Supported languages
Follow us
XXI koolist XXI sajandi haridus

XXI koolist XXI sajandi haridus

3. koht karates

23.02.2019 Tallinnas toimunud Eesti meistrivõistlused karates saavutas 7C klassi õpilane Ivar Niine  U14 katas 3. koha ja U14 + 52 kg poiste kumites III koha.

Palju, palju õnne!

Tänu treenerile ja lapsevanematele.

3. ja 4. koht vene keele olümpiaadilt

Olümpiaadi vene keel võõrkeelena Tallinna piirkonnavoorus esinesid edukalt 10B klassi õpilased.

Triine Elise Metsla saavutas III koha  ja Anna Gerda Nurmetalo IV koha.

Triine Elise Metsla võistleb edasi üleriigilisel vene keele olümpiaadil.

Palju, palju õnne ja edu!

Aitäh, õpetaja Irina Kotovitš.

Kooliõpilaste näitus Tartu Kunstimuuseumis

Tartu Kunstimuuseumi projektiruumis on alates 22. veebruarist avatud näitus kooliõpilaste kunstikonkursile „Sõbrad minu elus“ saabunud parematest töödest. Tallinna XXI Kool on esindatud seitsmendate klasside ühistööga “Sõbrad telefonis”. Töö tegemist juhendas Ilmi Laur-Paist. Kokku saabus konkursile 1085 kunstitööd 98 koolist üle Eesti. Nende hulgas oli väga palju nii sisuliselt kui tehniliselt huvitavaid töid, kuid valikusõela läbisid ja näitusele jõudsid neist 101 paremat.

Näitus annab värvika pildi sellest, kuidas koolilapsed ja -noored mõtlevad sõprusest. Erinevates tehnikates valminud kunstitöödesse on jäädvustatud nii parimate sõprade portreed, kui tegevused, mida ühiselt tehakse. Näituselt leiab nii rõõmsaid, tõsiseid kui humoorikaid mõtisklusi sõpruse leidmise ja hoidmise kohta.

Näitus jääb avatuks kuni 31. märtsini.

7a, b, c, d klassi ühistöö “Sõbrad telefonis”

 

Nutispordi eelvõistluste parimad on selgunud

Nutispordi eelvõistlustel osales seekord rekordiline arv ehk 8651 nutisportlast.

Meie kooli parimad on I koha omanikud Andreas Leetsar 5B ja Liilia Tõnisson 8B klassist.

Tublid tulemused saavutasid ja jätkavad võistlemist piirkonnavoorus ka 1D klassi õpilased Georg Osman ja Britta Rohtaru, 5A klassi õpilased Marius Alexander Kompus, Hedvig Varustin ja Harriet Lämmergas, Anette Kipso 7B, Mattias Tõnisson 6A, Eva-Lota Puusepp 7B ning Getter Veber 7B klassist.

Piirkonna finaalvõistlus toimub Tallinna Kristiine Gümnaasiumis reedel, 22. märtsil.

Õnne ja edu!

Aitäh ja palju tänu, õpetajad Endla Üksti, Kaide Sõeroja, Aili Salum, Marju Meremäe, Alar Pukk.

2. koht saalihokis

Tallinna Koolinoorte meistrivõistlustel  saalihokis saavutas meie kooli meeskond II koha.

Võistkonna koosseisus mängisid:

Ander Sikk 6A

Markus Voor 6A

Andreas Georg Neimar 8C

Frank Valge 8C

Artur Sepp 9A

Karl Gustav Kokka 9C

Rocco Robert Shein 9C

Henrii-Daniel Ustaal 9C

JordanNassar 8C

 

Palju, palju õnne!

 

Aitäh kehalise kasvatuse õpetajatele ja treeneritele, Pedai Robin ja Loog Mark-Deimon 12C klassist.

 

 

7. klasside õpioskuste võistluse parimad

20. veebruaril autasustati 7. klasside õpioskuste võistluse Eesti rahvussümbolid koolivooru parimaid.

I koht 7B klassi võistkond, videoõppematerjal Paekivi, formaadis Õpilaselt õpilasele.

Võistkonnas:

Jako Julius Schmid

Anette Kipso

Eva-Lota Puusepp

Magnus Paavel

Tim Mattias Juksaar

 

II koht  7C klassi võistkond, innovaatilise Instagrammi vormis plakat Rukkilill – Rukkilillele loodi oma Instagrammi konto.

Võistkonnas:

Marta Ellermaa

Stella Maarja Kombo

Triinu-Liisa Mäeorg

Karolina Korindt

Isabel Zimmermann

 

III koht 7B klassi võistkond  plakat HUNT – eripreemia visuaalse loometöö eest.

