Supported languages
Follow us
XXI koolist XXI sajandi haridus

XXI koolist XXI sajandi haridus

Kesklinna vanem tunnustas haridustöötajaid

18. veebruaril kutsus Tallinna Kesklinna vanem Vladimir Svet haridustöötajaid pidulikule vastuvõtule lauluväljaku klaassaali, et tunnustada koolide ja lasteaedade parimaid ning tähistada koos saabuvat Eesti Vabariigi aastapäeva.

Meie koolist pälvis tunnustuse õpetaja Marju Meremäe, kes on aktiivne lõiminguprojektides kaasalööja, IT ja digilahenduste-programmide rakendaja ning on tutvustanud paljudele välisdelegatsioonidele innovaatilisi ainetunde.

Palju, palju õnne!

Uued Eesti U18 rekordid kergejõustikus

9C klassi õpilased Elisabeth Pihela ja Anna Maria Millend püstitasid 15.-16. veebruaril toimunud Eesti meistrivõistlustel kergejõustikus uued U18 vanuseklassi siserekordid.

Elisabeth Pihela ületas kõrgushüppes 1,85m ja püstitas sellega uue Eesti U18 rekordi ning tuli Eesti meistriks.

Anna Maria Millend jooksis 60m tõkkeid ajaga 8,55s ja püsitas samuti Eesti U18 siserekordija tuli samuti Eesti meistriks. Meistritiitli tagas tütarlaps ka 60m sprindis ajaga 7,69s.

Palju, palju õnne!

Tänu treeneritele ja lapsevanematele.

Suurepärased saavutused muusikaolümpiaadilt

Muusikaolümpiaadi piirkonnavoorus saavutas I koha 12C klassi õpilane Luisa Susanna KütsonII koha Hanna Grete Rebane 10C ja V koha Brenda Pärtel 12C klassist, kes  kõik võistlevad edasi üleriigilises lõppvoorus.

Põhikoolide arvestuses olid edukad 9A klassi õpilased.

I koha võitis Greta Liset RubenIV koha saavutas Mathilda Salum ja V koha Emilia Thea Pello, kes võistlevad samuti edasi üleriigilises lõppvoorus.

Palju, palju õnne!

Suur tänu instrumentalistidele, Richard Raun, Joosep Ralf Nõgene 10C ning Marten Joonas Ruut 11B klassist ning gümnaasiumi vokaalansamblitele, kes esitasid võistlejate komponeeritud omaloomingut. 

Aitäh, õpetajad Kristjan Õmblus ja Lydia Rahula.

Eesti Vabariik 102 aktused

Aktused reedel, 21. veebruaril:

9.00 – 9.40 7.–12. klassidel koos Staabi – ja Sidepataljoniga koolimaja ees

10.00 – 10.20 1.–6. klassid, I vahetus koolimaja ees

13.00 – 13.20 1.–3. klassid, II vahetus aulas

II koht ajalooteemaliselt orienteerumismängult

Eesti Mälu Instituudi korraldatud õppepäeva „Eesti roll maailmas“ ajalooteemalisel orienteerumisvõistlusel saavutas II koha 11B klassi võistkond koosseisus  Brayan FimbergKarl-Uljas MölderJan Jürgen LuzginKaspar Saakpakk ja Siim Vaher.

Palju õnne!

Aitäh, õpetaja Ingrid Paggi

II ja III järgu diplom informaatikaolümpiaadi lõppvoorust

15.–16. veebruaril Tartus toimunud üleriigilise informaatikaolümpiaadi lõppvoorus saavutas 11A klassi õpilane Siim Pender absoluutarvestuses II järgu ja lahtistel võistlustel III järgu diplomi.

Olümpiaad koosnes kolmest eraldi võistlusvoorust, kus tuli lahendada algoritmilise iseloomuga ülesandeid etteantud programmeerimiskeeltes.

Palju, palju õnne!

