Supported languages
Follow us
XXI koolist XXI sajandi haridus

XXI koolist XXI sajandi haridus

1. koht Tallinna linna 7. klasside inglise keele viktoriinil

6. detsembril toimunud ülelinnalisel 7. klasside õpilaste inglise keele viktoriinil saavutasid I koha Eva-Lota Puusepp 7B ja Jenna Jõerand 7D klassist.

Viktoriini teema oli “USA linnad (Los Angeles, San Fransisco, Seattle) – kultuur, ajalugu, geograafia, vaatamisväärsused”.

Palju, palju õnne!

Aitäh, õpetajad Ruth Kallas ja Merle Teever.

1. koht kesklinnakoolide kombineeritud teatevõistluselt

4. detsembril toimus Kalevi Spordihallis Tallinna kesklinna koolide 5. klasside kombineeritud teatevõistlus, kus meie kooli võistkond saavutas I koha. Kokku osales 14 kooli.

Võistkonda kuulusid järgnevad õpilased:

  • Mark Alan Rämmal 5A
  • Sander Kottel 5B
  • Jan Kenneth Toming 5B
  • Lauara Lehiste 5B
  • Laura Hallik 5B
  • Joosep Jallai 5C
  • Oscar Pihela 5C
  • Pärli Karmela Parras 5C
  • Karmen Vapper 5C
  • Katarina Heinamäe 5C
  • Marta Johanna Visnapuu 5D
  • Kaspar Tomingas 5D

Palju, palju õnne!

Tänu kehalise kasvatuse õpetajatele.

Esinemine Rahvusooper Estonia videokonkursil

9A klassi õpilased Lotte Teemets, Hanna Grete Rebane, Regina Luik, Johanna Hütt, Kreete Liina Kreen ja Victoria Koppel osalesid edukalt “Rahvusooperi jõuluvideo” konkursil.

Nende video pälvis tunnustuseks meeneauhindu, kiidusõnu žüriiliikmetelt ning teatrijuht Aivar Mäelt.

Õnnitleme!

Võistkond tänab oma toetajaid.

I kohad vokaalansamblite võistluselt “Volüüm 19”

2. detsembril toimunud vokaalansamblite võistlusel Volüüm 19 saavutas I koha 5A klassi ansambel  „Stepsel“.

8A klassi õpilane Rauno Mikser pälvis eripreemia väga hea klaverisaate eest.

Võidukas ansamblis laulavad:

  • Henri Apri
  • Rihard Tõru Klomann
  • Astrid Kristjankroon
  • Pauliina Kütson
  • Linda Lille
  • Hans Henrik Miikre
  • Johanna Papp
  • Thomas Hillar Teder
  • Thomas Eric Tõkke
  • Hedvig Varustin

I koha saavutas ka gümnaasiumi segaansambel, koosseisus:

  • Eliise Marie Rebane 11A
  • Meeri Elisabeth Paltmann 11A
  • Märt Tender 11A
  • Karl Markus Tarre 11A
  • Martin Poks 11A
  • Mark Alexander Ummelas 11C
  • Luisa Susanna Kütson 11C
  • Brenda Pärtel 11C
  • Moon Lokk 11C
  • Yvet Maxine Kopti 11C

Palju, palju õnne!

Aitäh, õpetajad Lydia Rahula ja Kristjan Õmblus.

Tallinna 21. Kooli võistkonnad esinesid edukalt Robotexil 2018

Robootikafestivalil Robotex toimus esmakordselt “CyberSecurity meets Robotex” võistlus põhikoolide, gümnaasiumide ja kutsekoolide kübertalentide meeskondadele.

Gümnaasiumi võistkond saavutas I koha ning koolide üldarvestuses võitis samuti meie kool I koha.

KüberPähkli koolivoorudes osales kokku 52 kooli.

Võiduka gümnaasiumi meeskonna koosseisus lahendasid 2 tunni jooksul keerukaid ülesandeid 11A klassi õpilased Karmel Justina Loog ja Karl-Kevin Köörna, Hugo Jõks 12A ja Sabina Liselle Zahharov 10C klassist.

Õpilased pidid kodeerima arvutikeelest välja sõnumi, lahti krüpteerima raamatu järgi mõistatusi, selgitama serverikapi juhtmete sasipuntrast õiged ühendused jms.

Robootikavõistlusel Robotex 2018 saavutas oma vanuserühmas I koha meeskond Update, koosseisus Edgar Peial ja Kristajan Puidet 6D ning Mirko Kupits 5B klassist.

II koha saavutas kooli 5B klassi võistkond Vr Masters, koosseisus Jasper Tenso, Jan Kenneth Toming ja Alo Virunurm ning pälvisid eriauhinna.