Võistkonnas:
Rahel Lauren Lins

Saskia Hermlin

Carolina Emilia Sade

Getter Veber

Liselle Valge

 

ERIPREEMIAD

7A plakat „Lilleke ohus“  – eripreemia keskkonnateadliku käsitluse eest.

Võistkonnas:

Eva Liisa Tamm

Ursula Anton

Gete-Berit Labo

Karolina Krautmann

Heidi Raadik

 

7B video Paekivi – eripreemia humoorika lahenduse eest.

Võistkonnas:

Oliver Koel

Rene Kurvits

Henry Rauniste

Orlando Merino

Arpo Kohv

 

7D esitluskava „Suitsupääsuke“ 7D

Eripreemia sisuka ja visuaalselt kauni teostuse eest

Võistkonnas:

Raian Riisna

Karolina –Anette Tiits

Jenna Jõerand

Alina Školjar

Lisette Kuuseorg

Õpioskuste võistluse piirkonnavoorus võistleb edasi I koha saavutanud 7B klassi võistkond.

 

Palju õnne ja edu!

 

Aitäh klassijuhatajad, Ruth Kallas, Ilmi Laur-Paist, Maarika Paun, Ester Barkala.

2. ja 3. kohad kesklinnakoolide suusavõistlustelt

Kesklinnakoolide 1.-5. klasside poiste arvestuses saavutas II koha Stever Juhandi 3B ja III koha Patric Tobias Pindma  4A klassist.

1. – 5. klasside tütarlaste arvestuses tuli medalile 3B klassi õpilane Susan Sarapuu, kes saavutas II koha.

Palju, palju õnne!

Tänu kehalise kasvatuse õpetajatele.

Aasta inimene 2018

19. veebruaril Lennusadamas toimunud Kesklinna haridustöötajate pidulikul vastuvõtul

pälvis tunnustuse Aasta inimene klassiõpetaja Helina Nael.

 

Palju, palju õnne!

1. koht kunstiolümpiaadilt

12C klassi õpilane Bibiana Aarma saavutas kunstiõpetuse Tallinna piirkonnavoorus I koha ja võistleb edasi üleriigilisel olümpiaadil.

Palju, palju õnne ja edu!

Aitäh, õpetaja Tiina Meeri.

2. koht võrkpallivõistlustelt

Tallinna võrkpalli meistrivõistluste finaalis saavutas gümnaasiumi noormeeste võistkond II koha!

Võistkond mängis koosseisus:

 

Artur Valdeko Paavel 10A

Torm Järvelill 10C

Erkki Koitla 10C

Joan Villem Puusaag 10B

Mattias Männilaan 10C

Otto Karl Närska 10C

Fred-Erik Penu 10B

Robert Lee 11A

Markko Ladvas 11A

Kristopher Karma 11B

Markus Maila 11B

 

Palju, palju õnne!

Aitäh, kehalise kasvatuse õpetajad.

Kõnevõistluse tulemused

Esmaspäeval, 18. veebruaril toimus 8.-12.klasside õpilastele kõnevõistlus “Sada aastat Eesti Vabariigi riigikeelt“. Võistlusel osales kahes vanuserühmas kokku 25 õpilast.

 

Zürii, koosseisus

Vil! Karin Vene – EKSPRESS MEEDIA AS arendusdirektor  ja juhatuse liige,

Vil! Rasmus Rammo – Tallinna Ülikooli ajakirjanduse eriala üliõpilane ja ajalehe “Postimees“ ajakirjanik,

Kristiin – Heleen Toovis – Õpilasesinduse president,

hindas võistlustulemusi järgmiselt:

 

I koht nooremas vanuserühmas – Artur Sepp 9A, juhendaja – õp. Leelo Valgma

I koht vanemas vanuserühmas –  Luisa Susanna Kütson 11C, juhendaja –  õp. Külliki Kaju

II koht vanemas vanuserühmas – Kirke Brit Benjamin 12A, juhendaja – õp.Merle Kaldjärv

III – IV koht vanemas vanuserühmas – Hugo Jõks 12A, juhendaja – õp. Merle Kaldjärv

ja Sandra Saskia Kärmas 10B, juhendaja – õp. Külliki Kaju

 

eripreemia – Uku Mart Rulli 10C, juhendaja – õp.Külliki Kaju

 

Zürii tunnustas osalejate väga head keelekasutust ning kõnede eriilmelisust ja  sisukust.

 PALJU – PALJU ÕNNE!

 Kõnevõistluse võitjate autasustamine toimub emakeelepäeval.

 

1. ja 3. koht kergejõustiku meistrivõistlustelt

Laura Mõik 9B klassist saavutas Eesti meistrivõistlustel 800m tütarlaste U18 vanuseklassis I koha.

