Supported languages
Follow us
XXI koolist XXI sajandi haridus

XXI koolist XXI sajandi haridus

Joonistusvõistluse “112” eripreemia

Euroopa Parlamendi Infobüroo ja ajakiri Täheke korraldasid kuuendat aastat järjest 4-12-aastaste laste kunstivõistluse, mis tänavu toimus koostöös Häirekeskusega.

Euroopa hädaabinumbriteemalisele võistlusele “112” saadeti kokku 3400 joonistust 147-st erinevast  paigast.

Koostöös teiste Euroopa Parlamendi Infobüroodega saabus töid ka Lätist, Leedust, Belgiast, Prantsusmaalt, Hispaaniast, Rumeeniast ja Šotimaalt.

Meie kooli kunstiring osales joonistusvõistlusel. Häirekeskuse eripreemia pälvis Ann Leen Kaitsa 3A klassist tööga “112 on tähtis”.

Palju õnne!

Juhendaja: õpetaja Renna Marjundi.

Lisainfo: http://www.europarl.ee/view/et/uudised/Uudised-2011/Detsember-2011/pr-2011-Detsember-01.html

Võrkpallilahingu võitsid õpetajad

6. detsembril toimus Õpilasesinduse ettepanekul koolisisene õpilaste ja õpetajate vaheline võrkpallivõistlus.

Väga tasavägisest ja emotsionaalsest mängust väljusid võitjatena õpetajad.

Õpilaste võiskonna koosseisu kuulusid:
Liis-Carolin Raud   10B
Getter Kristen Rang 10C
Kristi Pillet   10A
Kristin Raudberg   10C
Liisabet Valdoja   9B
Liisi Vibu   10B
Mari Vibu   12B
Argo Rihkrand   10A
Johannes Madis Aasmäe   12A
Joosep Heinsalu   9B
Karl-Alexander Sepp   12A
Kristjan Kangro   12A

Õpetajate au kaitsesid väljakul:
Tiina Koit
Pille Juus
Karis Remsel
Ivar Porn
Ivo Raenok
Indrek Vahtra

Võrkpallivõistluse korraldajaks oli Õpilasesinduse spordirühm.

SOCKme üleriigilistes õppematerjalides

Junior Achievement Eesti uue õpilasfirma töövihiku illustratsioonid tegi meie kooli 12A klassi õpilane Airiin Kadakmaa, õpilasfirma SOCKme liige. Töövihiku joonistused kajastavad suures osas SOCKme tegevust ning meie õpilasfirma on näidetena sees ka juhendi tekstilises osas.

Õnnitleme Airiini esimese avaliku trükise puhul!

Töövihikut kasutavad majandusõppe raames kõik Eesti õpilasfirmad vähemalt viie järgneva aasta jooksul.

SOCKmed on esitletud koos teiste meie kooli edukate õpilasfirmade näidetega uues majandusõpikus ja kohe valmivas õpetaja käsiraamatus.

“VOLÜÜM 12” tulemused

3. detsembril toimus vokaalansamblite konkurss “VOLÜÜM 12“.

4. – 5. klasside arvestuses I koht ja Grande Prix meie kooli 5A klassi ansamblile “Viiendikud”, koosseisus:

Kaisa Ader
Kirke Britt Benjamin
Eglyd Marion Hirv
Triinu-Liis Kindel
Laura Maria Lukas
Cecilia-Martina Mägi
Triin Mänd
Ann Liisbel Petter
Katriin Schasmin
Lisbeth Sirvi
Laura Lorette Takel
Brita-Liis Tui

Juhendaja: õpetaja Ene Uibo


6. – 7. klasside kategoorias I koht poisteansamblile “Molekul”, koosseisus:

Oskar Peep    4A
Henry Siimon   5A
Julius Sebastian Köster   6A
Christopher Lembra   6A
Del Remi Liik   6A
Emil Marvin Mikk   6A
Jakop Tauts   6A
Ats-Anton Varustin   6A
Lars Eerik Väina   6A

Juhendaja: õpetaja Lydia Rahula


8. – 9. klasside arvestuses II koht segaansamblile, koosseisus:

