Supported languages
Follow us
XXI koolist XXI sajandi haridus

XXI koolist XXI sajandi haridus

II koht emakeeleolümpiaadilt

Üleriigilise emakeeleolümpiaadi lõppvoorus saavutas vanemas vanuserühmas Johannes Madis Aasmäe 12A klassist II koha.

Palju, palju õnne!

Juhendaja: õpetaja Eda Kauksi


 

Hõbemedal rahvusvaheliselt robootikavõistluselt

10. -11. märtsil Viinis toimunud robootika Euroopa meistrivõistlusel RobotChallenge pälvis hõbemedali Eesti põhikooliõpilased robootikaringist Robootika.COM.

II koha saavutanud võistkonda kuulusid ka meie kooli õpilased Ramses Sepp 6B klassist,  Marko-Raul Peetersoo ja Raimond Lume 7B klassist.

Hõbemedali vääriline tulemus saavutati võistlusalal – erivärviliste ketaste kogumine ja sorteerimine.
Esikoha pälvis selles kategoorias Poola ja kolmanda Šveitsi põhikoolinoorte võistkond.

“Konkurents on kõikidel aladel muidugi ülikõva, osalejaid oli 24 riigist kokku 287 robotiga,” hindas Robootika.com juhendaja Leivo Sepp. „Meile tõi edu eeskätt roboti stabiilne töö ja hästikirjutatud programm.“

Värviliste ketaste korjamiseks ehitasid Robootika.COM poisid roboti vineerist saetud alusraami ja plekist kogumissahkadega, kasutades värvide eristamiseks erinevaid andureid, suunamääramiseks kompassi ja juhikutes spetsiaalseid servomootoreid. Programm kirjutati C- keeles.

RobotChallenge kohta saab lähemalt lugeda võistluste veebilehelt http://www.robotchallenge.org/.

Pilte võistlusest vaata aadressilt http://sdrv.ms/y27PuT.
Videoklipid meie ehitatud robotist võistlustules leidad lingi alt http://www.youtube.com/playlist?list=PL145AA96C48F692D9&feature=view_all.

Palju õnne tublidele robootikutele ja suur tänu juhendajale!


Robootika.COM on ühiskondlikel alustel ja kodanikualgatuse korras tegutsev tasuta robootikaring, mille eesmärk on edendada ja ellu viia reaalainetega seotud tehnoloogiaharidust. Eesti suurimal robootikavõistlusel Robotex on Robootika.COM saanud parima Lego NXT roboti programmeerija auhinna ning esindanud 2011. aastal Eestit rahvusvahelisel robootikavõistlusel FLL Amsterdamis. Robootika-alaste saavutuste eest käidi eelmisel aastal ka Eesti Vabariigi Presidendi tervitusvastuvõtul.

Robootika.COM koondab robootikahuvilisi põhikooliõpilasi Tallinna erinevatest koolidest, hetkeseisuga on õpilasi 21. Koolist, Tallinna Reaalkoolist, Nõmme Põhikoolist, Tallinna Tehnikagümnaasiumist ja GAG-ist.

Leivo Sepp
Robootikaringi Robootika.COM juhendaja

“Koolid – tuleviku partnerid” stipendiaadid selgunud

Saksamaa Liitvabariigi Välisministeeriumi ja Goethe Instituudi stipendiaadid on sel aastal Ann Kase ja Liisi Hint 11C klassist.
Õpilastele võimaldati 3-nädalane keeleõppestipendium osalemiseks rahvusvahelises keeleõppelaagris 3.-26. juunil Frakfurdis.

Stipendiaatideks saavad kandideerida rahvusvahelise projekti “Koolid – tuleviku partnerid” liikmeskoolide õpilased kogu maailmast, meie kool esindab Eestit selles projektis alates 2008. aastast.

Tulemused rahvastepallis

Tallinna Kesklinna LO rahvastepallivõistluste finaalis saavutas 3. klasside poiste võistkond II koha, 4. klasside tütarlaste võistkond II koha ja 4. klasside poiste võistkond  III koha. 

II koha saavutanud 3. klasside poeglaste võistkonnas mängisid:
Mattias Männilaan 3A
Oliver Nool 3B
Tuudor Palm 3B
Karl-Uljas Mölder 3C
Kevin-Wilmar Vilbiks 3C
Aleksandr Popkov 3C
Markus Treimann 3C
Gulliver Kenn Pai 3C

II koha saavutanud 4. klasside tütarlaste võistkonnas mängisid: 
Maribel Ermel 4A
Johanna Jõerüüt 4B
Emma Maria Metsandi 4B
Rahel Kelus 4B
Karoliina Kruusimäe 4B
Elis Vilde 4C
Ceitlin Jaas 4C
Kirke Nilus 4C
Gretlin Maalmann 4C

III koha saavutanud 4. klasside poeglaste võistkonnas mängisid:
Fred Jörgen Luik 4A
Karl Gregor Kool 4A
Markko Ladvas 4B
Robert Lee 4B
Frederick Karma 4C
Kristopher Karma 4C
Markus Maila 4C
Hans Väär 4C
Carl-Gustav Kont 4C
Max Brauer 4C
Stefanio-Bruno Laur 4C


Õnnitleme!

