Supported languages
Follow us
XXI koolist XXI sajandi haridus

XXI koolist XXI sajandi haridus

4. ja 7. koht sportakrobaatikas

2. detsembril Pärnus toimunud koolinoorte sportakrobaatika võistlustel osales 102 võistlejat üle Eesti.

Kuni 10 a. laste klassis saavutas 4. koha Karmen Vapper 4C ja
kuni 13 a. noorte klassis saavutas 7. koha Karolina Vapper 6C klassist.

Palju õnne!

Tänu treenerile ja lapsevanematele

Video 1; Video 2

Auhinnalised kohad konkursilt Volüüm 2017

2. detsembril toimus Tallinna ja Harjumaa vokaalansamblite konkurss Volüüm 18. Meie kooli esindas 6 ansamblit, kõik saavutasid oma vanuserühmas auhinnalise koha.

Eriauhinnad:

  • Õpetaja Lydia Rahula – kõige arvukama – 4 ansambliga osalenud juhendaja
  • Õpetaja Ene Uibo – parimate seadete eest
  • Sebastian Ustaal 6A – Silma- ja kõrvapaistev ansamblilaulja

4.–5. klass vanuserühm:

  • II koht 3A ansambel «Kolm kaheksandikku» – Sarah Liis Luha, Karl Joosep Mardisoo, Patrik Tobias Pindma, Emma Sophia Pukk, Romi Domna Pärna, Anders Rossar, Hendrik Zibo, Lennart Väli.
    Juhendaja Lydia Rahula

6.–7. klassi vanuserühm:

  • I koht 7A ansambel «Võnked» – Lennart Joosep Lumi, Rauno Mikser, Emilia Thea Pello, Loore-Lotta Rahula, Marie Riiberg, Greta Liset Ruben, Mathilda Salum, Thea-Liis Tavast, Tobias, Turk, Anita Väli.
    Juhendaja Lydia Rahula
  • III koht 6A ansambel «Helibellid» – Karolina Krautmann, Kertu Madisson, Eva Liisa Tamm, Maria Mathilda Teder, Sebastian Ustaal, Gregori Visse, Gregor-Mattias Froš.
    Juhendaja Lydia Rahula

8.–9. klassi vanuserühm:

  • I koht 8A ansambel «Isekeskis» – Lotta Lizbeth Hirv, Katariina Kuusaru, Mathias Lantin, Joosep Ralf Nõgene, Claudia Pihlak, Kaspar Potisepp, Richard Raun, Mia Matilda Tammekun, Karl Jakob Vibur, Sebastian Ustaal.
    Juhendaja Lydia Rahula
  • III koht 9A ansambel «LavaCESS» – Anna Gerda Nurmetalo, Eliis Kristjankroon, Susanna Antsmäe, Susanna Apri, Vanessa Viktoria Uusjärv, Anett Tamm, Calista Krass.
    Juhendaja Ene Uibo

10.–12. klassi vanusrühm:

  • I koht ja Grande Prix 11. klasside ansambel «Giusto» – Cecilia-Martina Mägi, Lisbeth Sirvi, Brita-Liis Tui, Kristiin-Heleen Toovis, Laura Maria Lukas, Kirke-Britt Benjamin, Triin Mänd, Ann Liisbel Petter.
    Juhendaja õp. Ene Uibo

Võistlejaid hindas žürii koosseisus:

  • Rasmus Puur – dirigent ja helilooja,
  • Sirje Medell – muusikaõpetaja,
  • Mai Simson – koorijuht

Palju, palju õnne! Aitäh tublidele lauljatele ja õpetajatele Lydia Rahula ja Ene Uibo!

Isekeskis
Isekeskis
Helibellid
Helibellid
Kolm kaheksandikku
Kolm kaheksandikku
LavaCESS
Giusto

1. koha ja kaks eripreemiat pälvis Kasper Joel Nõgene

4A klassi õpilane Kasper Joel Nõgene esines edukalt klaverikonkursil «Eesti Kõla» ning saavutas I koha ja kaks eripreemiat. Tunnustuse andis üle Eesti Muusika -ja Teatriakadeemia.

Palju, palju õnne!

Tänu klaveriõpetajale ja lapsevanematele.

Kooli mälumänguvõistkonnad jätkavad finaalis

29. novembril osalesid meie kooli võistkonnad esmakordselt XV Eesti koolinoorte meistrivõistlustel mälumängus.

Tallinna ja Harjumaa koolide arvestuses saavutas 11A klassi võistkond, koosseisus David Uslar, Hugo Jõks, Andreas Ayrton Luhala ja Kristjan Pekk IV koha ja 10. klasside võistkond, koosseisus Salme Vesingi 10B, Orm Tammemäe 10A, Mark Alexander Ummelas 10C ja Heneliis Notton 10C klassist 8. koha.