Lisanna Männilaan   8A
Sten-Egert Neem   8A
Mikk Saarmann   8A
Grettel Killing   9A
Sylvia Krupp   9A
Laura Sandra Lello   9A
Kristian Muldre   9A
Mikk Mäe   9A
Kauri Sooväli   9A

Juhendaja: õpetaja Lydia Rahula

 

Gümnaasiumide arvestuses  l – III koht ansamblile, koosseisus:

Mihkel Pogga   10A
Ruudi Vinter   10A
Kadi Linda Kiisa   10B
Emma Johanna Lepasoo   11B
Sandra Siniväli   11B
Ann Kase   11C
Johannes Madis Aasmäe   12A

Juhendaja: õpetaja Kadri Mägi

Parima klaverisaatja preemia pälvis Tomi Rahula!

Õnnitleme meie kooli suurepäraseid ansamblilauljaid ja täname juhendajaid!

Õpilasleiutajate konkursilt III preemia

2011. a õpilasleiutajate riiklikul konkursil tunnistati III preemia vääriliseks meie kooli 4B klassi õpilane Markko Ladvas õpilastöö “Kuldkaart” eest. Preemiaga kaases tänukiri, 200 eurot ja kutse õpilasleiutajate laagrisse jaanuaris 2012.

 

Palju õnne!

Loe lisa konkursi kohta Koolielu portaalist!

2. – 3. koht inglise keeles

Tallinna koolide 7. klasside õpilaste inglise keele viktoriinis, mille teema oli “London” saavutasid II – III koha meie kooli võistlejad Jaanus Villem Mihhailov 7A ja Katariina Soone 7C klassist.

Juhendaja: õpetaja Merle Teever


Palju õnne!

Koolide paremusjärjestus:

1. koht – Tallinna Inglise Kolledž
2. – 3. kohta jäid jagama Tallinna 21. Kool ja Jakob Westholmi Gümnaasium

KoKoKo10 tulemused

11. – 12. novembril toimus Tartus Hugo Treffneri Gümnaasiumis traditsionaalne Kolme Kooli Kokkutulek KoKoKo.

Kümne aasta jooksul on rännatud Suurest Prantsuse revolutsioonist läbi aastakümnete tänapäeva. Seekordne juubelikokkutulek käsitles XXI sajandi temaatikat.

Tallinna 21. Kooli õpilaste parimad tulemused:
I koht kirjanduse ainekonkursilt Bibi-Ann Kahk ja Hanna Lotta Mitt 11B
I koht inglise keele ainekonkursilt Tallinna 21. Kooli võistkonnale koosseisus:
Robert Männik 12B
Robin Teever 12B
Liia Pjatakova 12B
Mari Vibu 12B
I koht vene keele ainekonkursil, segavõistkonna „Simpsonid“ kooseisus Nastasja Neem 12B
II koht vene keele ainekonkursil, segavõistkonna “Ekspeliarmus” kooseisus Liia Pjatakova 12B
III koht vene keele ainekonkursil, segavõistkonna “Harry Potteri sõbrad” Lisete Velt 12C
II koht muusika ainekonkursilt Ann Kase 11C
III koht
muusika ainekonkursilt Ats Tani 11C

Lisaks igati tublidele tulemustele ainevõistlustelt,  said meie koolinoored eripreemia KoKoKo10 filmi “21.
sajandi märgid Tallinnas”
säravalt tervikliku idee ja originaalse tehnilise lahenduse eest. Filmi tegi Andre Paat 12B klassist.

[jwplayer mediaid=”2123″]

 

Palju õnne osalejatele ja suur tänu juhendajatele-õpetajatele tehtud töö eest!

Palju õnne, poistekoor!

Klaipedas  24.-27. novembril toimunud XVIII rahvusvahelisel Stasys Simkuse koorikonkursil saavutasid Tallinna 21. Kooli Poiste- ja Noortekoor SATB I kategoorias (85-100 punkti) I koha ja Tallinna Poistekoor (kus enamik lauljatest on meie kooli poisid) I kategoorias I koha.

Zürii tunnustas koori intonatsioonipuhtust, suurepärast fraaside tunnetust ja vaba lavalist esitlust.

Palju õnne, head lauljad!

Aitäh, dirigendid, Lydia ja Tomi Rahula!

