Supported languages
Follow us
XXI koolist XXI sajandi haridus

XXI koolist XXI sajandi haridus

I ja II koht üleriigilisel tõlkevõistlusel

19. aprillil toimus Tallinna XXI kooli korraldatud üleriigilise saksakeelse tõlkevõistluse võitjate autasustamine Eesti Rahvusraamatukogus.

Võistleja tõlkisid 10. aprillil toimunud võistlusel katkendeid kaasaegsete tunnustatud saksa ja austria autorite teostest.

Žürii esimees, Eesti Tõlkemagistrite Liidu juhatuse liige Eili Heinmets kiitis tseremoonial tubli töö eest kõiki osalejaid ja andis tagasisidet võistlejatele ja juhendajatele – õpetajatele.
Kohal olid ka teised žürii liikmed:

  • Helen Aedla – Goethe Instituudi keeleosakonna juhataja
  • Anne Laur – Austria Vabariigi Suursaatkonna kultuurireferent
  • Anne Lind- Tallinna Saksa Kultuuriinstituudi juhataja
  • Tiiu Relve – tõlk, paljude saksa autorite teoste vahendaja eesti lugejale.

Võitjaid autasustas Tallinna XXI Kooli direktor härra Meelis Kond.

Saksa keelt III võõrkeelena õppijate kategoorias saavutas I koha Jürgo Mattias Vanajuur 12A, juhendaja õpetaja Mart Männiste. Saksa keel I võõrkeelena õppijate kategoorias saavutas II koha Karmel Justina Loog 10A

Tallinna XXI Kooli algatusel ja erinevate partnerite, sh Eesti Goethe Instituudi, Saksa ja Austria Suursaatkondade koostöös toimuv tõlkevõistlus seadis 2018. aastal saksa keele õpetajate soovile vastu tulles sihtrühmaks nii saksa keelt esimese kui ka teise ning kolmanda võõrkeelena õppijad, keda oli 10. aprillil Tallinna XXI Kooli kogunenud kokku 18 koolist üle Eesti.

Õpilaste ja õpetajate ning koostööpartnerite hinnangul oli võistlus väga hästi läbi viidud, osalejad loodavad tõlkevõistlusel osaleda ka järgmistel aastatel.

Palju, palju õnne võitjatele!

Suur tänu korraldajatele ja toetajatele.

Pildid asuvad SIIN

1., 2. ja 3. koht robootikavõistlusel Robomiku Lahing 2018

Jõhvis toimunud üleriigilisel võistlusel Robomiku Lahing võitsid Roboringi noored mitu karikat.

Scratch mängu kategoorias saavutas 1. koha võistkond 21. Team Pika, koosseisus Kirke Kupits 6D ja Hans Marten Tomson 7B ning 2. koha võistkond 21. itaallased, koosseisus Rasmus Mücker 5B, August Aljas 5C ja Oliver Lembra 5B.

Lisaks saavutati Scratch animatsioonis 2. koht, tiimis 21. Team Pokemon, kus võistlesid Kirke Kupits, Hans Marten Tomson ja Oskar Olle Laur 5C.

Tublilt võistles ka Ragnar Pikkani, kes isa juhendamisel ehitatud robotiga võitis LEGO Sumo (kuni 12 aastaste vanuseklassis) III koha.

Tänusõnad kuuluvad tublidele ja aktiivsetele õpilastele – Roosi Riin Leht 7C ja Karmo Sooväli 8B, kes aitasid ja toetasid roboringi liikmeid kogu võistluspäeva vältel.

Palju, palju õnne!
Aitäh, Mai Pitsner – Roboringi juhendaja

2. koht matemaatikavõistluselt ROSIN

Tallinna koolide 3.-4. klasside õpilaste matemaatika-nuputamisvõistlusel ROSIN saavutas meie kooli võistkond II koha.

Tublid nuputajad on Helena Timmermann ja Alice Agathe Luhala 3B ning Andreas Leetsar ja Alo Virunurm 4B klassist.

Palju, palju õnne!

Aitäh, õpetajad Endla Üksti ja Marju Meremäe.

Võit üleriigilisel teatrifestivalil

11. aprillil toimus Kadrioru Saksa Gümnaasiumis üleriigiline saksakeelne teatrifestival KREATIVFABRIK. Vanemas vanuserühmas osales ka meie kooli teatritrupp omaloomingulise etendusega «Der letzte Flug» – «Viimane lend», mis pälvis žürii ja publiku tunnustuse.

Teatritruppi tunnustati parima lavastuse preemiaga, parima naisnäitleja preemia sai Angela Väälma 11B ja parima meesnäitleja preemia Mark Alexander Ummelas 10C.