Aitäh, õpetaja Siim Luha

III koht vene keele olümpiaadilt

Olümpiaadi vene keel võõrkeelena piirkonnavoorus saavutas 11A klassi õpilane Anna-Maria Viilik III koha ning võistleb edasi üleriigilises voorus.

Palju õnne ja edu!

Aitäh, õpetaja Alla Kirillova.

I ja II koht kunstiolümpiaadilt

Kunstiolümpiaadi Tallinna piirkonnavoorus saavutas 9B klassi õpilane Robin Kaiküll põhikoolide arvestuses I koha ning Grete Lagemaa 12A klassist gümnaasiumide arvestuses II koha.

Palju, palju õnne ja edu üleriigilises lõppvoorus!

Aitäh, õpetajad Ilmi Laur-Paist ja Tiina Meeri.

Kõnevõistluse tulemused

17. veebruaril toimus 7–12 klasside õpilastele kõnevõistlus „Meist igaühest sõltub Eesti tulevik“

Võistlusel osales üle 30 õpilase.

Osalejaid hindas žürii: 

vil! Karin Vene – Ekspressmeedia juhatuse liige, 

Eve Kaljusaare – Delfi turundusjuht,

Markus Hermlin – 2019. a. kõnevõistluse võitja, 11C klassi õpilane.

Tulemused:

7–9 klass

I koht – Don Rico Saluveer 9B

II koht – Markus Abel 8C

III koht –  Kaspar Kriitberg 7B

10–12 klass

I koht – Martti Kallas 10A

II koht ja eripreemia – Mark Alexander Ummelas – 12C

III koht – Hanna Lotta Kubi 10B

eripreemia – Annette Maria Hermaküla 10B

Palju, palju õnne!

Aitäh, õpetajad Külliki Kaju, Anneliis Terep, Merle Kaldjärv, Eda Kauksi ja Ilmi Laur–Paist!

I koht maleturniirilt

6C klassi õpilane Uku Schneider saavutas 15. veebruaril Tallinna Maleklubi korraldatud üleriigilise noorte Kevadturniiri sarjas males I koha ja etapivõidu vanuserühmas U14.

Palju õnne!

Tänu treenerile ja lapsevanematele.

Suurepärased saavutused väitlusturniirilt

15.–16. veebruaril Viljandis toimunud kesk- ja põhikoolide Eesti meistrivõistluste II etapil väitluses saavutas algajate arvestuses I koha meie kooli võistkond koosseisus Mark Sverker Saar 10C, Kaur Oskar Vanaselja 10B, Annette Maria Hermaküla 10B ja II koha võistkond, kuhu kuulusid 10A klassi õpilased Martti KallasMarkus Martinson ja Martin Paggi.

Spiikrite seas tuli algajate arvestuse I kohale Greg Mikael Juhanson 11A, II kohale Maria Krjutškova 10C ja 4. kohale Annette Maria Hermaküla 10B klassist. 

Palju, palju õnne!

Aitäh, õpetaja Ingrid Paggi

III koht klaverifestivalilt

8. ja 9. veebruaril toimus Tallinna ja Harjumaaa mittemuusikakoolide klaverifestival MIT/t/MU/u/S – XI.

Festivalil esinesid tublilt Helena Piho 4B, Hendrik Zibo 5A ja Mia-Maria Miilen 6B klassist, kes pälvisid žürii tunnustuse.

Festivali raames toimus ka konkurss teemal „Orient“, kus Mia-Maria Miilen saavutas III koha.

Palju õnne!

Aitäh, klaveriõpetaja Helju Jaunzeme.

Avatud uste päev toimub 20. veebruaril

Tallinna XXI Kooli Avatud uste päev põhikoolilõpetajatele toimub neljapäeval, 20. veebruaril kell 16.00 auditooriumis (4. korrus).

Gümnaasiumiõpilased tutvustavad õppesuundi, räägivad aktiivsest ja tegevusterohkest koolielust, erinevate ürituste korraldamisest ja kaaslöömisest, ettevõtlikkusest ning võimalustest oma annete arendamisel.