9A klassi õpilane David Jaansoni saavutas Eesti  talvistel meistrivõistlustel kergejõustikus U18 vanuserühmas III koha tulemusega 12.39.

Palju, palju õnne!

Tänu treenerile ja lapsevanematele.

 

http://ekjl.ee/content/editor/files/Tulemused/2019/tul_EMVtalvU23U20U18_2019020910.pdf

4. kohad emakeeleolümpiaadilt

Emakeeleolümpiaadi piirkonnavoorus saavutasid IV kohad Anette Kipso 7B ja Luisa Susanna Kütson 11C klassist.

Õnne ja edu!

Aitäh, õpetajad Merle Kaldjärv ja Külliki Kaju.

Kuld- ja pronksmedal neidude karikavõistlustelt võrkpallis

8.-10. veebruaril toimunud EVF Karikavõistlustel tütarlaste U20 vanuseklassis tuli täiseduga kullavõitjaks Selver Tallinn Spordikool, kus mängisid ka Nathalie Anett Haidla 11A ja Grete Raie 11C klassist.

III koha saavutas Spordiklubi Tats, kus mängisid Mailis Pajumägi, Mairit Pajumägi ja Regina Johanson 12A klassist.

Palju, palju õnne!

1. koht Teatrimälumängu teises eelvoorus

11. veebruaril toimunud Teatrimälumängu teises eelvoorus saavutas meie kooli võistkond I koha ja jätkab finaalis.

Finaali pääsesid kahe eelvooru punktisumma arvestuses kuus paremat võistkonda ja finaal toimub 11. märtsil.

Võistkonda kuulusid: Heneliis Notton, Luisa Susanna Kütson, Birgit Saar 11C ning Meeri Elisabeth Paltmann 11A klassist.

 

Palju, palju õnne ja edu finaalis!

 

Aitäh, õpetaja Ingrid Paggi.

 

https://tmm.ee/haridus/teatrimang

Pronksmedal liblikujumises

9. veebruaril toimunud EUL Ujumise Noortesarja II etapil võitis 6D klassi õpilane Helen Jaagant 2006.a. sündinud tüdrukute 100 m liblikujumises pronksmedali ajaga 1.17,75

Palju, palju õnne!

Tänu treenerile ja lapsevanematele

2. koht lumelauasõidus

3A klassi õpilane Laura Anga saavutas Tallinna meistrivõistlustel kuni 14-aastate tütarlaste seas freestyle lumelauasõidus II koha.

Palju, palju õnne!

Tänu treenerile ja lapsevanematele.

1. ja 2. koht kergejõustikus

Tallinna talvistel kergejõustiku meistrivõistlustel saavutas 9A klassi õpilane David Jaanson

U18 vanuserühmas I koha ja meistritiitli kolmikhüppes tulemusega 12.39 ning II koha

kõrgushüppes uues isikliku rekordiga 1.85.

 

Palju, palju õnne!

Tänu treenerile ja lapsevanematele.

 

http://www.ekjl.ee/content/editor/files/Tulemused/2019/tul_TallinaU20U18_2019012930.pdf

3. koht kumites

Tallinnas toimunud rahvusvahelisel karatevõistlusel Edu-Do CUP saavutas 7C klassi õpilane Ivar Niine U14 + 52 kg poiste kumites III koha.

Palju, palju õnne!

Tänu treenerile ja lapsevanematele.

 

1. koht Nuti-Mati matemaatikavõistluselt

Nuti-Mati matemaatika TIPPSPORT III etapil saavutas I koha 5B klassi õpilane Andreas Leetsar. Kokku osales 718 võistlejat.

 

Palju, palju õnne!

 

Aitäh, õpetaja Marju Meremäe.

 

 

Osalemine projektis “Questions for Europe – Answers from Europe!”

Erasmus+ projekti raames käisid viis kümnenda klassi õpilast Tuule Kangur, Rauno Arike, Karl-Juhan Kangur 10A, Torm Järvelill ja Markus Erik Torpel 10C klassist ning õpetajad Polina Martila ja Merike Kaus Leedus, Kelmes.

Eesti, Saksamaa, Poola ja Itaalia gümnasiste võõrustasid Kelmes asuva Jono Graiciuno Gümnaasiumi õpilased. Seal veedetud nädala jooksul tutvuti Leedu kultuuri, teiste projektis osalevate koolide õpilaste ning erinevate õppemeetoditega.

Vilniuses külastati Euroopa Komisjoni esindust ja arutleti Euroopa Liidus toimuvast.

Samas täideti ka olulisi ülesandeid, mis aitasid projekti käima lükata: igast valdkonnast valiti põhjaliku analüüsi põhjal välja küsimused, millele järgneva pooleteise aasta jooksul keskendutakse ja vastuseid leitakse.