Näitetrupp osales koosseisus:

  • Orm Tammemäe 10A
  • Yvet Kopti 10C
  • Liisa-Lotta Pahkma 10C
  • Mark Alexander Ummelas 10C
  • Angela Väälma 11B
  • Maria Goldrin 11B – lavastaja assistent
  • Pillerin Kivipõld 11B
  • Vanessa Victoria Badt 11B
  • Gert Kadastik 7D – heli

Võistlejaid hindas žürii: Clemens Hellemeier – Saksa Saatkonna kultuuri- ja pressireferent; Thekla Funke – Kulturweit vabatahtlik; Thomas Overberg – TLÜ vahetusüliõpilane; Junianna Zatsarnaja – KSG 12. kl õpilane ja Kersti Sõstar – KSG saksa keele ja DSD eksamite koordinaator.

Näidendi «Viimane lend» stsenaarium ja lavaline liikumine valmis koostöös Berliini teatripedagoogi Jens Neumaniga. Järgmine etendus toimub maikuus Vilniuses, kuhu trupp on kutsutud PASCH-koolide rahvusvahelisele teatrifestivalile.

Juhendaja Maarika Paun

Pildid asuvad SIIN

4. koht Nutispordi vabariiklikus finaalis

12. aprillil toimunud Nutispordi vabariiklikus finaalis Jõgevamaa Gümnaasiumis saavutas meie kooli koondvõistkond IV koha.

Võistkonda kuulusid Magda Must 1C, Helena Timmermann 3B, Liilia Tõnisson 7B, Lisett Sigur 9C, Karl Tani Priilinn-Türk 9C ja Andreas Leetsar 4B klassist.

Auhinnaks karikas Parim kool – uus tulija 2018 Nuti-Mati matemaatika Eesti karikavõistlustel.

Individuaalarvestuses saavutas Andreas Leetsaar III koha.

Palju, palju õnne tublidele matemaatikutele!

Tänu matemaatikaõpetajad, Renna Marjundi, Endla Üksti, Alar Pukk, Kaide Sõeroja, Marju Meremäe.

Ülalt vasakult: Liilia Tõnisson 7B, Lisett Sigur 9C, Karl Tani Priilinn-Türk 9C All vasakult: Magda Must 1C, Andreas Leetsar 4B, Helena Timmermann 3B
Individuaalarvestuses saavutas Andreas Leetsaar III koha

3. koht poiste korvpallis

Kesklinnakoolide 4.-7. klasside poiste korvpallivõistlustel saavutas meie kooli võistkond III koha ja pronksmedali.
Tublid korvpallurid on:

  • Rene Kurvits 6B
  • Sten Martin Kombo 6C
  • Robert Rannala 6D
  • Christopher Tamberg 7C
  • Kaur Lokk 7B
  • Fred Jordan Relve 7B
  • Mikk Johannes Siitam 7C
  • Oscar Pihela 4C
  • Mairo Robert Kask 5B
  • Fred Jörgen Luik 10C – abijuhendajana

Palju, palju õnne!

Tänu kehalise kasvatuse õpetajatele ja lapsevanematele.

2. ja 3. kohad TV 10 Olümpiastarti III etapilt

Tartus toimunud TV 10 Olümpiastarti 3. etapil saavutasid meie tublid sportlased kohti esikolmikus.

  • Kõrgushüpe – Elisabeth Pihela 7C II koht, tulemusega 1.68
  • Kaugushüpe – Anna Maria Millend 7C II koht, tulemusega 5.34
  • Teivashüpe – Andra Lepasson 5D III koht, tulemusega 2.31
  • Kaugushüpe – Ralf Lepasson 5D III koht, tulemusega 4.84

Koolide üldarvestuses on Tallinna 21. Kool 5. kohal, Tallinna koolidest 1. kohal.

Palju, palju õnne!

Tänu treeneritele, kehalise kasvatuse õpetajatele ja lapsevanematele.

Järgmine etapp toimub 25. mail Rakveres.

Tublid võistlejad Nutispordis

3B klassi tublid võistlejad Nutispordi piirkonnavooru tippspordi kategoorias on Helena Timmermann,  kes saavutas 6. koha ja Luis Esteban Hinojosa 5. koha.
Magda Must 1C saavutas Nutispordi Tallinna piirkonnas 3. koha.
Rahvaspordi kategoorias saavutas Astrid Julia Kunnas 5. koha ja Getlin Veber 6. koha.

Õnnitleme!

Aitäh, õpetaja Endla Üksti.

Tunnustused üleriigiliselt loovtööde konkursilt

7B klassi õpilane Triinu Tammaru ja 7D klassi õpilane Eva Lotta Lello osalesid edukalt B. G. Forseliuse Seltsi poolt korraldatud üleriigilisel põhikooli III astme loovtööde konkursil.

Ajalooalaste uurimistööde  valdkonnas saavutasid mõlemad tütarlapsed žürii tunnustuse ja tänukirjad uurimistöödega «Ajalooline ülevaade haigustest Eestis 20. ja 21. sajandil» ning «Minu vanavanaisa Kalju Aigro – kuulus koolijuht».

