Supported languages
Follow us
XXI koolist XXI sajandi haridus

XXI koolist XXI sajandi haridus

Lingvistikaolümpiaadi eelvoorust lõppvooru

9B klassi õpilane Robin Kaiküll võistleb lingvistikaolümpiaadi eelvooru tulemuste põhjal edasi lõppvoorus, mis toimub 14. ja 15. märtsil 2020 Tartus.

Õnne ja edu!

Kooli jõulukontsert

Piletid hinnaga 5€ on müügil esmaspäevast, 2. detsembrist. 

Pileteid müüakse kooli fuajees vahetundides 9.45–13.45 ja kooli kantseleis 8.00–15.00.

Kooli jõululaat

Kätte on jõudnud aitamise ja märkamise aeg ning järjekordselt korraldab Tallinna XXI Kooli Õpilasesindus 17. detsembril 9.45 – 15.00 suure heategevusliku jõululaada.

Osalema on oodatud kõik meie kooli õpilased, õpetajad, vilistlased ja lapsevanemad.

Jõululaadal võib müüa  nii magusaid kui ka soolaseid küpsetisi (kooke, keekse, muffineid, pirukaid jms), sildistatud hoidiseid, käsitööd (jõulukaarte, kudumeid, ehteid jm) ja terveid ning puhtaid riideid. Aatriumis müüvad oma tooteid meie kooli õpilas- ja minifirmad. Aulas on ennast sisse seadnud algklasside õpilased.

Pool tulust annetatakse heategevuseks. Koos saame aidata abivajavaid perekondi heategevusorganisatsiooni “Märka ja aita!” kaudu.

Ootame ka kõigi nende panust, kes on valmis heategevusliku laada jaoks küpsetama, ehteid valmistama või kaarte joonistama, aga ise ei soovi neid müüja. Need esemed võib tuua kooli Õpilasesinduse ruumi (205). Meie lubame leida kõikidele küpsetistele ja käsitööesemetele müüja. Sellisel juhul läheb kogu kasum abivajajatele.

Ka meie kooli õpetajad ning õpilasorganisatsioonid panevad välja oma laua hea ja paremaga. Müüma saab tulla üksi, sõbra või kogu klassiga.

Müüjaks olemine ei vabasta õpilast tundidest. Müügiletil olevaid asju valvab tundide ajal Õpilasesindus.

Võimalusel palume võtta kaasa oma kokkupandav müügilaud.

Oma müügilaua eest peab iga müüja ise vastutama. Samuti peavad kõik müüjad veenduma, et laada lõpuks oleks müügikoha ümbrus puhas.

Vahetundides pakuvad meelelahutust meie kooli andekad õpilased.

Registreerimine kestab kuni 12. detsembri hilisõhtuni.

Kõikide küsimuste korral seoses registreerumisega palume pöörduda Tuule Kanguri (11A) poole, kelle e-mail on tuule.kangur@gmail.com  ning kontakttelefon: 5306 4490

Link registreerimiseks asub siin:

Registreeru jõululaadale

Kohtume Tallinna 21. Kooli jõululaadal!

Finalistid võistlustantsudes

6.-7. detsembril toimus Oslos WDSF North European Championship/ WDSF Põhja- Euroopa meistrivõistlused võistlustantsus, kus osalesid  
Norra, Rootsi, Taani, Soome, Islandi, Eesti, Läti, Leedu, Poola ja Saksamaa sportlased. 

Eestit esindas seal väga edukalt juunior2 (14.-15.a.) vanuseklassis meie kooli 9B klassi õpilane Gregor Labunski koos oma tantsupartneri Carmel Anette Niimanniga. Nad jõudsid finaalvooru mõlemas tantsuliigis.
Standardtantsudes saavutati 5. ja Ladina-Ameerika tantsudes 7. koht.

Palju, palju õnne!
Tänu treenerile ja lapsevanematele.

Saavutused vokaalansamblite konkursilt Volüüm

7. detsembril toimunud vokaalansamblite konkursil Volüüm 20 esindas meie koolist lausa neli ansamblit.