Põgus, kuid ülevaatlik projektikohtumise tutvustus on leitav siit.

3. kohad teateujumise meistrivõistlustelt

Tallinna koolinoorte meistrivõistlustel  10x50m teateujumises saavutasid meie kooli neidude ja noormeeste võistkonnad III kohad.

Neidude võistkonna koosseis:

Saskia Tasane 12C, Kirke Pollisinski 12B, Kaisa Pollisinski 10B,  Kertu Pollisinski 7D, Johanna Maria Randma 11B, Marleen Akkermann 6C, Liilia Tõnisson 8B, Lilian Turban 11C, Helen Jaagant 6D, Johanna Hütt 9A, Martine Margna 8C.

Noormeeste võistkonna koosseis:

Andreas Ayrton Luhala 12A, Kristjan Pekk 12A , Rene Ron Vest 12C , Lennart Joosep Lumi 8A, Erik Anmann 10B, Trevor Kägo 6C, Sten Erik Rooba 6A, Gregor Artur Mäe 8C, Mark Tomi Wilhelm Vompa 9B, Martin Meier 7C, Jakob Laid 7D.

 

Palju, palju õnne!

Tänu kehalise kasvatuse õpetajatele ja treeneritele.

10×50 teateujumise koondprotokoll

 

Moeshow

Reedel, 25. jaanuaril oli põhjust tulla kooli aatriumisse, sest Tallinna 21. Kooli õpilaste loodud moekollektsioonid pakkusid harmoonias valgus- ja helimänguga uudset elamust kõigile moehuvilistele.

Kollektsioonide teemaks oli sel aastal “Kaasaegne tänavamood taaskasutatud riietest”, eesmärgiks juhtida tähelepanu keskkonnasäästliku moe võimalustele. Nii anti noortele moeloojatele võimalus kollektsiooni loomisel vanu riideid töödelda.
Kollektsioonide autoriteks olid 7.-12. klasside õpilased Tallinna koolidest, iga kollektsiooni loomisel-esitamisel oli tegev vähemalt üks 21. Kooli õpilane.

I koht – “PLASTIC”
Disainer Sarah Mia Haabma 8D

II koht – “FUNKY”
Pille-Riin Raie 10C ja Karmen Viinapuu 11C

III koht – “BORDEAUX”
Karmen Kikas GAG ja Susanna Antsmäe 10C

PALJU-PALJU ÕNNE!

“TÄNTÖN”
disainerid Eva Liisa Tamm ja Ursula Anton 7A

“NUQQ”
Hanna Tiina Pekk 10A

“THROWBACK”
Margareta Schönberg VGM ja Karmel Justina Loog  11A

“KASTIST VÄLJAS”
Sarlee Roosalu 11C

“EKSISTENTS”
Paula Mõik  ja Johanna Maria Randma 11B

“FLEUR INTÉRIEURE”
Lisette Liis ja Karoliina Villem  12A

“INDIVIDUALISM”
Kirke Britt Benjamin 12C

“AJUTINE”
Anna Gerda Nurmetalo 10B, Kristin Randla GAG ja Jasmine Põldemaa GAG

“NATUKENE ROHKEM VÄRVI”
Mairiin Kask ja Anna Kottel 9B

“MOEMAAILMA VÕLUD”
Carmen Lindström ja Eva-Lotta Akkermann 8D

“LUMELILL”
Victoria Koppel ja Kreete Liina Kreen 9A

Disainerite tööd hindas auväärne žürii – Gita Siimpoeg (EKA), Maria Tammeorg (Mammu Couture), Sonya Tomson (MJ  Models) ning Asmus Soodla (noor disainer, GAG)

Muusikalisi vahepalu esitasid Pluuto, Andreas ja Inger.

Ürituse idee autoriteks olid 9C klassi õpilased Maria Krjutškova ja Marsella Tamm. Korraldusprotsessi juhtis Keterin Vendt 9A, produtseeris Martin Raid 10C.

Korraldajad tänavad vabatahtlikke ja kooli inspitsiendigruppi!

Vaata pilte kooli pildialbumis

3. koht ja tunnustused klaverifestivalilt

Tallinna Huvikeskuses Kullo toimus 26. ja 27. jaanuaril klaveriõpilaste konkurss-festival MIT/t/MU/u/S, kus tunnustust pälvisid

Mia-Maria Miilen 5B, Helena Uuetalu 5A, Getter Veber 7B, Marten Joonas Ruut ja Kaspar Saakpakk 10B klassist.

Festivali žürii tõstis esile meie kooli õpilaste tublit esitust.

Festivali raames toimus ka konkurss „Prelüüd“, kus Mia-Maria Miilen saavutas III koha.