Teadmiste võistluse tulemused

24. novembril toimunud Tallinna koolide Teadmiste võistlustel 2011 osales 40 koolimeeskonda ja 2 külalisvõistkonda.

Meie kooli võistkond koosseisus

  • Johannes Madis Aasmäe, 12A klassi õpilane
  • Rain Neemlaid,  12A klassi õpilane
  • Ülle Suursaar, geograafiaõpetaja
  • Ave Kallas, õppealajuhataja

saavutas 7. koha ning žürii eriauhinna reaalainete valdkonnas! Väga tublid!

Palju õnne!

Koolide paremusjärjestus koos punkidega.
1. koht – Kadrioru Saksa Gümnaasium, 178p
2.-3. koht – Tallinna Prantsuse Lütseum, 171p
2.-3. koht – Tallinna Arte Gümnaasium, 171p
4.-5. koht – Tallinna Reaalkool, 165p
4.-5. koht – Tallinna Järveotsa Gümnaasium, 165p
6. koht – Audentese Erakool, 161p
7. koht – Tallinna 21. Kool, 160p

Aitäh 6C, 7B, 7C ja 9B klasside töörühmadele abi eest võistluse korraldamisel!

Eripreemia laulukonkursilt

24. novembril toimus Tallinna Sikupilli Keskkoolis Urmas Alenderile pühendatud laulukonkurss.

Konkursist võttis osa 24 lauljat erinevatest kesklinna koolidest.

Tallinna 21. Kooli esindasid Artur Tänna(11A), keda saatis Kristjan Sootalu(12B) ja Kadi Linda Kiisa(10B), keda saatis Heidi Kiisa(kooli vilistlane).

Meie kooli õpilasi juhendas õpetaja Kadri Mägi.

Kadi Linda Kiisa ja Heidi Kiisa said eripreemia “Parim muusikute kooslus”.


Palju õnne!

Konkursi laureaadiks nimetati Veronika Bulatov, Mustamäe Laste Loomingu Majast, kes sai auhinnaks salvestusaja Heini Vaikmaa stuudios.

4. ja 10. koht väitlemises

MTÜ Eesti Väitlusselts õnnitleb väitlemise Eesti meistrivõistluste 1. etapil 4. koha saavutanud võistkonna liiget,
individuaalarvestuses 10. koha saavutanud Tallinna 21. Kooli 12A klassi õpilast Marcus Niint!

Ühtlasi tunnustatakse kooli väitlustegevuse eestvedajaid Elise Nikonovi (21. Kooli vilistlane) ja Ragnar Siili.

Eesti Väitlusselts tänab

19.-20. novembril toimus keskkoolide väitlemise Eesti meistrivõistluste 1. etapp teemal “Eestis tuleks erakondade rahastamise põhimõtteid muuta.” Võistlustel osales 38 võistkonda 20 gümnaasiumist Tallinnast,  Tartust, Pärnust, Kuressaarest ja teistest linnadest.

Tallinna 21. Kooli ja Gustav Adolfi Gümnaasiumi segavõistkond saavutas etapil 3. kohta.

Eesti Väitlusselts  tänab Tallinna 21. Kooli toetava suhtumise eest väitlustegevuse arendamisel!

II koht luulevõistluselt

11B klassi õpilane Karin Kivipõld esines edukalt Kalju Lepiku omaloomingulisel luulekonkursil ja saavutas II koha.

Palju õnne!

Aitäh, õpetaja Külliki Kaju!

Ettelugemise päeval II koht

Eesti Lastekirjanduse Keskuses toimus 20. oktoobril Euroopa kultuuripealinnale Tallinnale pühendatud ettelugemise  päevTallinn – legendide linn.

4C klassi õpilane Tristan Filantšuk saavutas II koha legendi „Kuidas Tallinn nime sai?“ (Allikas: Henno Käo „Maailma loomine“) ette lugemise eest.

Palju õnne!

Aitäh, õpetaja Tiina Vilmer!

 

Ettelugemise päeva “Tallinn – legendide linn” tulemustega saab tutvuda Eesti Lastekirjanduse Keskuse veebilehel aadressil: http://www.eltk.ee/news_item.2011-10-20.7553203317

II koht rühmvõimlemises

16 .oktoobril toimusid Eesti karikavõistlused rühmvõimlemise vahendikavades.