I koha saavutas 6A klassi ansambel „Stepsel”: Rihard Tõru Klomann, Astrid Kristjankroon, Pauliina Kütson, Harriet Lämmergas, Linda Lille, Mette Marit Mumm, Johanna Papp, Thomas Eric Tõkke, Hedvig Varustin.

II kohad saavutasid 5A ansambel „Illusioon“: Sarah Liis Luha, Romi Domna Pärna, Emma Sophia Pukk, Scarlet Lämmergas, Ingmar Askur Erm, Karl Joonas Kark, Karl Joosep Mardisoo, Patrik Tobias Pindma, Lennart Väli, Hendrik Zibo ja 9A ansambel „Võnked”: Polina Filippova, Karl Aleksander Lilje, Emilia Thea Pello, Loore-Lotta Rahula, Marie Riiberg, Grete Liset Ruben, Mathilda Salum, Thea-Liis Tavast, Anita Väli.

Märgiti ära kontsermeistri Rauno Mikseri head esitust.

Tänukirja ja äramärkimist vääris 10C klassi ansambel „Üheksa astmes kümme“: Lotta Lizbeth Hirv, Mia Tammekund, Karoliina Killandi, Claudia Pihlak, Rchard Raun, Erlend Ergma, Joosep Ralf Nõgene, Juhan Laasik, Mathias Lantin.

Palju, palju õnne!

Aitäh, õpetaja Lydia Rahula.

Saavutus loodusteaduste olümpiaadilt

Loodusteaduste olümpiaadi piirkonnavooru tulemuste põhjal näitas häid teadmisi 8B klassi õpilane Tim Mattias Juksaar, kes tagas sellega pääsu lõppvooru, mis toimub Tartus 18.-19. aprillil 2020.

Palju õnne ja edu üleriigilises lõppvoorus!

Aitäh, õpetaja Anne-Ly Lään.

Auhind videokonkursilt

Kunstiringi õpilased osalesid Ameerika keskuse poolt korraldatud 1-minuti videokonkursil “Minu maailm 60 sekundiga”. Meie õpilaste animatsioon pälvis videokonkursi auhinna – õpilased saavad osaleda Mectory töötoas ja neid kostitatakse maiustustega. Animatsiooni juhendas Ilmi Laur-Paist.

Palju, palju õnne!

Tänu õpilastele ja õpetajale.


Robootikaringi õpilased osalesid Robotexil

1.-3. klassi robootika huviringi õpilased võtsid osa Robotexil toimunud Insplay Roboliiga näitusest, kus tuli tutvustada oma meeskonnaga koos välja mõeldud Start Up firmat.

Õpilaste ülesanne oli oma toodet hindajatele esitleda. Eriliselt tõi žürii välja XXL Lego tiimi, kes tegi suurepärase firmatutvustuse.

Näitusel kogesid võistlejad meeskonnatöö olulisust ja suhtlemisoskuse vajalikkust ning said teada, mida teised tiimid oma startupides tegid.

Kevadel ootab robootikaringi õpilasi ees taas väljakutse Jr FLL, kus uueks teemaks on luua oma unistuste linn.

Tänu osavõtjatele ja juhendaja Liia Tammesele!

Pilte sündmusest leiab siit.

II koht rahvusvahelisel koreograafikonkursil

Isabel Zimmermann 8C saavutas Rahvusvahelisel koreograafikonkursil Baltic Palette klassikalise tantsu kategoorias II koha.

Palju, palju õnne!

Tänu tantsutreenerile ja lapsevanematele.

Autasustati Rävala klubi kirjutamiskonkursi parimaid

Tallinna Haridusameti üleskutsele võtta osa Rävala klubi XI kirjutamisvõistlusest ” Eesti keel ja eestlane” võtsid osa paljud meie kooli 4.-7. klassi õpilased.

29. novembril autasustati Rävala klubis kirjutamiskonkursi parimaid, kus II kategoorias olid edukad 7. klasside õpilased. Sellel aastal jõudis konkursile 48 tööd.

2. KATEGOORIA TULEMUSED

I koht – Emili Inno 7C
II koht – Helena Adriana Rüütel 7C
III koht – Aksel Sihvart 7B


Žürii poolt ära märgitud tööd:

Eriauhind südamlikkuse eest: Aat Villmann 7C
Eriauhind fantaasia eest: Kaspar Kriitberg 7B
Eriauhind eesti filmikeele analüüsimise eest- Saara Mette Kõva 7B

Palju, palju õnne!