Suur tänu kehalise kasvatuse õpetajatele ja lapsevanematele!

Saavutused majandusolümpiaadilt

Majandusolümpiaadi piirkondlikus voorus saavutas Marcus Niin 12A klassist I koha, Betti Nigul ja Ksenia Zamatajeva 12A klassist jäid jagama II – IV kohta.

Palju, palju õnne!

Juhendaja: õpetaja Epp Vodja

Õpilased võistlevad edasi üleriigilisel majandusolümpiaadil.

Edu!

Võit inglise keele olümpiaadilt

Marcus Niin 12A klassist saavutas vabariiklikul inglise keele olümpiaadil I koha!

Palju, palju õnne!

Juhendaja: õpetaja Ruth Kallas

II koht Ladina-Ameerika tantsudes

25. veebruaril toimunud Eesti Meistrivõistlustel Ladina-Ameerika tantsudes saavutas meie kooli 7.B klassi õpilane Kaspar Kolk tantsukoolist Laguun Juunior 2 vanusegrupis II koha. Selle tulemuse põhjal esindab noormees Eestit 2012. a Maailmameistrivõistlustel.

Palju õnne ja edu MM-il!

 

II koht teatesuusatmises

Tallinna koolinoorte 2012. aasta meistrivõistlustel teatesuusatamises saavutas meie kooli tütarlaste noorema vanuseklassi võistkond II koha.

Võiskonna koosseis:
Triinu Johanna Lume 8C    6.29
Karin Maria Margret Iilane 9A    7.35
Katariina Soone 7C   6.13

Palju õnne!

Koolide paremusjärjestus:
1. Tallinna Saksa Gümnaasium   19.20
2. Tallinna 21. Kool   20.18
3. Pirita Majandusgümnaasium   20.43

Saavutused suusatamise meistrivõistlustelt

21. veebruaril toimunud Tallinna koolinoorte meistrivõistlustel suusatamises saavutas meie kooli nooremate tütarlaste vanuseklassi võistkond III koha koosseisus:
Katariina Soone 7C
Triinu Johanna Lume 8C
Andra Moistus 9B
Karin Maria Margret Iilane 9A
Kaisa Potisepp 8B

Neidude vanema vanuseklassi võistkond saavutas 6. koha, noormeeste vanema vanuseklassi võistkond 8. koha.

Õnnitleme tublisid suusatajaid, täname kehalise kasvatuse õpetajaid!

Tulemus inglise keele olümpiaadilt

Marcus Niin 12A klassist jõudis eelvooru tulemuste põhjal inglise keele olümpiaadi vabariiklikku lõppvooru, mis toimub Tartu Ülikoolis 2. ja 3. märtsil 2012.

Õnne ja edu!

Juhendaja: õpetaja Ruth Kallas

Tulemused vene keele olümpiaadilt

Olümpiaadil vene keel võõrkeelena saavutas Natalja Laius 11A klassist III koha, õpetaja Alla Kirillova ning Anna Tamm 11C klassist 6. koha, õpetaja Irina Kotovitš.

Palju õnne!

Natalja Laius võistleb edasi üleriigilisel olümpiaadil.

Saavutus kunstiõpetuse ainevõistluselt

Kunstiõpetuse ainevõistlusel saavutas Bibi-Ann Kahk 11B klassist III koha.

Juhendaja: õpetaja Tiina Meeri

Autasustamine toimub esmaspäeval, 20. veebruaril 2012 kell 16.00 Tallinna Kunstikoolis (Kevade tänav 4). Samas on üleval näitus võistlustöödest.

Õnnitleme!

Saavutused ajaloo-olümpiaadilt

Ajaloo-olümpiaadi piirkonnavoorus saavutas Helen Laane 6B klassist III koha, õpetaja Ester Barkala ja Greete-Johanna Froš 9C klassist samuti III koha, õpetaja Tiina Pikamäe.

Palju õnne!

Tublid maletajad

Meie kooli õpilased Kristina Taukul 10A klassist ja Kärolin Kerem 2B klassist mängisid välja koha Eesti noorte meistrivõistlustel males. Õpilasi juhendab kooli maletreener Tõnu Õim.

Eesti kuni 18-aastaste noorte finaal toimub 9. – 12. veebruaril Tallinnas Paul Kerese nimelises Malemajas.

Edukat esinemist!

 

Informaatikaolümpiaadi tublimad

Eduka võistlemise tulemusena eelvoorus on informaatikaolümpiaadi lõppvooru  18. – 19. veebruaril 2012 kutsutud meie kooli  õpilased Johannes Madis Aasmäe ja Rain Neemlaid 12A klassist. Õpilasi juhendab õpetaja Siim Luha.

Lõppvooru tulemuste põhjal valib Tartu Ülikooli juures moodustatud informaatikaolümpiaadi žürii Eesti võistkonna kandidaadid rahvusvahelisteks informaatikavõistlusteks.

Edu!

Ajaloo olümpiaadi koolivooru tublimad

Ajaloo olümpiaadi piirkonnavooru 11. veebruaril on kutsutud õpilased, kes  esinesid tublilt 16. jaanuaril toimunud koolivoorus.

