Supported languages
Follow us
XXI koolist XXI sajandi haridus

XXI koolist XXI sajandi haridus

Menüü 14. – 18. november

Esmaspäev

  • Bolognesekaste
  • Keedetud makaronid
  • Hiinakapsa-kurgi-paprikasalat
  • Piim, R 2,5%
  • Tee sidruniga
  • Leib, sai

 Teisipäev

  • Peedisupp
  • Võileib munavõiga
  • Hommikueine piimaga
  • Leib

 Kolmapäev

  • Kanafilee hapukoorekastmes
  • Tatrapuder
  • Kapsa-ananassisalat
  • Piim, R 2,5%
  • Leib, sai

 Neljapäev

  • Kana-riisisupp
  • Võileib singi ja kurgiga
  • Piim, R 2,5%
  • Pirn
  • Leib, sai

 Reede

  • Kalaburger
  • Keedetud riis
  • Peedi-õunasalat
  • Tar-tar kaste
  • Mahlajook
  • Piim, R 2,5%
  • Leib, sai

Toiduraha detsembris

  • 1. – 9. klassi õpilased – tasuta.
  • 10. – 12. klassi õpilastel ja õpetajatel – 17,25 eurot (15 päeva, päevaraha 1,15 €).
  • Viimane toidupäev on 21. detsember!

Tasumine ainult pangaülekandega otse toitlustavale ettevõttele:

  • Saaja: AS Tuleleek
  • a/a: 221024028355 (Swedbank)
  • Viitenumber: 12100011
  • Selgitusse märkida: Tallinna 21. Kool, lapse nimi, klass ning kuu või päevad, mille eest tasute.

Ülekande tähtaeg on 25. november 2011.

Pikapäevarühma õpilased tasuvad ülekandega 17,25 eurot (1,15 eurot päev) kui söövad kõik päevad.

Vastasel korral tuleb tasuda 1,15 eurot päevas vastavalt söömise päevade arvule. Palume selgitusse ka märkida päevad, millal laps sööb.

NB! Viimane toidupäev on 21. detsember! Koolivaheaeg: 23. detsember – 8. jaanuar!

NB! Ülekande tähtaeg on samuti 25. november!

Palume tähtajast kindlasti kinni pidada!

10. KoKoKo

11. ja 12. novembril toimub Tartus Kolme Kooli Kokkutulek – KoKoKo. Hugo Treffneri Gümnaasiumi, Pärnu Sütevaka Humanitaargümnaasiumi ja Tallinna 21. Kooli humanitaarteadusteprojekti algatasid 2002. aastal koolide õpilasesindused ja juhtkonnad.

Kümne aasta jooksul on rännatud Suurest Prantsuse revolutsioonist läbi aastakümnete tänapäeva.

Ainevõistlused (kirjandus, muusika, ajalugu, inglse- ja vene keel, kunstiajalugu), mälumäng, väitlusturniir, sportmängud, linnamäng, koolibändide ja -solistide konkursid, KoKoKo ajaleht, lõbusad seltskonnamängud – need on projekti tradistioonilised tegevused.

Juubelikokkutulek käsitleb XXI sajandi temaatikat.

Üritusel on oma logo ja videosalvestused.

Projekti koordinaatorid on Toomas Jürgenstein – HTG, Epp Pavelts – PSHG ja Maarika Paun – 21. Kool

“Targalt internetis” 4. ja 6. klasside õpilastele

Klass, klassijuhataja Aeg Koht Koolitaja
4A, Aili Salum E 14. nov 2. tund 405 Karis Niisuke, haridustehnoloog
4B, Margit Lestsepp T 8. nov 7. tund 405 Karis Niisuke, haridustehnoloog
4C, Indrek Vahtra K 9. nov 4. tund 405 Ivari Horm, IT arendusjuht
6A, Ester Barkala K 9. nov 5. tund 311 Ivari Horm, IT arendusjuht
6B, Anu Mõttus T 15. nov 5. tund 405 Karis Niisuke, haridustehnoloog
6C, Kaja Kadarik T 8. nov 7. tund 431 Ivari Horm, IT arendusjuht

Isadepäev koolis

Kallid isad ja vanaisad!

