Supported languages
Follow us
XXI koolist XXI sajandi haridus

XXI koolist XXI sajandi haridus

I koht õpilasfirmade võistluselt

Reedel, 27. aprillil selgitati Tallinnas 14 finalisti hulgast Eesti Parim Õpilasfirma 2012.

Pingelises võistluses saavutas esikoha meie kooli 11A klassi õpilasfirma Student Network koosseisus Anete Advelk, Joan Kangro, Martin Tammvee ja Silver Vapper.
Õpilasfirma tehnilist poolt toetas Geithy Sepp, konsultant oli Riin Saar Junior Achievement Eestist ning õpetaja Epp Vodja. Õpilasfirmat aitas esitluseks ette valmistada Juta Hirv.

Teine koht läks Tallinna Saksa Gümnaasiumi õpilasfirmale Charta Domus ning
kolmas Tartu Kunstigümnaasiumi õpilasfirmale 4Safe.

Student Network paistis silma oma läbimõeldud tegevuse ning entusiasmiga.
Meeskond töötas suurepäraselt ning tugevad oldi igas võistluse etapis.
Nüüd ootab noori ees ettevalmistus Bukarestis 19. – 22. juulil toimuvateks võistlusteks.

Preemiaks sai õpilasfirma Swedbankilt ja Eesti Konverentsidelt osaluse 17. – 18. mail
toimuval turunduskonverentsil.

Palju, palju õnne!

Võidukas tulemus judos

28. aprill toimunud „Tallinna kevad 2012“ judoturniiril tõestas 5b klassis õppiv Daniel Markus Vardja taaskord oma tippvormi.

Daniel saavutas kehakaalus kuni 38 kg esimese koha.











Palju õnne!
Suur tänu juhendamise ja toetuse eest Judoklubi Aitado ja lapsevanemad!

6. mail on ees ootamas Eesti Meistrivõistlused C vanuseklassile.
Pöidlad pihku!








	

III koht romansside konkursilt

19. aprillil toimunud vene romansside konkursil saavutas Lisanna Männilaan 8A klassist III koha.

Instrumentaalsaatega toetasid Kristjan Sootalu ja Hannes Agur Vellend 12B klassist.

Palju õnne!
Suur tänu õpetaja Alla Kirillova!

III koht judos

Daniel Markus Vardja 5B klassist saavutas 21. aprillil toimunud Tartu XXI Rahvusvahelisel kevadturniiril judos kehakaalus kuni 38 kg III koha.


Palju õnne!

Suur tänu juhendamise ja toetuse eest Judoklubi Aitado ja lapsevanemad!

I koht noorte meeskooride võistulaulmises

Laupäeval, 21. mail toimus Pärnus  Eesti Meestelaulu Seltsi korraldatud IV noorte meeskooride võistulaulmine, kus 21. Kooli Noorte Meeskoor saavutas B-kategoorias I koha.

Kohustuslik laul oli G. Ernesaksa “Mai tuli”
Lisaks esitati: “Nad vaatavad üksteise otas”, P. Uusberg ja “Romantika”, C. Verde.

Noorte Meeskooris laulsid:

Kristofer Mägi 6A
Kristian Andreas Jagor 7C
Norbert Kats 8A
Sten-Egert Neem 8A
Karl-Erik Sepp 8A
Mikk Saarmann 8A
Henri Erik Tammai 8A
Andreas Pung 8A
Rando Lilleorg 9A
Rene Eelma 9A
Kristian Muldre 9A
Oskar Ander Oja 9A
Morten Sirtse 9A
Daniel Plinte 9A
Kauri Sooväli 9A
Mikk Mäe 9A
Raivo Rohtla 9A


Palju õnne noored laulumehed!

Suur tänu dirigent Lydia Rahula!

Edukas esinemine saksakeelsel lauluvõistlusel

21. aprillil toimus Tallinna Goethe-Instituudi korraldusel üleriigilise saksakeelse lauluvõistluse “Lautstark” Põhja-Eesti eelvoor,  milles osales ka meie kooli algklasside saksa keele ringi laulurühm koosseisus:

Anna Kottel 2B
Mairiin Kask 2B
Reimo Tamme 2C
Magnus Teder 2A
Joosep Ralf Nõgene 2A
Juhan Laasik 2A

Finaali, mis toimub laupäeval, 28. aprillil kell 15.00 Eesti Rahvusraamatukogu suures konverentsisaalis, valiti ainsana 1. – 3. klasside arvestuses võistlema meie kooli ansambel lauluga “Singen, spielen, tanzen”.

Õpilasi juhendasid saksa keele õpetaja Eve Teder ja kontsertmeister Angelika Kadarik.

Õnnitleme ja soovime edu!
Tulge kuulama ja kaasa elama!

Võidukad ujujad

18. aprillil Tallinna 21. Kooli ujulas peetud Kesklinna põhikoolide sportmängude ujumisvõistlustel saavutasid meie tublid ujujad kaks esikohta ja ühe kolmanda tulemuse.