6. klasside arvestuses teemaks: Vana-Rooma
Helen Laane 6B
Paul Johannes Kalda 6B
Peter Alex Mahhov 6B
Greete Jakobson 6C
Daniel Koch 6B
Chris Oliver Rahumägi 6B

7. klasside arvestuses teemadeks: Viikingid, Vana-Vene ja Bütsants
Marit Kobakene 7B
Egert Ott Metsandi 7A
Olivia-Liina Oja 7C

Juhendaja: õpetaja Ester Barkala


8. klasside arvestuses teemaks: Prantsuse revolutsioon 

Cassandra Krass 8C
Norbert Kats 8A

9. klasside arvestuses teemaks: Eesti iseseisvuse taastamine 
Greete-Johanna Froš 9C

Juhendaja: õpetaja Tiina Pikamäe


Gümnaasiumide arvestuses teemadeks: Vana-Rooma. Kristluse teke
Roland Kesküla 10B
Ingrid Müürisepp 10B
Peep Põdder 10A

Juhendaja: õpetaja Ingrid Paggi

Gümnaasuimide arvestuses teemaks: Eesti Rootsi ajal
Liisi Hint 11C, õpetaja Tiina Pikamäe
Genre Karmen Raamat 11B, õpetaja Ingrid Paggi
Susanna Liisa Mildeberg 11C, õpetaja Tiina Pikamäe

Gümnaasiumide arvestuses teemadeks: Maailm 20. sajandi alguses. Esimene Maailmasõda
Robin Teever 12B, õpetaja Ingrid Paggi
Doris Pops 12C, õpetaja Tiina Pikamäe

 

Edu ja lahtist pead piirkonnavoorus!

Noor kirjanik meie koolis

1. veebruaril tutvustas 10C klassi õpilane Airika Harrik kammersaalis kaasõpilastele (10C,10B ja 10A) enda äsja ilmunud raamatut “Iseenda laps“.

Airikale esitati küsimusi ja sõna sai ka kirjastuse esindaja. Soovijad ostsid ka raamatu noore autori pühendusega.
Kellel huvi teose vastu ja soov seda osta, pöörduge emakeele õpetajate poole. Raamatud hinnaga 12 eurot on teid ootamas. Need, kes teost juba lugenud, ei pidanud pettuma, sest põnevust ja fantaasiat jagus küllaga. Autoril on kavas teine ja kolmaski osa kirjutada ning needki on jätkuvalt seiklusrohked.


Õnnitleme noort kirjanikku ja soovime talle kerget sulge!

Tallinna meistrid teateujumises

1. veebruaril Kalev SPA ujulas toimunud Tallinna Koolinoorte XXX Spordimängude 10 x 50 meetri teateujumises saavutasid meie noored võiduka I koha nii neidude kui ka noormeeste arvestuses.

Neiud 10 x 50 meetrit
I koht – Tallinna 21. Kool   5.23,44
II koht – Gustalf Adolfi Gümnaasium   5.30,24
III koht – Prantsuse Lütseum   5.30,34

Noormehed 10 x 50 meetrit
I koht – Tallinna 21. Kool   4.32,81
II koht – Tallinna Saksa Gümnaasium   4.46,69
III koht – Tallinna Reaalkool   4.50,60

Neidude võidukasse võistkonda kuulusd:
Betti Nigul 12A
Madlen Hirtentreu 12C
Miina Johanna Kütson 11A
Karin Maria Margret Iilane 9A
Iiris Olmre 9A
Laura Laumets 9B
Karleen Kersa 9B
Grete Kai Teeäär 9B
Triinu Lume 8C
Aleksandra Ruutsaar 7B
Kirke Pollisinski 5B

Noormeeste võidukasse teatemeeskonda kuulusid:
Martin Laid 12A
Fred Karu 12B
Tom Vikson 12B
Silver Vapper 11A
Assar Leok 11B
Christian Oliver Palvadre 11B
Sander Starast 11B
Mikk Mäe 9A
Priidik Laid 9C
Egert Palkmets 9C
Rauno Liivand 8A
Miko Lilleorg 7B
Kristjan Laid 7C

Õnnitleme võitjaid!

Suur tänu kehalise kasvatuse õpetajad ja treenerid!

 

Saavutus muusikaõpetuse olümpiaadilt

Muusikaõpetuse olümpiaadil saavutas Emma Johanna Lepasoo 11B klassist 5. koha ja võistleb edasi 18. veebruaril üleriigilises lõppvoorus.

Õnne ja edu!

Juhendaja: õpetaja Kadri Mägi

Matemaatikaolümpiaadi tulemused

Matemaatikaolümpiaadi piirkondlikus voorus esinesid tublilt

Johannes Madis Aasmäe 12A klassist, õpetaja Tiia Valdmets
Reijo Sepp 8B klassist, õpetaja Mare Rõigas

Õnnitleme!

Palju tänu, õpetaja Lydia Rahula!

28. jaanuaril tunnustas Eesti Kooriühing Estonia Kontserdisaalis 2011.  aasta parimaid – koore, dirigente, puhkpilliorkestreid, muusikaürituste korraldajaid.