Üldarvestuses saavutasid robootikavõistkonnad II koha.

Palju, palju õnne!

Aitäh, õpetaja Mart Soobik ja tänu arvutiõpetajatele.

2. koht kombineeritud teatevõistlustelt

28. novembril toimus Kesklinna linnaosa koolide 3. klasside kombineeritud teatevõistlus, kus meie kooli võistkond saavutas II koha. Kokku osales 15 kooli.

Tubli võistkonna koosseis:

Christel Puhm 3D

Ciona Lapidus  3D

Rebecca Sermat 3B

Susan Sarapuu 3B

Marcella Mio Loit 3A

Bianca Põdra 3B

Kert Tomingas 3C

Meelis Jallai 3C

Hugo Tirs 3C

Samuel Kirsipuu 3A

Harris Mattias Tammai 3A

Julius Aljas 3C

Palju, palju õnne!

Tänu 3. klasside kehalise kasvatuse õpetajatele

3. koht sulgpalli meistrivõistlustelt

Koolinoorte sulgpalli meistrivõistlustel põhikoolide arvestuses saavutas meie kooli võistkond III koha.

Võistkonna koosseisus mängisid

  • Märten Ühtegi 6B
  • Kärolin Kerem 9B
  • Keith Lysandra Luigas 8D
  • Anita Väli 8A

Keith Lysandra Luigas saavutas individuaalselt II koha.

Palju, palju õnne!

Tänu kehalise kasvatuse õpetajatele.

2. koht noormeeste jalgpalli meistrivõistlustelt

28. novembril toimunud Tallinna koolinoorte jalgpalli meistrivõistlustel saavutas gümnaasiumi noormeeste võistkond II koha.

Edukas võistkonnas mängisid: Lars Markus Linnupõld, Sven Reintak, Ott- Kaarel Vään 11B, Frank Kenneth Liblikmann 11C, Mattias Männilaan 10C, Gregor Mändma, Markus Meresma, Kaspar Kurm, Taavi Christopher Tuisk 12A, Mark- Deimon Loog, Oskar Viirand, Sander Moppel 12C, Hugo Henrik Leht, Rasmus Laumets 10B, Hugo Georg Kalaus 10A,  Daniel Markus Vardja 12B.

Palju, palju õnne!

Aitäh, kehalise kasvatuse õpetajad.

Üleriigilisel ettevõtlikkuskonkursil noppis Tallinna 21. Kool neljas kategoorias esikohad

27. novembril toimus Kultuurikatlas Haridus- ja Teadusministeeriumi ettevõtlusõppe programmi Edu ja Tegu ettevõtluskonkursi auhinnagala.

Konkursi eesmärgiks oli innustada ja motiveerida õpilasi, õpetajaid ja ettevõtjaid, kes annaksid Eestile edasiliikumiseks uut hoogu ja energiat, väärtustades nii ärilist kui sotsiaalset ettevõtlikkust.

Auhinnagala kujunes Tallinna 21. Koolile erakordselt tulemuslikuks, sest viiest kategooriast neljas saavutati esikohad.

Auhinna Äritegu 2018 kategoorias saavutas I koha õpilasfirma Best Ice, kes toodab Kalevi kommidest jäätist, tiitli Aasta ettevõtlik õppur pälvis 12C klassi õpilane Merilin Priilinn-Türk, kes on ka üks õpilasfirma Best Ice eestvedajatest.

Aasta ettevõtlik õpetaja on Elbe Metsatalu ning Aasta ettevõtlusõppe mentor tiitli sai vilistlasest õpetaja Andre Hindremäe.

Konkurss oli pühendatud Eesti Vabariigi 100. sünnipäevale, kus juhtmõtteks oli: Teeme ettevõtlike tegudega Eestile kingituse.

Tulemuslik esinemine konkursil oli kingitus ka Tallinna 21. Kooli 115. aastapäevaks, samas ka kinnitus pälvitud tiitlile Euroopa ettevõtlik kool.

dav
dav

1. koht jalgpalli meistrivõistlustelt

27. novembril toimunud Tallinna koolinoorte jalgpalli meistrivõistlustel saavutas meie põhikooli poeglaste võistkond I koha.

Edukas võistkonnas mängisid:

 Markus Järavere 9B

Karl Gustav Kokka 9C

Siim Martti Kubensky 9C

Henrik Mürk 9C

Miikael Johann Raassalu 9C

Rocco Robert Shein 9C

Henrii- Daniel Ustaal 9C

Daniel Martanov 9C

Silver Rasmus Kubensky 8D

Andreas Georg Neimar 8C

Mikk Johannes Siitam 8C

Frank Valge 8C

Christopher Tamberg 8C

 

Palju, palju õnne!