Õpilasgiidid tutvustavad koolimaja kui kaasaegset ning mitmekülgsete võimalustega õpilassõbralikku õpikeskkonda.

Toetame 9. klasside õpilasi teadlike valikute ja otsuste tegemisel, et jätkata edukalt õpiteed järgmisel haridustasemel.

Ootame rohket osavõttu!

6C klassi tütarlapsed valmistuvad sõbrapäevaks

6C klassi tütarlapsed heegeldasid  käsitöötunnis südameid, mis sobivad kõikjale.

Sõbrapäeval toetame ja aitame ka neljajalgseid sõpru

Sotsiaalne ettevõtlus on koolis hoo sisse saanud.

Heategevuslik traditsioon jätkub sõbrapäeval, 14. veebruaril, mil mõtleme taas neljajalgsetele sõpradele ja teeme annetuse abivajavatele nurrmootoritele MTÜ kasside turvakodus.

Helistades numbrile 900 6575 – annetad 5 eurot, numbrile 900 6700 – annetad 10 eurot.

Projekti Hea tegu algatajaks ja eestvedajaks on 8A klassi õpilased.

Detsembrikuus toetasid meie kooli õpilased Paljassaare varjupaika ning Loomapäästegrupp MTÜ-d.

Edukas õpilasfirma EHA üleriigilisel õpilasfirmade laadal

8. veebruaril toimunud õpilasfirmade laadal Kristiine keskuses noppis 11A klassi õpilasfirma EHA kõige enam auhindu:

  • „Suurim käive“
  • „Innovaatiline õpilasfirma“
  • Suurima ettevõtluspotentsiaaliga õpilasfirma“
  • „Parim kujundus ja stiil“

Õpilasfirma valmistab tammepuidust juhtmevabasid laualampe, mis on praktilised ning kus on ühendatud disain ja funktsionaalsus.

Edukas õpilasfirmas EHA tegutsevad noored ettevõtjad

  • Kaisa Kumpas, tegev- ja personalijuht
  • Lisett Sigur, IT- ja finantsjuht
  • Lotta-Lorette Kalmaru, turundus- ja kommunikatsioonijuht
  • Oliver Sild, tootearendus- ja tootmisjuht
  • Karl-Juhan Kangur, müügijuht

Palju, palju õnne õpilasfirma liikmetele!

Aitäh, õpetajad Ander Hindremäe ja Epp Vodja.

Tänu kõikidele kooli esindanud tublidele õpilasfirmadele!

EHA koduleht: ehalamp.ee

II koht judo võistluselt Tallinn Cup 2020

2A klassi õpilane Helo Tuisk saavutus 8. veebruaril toimunud rahvusvahelisel judo võistlusel Tallinn Judo Cup III koha.

Palju, palju õnne!
Tänu treenerile ja lapsevanematele.

Ingliskeelne uurimistöö jõudis üleriigilisse lõppvooru

11A klassi õpilane Ann-Mari Servet esines edukalt inglise keele olümpiaadil, mille vormiks käesoleval õppeaastal on uurimistöö.

Ann-Mari uurimistöö on koostatud teemal „The consumption of animal products and its impact on the  environment“, mis jõudis edasi üleriigilisse lõppvooru.

Töö kaitsmine toimub Tartu Ülikoolis 6. märtsil 2020. aastal.

Õnne ja edu kaitsmisel!

Aitäh, õpetaja Ruth Kallas.

Tulemused 5. klasside õpioskuste võistluselt

Õpioskuste võistluse käigus tuli otsida infot ja seda oskuslikult rakendada, olla loov ja nutikas ning lahendada ülesandeid meeskonnana.

5. klasside õpioskuste võistluse koolivoorus osales 18 võistkonda.

Koolivooru tulemused:

I koht tulemusega 66 punkti 5C võistkond koosseisus: Kaspar Maiste, Ingeli Purge, Herta Rannu, Joosep Tristan Tiivel, Ete Vapper.