Ootame teid koos peredega põnevale vanalinnamängule laupäeval, 12. novembril kell 12:00.

Loe edasi…

Infoleht nr. 3

Ilmunud on käesoleva õppeaasta kolmas Infoleht!

Menüü 7. – 11. november

Esmaspäev

  • Pasta hakklihaga
  • Värskekapsa-tomatisalat
  • Piim, R 2,5%
  • Tee sidruniga
  • Apelsin
  • Leib, sai

Teisipäev

  • Hapukapsaborš
  • Kohupiimarull
  • Mahlakissell
  • Piim, R 2,5%
  • Leib, sai

Kolmapäev

  • Azuu
  • Porgandi-melonisalat
  • Tee
  • Piim, R 2,5%
  • Leib, sai

Neljapäev

  • Kodune seljanka
  • Kohupiimavaht kisselliga
  • Piim, R 2,5%
  • Leib, sai

Reede

  • Kodunepraad
  • Hapukapsa-jõhvikasalat
  • Mahlajook
  • Piim, R 2,5%
  • Mandariin
  • Leib, sai

Menüü 31. oktoober – 4. november

Esmaspäev

  • Viinerid
  • Keedetud makaronid
  • Värskekapsa-kurgisalat
  • Ketchup
  • Piim, R 2,5%
  • Tee
  • Leib, sai

Teisipäev

  • Kartuli-frikadellisupp
  • Puuviljadessert vahukoorega
  • Piim, R 2,5%
  • Leib, sai

Kolmapäev

  • Guljašš
  • Keedetud kartul
  • Kapsa-apelsini-melonisalat
  • Mahlajook
  • Piim, R 2,5%
  • Leib, sai

Neljapäev

  • Rassolnik
  • Võileib keeduvorstiga
  • Marjakissell
  • Kohupiimakreem
  • Leib, sai

Reede

  • Kalaburger
  • Keedetud kartul
  • Porgandi-kaalika-õunasalat
  • Tar-tar kaste
  • Tee
  • Piim, R 2,5%
  • Ploomid
  • Leib, sai

Teade 5.-9. klasside õpilastele

11A klassi õpilafirma Student Network annab teada, et meie aitame sind õpinguis!

Oled mingil põhjusel raskustes mõnes õppeaines või teemast arusaamisel – koos õppides omandad teadmised ja parandad vajakajäämised.

Meiega õppimise eeliseks on kokkuleppeline aeg, hind ja õppimiskoht.

Meie kontaktid:
e-post: studentnetwork@hot.ee
mobiil: 53 471 563

Edukat koostööd õpilasfirmaga Student Network

 

Menüü 17. – 21. oktoober

Esmaspäev

  • Pasta hakklihaga ja aedviljadega
  • Hiinakapsa-maisi-viinamarjasalat
  • Piim, R 2,5%
  • Kakao
  • Leib, sai

Teisipäev

  • Borss kapsaga ja kartuliga
  • Võileib keeduvorstiga
  • Piimakissell keedisega
  • Leib, sai

Kolmapäev

  • Böfstrooganov
  • Tatrapuder
  • Kapsa-apelsini-melonisalat
  • Piim, R 2,5%
  • Leib, sai

Neljapäev

  • Hernesupp tangudega
  • Võileib keedusingiga
  • Marjakissell vahukoorega
  • Leib, sai

Reede

  • Bigus
  • Keedetud kartul
  • Tomati-sibulasalat
  • Mahlajook
  • Leib, sai

Lastevanemate üldkoosoleku materjalid

13. oktoobril 2011 toimus lastevanemate üldkoosolek.

Aitäh aktiivse osavõtu eest!

Kooli juhtkond

Käsitletud teemad ja materjalid: Lastevanemate üldkoosolek 13. oktoober 2011

Toiduraha novembris

  • 1. – 9. klassi õpilased – tasuta.
  • 10. – 12. klassi õpilastel õpetajatel – 25,30 eurot (22 päeva, päevaraha 1,15 €).