Õpetaja Lydia Rahula pälvis Aasta dirigent-muusikaõpetaja tiitli!

Palju, palju õnne ja suur tänu tulemusliku ja kõrgetasemelise töö eest muusikaõpetuse edendamisel!

Aastakontserdil esines kooli lastekoor Vocal Spirit.


Aitäh, head lauljad, täname teie vanemaid!

Kooli juhtkond

II koht Eesti Lego-roboti võistluselt

Põhikooliõpilastele vanuses 9 – 16 a suunatud lego-roboti võistlusel FLL saavutas võistkond Robootika.COM teise koha.

Võistlus koosnes neljast osast, millest kõige vaatemängulisem on roboti platsivõistlus, kus robot peab 2,5 minuti jooksul ära lahendama suure hulga keerulisi ülesandeid.

Platsivõistluse tulemused:

I koht Kivilinna Gümnaasium – 147 punkti
II koht Robootika.COM – 140 punkti
III koht Narva Master – 128 punkti

Kolme  ala  arvestuses – projekt koos esitlusega, roboti disaini ning programmeerimise hindamine ja tiimitöö tulemuslikkus, on tulemused järgmised:

I koht  – Tartu Kivilinna Gümnaasium
II koht – Robootika.COM
III koht – Öökullid

Robootika. COM võistkonda kuuluvad meie kooli robootikaringi liikmed:
Ramses Sepp 6B
Raimond Lume 7B
Marko-Raul Peetersoo 7B

Õnnitleme võitjaid ja robotikaringi juhendajat õpetaja Leivo Seppa!

Bioloogiaolümpiaadi tulemused

21. jaanuaril toimunud bioloogiaolümpiaadi piirkonnavoorus esinesid hästi kõikide vanuserühmade võistlejad.

Üleriigilisele žüriile edastatakse alljärgnevate õpilaste tööd:
Peter Alex Mahhov 6B, õpetaja Anne-Ly Lään
Kristin Hint 7A, Laura Elise Arvisto 8B ja Annette Miller 10A, õpetaja Riina Otsus

Palju õnne!

Emakeeleolümpiaadi tublimad

20. jaanuaril toimunud emakeeleolümpiaadi piirkonnavoorus esinesid meie kooli õpilased edukalt kõikides vanuserühmades ja üleriigilisele žüriile edastatakse kõigi kolme vanuserühma 1. – 16. kohale tulnud õpilaste tööd:

Grete Elmi 7C ja Airika Harrik 10C, õpetaja Seoriin Jõgise
Mari-Ell Mets 10A, õpetaja Kristel Kiigemägi
Johannes Madis Aasmäe 12A, õpetaja Eda Kauksi
Diane Parmas 12B ja Triinu Johanna Lume 8C, õpetaja Külliki Kaju

Õnnitleme!

I koht vene keele konkursilt

Tallinna Õpetajate Majas 14. jaanuaril toimunud üleriigilisel vene keele konkursil saavutas Kevin Simson 8C klassist I koha.

Palju õnne!

Juhendaja: õpetaja Klaara Sulg.

Saavutused ideekonkursilt

UNICEF Eesti korraldatud ideekonkursil “Hea tegu minu kodukohas” pälvisid tunnustust paljud 10C klassi õpilased.

Ea Rist – Parima idee auhind, Samsung Smart Cameras
Rea Uudeküll – Parima idee auhind, Samsung Smart Cameras

Diplomid tunnustustvääriva idee ja märkamise eest pälvisid:

Geir Joonas Loit
Kirsi Sepp
Kreete Huik
Helen Killandi
Kristena Paalmäe
Laura Reha
Karola Minka


Palju õnne!

Konkursitööd valmisid meediaõpetuse tundide raames.

 

 

Teatevõistlustelt III koht

Meie kooli 3. klasside võistkond saavutas 8. detsembril kesklinnakoolide kombineeritud teatevõistlusel III koha.

Võistkonnas koosseisus olid:

3A
1.    Ann Leen Kaitsa
2.    Aphelandrea Tunder
3.    Johanna  Mikaela Henriksson

3B
1.    Oliver Nool
2.    Tuudor Palm
3.    Mia Marii Märks
4.    Alexandra Mägi

3C
1.    Rebekka Helena Pindma
2.    Kevin Wilmar Vilbiks
3.    Karl-Uljas Mölder
4.    Joonas Aguraiuja
5.    Aleksander Kuusik

Palju õnne tublidele sportlastele!
Suur tänu õpetajatele, treeneritele ja lapsevanematele suunamise ja toetuse eest!

Joonistusvõistluse “112” eripreemia

Euroopa Parlamendi Infobüroo ja ajakiri Täheke korraldasid kuuendat aastat järjest 4-12-aastaste laste kunstivõistluse, mis tänavu toimus koostöös Häirekeskusega.

Euroopa hädaabinumbriteemalisele võistlusele “112” saadeti kokku 3400 joonistust 147-st erinevast  paigast.