Aitäh, õpetaja Külliki Kaju.

II koht mälumängu meistrivõistlustelt

Eesti koolinoorte XVII mälumängu meistrivõistluste ja Tartu rahu mälumängu eelvoorus saavutas meie kooli võistkond II koha ja jätkab finaalis.

Võistkonna koosseis: Salme Vesingi 12 B, Heneliis Notton 12 C, Orm Tammemäe 12 A, Mark Alexander Ummelas 12 C.

Palju, õnne ja edu finaalis!

Aitäh, õpetaja Ingrid Paggi.

I koht 4. klasside kombineeritud teatevõistlustelt

4. klasside võistkond saavutas kesklinnakoolide kombineeritud teatevõistlustel I koha.

Võidukasse võistkonda kuulusid: Marcella Mio Loit 4A, Rebecca Sermat, Emili Paulus, Karli Kuldma, Jakob Mikkin 4B, Kirke-Eliis Kask, Meelis Jallai, Kert Tomingas 4C, Ciona Lapidus 4D, Chrystal Puhm, Oliver Magnus Järavere, Gregor Kundla 4D.

Palju, palju õnne!

Tänu kehalise kasvatuse õpetajatele.

II koht Tallinna koolinoorte meistrivõistlustelt jalgpallis

26. novembril toimunud Tallinna koolinoorte jalgpalli meistrivõistlustel saavutas põhikooli tütarlaste võistkond II koha.

Edukas võistkonnas mängisid Grete Maria Maandi 6A, Kirke Kala 7A, Ellinor Tänna 7A, Lii Heleen Ulla 7D, Kaisa Triin Arike 8A, Helena Villand 8B, Emma Lisette Groos 8B, Karolina Vapper 8C, Jenna Jõerand 8D, Keith Lysandra Luigas 9D, Maibrit Nelling 9D, Annelise Pastarus 9D, Saara Katarina Merioja 9D.

Palju, palju õnne!
Tänu kehalise kasvatuse õpetajatele.

12B klassi ideekonkursi võitjad rahvastikuministri vastuvõtul

12B klassi võistkond saavutas EV Siseministeeriumi korraldatud kodanikualgatusel põhineval ideekonkursil “Mina suudan“ I koha.

Õpilased pälvisid rahalise auhinna ning neid kutsuti koos juhendajaga rahvastikuministri vastuvõtule kodanikupäeval, 25. novembril

Eesti Rahvusringhäälingu I uudiste stuudiosse.

Võistkonda kuulusid Jelizaveta PotapenkovaSalme Vesingi ja Kelly Liis.

Palju, palju õnne!

Aitäh, õpetaja Ingrid Paggi.

Saavutused meistrivõistlustelt väitluses

23.-24. novembril Pärnus toimunud Eesti kesk- ja põhikoolide meistrivõitlustel väitluses saavutasid meie kooli võistkonnad suurepäraseid tulemusi algajate kategoorias.

II koht – Rauno Arike 11A, Greg Mikael Juhanson 11A, Maria Krjutškova 10C

III koht – Tuule Kangur 11A, Lotta-Lorette Kalmaru 11A, Laura Kõdar 10A

V koht – Tallinna 21. Kooli ja GAG segavõistkond – Ralf Vaarend 10C

VII koht -Mark Sverker Saar 10C, Valter Pärn 10C, Oskar Sarapuu 10C

Spiikrite arvestuses (individuaalarvestus) saavutas 11A klassi õpilane Rauno Arike III koha.

Palju, palju õnne tublidele väitlejatele!

Aitäh, õpetaja Ingrid Paggi

I KOHT JALGPALLITURNIIRILT

U14 jalgpalliturniiril Nike Flora Cup 2019 Rõõm Jalgpallist saavutas I koha Tallinna JK Kalevi poiste võistkond, kelle koosseisus mängis 5A klassi õpilane Karl Joonas Kark.

Palju õnne!

Tänu treeneritele ja lapsevanematele.

