Supported languages
Follow us
XXI koolist XXI sajandi haridus

XXI koolist XXI sajandi haridus

1. koht kitarriõpilaste konkursilt

9A klassi õpilane Richard Raun saavutas Tallinna 5. kitarriõpilaste konkursil I koha ja pälvis eripreemia Fingerstyle palade väga hea esituse eest.

Konkursi korraldas Eesti Kitarriselts koostöös Tallinna Muusikakeskkooliga 30. märtsil.

Palju, palju õnne!

Tänu kitarriõpetajale ja lapsevanematele.

 

8D klassi Minifirmad jõudsid finaali

Kaks 8D klassi minifirmat jõudsid Eesti õpilasfirmade võistluse finaali, mis toimub 11. aprillil SEB-s.

MF Kira, koosseisus Emma Johanna Rumm, Maibrit Nelling, Vanessa Nikolenko-Saar, Karmen Lindström, kes toodavad naturaalseid sojavahast küünlaid ja MF Klõpitz, koosseisus Leeni Janete Kreen, Ivette Leetma ja Sarah Mia Haabma, kes toodavad originaalseid puidust tassi- ja pudelihoidjaid.

Õnnitleme ja soovime edu finaalvõistlusel!

Aitäh, õpetaja Elbe Metsatalu

1., 2. ja 3. kohad Nutispordis

Nutispordi piirkondlike finaalvõistluste üldarvestuses olid oma vanuseklassis vabariigi parimad 5B klassi õpilane Andreas Leetsar, kes saavutas II koha ja 8B klassi õpilane Liilia Tõnisson, kes võitis I koha.

Mõlemad õpilased on oodatud Nutispordi Eesti Meistri- ja Karikavõistluste finaali Haapsalus.

Tubli tulemuse Tallinna piirkonnavoorus saavutasid ka 1D klassi õpilane Georg Osman, tulemuseks II koht ja 6A klassi õpilane Mattias Tõnisson, tulemuseks III koht.

 

Palju, palju õnne!

 

Aitäh, õpetajad Endla Üksti, Alar Pukk, Marju Meremäe ja Aili Salum.

Saavutused inglise keele ainevõistluselt

8. märtsil toimunud inglise keele ainevõistlusel British Culture 2019 Tallinna üldhariduskoolide 10.-11. klasside õpilastele saavutasid 6. koha Jan Sihvola ja Teodora Touart 11B klassist.

 

Hindamiskomisjon autasustas  1.- 6. kohale tulnud õpilasi.

 

Palju õnne!

Aitäh, õpetaja Merle Teever

6C klassi tantsurühm pürgib tantsupeole

25. märtsil osales 6C klassi rühm tantsupeo ettetantsimisel kahe tantsuga: Metsavägi ja Marupolka. Maikuu alguseks selgub tulemus ja pääsemine suurele tantsupeole.

Tantsulusti jätkub noortel aga küllaga.

Tihedas klassikonkurentsis selgusid parimatest parimad ning ettetantsimisele jõudis 16 õpilast:

Grettel, Emili, Carolin, Ly, Laura, Jasmina, Hanna, Hetli, Danner, Hugo, Oskar-Olle, Kaarel, Richard, Siim, Andrian ja Jürgen.

Tänu tantsijatele, juhendaja Märt Agule ja lastevanematele tehtu ja toetuse eest ning soovime edukat finišisse jõudmist!

II koht 7. klasside õpioskuste võistluselt

Tallinna ülelinnalisel õpioskuste võistlusel saavutas meie kooli 7B klassi võistkond II koha. 

Koolide järjestus:

  1. koht Tallinna Reaalkool
  2. koht Tallinna 21. Kool
  3. Tallinna Prantsuse Lütseum

 Võistkonna koosseisus võistlesid tublilt:

Jako Julius Schmid

Anette Kipso

Eva-Lota Puusepp

Magnus Paavel

Tim Mattias Juksaar

 

Palju, palju õnne!

 

Aitäh, klassijuhataja Ruth Kallas, tänu kõikidele juhendajatele.

 

Võistkond on oodatud 28. mail toimuvale autasustamisele Lillepaviljonis.

2. koht vabariiklikul flöödikonkursil Parim noor instrumentalist

Vabariiklikul flöödikonkursil “Parim noor instrumentalist 2019” saavutas 9A klassi õpilane Hanna Grete Rebane II koha ja tiitli Noor flötist.

 

Auhindade üleandmine ja võidukavade esitamine toimub lõppkontserdil 14. aprillil Mustpeade majas.