Mõlemad võistkonnad jätkavad võistlust finaalis 15. aprillil 2018.

Palju õnne ja edu!

Aitäh, õpetaja Ingrid Paggi

1. koht iluvõimlemise võistluselt

25. ja 26. novembril toimunud iluvõimlemise võistlusel «Cinderella Cup’17» saavutas vabakavade arvestuses I koha 3C klassi õpilane Karmen Vapper.

Palju, palju õnne!

Tänu treenerile ja lapsevanematele

Eesti meistritiitel Robotexilt

Robot VEX IQ oskuste ja programmeerimise Eesti meistrivõistlustel võistles edukalt neli meie kooli meeskonda.

Võistkonnad ja nende koosseisud:

  • Cloud – Mattias Tõnisson ja Renar Puusepp 5A ja Andreas Leetsaar 4B klassist;
  • Bob – Rasmus Pihel 7A, Gert Martin Kadastik 7D, Märt Matis Hämarsoo 7A ja Jens Martin Mikk 7D klassist;
  • Update – Edgar Peial ja Kristjan Puidet 5D ja Markkus Pukk 4B klassist;
  • Vr masters – Jasper Tenso, Jan Kenneth Toming ja Alo Virunurm 4B klassist.

Meie võistkonnad said mitmeid auhindu.

Meeskond Vr masters võitis omas vanuseklassis Eesti meistritiitli ja meeskond on kutsutud osalema jaanuaris 2018 Soome meistrivõistlustele ja aprillis-mais 2018 maailma meistrivõistlustele Ameerikas, Kentuckys.

Palju, palju õnne!

Aitäh, õpetaja Mart Soobik.

Aasta võõrkeelealane tegu 2017

Haridus- ja Teadusministeerium tunnustas kooli üleriigilise saksa keele tõlkevõistluse idee ja korraldamise eest 7.-12. klasside õpilastele, kes õpivad saksa keelt B- või C- võõrkeelena.

Ettevõtmine toimus koostöös Goethe Instituudi, Saksamaa Liitvabariigi ja Austria Vabariigi Suursaatkondadega.

Tänu aktiivsetele õpilastele ja eestvedavale õpetajale, Maarika Paun.

Rahvusvahelise DELFI eksami sooritajad Prantsuse suursaadiku vastuvõtul

16. novembril olid Eesti parimad prantsuse keele rahvusvahelise DELFI eksami sooritajad kutsutud pidulikule vastuvõtule ja diplomite kätteandmisele Prantsuse suursaadiku residentsi Toompeal.

Meie koolist oli au eksamidiplom suursaadikult vastu võtta 12A klassi õpilastel Hanna Gerta Alametsal ja Paul Johannes Kaldal ning 12C klassi õpilasel Kirke Volmeril. Vastuvõtul osales ka direktor Meelis Kond.

Tänu prantsuse keele õpetajale, Merilyn Meristo.

Rohkem pilte näeb siit.

Hõbemedal Tallinna Koolinoorte meistrivõistlustelt jalgpallis

Põhikooli poiste jalgpallivõistkond saavutas koolinoorte meistrivõistlustel II koha.

Kooli võidukasse võistkonda kuulusid Markus Järavere 8B, Karl Gustav Kokka 8C, Miikael Johann Raassalu 8C, Rocco Robert Shein 8C, Henrii-Daniel Ustaal 8C, Rauno Elken 9A, Mattias Männilaan 9A, Henry Põdra 9A, Hugo Henrik Leht 9B, Rasmus Laumets 9B, Oliver Nool 9B, Markus Hermlin 9B, Mikk Johannes Siitam 7C ja Siim Martti Kubensky 8C.

Palju, palju õnne!

Aitäh, õpetaja Indrek Vahtra

Saavutused Rävala Klubi kirjutamiskonkursilt

Haridusameti üleskutsele võtta osa Rävala Klubi kirjutamisvõistluselt «Minu Eesti, siin ja praegu» «Eesti 100» raames võttis meie koolist osa 25 õpilast 5B, 5C, 8C ja 9A klassist.

Rävala Klubi 9. kirjutamiskonkursi auhindade jagamise tseremoonia toimus 18. novembril, kus 2. ja 3. kategoorias võideti kõik auhinnalised kohad.

