Supported languages
Follow us
XXI koolist XXI sajandi haridus

XXI koolist XXI sajandi haridus

Osalemine projektis “Questions for Europe – Answers from Europe!”

Erasmus+ projekti raames käisid viis kümnenda klassi õpilast Tuule Kangur, Rauno Arike, Karl-Juhan Kangur 10A, Torm Järvelill ja Markus Erik Torpel 10C klassist ning õpetajad Polina Martila ja Merike Kaus Leedus, Kelmes.

Eesti, Saksamaa, Poola ja Itaalia gümnasiste võõrustasid Kelmes asuva Jono Graiciuno Gümnaasiumi õpilased. Seal veedetud nädala jooksul tutvuti Leedu kultuuri, teiste projektis osalevate koolide õpilaste ning erinevate õppemeetoditega.

Vilniuses külastati Euroopa Komisjoni esindust ja arutleti Euroopa Liidus toimuvast.

Samas täideti ka olulisi ülesandeid, mis aitasid projekti käima lükata: igast valdkonnast valiti põhjaliku analüüsi põhjal välja küsimused, millele järgneva pooleteise aasta jooksul keskendutakse ja vastuseid leitakse.

Põgus, kuid ülevaatlik projektikohtumise tutvustus on leitav siit.

3. kohad teateujumise meistrivõistlustelt

Tallinna koolinoorte meistrivõistlustel  10x50m teateujumises saavutasid meie kooli neidude ja noormeeste võistkonnad III kohad.

Neidude võistkonna koosseis:

Saskia Tasane 12C, Kirke Pollisinski 12B, Kaisa Pollisinski 10B,  Kertu Pollisinski 7D, Johanna Maria Randma 11B, Marleen Akkermann 6C, Liilia Tõnisson 8B, Lilian Turban 11C, Helen Jaagant 6D, Johanna Hütt 9A, Martine Margna 8C.

Noormeeste võistkonna koosseis:

Andreas Ayrton Luhala 12A, Kristjan Pekk 12A , Rene Ron Vest 12C , Lennart Joosep Lumi 8A, Erik Anmann 10B, Trevor Kägo 6C, Sten Erik Rooba 6A, Gregor Artur Mäe 8C, Mark Tomi Wilhelm Vompa 9B, Martin Meier 7C, Jakob Laid 7D.

 

Palju, palju õnne!

Tänu kehalise kasvatuse õpetajatele ja treeneritele.

10×50 teateujumise koondprotokoll

 

Moeshow

Reedel, 25. jaanuaril oli põhjust tulla kooli aatriumisse, sest Tallinna 21. Kooli õpilaste loodud moekollektsioonid pakkusid harmoonias valgus- ja helimänguga uudset elamust kõigile moehuvilistele.

Kollektsioonide teemaks oli sel aastal “Kaasaegne tänavamood taaskasutatud riietest”, eesmärgiks juhtida tähelepanu keskkonnasäästliku moe võimalustele. Nii anti noortele moeloojatele võimalus kollektsiooni loomisel vanu riideid töödelda.
Kollektsioonide autoriteks olid 7.-12. klasside õpilased Tallinna koolidest, iga kollektsiooni loomisel-esitamisel oli tegev vähemalt üks 21. Kooli õpilane.

I koht – “PLASTIC”
Disainer Sarah Mia Haabma 8D

II koht – “FUNKY”
Pille-Riin Raie 10C ja Karmen Viinapuu 11C

III koht – “BORDEAUX”
Karmen Kikas GAG ja Susanna Antsmäe 10C

PALJU-PALJU ÕNNE!

“TÄNTÖN”
disainerid Eva Liisa Tamm ja Ursula Anton 7A

“NUQQ”
Hanna Tiina Pekk 10A

“THROWBACK”
Margareta Schönberg VGM ja Karmel Justina Loog  11A

“KASTIST VÄLJAS”
Sarlee Roosalu 11C

“EKSISTENTS”
Paula Mõik  ja Johanna Maria Randma 11B

“FLEUR INTÉRIEURE”
Lisette Liis ja Karoliina Villem  12A

“INDIVIDUALISM”
Kirke Britt Benjamin 12C

“AJUTINE”
Anna Gerda Nurmetalo 10B, Kristin Randla GAG ja Jasmine Põldemaa GAG

“NATUKENE ROHKEM VÄRVI”
Mairiin Kask ja Anna Kottel 9B

“MOEMAAILMA VÕLUD”
Carmen Lindström ja Eva-Lotta Akkermann 8D

“LUMELILL”
Victoria Koppel ja Kreete Liina Kreen 9A

Disainerite tööd hindas auväärne žürii – Gita Siimpoeg (EKA), Maria Tammeorg (Mammu Couture), Sonya Tomson (MJ  Models) ning Asmus Soodla (noor disainer, GAG)

Muusikalisi vahepalu esitasid Pluuto, Andreas ja Inger.

