Supported languages
Follow us
XXI koolist XXI sajandi haridus

XXI koolist XXI sajandi haridus

Aukiri õpilaste teadustööde üleriigiliselt konkursilt

Eesti Rahva Muuseumis toimus 2022. aasta õpilaste teadustööde riikliku konkursi lõppvoor, kuhu oli kutsutud 12B klassi õpilane Annette Maria Hermaküla uurimistööga „Kuulamise kunst ja kunsti kuulamine: kuuldemängu „Hingamine“ lavastus“.

Annette kuuldemängu on huvilistel võimalus kuulata Vikerraadiost ja Jupiterist.

Annette on nii autor, helirežissöör, muusikaline kujundaja kui lavastaja.

Palju, palju õnne!

Tänu juhendajale, õpetaja Külliki Kaju.

„Õhku napib. Kopsud kipitavad. Meelt ahistab allasurutud ahastus. Hingata tähendab klaasikildude armeed, ometi kehitavad kitlihärrad õlgu. Mõtted rändavad mõrvarliku tuimuse radadel, ometi on tajutud maapealset põrgut. Miks?“.

Kuuldemäng heidab pilgu Rasmuse murepilvele – seletamatule kopsuprobleemile, mida asuvad lahendama noormehe ajukontori ametnikud.

II koht Tallinna meistrivõistlustelt jalgpallis

18. aprillil toimunud Tallinna koolinoorte meistrivõistlustel jalgpallis saavutas kooli 6.-7. klasside võistkond II koha

Võidukas meeskonnas mängisid: Karl Joonas Kark, Patrik Tobias Pindma, Lennart Väli, Otto Ennok, Raul Zupsman 7A, Nuki Tuvi 7D, Samuel Kirsipuu, Aston Visse 6A, Kert Tomingas, Meelis Jallai 6C, Hugo Haavapuu, Oskar Orest Rahnik 6D

Palju, palju õnne!
Aitäh, õpetaja Eero Maling

I ja II koht Kesklinna koolide vahelises teateujumises

Tallinna Kesklinna koolide vahelises teateujumises saavutas 3.-5. klasside võistkond II koha ja 6.-7. klasside võistkond I koha.

 Koolide paremusjärjestus 3.-5. klassides

  • I koht – GAG
  • II koht – 21. Kool
  • III koht – Tõnismäe Reaalkool

Võistkonda kuulusid: Richard Kask, Johanna Liblik 4B, Meeri Marii Ahman, Oskar Voor 4C, Adrian Irbe, Alessandro Luigi Alboni 4D, Liisi Rooba 5A, Mia Adriana Viilup 5B, Mia Elise Pink 5C, Joosep Kogerman 5D.

Koolide paremusjärjestus 6.-7. klassides

  • I koht – 21. Kool
  • II koht – GAG
  • III koht – Reaalkool

Võistkonda kuulusid: Stever Juhandi 6B, Paula Simona Tammaru 6C, Oliver Magnus Järavere, Annela Sõgel 6D, Ingmar Askur Erm, Patrik Tobias Pindma 7A, Lauraliisa Truusa 7B, Heret Grace Põldre 7D.

Palju, palju õnne!

Tänu kehalise kasvatuse õpetajatele.

II koht klaverikonkursilt

6D klassi õpilane Demian Tamm osales Itaalias rahvusvahelisel klaverikonkursil ja saavutas II koha.

Palju, palju õnne!

Tänu klaveriõpetajale ja lapsevanematele.

Õpilasesinduse presiidiumi kandidatuur

19. aprillil 2022 kinnitas Valimiskomisjon
Õpilasesinduse presiidiumi kandidatuuri 2022/23. õppeaastaks:

presidendikandidaat – Elisabeth Pae 11A

I asepresidendikandidaat – Rasmus Riim 11B

II asepresidendikandidaat – Oliver Koel 10C

Õpilased osalesid Eesti Spordi- ja Olümpiamuuseumi õppeprogrammis

13. aprillil said põhikooli õpilased osaleda kooli külastanud Eesti Spordi- ja Olümpiamuuseumi õppeprogrammis.