3. – 5. klasside teateujumises 8 x 25 m vabalt:

I koht Tallinna 21. Kool ajaga 2.12.32 
Oliver Vilu 4A
Emma Maria Metsandi 4B
Rasmus Haug 5A
Karl Kukk 5B
Kirke Pollisinski 5B
Maria Goldrin 5B
Andreas  Ayrton Luhala 5C
Kristin Rebane 5C

II koht Tallinna Prantsuse Lütseum 2.15.82
III koht Vanalinna Hariduskolleegium 2.16.07


6. – 7. klasside teateujumises 5 x 50 m vabalt poisid:

I koht Tallinna 21. Kool ajaga 2.32.91
II koht Tallinna Inglise Kolledž 2.40.11
III koht Gustav Adolfi Gümnaasium 2.49.53

       
6. – 7. klasside teateujumises 5 x 50 m vabalt tüdrukud:

I koht TPL ajaga 2.45.28
II koht Tallinna Reaalkool ajaga 2.51.94
III koht Tallinna 21. Kool 2.55.00

       

Palju õnne!

Suur tänu kehalise kasvatuse õpetajatele ja treeneritele!

 

Kultuuriloolise viktoriini tulemus

12. aprillil toimunud gümnaasiumiõpilaste kultuuriloolises viktoriinis saavutas meie kooli kaheliikmeline võistkond, kuhu kuulusid Airika Harrik 10C ja Bibi-Ann Kahk 11B klassist 6. – 7. koha.

Õnnitleme!

Juhendajad-õpetajad Seoriin Jõgise ja Külliki Kaju

Laulukarusselli eelvooru võitjad

Laulukarussell 2012” Tallinna kesklinna eelvooru võitjad on Eliis Kristjankroon 3A klassist ja Cecilia Martina Mägi 5A klassist.

Palju õnne ja edu!

Juhendaja: õpetaja Ene Uibo

Võidukad tulemused rühmvõimlemises

Võimlemisklubi Piruett rühmas Impulss 1. treenivad Jessica Kurm ja Kristi-Rebeka Tiits 7A klassist ning Olivia-Liina Oja 7C klassist saavutasid 7. aprillil Kalevi MV I koha vabakavas ning 2. koha vahendikavas.

Võidukat kava vaata aadressilt: http://www.youtube.com/watch?v=pQFCxovnZrI

Lisaks on meie rühmvõimlejad saavutanud selllel aastal väga tublid tulemused järgmistel võistlustel:

  • veebruaris – Miss Valentine 2012 6. koht
  • märtsis – Alpin Cup 2012 Vantaa 5. koht

Tüdrukud on jõudnud ka tihedas Koolitants 2012 konkurentsis finaali:
http://www.youtube.com/watch?v=l8Q01WI_Tew


Pildil on Impulss 1. värskelt kuldmedalid kaela saanud.

Etlemiskonkursi parimad

Rahvusvahelisel lasteraamatupäeval, 2. aprillil toimus Eesti Lastekirjanduse Keskuses luulepäev ja etlemiskonkurss 1. – 4. klasside õpilastele.

Lastekirjanduse Keskuses oli üksjagu sagimist, sest omavahel mõõtu võtma olid kogunenud Tallinna algklasside parimad etlejad .
Noored ja julged etlejad esitasid peast ühe Eesti või välisautori luuletuse. Esinejaid kuulas, vaatas ja hindas õpilasžürii, kes selgitas välja parimad esinejad ja nende juhendajad.  Meie koolist osalesid luulepäeval kooli etlemisvõistlusel parimateks tunnistatud õpilased.

Paul Aron 1B klassist luuletusega  „Õpetaja unenägu”, Leelo Tungal
Juhendaja: õpetaja Renna Marjundi

Lotte Teemets 2A klassist luuletusega „Lauluhääl”, Kersti Merilaas
Juhendaja: õpetaja  Koidu Sillang

Markus Hermlin 3B klassist  luuletusega „Onu Heino jõulukink”, J.Vaiksoo
Juhendaja: õpetaja Maire Kinkar

Etlemiskonkursi võitjateks tunnistati Rocca al Mare kooli 4. klassis käiv Christopher Tooding ning meie kooli 3B  klassi õpilane Markus Hermlin. Lisaks pälvis žürii tunnustuse ka Rocca al Mare Erakooli 3. klassi õpilane Vincent Pikandi.

Esimese klassi laste seast valiti parimaks meie kooli 1B klassi poiss Paul Aron ja Westholmi gümnaasiumis käiv Arthur Rohan Ait.

Palju õnne tublidele etlejatele!
Suur tänu juhendajatele ja lapsevanematele!

Rohkem infot ja video tallinnapostimehe veebiaadressilt:
http://www.tallinnapostimees.ee/795128/pealinna-parimad-luuletuse-lugejad-on-poisid/

11B tantsurühm osaleb rahvusvahelisel võistlusel

16. märtsil toimunud tantsukavade võistluse võitja – 11B klassi tantsurühm, sai zürii eripreemia – tasuta osalemisvõimaluse rahvusvahelistel võistlustel Estonian Open Championship and 7th Baltic Cup, mis toimub
8. aprillil Kalevi Spordihallis.