Palju, palju õnne!

Aitäh, õpetaja Ester Barkala

3. koht mälumängus «Uus hõbe»

8. aprillil toimus Gustav Adolfi Gümnaasiumis neljas üleriigiline Hardi Tiiduse nimeline mälumäng «Uus hõbe», kus meie kooli võistkond saavutas III koha ja auhinnareisi Soome. Mälumängu juhtis ürituse patroon Siim Kallas.

Võistkonna koosseis:

  • Daniel Koch 12A
  • Helen Laane 12A
  • Christian Kütt 11C
  • Mark Aleksander Ummelas 10C

Palju, palju õnne!
Aitäh, õpetaja Ingrid Paggi.

Järelvaadatav: järjekordselt selgitati välja mälumängu «Uus hõbe» võitja

5. koht üleriigilisel ajaloo-olümpiaadil

11C klassi õpilane Christian Kütt saavutas ajaloo-olümpiaadi lõppvoorus Esimene maailmasõda ja selle pärand V koha.

Palju, palju õnne!
Aitäh, õpetaja Ingrid Paggi

Saavutused Võimlemis- ja tantsuvõistluselt

I vanusegrupp – 5.-6. klass

  • I koht 5B
  • II-III koht 6A ja 6B
  • II-III koht 6A ja 6B

II vanusegrupp – 7.-9. klass

  • I koht 9B
  • II koht 7C ja 8B
  • III koht 8A
    • Eripreemiad: 8A poisid, 9A ja 9C

III vanusegrupp – Gümnaasium

  • I koht 10A
  • II koht 11A
  • III koht 11C
    • Eripreemia: 12. klassid

Palju, palju õnne!

Tänu kõikidele esinejatele, 28. märtsil toimunu oli spordi suursündmus, tõeline tantsufestival – päev täis rõõmu ja tantsulusti!

3. koht ja eripreemia äriideede konkursilt Bright Minds

Tallinna Tehnikaülikooli Mektory ja Swedbanki korraldatud koolinoorte äriideede konkursil «Bright Minds» saavutas meie kooli õpilasettevõte «Wellie», koosseisus Keterin Vendt 8A, Maria Krjutškova 8C, Helena Marie Niin 8A III koha ja oma idee edasiarendamiseks 1000 eurot stardiraha ning reisipaketi Rootsi.

Õpilasfirma sai hoo sisse juba kolm kuud tagasi ning tänaseks on nad käinud oma toodet esitlemas ka moeüritusel MOEAKEN. Noored ettevõtjad tegutsevad innukalt edasi – silmapiiril terendavad uued üritused ning plaanitakse oma tootevalikut laiendada.

Lisaks «Wellie» arendajatele, said oma suurepärase esitluse eest eriauhinna 8C klassi õpilasettevõte «Nuticats», koosseisus Grete Laura Kunnas, Liisi Perli, Anni Marie Maripuu, Mariel Natalie Mahhov ja Lisette Meier. Nende enesekindel esitlus ning prototüüpide funktsionaalsus ei jäänud žüriile märkamata.

Tallinna 21. Koolist osales Mektory «Bright Minds» äriideekonkursil 35 õpilast ning 30 jõudsid ka finaali.
Tubli tulemus kõikide osalejate poolt!

Õpetaja eripreemiaga tunnustati õpetaja Jörgen Ivar Sikku.

Palju, palju õnne noortele ettevõtlikele ideegeneraatoritele!

Aitäh, õpetaja Jörgen Ivar Sikk.

Eesti meister kumites

31. märtsil saavutas 5A klassi õpilane Marili Schmidt Eesti meistrivõistlustel karates oma võistlusklassis I koha ja tuli Eesti meistriks kumites (vabavõitlus).

Marili on käesoleva aasta Tallinna meister ning saavutanud kõrgeid kohti ka kumites ja katas.

Palju, palju õnne!

Tänu treenerile ja lapsevanematele.

3. koht instrumentalistide konkursilt

28. märtsil toimunud Eesti Muusikakoolide Liidu konkursil «Parim instrumentalist 2018» saavutas 8A klassi õpilane Richard Raun klassikalisel kitarril III koha ning jätkab võistlemist vabariiklikus voorus.

Palju, palju õnne!

Tänu muusikaõpetajatele ja lapsevanematele.

2. koht filosoofiaolümpiaadilt

12A klassi õpilane Paul Johannes Kalda saavutas 29.03- 1.04 toimunud vabariiklikul filosoofiaolümpiaadil II koha ja võistleb edasi rahvusvahelisel filosoofiaolümpiaadil 23.-27. mai 2018, Montenegros, Baris.

Palju, palju õnne!

Suur, suur tänu, õpetaja Ingrid Paggi.

1. koht rahvastepallivõistlustelt

Kesklinnakoolide rahvastepallivõistlusel saavutas 5. klasside tütarlaste võistkond I koha.