Tasumine ainult pangaülekandega otse toitlustavale ettevõttele:

  • Saaja: AS Tuleleek
  • a/a: 221024028355 (Swedbank)
  • Viitenumber: 12100011
  • Selgitusse märkida: Tallinna 21. Kool, lapse nimi, klass ning kuu või päevad, mille eest tasute.

Ülekande tähtaeg on 25. oktoober 2011.

Pikapäevarühma õpilased tasuvad ülekandega 25,30 eurot (1,15 eurot päev) kui söövad kõik päevad.

Vastasel korral tuleb tasuda 1,15 eurot päevas vastavalt söömise päevade arvule. Palume selgitusse ka märkida päevad, millal laps sööb.

NB! Ülekande tähtaeg on samuti 25. oktoober!

Palume tähtajast kindlasti kinni pidada!

Tänu lapsevanemale!

Raamat on parim õpetaja!

Aitäh, hea lapsevanem Priit Maide, kooli raamatukogufondi täiendamise eest.

Teie toetuse kaudu innustame õpilasi lugema, tänu millele laieneb silmaring, areneb fantaasia ja kujunevad positiivsed väärtushinnangud.

Kooli juhtkond

Lennuki varasemad numbrid

LENNUK nr 21 – märts 2011 – meie oma Cristiano Ronaldo
LENNUK nr 20 – detsember 2010 – Marten Kuningas
LENNUK nr 19 – oktoober 2010 – Uku Suviste
LENNUK nr 17 – aprill 2010 – Kevadkontserdi eri
LENNUK nr 16 – märts 2010 – Turvatunne
LENNUK nr 15 – detsember 2009 – Jõulutunne
LENNUK nr 14 – oktoober 2009
LENNUK nr 13 – mai 2009 – Nalja jõud
LENNUK nr 11 – oktoober 2008 – Tallinna 21. Kool 105
LENNUK nr 7 – veebruar 2006 – Sölgie Ämbor
LENNUK nr 6 – detsember 2005 – Andres Kask
LENNUK oktoober 2005 – Eve Sildnik
LENNUK märts 2005 – Hanna Toom
LENNUK detsember 2004 – Maimu Annus
LENNUK oktoober 2004 – Toivo Kalman
LENNUK veebruar 2003 – Kodulehekülgede konkursi võitjad
LENNUK detsember 2002 – Erki moeshow võitja
E-post: lennuk@21k.ee

Hõimupäevad 2011

  • Kolmapäeval, 12. oktoobril kell 15:00 esineb aulas 7.-9. klasside õpilastele Saami muusik Piera Jovnna Somby.
  • Reedel, 14. oktoobril kell 14:00 esineb aulas 10ABC klasside õpilastele Soome duo Ruhje.
  • Esmaspäeval, 17. oktoobril esineb 12. klasside õpilastele udmurditar ja 11. klassidele tutvustavad moksalased oma rahva kultuuri, laule ja filmi.
  • Esmaspäeval, 17. oktoobril valmistab 8A klass hõimurahvaste toite koos õpetaja Karmen Jänesega.
    Kunstiõpetuse ja tööõpetuse tundides meisterdatakse ja kujundatakse soomeugrilaste rahvusstiilis ja -motiividel käsitööesemeid.
  • Teisipäeval, 18. oktoobril lähevad 7C, 8A ja 9A klassi õpilased koos õpetajate Seoriin Jõgise ja Kristel Kiigemägiga vaatama VAT-Teatri etendust “Help!” – lõiming inglise keelega.
  • 9C ja 10C loeb Rein Siku raamatut “Minu ugrimugri” ja vaatab Lennart Meri filme meie hõimurahvastest.
  • 9C klassi õpilastelt valmib stendiettekanne meie hõimurahvastest.

Saamid

Piera Jovnna Somby muusika lähtealuseks on saami iidsete joigude rütm ja tonaalsus. Lisaks joigumisele kasutab Piera ka trummi.