Võistlustel kavas üle 1000 stardi ja 13 tundi non-stop tantsu. Võistlustulle astuvad 10 riigi tantsijad ning võistlejaid hindab 9 rahvusvahelist kohtunikku, k.a. Marlon Wallen – maailmakuulsa tantsugrupi Flawless asutaja ja koreograaf.

Kooli kevadkontserdil, 12. aprillil Vene Teatris, esineb lisaks üldvõitjatele ka 8B klassi tantsurühm.


Soovime edukat esinemist ja kutsume kõiki kaasa elama!

Eesti meister judos

Daniel Markus Vardja 5B klassist saavutas 24. märtsil toimunud Eesti „B“ klassi meistrivõistlustel judos kehakaalus kuni 34 kg esimese koha ja Eesti Meistri tiitli.


Palju õnne!

Suur tänu juhendamise ja toetuse eest Judoklubi Aitado ja lapsevanemad!

Tulemused üleriigiliselt ajaloo-olümpiaadilt

Üleriigilise ajaloo-olümpiaadi lõppvoorus saavutas Robin Teever 12B klassist 4. – 6. koha.
Teema: Maailm 20. sajandi alguses. I maailmasõda.
Juhendaja-õpetaja: Ingrid Paggi.

Greete-Johanna Froš 9C klassist saavutas 8. – 10. koha.
Teema: Eesti iseseisvuse taastamine.
Juhendaja-õpetaja: Tiina Pikamäe.

Õnnitleme!

Üleriigiline ajaloo-olümpiaad toimus 21. märtsil Tartus Miina Härma Gümnaasiumis.

Eesti koolinoorte meistrid robootikas

21. märtsil Tartus Ahhaa! keskusestoimunud Eesti koolinoorte robootika meistrivõistlustel RoboMiku tulid Ramses Sepp 6B, Raimond Lume ja Marko-Raul Peeterso 7B robootikaring Robootika.COM koosseisus Eeti meistriteks.

Palju õnne ja suur tänu juhendaja Leivo Sepp!
RoboMiku võistlusel osales ligi 60 võistkonda ning võisteldi  neljas võistlusalas: LEGOsumo, täpsussõit mudellinnas (Taxi Drive), vabastiil ning joonejälgimine.

Alade koondtulemusel sai robootika Eesti meistri tiitli ja sellega kaasneva rändkarika robootikaring Robootika.COM, kuhu kuuluvad põhikooliõpilased Tallinna erinevatest koolidest.

„Meie poisid olid väga tublid, aga tegelikult olid kõik võistkonnad teinud uskumatult head tööd ning igal alal oli kõva rebimine“, ütles Robootika.COM juhendaja Leivo Sepp. „Meie võistkonnal jäi näiteks natuke kripeldama linnaläbimise alal kõigest 0,3 sekundiga Jõgeva gümnaasiumi robootikutele kaotatud esikoht – kindlasti olnuks mitmeid kohti, kus saanuks seda aega mitmekordselt tagasi võita. Aga see ongi robootikavõistluste võlu: tiim ehitab oma parima roboti ja kirjutab oma parima programmi, kuid võrdluses teistega näeb alati parendusvõimalusi ning teeb järgmisel korral veel paremini.“

Robootika.COM pälvis hiljuti hõbemedali ka Viinis toimunud rahvusvahelistel robootikavõistlustel RobotChallenge. Robomiku võistluste vabaklassis, mille ülesanne oli näidata roboteid, mis inimkonda edasi aitaksid, demonstreeritigi Viinist hõbemedali toonud robotit, mille ülesanne on koguda ja selekteerida erinevaid esemeid.

RoboMiku konkursi eesmärk on äratada reaalteaduslikku ning insenertehnilist huvi üldhariduskoolide õpilaste hulgas.

Täiendav info:
Leivo Sepp
Robootika.COM juhendaja

Saavutused judos

17. – 18. märtsil Võrus toimunud XVII judo rahvusvahelisel noorteturniiril „Võru Kevad 2012 saavutasid Daniel Markus Vardja ja Kaspar Kurm 5B klassist III koha, olles parimad Eesti esindajad oma vanuserühmas ja kehakaalus.

Mõlemad poisid jõudsid poodiumi III astmele poiste c-klassis kaalukategooriates kuni 34 kg (Daniel Markus Vardja ) ja kuni 38 kg (Kaspar Kurm).

 

Palju õnne tublidele judokatele!

Suur tänu treeneritele ja lapsevanematele!

 

Etlejate konkursi võitjad

Emakeelepäeval toimunud etlemiskonkursi parimad esindava kooli Tallinna aprillikuus toimuval piirkonnavoorus.