Toidukogumisnädal Toidupangale koolis 26.-29. novembril

Tere, kallis koolipere!

Sellel nädalal toetavad G5 koolid koos Toidupangaga raskustes peresid, et nemadki saaksid saabuvat jõulurõõmu tunda. 

Kogumiskastid asuvad  koolimaja fuajees  ja sinna saab teisipäevast reedeni tuua maiustusi, moosi, mett, kuivaineid, konserve ja teisi kaua säilivaid toiduaineid. 

Too Sinagi midagi maitsvat, et teha üks väike heategu!

Õpilasesindus ja Toidupank tänavad Sind!

Hanna Grete Rebane – esseekonkursi võitja ja stipendiaat

20. novembril toimunud esseekonkursi “Ei emakeeleta ela lugude, laulude Eesti” lõpetamisel tunnustati parimaid kirjutajaid.

Võidukas oli 10C klassi õpilane Hanna Grete Rebane, keda Björn Oker-Blomi Fond toetas 200 euro suuruse stipendiumiga.

Edukas oli Hanna Grete ka Sõnaleiduri konkursil, kus Eesti Raamatukoguhoidjate Ühingu terminoloogiatoimkonnale laekus rohkem kui 80-lt inimeselt 405 vastet kolmele välja pakutud terminile: raamatukoguhoidja 137, pop-up-raamatukogu 143 ja andmebaas 125.

Hanna Grete võitis Rahvusraamatukogu meenekoti originaalsete ja huvitavate sõnade eest, näiteks raamatukoguhoidja – ramsik, lehitaja jt.

Palju õnne, edu loomingus ja loovuses!

Eriauhind õiguskantsleri väljakuulutatud esseekonkursilt

Esseekonkursil “Ei emakeeleta ela lugude, laulude Eesti” pälvis õpetaja Külliki Kaju koos 10BC klassi õpperühmaga eriauhinna, milleks on külaskäik Õiguskantsleri Kantseleisse, et tutvuda õiguskantsleri tööga ning rääkida noorte muredest ja rõõmudest.

Tänu esseekonkursil edukalt esinenud õpilastele ja juhendaja-õpetaja Külliki Kajule.

Tallinna XXI Kooli abiturientide töövarjupäev 2019

Töövarjupäev kõikidele abiturientidele toimub XXI Koolis juba 14. aastat ja on oodatuim karjääriplaneerimist toetav üritus koolis.

Sel aastal on enim huvi infotehnoloogia, ettevõtluse ja õigusteaduse ning traditsiooniliselt meditsiinivaldkonna vastu.

Töövarjuvõimaluse andsid abiturientidele uued koostööpartnerid – Eesti parim noor ettevõtja 2019  Ardo Kaurit ja Ampler Bikes OÜ, dirigent Kaspars Putninš ja Eesti Filharmoonia Kammerkoor, Jalmar Vabarna ja Trad.Attack!, COOP Pank, NATO Küberkaitsekeskus, füsioteraapiakeskus SportoMedica, Riigikohus, Riigiprokuratuur, ärikonsultatsioonifirma Vertex, CIRCLE K jt.

Aitäh teile!

Meeldiv koostöö jätkub kauaaegsete partneritega: Põhja – Eesti Regionaalhaigla, Tallinna Lastehaigla, Tartu Ülikooli Kliinikum, Kaarli Hambakliinik, Tallink Grupp, Lennuliiklusteeninduse AS, Tallinna Kaubamaja Grupp AS, EV Välisministeerium, LHV, TalTech, Ellex & Raidla, Sorainen, Milrem Robotics, Põhja Politseiprefektuur, Brand Manual, Eesti Rahvusringhääling, Hilton, Kalev, Tiina Toometi Kliinik, Tartu Observatoorium, Magnetic MRO, KOKO Arhitektid, Telia jt

Täname!

XXI Kooli abiturientide karjäärivalikuid toetavad töövarjupäeval koostööpartneritena 68 erinevat asutust ja ettevõtet.

Korraldus ja kokkulepped ettevõtetega – Maarika Paun.