Saami traditsioonilist muusikat töötleb antropoloogiaharidusega Piera Somby omanimelises ansamblis maailmamuusika- ja jazzistiilis.

SoomlasedReetta-Mari Kellokoski ja Anna Fält

Duo Ruhje asutati 2010. aastal, kui Joensuu rahvamuusikatudengid Reetta-Mari Kellokoski ja Anna Fält läksid Lätimaale rahvusvahelisele NordTradi konverentsile oma kooli esindama. Menukas esinemine sadadele rahvamuusikaspetsialistidele andis duo tegevusele lennukat hoogu. Tüdrukud jätkasid koostööd ja esinesid sel suvel Joensuu kunstikvartali muusikutena.

Sädelevalt vaimukas ja riukalik, kuid ka väga tundlik ansambel mängib eelarvamustevaba ja menukat rahvamuusikat, mille juured on sügaval karjalaste rahvatraditsioonides. Nende muusikas segunevad Karjalast kogutud regivärsid ja runolaulud sujuvalt Lõuna-Pohjanmaa meeste lorilaulu ja rootsi polkaga. Reetta svingimaiguline harmoonikamäng ja Anna varjundirikas hääl pakuvad igale kuulajale midagi.

Hõimupäevi koolis korraldab emakeele ainekomisjon koostöös kunstiõpetuse ainekomisjoni ja FENNO-UGRIA Asutusega.

Menüü 10. – 14. oktoober

Esmaspäev

  • Makaronid juustuga
  • Kapsa-paprikasalat
  • Ketchup
  • Tee sidruniga
  • Piim, R 2,5%
  • Pirn
  • Leib, sai

Teisipäev

  • Peedisupp
  • Võileib maksapasteediga
  • Kakaokissell moosiga
  • Leib, sai

Kolmapäev

  • Kurzemes stroogonov
  • Keedetud kartul
  • Värskekapsa-porgandisalat
  • Keefir
  • Piim, R 2,5%
  • Leib, sai

Neljapäev

  • Hapukapsasupp tangudega
  • Kohupiimavaht kisselliga
  • Piim, R 2,5%
  • Leib, sai

Reede

  • Kala-juurviljakotlett
  • Keedetud riis
  • Peedi-õunasalat
  • Jogurti-majoneesikaste
  • Mahlajook
  • Piim, R 2,5%
  • Ploomid
  • Leib, sai

Infoleht nr. 2

Ilmunud on käesoleva õppeaasta teine Infoleht!

Medalistid teatejooksudes!

4. oktoobril toimunud kesklinna linnaosa koolide 3.-7. klasside murdmaateatejooksu tulemused

Kesklinna meistriteks 4. klasside teatekrossijooksus tulid:

  1. Oliver Vilu 4A
  2. Ran Andre Pehka 4B
  3. Markus Maila 4C
  4. Karl Gregor Kool 4A
  5. Robert Lee 4B
  6. Kristopher Karma (varu) 4C
  7. Andre Kokuta (varu) 4A

5. klassi tütarlaste võistkond saavutas I koha, võistkonda kuulusid:

  1. Cecilia-Martina Mägi 5A
  2. Mari Raidma 5B
  3. Kirke Pollisinski 5B
  4. Rebecca Kristelli Sitska 5C
  5. Laura Maria Haukanõmm 5C

5. klassi  poiste võiskonda saavutas III koha, võistkonda kuulusid:

  1. Kaspar Kurm 5B
  2. Daniel Markus Vardja 5B
  3. Taavi Cristopher Tuisk 5C
  4. Gregor Mändma 5C
  5. Peeter Johan Taukar 5C

Õnnesoov õpetajatele

Õnnitleme teid, head õpetajad-kolleegid!

Õpetajate ametipäeval tunned tõelist õnne puudutust.
Võta endale vabadus mõelda, kõnelda ja õpetada nii, et kõik oleksid õnnelikud.

Millise ilu, millise õigluse, millise armastuse, millise õnne saad Sa seeläbi tagasi iseendale.