1. – 2. klasside arvestuses tunnistati parimateks:

Paul Aron 1B klassist luuletusega  „Õpetaja unenägu”, Leelo Tungal
Juhendaja: õpetaja Renna Marjundi

Lotte Teemets 2A klassist luuletusega „Lauluhääl”, Kersti Merilaas
Juhendaja: õpetaja  Koidu Sillang

3. – 4. klasside arvestuses tunnistati parimateks:

Markus Hermlin 3B klassist  luuletusega „Onu Heino jõulukink”, J.Vaiksoo
Juhendaja: õpetaja Maire Kinkar

Teele Teemets 4A klassist luuletusega „Tervislik toitumine”, Aidi Vallik
Juhendaja: õpetaja Margit Lestsepp

Põhikooli ja gümnaasiumi arvestuses tunnistati parimateks:

Gregor Mändma 5C klassist
Mikk Mäe 9A klassist
Siim Palu 11B klassist
Palju, palju õnne!
Suur tänu juhendajatele!

Zürii kiidab kõiki tublisid etlejaid!

Etlemiskonkursi fotoülevaade meie kooli Pildialbumis!

Saavutus lingvistikaolümpiaadlilt

Lingvistikaolümpiaadi eelvoorus esines edukalt Sandra Siniväli 11B klassist ja võistleb edasi üleriigilises voorus 21. – 22. aprillil Tartus.

Õnne ja edu!

Juhendaja: õpetaja Külliki Kaju

MI-Noor 2012 võitjad

Solistide konkursi MI-Noor 2012 tulemused:

I koht – Laura Sandra Lello 9A klassist
II koht – Emma Johanna Lepasoo 11B klassist
III koht – Liisa Aavik 10C klassist
* Õpilasesinduse preemia – Laura Sandra Lello
* Publikupreemia – Laura Sandra Lello

Ülivõidukas Laura Sandra esitas Rein Rannapi laulu “Must lind”, kontsertmeister Grettel Killing 9A klassist.

Osalejaid hindas žürii koosseisus:  Tomi Rahula – esimees,
Lydia Rahula, Kadri Mägi, Artjom Savitski ja Kadi Linda Kiisa.


Aitäh kõikidele osalejatele ja nende kontsertmeistritele!

Suur tänu toetajatele:  Õpilasesinduse president Mart Relve ja Stanford Music

Saavutus vene keele olümpiaadilt

Üleriigilisel vene keele olümpiaadil saavutas Natalja Laius 11A klassist V koha.

Palju õnne!

Juhendaja: õpetaja Alla Kirillova

II koht emakeeleolümpiaadilt

Üleriigilise emakeeleolümpiaadi lõppvoorus saavutas vanemas vanuserühmas Johannes Madis Aasmäe 12A klassist II koha.

Palju, palju õnne!

Juhendaja: õpetaja Eda Kauksi


 

Hõbemedal rahvusvaheliselt robootikavõistluselt

10. -11. märtsil Viinis toimunud robootika Euroopa meistrivõistlusel RobotChallenge pälvis hõbemedali Eesti põhikooliõpilased robootikaringist Robootika.COM.

II koha saavutanud võistkonda kuulusid ka meie kooli õpilased Ramses Sepp 6B klassist,  Marko-Raul Peetersoo ja Raimond Lume 7B klassist.

Hõbemedali vääriline tulemus saavutati võistlusalal – erivärviliste ketaste kogumine ja sorteerimine.
Esikoha pälvis selles kategoorias Poola ja kolmanda Šveitsi põhikoolinoorte võistkond.

“Konkurents on kõikidel aladel muidugi ülikõva, osalejaid oli 24 riigist kokku 287 robotiga,” hindas Robootika.com juhendaja Leivo Sepp. „Meile tõi edu eeskätt roboti stabiilne töö ja hästikirjutatud programm.“

Värviliste ketaste korjamiseks ehitasid Robootika.COM poisid roboti vineerist saetud alusraami ja plekist kogumissahkadega, kasutades värvide eristamiseks erinevaid andureid, suunamääramiseks kompassi ja juhikutes spetsiaalseid servomootoreid. Programm kirjutati C- keeles.

RobotChallenge kohta saab lähemalt lugeda võistluste veebilehelt http://www.robotchallenge.org/.

Pilte võistlusest vaata aadressilt http://sdrv.ms/y27PuT.
Videoklipid meie ehitatud robotist võistlustules leidad lingi alt http://www.youtube.com/playlist?list=PL145AA96C48F692D9&feature=view_all.

Palju õnne tublidele robootikutele ja suur tänu juhendajale!


Robootika.COM on ühiskondlikel alustel ja kodanikualgatuse korras tegutsev tasuta robootikaring, mille eesmärk on edendada ja ellu viia reaalainetega seotud tehnoloogiaharidust. Eesti suurimal robootikavõistlusel Robotex on Robootika.COM saanud parima Lego NXT roboti programmeerija auhinna ning esindanud 2011. aastal Eestit rahvusvahelisel robootikavõistlusel FLL Amsterdamis. Robootika-alaste saavutuste eest käidi eelmisel aastal ka Eesti Vabariigi Presidendi tervitusvastuvõtul.