Koostöös teiste Euroopa Parlamendi Infobüroodega saabus töid ka Lätist, Leedust, Belgiast, Prantsusmaalt, Hispaaniast, Rumeeniast ja Šotimaalt.

Meie kooli kunstiring osales joonistusvõistlusel. Häirekeskuse eripreemia pälvis Ann Leen Kaitsa 3A klassist tööga “112 on tähtis”.

Palju õnne!

Juhendaja: õpetaja Renna Marjundi.

Lisainfo: http://www.europarl.ee/view/et/uudised/Uudised-2011/Detsember-2011/pr-2011-Detsember-01.html

Võrkpallilahingu võitsid õpetajad

6. detsembril toimus Õpilasesinduse ettepanekul koolisisene õpilaste ja õpetajate vaheline võrkpallivõistlus.

Väga tasavägisest ja emotsionaalsest mängust väljusid võitjatena õpetajad.

Õpilaste võiskonna koosseisu kuulusid:
Liis-Carolin Raud   10B
Getter Kristen Rang 10C
Kristi Pillet   10A
Kristin Raudberg   10C
Liisabet Valdoja   9B
Liisi Vibu   10B
Mari Vibu   12B
Argo Rihkrand   10A
Johannes Madis Aasmäe   12A
Joosep Heinsalu   9B
Karl-Alexander Sepp   12A
Kristjan Kangro   12A

Õpetajate au kaitsesid väljakul:
Tiina Koit
Pille Juus
Karis Remsel
Ivar Porn
Ivo Raenok
Indrek Vahtra

Võrkpallivõistluse korraldajaks oli Õpilasesinduse spordirühm.

SOCKme üleriigilistes õppematerjalides

Junior Achievement Eesti uue õpilasfirma töövihiku illustratsioonid tegi meie kooli 12A klassi õpilane Airiin Kadakmaa, õpilasfirma SOCKme liige. Töövihiku joonistused kajastavad suures osas SOCKme tegevust ning meie õpilasfirma on näidetena sees ka juhendi tekstilises osas.

Õnnitleme Airiini esimese avaliku trükise puhul!

Töövihikut kasutavad majandusõppe raames kõik Eesti õpilasfirmad vähemalt viie järgneva aasta jooksul.

SOCKmed on esitletud koos teiste meie kooli edukate õpilasfirmade näidetega uues majandusõpikus ja kohe valmivas õpetaja käsiraamatus.

“VOLÜÜM 12” tulemused

3. detsembril toimus vokaalansamblite konkurss “VOLÜÜM 12“.

4. – 5. klasside arvestuses I koht ja Grande Prix meie kooli 5A klassi ansamblile “Viiendikud”, koosseisus:

Kaisa Ader
Kirke Britt Benjamin
Eglyd Marion Hirv
Triinu-Liis Kindel
Laura Maria Lukas
Cecilia-Martina Mägi
Triin Mänd
Ann Liisbel Petter
Katriin Schasmin
Lisbeth Sirvi
Laura Lorette Takel
Brita-Liis Tui

Juhendaja: õpetaja Ene Uibo


6. – 7. klasside kategoorias I koht poisteansamblile “Molekul”, koosseisus:

Oskar Peep    4A
Henry Siimon   5A
Julius Sebastian Köster   6A
Christopher Lembra   6A
Del Remi Liik   6A
Emil Marvin Mikk   6A
Jakop Tauts   6A
Ats-Anton Varustin   6A
Lars Eerik Väina   6A

Juhendaja: õpetaja Lydia Rahula


8. – 9. klasside arvestuses II koht segaansamblile, koosseisus:

Lisanna Männilaan   8A
Sten-Egert Neem   8A
Mikk Saarmann   8A
Grettel Killing   9A
Sylvia Krupp   9A
Laura Sandra Lello   9A
Kristian Muldre   9A
Mikk Mäe   9A
Kauri Sooväli   9A

Juhendaja: õpetaja Lydia Rahula

 

Gümnaasiumide arvestuses  l – III koht ansamblile, koosseisus:

Mihkel Pogga   10A
Ruudi Vinter   10A
Kadi Linda Kiisa   10B
Emma Johanna Lepasoo   11B
Sandra Siniväli   11B
Ann Kase   11C
Johannes Madis Aasmäe   12A

Juhendaja: õpetaja Kadri Mägi

Parima klaverisaatja preemia pälvis Tomi Rahula!

Õnnitleme meie kooli suurepäraseid ansamblilauljaid ja täname juhendajaid!

Õpilasleiutajate konkursilt III preemia

2011. a õpilasleiutajate riiklikul konkursil tunnistati III preemia vääriliseks meie kooli 4B klassi õpilane Markko Ladvas õpilastöö “Kuldkaart” eest. Preemiaga kaases tänukiri, 200 eurot ja kutse õpilasleiutajate laagrisse jaanuaris 2012.

 

Palju õnne!

Loe lisa konkursi kohta Koolielu portaalist!

2. – 3. koht inglise keeles

Tallinna koolide 7. klasside õpilaste inglise keele viktoriinis, mille teema oli “London” saavutasid II – III koha meie kooli võistlejad Jaanus Villem Mihhailov 7A ja Katariina Soone 7C klassist.