 

Palju, palju õnne!

 

Tänu juhendajale ja lapsevanematele.

Parimad e-etteütluse kirjutajad

Emakeelepäeval toimunud rahvusringhäälingu e-etteütlusest võttis osa 50 IX-XII klassi õpilast.

30 õpilast saatsid oma tööd ka kooli sisevõistlusele. Parim e-etteütluse kirjutaja on Tuule Kangur 10A klassist.

II ja III kohta jagavad Albert Ader 10B ja Lisett Sigur 10A.

 

Palju, palju õnne!

 

Toredat eesti keele aasta jätku soovib 10C klass.

1. koht Harjumaa venekeelsete laulude konkursilt

9A klassi ansambel saavutas maakondlikul TÕNIS MÄGI  venekeelsete laulude konkursil ansamblite arvestuses I KOHA.

 Ansambel esines koosseisus:

Lotta Lizbeth Hirv

Hanna Grete Rebane

Mia Mathilda Tammekun

Karoliina Josefiine Killandi

Kertttu Elin Purje

Mathias Lantin

Kaspar Potisepp

Karl Jakob Vibur

David Jaanson

Quoc Dai Tran

 

Saateansambel:

1. Marten Joonas Ruut 10B

2. Richard Raun                9A

3. Joosep Ralf Nõgene     9A

 

Tõnis Mägi hindas kõrgelt esituse hingestatust ja rõõmsat särasilmsest esitust.

Lisaks suurepärasele saavutusele pälvis tunnustust ka kõrgetasemeline õpilaste saateansambel, mis imeliselt kokku kõlas.

 

Palju, palju õnne!

 

Suur, suur tänu, õpetajad Klaara Sulg ja Jelizaveta Kuznetsova.

1. koht rahvastepalli finaalvõistluselt

19. märtsil toimunud Tallinna kesklinna koolide 4. klasside tüdrukute rahvastepalli finaalvõistlusel saavutas meie kooli võistkond I koha.

Võistkonda kuulusid järgnevad õpilased:

Emma Hõbemägi 4B

Helena Timmermann 4B

Jasmine Shein 4B

Kristin Ühtegi 4B

Sanna Berit Turo 4B

Victoria Groos 4C

Emma Kajak 4C

Marilin Saa 4A

Emma Sophia Pukk 4A

 

Palju, palju õnne!

 

Aitäh, kehalise kasvatuse õpetajad.

1. koht koolinoorte sisesõudmise meistrivõistlustelt

Koolinoorte sisesõudmise meistrivõistlustel saavutas põhikooli tütarlaste võistkond I koha.

Võisteldi sõudeergomeetritel CONCEPT 2.

Võistkonna koosseis:
Elisabeth Pihela, Anna Maria Millend, Annabel Mikk 8C ja Liilia Tõnisson 8B klassist.

Palju, palju õnne!

Aitäh, kehalise kasvatuse õpetajad.

Tänu suurepärase kevadkontserdi eest

Head lauljad, tantsijad, instrumentalistid, etlejad!

 

Kooli 59. kevadkontsert Muusikamaastikud avas ukse kohe, kohe algavale kevadele.

Kuulajaid-vaatajaid lummas kava mitmekesisus, kõrge kvaliteet ja rõõm esinemisest.

Laval oli ligi 600 osalejat, mis on kahtlemata äramärkimist väärt.

 

Tõsine töö on tehtud, palju harjutatud ja iga detail viimistletud – see ongi õnnestumise ja edu võti.

 

Suur, suur tänu kõikidele esinejatele, õpetajatele-juhendajatele, korraldajatele ja toetajatele!

 

Aitäh, head lapsevanemad, teie lapsed on fantastilised.

Tallinna XXI Kooli võit Pekingis

27. veebruaril Pekingis toimunud rahvusvahelise Kvaliteedi Innovatsiooni Auhinna ( Quality Innovation Award ) konkursi autasustamise tseremoonial kuulutati välja kvaliteediinnovatsiooni konkursi võitjad. Hariduse valdkonna innovatsiooniauhinna sai Tallinna XXI Kooli ettevõtlus-robootika integreeritud ja unikaalne õppesuund, mida toetab kaasaegse sisustuse ja õppevahenditega tehnoloogialabor.

Auhind anti üle 19. märtsil Estonia kontserdisaalis toimuval kooli 59. kevadkontserdil.