2. kategooria (5.–7. klass)
1. koht – Jasmina Noussair 5C
2. koht – Kaspar Kriitberg 5B
3. koht – Emili Inno 5C

3. kategooria (8.–9. klass)
1. koht – Eliis Kristjankroon 9A
2. koht – Ekke Julius Hellat 8C
3. koht – Susanna Antsmäe 9A

Ühiskonnakriitika eripreemia pälvis Rocco Robert Shein 8C klassist.

Kõiki konkursil osalenud õpilasi tänati diplomiga!

Palju palju õnne!
Aitäh, õpetaja Külliki Kaju

Eesti meistrid iluvõimlemises

Iluvõimlemise rühmkavade Eesti meistrivõistlused tõid Tallinna Kalevi spordihalli rekordilise arvu võimlejaid. Võistlusest võttis osa üle 200 sportlase.

  • Lasteklassi (9–11. aastased) tihedas konkurentsis tuli kurikaharjutusega esikohale VK Piruett 1. võistkond punktisummaga 28,800.
    Pirueti rühma koosseisu kuulub Annabel Vei 4B klassist.
  • Noorteklassis (12–13. aastased) kindlustas endale lindiharjutuse hooaja parimate katsetega esikoha VK Piruett/Tallinna Spordikooli rühm punktisummaga 30,750. Rühma kapten on 7C klassi õpilane Natali Vei.

Palju, palju õnne!
Tänu treenerile ja lapsevanematele

Võimlejaid õnnitles ja autasustas Eesti Vabariigi president Kersti Kaljulaid.

Noored
Lapsed

Video 1
Video 2

 

2. koht squashiturniiril

9B klassi õpilane Henrik Kurm saavutas 18.-19. novembril Soomes toimunud Espoo HPP Satellite 2017 rahvusvahelisel squashiturniiril M3 arvestuses II koha.

Palju, palju õnne!

Tänu treenerile ja lapsevanematele

Kutse auhinnaekskursioonile

Üleriigilisel majandus- ja ettevõtlusalasel e-viktoriinil Creatlon saavutasid silmapaistvaid tulemusi Maria Heinsar 9C, Don Rico Saluveer 7B ja Rauno Arike 9A klassist.

Auhinnaks tublidele võistlejatele on ekskursioon Eesti ühte potentsiaalikamasse tehnoloogiaettevõttesse Skeleton Techologies.

Skeleton toodab superkondensaatoreid ning on teist aastat järjest valitud maailma saja mõjukaima ettevõtte hulka, mis töötavad välja innovaatilisi ja puhtaid energialahendusi ja mille tegevus järgmise 5-10 aasta jooksul mõjutab märkimisväärselt maailma arengut.

Ekskursioon toimub neljapäeval, 30. novembril. Ettevõttekülastuse lõpus ootavad võitjaid kringel ja tunnistused.

Palju, palju õnne, põnevat ja teadmiste rohket ekskursioonipäeva!

Edu solistide konkursil

15. novembril osalesid meie kooli õpilased Hans Henri Miikre 4A, Maria Mathilda Teder 6A ja Rauno Mikser 7A. Mustamäe Laste Loomingu Majas solistide ja duettide konkurss-festivalil.

Zürii lemmikuks osutus Hans Henri Miikre, tunnustati ka Maria Mathilda Tederi head esinemist. Äramärkimist leidis laste omavaheline koostöö, kontsertmeister Rauno Mikser pälvis eripreemia.

Suur tänu, õpetaja Lydia Rahula!

2. koht inglisekeelses mälumängus «Eesti 100»

16. novembril toimus Loquizi keskkonnas üleriigiline inglisekeelne mälumäng «Eesti 100», kus meie kooli võistkond saavutas II koha.
Võistkonda kuulusid David Uslar, Andreas Ayrton Luhala ja Kristjan Pekk 11A klassist.

Palju, palju õnne!

Aitäh, õpetaja Ingrid Paggi

2. koht 5. klasside poiste jalgpalliturniiri finaalis

Tallinna kesklinnakoolide 5. klasside poiste jalgpalliturniiril saavutas kooli võistkond II koha.

Võidukasse võistkonda kuulusid:

  • Rasmus Rossar 5A
  • Ander Sikk 5A
  • Tristan Toomas Uba 5A
  • Jens Kaspar Pihkva 5B
  • Enriko Kajari 5B
  • Sten Robin Künnap 5B
  • Otto Gustav Kalaus 5B
  • Andrian Ilves 5C
  • Trevor Kägo 5C
  • Jürgen Petersoo 5C
  • Hugo Õitspuu 5C
  • Jasper Ney 5D

Palju, palju õnne!

Aitäh, õpetajad Ivo Raenok ja Indrek Vahtra

3. koht koolinoorte meistrivõistlustelt jalgpallis

Tallinna koolinoorte jalgpalli MV gümnaasiumi noormeestele saavutas meie kooli võistkond III koha.

