Supported languages
Follow us
XXI koolist XXI sajandi haridus

XXI koolist XXI sajandi haridus

18. jaanuaril toimus Saksa suursaadiku residentsis PASCH-koolide koostöölepingute pidulik allkirjastamistseremoonia.
Saksa keele õppe edendamiseks koolides pikendati Tallinna XXI Kooli ja Narva Vanalinna Riigikooli koostöölepinguid järgnevaks kolmeks aastaks.
Tänati koolide juhte, koordinaatoreid ja saksa keele õpetajaid pühendumise ning koostöö eest saksa keele õpetamisel.

PASCH-algatuse „Koolid – tulevikupartnerid“ raames toetatakse õpilasi ja õpetajaid saksa keele õppimisel-õpetamisel, osalemist erinevates koolivälistes projektides ning stipendiumprogrammides.

„Saksa keele edendamine välismaal on saksa kultuuri- ja välispoliitika keskne element, mis panustab oluliselt heade sidemete ning suhete tugevdamisse,“ ütles Saksa suursaadik Annette Klein ning tänas suurepärase töö eest Goethe Instituuti ja Saksa Välismaise Koolihariduse Keskust, mis pühenduvad saksa keele kvaliteedi hoidmisele ja parendamisele.

Koostöölepingu allkirjastamisega kinnitab Goethe Instituut mõlemale koolile, et jätkab järgmise kolme aasta jooksul täiendavat rahastamist ja toetamist.

Meie kooli õpilastel on olnud suurepärane võimalus õppida vahetusaastal, keelelaagrites ja projektitöödes ning õpetajatel keeleõppekursustel Saksamaa erinevates linnades.