Piruett klubi rühm Impulss I võitis noorteklassis II koha.

Kümneliikmelises rühmas osalevad ka Olivia-Liina Oja (7B), Kristi–Rebeka Tiits ja Jessica Kurm (7A).

 

Palju õnne tublidele võimlejatele, nende juhendajatele ja lapsevanematele!

 

Võistluskava on võimalik näha aadressil: http://www.youtube.com/watch?v=qULyYqQ8OrQ

Ametlikud tulemused on Eesti võimlemisliidu kodulehel: http://www.eevl.ee/public/voistlustulemused/2011EEVL%20KV%20%20ruhmv%20A%20gr_noorte.pdf

Medalistid teatejooksudes!

4. oktoobril toimunud kesklinna linnaosa koolide 3.-7. klasside murdmaateatejooksu tulemused

Kesklinna meistriteks 4. klasside teatekrossijooksus tulid:

  1. Oliver Vilu 4A
  2. Ran Andre Pehka 4B
  3. Markus Maila 4C
  4. Karl Gregor Kool 4A
  5. Robert Lee 4B
  6. Kristopher Karma (varu) 4C
  7. Andre Kokuta (varu) 4A

5. klassi tütarlaste võistkond saavutas I koha, võistkonda kuulusid:

  1. Cecilia-Martina Mägi 5A
  2. Mari Raidma 5B
  3. Kirke Pollisinski 5B
  4. Rebecca Kristelli Sitska 5C
  5. Laura Maria Haukanõmm 5C

5. klassi  poiste võiskonda saavutas III koha, võistkonda kuulusid:

  1. Kaspar Kurm 5B
  2. Daniel Markus Vardja 5B
  3. Taavi Cristopher Tuisk 5C
  4. Gregor Mändma 5C
  5. Peeter Johan Taukar 5C

Murdmaajooksu meistrivõistluste parimad!

28. septembril peeti Hiiu staadionil  2011. aasta Tallinna koolinoorte murdmaajooksu meistrivõistlused.

Meie kooli parimana võitles koha esikolmikus välja 10B klassi õpilane Mariann Smolski, kellele kuulus II koht 10.-12. klassi tüdrukute 500m jooksus. Napilt jäi medalite jagamisest kõrvale tüdrukute 6.-9. klasside arvestuses 1000m jooksus end 88 osaleja seas IV jooksnud Elisabeth Truve 8C klassist. Esikümnesse jooksis end veel 10.-12. klassi poiste 3000m distantsil Karl Juudas 12C klassist.

Võistlustest võttis ühtekokku osa 49 põhikooli ja 40 gümnaasiumi. Põhikoolide arvestuses meie koolile seekord 6. koht ja gümnaasiumide arvestuses võitlesime 813 punktiga välja 4. koha.

Õnnitleme ja täname kõiki tublisid, kes kooli murdmaajooksu meistrivõistlustel esindasid!

Türgi keele olümpiaadilt kuld ja hõbe medal

Mõni kuu türgi keele õppimist tõi olümpiaadil esikoha

Suvel Ankaras toimunud ülemaailmalisel türgi keele olümpiaadil saavutas meie kooli 9A klassi õpilane Kristjan Muldre türgi keeles laulmise eest kuldmedali. 8A klassis õppiv Lisanna Männilaan pälvis hõbemedali türgikeelse luuletuse lugemise eest.

Loe lisa 19. septembri Pealinnalehest aadressil: http://www.pealinn.ee/index.php?pid=81&lang=5&nid=8941

Tulemuslik avastart teatejooksudes

XXX Tallinna Koolinoorte Spordimängudel 13. septembril (vihma ja tuult trotsides), saavutas II koha 10 x 60 m pendelteatejooksus põhikooli tütarlaste võistkond koosseisus:

  • Grete-Kai Teeäär 9B
  • Helge Lapõnin 9B
  • Kaisa Potisepp 8B
  • Saron Läänmäe 9C
  • Pille-Riin Paas 9C
  • Triin Alber 6B
  • Roberta Vaino 7A
  • Maria Kull 9A
  • Liis Nesler 9A
  • Silvya Krupp 9A

Põhikoolide arvestuses kolm paremat:

  • Tallinna Saksa Gümnaasium
  • Tallinna Reaalkool
  • Tallinna 21. Kool

III koha saavutas 4 x 400 m teatejooksus neidudele kooli koondvõistkond koosseisus:

  • Mariann Smolski 10B
  • Grete-Kai Teeäär 9B
  • Betti Nigul 12A
  • Reelika Reindoff 11C

Suur tänu ka gümnaasiumi neidudele, kes esinesid tublilt  10 x 100 m pendelteatejooksus!