Aitäh, kehalise kasvatuse õpetajad.

Edasipääs keemiaviktoriini 2. vooru

Tallinna XIX keemiaviktoriinil võistlesid tublilt Karl Väärtnõu, Maris Põdersalu 11A  ja Scarlet Voolar 12A klassist ning jõudsid teise võistlusvooru, mis toimub märtsis 2019. aastal.

Juhendaja: Lilian Kippasto

3. koht matemaatikavõistluselt Mathable

15. novembril toimunud Harjumaa IV Koolinoorte Mathable’i võistlustel saavutas 2.-3. klasside arvestuses  III koha Rebeka Tamm 2D klassist.

Palju, palju õnne!

Võistlusel osalesid ka õpilased 4., 5. ja 6. klassidest.
Iris Laidvee 2D
Rasmus Jaanson 4D
Markkus Pukk 5B
Peter William Stokes 5B
Sten Erik Rooba 6A

Aitäh, õpetajad Marju Meremäe ja Aili Salum.

 

3. koht rahvusvaheliselt judoturniirilt

11C klassi õpilane Carl-Gustav Kont saavutas Tartus 17. novembril toimunud K. Keeraku 18. Rahvusvahelisel judoturniiril

U-18 vanuseklassis -66kg III koha.

Palju, palju õnne!

Tänu treenerile ja lapsevanematele.

1. koht ja võidukarikas jalgpallivõistluselt

15. novembril toimunud kesklinnakoolide 5. klasside poiste jalgpalli finaalvõistlustel saavutas meie kooli võistkond I koha ja võidukarika Poeglaste jalgpalli võitja 2018.

Võidukas meeskonnas mängisid:

Alexander Matthew Sentifolie 5a

Mark Alan Rämmal 5a

Henri Apri  5a

Holger Paulus 5b

Kaarel Tropp 5b

Oscar Pihela 5c

Joosep Jallai 5c

Mart Anga 5c

Mattias Metsma 5c

Uku Schneider 5c

Martti Rehemäe 5c

Kaspar Tomingas 5d

Gregor Kalviste 5d

 

Palju, palju õnne!

Tänu kehalise kasvatuse õpetajatele.

  

Kuldmedal vabaujumises

9. novembril toimunud Ujumise Noortesarja I etapil võitis 6D klassi õpilane Helen Jaagant 2006.a. sündinud tüdrukute 400 m vabaujumises kuldmedali, ajaga 5.12,65.

Palju, palju õnne!

Tänu treenerile ja lapsevanematele.

Kirjutamisvõistlus TUUM gümnaasiumiõpilastele

Haridus- ja Teadusministeerium kutsus gümnaasiumiõpilasi osa võtma 28.-29. septembril Vikerraadios seitsmendat korda toimuvast keelevõistlusest „ Tuum“, mida korraldavad Tartu Ülikooli eesti ja üldkeeleteaduse instituut ja  Eesti rahvusringhääling koostöös Emakeele Seltsi ja Eesti Emakeeleõpetajate Seltsiga.

Meie koolist võttis osa 30 õpilast, neist kolm: Torm Järvelill, Sabina Liselle Zahharov,  Sandra Saskia Kärmas – mahtusid 25 parema kirjutaja hulka.

Tänu tublidele kirjutajatele!

Aitäh, õpetaja Külliki Kaju.

Võistlusele laekus sel aastal kokku 105 tööd.

Žürii esimees  Tiit Hennoste Tartu Ülikoolist kiitis esimese 25 õpilase head kokkuvõtte kirjutamise oskust.

Loometöö preemia kirjutamiskonkursilt

9A klassi õpilane Hanna Grete Rebane saavutas Tartu-teemalisel kirjutamisvõistlusel VILJAKA LOOMETÖÖ PREEMIA.

Lühivormide kirjutamise konkurss toimus Tartu Laste- ja Noortekirjanduse festivali raames.

Palju, palju õnne!

Aitäh, õpetaja Leelo Valgma

Image

Ilmunud on õpetaja Tiina Meeri suurteos Kudumiskool 2. raamat

Kunstiõpetaja Tiina Meeril ilmus 8. novembril trükist üle 200 leheküljeline raamat Kudumiskool 2.

Tiina Meeri jagab oma oskusi, loovust ja loomingut meelsasti kõikide huvilistega, tema moto:

 Õnnis on olla looja.

Raamat on illustreeritud rohkete fotode ja mustriskeemidega, lisaks kajastab autor hulgaliselt erinevaid töövõtteid.

Palju õnne ja jätkuvat loomisrõõmu, hea Tiina!