Ürituse idee autoriteks olid 9C klassi õpilased Maria Krjutškova ja Marsella Tamm. Korraldusprotsessi juhtis Keterin Vendt 9A, produtseeris Martin Raid 10C.

Korraldajad tänavad vabatahtlikke ja kooli inspitsiendigruppi!

Vaata pilte kooli pildialbumis

3. koht ja tunnustused klaverifestivalilt

Tallinna Huvikeskuses Kullo toimus 26. ja 27. jaanuaril klaveriõpilaste konkurss-festival MIT/t/MU/u/S, kus tunnustust pälvisid

Mia-Maria Miilen 5B, Helena Uuetalu 5A, Getter Veber 7B, Marten Joonas Ruut ja Kaspar Saakpakk 10B klassist.

Festivali žürii tõstis esile meie kooli õpilaste tublit esitust.

Festivali raames toimus ka konkurss „Prelüüd“, kus Mia-Maria Miilen saavutas III koha.

 

Palju, palju õnne!

 

Aitäh, klaveriõpetaja Helju Jaunzeme.

Auhinnad UNESCO rahvusvaheliselt BSP veebiviktoriinilt

UNESCO rahvusvahelisel Läänemeremaade koolide BSP veebiviktoriinil saavutasid 100% tulemusega auhinnad

Joonas Veskla ja Taavi Rannu 12C ning Kaisa-Mari Veinberg, Kelly Liis, Paula Mõik, Markus Maila ja Kristopher Karma 11B klassist.

  1. aasta viktoriinil osales 1214 võistlejat.

Palju, palju õnne!

Aitäh, õpetaja Riina Otsus.

Eripreemia kino Sõprus kirjanduskonkursilt

11C klassi õpilane Heneliis Notton pälvis kino Sõprus esmakordselt korraldatud kirjanduskonkursil eripreemia tööga „Katarsis“ poliitilise alatooniga teksti eest.

 Žürii hindas kirjatöö originaalsust, head keelekasutust ning filmipealkirjade kasutamise rohkust.

Aasta jooksul näidati kinos 258 täispikka filmi.

 

Palju, palju õnne!

3. ja 4. koht võistluselt TV 10 Olümpiastarti

19. jaanuaril toimus Lasnamäe kergejõustikuhallis TV 10 Olümpiastarti 48. hooaja II etapp, kus osales ligi 400 võistlejat 82 koolist.

Meie kooli võistkond saavutas kahe etapi kokkuvõttes IV koha.

Liidrikohal on Rakvere Reaalgümnaasiumi ja Laupa Põhikooli/Imavere Põhikooli ühendvõistkond, kes asusid juhtima juba avaetapil.

Individuaalselt saavutas III koha teivashüppes PN vanuseklassis tulemusega 2.51 Henri Apri 5A klassist.

Palju, palju õnne!

Tänu kehalise kasvatuse õpetajatele.

1. koht Teatrimälumängus

21. jaanuaril toimunud Teatrimälumängu eelvoorus saavutas meie kooli võistkond I koha.

Võistkonda kuulusid: Heneliis Notton , Luisa Susanna Kütson, Birgit Saar 11C, Meeri Elisabeth Paltmann 11A ja Eva Maria Aru 10C klassist.

Palju, palju õnne!

Aitäh, õpetaja Ingrid Paggi.

https://tmm.ee/haridus/teatrimang

Eelvoorus võistlesid koos Tallinna 21. Kool, Jakob Westholmi Gümnaasium, Gustav Adolfi Gümnaasium,  Tallinna Prantsuse Lütseum , Tallinna Järveotsa Gümnaasium, Vanalinna Hariduskolleegium II (10. klassi teatriharu), Tallinna 32. Keskkool.

3. koht riigikohtu kaasuskonkursilt

9B klassi õpilased Jürgen Hein ja Markus Järavere esinesid edukalt Riigikohtu XIV kaasuskonkursil ning nende töö „ Üldine kasu iga hinna eest“ saavutas III koha.

Tunnustusaktus toimus 14. jaanuaril Tartu Ülikooli muuseumi valges saalis.

Palju, palju õnne!

Aitäh, õpetaja Tiina Pikamäe.

Eesti rekordid kergejõustiku meistrivõistlustelt

13. jaanuaril toimunud mitmevõistluse Eesti meistrivõistlustel kergejõustikus parandasid 8C klassi tütarlapsed Elisabeth Pihela ja Anna Maria Millend Eesti rekordeid.

Neidude U16 60m tõkkejooksus sai Anna Maria Millend kirja uut siserekordit tähistava aja 8,77 ning sama vanuseklassi kõrgushüppe siserekordiks hüppas Elisabeth Pihela 1.80.

 

Palju, palju õnne!

Tänu treenerile ja lapsevanematele.