Tallinna Ülikooli tunnustused Lydia Rahulale ja Tiina Meerile

18. märtsil toimunud Tallinna Ülikooli Päeva juubeliaktusel tunnustati läbi sajandi silmapaistnud ja oma tegevusega ühiskonda panustanud vilistlasi.

Sajandi tunnustuse pälvisid meie kooli suurepärased õpetajad ning ülikooli vilistlased Lydia Rahula ja Tiina Meeri.

Palju, palju õnne õpilaste annete avastamisel ja arendamisel!

Tulemused kooli võimlemis- ja tantsuvõistluselt

Kooli 10. võimlemis-ja tantsuvõistlus „90ndad“ oli väga meeleolukas ja kõrgetasemeline.

Kõik kavad olid suurepäraselt ettevalmistatud ja viimistletud, energiat ja tantsulusti jagus küllaga!

 

Tantsuvõistluse võitjad:

5.-6. klasside arvestuses

1. koht 6B

2. koht 5B

3. koht 5A

 

7.-9. klasside arvestuses

1. koht 8C

2. koht 9B

3. koht 7B

 

10.-12. klasside arvestuses

1. koht 12C

2. koht 11A

3. koht 10C

 

Palju, palju õnne toredatele esinejatele!

2. koht üleriigiliselt instrumentalistide konkursilt

Eesti Muusikakoolide Liidu vabariiklikul konkursil „Parim noor instrumentalist 2019“ saavutas 12B klassi õpilane Angela Väälma II koha ja tiitli Noor oboemängija.

 

 Palju, palju õnne!

 

Tänu juhendajatele ja lapsevanematele.

2. koht teatrimälumängu finaalvõistluselt

Teatrimälumängu finaalvõistlusel saavutas meie kooli võistkond II koha, jäädes Tallinna Prantsuse Lütseumist maha vaid 0,5 punktiga.

Võistkonna koosseis:

  1. Heneliis Notton,
  2. Luisa Susanna Kütson
  3. Birgit Saar 11C,
  4. Meeri Elisabeth Paltmann 11A ja
  5. Eva Maria Aru 10 C klassist.

Palju, palju õnne!

Aitäh, õpetaja Ingrid Paggi.

3. kohad suusatamise meistrivõistlustelt

Tallinna koolinoorte meistrivõistlustel suusatamises saavutas 8D klassi õpilane Oliver Kinks III koha.

Teatesuusatamises 3×1,4 km saavutas põhikooli poiste võistkond III koha ja pronksmedalid.

Võistkonda kuulusid: Oliver Kinks ja Tristan Roy Treumann 8D ja Robert Sarapuu 7D klassist.

 

Palju, palju õnne!

Aitäh, kehalise kasvatuse õpetajad.

2. koht noorte instrumentalistide konkursilt

6. märtsil toimunud Eesti Muusikakoolide Liidu konkursi “Parim noor instrumentalist 2019” trompetite piirkondlikus voorus saavutas 2A klassi õpilane Jakob Altnurme II koha.

Palju, palju õnne!

Tänu juhendajale ja lapsevanematele.

Gümnaasiumiõpilased osalesid aktiivselt hariduspäeval

Eesti Mälu Instituudi korraldatud hariduspäeval “Vaba riigi väljakutsed” osales meie kooli 31 gümnaasiumiõpilast.

Hariduspäeval esines põneva ettekandega „Palju higi on valatud Eesti õigusriigi nimel?“ tuntud vandeadvokaat ja Tartu Ülikooli õigusteaduskonna dotsent Carri Ginter ning TÜ matemaatikaüliõpilane ja noorte eestkõneleja Mikael Raihhelgauz, kelle teemaks oli „Kas vabadus on muutunud õhuks – hädavajalik, ent tähelepanu mittevääriv?“

Toimus ka Eesti Vabariigi aastapäeva tähistav ajalooline viktoriin ning orienteerumisvõistlus „Vaba riigi väljakutsed – põlvkondade jälgedes“, kus meie võistkond saavutas II koha.

Hariduspäev lõppes Riigikogus, kus aseesimees Enn Eesmaa tervitas noori ning autasustas parimaid orienteerujaid.

Noored olid väga aktiivsed osalejad ja tähelepanelikud kuulajad!

Tallinna Haridusameti tunnustused koolile

Kool saavutas kaks kõrget Tallinna Haridusameti tunnustust – „Kuu haridusjuht“ ja „Kuu haridustegu“.

