber 11A , Engel Mari Mölder 11B, Mailis Pajumägi 10A, Mairit Pajumägi 10A, Regina Johanson 10A, Elina Meier 10A, Johanna Muriel Sermat 10A, Liisi Mari Nurmetalo 10B, Laura Vilbiks 10B ja Alexandria Liiv 10C.

Palju, palju õnne!
Finaalturniiril juhendas neide kehalise kasvatuse õpetaja Heli Raidma.

Aitäh!

Kokku osales pikal turniiril 31 võistkonda.

3. koht Riigikohtu õpilastööde konkursilt

Riigikohtu 97. aastapäevale pühendatud õigusteemalisel õpilastööde konkursil saavutas 9C klassi õpilane Alexander Rives III koha.

Palju, palju õnne!

Tänu õpetaja Tiina Pikamäele ja lapsevanematele.

Kaasuskonkursile laekus 80 tööd 30 erinevast koolist.

12.01.2017 – Täna selgusid riigikohtu õpilastööde konkursi võitjad – Riigikohus.ee

2. ja 3. koht Läti meistrivõistlustelt judos

14. jaanuaril toimusid Riias Läti lahtisted meistrivõistlusted judos, kus 10B klassi noormees Daniel Markus Vardja võitis hõbemedali U18 MEN -60kg klassis. 9C klassi õpilane Carl-Gustav Kont saavutas vanuseklassis U-18 kahakaalus -55 kg 3. koha.

Palju, palju õnne!

Tänu treenerile ja lapsevanematele

Tulemused
Pildigalerii

1. ja 5. koht vene keele ainevõistluselt

14. jaanuaril toimus üleriigiline vene keele ainevõistlus 7.–8. klasside õpilasvõistkondadele, kus 7B klassi õpilased saavutasid kõrgeid tulemusi.
Anna Kottel võitis meeskonnaga I koha ja Alexandra Pakkonen V koha.

Palju, palju õnne!
Aitäh, õpetaja Irina Kotovitš.

2. koht iluuisutamises

6.-8. jaanuaril toimunud Eesti Noorte Meistrivõistlustel iluuisutamises
saavutas 8A klassi õpilane Calista Krass II koha.

Palju, palju õnne!
Tänu lapsevanematele ja treenerile.

Daniel Albert Naurits tuli ka juunioride Eesti

1. koht ja meistritiitel poiste võrkpallivõistkonnale

Tallinna parim poiste võrkpallivõistkond on Tallinna 21. Koolis.

Tallinna 21. Kooli võrgupoisid võitsid kindlalt Tallinna Koolinoorte meistritiitli. Kuldses võistkonnas mängisid Markus Maila 9C, Stefanio-Bruno Laur 9C, Karl-Juhan Kangur 8C, Andreas Ulman 8C, Kevin Wilmar Vilbiks 8C, Karl-Uljas Mölder 8C, Christopher Tamberg 6C, Mattias Männilaan 8A, Markko Ladvas 9B, Robert Lee 9B, Karl Tani Priilinn-Türk 8C ja Rasmus Ambur 8C.

Palju, palju õnne!

Võitjaid juhendasid Indrek Vahtra ja Ivo Raenok, aitäh!

Võistlustel osales kokku 31 kooli võistkonda.

3. koht linnuviktoriinilt

8. klassi võistkond saavutas linnuviktoriinil III koha.
Võistlesid Calista Krass, Karin Kuum ja Anna-Britt Lubja 8A ja Karl Tani Priilinn–Türk 8C klassist.

Palju, palju õnne!

Aitäh, õpetaja Riina Otsus.

1. koha saavutas koolide arvestuses Tallinna Prantsuse Lütseum ja 2. koha Gustav Adolfi Gümnaasium.

1. koht saalihokiturniirilt


6.-8.01.2017 Soomes toimunud rahvusvahelisel saalihokiturniiril Helsinki Floorball Cup 2017 saavutas 4A klassi õpilane Ander Sikk Sparta Team Automaailm 2005. aastal sündinud poiste võistkonnaga I koha.

Palju õnne!

Tänu treenerile ja lapsevanematele

Liputoimkond Vabadussõja mälestuspäeval

Foto: Liis Treimann

Foto: Liis Treimann

dsc_0916

3. jaanuaril kell 10.30 tähistati vaikuseminutiga 97 aastat tagasi kehtima hakanud Vabadussõja relvarahu ning mälestati Eesti vabaduse eest langenuid.

Tseremoonial kõnelesid kaitseminister Margus Tsahkna (IRL), Tallinna Reaalkooli õpilane ja Eesti Korporatsioonide Liidu esindaja. Vabadussõja võidusamba jalamile asetati pärjad. Üritusel osalesid ka 21. Kooli Liputoimkond ja Inspitsiendigrupi esindajad

Lisaks Vabadussõja võidusamba juures peetavale tseremooniale asetasid kaitseväe üksused ja Kaitseliidu malevad pärjad Vabadussõja mälestussammastele üle Eesti. Samuti tähistati relvarahu aastapäeva kirikukellade helinaga üle kogu Eesti.