Eduka võistkonna koosseis:

  • Nora Leinus 5A
  • Mara Hütsi 5B
  • Hanka Maiste 5B
  • Katarina Mändma 5B
  • Saara Mette Kõva 5B
  • Lisbeth Sehver 5B
  • Ruth Mary Onga 5B
  • Emma Victoria Millend 5D
  • Michell Ints 5D

Palju, palju õnne!

Tänu kehalise kasvatuse õpetajatele.

8. klasside õpilased Mektory Bright Minds projekti finaalis

TTÜ Mektory innovatsioonikeskuse projekt «Bright Minds» on meie kooli 8. klasside õpilasvõistkondadele möödunud edukalt. Osalejate hulgast on finaali jõudnud tervelt 30 õpilast seitsmest võistkonnast.

Anni Marie Maripuu, Grete Laura Kunnas, Lisette Meier, Mariel Natalie Mahhov, Liisi Perli, Keterin Vendt, Maria Krjutškova, Helena Marie Niin, Emilie Strus, Emma Johanna Erica Staf, Mette Mähar, Ellen Emilie Laaksonen, Anna Kottel, Kaur Oskar Vanaselja, Kreete Liina Kreen, Kärolin Kerem, Mia Matilda Tammekun, Elisabeth Victoria Koppel, Artur Sepp, David Jaanson, Juhan Laasik, Magnus Teder, Richard Raun, Emilie-Marie Mellikov, Marsella Tamm, Alexander Rein Robas, Mark Tomi Wilhelm Vompa, Markus Järavere, Morgan Pilviste, Ramon Vilde on viimase kolme kuu jooksul teinud tõsist tööd ning välja mõelnud innovaatilisi vihmavarje, vajalikke nutirakendusi, kasulikke vitamiinipalle, leidlikke lemmikloomatarbeid, arvutikotte ning helitehnikat.

Projekti kulminatsiooniks on finaalvõistlus, kus peaauhinnaks on 1500 eurot oma ettevõte alustamiseks.

Edu ja õnne!

Tänu mentoritele, aitäh õpetaja Jörgen Ivar Sikk.

Parim rahvusvaheline õpilasfirma on Best Ice

Õpilasfirmade laadal Soomes võitis ÕF Best Ice parima rahvusvahelise õpilasfirma tiitli.
Eduka õpilasfirma koosseisus võistlesid 11C klassi õpilased Triin Mänd ja Merilin Priilinn-Türk, Bert Palts 11B ning Kristjan Pekk 11A klassist.

Palju, palju õnne!

Aitäh, õpetajad Epp Vodja ja Ander Hindremäe

Link

Kulddiplomid ja eripreemiad üleriigiliselt muusikaolümpiaadilt

7A klassi õpilane Mathilda Salum saavutas vabariiklikul muusikaolümpiaadil, mis toimus 16. ja 17 märtsil Eesti Muusika ja Teatriakadeemias 4. koha ja kulddiplomi.

Omaloomingu konkursil kaasas Mathilda laulu esitama duetina kahehäälselt Maria Matilda Teder 6A, ukulelel saatis Rauno Mikser 7A klassist.

Žürii esimees, helilooja Olav Ehala, kiitis Matilda eakohast laulu ja rõõmsameelset esitust.

Gümnaasiumi arvestuses saavutas 10C klassi õpilane Luisa Susanna Kütson kulddiplomi ja eripreemiad parima kirjaliku töö ja noodistlugemise eest.

Palju, palju õnne!

Aitäh, muusikaõpetajad Lydia Rahula ja Kristjan Õmblus ning kontsertmeister Kadri Mägi.

Kooli võistkond jõudis mälumängu «Uus hõbe» finaali

Mälumängu «Uus hõbe» eelvoorus, mis oli pingeline ja põnev, osales 56 võistkonda Eesti erinevatest üldhariduskoolidest.

Meie tublid mälumängurid on:

  • Daniel Koch 12 A
  • Helen Laane 12 A
  • Christian Kütt 11 C
  • Orm Tammemäe 10 A
  • Salme Vesingi 10 B

Mälumängu finaal toimub 8. aprillil Gustav Adolfi Gümnaasiumis, otseülekandena vaadatav ka «Postimehes».

Õnne ja edu!

Aitäh, õpetaja Ingrid Paggi.

Auhinnad ja tänukirjad konkursilt «Nutikad õpilastööd»

Konkursil «Nutikad õpilastööd 2017/18» osalesid oma praktiliste tööde lahendustega paljud meie kooli õpilased, keda tunnustati tänukirjade ja auhindadega.