2019. aasta jaanuari haridusjuht on direktor Meelis Kond ja 2019. aasta jaanuari haridustegu anti välja seoses Eesti kvaliteediauhinna 2018 konkursi võiduga hariduse valdkonnas,  kvaliteedialase juhtimise ning ettevõtlus-robootika õppesuuna arendamise eest, mis on seotud kooli missiooni ja põhiväärtustega.

 

Õnne ja jätkuvat edu kogu kooliperele!

3. koht karates

23.02.2019 Tallinnas toimunud Eesti meistrivõistlused karates saavutas 7C klassi õpilane Ivar Niine  U14 katas 3. koha ja U14 + 52 kg poiste kumites III koha.

Palju, palju õnne!

Tänu treenerile ja lapsevanematele.

3. ja 4. koht vene keele olümpiaadilt

Olümpiaadi vene keel võõrkeelena Tallinna piirkonnavoorus esinesid edukalt 10B klassi õpilased.

Triine Elise Metsla saavutas III koha  ja Anna Gerda Nurmetalo IV koha.

Triine Elise Metsla võistleb edasi üleriigilisel vene keele olümpiaadil.

Palju, palju õnne ja edu!

Aitäh, õpetaja Irina Kotovitš.

Kooliõpilaste näitus Tartu Kunstimuuseumis

Tartu Kunstimuuseumi projektiruumis on alates 22. veebruarist avatud näitus kooliõpilaste kunstikonkursile „Sõbrad minu elus“ saabunud parematest töödest. Tallinna XXI Kool on esindatud seitsmendate klasside ühistööga “Sõbrad telefonis”. Töö tegemist juhendas Ilmi Laur-Paist. Kokku saabus konkursile 1085 kunstitööd 98 koolist üle Eesti. Nende hulgas oli väga palju nii sisuliselt kui tehniliselt huvitavaid töid, kuid valikusõela läbisid ja näitusele jõudsid neist 101 paremat.

Näitus annab värvika pildi sellest, kuidas koolilapsed ja -noored mõtlevad sõprusest. Erinevates tehnikates valminud kunstitöödesse on jäädvustatud nii parimate sõprade portreed, kui tegevused, mida ühiselt tehakse. Näituselt leiab nii rõõmsaid, tõsiseid kui humoorikaid mõtisklusi sõpruse leidmise ja hoidmise kohta.

Näitus jääb avatuks kuni 31. märtsini.

7a, b, c, d klassi ühistöö “Sõbrad telefonis”

 

Nutispordi eelvõistluste parimad on selgunud

Nutispordi eelvõistlustel osales seekord rekordiline arv ehk 8651 nutisportlast.

Meie kooli parimad on I koha omanikud Andreas Leetsar 5B ja Liilia Tõnisson 8B klassist.

Tublid tulemused saavutasid ja jätkavad võistlemist piirkonnavoorus ka 1D klassi õpilased Georg Osman ja Britta Rohtaru, 5A klassi õpilased Marius Alexander Kompus, Hedvig Varustin ja Harriet Lämmergas, Anette Kipso 7B, Mattias Tõnisson 6A, Eva-Lota Puusepp 7B ning Getter Veber 7B klassist.

Piirkonna finaalvõistlus toimub Tallinna Kristiine Gümnaasiumis reedel, 22. märtsil.

Õnne ja edu!

Aitäh ja palju tänu, õpetajad Endla Üksti, Kaide Sõeroja, Aili Salum, Marju Meremäe, Alar Pukk.

2. koht saalihokis

Tallinna Koolinoorte meistrivõistlustel  saalihokis saavutas meie kooli meeskond II koha.

Võistkonna koosseisus mängisid:

Ander Sikk 6A

Markus Voor 6A

Andreas Georg Neimar 8C

Frank Valge 8C

Artur Sepp 9A

Karl Gustav Kokka 9C

Rocco Robert Shein 9C

Henrii-Daniel Ustaal 9C

JordanNassar 8C

 

Palju, palju õnne!

 

Aitäh kehalise kasvatuse õpetajatele ja treeneritele, Pedai Robin ja Loog Mark-Deimon 12C klassist.

 

 

7. klasside õpioskuste võistluse parimad

20. veebruaril autasustati 7. klasside õpioskuste võistluse Eesti rahvussümbolid koolivooru parimaid.

I koht 7B klassi võistkond, videoõppematerjal Paekivi, formaadis Õpilaselt õpilasele.