Juhendaja: õpetaja Merle Teever


Palju õnne!

Koolide paremusjärjestus:

1. koht – Tallinna Inglise Kolledž
2. – 3. kohta jäid jagama Tallinna 21. Kool ja Jakob Westholmi Gümnaasium

KoKoKo10 tulemused

11. – 12. novembril toimus Tartus Hugo Treffneri Gümnaasiumis traditsionaalne Kolme Kooli Kokkutulek KoKoKo.

Kümne aasta jooksul on rännatud Suurest Prantsuse revolutsioonist läbi aastakümnete tänapäeva. Seekordne juubelikokkutulek käsitles XXI sajandi temaatikat.

Tallinna 21. Kooli õpilaste parimad tulemused:
I koht kirjanduse ainekonkursilt Bibi-Ann Kahk ja Hanna Lotta Mitt 11B
I koht inglise keele ainekonkursilt Tallinna 21. Kooli võistkonnale koosseisus:
Robert Männik 12B
Robin Teever 12B
Liia Pjatakova 12B
Mari Vibu 12B
I koht vene keele ainekonkursil, segavõistkonna „Simpsonid“ kooseisus Nastasja Neem 12B
II koht vene keele ainekonkursil, segavõistkonna “Ekspeliarmus” kooseisus Liia Pjatakova 12B
III koht vene keele ainekonkursil, segavõistkonna “Harry Potteri sõbrad” Lisete Velt 12C
II koht muusika ainekonkursilt Ann Kase 11C
III koht
muusika ainekonkursilt Ats Tani 11C

Lisaks igati tublidele tulemustele ainevõistlustelt,  said meie koolinoored eripreemia KoKoKo10 filmi “21.
sajandi märgid Tallinnas”
säravalt tervikliku idee ja originaalse tehnilise lahenduse eest. Filmi tegi Andre Paat 12B klassist.

 

Palju õnne osalejatele ja suur tänu juhendajatele-õpetajatele tehtud töö eest!

Palju õnne, poistekoor!

Klaipedas  24.-27. novembril toimunud XVIII rahvusvahelisel Stasys Simkuse koorikonkursil saavutasid Tallinna 21. Kooli Poiste- ja Noortekoor SATB I kategoorias (85-100 punkti) I koha ja Tallinna Poistekoor (kus enamik lauljatest on meie kooli poisid) I kategoorias I koha.

Zürii tunnustas koori intonatsioonipuhtust, suurepärast fraaside tunnetust ja vaba lavalist esitlust.

Palju õnne, head lauljad!

Aitäh, dirigendid, Lydia ja Tomi Rahula!

Teadmiste võistluse tulemused

24. novembril toimunud Tallinna koolide Teadmiste võistlustel 2011 osales 40 koolimeeskonda ja 2 külalisvõistkonda.

Meie kooli võistkond koosseisus

  • Johannes Madis Aasmäe, 12A klassi õpilane
  • Rain Neemlaid,  12A klassi õpilane
  • Ülle Suursaar, geograafiaõpetaja
  • Ave Kallas, õppealajuhataja

saavutas 7. koha ning žürii eriauhinna reaalainete valdkonnas! Väga tublid!

Palju õnne!

Koolide paremusjärjestus koos punkidega.
1. koht – Kadrioru Saksa Gümnaasium, 178p
2.-3. koht – Tallinna Prantsuse Lütseum, 171p
2.-3. koht – Tallinna Arte Gümnaasium, 171p
4.-5. koht – Tallinna Reaalkool, 165p
4.-5. koht – Tallinna Järveotsa Gümnaasium, 165p
6. koht – Audentese Erakool, 161p
7. koht – Tallinna 21. Kool, 160p

Aitäh 6C, 7B, 7C ja 9B klasside töörühmadele abi eest võistluse korraldamisel!

Eripreemia laulukonkursilt

24. novembril toimus Tallinna Sikupilli Keskkoolis Urmas Alenderile pühendatud laulukonkurss.

Konkursist võttis osa 24 lauljat erinevatest kesklinna koolidest.

Tallinna 21. Kooli esindasid Artur Tänna(11A), keda saatis Kristjan Sootalu(12B) ja Kadi Linda Kiisa(10B), keda saatis Heidi Kiisa(kooli vilistlane).

Meie kooli õpilasi juhendas õpetaja Kadri Mägi.

Kadi Linda Kiisa ja Heidi Kiisa said eripreemia “Parim muusikute kooslus”.


Palju õnne!

Konkursi laureaadiks nimetati Veronika Bulatov, Mustamäe Laste Loomingu Majast, kes sai auhinnaks salvestusaja Heini Vaikmaa stuudios.

4. ja 10. koht väitlemises

MTÜ Eesti Väitlusselts õnnitleb väitlemise Eesti meistrivõistluste 1. etapil 4. koha saavutanud võistkonna liiget,
individuaalarvestuses 10. koha saavutanud Tallinna 21. Kooli 12A klassi õpilast Marcus Niint!

Ühtlasi tunnustatakse kooli väitlustegevuse eestvedajaid Elise Nikonovi (21. Kooli vilistlane) ja Ragnar Siili.