I koht venekeelse kõne festivalil

15. novembril toimus Tallinna Linnamäe Vene Lütseumis XIII venekeelse kõne festival, kus meie kooli võistlejad saavutasid kokkuvõttes I koha.

Edukalt esinesid järgnevad õpilased: Karmel Maaring, Mette Mähar, Kärolin Kerem, Regina Luik, Elisabeth Victoria Koppeö (10A), Carmen Kriitberg (9B), Anita Väli, Polina Filippova, Emilia Thea Pello (9A), Emily Minakova (9D).

Palju, palju õnne!

Aitäh, õpetajad Alla Kirillova, Klaara Sulg, Irina Kotovitš, Jelizaveta Kuznetsova.

Aasta looma luulevõistluse parimad

Eesti Loodusmuuseumi, MTÜ Aasta Loom ja Looduskalender.ee korraldatud aasta looma luulekonkursil „Kopral kodu kaldavees“ osales tänavu kokku ligi 400 võistlustööd koolidest üle Eesti. Tihedast konkurentsist valis žürii välja 26 kirjatööd, mille autoreid ootab preemiaretk Eesti pikima kopratammi juurde, lisaks Eesti Loodusmuuseumi priipääse.

Meie kooli parimad kirjutajad ja auhinnasaajad on Helena Adriana Rüütel ja Hetli Ilves 7C, Annette Maria Hermaküla 10B ning Hanna Grete Rebane 10C klassist.

Palju, palju õnne!

Aitäh, õpetajad Külliki Kaju ja Merle Kaldjärv

Võit EV Siseministeeriumi ideekavandi konkursilt

12B klassi võistkond saavutas kodanikualgatusel põhineval ideekonkursil “Mina suudan“ I koha.

Meie kooli gümnasistide ideekavand „Kirjad suurele sõbrale” käsitles teemat probleemkäitumise ennetamisest.

Õpilased pälvisid rahalise auhinna ning on koos juhendajaga kutsutud rahvastikuministri vastuvõtule 25. novembril Eesti Rahvusringhäälingu I uudistestuudiosse.

Võistkonda kuulusid 12 B klassi õpilased Jelizaveta PotapenkovaSalme Vesingi ja Kelly Liis.

Palju, palju õnne!

Aitäh, õpetaja Ingrid Paggi.

4B klassi õpilastiim osales konverentsil „101 teadushetke Eestile“

14. novembril osalesid 4B klassi õpilased Jakob Mikkin, Kristofer Kosk, Stever Juhandi, Tormi Metsaviir Pirita Majandusgümnaasiumis teaduskonverentsil “101 teadushetke Eestile”.

Õpilased said rohkesti teavet teadlase tööst, tutvuti põnevate leiutistega ja osaleti töötubades.

Oli põnev päev!

dav

I koht jalgpalliturniirilt

U17 jalgpalliturniiril Nike Flora Cup 2019 saavutas I koha FC Levadia tüdrukute võistkond, kelle koosseisus mängis 8C klassi õpilane Karolina Vapper.

Võistkond on pälvinud ka hõbemedali Eesti Meistrivõistlustel.

Palju õnne!

Tänu treenerile ja lapsevanematele.

Parimad kirjutajad Tiina Tammani esseekonkursil

Inglismaal elava ja huvitavalt kirjutavaid noori toetava Tiina Tammani mõttekonkursile „ Mul on üks mõte“, mida Tallinnas administreerib Eesti  Rahvuskultuuri Fond, laekus sel aastal 105 tööd.

Tiina Tamman valis välja 15 esseed, mis väärisid tähelepanu. Nende hulgas oli 6 meie kooli õpilast, kelle esseed on korraldaja üles pannud ka enda kodulehele, et kõik saaksid osa isikupärastest ja huvitavatest mõtetest.

http://tiinatammanikonkurss.blogspot.com/


10A Martin Paggi – Kriitika ja stereotüübid ahendavad loovust, õpetaja Merle Kaldjärv

10C Hanna Grete Rebane – Mõtet võib endale hoida või välja öelda, aga kas osatakse kuulata? õpetaja Merle Kaldjärv

12A Orm Tammemäe – Väike heategu inspireerib, õpetaja Külliki Kaju

12A Karl-Kevin Köörna – Kultuuriteosed tuleks sotsiaalmeedias katalogiseerida, õpetaja Külliki Kaju

12B Rasmus Strastin – Pillimäng kui teise emakeele õppimine, õpetaja Eda Kauksi

12C Luisa Susanna Kütson – Aeg läheb; hetke tuleb väärtustada, õpetaja Külliki Kaju

Õnne ja edu!