  • Õhukvaliteedi andur – Siim Tsadurjan 7B
  • EV100 logo – Oskar Olle Laur 5C
  • Kilber – Alexander Rein Robas 8B
  • Ajalehest valmistatud taaskasutatavad esemed – Hans Marten Tomson 7B
  • Kadakast riidepuu – Kristo Pae 7D
  • Loomasarve lamp – Hans Johannes Kark 6A
  • Vanadest veinipudelikorkidest kuumaalus – Siim Põdra 5C
  • Lugeri kolmas käsi – Martin Paggi 8B
  • Lustakad kujundid – Michell Ints ja Emma Kuusiku 5D
  • Arvelaud – Orlando Merino 6B
  • Vürtsitopsi hoidja – Villem Saar 7B
  • Keerlev köögitarvikute hoidja (Lazy Susan) – Don Rico Saluveer ja Fred Jordan Relve 7B klassist.

Palju, palju õnne!

Aitäh, tehnoloogiaõpetaja Mart Soobik

Õpilaste töid saab vaadata lingilt SIIN

Auhind üleriigiliselt festivalilt «Noor insener»

Üleriigilisel festivalil 7Noor insener», mis oli pühendatud EV100 aastapäevale, osales kuus meie kooli meeskonda oma loodud ahelreaktsioonimasinatega.
Festivalil osalesid 9A klassi õpilased Rayan Rick Vest, Marcus Saar, Marten Joonas Ruut ja Tanel Valgma 9A ja Henrik Kurm, Greg Mikael Juhanson 9B klassist.

Ahelreaktsioonimasin nimetusega «Masin» 9B autorite Greg Mikael Juhanson, Henrik Kurm, Markus Hermlin ja Rasmus Laumetsa töö tunnistati rahva lemmikuks ning nende auhindadeks olid elektrilised käsitööriistad.

Palju õnne!

Aitäh, tehnoloogiaõpetaja Mart Soobik

 

Tublid ajalootundjad võistlevad üleriigilises olümpiaadivoorus

Ajaloo-olümpiaadi piirkonnavooru tulemuste põhjal võistlevad üleriigilise voorus Mathias Mittau 8B, Christian Kütt 11C ja Daniel Koch 12 A klassist.

Edukat esinemist!
Juhendajad-õpetajad Tiina Pikamäe ja Ingrid Paggi.

Üleriigiline ajaloo-olümpiaad toimub 24. märtsil Tartus Miina Härma Gümnaasiumis.

3. ja 4. koht vene keele olümpiaadilt

11C klassi õpilane Maria Annet Šmakova saavutas vene keel võõrkeelena olümpiaadil keele oskuse tase B2 III koha ja 10B klassi õpilane Jelisaveta Potapenkova IV koha.

Mõlemad õpilased võistlevad edasi üleriigilisel vene keele olümpiaadil.

Palju, palju õnne!

Aitäh, õpetajad Irina Kotovitš ja Alla Kirillova.

1. koht õpioskuste võistluselt

5. klasside õpioskuste võistluse piirkonnavoorus saavutas meie kooli võistkond I koha.
Võistluse valdkonnad olid humanitaaria, reaal, loodus, arvuti ja varia.

Suurepäraste teadmistega esindasid kooli 5B klassi õpilased:

  • Rasmus Mücker
  • Karl Hinrikus
  • Sten Künnap
  • Hanka Maiste
  • Nora Uurimäe

Võistkond on kutsutud 5. juunil toimuvale autasustamisele Lillepaviljonis.

Palju, palju õnne!

Suur, suur tänu, õpetaja Aili Salum.


Koolide paremusjärjestus:

  1. Tallinna 21. Kool
  2. Gustav Adolfi Gümnaasium
  3. Tallinna Prantsuse Lütseum

1. koht rahvastepalli finaalturniiril

9. märtsil toimus Tallinna kesklinna koolide 4. klasside poiste rahvastepalli finaalturniir Tallinna Humanitargümnaasiumis. Meie kooli võistkond saavutas I koha.

Võistkonda kuulusid:

  • Henri Apri 4A
  • Jan Kenneth Toming 4B
  • Peter William Stokes 4B
  • Oscar Pihela 4C
  • Joosep Jallai 4C
  • Dominic Mang 4D
  • Kaspar Tomingas 4D
  • Gregor Kalviste 4D
  • Alvin Runge 4D

Palju, palju õnne!

Tänu kehalise kasvatuse õpetajatele.

1. koht ja laureaaditiitel vokaalansamblite konkursilt

9A klassi ansambel LavaCESS saavutas 10. märtsil toimunud vabariiklikul Alo Mattiisenile pühendatud vokaalansamblite konkursil Jõgeval I koha ja laureaaditiitli, nüüd juba 4. aastat järjest.

Suurepärane saavutus!

Muusikaõpetaja Ene Uibo pälvis eripreemia suurepäraste seadete eest.

Ansambli koosseis:

  • Susanna Antsmäe
  • Susanna Apri
  • Calista Krass
  • Eliis Kristjankroon
  • Anna Gerda Nurmetalo
  • Anett Tamm
  • Vanessa-Victoria Uusjärv

Palju, palju õnne!