Võistkonda kuulusid:

  1. Taavi Christopher Tuisk 11A
  2. Markus Meresma 11A
  3. Dannar Pärtel 11C
  4. Lars Markus Linnupõld 10B
  5. Siim Vaher 10B
  6. Sven Reintak 10B
  7. Frank Kenneth Liblikmann 10C
  8. Kaspar Tilga 12A
  9. Oskar Pukk 12A
  10. Georg-Kevin Tõnts 12B
  11. Chris Oliver Rahumägi 12A
  12. Karl Roomet Randvee 12A
  13. Marko Maal 12C
  14. Gregor Mändma 11A
  15. Ott Kangur 12B
  16. Ricko Tamm 12C
  17. Sören Stepanjan 11A

Palju, palju õnne!

Aitäh kehalise kasvatuse õpetajatele, Ivo Raenok ja Indrek Vahtra

1. kohad ujumisvõistluselt

4. novembril toimus Tallinna Tsooni Noortesarja ujumise I etapp, kus 5C klassi õpilane Trevor Kägo saavutas kaks I kohta ning pälvis oma vanuseastmes üldvõidu.

Palju, palju õnne!

Tänu treenerile ja lapsevanematele

6. koht üleriigiliselt keemiavõistluselt KOLB

Üleriigilise keemiavõistluse KOLB lõppvoorus saavutas gümnaasiumiastme võistkond 6. koha. Tublid keemiatundjad on Helen Laane ja Hans Erik 12A ja Jose Daniel Morales Sööt 11A klassist.

Palju, palju õnne!

Aitäh, õpetaja Lilian Kippasto

2. koht akordionifestivalil

Rahvusvahelisel 35. Pärnu akordionimuusika festivalil saavutas 4B klassi õpilane Annabel Võsa oma vanuserühmas II koha.

Palju, palju õnne!

Tänu juhendajale ja lapsevanematele

1. koht motokrossi karikavõistlustelt

6D klassi õpilane Robert Sarapuu saavutas Motokrossi Eesti Noorte Karikasarja üldvõidu 85cc klassis.

Karikasari koosnes kaheksast etapist.

Palju, palju õnne!

Tänu treenerile ja lapsevanematele

Lola Maria Pärna võistles maailmameistrivõistlustel Hispaanias

9C klassi õpilane Lola Maria Pärna osales oma esimestel maailmameistrivõistlustel Eesti parima võistlejana alla 17 aastaste tüdrukute purjelauaklassis Techno 293. Eestit esindas viis purjesportlast.

Palju õnne!

Tänu treenerile ja lapsevanematele.

Noored purjelaudurid võistlesid Techno 293 klassi MM-il
Purjelaualiidu uudis

Hääletada saab aasta parimaid purjetajaid Eestis: SIIN

4. koht väitlusturniirilt

Marie Valdes 11B klassist saavutas Eesti Väitlusseltsi ja Tartu Ülikooli BP turniiril 4. koha.

Palju, palju õnne!

Tänu juhendajatele.

3. koht üleriigiliselt õpioskuste võistluselt

28. oktoobril toimunud XXIII üleriigilisel õpioskuste võistlusel saavutas 6B klassi võistkond III koha.
Väga tublilt võistlesid Veli Kangur, Hedvig Kikas, Anette Kipso, Magnus Paavel ja Jako Julius Schmid.

Palju, palju õnne!

Aitäh, õpetaja Ruth Kallas

1., 2. ja 3. koht judos

Carl-Gustav Kont 10C klassist ja Markus Vanatoa 10A klassist (Spordiklubi Ookami) ja Daniel Markus Vardja 11B klassist (Spordiklubi Aitado) saavutasid Finnish Judo Openil Tamperes suurepäraseid tulemusi.

  • Carl-Gustav Kont U18 – 60 kg I koht
  • Daniel-Markus Vardja U18 – 66 kg II koht
  • Markus Vanatoa U18 – 73 kg III koht

Palju, palju õnne!

Tänu treeneritele ja  lapsevanematele

 

2. koht ettelugemise võistluselt

Tallinna koolide 4. klasside õpilaste ettelugemise päeva võistlusel „Kõik on kõige targemad“ saavutas II koha Markkus Pukk 4B klassist.

Markkus pälvis ka laste žürii eripreemia.

Palju, palju õnne!

Aitäh, õpetaja Tiina Peepson

Pildid
Lisa leiab Eesti Lastekirjanduse Keskuse lehelt.