3. jaanuaril 1920 kell 10.30 vaikisid relvad Vabadussõja lahinguväljadel, kui pärast 402 päeva kestnud vaenutegevust lakkas sõjategevus Eesti Vabariigi ja Nõukogude Venemaa vahel. Eesti kaotas sõjas üle 6000 inimese, neist pea 4000 otseses lahingutegevuses.

Postimees: Galerii

Märka ja aita!

16. detsembril 2016 toimunud heategevusliku jõululaada müügitulu – 700 EUR on üle kantud projekti „Märka ja aita“ heategevusfondi.

Aitäh kõikidele, kes oma osavõtuga müüjatena-ostjatena-esinejatena tegid väikese heateo raskustes perede toetamiseks!

Õpilasesindus
Inpitsiendigrupp
KultuuriGild

Medalid ujumise meistrivõistlustelt

17.-19. detsembril 2016 toimusid Tallinnas XXIV Eesti Lühiraja meistrivõistlused ujumises.
10B klassi õpilane Kirke Pollisinski võitis juunioride arvestuses 200m kompleksujumises hõbemedali.

Lisaks sellele kuulus Kirke Kalevi ujumiskooli neidude teatevõistkonda, mille koosseisus saadi kaks absoluutklassi pronksi (4x100m vabalt ja 4x50m kombineeritud), kaks juunioride klassi kulda (4x100m vabalt ja 4x100m kombineeritud) ja kaks hõbedat (4x50m vabalt ja 4x50m kombineeritud).

Palju palju õnne!

Tänu treenerile ja lapsevanematele

Edu saksakeelsel draamakonkursil

Rahvusvahelise projekti „Koolid – tuleviku partnerid“ (PASCH) Kesk – ja Ida-Euroopa regiooni liikmeskoolide omaloomingulisel draamakonkursil osales ka meie kooli saksakeelne teatritrupp koosseisus:

  •  Jürgo Mattias Vanajuur, Norman Garder, Karro Haav, Chris Oliver Rahumägi, Anton Kuusk ja Karl Roomet Randvee 11A,
  • Annaliisa Mäletjärv ja Iris Persson 11C ja
  • Wilken Jonas Gnegel 9A klassist.

Juhendaja, õpetaja Maarika Paun.

Õnnitleme!

Teema: „Ja siis kohtasin ma…“ („ Und dann traf ich..“) valmis etendus tööpealkirjaga „Ajamasin“.

16. detsembril teatati võistluse tulemused ja selgusid võitjad, nende hulka kuulub ka meie kooli teatritrupp.

Võitjad on kutsutud maikuu alguses Vilniuses toimuvale saksakeelsele teatrifestivalile.
Kesk-ja Ida-Euroopa regiooni kuulub 21 kooli.

2. koht esseekonkursilt Eesti Vabariik 25

Paul Johannes Kalda 11A klassist saavutas II koha esseekonkursil „Taasiseseisvunud Eesti Vabariik 25.
Tulevik on meie kätes“.

Palju, palju õnne!

Aitäh, õpetaja Leelo Valgma

Samal konkursil pälvis õpetaja Ingrid Paggi auhinna, kes juhendas Kõige rohkem esseesid.

Tunnustus arvamuslugude konkursilt

11B klassi õpilane Liisa Maria Rahuoja pälvis tunnustuse arvamuslugude konkursilt, tema töö oli huvitav ja meeldis konkursi algataja Tiina Tammanile.

Töö avaldati internetis teiste auhinnatud tööde hulgas SIIN.

Õnnitleme!

Aitäh, õpetaja Leelo Valgma

Auhind QR-koodi võistluselt

Veebipõhisel fotokonkurss-näitusel „Minu kodukoha QR-kood“ saavutas auhinna
Katarina Virve Mürk 4D klassist tööga Pirita rannamaja.

Palju, palju õnne!

Aitäh, õpetaja Kaja Kadarik

Konkurss-näitusele esitati kokku 116 tööd.
Parimate tööde väljavalimisel arvestas žürii foto vaatenurga originaalsust, meeleolu ja emotsiooni.

katarina

katarina1

 

Tunnustus uurimistööde võistluselt

Tallinna Ülikooli õpilasuurimuste võistlusel keele ja kirjanduse alal pälvis žürii tunnustuse väga hea taseme eest tihedas konkurentsis 12A klassi õpilane Helena Sultson, kes saavutas 35 punktist 31,5.

Ka retsensioon töö kohta oli väga hea.

Palju, palju õnne!

Aitäh, õpetaja Külliki Kaju

 

Korraldustoimkond loodab, et kõik noored uurijad leiavad võimaluse oma tulemused artiklina avaldada.