II koht tulemusega 64 punkti 5B võistkond koosseisus: Astrid Julia Kunnas, Marleen Laumets, Ralf Rannet Turo, Sanna Berit Turo, Getlin Veber.

III koht tulemusega 63 punkti 5B võistkond koosseisus: Elizabeth Bossenko, Emma Elisabeth Merelaine, Elisabet Mark, Helena Timmermann, Kristin Ühtegi.

5A klassi parim võistkond oli koosseisus: Sarah Liis Luha, Emma Sophia Pukk, Romi Domna Pärna, Marilin Saa, Lennart Väli.

5D klassi parim võistkond oli koosseisus: Rudolf Aavik, Rasmus Jaanson, Marten Lee, Robert Raud, Jaagup Viiburg.

Piirkondlikku vooru on edastatud I koha võitnud töö.

I, II ja III-IV kohad ajaloo-olümpiaadilt

8. veebruaril toimus ajaloo-olümpiaadi Tallinna piirkonnavoor, kus 6. klasside arvestuses saavutas Johan Sild 6B klassist VII koha, õpetaja Raido Kahm. 

8.klasside arvestuses saavutasid Eva-Lota Puusepp 8B II koha ja Karl-Rudolf Kunnas 8A klassist III-IV koha, õpetaja Ester Barkala.

Gümnaasiumi klasside arvestusessaavutas 10A klassi õpilane Jürgen Hein I koha  Eesti ajaloo teemal ja Jan Kalevi Sihvola 12B klassist III-IV koha Üldajaloo teemal, õpetaja Ingrid Paggi.

Palju, palju õnne!

Tänu ajalooõpetajatele.

7C klassi õpilased tegid annetuse Paljassaare varjupaigale

7C klassi noored annetasid kõik 10 eurot Tallinna loomade varjupaigale Paljassaares.

Mõeldud, tehtud!

Nii saadi kokku ja toetati varjupaiga asukaid 300 euroga.
Seekord sooviti kassitoitu – 200 euro eest osteti toitu ning 100 anti üle sularahas arstirohtude tarbeks.

Tänu õpilastele, klassijuhatajale ja lapsevanematele.

Tore algatus väärib eeskuju, sest koos saame teha veelgi suuremaid heategusid.

Hõbemedal judo võistlusel Tallinn Cup

12C klassi õpilane Carl-Gustav Kont võitis 8. veebruaril toimunud rahvusvahelisel judo võistlusel Tallinn Cup 2020 vanuseklassis U-21 II koha jahõbemedali.

Palju, palju õnne!

Tänu treenerile, lapsevanematele ja toetajatest koolikaaslastele.

7C klass külastas Arvo Pärdi keskust

7C klass käis 7. veebruaril õppekäigul Arvo Pärdi keskuses, kus tutvuti helilooja elu ja loominguga. 

Õpilased osalesid maalimise töötoas, taustaks mängis Arvo Pärdi muusika.
Kõigi rõõmuks tuli laste sekka ka suur muusik ise ja mälestuseks tehti kena jäädvustus ilusast päevast.

Meeleoluka päeva korraldas klassijuhataja Külliki Kaju.

Saavutused bioloogiaolümpiaadilt

1. veebruaril toimus bioloogiaolümpiaadi Tallinna piirkonnavoor, kus 6. klasside arvestuses saavutas Kirke Arukaevu 6B I koha ja Markkus Pukk samuti 6B klassist IV koha.

12. klasside arvestuses saavutas 12A klassi õpilane Christian Roos IV koha. Esikümnesse jõudis ka 11A klassi õpilane Lisett Sigur.

Palju, palju õnne!

Aitäh, õpetajad Kristiina Tiits ja Riina Otsus.

10. klasside ansambel esines festivalil „Erinevate rahvaste laulud“

6. veebruaril toimus Pärnu Ühisgümnaasiumis rahvusvaheline festival ,,Erinevate rahvaste laulud“, mis oli pühendatud Euroopa digikultuuriaastale.