1. koht ja Euroopa meistritiitel VEX IQ robootika võistlusklassis

12.-13. jaanuaril peeti Soomes Euroopa meistrivõistlused VEX IQ robootika võistlusklassis, VEX IQ Challenge European Open 2019.

 Meie kooli VEX IQ robootika huviringi noored Jan Kenneth Toming, Alo Virunurm ja Jasper Tenso 5B klassist ja varuvõistleja Henrik Timmerman 6D, meeskond Vr masters, võitsid I koha ja tulid Euroopa meistriks programmeerimises ja sõiduoskustes, auhind Robot Skills Champion Award (VIQC), samas edestasid nad ka vanema võistlusklassi osalejaid.

 Kooli teine meeskond Update, koosseisus Edgar Peial, Kristjan Puidet 6D ja varuvõistlejad Mirko Kupits 5B ning Marten Lee 4D klassist saavutasid 6. koha.

Noorte juhendaja, õpetaja Mart Soobik kuulutati VEX IQ robootikas Aasta õpetajaks, auhind- Volunteer of the Year (VIQC).

Palju, palju õnne!

Aitäh, õpetaja Mart Soobik, õnnitleme Sind.

 

https://www.robotevents.com/robot-competitions/vex-iq-challenge/RE-VIQC-18-7516.html

Hõbemedal neidude võrkpalliturniirilt

14. jaanuaril toimunud Tallinna koolinoorte võrkpalli meistrivõistluste finaalturniiril saavutas gümnaasiumi neidude võistkond II koha.

 

Võistkonda kuulusid:

Mailis Pajumägi 12A

Mairit Pajumägi 12A

Regina Johanson 12A

Elina Meier  12A

Alexandria Liiv 12C

Nathalie Anett Haidla 11A

Grete Raie 11C

Karmen Viinapuu 11C

Pille -Riin Raie 10C

Maria Edala 10A

Karoline Katerine Tuisk 10B

 

Palju, palju õnne!

Tänu kehalise kasvatuse õpetajatele.

 

I koht – Tallinna Humanitaargümnaasium

III koht – Lilleküla Gümnaasium

 

Turniiril osales 33 võistkonda

2. koht vene keele võistluselt

12. jaanuaril toimunud üleriigilisel vene keele kui võõrkeele võistlusel „Русский язык – это просто и легко“ 7.-8. klasside õpilastele saavutas 8B klassi õpilane Miia Helena Allsalu II koha.

 Palju, palju õnne!

Aitäh, õpetaja Alla Kirillova.

Rakett 21 avavõistlusel olid edukad rohelised

Teisipäeval, 8. jaanuaril  2019 olid TalTechis võistlustules meie kooli LTT projekti Rakett 21 osalejad – 50 õpilast 8.-12.klassidest, et luua käepärastest vahenditest lahendusi ehituse, veetehnika, robootika ning teedeehituse probleemidele.

Võistluste käigus ehitati akvedukti, mõõdeti punkte, programmeeriti roboteid, määrati taimi jpm.

Erinevalt telemängu Rakett 69 formaadist, ei olnud meie mängus väljalangejaid. Põhivõistkonnad – rohelised, sinised ja punased  – moodustati TalTechi poolt koostatud kodutööde tulemuste põhjal, ka teised jätkavad võistlust, et jõuda edaspidi favoriitide hulka.

I koha võitis roheline võistkond koosseisus:

Karita Särekannu 12A,

Elise Tuulemäe 10A,

Siim Pender 10A,

 Kaspar Saakpakk 10B,

 Anni Marie Maripuu 9C,

 Jakob Soosaar 8A ja

 Jens Martin Mikk 8D.

Finaal toimub esmapäeval, 29. aprillil. Vahepeal võtavad  õpilased mõõtu  koduste ülesannete lahendamises, et pääseda finaalis põhivõistkondadesse.

Presidendi kultuurirahastu reaalainete eripreemia pälvis Alar Pukk

Presidendi kultuurirahastu reaalainete eripreemia pälvis Alar Pukk

President Kersti Kaljulaid andis 8. jaanuaril üle presidendi kultuurirahastu reaalainete eripreemia, mille pälvis meie kooli matemaatikaõpetaja Alar Pukk ja noore haridustegelase preemia Kiusamisvaba Kooli tegevjuhile Triin Toomesaarele.

Õpetaja Alar Pukk on põhjalikult tegelenud uurimusliku õppe metoodikaga ning koostanud ja katsetanud uudse sisuga metoodilisi materjale.

Samuti on ta loonud suurel hulgal digitaalseid gümnaasiumi matemaatika õppematerjale ka teistes koolides kasutamiseks.

Palju, palju õnne!

Koolipere tänab Sind.

Tallinna XXI Kooli edust Jaapanis ilmunud raamatus

Tuntud Jaapani ärialaste raamatute kirjastus Diamond, Inc avaldas jaapani keeles raamatu „Tsumaranakunai Mirai“, mis tutvustab Eesti saavutusi erinevates eluvaldkondades, sh hariduses, millest autorite Takeshi Kojioma ja Tatsuya Hirohata arvates peaks Jaapan õppima.