 

Palju, palju õnne!

 

Aitäh, klaveriõpetaja Helju Jaunzeme.

Auhinnad UNESCO rahvusvaheliselt BSP veebiviktoriinilt

UNESCO rahvusvahelisel Läänemeremaade koolide BSP veebiviktoriinil saavutasid 100% tulemusega auhinnad

Joonas Veskla ja Taavi Rannu 12C ning Kaisa-Mari Veinberg, Kelly Liis, Paula Mõik, Markus Maila ja Kristopher Karma 11B klassist.

  1. aasta viktoriinil osales 1214 võistlejat.

Palju, palju õnne!

Aitäh, õpetaja Riina Otsus.

Eripreemia kino Sõprus kirjanduskonkursilt

11C klassi õpilane Heneliis Notton pälvis kino Sõprus esmakordselt korraldatud kirjanduskonkursil eripreemia tööga „Katarsis“ poliitilise alatooniga teksti eest.

 Žürii hindas kirjatöö originaalsust, head keelekasutust ning filmipealkirjade kasutamise rohkust.

Aasta jooksul näidati kinos 258 täispikka filmi.

 

Palju, palju õnne!

3. ja 4. koht võistluselt TV 10 Olümpiastarti

19. jaanuaril toimus Lasnamäe kergejõustikuhallis TV 10 Olümpiastarti 48. hooaja II etapp, kus osales ligi 400 võistlejat 82 koolist.

Meie kooli võistkond saavutas kahe etapi kokkuvõttes IV koha.

Liidrikohal on Rakvere Reaalgümnaasiumi ja Laupa Põhikooli/Imavere Põhikooli ühendvõistkond, kes asusid juhtima juba avaetapil.

Individuaalselt saavutas III koha teivashüppes PN vanuseklassis tulemusega 2.51 Henri Apri 5A klassist.

Palju, palju õnne!

Tänu kehalise kasvatuse õpetajatele.

1. koht Teatrimälumängus

21. jaanuaril toimunud Teatrimälumängu eelvoorus saavutas meie kooli võistkond I koha.

Võistkonda kuulusid: Heneliis Notton , Luisa Susanna Kütson, Birgit Saar 11C, Meeri Elisabeth Paltmann 11A ja Eva Maria Aru 10C klassist.

Palju, palju õnne!

Aitäh, õpetaja Ingrid Paggi.

https://tmm.ee/haridus/teatrimang

Eelvoorus võistlesid koos Tallinna 21. Kool, Jakob Westholmi Gümnaasium, Gustav Adolfi Gümnaasium,  Tallinna Prantsuse Lütseum , Tallinna Järveotsa Gümnaasium, Vanalinna Hariduskolleegium II (10. klassi teatriharu), Tallinna 32. Keskkool.

3. koht riigikohtu kaasuskonkursilt

9B klassi õpilased Jürgen Hein ja Markus Järavere esinesid edukalt Riigikohtu XIV kaasuskonkursil ning nende töö „ Üldine kasu iga hinna eest“ saavutas III koha.

Tunnustusaktus toimus 14. jaanuaril Tartu Ülikooli muuseumi valges saalis.

Palju, palju õnne!

Aitäh, õpetaja Tiina Pikamäe.

Eesti rekordid kergejõustiku meistrivõistlustelt

13. jaanuaril toimunud mitmevõistluse Eesti meistrivõistlustel kergejõustikus parandasid 8C klassi tütarlapsed Elisabeth Pihela ja Anna Maria Millend Eesti rekordeid.

Neidude U16 60m tõkkejooksus sai Anna Maria Millend kirja uut siserekordit tähistava aja 8,77 ning sama vanuseklassi kõrgushüppe siserekordiks hüppas Elisabeth Pihela 1.80.

 

Palju, palju õnne!

Tänu treenerile ja lapsevanematele.

1. koht ja Euroopa meistritiitel VEX IQ robootika võistlusklassis

12.-13. jaanuaril peeti Soomes Euroopa meistrivõistlused VEX IQ robootika võistlusklassis, VEX IQ Challenge European Open 2019.

 Meie kooli VEX IQ robootika huviringi noored Jan Kenneth Toming, Alo Virunurm ja Jasper Tenso 5B klassist ja varuvõistleja Henrik Timmerman 6D, meeskond Vr masters, võitsid I koha ja tulid Euroopa meistriks programmeerimises ja sõiduoskustes, auhind Robot Skills Champion Award (VIQC), samas edestasid nad ka vanema võistlusklassi osalejaid.

 Kooli teine meeskond Update, koosseisus Edgar Peial, Kristjan Puidet 6D ja varuvõistlejad Mirko Kupits 5B ning Marten Lee 4D klassist saavutasid 6. koha.