Robootika.COM koondab robootikahuvilisi põhikooliõpilasi Tallinna erinevatest koolidest, hetkeseisuga on õpilasi 21. Koolist, Tallinna Reaalkoolist, Nõmme Põhikoolist, Tallinna Tehnikagümnaasiumist ja GAG-ist.

Leivo Sepp
Robootikaringi Robootika.COM juhendaja

“Koolid – tuleviku partnerid” stipendiaadid selgunud

Saksamaa Liitvabariigi Välisministeeriumi ja Goethe Instituudi stipendiaadid on sel aastal Ann Kase ja Liisi Hint 11C klassist.
Õpilastele võimaldati 3-nädalane keeleõppestipendium osalemiseks rahvusvahelises keeleõppelaagris 3.-26. juunil Frakfurdis.

Stipendiaatideks saavad kandideerida rahvusvahelise projekti “Koolid – tuleviku partnerid” liikmeskoolide õpilased kogu maailmast, meie kool esindab Eestit selles projektis alates 2008. aastast.

Tulemused rahvastepallis

Tallinna Kesklinna LO rahvastepallivõistluste finaalis saavutas 3. klasside poiste võistkond II koha, 4. klasside tütarlaste võistkond II koha ja 4. klasside poiste võistkond  III koha. 

II koha saavutanud 3. klasside poeglaste võistkonnas mängisid:
Mattias Männilaan 3A
Oliver Nool 3B
Tuudor Palm 3B
Karl-Uljas Mölder 3C
Kevin-Wilmar Vilbiks 3C
Aleksandr Popkov 3C
Markus Treimann 3C
Gulliver Kenn Pai 3C

II koha saavutanud 4. klasside tütarlaste võistkonnas mängisid: 
Maribel Ermel 4A
Johanna Jõerüüt 4B
Emma Maria Metsandi 4B
Rahel Kelus 4B
Karoliina Kruusimäe 4B
Elis Vilde 4C
Ceitlin Jaas 4C
Kirke Nilus 4C
Gretlin Maalmann 4C

III koha saavutanud 4. klasside poeglaste võistkonnas mängisid:
Fred Jörgen Luik 4A
Karl Gregor Kool 4A
Markko Ladvas 4B
Robert Lee 4B
Frederick Karma 4C
Kristopher Karma 4C
Markus Maila 4C
Hans Väär 4C
Carl-Gustav Kont 4C
Max Brauer 4C
Stefanio-Bruno Laur 4C


Õnnitleme!

Suur tänu kehalise kasvatuse õpetajatele ja lapsevanematele!

Saavutused majandusolümpiaadilt

Majandusolümpiaadi piirkondlikus voorus saavutas Marcus Niin 12A klassist I koha, Betti Nigul ja Ksenia Zamatajeva 12A klassist jäid jagama II – IV kohta.

Palju, palju õnne!

Juhendaja: õpetaja Epp Vodja

Õpilased võistlevad edasi üleriigilisel majandusolümpiaadil.

Edu!

Võit inglise keele olümpiaadilt

Marcus Niin 12A klassist saavutas vabariiklikul inglise keele olümpiaadil I koha!

Palju, palju õnne!

Juhendaja: õpetaja Ruth Kallas

II koht Ladina-Ameerika tantsudes

25. veebruaril toimunud Eesti Meistrivõistlustel Ladina-Ameerika tantsudes saavutas meie kooli 7.B klassi õpilane Kaspar Kolk tantsukoolist Laguun Juunior 2 vanusegrupis II koha. Selle tulemuse põhjal esindab noormees Eestit 2012. a Maailmameistrivõistlustel.

Palju õnne ja edu MM-il!

 

II koht teatesuusatmises

Tallinna koolinoorte 2012. aasta meistrivõistlustel teatesuusatamises saavutas meie kooli tütarlaste noorema vanuseklassi võistkond II koha.

Võiskonna koosseis:
Triinu Johanna Lume 8C    6.29
Karin Maria Margret Iilane 9A    7.35
Katariina Soone 7C   6.13

Palju õnne!

Koolide paremusjärjestus:
1. Tallinna Saksa Gümnaasium   19.20
2. Tallinna 21. Kool   20.18
3. Pirita Majandusgümnaasium   20.43

Saavutused suusatamise meistrivõistlustelt

21. veebruaril toimunud Tallinna koolinoorte meistrivõistlustel suusatamises saavutas meie kooli nooremate tütarlaste vanuseklassi võistkond III koha koosseisus:
Katariina Soone 7C
Triinu Johanna Lume 8C
Andra Moistus 9B
Karin Maria Margret Iilane 9A
Kaisa Potisepp 8B

Neidude vanema vanuseklassi võistkond saavutas 6. koha, noormeeste vanema vanuseklassi võistkond 8. koha.

Õnnitleme tublisid suusatajaid, täname kehalise kasvatuse õpetajaid!

Tulemus inglise keele olümpiaadilt

Marcus Niin 12A klassist jõudis eelvooru tulemuste põhjal inglise keele olümpiaadi vabariiklikku lõppvooru, mis toimub Tartu Ülikoolis 2. ja 3. märtsil 2012.