On hea uskuda, et jätkub alati pisut suuremat mõttepingutust,
uudishimu ja eluindu, ei igal päeval avada rõõmu
ja tarkuse värav…

Kaunist õpetajate päeva kõigile!

Klassiõpetaja Renna Marjundi, pärjatud tiitliga Aasta õpetaja 2011!
Aitäh töö eest, mida teed headuse ja armastusega.

Kooli juhtkond

» Aasta õpetajad 2011

108 – Palju õnne, armas kool!

Esmaspäeval, 3. oktoobril kell 11.00 on kooliraadios tervitussaade, kus koolipere poole pöörduvad kooli sünnipäeva puhul direktor Naida Toomingas, vilistlane Maarja-Liis Ilus ja Meelis Kond Tallinna Haridusametist.

Koolimaja ette on paigutatud küünaldest kujund, mis näitab kooli väärikat vanust – 108!

Toredat kooli sünnipäeva kõigile!

Mõttepooltund 3. klasside lastevanematele

Teisipäeval, 11. oktoobril algusega kell 17:15 toimub auditooriumis (4. korrusel) 3. klasside lastevanemate mõttepooltund.

Loe edasi…

Menüü 3. – 7. oktoober

Esmaspäev

  • Sardellid
  • Keedetud makaronid
  • Tomati-kurgisalat
  • Ketchup
  • Tee
  • Maasika kook
  • Leib

Teisipäev

  • Kodune seljanka
  • Kohupiimakreem
  • Mahlakissell
  • Õun
  • Leib, sai, sepik

Kolmapäev

  • Guljašš
  • Keedetud kartul
  • Kapsa-oa-kurgisalat
  • Tee
  • Piim,R 2,5%
  • Pirn
  • Leib, sai

Neljapäev

  • Värskekapsasupp
  • Võileib keeduvorstiga
  • Hommikueine piimaga
  • Leib

Reede

  • Kalaburger
  • Kartulipüree
  • Porgandi-apelsinisalat
  • Tar-tar kaste
  • Mahlajook
  • Leib, sai

Menüü 26. – 30. september

Esmaspäev

  • Singikaste
  • Keedetud makaronid
  • Hiinakapsa-kurgi-paprikasalat
  • Piim, R 2,5%
  • Tee sidruniga
  • Ploomid
  • Leib, sai, sepik

Teisipäev

  • Kala-riisisupp
  • Kohupiimavaht
  • Marjakissell
  • Piim, R 2,5%
  • Leib, sai, sepik

Kolmapäev

  • Maksastrooganov
  • Tatrapuder
  • Kapsa-paprikasalat
  • Mahlajook
  • Piim, R 2,5%
  • Leib, sai, sepik

Neljapäev

  • Kana-riisisupp
  • Võileib singiga
  • Banaan
  • Piim, R 2,5%
  • Leib, sai, sepik

Reede

  • Kodune praad
  • Tomati-kurgisalat
  • Tee
  • Piim,R 2,5%
  • Leib, sai, sepik

Hääletame oma kooli õpetaja olümpiamängudele!

Olümpiamängudele tuld kandma!

Meie kooli sportlik 2C klassi õpetaja Ulla Jõgi on valitud 20 kandidaadi hulka, kellest 2 pääsevad Londoni Olümpiamängudele tõrvikukandjateks.

Hääletada õpetaja Ulla toetamiseks saab vaid kuni 26. septembrini aadressil http://www.london2012.lv/ee/

Anname kõik oma siira toetuse sporti armastava õpetaja püüdluse ja soovi täitumiseks!

Iga hääl on ülimalt tähtis!