Noorte juhendaja, õpetaja Mart Soobik kuulutati VEX IQ robootikas Aasta õpetajaks, auhind- Volunteer of the Year (VIQC).

Palju, palju õnne!

Aitäh, õpetaja Mart Soobik, õnnitleme Sind.

 

https://www.robotevents.com/robot-competitions/vex-iq-challenge/RE-VIQC-18-7516.html

Hõbemedal neidude võrkpalliturniirilt

14. jaanuaril toimunud Tallinna koolinoorte võrkpalli meistrivõistluste finaalturniiril saavutas gümnaasiumi neidude võistkond II koha.

 

Võistkonda kuulusid:

Mailis Pajumägi 12A

Mairit Pajumägi 12A

Regina Johanson 12A

Elina Meier  12A

Alexandria Liiv 12C

Nathalie Anett Haidla 11A

Grete Raie 11C

Karmen Viinapuu 11C

Pille -Riin Raie 10C

Maria Edala 10A

Karoline Katerine Tuisk 10B

 

Palju, palju õnne!

Tänu kehalise kasvatuse õpetajatele.

 

I koht – Tallinna Humanitaargümnaasium

III koht – Lilleküla Gümnaasium

 

Turniiril osales 33 võistkonda

2. koht vene keele võistluselt

12. jaanuaril toimunud üleriigilisel vene keele kui võõrkeele võistlusel „Русский язык – это просто и легко“ 7.-8. klasside õpilastele saavutas 8B klassi õpilane Miia Helena Allsalu II koha.

 Palju, palju õnne!

Aitäh, õpetaja Alla Kirillova.

Rakett 21 avavõistlusel olid edukad rohelised

Teisipäeval, 8. jaanuaril  2019 olid TalTechis võistlustules meie kooli LTT projekti Rakett 21 osalejad – 50 õpilast 8.-12.klassidest, et luua käepärastest vahenditest lahendusi ehituse, veetehnika, robootika ning teedeehituse probleemidele.

Võistluste käigus ehitati akvedukti, mõõdeti punkte, programmeeriti roboteid, määrati taimi jpm.

Erinevalt telemängu Rakett 69 formaadist, ei olnud meie mängus väljalangejaid. Põhivõistkonnad – rohelised, sinised ja punased  – moodustati TalTechi poolt koostatud kodutööde tulemuste põhjal, ka teised jätkavad võistlust, et jõuda edaspidi favoriitide hulka.

I koha võitis roheline võistkond koosseisus:

Karita Särekannu 12A,

Elise Tuulemäe 10A,

Siim Pender 10A,

 Kaspar Saakpakk 10B,

 Anni Marie Maripuu 9C,

 Jakob Soosaar 8A ja

 Jens Martin Mikk 8D.

Finaal toimub esmapäeval, 29. aprillil. Vahepeal võtavad  õpilased mõõtu  koduste ülesannete lahendamises, et pääseda finaalis põhivõistkondadesse.

Presidendi kultuurirahastu reaalainete eripreemia pälvis Alar Pukk

Presidendi kultuurirahastu reaalainete eripreemia pälvis Alar Pukk

President Kersti Kaljulaid andis 8. jaanuaril üle presidendi kultuurirahastu reaalainete eripreemia, mille pälvis meie kooli matemaatikaõpetaja Alar Pukk ja noore haridustegelase preemia Kiusamisvaba Kooli tegevjuhile Triin Toomesaarele.

Õpetaja Alar Pukk on põhjalikult tegelenud uurimusliku õppe metoodikaga ning koostanud ja katsetanud uudse sisuga metoodilisi materjale.

Samuti on ta loonud suurel hulgal digitaalseid gümnaasiumi matemaatika õppematerjale ka teistes koolides kasutamiseks.

Palju, palju õnne!

Koolipere tänab Sind.

Tallinna XXI Kooli edust Jaapanis ilmunud raamatus

Tuntud Jaapani ärialaste raamatute kirjastus Diamond, Inc avaldas jaapani keeles raamatu „Tsumaranakunai Mirai“, mis tutvustab Eesti saavutusi erinevates eluvaldkondades, sh hariduses, millest autorite Takeshi Kojioma ja Tatsuya Hirohata arvates peaks Jaapan õppima.

Hariduse hea käekäigu näitena tutvustatakse PISA uuringute väga häid tulemusi ning Tallinna XXI Kooli edukat tegevust kaasaegse õppeasutusena kooli väärtuste elluviimisel, õppekava arendamisel ja kaasaegse ettevõtlus-robootika õppesuuna rakendamisel.

Kooli toimetamistest räägib raamatus direktor Meelis Kond, robootikaõpetust tutvustab õpetaja Rasmus Kits.