Osalejaid oli 25-st Eestimaa koolist, lisaks  Bulgaariast, Türgist, Saksamaalt, Prantsusmaalt ja Portugalist.

Kokku esines üle kahesaja laulja.

Meie kooli ansambel koosseisus: Hanna Grete Rebane,  Lotta Lizbeth Hirv, Karoliina Josefiine Killandi, Richard Raun, Joosep Ralf Nõgene 10C; Kerttu Elin Purje, Marylin Agnes Marastu, Mattias Lantin, David Jaanson 10A; Kaspar Potisepp, Dai Quok Tran 10B ja klaveril Marten Joonas Ruut 11B klassist, esines meeleolukalt ning pani publiku kaasa laulma.

Aitäh lauljatele ja õpetajatele Klaara Sulg, Alla Kirillova, Jelizaveta Kuznetsova.

Droonide töötuba 7.-9. klasside õpilastele

5. veebruaril toimus õpikodade projekti Vau.Ohhoo raames droonide ehk mehitamata lennumasinate töötuba 7.-9. klasside õpilastele.

LEGO Innovatsioonistuudios saadi teavet droonide kasutusvaldkondade kohta, tehti endale selgeks esmased ohutusvõtted ja viidi läbi praktilised lennuharjutused kooli aatriumis.

Töötoa lõpuülesandeks oli “lennuorienteerumine”.

Drooni lennutades ja kaamerat kasutades tuli aatriumis tööjuhiseid järgides üles leida erinevad objektid ja need üles pildistada.

Õpilastele meeldis praktiline töötuba väga ning nad leidsid, et sellises vormis õpe on igati motiveeriv ja põnev.

Aitäh, robootikaõpetajad Rasmus ja Lennart Kits.

Tallinna XXI Kool ja Goethe Instituut uuendasid koostöölepingut Prahas

Tallinna 21. Kool kuulub Saksamaa Välisministeeriumi poolt ellu kutsutud PASCH – koolide võrgustikku („Schulen – Partner der Zukunft“), „Koolid – tuleviku partnerid“ alates 2008. aastast.

Eestis on kaks Goethe Instituudi koordineeritavat PASCH kooli: Tallinna XXI Kool ja Narva Vanalinna Riigikool.  

Prahas toimunud Ida- ja Kesk-Euroopa koolide konverentsil allkirjastas direktor Meelis Kond Saksamaa Liitvabariigi suursaatkonnas lepingu Goethe Instituudiga järgmiseks kolmeaastaseks perioodiks.

Leping võimaldab koolil osaleda erinevates keeleõpet toetavates projektides nii Eestis kui välismaal, pakub õpetajatele ja õpilastele täiendõpet stipendiumide näol Saksamaal ning toetab võõrkeeleõpet I kooliastmes.

Mõttepooltund 9. klasside lastevanematele

Ootame rohket osavõttu!
NB! Kooli juures puudub parkimisvõimalus.

III kohad karates

01.02.2020 toimus Tallinnas rahvusvaheline karatevõistlus “Edu-Do Cup 2020” ja Tallinna 21. Kooli 2 C klassi õpilane Risto Niine saavutas kuni 10 aastaste poiste katas III koha. 8 C klassi õpilane Ivar Niine saavutas kuni 16 aastaste poiste kumites III koha.

Palju õnne! Tänu treeneritele ja lapsevanemale.

Liputoimkond Tartu rahu 100. aastapäeval

Tallinnas asetati 2. veebruari keskpäeval pärjad Reaalkooli juures asuva mälestusmärgi juurde.

G-5 koolide õpilased ja õpetajad avaldasid austust vabadussõjas langenud õpilastele ja õpetajatele.

Meenutati Tartu rahulepingu tähtsust ja koolipoistest vabatahtlike rolli Eesti Vabadussõjas.

Kõneles peaminister Jüri Ratas. Mälestushetkel helistati langenute auks koolikella.

Fotod: Laura Raus (TIK)