Õnnitleme võistlejaid!
Aitäh juhendajatele-õpetajatele!

Võistlustel osales 48 gümnaasiumi ja 56 põhikooli võistkonda.
Kokku oli jooksmas 2464 õpilast.

XXX Tallinna Koolinoorte Spordimängudel

 

XXX Tallinna Koolinoorte Spordimängudel
XXX Tallinna Koolinoorte Spordimängudel
XXX Tallinna Koolinoorte Spordimängudel 13.09.2011

Maailmameister purjelauasõidus

8. b klassi õpilane Karl-Erik Saarm saavutas Taanis Skives toimunud
maailmameistrivõistlustel Formula klassi purjelauasõidus
Pro Kids arvestuses I koha.

Palju õnne surfi maailmameistrile!

Loe lisa: http://www.ekspress.ee/news/paevauudised/elu/maailmameister-karl-erik-saarm.d?id=57351178

 

SOCKme Euroopas 4. kohal!

Oslos toimus 4.-7. augustil Euroopa õpilasfirmade võistlus 2011, kus osales 34 riiki.

Eestit esindas meie kooli õpilasfirma SOCKme, kes kevadel tunnistati Eesti selle aasta parimaks õpilasfirmaks.

Õpilasfirma koosseisu kuulusid Airiin Kadakmaa, Kristjan Kangro, Artur Luhaäär, Carl Erik Puskar ja Karl-Alexander Sepp.

Äärmiselt pingelises konkurentsis saavutati 4. koht!

Palju, palju õnne!

Eesti meister tennises

8B klassi õpilane Hendrik Lutter tuli Eesti Noorte Meistrivõistlustel 12.-21.augustil 2011 16-aastaste poiste vanusegrupis Eesti meistriks tennise paarismängus.

Palju õnne!
http://www.tennistour.eu/et/tournament/158/grid

RoboMiku finaalvõistluselt III koht

Käesoleval kevadel, 22. märtsil toimus esmakordselt
RoboMiku üle-eestiline finaalvõistlus.

Finaalvõistluse ülesandeks oli ehitada ja programmeerida robot, mis suudaks
3-korruselisest mängumajast päästa mängukaru.

Võistlustel saavutas auhinnalise III koha Tallinna 21. Kooli, Nõmme Põhikooli ja
Inglise Kolledži võistkond Robojalg koosseisus:

Jaan Roop
Ramses Sepp
Martin Puškin
Juhendaja: Leivo Sepp

Tänu ja tunnustust jagati tublidele robootika huvilistele
Kadrioru Lossis toimunud Presidendi vastuvõtul.

Loe lisa aadressil:
http://www.robomiku.ee/?page_id=167

Eesti esindus esmakordselt lahtistel robootika meistrivõistlustel Hollandis

Juuni alguses käisid robootikahuvilised Tallinna 21. Koolist,  Nõmme Põhikoolist
ja Tartu Kivilinna Gümnaasiumist ühistiimina esimest korda Eestit esindamas
Euroopa lahtistel robootika meistrivõistlustel Hollandis.

Võistlustel osalenud 69. võistkonna seas tõi Eesti poiste kuue nädalaga valminud robot koju 24. koha.

Tartu Kivilinna Gümnaasiumi robootika õpetaja Sven Hendriksoni sõnul ehitasid roboti tema õpilased,
kaheksanda klassi poisid Martin Maidla, Gromet Spaal, Rimmo Rõõm ja Simmo Saan.

Võistlusel osalesid ka kaks Tallinna poissi, Jaan Roop Nõmme Põhikoolist ja
Ramses Sepp Tallinna 21. Koolist, kelle lahendada jäi kohapeal lisaülesanne,
projekti kirjutamine.

Loe lisa aadressil:
http://www.tartupostimees.ee/476224/pioneerid-kaisid-hollandis-maad-katsumas/