Programm pakkus täiendust kehalise kasvatuse õppekavale kui ka põnevat vaheldust kooliellu. Päeva raamesse mahtus nii aktiivseid mõtte- kui ka „käed külge“ tegevusi.

Uuriti vanu spordivahendeid ja räägiti nende ajaloolisest taustast ning tuletati meelde, kes on Eesti edukamad sportlased ja millistel spordialadel.

Lisaks katsetati ja sooritati harjutusi hoopis teistsuguste ja põnevate vahenditega, mis aitasid proovile panna oma sportlikke võimeid.

Programmis osalesid 6BC, 7BC ja 8BC klasside õpilased.

Vahva sportliku koolipäeva korraldas kehalise kasvatuse õpetaja Liina Liivsoo.

I koht Eesti meistrivõistlustelt karates

9. aprillil toimunud meistrivõistlustel karates saavutas 4C klassi õpilane Risto Niine I koha ja pälvis Eesti meistri tiitli kuni 12-aastaste poiste katas.

Palju, palju õnne!

Tänu treenerile ja lapsevanematele.

Saavutus õpilaste muusikakonkursilt Tallinna talent 2022

Õpilaste muusikakonkursil Tallinna talent 2022 pälvis laureaadi tiitli 9A klassi õpilane Sten Erik Rooba.

Palju, palju õnne!

Aitäh, õpetaja Kadri Mägi ning tänu lapsevanematele.

Avalik finaalkontsert toimub 15. mail Estonia Kontserdisaalis

https://www.tallinn.ee/est/tallinnatalent/

I ja II koht koolinoorte meistrivõistlustelt lauatennises

Tallinna koolinoorte meistrivõistlustel lauatennises saavutas 6.-9. klasside vanuserühmas II koha Jan Kenneth Toming 8B ja gümnaasiumiastmes I koha Märt Kurvet 11A klassist.

Palju, palju õnne!

Tänu kehalise kasvatuse õpetajatele.

3.-4. koht Matasõprade võistluselt

Matemaatikaülesannete lahendamise võistlusel 4_5­_6_­Matasõprad“ saavutas 5. klasside arvestuses  3.-4. koha 5B klassi õpilane Ove Virunurm.

Palju, palju õnne!

Aitäh, õpetaja Aili Salum.

I koht üleriigiliselt filmivõistluselt

Euroopa Komisjoni Eesti esinduse korraldatud noorte filmivõistlusel “Kuidas minu Ukraina eakaaslasest sai sõjapõgenik Eestis” saavutasid I koha Eliise Lehtsaar 10A ja Magnus Paavel 10B klassist.

„Ukraina noorte lood, mida nad jutustasid kaamera ees Eesti eakaaslastele, aitavad just teismelistel selle sõja olemust paremini mõista,“ ütles Euroopa Komisjoni Eesti esinduse juht Vivian Loonela. „See oligi meie filmivõistluse eesmärk.“

Meie filmitiim pävis peaauhinna – Telia poolt välja pandud iPhoneXS. Filmis rääkis oma põgenemise loo 16-aastane Jaroslav Bylik Krõvõi Rihi linnast.

Üksmeelselt tunnustasid žürii liikmed filmi oskuslikku teostust. „Film Jarloslavist vääris esikohta tugeva sisu eest, mis oli esitatud kõige profima teostusega,“ iseloomustas seda Telia kommunikatsiooniüksuse direktor Katrin Isotamm.

Žüriisse kuulusid Hanna Hinrikus, Katrin Isotamm, Andrei Šumakov, Ivan Panasjuk, Artjom Dmitriev, Maris Hellrand, Hannes Rumm ja Aljona Suržikova.

Palju, palju õnne kogu tiimile!

Võitjatele antakse auhinnad üle Euroopa Komisjoni esinduses Rävala pst 4 teisipäeval, 12. aprillil.

I ja IV koht jalgpalli osavusfestivalilt

7. aprillil osales kool kahe võistkonnaga Eesti Jalgpalli Liidu korraldatud jalgpalli osavusfestivalil.

I koha saavutanud võistkonda kuulusid Kertu Tomingas 4A, Oliver Rajandi 5A, Enrico Järitsa, Ramses Kalmre, Robert Rohtmets ja Rebeka Tamm 5D klassist.