Õnne ja edu!

Juhendaja: õpetaja Ruth Kallas

Tulemused vene keele olümpiaadilt

Olümpiaadil vene keel võõrkeelena saavutas Natalja Laius 11A klassist III koha, õpetaja Alla Kirillova ning Anna Tamm 11C klassist 6. koha, õpetaja Irina Kotovitš.

Palju õnne!

Natalja Laius võistleb edasi üleriigilisel olümpiaadil.

Saavutus kunstiõpetuse ainevõistluselt

Kunstiõpetuse ainevõistlusel saavutas Bibi-Ann Kahk 11B klassist III koha.

Juhendaja: õpetaja Tiina Meeri

Autasustamine toimub esmaspäeval, 20. veebruaril 2012 kell 16.00 Tallinna Kunstikoolis (Kevade tänav 4). Samas on üleval näitus võistlustöödest.

Õnnitleme!

Saavutused ajaloo-olümpiaadilt

Ajaloo-olümpiaadi piirkonnavoorus saavutas Helen Laane 6B klassist III koha, õpetaja Ester Barkala ja Greete-Johanna Froš 9C klassist samuti III koha, õpetaja Tiina Pikamäe.

Palju õnne!

Tublid maletajad

Meie kooli õpilased Kristina Taukul 10A klassist ja Kärolin Kerem 2B klassist mängisid välja koha Eesti noorte meistrivõistlustel males. Õpilasi juhendab kooli maletreener Tõnu Õim.

Eesti kuni 18-aastaste noorte finaal toimub 9. – 12. veebruaril Tallinnas Paul Kerese nimelises Malemajas.

Edukat esinemist!

 

Informaatikaolümpiaadi tublimad

Eduka võistlemise tulemusena eelvoorus on informaatikaolümpiaadi lõppvooru  18. – 19. veebruaril 2012 kutsutud meie kooli  õpilased Johannes Madis Aasmäe ja Rain Neemlaid 12A klassist. Õpilasi juhendab õpetaja Siim Luha.

Lõppvooru tulemuste põhjal valib Tartu Ülikooli juures moodustatud informaatikaolümpiaadi žürii Eesti võistkonna kandidaadid rahvusvahelisteks informaatikavõistlusteks.

Edu!

Ajaloo olümpiaadi koolivooru tublimad

Ajaloo olümpiaadi piirkonnavooru 11. veebruaril on kutsutud õpilased, kes  esinesid tublilt 16. jaanuaril toimunud koolivoorus.

6. klasside arvestuses teemaks: Vana-Rooma
Helen Laane 6B
Paul Johannes Kalda 6B
Peter Alex Mahhov 6B
Greete Jakobson 6C
Daniel Koch 6B
Chris Oliver Rahumägi 6B

7. klasside arvestuses teemadeks: Viikingid, Vana-Vene ja Bütsants
Marit Kobakene 7B
Egert Ott Metsandi 7A
Olivia-Liina Oja 7C

Juhendaja: õpetaja Ester Barkala


8. klasside arvestuses teemaks: Prantsuse revolutsioon 

Cassandra Krass 8C
Norbert Kats 8A

9. klasside arvestuses teemaks: Eesti iseseisvuse taastamine 
Greete-Johanna Froš 9C

Juhendaja: õpetaja Tiina Pikamäe


Gümnaasiumide arvestuses teemadeks: Vana-Rooma. Kristluse teke
Roland Kesküla 10B
Ingrid Müürisepp 10B
Peep Põdder 10A

Juhendaja: õpetaja Ingrid Paggi

Gümnaasuimide arvestuses teemaks: Eesti Rootsi ajal
Liisi Hint 11C, õpetaja Tiina Pikamäe
Genre Karmen Raamat 11B, õpetaja Ingrid Paggi
Susanna Liisa Mildeberg 11C, õpetaja Tiina Pikamäe

Gümnaasiumide arvestuses teemadeks: Maailm 20. sajandi alguses. Esimene Maailmasõda
Robin Teever 12B, õpetaja Ingrid Paggi
Doris Pops 12C, õpetaja Tiina Pikamäe

 

Edu ja lahtist pead piirkonnavoorus!

Noor kirjanik meie koolis

1. veebruaril tutvustas 10C klassi õpilane Airika Harrik kammersaalis kaasõpilastele (10C,10B ja 10A) enda äsja ilmunud raamatut “Iseenda laps“.

Airikale esitati küsimusi ja sõna sai ka kirjastuse esindaja. Soovijad ostsid ka raamatu noore autori pühendusega.
Kellel huvi teose vastu ja soov seda osta, pöörduge emakeele õpetajate poole. Raamatud hinnaga 12 eurot on teid ootamas. Need, kes teost juba lugenud, ei pidanud pettuma, sest põnevust ja fantaasiat jagus küllaga. Autoril on kavas teine ja kolmaski osa kirjutada ning needki on jätkuvalt seiklusrohked.