Konsultatsioonid ja õpiabi

Konsultatsioonide ja õpiabi ning järelvastamise aegade tabel I poolaastaks:
Õppetöö -> Konsultatsioonid ja õpiabi

Menüü 19. – 23. september

Esmaspäev

  • Risotto hakklihaga
  • Hiinakapsa-maisi-viinamarjasalat
  • Tee sidruniga
  • Piim, R 2,5%
  • Leib, sai, sepik

Teisipäev

  • Rassolnik
  • Kohupiimarull
  • Mahlakissell
  • Nektariin
  • Leib

Kolmapäev

  • Kanafilee hapukoorekastmes
  • Keedetud kartul
  • Porgandi-melonisalat
  • Mahlajook
  • Piim, R 2,5%
  • Leib, sai, sepik

Neljapäev

  • Hernesupp tangudega
  • Võileib keeduvorstiga
  • Magus supp kuivatatud puuviljadest
  • Vahustatud vahukoor
  • Leib, sai, sepik

Reede

  • Paneeritud krabikroketid
  • Kartulipüree
  • Peedi-pähkli-rosinasalat
  • Jogurti-majoneesikaste
  • Tee
  • Piim, R 2,5%
  • Leib, sai, sepik

Toiduraha oktoobris

  • 1. – 9. klassi õpilased – tasuta.
  • 10. – 12. klassi õpilastel õpetajatel – 18,40 eurot (16 päeva, päevaraha 1,15 €).

Tasumine ainult pangaülekandega otse toitlustavale ettevõttele:

  • Saaja: AS Tuleleek
  • a/a: 221024028355 (Swedbank)
  • Viitenumber: 12100011
  • Selgitusse märkida: Tallinna 21. Kool, lapse nimi, klass ning kuu või päevad, mille eest tasute.

Ülekande tähtaeg on 25. september 2011.

Pikapäevarühma õpilased tasuvad ülekandega 18,40 eurot (1,15 eurot päev) kui söövad kõik päevad.

Vastasel korral tuleb tasuda 1,15 eurot päevas vastavalt söömise päevade arvule. Palume selgitusse ka märkida päevad, millal laps sööb.

NB! 22.-30. oktoober on vaheaeg!

NB! Ülekande tähtaeg on samuti 25. september!

Palume tähtajast kindlasti kinni pidada!

Teadmistepäeva aktuste piltide tellimine

Fotograaf: Peeter Sirge, tel: 51 41 542

Täisresolutsiooniga ja ilma vesimärgita fotode tellimiseks tuleb saata e-kiri aadressile peetersirge@hot.ee

Tähtaeg: 25. september

Loe edasi…

IX muusikaprojekt koos sõpruskooliga Gymnasium Corvinianum (Saksamaa)

4. – 9. septembril 2011

Muusika- ja keeleõppeprojekt seob koole alates 2003. aastast. Koolimuusika arendamine läbi ühiste kontsertide ja muusikalavastuste (“Hans ja Grete”, “Jekyll ja Hyde ning James Bond”, “Pocahontas”) ning kultuuriloo tundmaõppimine läbi õppekäikude ja õpitubade liidab Tallinna 21. Kooli ja ülikoolilinna Göttingeni lähedal asuva väikelinna Northeimi õpilasi.

Esmaspäev 5.09.

8.00 – poistekoori ja külaliste ühisproovaula
9.00 – tutvumine kooliga – giid Robin Teever 12b
10.00 – raadiosaade, külalised ainetundides 6a, 8a, 9a,10b, 11b kl. tudengid ja dirigendid õp Rahula ja Maasiku tundides
15.00-17.00 – vanalinnamäng, 5-6-liikmelised eesti-saksa segavõistkonnad

Teisipäev 6.09.

10.00 – kohtumine linnakirjutajaga – Stadtschreiberin (külalised ja 12c)
11.00 – külaliste proov aulas
13.00 – kontsert koolimajas, kuulavad 2a, 3a, 4a, 5a, 6a, 8a, 9a
15.00 – 16.30 jalgpallivõistlused (segavõistkonnad 21k + GC) staadion

Kolmapäev 7.09.

8.00-14.15 – töötoad: teater, rahvatants, kunst – kogunemine aulas. Iga töötuba kestab 90 min, osalevad majutajad ja külalised

Neljapäev 8.09.

15.00 – ühisproov koolis
16.30 – proov Mustpeade majas
18.00-19.15 tasuta kontsert linnarahvale Mustpeade majas – plakat
20.00 – projekti lõpetamine ja kokkuvõte