IV koha saanud võistkonda kuulusid Toomas Jallai 4A, Karl Jänes 4B, Pärtel Kähr ja Taavi Tammaru 4C, Nele Kristman 4D ja Iris Laidvee 5D klassist.

Palju, palju õnne osavatele noortele jalgpalluritele!

Aitäh, õpetaja Liina Liivsoo.

Õpilasesinduse presiidiumi valimised 2022

Valimiskomisjoni esimees: Kristofer Rauk 12B

Komisjoni liikmed: Liisa Tikka 12A, Laura Kõdar 12A, Rasmus Lume 11A, Kristjan Peil 11A, Hanna-Lotta Kubi 12B, Karl Rudolf Kunnas 10A

Ajakava:

  • 06.-18. aprill – kandidaatuuride ülesseadmine. Valimiskomisjoni esimehele esitada ühisavaldus (president ja 2 asepresidenti) aadressile Kristofer.Rauk@gmail.com
  • 19. aprill – kandidatuuride kinnitamine ÕE koosolekul
  • 20. aprill – 11. mai – valimiskampaania
  • 11. mail kell 15.00 – debatt
  • 12. mai – hääletamise I voor, osalevad kõik 9.-12. klasside õpilased

Valimiskomisjoni esimees

I koht ja eripreemiad Tallinna kooliteatrite festivalilt

Tallinna kooliteatrite festivalil saavutas 10.-12. klasside vanuserühmas I koha Tallinna XXI Kooli kooliteater lavastusega „Ma sooviksin inimeste mõtteid lugeda“, lavastaja: Veiko Tubin vil!

Osades: Annabel Mikk, Aron Daniel Must, Marie Elle Melioranski, Mattias Rähni, Märt Matis Hämarsoo, Nora Lorelei Kivisaar 11C, Elisabeth Hade, Katriin Ahu, Loore-Lotta Rahula, Rasmus Riim 11B.

10.-12. klasside meesnäitleja jagatud tunnustuse pälvisid Aron Daniel Must, Mattias Rähni, Märt Matis Hämarsoo ja Rasmus Riim.
Eripreemia oluliste teemade tõstatamise eest Tallinna XXI Kooli kooliteatri juhendaja Veiko Tubin.

Palju, palju õnne ja edu!
Aitäh juhendajale, Veiko Tubin!

Vabariiklik kooliteatrite festival toimub 13.-15. mail.

Head tulemused nutispordi finaalvõistluselt

Nutispordi piirkondliku finaalvõistluse üldarvestuses olid oma vanuseklassis Tallinnas parimate seas 9A klassi õpilane Mattias Tõnisson, kes saavutas II koha ja 1B klassi õpilased Mattias Markus Uba, kes saavutas II koha ning Villem Martin Noorkõiv, kes saavutas III koha.

Tublilt esinesid ka 4D klassi õpilased Nele Krisman, tulemuseks IV koht ja Oskar Raudnagel, tulemuseks VI koht.

Vabariiklikus eelvõistluste üldarvestuses saavutas meie kool Tallinna Reaalkooli, Viimsi Kooli ja Gustav Adolfi Gümnaasiumi järel 31 Maksikarikale võistleja hulgas neljanda koha ning kooli meeskond on oodatud vabariiklikule lõppvõistlusele.

Palju, palju õnne!

Aitäh, õpetajad Kaide Sõeroja, Endla Üksti ja Valvo Paat.

Pildil 1B klassi õpilased.

Laulupeo kooride kava esmaesitlus Estonia kontserdisaalis

3. aprillil said Estonia kontserdisaali kogunenud koorijuhid osa XIII Noorte laulupeo “Püha on maa” kooride kava esmaesitlusest.

Kontserdil kõlasid laulupeo dirigentide juhatusel ja üle 800 koorilaulja esituses kokku 31 teost.

Ühendkoori laule esitlesid Tallinna 21. Kooli lastekoor Vocal Spirit, Tallinna 21. Kooli segakoor, Tallinna Poistekoor, Prantsuse Lütseumi segakoor, Inglise Kolledži segakoor ja Rapla Riinimanda Kooristuudio noortekoor.