Õnnitleme noort kirjanikku ja soovime talle kerget sulge!

Tallinna meistrid teateujumises

1. veebruaril Kalev SPA ujulas toimunud Tallinna Koolinoorte XXX Spordimängude 10 x 50 meetri teateujumises saavutasid meie noored võiduka I koha nii neidude kui ka noormeeste arvestuses.

Neiud 10 x 50 meetrit
I koht – Tallinna 21. Kool   5.23,44
II koht – Gustalf Adolfi Gümnaasium   5.30,24
III koht – Prantsuse Lütseum   5.30,34

Noormehed 10 x 50 meetrit
I koht – Tallinna 21. Kool   4.32,81
II koht – Tallinna Saksa Gümnaasium   4.46,69
III koht – Tallinna Reaalkool   4.50,60

Neidude võidukasse võistkonda kuulusd:
Betti Nigul 12A
Madlen Hirtentreu 12C
Miina Johanna Kütson 11A
Karin Maria Margret Iilane 9A
Iiris Olmre 9A
Laura Laumets 9B
Karleen Kersa 9B
Grete Kai Teeäär 9B
Triinu Lume 8C
Aleksandra Ruutsaar 7B
Kirke Pollisinski 5B

Noormeeste võidukasse teatemeeskonda kuulusid:
Martin Laid 12A
Fred Karu 12B
Tom Vikson 12B
Silver Vapper 11A
Assar Leok 11B
Christian Oliver Palvadre 11B
Sander Starast 11B
Mikk Mäe 9A
Priidik Laid 9C
Egert Palkmets 9C
Rauno Liivand 8A
Miko Lilleorg 7B
Kristjan Laid 7C

Õnnitleme võitjaid!

Suur tänu kehalise kasvatuse õpetajad ja treenerid!

 

Saavutus muusikaõpetuse olümpiaadilt

Muusikaõpetuse olümpiaadil saavutas Emma Johanna Lepasoo 11B klassist 5. koha ja võistleb edasi 18. veebruaril üleriigilises lõppvoorus.

Õnne ja edu!

Juhendaja: õpetaja Kadri Mägi

Matemaatikaolümpiaadi tulemused

Matemaatikaolümpiaadi piirkondlikus voorus esinesid tublilt

Johannes Madis Aasmäe 12A klassist, õpetaja Tiia Valdmets
Reijo Sepp 8B klassist, õpetaja Mare Rõigas

Õnnitleme!

Palju tänu, õpetaja Lydia Rahula!

28. jaanuaril tunnustas Eesti Kooriühing Estonia Kontserdisaalis 2011.  aasta parimaid – koore, dirigente, puhkpilliorkestreid, muusikaürituste korraldajaid.

Õpetaja Lydia Rahula pälvis Aasta dirigent-muusikaõpetaja tiitli!

Palju, palju õnne ja suur tänu tulemusliku ja kõrgetasemelise töö eest muusikaõpetuse edendamisel!

Aastakontserdil esines kooli lastekoor Vocal Spirit.


Aitäh, head lauljad, täname teie vanemaid!

Kooli juhtkond

II koht Eesti Lego-roboti võistluselt

Põhikooliõpilastele vanuses 9 – 16 a suunatud lego-roboti võistlusel FLL saavutas võistkond Robootika.COM teise koha.

Võistlus koosnes neljast osast, millest kõige vaatemängulisem on roboti platsivõistlus, kus robot peab 2,5 minuti jooksul ära lahendama suure hulga keerulisi ülesandeid.

Platsivõistluse tulemused:

I koht Kivilinna Gümnaasium – 147 punkti
II koht Robootika.COM – 140 punkti
III koht Narva Master – 128 punkti

Kolme  ala  arvestuses – projekt koos esitlusega, roboti disaini ning programmeerimise hindamine ja tiimitöö tulemuslikkus, on tulemused järgmised:

I koht  – Tartu Kivilinna Gümnaasium
II koht – Robootika.COM
III koht – Öökullid

Robootika. COM võistkonda kuuluvad meie kooli robootikaringi liikmed:
Ramses Sepp 6B
Raimond Lume 7B
Marko-Raul Peetersoo 7B

Õnnitleme võitjaid ja robotikaringi juhendajat õpetaja Leivo Seppa!

Bioloogiaolümpiaadi tulemused

21. jaanuaril toimunud bioloogiaolümpiaadi piirkonnavoorus esinesid hästi kõikide vanuserühmade võistlejad.

Üleriigilisele žüriile edastatakse alljärgnevate õpilaste tööd:
Peter Alex Mahhov 6B, õpetaja Anne-Ly Lään
Kristin Hint 7A, Laura Elise Arvisto 8B ja Annette Miller 10A, õpetaja Riina Otsus

Palju õnne!