Hariduse hea käekäigu näitena tutvustatakse PISA uuringute väga häid tulemusi ning Tallinna XXI Kooli edukat tegevust kaasaegse õppeasutusena kooli väärtuste elluviimisel, õppekava arendamisel ja kaasaegse ettevõtlus-robootika õppesuuna rakendamisel.

Kooli toimetamistest räägib raamatus direktor Meelis Kond, robootikaõpetust tutvustab õpetaja Rasmus Kits.

1. koht saalihokis

Sparta team Automaailma 2005- ja nooremate saalihokivõistkonna koosseisus saavutas

6A klassi õpilane Ander Sikk 4.- 6. jaanuaril toimunud Helsinki Floorball Cupil I koha.

Palju, palju õnne!

Tänu lapsevanematele ja treeneritele.

Kuldse maski auhinna pälvis Lotta Lizbeth Hirv

Kaari Sillamaa Laste Kaunite Kunstide Kooli auhinnagalal jagati erinevates kategooriates tiitleid  aasta parimatele noortele. 9A klassi õpilane Lotta Lizbeth Hirv pälvis Kuldse maski aasta karakternäitleja auhinna.

Palju, palju õnne!

Noor luuletaja ERRi jõulusalmide konkursil

Eesti Rahvusringhäälingu jõulusalmide konkursil osutus 1150 esitatud luuletuse seast 13ne parima sekka valituks 9A klassi õpilase Hanna Grete Rebaseluuletus “Moodne päkapikk”, mida loeti Elisabet Reinsalu poolt Eesti Rahvusringhäälingu tele- ja raadio pühadeprogrammis ette
23.-25.detsembril.

Palju, palju õnne!

Noore luuletaja mõlemad konkursile esitatud salmid on üleval ka ERR-i koduleheküljel.

Kuldtoetaja tunnustus Kesk-Läänemere ühisõpilasfirmade projektis

Kool pälvis Kesk-Läänemere ühisõpilasfirmade projekti lõpuseminaril SEB Innovatsioonikeskuses Kuldtoetaja tunnustuse.

Ühisõpilasfirmade projekti käigus loodi kolmel õppeaastal pea 80 ühisõpilasfirmat Soome, Rootsi, Läti ja Eesti õpilaste vahel.

Koos arendati toodet, võeti osa innovatsioonilaagritest ning erinevate riikide laatadest, õpiti lähiriikide suhtlus- ja ärikultuuri.

Projekti õnnestumisele aitas Tallinna 21. Kool kaasa iga-aastaste rahvusvaheliste konverentside korraldamisel, nende juhtimisel ning laatade läbiviimisel, osalemisel.

Kaasatud oli ja oma panuse andsid ligi sada kooli õpilasfirmade liiget.

Projekti rahastas Interreg Central-Baltic programm Euroopa Regionaalarengufondist.

3. koht linnuviktoriinil

14. detsembril toimunud ülelinnalisel linnuviktoriinil saavutas meie kooli võistkond III koha.

Võistkonda kuulusid: Anna-Britt Lubja, Anett Tamm, Eliise Marie Leetsar 10A, Enlil Sonn 10B, Karin Kuum 10C.

Palju, palju õnne!

Aitäh, õpetaja Riina Otsus

2. koht ja isiklik rekord kolmikhüppes

Jaak Uudmäe auhinnavõistlusel kolmikhüppes saavutas 9A klassi õpilane

David Jaanson P-15 vanuseklassis isikliku rekordiga 12.61 II koha.

Konkurentsi pakkusid Läti parimad võistlejad.

 

Palju, palju õnne!

Tänu treenerile ja lapsevanematele.

 

http://www.ekjl.ee/content/editor/files/Tulemused/2018/tul_Uudm%C3%A4e20181215.pdf

Haridusameti missioonipreemia 2018 sai Juta Hirv

Tallinna Haridusamet annab tänavu esimest korda välja missioonipreemia, et tunnustada inimesi, kes oma tegevusega toetavad haridusameti missiooni elluviimist. Konkursile esitati üle 30 kandidaati. Missioonipreemia said kolm teenekat haridustöötajat, nende seas meie kooli direktori asetäitja-arendusjuht Juta Hirv.

Veel omistati preemia Jaan Paasile, kauaaegsele Tallinna Lilleküla Gümnaasiumi direktorile ja Marika Leemetile, tunnustatud eripedagoogile, Tallinna Tondi Põhikooli õppejuhile.

Õnnitleme Juta Hirve kogu koolipere poolt!

Lydia Rahula pälvis Gustav Ernesaksa Fondi peapreemia

12. detsembril anti Estonia kontserdisaalis üle Gustav Ernesaksa Fondi 2018. aasta stipendiumid, kus peapreemia pälvis muusikaõpetaja ja dirigent Lydia Rahula.