Esmaesitlusel osalesid laulupeo ühendkooride dirigent Lydia Rahula ja noormeestekooride liigijuht Kuno Kerge ning Kristjan Õmblus, Kadri Mägi, Ene Uibo ja Liivi Urbel.

Laulupeo kodulehel: Estonia kontserdisaalis saab esmakordselt kuulda XIII noorte laulupeo kooride kava

Laulupeo pildigalerii: XIII noorte laulupeo kooride esitluskontsert 3.04.2022

II koht bioloogiaolümpiaadi piirkonnavoorus

Sandra Helena Ritso 6B klassist saavutas bioloogiaolümpiaadi piirkonnavoorus II koha ja võistleb edasi üleriigilises lõppvoorus.

Palju, palju õnne ja edu!

Aitäh, õpetaja Anne-Ly Lään

Tallinna Tehnikaülikool ootab linnalaagrisse

Koolivaheajal toimuvasse Tallinna Tehnikaülikooli tehnotrennilaagrisse on oodatud kõik 3.-6. klasside õpilased, kes sooviksid saada uusi sõpru ja osaleda põnevates tehnikategevustes.

Sel korral toimub laager 25.– 28. aprillil 2022 Tehnikaülikooli Mektory majas (aadressil Raja 15, Tallinn).

Kui on uudishimulikke lapsi, kes soovivad proovida 3D-printimist, teha keemiakatseid või meisterdada purjelaevale äge ja originaalne puri, siis on see just õige laager, kuhu tulla!

Loe Tehnotrennilaagri kohta lähemalt ja registreeru: https://taltech.ee/sundmused-ja-laagrid

Võit Eesti noorte karikavõistlustelt tennises

Noormeeste U12 vanusegrupi Eesti Karikavõitjaks tennises tuli 5A klassi õpilane Andreas Kuum.

Eelmisel nädalal lõppesid Tartus Veeriku spordihallis Eesti noorte karikavõistlused tennises, kus tihedas konkurentsis läks favoriidina võistlustulle Tallink City spordiklubi mängija Andreas Kuum, kes alates 2022. aasta algusest on U12 noormeeste Eesti esireket.

Andreas alistas poolfinaalis Kristjan Ilvese (MK Tenniseklubi) 6:1, 7:6 (4) ja finaalis oli kindlalt 6:2, 6:0 parem Hans Henrik Leesikust (MK Tenniseklubi). 

Võitjat autasustati soliidse karika ja 30-eurose tennisepoe kinkekaardiga.

Palju, palju õnne!

Tänu treenerile ja lapsevanematele.

III koht üleriigiliselt Draamateatri monoloogide esitamise võistluselt

12C klassi õpilane Lotta Lizbeth Hirv saavutas 1. aprillil toimunud üleriigilisel Draamateatri monoloogide esitamis võistluselt III koha.

Lotta esitas Margareti monoloogi näidendist “Kuningas Richard III”. Eelvoorus osales 39 gümnaasiumiõpilast üle Eesti, kümme finalisti tulid Draamateatrisse kokku Tallinnast, Viimsist, Tartust ja Saaremaalt, kaasas mõnest Draamateatri lavastusest pärit monoloog. Võistluse žüriisse kuulusid Hilje Murel, Taavi Teplenkov ja Hendrik Toompere, õhtut juhtis Helena Lotman.

Palju, palju õnne ja edasist edu!

Loe rohkem: ERRi uudis – Draamateatri monoloogide esitamise võistluse võitis Arabella Antons

Finalistid üleriigilisel kirjandusviktoriinil

Tallinna Keskraamatukogu kuulutas septembris 2021 välja üleriigilise 9.-12. klassi õpilastele mõeldud kirjandusviktoriini (R)ajunoor.

Meie kooli 9C klassi õpilased Emili Inno ja Oskar Olle Laur ning 10A klassi õpilane Anette Kipso moodustasid meeskonna 21. Kooli Raamatukoid.

Võistlus on Kuldvillaku formaadis ning seni on nad kõik voorud ülekaalukalt võitnud. Poolfinaalis olid nad vastamisi Tallinna Inglise Kolledžiga.