Emakeeleolümpiaadi tublimad

20. jaanuaril toimunud emakeeleolümpiaadi piirkonnavoorus esinesid meie kooli õpilased edukalt kõikides vanuserühmades ja üleriigilisele žüriile edastatakse kõigi kolme vanuserühma 1. – 16. kohale tulnud õpilaste tööd:

Grete Elmi 7C ja Airika Harrik 10C, õpetaja Seoriin Jõgise
Mari-Ell Mets 10A, õpetaja Kristel Kiigemägi
Johannes Madis Aasmäe 12A, õpetaja Eda Kauksi
Diane Parmas 12B ja Triinu Johanna Lume 8C, õpetaja Külliki Kaju

Õnnitleme!

I koht vene keele konkursilt

Tallinna Õpetajate Majas 14. jaanuaril toimunud üleriigilisel vene keele konkursil saavutas Kevin Simson 8C klassist I koha.

Palju õnne!

Juhendaja: õpetaja Klaara Sulg.

Saavutused ideekonkursilt

UNICEF Eesti korraldatud ideekonkursil “Hea tegu minu kodukohas” pälvisid tunnustust paljud 10C klassi õpilased.

Ea Rist – Parima idee auhind, Samsung Smart Cameras
Rea Uudeküll – Parima idee auhind, Samsung Smart Cameras

Diplomid tunnustustvääriva idee ja märkamise eest pälvisid:

Geir Joonas Loit
Kirsi Sepp
Kreete Huik
Helen Killandi
Kristena Paalmäe
Laura Reha
Karola Minka


Palju õnne!

Konkursitööd valmisid meediaõpetuse tundide raames.

 

 

Teatevõistlustelt III koht

Meie kooli 3. klasside võistkond saavutas 8. detsembril kesklinnakoolide kombineeritud teatevõistlusel III koha.

Võistkonnas koosseisus olid:

3A
1.    Ann Leen Kaitsa
2.    Aphelandrea Tunder
3.    Johanna  Mikaela Henriksson

3B
1.    Oliver Nool
2.    Tuudor Palm
3.    Mia Marii Märks
4.    Alexandra Mägi

3C
1.    Rebekka Helena Pindma
2.    Kevin Wilmar Vilbiks
3.    Karl-Uljas Mölder
4.    Joonas Aguraiuja
5.    Aleksander Kuusik

Palju õnne tublidele sportlastele!
Suur tänu õpetajatele, treeneritele ja lapsevanematele suunamise ja toetuse eest!

Joonistusvõistluse “112” eripreemia

Euroopa Parlamendi Infobüroo ja ajakiri Täheke korraldasid kuuendat aastat järjest 4-12-aastaste laste kunstivõistluse, mis tänavu toimus koostöös Häirekeskusega.

Euroopa hädaabinumbriteemalisele võistlusele “112” saadeti kokku 3400 joonistust 147-st erinevast  paigast.

Koostöös teiste Euroopa Parlamendi Infobüroodega saabus töid ka Lätist, Leedust, Belgiast, Prantsusmaalt, Hispaaniast, Rumeeniast ja Šotimaalt.

Meie kooli kunstiring osales joonistusvõistlusel. Häirekeskuse eripreemia pälvis Ann Leen Kaitsa 3A klassist tööga “112 on tähtis”.

Palju õnne!

Juhendaja: õpetaja Renna Marjundi.

Lisainfo: http://www.europarl.ee/view/et/uudised/Uudised-2011/Detsember-2011/pr-2011-Detsember-01.html

Võrkpallilahingu võitsid õpetajad

6. detsembril toimus Õpilasesinduse ettepanekul koolisisene õpilaste ja õpetajate vaheline võrkpallivõistlus.

Väga tasavägisest ja emotsionaalsest mängust väljusid võitjatena õpetajad.

Õpilaste võiskonna koosseisu kuulusid:
Liis-Carolin Raud   10B
Getter Kristen Rang 10C
Kristi Pillet   10A
Kristin Raudberg   10C
Liisabet Valdoja   9B
Liisi Vibu   10B
Mari Vibu   12B
Argo Rihkrand   10A
Johannes Madis Aasmäe   12A
Joosep Heinsalu   9B
Karl-Alexander Sepp   12A
Kristjan Kangro   12A

Õpetajate au kaitsesid väljakul:
Tiina Koit
Pille Juus
Karis Remsel
Ivar Porn
Ivo Raenok
Indrek Vahtra

Võrkpallivõistluse korraldajaks oli Õpilasesinduse spordirühm.

SOCKme üleriigilistes õppematerjalides

Junior Achievement Eesti uue õpilasfirma töövihiku illustratsioonid tegi meie kooli 12A klassi õpilane Airiin Kadakmaa, õpilasfirma SOCKme liige. Töövihiku joonistused kajastavad suures osas SOCKme tegevust ning meie õpilasfirma on näidetena sees ka juhendi tekstilises osas.

Õnnitleme Airiini esimese avaliku trükise puhul!

Töövihikut kasutavad majandusõppe raames kõik Eesti õpilasfirmad vähemalt viie järgneva aasta jooksul.

SOCKmed on esitletud koos teiste meie kooli edukate õpilasfirmade näidetega uues majandusõpikus ja kohe valmivas õpetaja käsiraamatus.