Võistkonnas:

Jako Julius Schmid

Anette Kipso

Eva-Lota Puusepp

Magnus Paavel

Tim Mattias Juksaar

 

II koht  7C klassi võistkond, innovaatilise Instagrammi vormis plakat Rukkilill – Rukkilillele loodi oma Instagrammi konto.

Võistkonnas:

Marta Ellermaa

Stella Maarja Kombo

Triinu-Liisa Mäeorg

Karolina Korindt

Isabel Zimmermann

 

III koht 7B klassi võistkond  plakat HUNT – eripreemia visuaalse loometöö eest.

Võistkonnas:
Rahel Lauren Lins

Saskia Hermlin

Carolina Emilia Sade

Getter Veber

Liselle Valge

 

ERIPREEMIAD

7A plakat „Lilleke ohus“  – eripreemia keskkonnateadliku käsitluse eest.

Võistkonnas:

Eva Liisa Tamm

Ursula Anton

Gete-Berit Labo

Karolina Krautmann

Heidi Raadik

 

7B video Paekivi – eripreemia humoorika lahenduse eest.

Võistkonnas:

Oliver Koel

Rene Kurvits

Henry Rauniste

Orlando Merino

Arpo Kohv

 

7D esitluskava „Suitsupääsuke“ 7D

Eripreemia sisuka ja visuaalselt kauni teostuse eest

Võistkonnas:

Raian Riisna

Karolina –Anette Tiits

Jenna Jõerand

Alina Školjar

Lisette Kuuseorg

Õpioskuste võistluse piirkonnavoorus võistleb edasi I koha saavutanud 7B klassi võistkond.

 

Palju õnne ja edu!

 

Aitäh klassijuhatajad, Ruth Kallas, Ilmi Laur-Paist, Maarika Paun, Ester Barkala.

2. ja 3. kohad kesklinnakoolide suusavõistlustelt

Kesklinnakoolide 1.-5. klasside poiste arvestuses saavutas II koha Stever Juhandi 3B ja III koha Patric Tobias Pindma  4A klassist.

1. – 5. klasside tütarlaste arvestuses tuli medalile 3B klassi õpilane Susan Sarapuu, kes saavutas II koha.

Palju, palju õnne!

Tänu kehalise kasvatuse õpetajatele.

Aasta inimene 2018

19. veebruaril Lennusadamas toimunud Kesklinna haridustöötajate pidulikul vastuvõtul

pälvis tunnustuse Aasta inimene klassiõpetaja Helina Nael.

 

Palju, palju õnne!

1. koht kunstiolümpiaadilt

12C klassi õpilane Bibiana Aarma saavutas kunstiõpetuse Tallinna piirkonnavoorus I koha ja võistleb edasi üleriigilisel olümpiaadil.

Palju, palju õnne ja edu!

Aitäh, õpetaja Tiina Meeri.

2. koht võrkpallivõistlustelt

Tallinna võrkpalli meistrivõistluste finaalis saavutas gümnaasiumi noormeeste võistkond II koha!

Võistkond mängis koosseisus:

 

Artur Valdeko Paavel 10A

Torm Järvelill 10C

Erkki Koitla 10C

Joan Villem Puusaag 10B

Mattias Männilaan 10C

Otto Karl Närska 10C

Fred-Erik Penu 10B

Robert Lee 11A

Markko Ladvas 11A

Kristopher Karma 11B

Markus Maila 11B

 

Palju, palju õnne!

Aitäh, kehalise kasvatuse õpetajad.

Kõnevõistluse tulemused

Esmaspäeval, 18. veebruaril toimus 8.-12.klasside õpilastele kõnevõistlus “Sada aastat Eesti Vabariigi riigikeelt“. Võistlusel osales kahes vanuserühmas kokku 25 õpilast.

 

Zürii, koosseisus

Vil! Karin Vene – EKSPRESS MEEDIA AS arendusdirektor  ja juhatuse liige,

Vil! Rasmus Rammo – Tallinna Ülikooli ajakirjanduse eriala üliõpilane ja ajalehe “Postimees“ ajakirjanik,

Kristiin – Heleen Toovis – Õpilasesinduse president,

hindas võistlustulemusi järgmiselt:

 

I koht nooremas vanuserühmas – Artur Sepp 9A, juhendaja – õp. Leelo Valgma

I koht vanemas vanuserühmas –  Luisa Susanna Kütson 11C, juhendaja –  õp. Külliki Kaju

II koht vanemas vanuserühmas – Kirke Brit Benjamin 12A, juhendaja – õp.Merle Kaldjärv

III – IV koht vanemas vanuserühmas – Hugo Jõks 12A, juhendaja – õp. Merle Kaldjärv

ja Sandra Saskia Kärmas 10B, juhendaja – õp. Külliki Kaju

 

eripreemia – Uku Mart Rulli 10C, juhendaja – õp.Külliki Kaju

 

Zürii tunnustas osalejate väga head keelekasutust ning kõnede eriilmelisust ja  sisukust.