Preemia andis üle dirigent ja Eesti Meestelaulu Seltsi juhatuse esimees Hirvo Surva, kes iseloomustas tänavust võitjat kui kirglikku meeste laulu edendajat,

kes on andnud olulise panuse Eesti järgmise põlvkonna noorte lauljate kasvatamisel nii dirigendi kui pikaaegse muusikaõpetajana.

Sarnaselt Gustav Ernesaksale on tema kirg ja elutöö olnud poiste laulu populariseerimine ja seeläbi uue põlvkonna meeslauljate kasvatamine.

Palju, palju õnne!

1., 2. ja 3. kohad Rävala klubi 10. kirjutamiskonkursilt

Rävala klubi 10. kirjutamiskonkursil saavutasid põhikooli õpilased väga häid tulemusi.

II kategoorias oli osalejaid 92, kus I koha saavutas Otto Gustav Kalaus, II koha Nora Uurimäe ja III koha Katarina Veltri 6B klassist.

III kategoorias osales 63 kirjutajat, kus I koha saavutas Grete Laura Kunnas ning III koha Õnneliis Pappel 9C klassist.

Äramärgitud tööd II kategoorias:

6B klassi õpilased Mirjam Root, Maria Kuusk ja Ruth Mary Onga.

III kategooria äramärgitud tööd: Ekke Julius Hellat ja Mark Mehilane 9C klassist.

Palju, palju õnne!

 

Aitäh, õpetaja Külliki Kaju

2. koht ja eripreemia noorte pianistide konkursil

5A klassi õpilane Kasper Joel Nõgene saavutas Eesti noorte pianistide konkursil

„Eesti kõla VII“ 2. koha ja eripreemia Eesti helilooja teose parima esituse eest.

Palju, palju õnne!

Tänu klaveriõpetajale ja lapsevanematele.

 

1. koht Tallinna linna 7. klasside inglise keele viktoriinil

6. detsembril toimunud ülelinnalisel 7. klasside õpilaste inglise keele viktoriinil saavutasid I koha Eva-Lota Puusepp 7B ja Jenna Jõerand 7D klassist.

Viktoriini teema oli “USA linnad (Los Angeles, San Fransisco, Seattle) – kultuur, ajalugu, geograafia, vaatamisväärsused”.

Palju, palju õnne!

Aitäh, õpetajad Ruth Kallas ja Merle Teever.

1. koht kesklinnakoolide kombineeritud teatevõistluselt

4. detsembril toimus Kalevi Spordihallis Tallinna kesklinna koolide 5. klasside kombineeritud teatevõistlus, kus meie kooli võistkond saavutas I koha. Kokku osales 14 kooli.

Võistkonda kuulusid järgnevad õpilased:

  • Mark Alan Rämmal 5A
  • Sander Kottel 5B
  • Jan Kenneth Toming 5B
  • Lauara Lehiste 5B
  • Laura Hallik 5B
  • Joosep Jallai 5C
  • Oscar Pihela 5C
  • Pärli Karmela Parras 5C
  • Karmen Vapper 5C
  • Katarina Heinamäe 5C
  • Marta Johanna Visnapuu 5D
  • Kaspar Tomingas 5D

Palju, palju õnne!

Tänu kehalise kasvatuse õpetajatele.

Esinemine Rahvusooper Estonia videokonkursil

9A klassi õpilased Lotte Teemets, Hanna Grete Rebane, Regina Luik, Johanna Hütt, Kreete Liina Kreen ja Victoria Koppel osalesid edukalt “Rahvusooperi jõuluvideo” konkursil.

Nende video pälvis tunnustuseks meeneauhindu, kiidusõnu žüriiliikmetelt ning teatrijuht Aivar Mäelt.

Õnnitleme!

Võistkond tänab oma toetajaid.

I kohad vokaalansamblite võistluselt “Volüüm 19”

2. detsembril toimunud vokaalansamblite võistlusel Volüüm 19 saavutas I koha 5A klassi ansambel  „Stepsel“.

8A klassi õpilane Rauno Mikser pälvis eripreemia väga hea klaverisaate eest.

Võidukas ansamblis laulavad:

  • Henri Apri
  • Rihard Tõru Klomann
  • Astrid Kristjankroon
  • Pauliina Kütson
  • Linda Lille
  • Hans Henrik Miikre
  • Johanna Papp
  • Thomas Hillar Teder
  • Thomas Eric Tõkke
  • Hedvig Varustin

I koha saavutas ka gümnaasiumi segaansambel, koosseisus:

  • Eliise Marie Rebane 11A
  • Meeri Elisabeth Paltmann 11A
  • Märt Tender 11A
  • Karl Markus Tarre 11A
  • Martin Poks 11A
  • Mark Alexander Ummelas 11C
  • Luisa Susanna Kütson 11C
  • Brenda Pärtel 11C
  • Moon Lokk 11C
  • Yvet Maxine Kopti 11C

Palju, palju õnne!