Eesti Väitlusselts tänab

19.-20. novembril toimus keskkoolide väitlemise Eesti meistrivõistluste 1. etapp teemal “Eestis tuleks erakondade rahastamise põhimõtteid muuta.” Võistlustel osales 38 võistkonda 20 gümnaasiumist Tallinnast,  Tartust, Pärnust, Kuressaarest ja teistest linnadest.

Tallinna 21. Kooli ja Gustav Adolfi Gümnaasiumi segavõistkond saavutas etapil 3. kohta.

Eesti Väitlusselts  tänab Tallinna 21. Kooli toetava suhtumise eest väitlustegevuse arendamisel!

II koht luulevõistluselt

11B klassi õpilane Karin Kivipõld esines edukalt Kalju Lepiku omaloomingulisel luulekonkursil ja saavutas II koha.

Palju õnne!

Aitäh, õpetaja Külliki Kaju!

Ettelugemise päeval II koht

Eesti Lastekirjanduse Keskuses toimus 20. oktoobril Euroopa kultuuripealinnale Tallinnale pühendatud ettelugemise  päevTallinn – legendide linn.

4C klassi õpilane Tristan Filantšuk saavutas II koha legendi „Kuidas Tallinn nime sai?“ (Allikas: Henno Käo „Maailma loomine“) ette lugemise eest.

Palju õnne!

Aitäh, õpetaja Tiina Vilmer!

 

Ettelugemise päeva “Tallinn – legendide linn” tulemustega saab tutvuda Eesti Lastekirjanduse Keskuse veebilehel aadressil: http://www.eltk.ee/news_item.2011-10-20.7553203317

II koht rühmvõimlemises

16 .oktoobril toimusid Eesti karikavõistlused rühmvõimlemise vahendikavades.

Piruett klubi rühm Impulss I võitis noorteklassis II koha.

Kümneliikmelises rühmas osalevad ka Olivia-Liina Oja (7B), Kristi–Rebeka Tiits ja Jessica Kurm (7A).

 

Palju õnne tublidele võimlejatele, nende juhendajatele ja lapsevanematele!

 

Võistluskava on võimalik näha aadressil: http://www.youtube.com/watch?v=qULyYqQ8OrQ

Ametlikud tulemused on Eesti võimlemisliidu kodulehel: http://www.eevl.ee/public/voistlustulemused/2011EEVL%20KV%20%20ruhmv%20A%20gr_noorte.pdf

Medalistid teatejooksudes!

4. oktoobril toimunud kesklinna linnaosa koolide 3.-7. klasside murdmaateatejooksu tulemused

Kesklinna meistriteks 4. klasside teatekrossijooksus tulid:

  1. Oliver Vilu 4A
  2. Ran Andre Pehka 4B
  3. Markus Maila 4C
  4. Karl Gregor Kool 4A
  5. Robert Lee 4B
  6. Kristopher Karma (varu) 4C
  7. Andre Kokuta (varu) 4A

5. klassi tütarlaste võistkond saavutas I koha, võistkonda kuulusid:

  1. Cecilia-Martina Mägi 5A
  2. Mari Raidma 5B
  3. Kirke Pollisinski 5B
  4. Rebecca Kristelli Sitska 5C
  5. Laura Maria Haukanõmm 5C

5. klassi  poiste võiskonda saavutas III koha, võistkonda kuulusid:

  1. Kaspar Kurm 5B
  2. Daniel Markus Vardja 5B
  3. Taavi Cristopher Tuisk 5C
  4. Gregor Mändma 5C
  5. Peeter Johan Taukar 5C

Murdmaajooksu meistrivõistluste parimad!

28. septembril peeti Hiiu staadionil  2011. aasta Tallinna koolinoorte murdmaajooksu meistrivõistlused.

Meie kooli parimana võitles koha esikolmikus välja 10B klassi õpilane Mariann Smolski, kellele kuulus II koht 10.-12. klassi tüdrukute 500m jooksus. Napilt jäi medalite jagamisest kõrvale tüdrukute 6.-9. klasside arvestuses 1000m jooksus end 88 osaleja seas IV jooksnud Elisabeth Truve 8C klassist. Esikümnesse jooksis end veel 10.-12. klassi poiste 3000m distantsil Karl Juudas 12C klassist.

Võistlustest võttis ühtekokku osa 49 põhikooli ja 40 gümnaasiumi. Põhikoolide arvestuses meie koolile seekord 6. koht ja gümnaasiumide arvestuses võitlesime 813 punktiga välja 4. koha.

Õnnitleme ja täname kõiki tublisid, kes kooli murdmaajooksu meistrivõistlustel esindasid!

Türgi keele olümpiaadilt kuld ja hõbe medal

Mõni kuu türgi keele õppimist tõi olümpiaadil esikoha

Suvel Ankaras toimunud ülemaailmalisel türgi keele olümpiaadil saavutas meie kooli 9A klassi õpilane Kristjan Muldre türgi keeles laulmise eest kuldmedali. 8A klassis õppiv Lisanna Männilaan pälvis hõbemedali türgikeelse luuletuse lugemise eest.