 PALJU – PALJU ÕNNE!

 Kõnevõistluse võitjate autasustamine toimub emakeelepäeval.

 

1. ja 3. koht kergejõustiku meistrivõistlustelt

Laura Mõik 9B klassist saavutas Eesti meistrivõistlustel 800m tütarlaste U18 vanuseklassis I koha.

9A klassi õpilane David Jaansoni saavutas Eesti  talvistel meistrivõistlustel kergejõustikus U18 vanuserühmas III koha tulemusega 12.39.

Palju, palju õnne!

Tänu treenerile ja lapsevanematele.

 

http://ekjl.ee/content/editor/files/Tulemused/2019/tul_EMVtalvU23U20U18_2019020910.pdf

4. kohad emakeeleolümpiaadilt

Emakeeleolümpiaadi piirkonnavoorus saavutasid IV kohad Anette Kipso 7B ja Luisa Susanna Kütson 11C klassist.

Õnne ja edu!

Aitäh, õpetajad Merle Kaldjärv ja Külliki Kaju.

Kuld- ja pronksmedal neidude karikavõistlustelt võrkpallis

8.-10. veebruaril toimunud EVF Karikavõistlustel tütarlaste U20 vanuseklassis tuli täiseduga kullavõitjaks Selver Tallinn Spordikool, kus mängisid ka Nathalie Anett Haidla 11A ja Grete Raie 11C klassist.

III koha saavutas Spordiklubi Tats, kus mängisid Mailis Pajumägi, Mairit Pajumägi ja Regina Johanson 12A klassist.

Palju, palju õnne!

1. koht Teatrimälumängu teises eelvoorus

11. veebruaril toimunud Teatrimälumängu teises eelvoorus saavutas meie kooli võistkond I koha ja jätkab finaalis.

Finaali pääsesid kahe eelvooru punktisumma arvestuses kuus paremat võistkonda ja finaal toimub 11. märtsil.

Võistkonda kuulusid: Heneliis Notton, Luisa Susanna Kütson, Birgit Saar 11C ning Meeri Elisabeth Paltmann 11A klassist.

 

Palju, palju õnne ja edu finaalis!

 

Aitäh, õpetaja Ingrid Paggi.

 

https://tmm.ee/haridus/teatrimang

Pronksmedal liblikujumises

9. veebruaril toimunud EUL Ujumise Noortesarja II etapil võitis 6D klassi õpilane Helen Jaagant 2006.a. sündinud tüdrukute 100 m liblikujumises pronksmedali ajaga 1.17,75

Palju, palju õnne!

Tänu treenerile ja lapsevanematele

2. koht lumelauasõidus

3A klassi õpilane Laura Anga saavutas Tallinna meistrivõistlustel kuni 14-aastate tütarlaste seas freestyle lumelauasõidus II koha.

Palju, palju õnne!

Tänu treenerile ja lapsevanematele.

1. ja 2. koht kergejõustikus

Tallinna talvistel kergejõustiku meistrivõistlustel saavutas 9A klassi õpilane David Jaanson

U18 vanuserühmas I koha ja meistritiitli kolmikhüppes tulemusega 12.39 ning II koha

kõrgushüppes uues isikliku rekordiga 1.85.

 

Palju, palju õnne!

Tänu treenerile ja lapsevanematele.

 

http://www.ekjl.ee/content/editor/files/Tulemused/2019/tul_TallinaU20U18_2019012930.pdf

3. koht kumites

Tallinnas toimunud rahvusvahelisel karatevõistlusel Edu-Do CUP saavutas 7C klassi õpilane Ivar Niine U14 + 52 kg poiste kumites III koha.

Palju, palju õnne!

Tänu treenerile ja lapsevanematele.

 

1. koht Nuti-Mati matemaatikavõistluselt

Nuti-Mati matemaatika TIPPSPORT III etapil saavutas I koha 5B klassi õpilane Andreas Leetsar. Kokku osales 718 võistlejat.

 

Palju, palju õnne!

 

Aitäh, õpetaja Marju Meremäe.