Aitäh, õpetaja Ene Uibo

Edu saksakeelsel meediakonkursil

Rahvusvahelise konkursi tulemusena valiti projekti «Schulen: Partner der Zukunft» («Koolid – tuleviku partnerid» – PASCH)
rahvusvahelise õpilasajalehe «Klick» toimetusse meie kooli õpilased, kelle tööd väärisid esiletõstmist: Karmel Justina Loog 10A ja Maria Goldrin 11B.

Uuele toimetusele toimub professionaalsete juhendajate osavõtul meediakoolitus 11.-17. märtsini Berliinis.
Projekti koordinaator ja juhendaja – Maarika Paun

1., 3. ja 5. koht koolinoorte meistrivõistlustelt suusatamises

Tallinna koolinoorte 2018. aasta meistrivõistlustel suusatamises saavutas meie põhikooli teatevõistkond I koha ja meistritiitli, koosseisus Tuudor Palm 9B, Oliver Kinks 7D ja Robert Sarapuu 6D klassist.

Väga hästi võistlesid individuaaldistantsil Tuudor Palm, Oliver Kinks ja Robert Lee 10A klassist.

Võistkondlikult (individuaal + teade) saavutasid põhikooli poeglapsed Tallinna koolide üldarvestuses III koha ja põhikooli tütarlapsed V koha.

Palju, palju õnne!

Aitäh, kehalise kasvatuse õpetajad.

Edukas esinemine presidendi kõnevõistlusel «Kirjuta Eestile»

10. klasside õpilased vastasid Eesti Vabariigi presidendi üleskutsele võtta osa kõnevõistlusest «Kirjuta Eestile» ning pälvisid siirast tänu ja tunnustust presidendilt.

Täname teid, head kirjutajad!

Rahel Kelus, Lars Linnupõld, Moon Lokk, Eliise Marie Rebane, Paula Mõik, Karl Oskar Mürk, Simone Minn, Lilian Turban, Maris Põdersalu, Mia Emilie Valtenberg, Anett Victoria Varunov, Luisa Susanna Kütson, Teele Teemets, Jana Tammemets, Loviisa Remmelkoor, Heneliis Notton.

Palju, palju õnne!

Aitäh, õpetajad Külliki Kaju ja Merle Kaldjärv

Kristjan Õmblus pälvis «Aasta inimese» tiitli

Tallinna Kesklinna vanema vastuvõtul lauluväljaku klaassaalis andis Kesklinna vanem Tallinna 21. Kooli «Aasta inimese» tunnustuse noorele muusikaõpetajale Kristjan Õmblusele.

Õpetaja Kristjan Õmblus on silmapaistva pühendumisega panustanud kooli muusikahariduse ja õppesuuna arendamisse. Noor pedagoog juhendab innustunult 4A klassi orkestrit, viljeleb kõrgel tasemel koorimuusikat ning on loonud uue gümnaasiumiastme segaansambli. Kristjan Õmblus valmistab ette ja suunab õpilasi osalema aineolümpiaadidel, mis on olnud tulemuslik ning pärjatud esikohaga.

Õpetaja Kristjan Õmblus andis suure panuse Eesti Vabariik 100 ettevalmistamisele ja pidupäevaaktuste läbiviimisele.

Palju, palju õnne!

1.-3. koht kesklinnakoolide meistrivõistlustelt suusatamises

Kesklinnakoolide meistrivõistlustel suusatamises saavutas 7B klassi õpilane Sophia Riisalo I koha ja Arianna Sülla 7C III koha.
Poistest saavutas 7D klassi õpilane Oliver Kinks I-II koha.

Tublid suusatajad olid ka Stever Juhandi 2B, Mariann Kullamäe 5B ja Tristan Roy Treumann 7D, Holger Rannu 5C ja Ly Juhandi 5C, kes tõid koolile hulgaliselt punkte ning tõstsid erinevates vanuserühmades kooli II ja III kohale.

Palju, palju õnne!

Tänu treenerile ja kehalise kasvatuse õpetajatele

 

3.-4. koht loogikaülesannete lahendamise võistluselt

Võistlejad koos saatja Signe Hohenseega.
Võistlejad koos saatja Signe Hohenseega.

4B klassi võistkond koosseisus Markkus Pukk, Alo Virunurm ja Jan Kenneth Toming saavutasid loogikaülesannete lahendamise võistlusel III-IV koha.

Palju, palju õnne!

Aitäh, õpetaja Marju Meremäe

Tulemused 2018

1. koht ja tänukirjad muusikaolümpiaadilt

Muusikaolümpiaadi piirkonnavoorus saavutas 10C klassi õpilane Luisa Susanna Kütson I koha ja tänukirja parima kirjalike ülesannete lahendamise eest ning võistleb edasi üleriigilisel olümpiaadil.

Brenda Pärtel 10C pälvis tänukirja noodist lugemise eest ning saavutas üldkokkuvõttes 6. koha.