Aitäh, õpetajad Lydia Rahula ja Kristjan Õmblus.

Tallinna 21. Kooli võistkonnad esinesid edukalt Robotexil 2018

Robootikafestivalil Robotex toimus esmakordselt “CyberSecurity meets Robotex” võistlus põhikoolide, gümnaasiumide ja kutsekoolide kübertalentide meeskondadele.

Gümnaasiumi võistkond saavutas I koha ning koolide üldarvestuses võitis samuti meie kool I koha.

KüberPähkli koolivoorudes osales kokku 52 kooli.

Võiduka gümnaasiumi meeskonna koosseisus lahendasid 2 tunni jooksul keerukaid ülesandeid 11A klassi õpilased Karmel Justina Loog ja Karl-Kevin Köörna, Hugo Jõks 12A ja Sabina Liselle Zahharov 10C klassist.

Õpilased pidid kodeerima arvutikeelest välja sõnumi, lahti krüpteerima raamatu järgi mõistatusi, selgitama serverikapi juhtmete sasipuntrast õiged ühendused jms.

Robootikavõistlusel Robotex 2018 saavutas oma vanuserühmas I koha meeskond Update, koosseisus Edgar Peial ja Kristajan Puidet 6D ning Mirko Kupits 5B klassist.

II koha saavutas kooli 5B klassi võistkond Vr Masters, koosseisus Jasper Tenso, Jan Kenneth Toming ja Alo Virunurm ning pälvisid eriauhinna.

Üldarvestuses saavutasid robootikavõistkonnad II koha.

Palju, palju õnne!

Aitäh, õpetaja Mart Soobik ja tänu arvutiõpetajatele.

2. koht kombineeritud teatevõistlustelt

28. novembril toimus Kesklinna linnaosa koolide 3. klasside kombineeritud teatevõistlus, kus meie kooli võistkond saavutas II koha. Kokku osales 15 kooli.

Tubli võistkonna koosseis:

Christel Puhm 3D

Ciona Lapidus  3D

Rebecca Sermat 3B

Susan Sarapuu 3B

Marcella Mio Loit 3A

Bianca Põdra 3B

Kert Tomingas 3C

Meelis Jallai 3C

Hugo Tirs 3C

Samuel Kirsipuu 3A

Harris Mattias Tammai 3A

Julius Aljas 3C

Palju, palju õnne!

Tänu 3. klasside kehalise kasvatuse õpetajatele

3. koht sulgpalli meistrivõistlustelt

Koolinoorte sulgpalli meistrivõistlustel põhikoolide arvestuses saavutas meie kooli võistkond III koha.

Võistkonna koosseisus mängisid

  • Märten Ühtegi 6B
  • Kärolin Kerem 9B
  • Keith Lysandra Luigas 8D
  • Anita Väli 8A

Keith Lysandra Luigas saavutas individuaalselt II koha.

Palju, palju õnne!

Tänu kehalise kasvatuse õpetajatele.

2. koht noormeeste jalgpalli meistrivõistlustelt

28. novembril toimunud Tallinna koolinoorte jalgpalli meistrivõistlustel saavutas gümnaasiumi noormeeste võistkond II koha.

Edukas võistkonnas mängisid: Lars Markus Linnupõld, Sven Reintak, Ott- Kaarel Vään 11B, Frank Kenneth Liblikmann 11C, Mattias Männilaan 10C, Gregor Mändma, Markus Meresma, Kaspar Kurm, Taavi Christopher Tuisk 12A, Mark- Deimon Loog, Oskar Viirand, Sander Moppel 12C, Hugo Henrik Leht, Rasmus Laumets 10B, Hugo Georg Kalaus 10A,  Daniel Markus Vardja 12B.

Palju, palju õnne!

Aitäh, kehalise kasvatuse õpetajad.

Üleriigilisel ettevõtlikkuskonkursil noppis Tallinna 21. Kool neljas kategoorias esikohad

27. novembril toimus Kultuurikatlas Haridus- ja Teadusministeeriumi ettevõtlusõppe programmi Edu ja Tegu ettevõtluskonkursi auhinnagala.

Konkursi eesmärgiks oli innustada ja motiveerida õpilasi, õpetajaid ja ettevõtjaid, kes annaksid Eestile edasiliikumiseks uut hoogu ja energiat, väärtustades nii ärilist kui sotsiaalset ettevõtlikkust.

Auhinnagala kujunes Tallinna 21. Koolile erakordselt tulemuslikuks, sest viiest kategooriast neljas saavutati esikohad.