 

 

Osalemine projektis “Questions for Europe – Answers from Europe!”

Erasmus+ projekti raames käisid viis kümnenda klassi õpilast Tuule Kangur, Rauno Arike, Karl-Juhan Kangur 10A, Torm Järvelill ja Markus Erik Torpel 10C klassist ning õpetajad Polina Martila ja Merike Kaus Leedus, Kelmes.

Eesti, Saksamaa, Poola ja Itaalia gümnasiste võõrustasid Kelmes asuva Jono Graiciuno Gümnaasiumi õpilased. Seal veedetud nädala jooksul tutvuti Leedu kultuuri, teiste projektis osalevate koolide õpilaste ning erinevate õppemeetoditega.

Vilniuses külastati Euroopa Komisjoni esindust ja arutleti Euroopa Liidus toimuvast.

Samas täideti ka olulisi ülesandeid, mis aitasid projekti käima lükata: igast valdkonnast valiti põhjaliku analüüsi põhjal välja küsimused, millele järgneva pooleteise aasta jooksul keskendutakse ja vastuseid leitakse.

Põgus, kuid ülevaatlik projektikohtumise tutvustus on leitav siit.

3. kohad teateujumise meistrivõistlustelt

Tallinna koolinoorte meistrivõistlustel  10x50m teateujumises saavutasid meie kooli neidude ja noormeeste võistkonnad III kohad.

Neidude võistkonna koosseis:

Saskia Tasane 12C, Kirke Pollisinski 12B, Kaisa Pollisinski 10B,  Kertu Pollisinski 7D, Johanna Maria Randma 11B, Marleen Akkermann 6C, Liilia Tõnisson 8B, Lilian Turban 11C, Helen Jaagant 6D, Johanna Hütt 9A, Martine Margna 8C.

Noormeeste võistkonna koosseis:

Andreas Ayrton Luhala 12A, Kristjan Pekk 12A , Rene Ron Vest 12C , Lennart Joosep Lumi 8A, Erik Anmann 10B, Trevor Kägo 6C, Sten Erik Rooba 6A, Gregor Artur Mäe 8C, Mark Tomi Wilhelm Vompa 9B, Martin Meier 7C, Jakob Laid 7D.

 

Palju, palju õnne!

Tänu kehalise kasvatuse õpetajatele ja treeneritele.

10×50 teateujumise koondprotokoll

 

Moeshow

Reedel, 25. jaanuaril oli põhjust tulla kooli aatriumisse, sest Tallinna 21. Kooli õpilaste loodud moekollektsioonid pakkusid harmoonias valgus- ja helimänguga uudset elamust kõigile moehuvilistele.

Kollektsioonide teemaks oli sel aastal “Kaasaegne tänavamood taaskasutatud riietest”, eesmärgiks juhtida tähelepanu keskkonnasäästliku moe võimalustele. Nii anti noortele moeloojatele võimalus kollektsiooni loomisel vanu riideid töödelda.
Kollektsioonide autoriteks olid 7.-12. klasside õpilased Tallinna koolidest, iga kollektsiooni loomisel-esitamisel oli tegev vähemalt üks 21. Kooli õpilane.

I koht – “PLASTIC”
Disainer Sarah Mia Haabma 8D

II koht – “FUNKY”
Pille-Riin Raie 10C ja Karmen Viinapuu 11C

III koht – “BORDEAUX”
Karmen Kikas GAG ja Susanna Antsmäe 10C

PALJU-PALJU ÕNNE!

“TÄNTÖN”
disainerid Eva Liisa Tamm ja Ursula Anton 7A

“NUQQ”
Hanna Tiina Pekk 10A

“THROWBACK”
Margareta Schönberg VGM ja Karmel Justina Loog  11A

“KASTIST VÄLJAS”
Sarlee Roosalu 11C

“EKSISTENTS”
Paula Mõik  ja Johanna Maria Randma 11B

“FLEUR INTÉRIEURE”
Lisette Liis ja Karoliina Villem  12A

“INDIVIDUALISM”
Kirke Britt Benjamin 12C

“AJUTINE”
Anna Gerda Nurmetalo 10B, Kristin Randla GAG ja Jasmine Põldemaa GAG

“NATUKENE ROHKEM VÄRVI”
Mairiin Kask ja Anna Kottel 9B

“MOEMAAILMA VÕLUD”
Carmen Lindström ja Eva-Lotta Akkermann 8D

“LUMELILL”
Victoria Koppel ja Kreete Liina Kreen 9A

Disainerite tööd hindas auväärne žürii – Gita Siimpoeg (EKA), Maria Tammeorg (Mammu Couture), Sonya Tomson (MJ  Models) ning Asmus Soodla (noor disainer, GAG)

Muusikalisi vahepalu esitasid Pluuto, Andreas ja Inger.