Aprillis-mais on ees ootamas finaal, kus meie kirjandushuvilised kooli au kaitsevad.

Palju õnne ja jätkuvat edu võistlejatele!

Aitäh, õpetaja Külliki Kaju.

I ja II koht ning eriauhinnad saksa keele üleriigiliselt olümpiaadilt

1. aprillil toimus Tartu Ülikooli maailma keelte ja kultuuride kolledžis üleriigilise saksa keele olümpiaadi lõppvoor, kus I koha, Goethe Instituudi stipendiumi vabalt valitud keelekursusele Saksamaal ning sissastumise Tartu Ülikooli vabalt valitud erialale saavutas 12A klassi õpilane Martin Paggi.

II koha saavutas 12C klassi õpilane Dora Stern.

Suurepärased tulemused rõõmustavad iseäranis seetõttu, et C-võõrkeelt õppivad õpilased pidid nn rinda pistma A-keele õppijate õpilaste vastu.

Palju, palju õnne ja edasist edu!

Aitäh, suure panuse eest õpilased kõrgele tasemele arendanud õpetajale, Saale Ariane Kreegi.

Ukraina õpilaste esimene koolipäev

1. aprillil alustas Ukraina päevakoolis õppetööd 13 erinevas vanuses põhikooliealist Ukraina õpilast. Õpilaste päevakavas on eesti keele õppimine, osalemine võõrkeelte ja oskusainete tundides ning huvitegevuses. Mõned õpilased osalevad ka Ukraina e-õppes.

Kool kinkis igale õpilasele kinkekoti, kus olid esmased kõige vajalikumad koolitarbed.

Ukraina õpilaste ja nende vanemate auks heisati lipuväljakul Ukraina, Eesti ja 21. Kooli lipud.

Pildialbumis: Ukraina õpilaste esimene koolipäev

Naljakuu spordikoomiksite võistlus

Õpilasesindus kutsub osalema spordikoomiksite võistlusel.

Esita oma töö hiljemalt 17. aprillil aadressil spordikoomiks@gmail.com

Parimatele auhinnad!

Hea nali on südame sõber!

Saavutused konkursilt Parim noor instrumentalist 2022

Konkursi Parim noor instrumentalist 2022 üleriigilises voorus saavutasid III koha Arp Poopuu 5B ja Toomas Jallai 4A klassist.

Tallinna voorus saavutas Arp II koha ja eripreemia kohustusliku pala esitamise eest.

Palju, palju õnne!
Tänu kitarriõpetajatele ja lapsevanematele.

3B klassi vahva õpiprojekt vitamiinikuul

3B klass õppis matemaatikatundides mahu ja massiühikuid ning et seda teemat pisut ka reaalses elus praktiseerida, mõtlesid lapsed ise välja väikese joogiprojekti, milleks inspiratsiooni saadi ühest ülesandest matemaatika töövihikus.

Kõik õpilased mõtlesid kodus välja mõnusa värskendava joogi, õppisid koostisosi, mahu- ja massiühikud, õigesti doseerima, pildistasid oma joogi üles ning jagasid retsepti klassikaaslastega.

Töödest valmis värskendavate ja vitamiinirikaste jookide “kokaraamat“.

Tänu õpilastele ja õpetaja Piret Kellamile panuse eest vitamiinikuu tegevustesse!

Ukraina filmiõhtu 1. aprillil

Kultuurigild ja Õpilasesindus kutsuvad kõiki huvilisi toetama Ukrainat filmikultuuri näol.

1. aprillil kell 17.00 linastub aulas 2018. aasta Ukraina film “Metsikud väljad”, mille ajal on võimalik soetada ka söögipoolist.

Ürituse piletihind on 2€, kuid kuna kõik raha läheb annetuseks Ukraina kriisiga tegelevale Riigikaitse edendamise SA’le, julgustame annetama ka rohkem.

Pileti soetamiseks võta ühendust @21kultuurigild instagrami kaudu või osta koha pealt reedel.

Toetagem!

Filmi treiler: https://youtu.be/uRWAEtmuIrA

Riigikaitse edendamise SA’st: https://www.koda.ee/et/ukraina