Auhinna Äritegu 2018 kategoorias saavutas I koha õpilasfirma Best Ice, kes toodab Kalevi kommidest jäätist, tiitli Aasta ettevõtlik õppur pälvis 12C klassi õpilane Merilin Priilinn-Türk, kes on ka üks õpilasfirma Best Ice eestvedajatest.

Aasta ettevõtlik õpetaja on Elbe Metsatalu ning Aasta ettevõtlusõppe mentor tiitli sai vilistlasest õpetaja Andre Hindremäe.

Konkurss oli pühendatud Eesti Vabariigi 100. sünnipäevale, kus juhtmõtteks oli: Teeme ettevõtlike tegudega Eestile kingituse.

Tulemuslik esinemine konkursil oli kingitus ka Tallinna 21. Kooli 115. aastapäevaks, samas ka kinnitus pälvitud tiitlile Euroopa ettevõtlik kool.

dav
dav

1. koht jalgpalli meistrivõistlustelt

27. novembril toimunud Tallinna koolinoorte jalgpalli meistrivõistlustel saavutas meie põhikooli poeglaste võistkond I koha.

Edukas võistkonnas mängisid:

 Markus Järavere 9B

Karl Gustav Kokka 9C

Siim Martti Kubensky 9C

Henrik Mürk 9C

Miikael Johann Raassalu 9C

Rocco Robert Shein 9C

Henrii- Daniel Ustaal 9C

Daniel Martanov 9C

Silver Rasmus Kubensky 8D

Andreas Georg Neimar 8C

Mikk Johannes Siitam 8C

Frank Valge 8C

Christopher Tamberg 8C

 

Palju, palju õnne!

Aitäh, kehalise kasvatuse õpetajad.

Edasipääs keemiaviktoriini 2. vooru

Tallinna XIX keemiaviktoriinil võistlesid tublilt Karl Väärtnõu, Maris Põdersalu 11A  ja Scarlet Voolar 12A klassist ning jõudsid teise võistlusvooru, mis toimub märtsis 2019. aastal.

Juhendaja: Lilian Kippasto

3. koht matemaatikavõistluselt Mathable

15. novembril toimunud Harjumaa IV Koolinoorte Mathable’i võistlustel saavutas 2.-3. klasside arvestuses  III koha Rebeka Tamm 2D klassist.

Palju, palju õnne!

Võistlusel osalesid ka õpilased 4., 5. ja 6. klassidest.
Iris Laidvee 2D
Rasmus Jaanson 4D
Markkus Pukk 5B
Peter William Stokes 5B
Sten Erik Rooba 6A

Aitäh, õpetajad Marju Meremäe ja Aili Salum.

 

3. koht rahvusvaheliselt judoturniirilt

11C klassi õpilane Carl-Gustav Kont saavutas Tartus 17. novembril toimunud K. Keeraku 18. Rahvusvahelisel judoturniiril

U-18 vanuseklassis -66kg III koha.

Palju, palju õnne!

Tänu treenerile ja lapsevanematele.

1. koht ja võidukarikas jalgpallivõistluselt

15. novembril toimunud kesklinnakoolide 5. klasside poiste jalgpalli finaalvõistlustel saavutas meie kooli võistkond I koha ja võidukarika Poeglaste jalgpalli võitja 2018.

Võidukas meeskonnas mängisid:

Alexander Matthew Sentifolie 5a

Mark Alan Rämmal 5a

Henri Apri  5a

Holger Paulus 5b

Kaarel Tropp 5b

Oscar Pihela 5c

Joosep Jallai 5c

Mart Anga 5c

Mattias Metsma 5c

Uku Schneider 5c

Martti Rehemäe 5c

Kaspar Tomingas 5d

Gregor Kalviste 5d

 

Palju, palju õnne!

Tänu kehalise kasvatuse õpetajatele.

  

Kuldmedal vabaujumises

9. novembril toimunud Ujumise Noortesarja I etapil võitis 6D klassi õpilane Helen Jaagant 2006.a. sündinud tüdrukute 400 m vabaujumises kuldmedali, ajaga 5.12,65.

Palju, palju õnne!

Tänu treenerile ja lapsevanematele.

Kirjutamisvõistlus TUUM gümnaasiumiõpilastele

Haridus- ja Teadusministeerium kutsus gümnaasiumiõpilasi osa võtma 28.-29. septembril Vikerraadios seitsmendat korda toimuvast keelevõistlusest „ Tuum“, mida korraldavad Tartu Ülikooli eesti ja üldkeeleteaduse instituut ja  Eesti rahvusringhääling koostöös Emakeele Seltsi ja Eesti Emakeeleõpetajate Seltsiga.

Meie koolist võttis osa 30 õpilast, neist kolm: Torm Järvelill, Sabina Liselle Zahharov,  Sandra Saskia Kärmas – mahtusid 25 parema kirjutaja hulka.

Tänu tublidele kirjutajatele!

Aitäh, õpetaja Külliki Kaju.

Võistlusele laekus sel aastal kokku 105 tööd.