KoKoKo 9.-10. novembril Pärnus

9.  ja 10. novembril toimus Pärnus kolme kooli Tartu Hugo Treffneri Gümnaasiumi, Pärnu Sütevaka Humanitaagümnaasiumi ja Tallinna 21. Kooli iga-aastane kokkusaamine KoKoKo. Põnev koosõppimine ja tegutsemine on kestnud koolide vahel juba 17 aastat.

Seekordse kohtumise  teema oli Läti Vabariik 100.

Lahendati ülesandeid ajaloost, kirjandusest, esitati muusika, kunsti projekte ning võisteldi inglise, saksa, vene ja prantsuse keeles.

Läti teema kinnistamiseks toimus  hariv mälumäng.  Võisteldi Läti populaarsetel spordialadel, võeti mõõtu humoorikatel teatevõistlustel, kus edukaimaks osutus 21.kool.

Õpetajad ja koolijuhid vahetasid kohtumisel parimaid praktikaid ning arutlesid haridussüsteemi tulevikuarengute teemadel.

Koostööpartneritega õpiti Läti õpetajate juhendamisel ka naaberrahva keelt, luuletaja Contra rääkis läti kirjandusest ja selle tõlkimisest, õhtut sisustas rahvamuusikaansambel Lätist, kes esitas läti ja liivi rahvamuusikat

Järgmise koostöökohtumise  korraldab 2019. aastal Tallinna 21. Kool.

1. ja 2. koht sportakrobaatikas

3.-4. novembril toimunud sportakrobaatika võistlustel Open Tallinn 2018 saavutasid 5C klassi õpilased kõrgeid tulemusi:

LASTE KLASSI KOLMIKUTE ARVESTUSES
I koht Rochelle Lins koos Sofia Hämäläineni ja Anna-Lotta Ahoga (Akrobaatika Kool)

LASTE KLASSI TÜTARLASTE PAARIDE ARVESTUSES
II koht Anete Arna koos Sofia Viikandiga (Akrobaatika Kool)

Palju, palju õnne!

Tänu treenerile ja lastevanematele.

Foto: Margus Terasmees

Foto: Tuuliki Kasonen

8C klassi õpilane Natali Vei on Eesti meister iluvõimlemises

Natali Vei 8C klassist on Eesti juunioride meister iluvõimlemise rühmkavades.

Natali võistleb VK Piruett/VK Elegance/Tallinna Spordikool koondrühmas.
Rühm võitis ülekaalukalt nii Eesti karikavõistlused kui meistrivõistlused ning esindab Eestit 2019.a.
Euroopa meistrivõistlustel ja juunioride maailmameistrivõistlustel.

Palju, palju õnne!
Tänu treenerile ja lapsevanematele

Pronksmedal judos

3. novembril Tamperes toimunud rahvusvahelisel judovõistlusel Finnish Judo Open saavutas 12B õpilane Daniel Markus Vardja M21-66 kategoorias III koha.

Palju, palju õnne!

Tänu treenerile ja lapsevanematele

3. koht SUMO meistrivõistlustelt

11C klassi õpilane Carl-Gustav Kont saavutas Rakveres 28. oktoobril  toimunud SUMO Euroopa Noorte Meistrivõistlustel U-18 vanuseklassis -60kg III koha.

Palju, palju õnne!

Tänu treenerile ja lapsevanematele

Matemaatikavõistluse kõrged kohad

Nuti-Mati matemaatika I etapi võistlused on lõppenud. Tippspordi klassis saavutas esimese koha Liilia Tõnisson 8B ja teise koha Andreas Leetsar 5B.

Täname ka õpetajaid Marju Meremäed ja Alar Pukki.

Kunstifestival Koolimoodnekunst Pärnus

19. ja 20. oktoobril toimus Pärnus Kunstifestival Koolimoodnekunst. Osalejaid oli üle 50 õpilase 22 koolist üle Eesti ja see toimus näituse “Koolimoodne kunst” raames. Programm oli mitmekesine: ettekanded, töötoad, ekskursioonid. Näiteks tutvustas Jaak Visnap uut litograafiakogu “Vabadus”, mis valmis Eesti 100 sünnipäeva puhul. Meie koolist osalesid kunstiõpetaja Ilmi Laur-Paist ja 7C klassi õpilane Kaisa Raava. 
 
Näitusel “Koolimoodne kunst” on eksponeeritud meie kooli 7A ja 7C klassi õpilaste 21 tööd pealkirjaga “Minu emotsioonid”.  Puuvillastele kottidele on käsitööna tikitud aplikatsioonid. Kõik osalejad ja juhendaja said tänukirjad ja meene. Ekspositsiooni saab vaadata 11. novembrini Pärnu Uue Kunsti Muuseumis (Esplanaadi 10, Pärnu), mine sinagi uudistama.