Loe lisa 19. septembri Pealinnalehest aadressil: http://www.pealinn.ee/index.php?pid=81&lang=5&nid=8941

Tulemuslik avastart teatejooksudes

XXX Tallinna Koolinoorte Spordimängudel 13. septembril (vihma ja tuult trotsides), saavutas II koha 10 x 60 m pendelteatejooksus põhikooli tütarlaste võistkond koosseisus:

  • Grete-Kai Teeäär 9B
  • Helge Lapõnin 9B
  • Kaisa Potisepp 8B
  • Saron Läänmäe 9C
  • Pille-Riin Paas 9C
  • Triin Alber 6B
  • Roberta Vaino 7A
  • Maria Kull 9A
  • Liis Nesler 9A
  • Silvya Krupp 9A

Põhikoolide arvestuses kolm paremat:

  • Tallinna Saksa Gümnaasium
  • Tallinna Reaalkool
  • Tallinna 21. Kool

III koha saavutas 4 x 400 m teatejooksus neidudele kooli koondvõistkond koosseisus:

  • Mariann Smolski 10B
  • Grete-Kai Teeäär 9B
  • Betti Nigul 12A
  • Reelika Reindoff 11C

Suur tänu ka gümnaasiumi neidudele, kes esinesid tublilt  10 x 100 m pendelteatejooksus!

Õnnitleme võistlejaid!
Aitäh juhendajatele-õpetajatele!

Võistlustel osales 48 gümnaasiumi ja 56 põhikooli võistkonda.
Kokku oli jooksmas 2464 õpilast.

XXX Tallinna Koolinoorte Spordimängudel

 

XXX Tallinna Koolinoorte Spordimängudel
XXX Tallinna Koolinoorte Spordimängudel
XXX Tallinna Koolinoorte Spordimängudel 13.09.2011

Maailmameister purjelauasõidus

8. b klassi õpilane Karl-Erik Saarm saavutas Taanis Skives toimunud
maailmameistrivõistlustel Formula klassi purjelauasõidus
Pro Kids arvestuses I koha.

Palju õnne surfi maailmameistrile!

Loe lisa: http://www.ekspress.ee/news/paevauudised/elu/maailmameister-karl-erik-saarm.d?id=57351178

 

SOCKme Euroopas 4. kohal!

Oslos toimus 4.-7. augustil Euroopa õpilasfirmade võistlus 2011, kus osales 34 riiki.

Eestit esindas meie kooli õpilasfirma SOCKme, kes kevadel tunnistati Eesti selle aasta parimaks õpilasfirmaks.

Õpilasfirma koosseisu kuulusid Airiin Kadakmaa, Kristjan Kangro, Artur Luhaäär, Carl Erik Puskar ja Karl-Alexander Sepp.

Äärmiselt pingelises konkurentsis saavutati 4. koht!

Palju, palju õnne!

Eesti meister tennises

8B klassi õpilane Hendrik Lutter tuli Eesti Noorte Meistrivõistlustel 12.-21.augustil 2011 16-aastaste poiste vanusegrupis Eesti meistriks tennise paarismängus.

Palju õnne!
http://www.tennistour.eu/et/tournament/158/grid

RoboMiku finaalvõistluselt III koht

Käesoleval kevadel, 22. märtsil toimus esmakordselt
RoboMiku üle-eestiline finaalvõistlus.

Finaalvõistluse ülesandeks oli ehitada ja programmeerida robot, mis suudaks
3-korruselisest mängumajast päästa mängukaru.

Võistlustel saavutas auhinnalise III koha Tallinna 21. Kooli, Nõmme Põhikooli ja
Inglise Kolledži võistkond Robojalg koosseisus:

Jaan Roop
Ramses Sepp
Martin Puškin
Juhendaja: Leivo Sepp

Tänu ja tunnustust jagati tublidele robootika huvilistele
Kadrioru Lossis toimunud Presidendi vastuvõtul.

Loe lisa aadressil:
http://www.robomiku.ee/?page_id=167

Eesti esindus esmakordselt lahtistel robootika meistrivõistlustel Hollandis

Juuni alguses käisid robootikahuvilised Tallinna 21. Koolist,  Nõmme Põhikoolist
ja Tartu Kivilinna Gümnaasiumist ühistiimina esimest korda Eestit esindamas
Euroopa lahtistel robootika meistrivõistlustel Hollandis.

Võistlustel osalenud 69. võistkonna seas tõi Eesti poiste kuue nädalaga valminud robot koju 24. koha.

Tartu Kivilinna Gümnaasiumi robootika õpetaja Sven Hendriksoni sõnul ehitasid roboti tema õpilased,
kaheksanda klassi poisid Martin Maidla, Gromet Spaal, Rimmo Rõõm ja Simmo Saan.

Võistlusel osalesid ka kaks Tallinna poissi, Jaan Roop Nõmme Põhikoolist ja
Ramses Sepp Tallinna 21. Koolist, kelle lahendada jäi kohapeal lisaülesanne,
projekti kirjutamine.

Loe lisa aadressil:
http://www.tartupostimees.ee/476224/pioneerid-kaisid-hollandis-maad-katsumas/