Žürii esimees  Tiit Hennoste Tartu Ülikoolist kiitis esimese 25 õpilase head kokkuvõtte kirjutamise oskust.

Loometöö preemia kirjutamiskonkursilt

9A klassi õpilane Hanna Grete Rebane saavutas Tartu-teemalisel kirjutamisvõistlusel VILJAKA LOOMETÖÖ PREEMIA.

Lühivormide kirjutamise konkurss toimus Tartu Laste- ja Noortekirjanduse festivali raames.

Palju, palju õnne!

Aitäh, õpetaja Leelo Valgma

Image

Ilmunud on õpetaja Tiina Meeri suurteos Kudumiskool 2. raamat

Kunstiõpetaja Tiina Meeril ilmus 8. novembril trükist üle 200 leheküljeline raamat Kudumiskool 2.

Tiina Meeri jagab oma oskusi, loovust ja loomingut meelsasti kõikide huvilistega, tema moto:

 Õnnis on olla looja.

Raamat on illustreeritud rohkete fotode ja mustriskeemidega, lisaks kajastab autor hulgaliselt erinevaid töövõtteid.

Palju õnne ja jätkuvat loomisrõõmu, hea Tiina!

KoKoKo 9.-10. novembril Pärnus

9.  ja 10. novembril toimus Pärnus kolme kooli Tartu Hugo Treffneri Gümnaasiumi, Pärnu Sütevaka Humanitaagümnaasiumi ja Tallinna 21. Kooli iga-aastane kokkusaamine KoKoKo. Põnev koosõppimine ja tegutsemine on kestnud koolide vahel juba 17 aastat.

Seekordse kohtumise  teema oli Läti Vabariik 100.

Lahendati ülesandeid ajaloost, kirjandusest, esitati muusika, kunsti projekte ning võisteldi inglise, saksa, vene ja prantsuse keeles.

Läti teema kinnistamiseks toimus  hariv mälumäng.  Võisteldi Läti populaarsetel spordialadel, võeti mõõtu humoorikatel teatevõistlustel, kus edukaimaks osutus 21.kool.

Õpetajad ja koolijuhid vahetasid kohtumisel parimaid praktikaid ning arutlesid haridussüsteemi tulevikuarengute teemadel.

Koostööpartneritega õpiti Läti õpetajate juhendamisel ka naaberrahva keelt, luuletaja Contra rääkis läti kirjandusest ja selle tõlkimisest, õhtut sisustas rahvamuusikaansambel Lätist, kes esitas läti ja liivi rahvamuusikat

Järgmise koostöökohtumise  korraldab 2019. aastal Tallinna 21. Kool.

1. ja 2. koht sportakrobaatikas

3.-4. novembril toimunud sportakrobaatika võistlustel Open Tallinn 2018 saavutasid 5C klassi õpilased kõrgeid tulemusi:

LASTE KLASSI KOLMIKUTE ARVESTUSES
I koht Rochelle Lins koos Sofia Hämäläineni ja Anna-Lotta Ahoga (Akrobaatika Kool)

LASTE KLASSI TÜTARLASTE PAARIDE ARVESTUSES
II koht Anete Arna koos Sofia Viikandiga (Akrobaatika Kool)

Palju, palju õnne!

Tänu treenerile ja lastevanematele.

Foto: Margus Terasmees

Foto: Tuuliki Kasonen

8C klassi õpilane Natali Vei on Eesti meister iluvõimlemises

Natali Vei 8C klassist on Eesti juunioride meister iluvõimlemise rühmkavades.

Natali võistleb VK Piruett/VK Elegance/Tallinna Spordikool koondrühmas.
Rühm võitis ülekaalukalt nii Eesti karikavõistlused kui meistrivõistlused ning esindab Eestit 2019.a.
Euroopa meistrivõistlustel ja juunioride maailmameistrivõistlustel.

Palju, palju õnne!
Tänu treenerile ja lapsevanematele

Pronksmedal judos

3. novembril Tamperes toimunud rahvusvahelisel judovõistlusel Finnish Judo Open saavutas 12B õpilane Daniel Markus Vardja M21-66 kategoorias III koha.

Palju, palju õnne!

Tänu treenerile ja lapsevanematele

3. koht SUMO meistrivõistlustelt

11C klassi õpilane Carl-Gustav Kont saavutas Rakveres 28. oktoobril  toimunud SUMO Euroopa Noorte Meistrivõistlustel U-18 vanuseklassis -60kg III koha.

Palju, palju õnne!

Tänu treenerile ja lapsevanematele

Matemaatikavõistluse kõrged kohad

Nuti-Mati matemaatika I etapi võistlused on lõppenud. Tippspordi klassis saavutas esimese koha Liilia Tõnisson 8B ja teise koha Andreas Leetsar 5B.

Täname ka õpetajaid Marju Meremäed ja Alar Pukki.