Mart Soobik – Aasta põhikooliõpetaja 2018

14. oktoobril Estonia Kontserdisaalis toimunud konkursi „Eestimaa õpib ja tänab“ haridustöötajate tunnustamise galaüritusel pälvis tehnoloogiaõpetaja Mart Soobik autasu ja tiitli Aasta põhikooliõpetaja 2018.

Palju, palju õnne!

Koolipere tänab Sind!

Tulemused etlemiskonkursilt Lugusid huntidest

8. oktoobril toimunud 4. klasside õpilaste etlemiskonkursil Lugusid huntidest esinesid edukalt järgmised õpilased:

Sanna Berit Turo 4B

Emma Kajak 4C

Ingeli Purge 4C

Helena Isabella Suri 4D

Rico Pall 4D

Žürii arvates oli parim lugeja Rico Pall 4D klassist, kes osaleb Eesti Lastekirjanduse Keskuses lõppvõistlusel 18. oktoobril kell 14.00.

Žürii tunnustuse pälvis Emma Kajak 4C klassist.

Palju õnne!

Aitäh, õpetajad Kaja Männik, Marelin Peetris ja Annely Jürgens

1. ja 2. kohad krossijooksus

Kesklinna linnaosa koolide 3.-7. klasside murdmaateatejooks

 5. klasside poised – I koht

Henri Apri 5A, Joosep Jallai 5C, Sander Kottel 5B, Jan Jõerand 5C, Oscar Pihela 5C, Kaspar Tomingas 5D

4. klasside tütarlapsed – II koht

Minni Peenoja 4A, Alice Agathe Luhala 4B, Jasmine Shein 4B, Mia Helena Siitam 4B, Linda Raska 4C

Adelia Susi 4D

4. klasside poisid – II koht

Rudolf Aavik 4D, Karl Joonas Kark 4A, Kaspar Maiste 4C, Karl Joosep Mardisoo 4A, Patrik Tobias Pindma 4A Lennart Edward Toots 4A

Palju, palju õnne!

Tänu kehalise kasvatuse õpetajatele.

Meie kooli Tallinna aasta õpetajad 2018

4. oktoobril toimus Sokos Hotell Viru konverentsikeskuses galaõhtu Tallinna parimate õpetajate tunnustamiseks.

Konkursi „Eestimaa õpib ja tänab“ kategooriates pälvisid aunimetuse neli meie kooli õpetajat.

Tallinna aasta klassiõpetaja 2018 – Piret Kellam

Tallinna aasta põhikooliõpetaja 2018 – Mart Soobik

Tallinna aasta gümnaasiumiõpetaja 2018 – Merle Teever

Tallinna aasta klassijuhataja 2018 – Ave Arutamm

Parimaid õpetajaid autasustasid ja õnnitlesid abilinnapea Vadim Belobrovtsev ja haridusameti juhataja Andres Pajula.

Palju, palju õnne!

Koolipere tänab teid!

UNESCO ja Läänemere Projekti koordinaatorite tänukiri koolile

Eesti UNESCO ühendkoolide ja Läänemere Projekti seminaril „Ühinenud koolid muutuvas maailmas“

tunnustati kooli tänukirjaga keskkonnahoidliku mõtteviisi ja UNESCO põhiväärtuste leviku eest.

Edu õpilaste keskkonnateadlikkuse arendamisel!

Palju, palju õnne koolile ja kooliperele

2. oktoobril, mil Tallinna XXI Koolil täitub 115 aastat kooli asutamisest, toimub selle tähistamiseks kell 8.00 pidulik lipuheiskamine lipuväljakul.

Õpilasi ja õpetajaid tervitab kooli direktor Meelis Kond, kõne peab liputoimkonna ülem Hugo Jõks. Esineb segakoor ja meesansambel.

Kell 8.30  avatakse aatriumis  mustast marmorist teenetetahvel, kui kooli kõrgeim autasu, eriliste teenete eest kooli ajalukku jälje jätnud kauaaegsele ja kõrgesti hinnatud õpetajale Marju Tapferile.

Kooli külastavad ja sündmust kajastavad korrespondendid Saksamaa liidumaa ajalehest Frankfurter Allgemeine Zeitung.

Kooli juubeliks täienes ka vilistlaste galerii tuntud ja tunnustatud vilistlaste fotodega, kuhu lisandusid Jüri Sillart, filmilavastaja- ja operaator, Jüri Käo, suurettevõtja, Merle Maigre, küberkaitse asjatundja ja Veiko-Vello Palm, Eesti Kaitseväe kolonel.