Tänu juhendajatele-õpetajatele.

Osale üleriigilisel nutiviktoriinil „Nutt tuleb peale“

12. novembrist kuni 14. novembrini 2019 toimub üleriigiline nutiviktoriin “Nutt tuleb peale”.

Eesmärk on kaasata õpilasi oma teadmisi ja oskusi proovile panema infootsingus. 

Vastamiseks võid kasutada kaht võimalust:

1) mine lehele: http://nutiraama.weebly.com/ ja vajuta seal nuppu “VAJUTA SIIA VASTAMISEKS VIKTORIINILE”;

2) mine lehele: lingid.ee/viki2019  

Osalema on oodatud 1. – 12. klasside 3-liikmelisi võistkondi, osaleda võib ka individuaalselt.

Õigesti vastanud koolivõistkondade vahel loositakse välja auhindu, millega sel aastal on nutiviktoriini toetanud Telia, Tieto, Icefire, Eesti Gaas, LHV, Swedbank, COOP, TÜ Arvutiteaduste Instituut, Insplay. 

Lisaküsimuste korral kirjutage haridustehnoloogile: mart@raama.ee

Nutikaid tegusid!

Rääma Nutiajud 

Edukas esinemine rahvusvahelisel konkursil

Rahvusvahelise projekti „Koolid – tuleviku partnerid“ („Schulen – Partner der Zukunft“ – PASCH) omaloomingukonkursil Theaterprojekt esines edukalt meie kooli valikkursuse Saksa keele praktikum võistkond. 

Osalemiseks tuli õpilastel kirjutada ja lavastada omaloominguline näidend, mis sel aastal pidi kajastama teemat VÄÄRTUSED.

Meie kooli trupp väärtustab enim  perekonda ja vabadust, nendel teemal valmis ka 15-minutiline näidend.

1. novembril kogunenud professionaalsetest Berliini teatripedagoogidest ja Goethe Instituudi töötajatest koosnev žürii valis Kesk – ja Ida – Euroopa koolide töödest välja 5 parimat näidendit, nendest esimesena  – XXI Kooli teatritrupi töö. 

2.-6.  juunil 2020 esinetakse Saksamaal festivalil Gerhart – Hauptmann teatris.

Teatritruppi kuuluvad:

11A

Anett Arumaa

Ellen – Maria  Makus

Anna – Maria Viilik

Hanna Tiina Pekk

11B

Katarina Irmeli Türi

Kaspar Saakpakk

Enlil Sonn

11C 

Eva Lota Haukanõmm

10C

Dora Stern

12C

Mark Alexander Ummelas

heli ja valgus: Karl Vibur 10C

Kesk – ja Ida – Euroopa liikmeskoolide hulka kuulub 24 kooli, lisaks meie koolile ja Narva Vanalinna Riigikoolile partnerid Lätist, Leedust, Poolast, Ungarist, Tšehhist, Sloveeniast ja Slovakkiast.

Rahvusvahelise DELFI eksami sooritajad Prantsuse suursaadiku vastuvõtul

5. novembril olid Eesti parimad prantsuse keele rahvusvahelise DELFI eksami sooritajad kutsutud pidulikule vastuvõtule ja diplomite kätteandmisele Prantsuse suursaadiku residentsi Toompeal.

Meie koolist oli au eksamidiplom suursaadikult vastu võtta järgmistel õpilastel: 6C klassi õpilane Elea Helena Adele Vihalem12B klassi õpilane Kaisa-Mari Veinberg12C klassi õpilane Luisa Susanna Kütson ja kooli vilistlane Thekla-Maria Nork. Vastuvõtul osalesid ka direktor Meelis Kond ning õpetajad Merilyn Meristo ja Polina Martila.

Aitäh, prantsuse keele õpetajad, Merilyn Meristo ja Polina Martila.