Põhikoolide arvestuses saavutas 7A klassi õpilane Mathilda Salum 5. koha ning võistleb edasi üleriigilises voorus.

Greta Liset Ruben 7A pälvis tänukirja parima kirjalike ülesannete lahendamise eest ja saavutas üldkokkuvõttes 7. koha.

Palju, palju õnne ja edu!

Aitäh, õpetajad Kristjan Õmblus, Lydia Rahula ja kontsertmeister Kadri Mägi.

Auhind ja tiitel «Sotsiaalmeedia Kuningas» õpilasfirmade laadalt

Rahvusvahelisel õpilasfirmade laadal saavutas ÕF Saunakutid tiitli «Sotsiaalmeedia Kuningas» ja auhinnaks Äripäeva digitellimuse kuueks kuuks.

Palju õnne, Mattias Kauk, Mattias Sooba, Janar Korjus, Daniel Markus Vardja ja Märt Arjus.

Aitäh, õpetajad Epp Vodja ja Ander Hindremäe.

 

Tulemused kõnevõistluselt «Minu Eesti»

9. klassid
I koht Markus Hermlin 9B
II koht Aile Anderson 9B

Gümnaasium
I koht Moon Lokk 10C
II koht Heneliis Notton 10C
III koht Simone Minn 10A
Eripreemia Loviisa Remmelkoor 10A

Palju õnne!

Žürii:
Karin Vene vil!– AS Eesti Ajalehed kommunikatsiooni – ja turundusjuht, väitluse ja avaliku esinemise õpetaja
Rasmus Rammo vil! – Tallinna Ülikooli üliõpilane, emakeeleolümpiaadide ja õpilaste teadustööde konkursside edukas osaleja
Mirt Jääger 11.C – väitleja

Aitäh, õpetajad-juhendajad Külliki Kaju ja Merle Kaldjärv

1., 4. ja 5. koht ajaloo-olümpiaadilt

Ajaloo-olümpiaadi Tallinna piirkonnavoorus saavutas I koha Christian Kütt 11C klassist, õpetaja Ingrid Paggi.
IV koha saavutas Mathias Mittau 8B ja V koha Eva-Lota Puusepp 6B klassist, õpetaja Tiina Pikamäe.

Häid ajalooteadmisi näitasid Daniel Koch ja Helen Laane 12A, Robin Kaiküll 7B ja Annette Kipso 6B klassist.

Palju, palju õnne ja edu!

Tänu õpetajatele.

Parima toote ja Säravaima talendi tiitel õpilasfirmade laadalt

Rahvusvahelisel õpilasfirmade laadal saavutas ÕF Best Ice parima toote auhinna ja Säravaima talendi tiitli.

Palju õnne, Bert Palts, Triin Mänd, Kristjan Pekk ja Merilin Priilinn-Türk.

Aitäh, õpetajad Epp Vodja ja Ander Hindremäe.

3. koht prantsuse keele olümpiaadilt

12A klassi õpilane Paul Johannes Kalda saavutas prantsuse keele olümpiaadi Tallinna piirkonna voorus 12. klasside arvestuses III koha ja võistleb edasi üleriigilises voorus.

Palju, palju õnne ja edu!

Aitäh, õpetaja Merilyn Meristo.

1.-2. koht matemaatikaolümpiaadilt

Matemaatikaolümpiaadi Tallinna piirkonnavoorus saavutas 10A klassi õpilane Märt Tender I-II koha.

Palju, palju õnne ja edu üleriigilises voorus!

Aitäh, õpetaja Alar Pukk.

2. koht Harjumaa koolide laulukonkursilt «Armastades Anne Veskit»


8. veebruaril toimus Saue Gümnaasiumis Harjumaa koolide venekeelsete laulude konkurss «Armastades Anne Veskit».

Meie kooli 8A klassi ansambel «Tuuleveski»  saavutas II koha.
Tublid ansamblilauljad on: Hanna Grete Rebane, Lotte Teemets, Eliisabeth Kuldmaa, Lotta Lizbeth Hirv, Karoliina Josefiina Killandi, Marilyn Agnes Marastu, Kreete Liina Kreen, Mathias Lantin, Kaspar Potisepp, Artur Sepp, Rasmus Ross, Villem Jonathan Olonen, Karl Jakob Vibur, Quoc Dai Tran ja Joosep Ralf Nõgene.

Palju, palju õnne!

Aitäh, õpetajad Klaara Sulg, Jelizaveta Kuznetsova ja Kristjan Õmblus.

Konkursil esinesid ka 12A klassi lauljad: Chris Oliver Rahumägi, Brita-Liis Tui ja Martin Sepp

Juhendaja õpetaja Alla Kirillova.

4. koht keemiaviktoriinil

Tallinna XVIII keemiaviktoriini vanemas vanuseastmes saavutas kooli võistkond IV koha.
Võistlesid Jose Daniel Morales Sööt 11A ja Helen Laane ning Hans Erik 12A klassist.