115. aastapäeva sündmuste sari, mis algas märtsis, jätkub 6. oktoobril, mil toimub vilistlaspäev koolis ja -õhtu Kultuurikatlas.

II koht murdmaajooksu meistrivõistlustelt

8C klassi õpilane Anna Maria Millend saavutas Tallinna koolinoorte murdmaajooksu meistrivõistlustel tütarlaste 500 m jooksus II koha.

Põhikoolide ja gümnaasiumide üldarvestuses saavutas meie kool 4. koha.

 

Palju, palju õnne!

 

Tänu kehalise kasvatuse õpetajatele.

1. ja 3. koht meistrivõistlustelt sumos

6D klassi õpilane Edgar Peial saavutas Rakveres 23. septembril toimunud Eesti Mestrivõistlustel sumos U-14 vanuseklassis -40kg III koha ja Carl-Gustav Konti 11C klassist saavutas U-18 -60kg I koha ja krooniti Eesti meistriks.

Palju, palju õnne!

Tänu treeneritele ja lapsevanematele.

1., 2. ja 3. koht teatejooksu meistrivõistlustelt

Kadrioru Staadionil toimunud Tallinna Koolinoorte XXXVII Sportmängude teatejooksu meistrivõistlustel esinesid meie kooli võistkonnad väga edukalt.

10 x 100 m pendelteatejooks  tütarlastele– III koht

  1. Paula Mõik 11B
  2. Lilian Turban 11C
  3. Liina Truusa 11C
  4. Laura Maria Haukanõmm 12C
  5. Iris Ink 11C
  6. Maria Annet Šmakova 12C
  7. Ann Mari Kivimägi 11A
  8. Triine- Marie Land 10 A
  9. Alexandra Ojapõld 11C
  10. Helena Lindström 10C
  11. Eva Lotta Haukanõmm 12C

4 x 400 m – neiud – I koht

  1. Anna Maria Millend 8c
  2. Elisabeth Pihela 8c
  3. Triine- Marie Land 10a
  4. Lilian Turban 11c

4x 800 m  – noormehed II koht

  1. Robert Lee 11a
  2. Otto Kase 11a
  3. Karl Uljas Mölder 10b
  4. Rasmus Käsper 10a
  5. Andreas Ayrton Luhala 12a

Palju, palju õnne!

Tänu kehalise kasvatuse õpetajatele.

3. koht jalgrattavõistlusel

Filter jalgrattavõistluse Fakto Auto Tallinna laste jalgrattasõidu võistlusel saavutas 3A klassi õpilane Laura Anga 9-10 aastaste vanuseklassis III koha.

Palju õnne!

Tänu treenerile ja lapsevanematele.

Kool pälvis Cambridge Assessment English sertifikaadi

Käesoleva sertifikaadiga tunnistab Cambridge Assessment English, et Tallinna 21. Kool valmistab edukalt ja rohkearvuliselt ette õpilasi Cambridge English Qualifications tunnistuse saamiseks.

Edu jätkamaks!

Selgunud on fotokonkursi võitjad

“Abstraktne valgus” Victoria Talpsepp

“Tingimusteta armastus” Ana Mattioli

Meie aktiivsed õpilased osalesid edukalt fotokonkursil EV 100 ja 21. Kool 115, kus võistelda sai lausa seitsmes kategoorias.

Kokku laekus võistlusele 118 põnevat fotot ning nende seast valisid fotograafia kursuse tudengid koos juhendajatega välja erinevate kategooriate võidutööd ja võitjad:

 

Abstraktne Valgus – Victoria Talpsepp 10B

Inimesed – Enlil Sonn 9C

Objektid -X Arhitektuur – Lars Markus Linnupõld 10B

Portreepilt – Ann Mari Kivimägi 10A

Teekond – Elina Meier 11A ja Lars Linnupõld 10B

Värvide mäng – Anita Väli 7A

Tingimusteta armastus – Ana Mattioli, hispaania keele õpetaja

Palju, palju õnne võitjatele!

 

Tänu kõikidele osavõtjatele.

Aitäh fotokonkursi eestvedajale, õpetaja Jörgen Ivar Sikk.

Võitjate autasustamine toimub õppeaasta lõpuaktusel 12. juunil.

Kõiki võistlustöid on võimalik näha elektroonilistest fotoalbumitest.

“Abstraktne valgus”, “Objektid X”, “Teekond”, “Tingimusteta armastus”, “Portreepilt”, “Värvide mäng”.

 

Meistritiitel ja 3. kohad kumites ja katas

 

5A klassi õpilane Marili Schmidt tuli Eesti ja Tallinna meistriks kumites ning saavutas EKF karate liigas III kohad nii kumites kui ka katas.