1. koht saalihokis

Sparta team Automaailma 2005- ja nooremate saalihokivõistkonna koosseisus saavutas

6A klassi õpilane Ander Sikk 4.- 6. jaanuaril toimunud Helsinki Floorball Cupil I koha.

Palju, palju õnne!

Tänu lapsevanematele ja treeneritele.

Kuldse maski auhinna pälvis Lotta Lizbeth Hirv

Kaari Sillamaa Laste Kaunite Kunstide Kooli auhinnagalal jagati erinevates kategooriates tiitleid  aasta parimatele noortele. 9A klassi õpilane Lotta Lizbeth Hirv pälvis Kuldse maski aasta karakternäitleja auhinna.

Palju, palju õnne!

Noor luuletaja ERRi jõulusalmide konkursil

Eesti Rahvusringhäälingu jõulusalmide konkursil osutus 1150 esitatud luuletuse seast 13ne parima sekka valituks 9A klassi õpilase Hanna Grete Rebaseluuletus “Moodne päkapikk”, mida loeti Elisabet Reinsalu poolt Eesti Rahvusringhäälingu tele- ja raadio pühadeprogrammis ette
23.-25.detsembril.

Palju, palju õnne!

Noore luuletaja mõlemad konkursile esitatud salmid on üleval ka ERR-i koduleheküljel.

Kuldtoetaja tunnustus Kesk-Läänemere ühisõpilasfirmade projektis

Kool pälvis Kesk-Läänemere ühisõpilasfirmade projekti lõpuseminaril SEB Innovatsioonikeskuses Kuldtoetaja tunnustuse.

Ühisõpilasfirmade projekti käigus loodi kolmel õppeaastal pea 80 ühisõpilasfirmat Soome, Rootsi, Läti ja Eesti õpilaste vahel.

Koos arendati toodet, võeti osa innovatsioonilaagritest ning erinevate riikide laatadest, õpiti lähiriikide suhtlus- ja ärikultuuri.

Projekti õnnestumisele aitas Tallinna 21. Kool kaasa iga-aastaste rahvusvaheliste konverentside korraldamisel, nende juhtimisel ning laatade läbiviimisel, osalemisel.

Kaasatud oli ja oma panuse andsid ligi sada kooli õpilasfirmade liiget.

Projekti rahastas Interreg Central-Baltic programm Euroopa Regionaalarengufondist.

3. koht linnuviktoriinil

14. detsembril toimunud ülelinnalisel linnuviktoriinil saavutas meie kooli võistkond III koha.

Võistkonda kuulusid: Anna-Britt Lubja, Anett Tamm, Eliise Marie Leetsar 10A, Enlil Sonn 10B, Karin Kuum 10C.

Palju, palju õnne!

Aitäh, õpetaja Riina Otsus

2. koht ja isiklik rekord kolmikhüppes

Jaak Uudmäe auhinnavõistlusel kolmikhüppes saavutas 9A klassi õpilane

David Jaanson P-15 vanuseklassis isikliku rekordiga 12.61 II koha.

Konkurentsi pakkusid Läti parimad võistlejad.

 

Palju, palju õnne!

Tänu treenerile ja lapsevanematele.

 

http://www.ekjl.ee/content/editor/files/Tulemused/2018/tul_Uudm%C3%A4e20181215.pdf

Haridusameti missioonipreemia 2018 sai Juta Hirv

Tallinna Haridusamet annab tänavu esimest korda välja missioonipreemia, et tunnustada inimesi, kes oma tegevusega toetavad haridusameti missiooni elluviimist. Konkursile esitati üle 30 kandidaati. Missioonipreemia said kolm teenekat haridustöötajat, nende seas meie kooli direktori asetäitja-arendusjuht Juta Hirv.

Veel omistati preemia Jaan Paasile, kauaaegsele Tallinna Lilleküla Gümnaasiumi direktorile ja Marika Leemetile, tunnustatud eripedagoogile, Tallinna Tondi Põhikooli õppejuhile.

Õnnitleme Juta Hirve kogu koolipere poolt!

Lydia Rahula pälvis Gustav Ernesaksa Fondi peapreemia

12. detsembril anti Estonia kontserdisaalis üle Gustav Ernesaksa Fondi 2018. aasta stipendiumid, kus peapreemia pälvis muusikaõpetaja ja dirigent Lydia Rahula.

Preemia andis üle dirigent ja Eesti Meestelaulu Seltsi juhatuse esimees Hirvo Surva, kes iseloomustas tänavust võitjat kui kirglikku meeste laulu edendajat,

kes on andnud olulise panuse Eesti järgmise põlvkonna noorte lauljate kasvatamisel nii dirigendi kui pikaaegse muusikaõpetajana.