2. viktoriinivoor toimub 10. märtsil.

Õnne ja edu!
Juhendaja, õpetaja Lilian Kippasto.

3. ja 4. koht bioloogiaolümpiaadlit

9C klassi õpilased esinesid edukalt bioloogiaolümpiaadi piirkonnavoorus.
Tuule Kangur saavutas III koha ja Lisett Sigur IV koha.

Palju, palju õnne!

Aitäh, õpetaja Riina Otsus

Tulemused matemaatikavõistluselt NUPUTA

Meie kooli 7. klasside võistkond saavutas matemaatikavõistlusel NUPUTA 5.-6. koha. Võistlesid: Liilia Tõnisson ja Don Rico Saluveer 7B ning Villem Saar 7C klassist.

5.-6. klasside võistkond saavutas 6. koha.  Võistlesid: Oliver Iida 5A, Rasmus Mücker 5B, Anette Kipso ja Tobias Palm 6B klassist.

Palju, palju õnne!

Aitäh, õpetajad Aili Salum, Tiia Valdmets ja Alar Pukk

2. koht ja tunnustused klaverifestivalilt MITTMUUS

Huvikeskuses Kullo toimunud mittemuusikakoolide klaverifestivalil pälvisid žürii tunnustuse:

  • Mia-Maria Miilen 4B
  • Emma Marii Pae 4A
  • Getter Veber 6B
  • Marten Joonas Ruut 9A klassist.

Festivali raames toimus ka konkurss teemal «Huumor», kus Mia-Maria Miilen saavutas II koha.

Palju, palju õnne tublidele pianistidele!

Aitäh, klaveriõpetaja Helju Jaunzeme.

1. ja 5. koht kunstiolümpiaadilt

Tallinna piirkonna kunstiolümpiaadil saavutas 8C klassi õpilane Elise Lissel Pähkel I koha ja võistleb edasi üleriigilises lõppvoorus.

Gümnaasiumiastmes saavutas 12C klassi õpilane Alika Normanova 5. koha.

Palju, palju õnne!

Aitäh, kunstiõpetajad Kaja Kadarik ja Tiina Meeri.

2. koht koolinoorte meistrivõistlustelt võrkpallis

Tallinna koolinoorte võrkpalli meistrivõistlustel saavutas meie kooli tütarlaste võistkond II koha.

Võistkonda kuulusid:

  • Nathalie Anett Haidla 10A
  • Karmen Viinapuu 10A
  • Maria Kruusement 10C
  • Regina Johanson 11A
  • Elina Meier 11A
  • Mairit Pajumägi 11A
  • Mailis Pajumägi 11A
  • Johanna Muriel Sermat  11A
  • Liisi Mari Nurmetalo 11B
  • Alexandria Liiv 11C

Palju, palju õnne!

Tänu kehalise kasvatuse õpetajatele.

Koolide paremusjärjestus:

I Tallinna Humanitaargümnaasium
II Tallinna 21. Kool
III Tallinna Lilleküla Gümnaasium

3. ja 4. koht teateujumise meistrivõistluselt

Tallinna koolinoorte 10x50m teateujumise meistrivõistlusel saavutas meie kooli meeskond III koha ajaga 4:35,73.
Pronksmedali võitsid:

  • Trevor Kägo 5C
  • Andre Otti 9A
  • Erik Anmann 9C
  • Kristjan Pekk 11C
  • Rene Ron Vest 11C
  • Lennart Joosep Lumi 7A
  • Martin Meier 6C
  • Rünno Tammela 12B
  • Mark Tomi Wilhelm Vompa 8B
  • Andreas Ayrton Luhala 11A
  • Varu – Sten Erik Rooba 5A

Tütarlaste võistkond saavutas 4. koha.

Palju, palju õnne!

Tänu kehalise kasvatused õpetajatele.

1. ja 2. kohad TV 10 Olümpiastarti II etapil

27. jaanuaril toimus Tallinnas TV 10 olümpiastarti II etapp, kus I koha saavutas tõkkejooksus 7C klassi õpilane Anna Maria Millend ajaga 8.93, võistles 75 osalejat.
60m tõkkejooksus saavutas 5D klassi õpilane Ralf Lepasson II koha ajaga 9.41, võistles 71 osalejat. II koha saavutas Ralf ka teivashüppes, tulemusega 2.81.
Võistkonna koosseisu kuulusid ja koolile lisapunkte kogusid Elisabeth Pihela, Jaan Järveveer, Erik Tobias Loo, Henry Apri, Lisbeth Sehver ja Ruth Mary Onga.
Koolide arvestuses on meie kool I ja II etapi kokkuvõttes Tallinna parim ja Eesti koolide üldarvestuses 6. kohal.

Palju, palju õnne!

Tänu kehalise kasvatuse õpetajatele, treeneritele ja lastevanematele.