Lisaks sooritas Marili ka 4. KYU vööeksami.

 

Palju, palju õnne!

Tänu treenerile ja lapsevanematele.

2. koht sportakrobaatikas

 

4B klassi õpilased Sirelin Mihkelson ja Kirke Arukaevu saavutasid esimestel Eesti Meistrivõitlustel sportakrobaatikas Juunior 11-16 vanuseklassis II koha.

Palju, palju õnne!

Tänu treenerile ja lapsevanematele.

Tunnustus kodu-uurijate üleriigiliselt võistluselt

 

4. juunil toimus Paides üleriigilise võistluse „Eesti 100“ raames väikeste kodu- uurijate (3.- 6. klass) tänuüritus.

Meie kooli õpilastest said tunnustuse ja eripreemiad 5B klassi õpilane Mara Hütsi ja Danielle Truusa 5A ning Andra Tuurmaa 5D klassist.

 

Palju õnne!

 

Aitäh, õpetaja-juhendaja Ester Barkala

Direktori vastuvõtt parimatele sportlastele

Direktori vastuvõtt toimub 7. juunil kell 15.00 kooli aulas.

Vastuvõtule on kutsutud järgmised noorsportlased: Loe edasi…

I koht mitmevõistlusel ja II kohad kergejõustikus

 

29. ja 30. mail toimunud Uno Palu noorte mitmevõistusel saavutas 8A klassi õpilane David Jaanson I koha tulemusega 5247 punkti poiste 13-14 aastaste vanuserühmas.

Mitmevõistluse kahe võistluspäeva vahel osales David ka Tallinna koolinoorte meistrivõistlustel, kus saavutas II kohad kõrgushüppes, tulemusega 1.75 ja kolmikhüppes, tulemusega 11.81.

Mitmevõistluse tulemused leitavad siit ja kõrgus- ning kolmikhüpe siit.

 

Palju, palju õnne!

Tänu treenerile ja lapsevanematele.

I ja II koht rallikrossis

 

8a klassi noormees Joosep Ralf Nõgene saavutas taas suurepäraseid tulemusi Crosskart Xtreme klassis: 19. mail Olerex Rallikrossi sarja II etapil juunioride arvestuses I koht ja 26. mail Läti Rallikrossi I etapil  II koht meeste klassis.

Intervjuu

Palju, palju õnne!

Tänu treenerile ja lapsevanematele.

II koht karates

 

6C klassi õpilane Ivar Niine saavutas Eesti Karate Liigas võistlusperioodil 2017/2018  kuue võistluse kokkuvõttes 12-13 aastaste poiste kategoorias nii kumites kui katas II koha.

Palju, palju õnne!

Tänu treenerile ja lapsevanematele.

Kooli edukas õppeaasta 2017/2018

 

Lillepaviljonis, 30. mail toimunud Tallinna Linnavalituse ja Tallinna Haridusameti korraldatud õppeaasta pidulikul lõpetamisel tunnustati 2017/2018. õppeaastal silmapaistnud haridusasutusi.

Õppeaasta oli meie koolile edukas, mida kinnitavad saadud autasud ja tunnustused.

Esmakordselt andis Tallinna Haridusamet välja tiitli Tegus kool 2018, mille pälvis Tallinna XXI Kool.

Hariduskonkursil eduka esinemise ja innovaatiliste tegevuste eest hariduses autasustati kooli preemiaga Haridusuuendus 2018.

Koolidevahelise koostöö valdkonnas pälvis parima koostööprojektina tiitli Koostööprojekt 2018 nelja kooli, sh Tallinna XXI Kool, loodus- ja täppisteaduste õpikodade projekt, selle eduka läbiviimise, õpetajatevahelise koostöö ja parimate praktikate ning muutuva õpikäsituse rakendamise eest.

Tiitliga Tallinna tegus õpilane 2018 pärjati meie kooli õpilasesinduse president David Truusat ja tiitli Tallinna noor kultuuritegija 2018 pälvis Paul Johannes Kalda.

Suur, suur tänu tegusale kooliperele!

Aunimetusega tunnustatud õpilased ja õpetajad

Direktori pidulikul vastuvõtul 29. mail tehti teatavaks ja tunnustati 2018. aasta kooli aunimetuse pälvinud õpilasi ja õpetajaid.

 

Tallinna XXI Kooli aunimetused õpilastele:

„Aasta tegija 2018“ tiitli pälvisid David Truusa, 12A ja Andreas Leetsar 4B klassist.

„Noor kultuuritegija 2018“ on Paul Johannes Kalda, 12A ja Angela Väälma 11B klassist.