Sarnaselt Gustav Ernesaksale on tema kirg ja elutöö olnud poiste laulu populariseerimine ja seeläbi uue põlvkonna meeslauljate kasvatamine.

Palju, palju õnne!

1., 2. ja 3. kohad Rävala klubi 10. kirjutamiskonkursilt

Rävala klubi 10. kirjutamiskonkursil saavutasid põhikooli õpilased väga häid tulemusi.

II kategoorias oli osalejaid 92, kus I koha saavutas Otto Gustav Kalaus, II koha Nora Uurimäe ja III koha Katarina Veltri 6B klassist.

III kategoorias osales 63 kirjutajat, kus I koha saavutas Grete Laura Kunnas ning III koha Õnneliis Pappel 9C klassist.

Äramärgitud tööd II kategoorias:

6B klassi õpilased Mirjam Root, Maria Kuusk ja Ruth Mary Onga.

III kategooria äramärgitud tööd: Ekke Julius Hellat ja Mark Mehilane 9C klassist.

Palju, palju õnne!

 

Aitäh, õpetaja Külliki Kaju

2. koht ja eripreemia noorte pianistide konkursil

5A klassi õpilane Kasper Joel Nõgene saavutas Eesti noorte pianistide konkursil

„Eesti kõla VII“ 2. koha ja eripreemia Eesti helilooja teose parima esituse eest.

Palju, palju õnne!

Tänu klaveriõpetajale ja lapsevanematele.

 

1. koht Tallinna linna 7. klasside inglise keele viktoriinil

6. detsembril toimunud ülelinnalisel 7. klasside õpilaste inglise keele viktoriinil saavutasid I koha Eva-Lota Puusepp 7B ja Jenna Jõerand 7D klassist.

Viktoriini teema oli “USA linnad (Los Angeles, San Fransisco, Seattle) – kultuur, ajalugu, geograafia, vaatamisväärsused”.

Palju, palju õnne!

Aitäh, õpetajad Ruth Kallas ja Merle Teever.

1. koht kesklinnakoolide kombineeritud teatevõistluselt

4. detsembril toimus Kalevi Spordihallis Tallinna kesklinna koolide 5. klasside kombineeritud teatevõistlus, kus meie kooli võistkond saavutas I koha. Kokku osales 14 kooli.

Võistkonda kuulusid järgnevad õpilased:

  • Mark Alan Rämmal 5A
  • Sander Kottel 5B
  • Jan Kenneth Toming 5B
  • Lauara Lehiste 5B
  • Laura Hallik 5B
  • Joosep Jallai 5C
  • Oscar Pihela 5C
  • Pärli Karmela Parras 5C
  • Karmen Vapper 5C
  • Katarina Heinamäe 5C
  • Marta Johanna Visnapuu 5D
  • Kaspar Tomingas 5D

Palju, palju õnne!

Tänu kehalise kasvatuse õpetajatele.

Esinemine Rahvusooper Estonia videokonkursil

9A klassi õpilased Lotte Teemets, Hanna Grete Rebane, Regina Luik, Johanna Hütt, Kreete Liina Kreen ja Victoria Koppel osalesid edukalt “Rahvusooperi jõuluvideo” konkursil.

Nende video pälvis tunnustuseks meeneauhindu, kiidusõnu žüriiliikmetelt ning teatrijuht Aivar Mäelt.

Õnnitleme!

Võistkond tänab oma toetajaid.

I kohad vokaalansamblite võistluselt “Volüüm 19”

2. detsembril toimunud vokaalansamblite võistlusel Volüüm 19 saavutas I koha 5A klassi ansambel  „Stepsel“.

8A klassi õpilane Rauno Mikser pälvis eripreemia väga hea klaverisaate eest.

Võidukas ansamblis laulavad:

  • Henri Apri
  • Rihard Tõru Klomann
  • Astrid Kristjankroon
  • Pauliina Kütson
  • Linda Lille
  • Hans Henrik Miikre
  • Johanna Papp
  • Thomas Hillar Teder
  • Thomas Eric Tõkke
  • Hedvig Varustin

I koha saavutas ka gümnaasiumi segaansambel, koosseisus:

  • Eliise Marie Rebane 11A
  • Meeri Elisabeth Paltmann 11A
  • Märt Tender 11A
  • Karl Markus Tarre 11A
  • Martin Poks 11A
  • Mark Alexander Ummelas 11C
  • Luisa Susanna Kütson 11C
  • Brenda Pärtel 11C
  • Moon Lokk 11C
  • Yvet Maxine Kopti 11C

Palju, palju õnne!

Aitäh, õpetajad Lydia Rahula ja Kristjan Õmblus.