Ürituse idee autoriteks olid 9C klassi õpilased Maria Krjutškova ja Marsella Tamm. Korraldusprotsessi juhtis Keterin Vendt 9A, produtseeris Martin Raid 10C.

Korraldajad tänavad vabatahtlikke ja kooli inspitsiendigruppi!

Vaata pilte kooli pildialbumis

3. koht ja tunnustused klaverifestivalilt

Tallinna Huvikeskuses Kullo toimus 26. ja 27. jaanuaril klaveriõpilaste konkurss-festival MIT/t/MU/u/S, kus tunnustust pälvisid

Mia-Maria Miilen 5B, Helena Uuetalu 5A, Getter Veber 7B, Marten Joonas Ruut ja Kaspar Saakpakk 10B klassist.

Festivali žürii tõstis esile meie kooli õpilaste tublit esitust.

Festivali raames toimus ka konkurss „Prelüüd“, kus Mia-Maria Miilen saavutas III koha.

 

Palju, palju õnne!

 

Aitäh, klaveriõpetaja Helju Jaunzeme.

Auhinnad UNESCO rahvusvaheliselt BSP veebiviktoriinilt

UNESCO rahvusvahelisel Läänemeremaade koolide BSP veebiviktoriinil saavutasid 100% tulemusega auhinnad

Joonas Veskla ja Taavi Rannu 12C ning Kaisa-Mari Veinberg, Kelly Liis, Paula Mõik, Markus Maila ja Kristopher Karma 11B klassist.

  1. aasta viktoriinil osales 1214 võistlejat.

Palju, palju õnne!

Aitäh, õpetaja Riina Otsus.

Eripreemia kino Sõprus kirjanduskonkursilt

11C klassi õpilane Heneliis Notton pälvis kino Sõprus esmakordselt korraldatud kirjanduskonkursil eripreemia tööga „Katarsis“ poliitilise alatooniga teksti eest.

 Žürii hindas kirjatöö originaalsust, head keelekasutust ning filmipealkirjade kasutamise rohkust.

Aasta jooksul näidati kinos 258 täispikka filmi.

 

Palju, palju õnne!

3. ja 4. koht võistluselt TV 10 Olümpiastarti

19. jaanuaril toimus Lasnamäe kergejõustikuhallis TV 10 Olümpiastarti 48. hooaja II etapp, kus osales ligi 400 võistlejat 82 koolist.

Meie kooli võistkond saavutas kahe etapi kokkuvõttes IV koha.

Liidrikohal on Rakvere Reaalgümnaasiumi ja Laupa Põhikooli/Imavere Põhikooli ühendvõistkond, kes asusid juhtima juba avaetapil.

Individuaalselt saavutas III koha teivashüppes PN vanuseklassis tulemusega 2.51 Henri Apri 5A klassist.

Palju, palju õnne!

Tänu kehalise kasvatuse õpetajatele.

1. koht Teatrimälumängus

21. jaanuaril toimunud Teatrimälumängu eelvoorus saavutas meie kooli võistkond I koha.

Võistkonda kuulusid: Heneliis Notton , Luisa Susanna Kütson, Birgit Saar 11C, Meeri Elisabeth Paltmann 11A ja Eva Maria Aru 10C klassist.

Palju, palju õnne!

Aitäh, õpetaja Ingrid Paggi.

https://tmm.ee/haridus/teatrimang

Eelvoorus võistlesid koos Tallinna 21. Kool, Jakob Westholmi Gümnaasium, Gustav Adolfi Gümnaasium,  Tallinna Prantsuse Lütseum , Tallinna Järveotsa Gümnaasium, Vanalinna Hariduskolleegium II (10. klassi teatriharu), Tallinna 32. Keskkool.

3. koht riigikohtu kaasuskonkursilt

9B klassi õpilased Jürgen Hein ja Markus Järavere esinesid edukalt Riigikohtu XIV kaasuskonkursil ning nende töö „ Üldine kasu iga hinna eest“ saavutas III koha.

Tunnustusaktus toimus 14. jaanuaril Tartu Ülikooli muuseumi valges saalis.

Palju, palju õnne!

Aitäh, õpetaja Tiina Pikamäe.