„Noor sporditegelane 2018“ on Carl-Gustav Kont 10C klassist.

 

Tallinna XXI Kooli aunimetused õpetajatele:

Aasta gümnaasiumiõpetaja – Merle Teever

Aasta põhikooliõpetaja – Mart Soobik

Aasta klassiõpetaja – Piret Kellam

Aasta klassijuhataja – Ave Arutamm

 

Käesoleval õppeaastal tunnustati esmakordselt ka õpilaste ja lastevanemate lemmikõpetajat.

Õpilaste lemmikõpetaja – Alar Pukk

Lastevanemate lemmikõpetaja – Kaja Männik.

 

Palju, palju õnne ning jätkuvat ettevõtlikkust ja rõõmu õppimisest ja õpetamisest!

 

3. koht KEAT ohutuslaagris

 

Kooli 6. klasside võistkond osales edukalt 30. mail toimunud Tallinna ja Harjumaa koolide ohutuslaagris Kaitse End ja Aita Teist.

Õpilased võistlesid kaheteistkümnes pääste- ja ohutuseteemalises töötoas, kus eriauhinnad saavutati maksimumpunktidega

Politsei-teemalises ja Kaitseliidu korraldatud töötoas.

Üldkokkuvõtte võideti III koht.

 

Võistkonna koosseis:

Liisa Helena Rei 6A

Karolina Krautmann 6A

Jako Schmid 6B

Tobias Palm 6B

Marta Juhanson 6C

Hugo Hindikainen 6C

Hendrik Trystan Luigas 6D

Kertu Pollisinski 6D

 

Palju, palju õnne!

Aitäh, õpetaja Kristiina Tiits

     

Saavutused TV 10 Olümpiastarti IV etapilt

 

Rakveres toimunud TV 10 Olümpiastarti IV etapil jõudsid meie kooli tublid sportlased taas esikolmikusse.

7C klassi õpilased Anna Maria Millend saavutas kettaheites II koha, tulemusega 35.54 ja Elisabeth Pihela palliviskes III koha, tulemusega 56.05.

Kooli võistkond jõudis TV 10 Olümpiastarti 47. hooaja finaalvõistlusele, mis toimub 13. ja 14. juunil Pärnus.

Palju, palju õnne ja edu finaalis!

Tänu kehalise kasvatuse õpetajatele, treeneritele ja lapsevanematele.

 

Keeleõppestipendiaadid selgunud

Rahvusvahelise haridusprojekti „Koolid – tuleviku partnerid“ („Schulen: Partner der Zukunft“ – PASCH) keeleõppestipendiumid, osalemiseks  2.-25. augustini keelelaagis Frankfurdis, omistati Müncheni Goethe Instituudi poolt Joonas Vesklale 11C ja Maris Põdersalule 10A.

 Palju õnne ja edukat  saksa keele õppimist!

Märkimisväärne esinemine rahvusvahelisel filosoofiaolümpiaadil

International Philosophy Olympiad (IPO) 2018 toimus väikeses Montenegro rannalinnas Baris 23.-27. mail,

kus väärikalt esindas Eestit ja meie kooli 12A klassi õpilane Paul Johannes Kalda.

Käesoleval aastal võtsid olümpiaadist osa delegaadid 50 erinevast riigist maailmas, esmakordselt osalesid olümpiaadil Prantsusmaa ja Suurbritannia õpilased.

Olümpiaadi peasündmuseks, ühtlasi ka olulisimaks võistluseks, oli 4-tunnise võõrkeelse (inglise, prantsuse, saksa, hispaania) essee kirjutamine.

Valida võis 4 erineva tsitaadi seast:

  • Aristoteles epistemoloogiast;
  • Mengzi inimeste kaasasündinud headusest ja heatahtlikust valitsusest;
  • Immanuel Kant inimõiguste kohast maailmas;
  • Lydia Goehr esteetikast.

Paul Johannes Kalda kirjutas Mengzi tsitaadist.

Lisaks pingelisele võistlusele saadi osa ka rikkalikust kultuuriprogrammist, külastati lähedalasuvaid vaatamisväärsusi ja osaleti filosoofia-alastes töötubades, sest olümpiaadi üheks eesmärgiks on ka rahvusvaheliste sõprussuhete loomine ja filosoofiliste diskussioonide arendamine.

Paul Johannes Kalda pälvis autasustamistseremoonial auäramärkimise – honorable mention, mis kinnitab, et noormees pälvis kohtunike tähelepanu oma

sügavate teadmiste, sõnaosavuse ja avara silmaringiga.

Palju, palju õnne ja edu uuteks väljakutseteks!

Aitäh, juhendaja-õpetaja Ingrid Paggi.