3. koht kodanikupäeva viktoriinilt

12A klassi õpilane Helen Kruusi saavutas Integratsiooni ja Migratsiooni Sihtasutuse Meie Inimesed
kodanikupäeva viktoriinil III koha.

Palju, palju õnne!

Aitäh, õpetaja Ingrid Paggi

Haridus- ja Teadusministeeriumi ning Integratsiooni ja Migratsiooni Sihtasutuse Meie Inimesed (MISA) tänuvastuvõtt toimub 20. detsembril 2016 Riigikogu konverentsisaalis ning sellele eelneb ekskursioon Riigikogus.

3. kohad vokaalansamblite konkursilt

Vokaalansamblite konkursil Volüüm 2016 saavutasid meie kooli ansamblid III kohad.

6A klassi segaansambel Võnked, koosseisus:

  • Anita Väli
  • Lennart Joosep Lumi
  • Rauno Mikser
  • Greta Liset Ruben
  • Mathilda Salum
  • Tobias Turk
  • Jakob Lille

Juhendaja Lydia Rahula

8A klassi ansambel LavaCESS, koosseisus:

  • Susanna Antsmäe
  • Susanna Apri
  • Calista Krass
  • Eliis Kristjankroon
  • Anna Gerda Nurmetalo
  • Loreley Reim
  • Anett Tamm
  • Vanessa-Victoria Uusjärv

ja

10. klassi ansambel Giusto, koosseisus:

  • Kirke Britt Benjamin
  • Cecilia-Martina Mägi
  • Triin Mänd
  • Laura Maria Lukas
  • Ann Liisbel Petter
  • Lisbeth Sirvi
  • Kristiin-Heleen Toovis
  • Brita-Liis Tui

Juhendaja Ene Uibo

Palju, palju õnne!

Aitäh, õpetajad Lydia Rahula ja Ene Uibo

2. koht TV 10 olümpiastarti finaalvõistluselt

6C klassi õpilane Anna-Maria Millend saavutas TV 10 olümpiastarti finaalvõistlustel Tartus
60 m jooksus II koha.

Palju, palju õnne!

Tänu treenerile, kehalise kasvatuse õpetajale ja lapsevanematele

wp_20161210_17_13_55_pro

wp_20161210_17_14_18_pro

Minifirmade ja õpilasfirmade auhinnad 2016

3. detsembril toimunud mini- ja õpilasfirmade laadal Pärnus pälvisid tunnustust kõik meie kooli esindanud õpilasfirmad.

Minifirmade kategoorias sai Parima Terviklahenduse auhinna MF Cordy, koosseisus:

  • Rahel Kelus 9B
  • Frida-Brit Noor 9B
  • Victoria Talpsepp 9B
  • Tristan Filantšuk 9C

Juhendaja: õpetaja Kadri Mägi

Parima toote auhinna saavutas ÕF Weiv, koosseisus:

  • Kristjan Joosep Jalakas 11C
  • Carmen-Ly Truu 11C
  • Rünno Tammela 11B,

kes sai ka rahvusvahelisel laadal 26. novembril Parima toote preemia.
Juhendaja: Ander Hindremäe.

Õpilasfirma Portwa, koosseisus:

  • Sten Erik Sõmera 11A
  • Daniel Koch 11A
  • Arabella-Kristina Allvee 11A
  • Liisa Jõerüüt 11A
  • Karl Roomet Randvee 11A

ja

Õpilasfirma Chabble, koosseisus:

  • David Truusa 11A
  • Susanne Ennok 11B
  • Eva-Maria Ulla 11A
  • Karro Haav 11A
  • Triin Alber 11A

saavutasid mõlemad Ettevõtete eripreemiad silmapaistva tegutsemise eest Pärnu laadal.
Juhendaja: õpetaja Epp Vodja.

Palju, palju õnne!

Tänu juhendajatele ja mentoritele.

1. koht üleriigiliselt leiutajate konkursilt

Õpilasleiutajate riiklikul konkursil saavutas 5.–9. klassi kategoorias I preemia (à 500€)
6A klassi õpilane Uku Allikvere tööga «Värve muutev lipp».

Palju, palju õnne!

Aitäh, õpetaja Mart Soobik

 

2. koht kombineeritud teatevõistluselt

Kesklinnakoolide 5. klasside kombineeritud teatevõistlusel saavutas meie kool võistkond II koha.

Võistkonda kuulusid:

  1. Maria Mathilda Teder 5A
  2. Karolina Vapper 5C
  3. Jenna Jõerand 5D
  4. Kertu Pollisinski 5D
  5. Marii Heleen Rannala  5D
  6. Karolina-Anette Tiits 5D
  7. Johann Seemel 5A
  8. Jaan Järveveer 5C
  9. Richard Kõuhkna 5C
  10. Sten Martin Kombo 5C
  11. Thorvald Miller 5C
  12. Kaspar Johannes Levo 5C
  13. Robert Rannala 5D

Palju, palju õnne!

Tänu kehalise kasvatuse õpetajatele