3. koht inglisekeelselt ainevõistluselt

16. oktoobril Ehte Humanitaargümnaasiumis toimunud 7.-8. klasside inglisekeelsel võistlusel saavutasid meie õpilased Markus Martinson 8C ja Martine Margna 7C klassist III koha.
Võistluse teemaks oli «Šotimaa».

Palju, palju õnne!

Aitäh, õpetajad Ruth Kallas ja Merle Teever

Tublid keemiatundjad võistlevad üleriigilises finaalis

Keemiaviktoriini Kolb 2017 kahe eelvooru tulemusena võistleb meie kooli gümnaasiumivõistkond üleriigilises finaalis.
Võistkonnas, kes saavutas Tallinna piirkonnavoorus 4. koha esindavad kooli Helen Laane ja Hans Erik 12A ja Jose Daniel Morales Sööt 11A klassist.

Õnne ja edu!

Aitäh, õpetaja Lilian Kippasto.

4. klasside parimad ettelugejad on selgunud

12. oktoobril 2017 toimus 4. klasside võistulugemine, kus esitati 3 minuti jooksul kooliteemalist kirjanduspala.

Võistlusest võtsid osa:

  • Otto Juhanson 4A
  • Ida Sofia Fromm 4B
  • Marius Kompus 4A
  • Olivia Beilmann 4B
  • Joosep Jallai 4C
  • Marta Johanna Visnapuu 4D
  • Markkus Pukk 4B
  • Pauliina Kütson 4A

Žürii hindas ilmekust, teksti sobivust, diktsiooni.
19. oktoobril esindab kooli Markkus Pukk Tallinna Koolide 4. klasside õpilaste võistulugemisel Eesti Lastekirjanduse Keskuses. Markkust juhendab Tiina Peepson.

Palju, palju õnne ja edu!

Investreerimisklubi stipendiumi võitis 12A klassi õpilane

Investeerimisklubi noore investori stipendiumi võitis 12A klassi õpilane Daniel Koch.

Investeerimisklubi on Eesti suurim avalik investeerimiskogukond nii alustavatele kui ka edasijõudnud investoritele, et üheskoos õppida, areneda ja kogemusi vahetada.

Palju, palju õnne ja edu!

Rohkem infot: https://investeerimisklubi.ee/

3. koht rahvusvaheliselt judovõistluselt

4C klassi õpilane Taaniel Raud saavutas Soomes, Tamperes, judovõistlustel U11 vanuseklassis III koha.

Palju, palju õnne!

Tänu treenerile ja lapsevanematele.

Loe lisa Facebookist!

1. koht duatlonis

5C klassi õpilane Trevor Kägo saavutas Saaremaal toimunud Eesti meistrivõistlustel duatlonis I koha.

Palju, palju õnne!

Tänu treenerile ja lapsevanematele.

Meie kooli Tallinna aasta õpetajad 2017

Õpetajate päeval, 5. oktoobril tunnustati pidulikul vastuvõtul Raekojas Tallinna parimaid õpetajaid.

Tallinna aasta õpetaja tiitli pälvisid põhikooliõpetaja Anne-Ly Lään ja gümnaasiumiõpetaja Ingrid Paggi.

Palju, palju õnne!

Koolipere tänab teid.

1., 2. ja 3. kohad murdmaateatejooksude meistrivõistlustelt

Kesklinna koolide 3.-7. klasside 5X450m teatejooksudes saavutasid meie kooli õpilased väga häid tulemusi:

3. klassi tüdrukud – II koht:

  • Minni Marit Peenoja 3A
  • Jasmine Shein 3B
  • Barbara Oja 3B
  • Adelia Susi 3D
  • Mia Ahven 3D
  • Linda Raska 3C

3. klassi poisid – II koht:

  • Patrik Tobias Pindma 3A
  • Kaspar Maiste 3C
  • Rudolf Aavik 3D
  • Lennart Edward Toots 3A
  • Rasmus Jaanson 3D
  • Mattias Vapper 3C

4. klassi poisid – I koht:

  • Henri Apri 4A
  • Rihard Tõru Klomann  4A
  • Mark Alan  Rämmal 4A
  • Kaarel Tropp 4B
  • Joosep  Jallai 4C
  • Oscar Pihela 4C

5. klassi tüdrukud – III koht:

  • Hanka Maiste 5B
  • Danielle Truusa 5A
  • Mara Hütsi 5B
  • Emili Inno 5C
  • Michell Ints 5D
  • Krystal Täht 5D
  • Emma Viktoria Millend 5D

5. klassi poisid – II koht: 

  • Jasper Ney 5D
  • Renar Puusepp 5A
  • Sten Erik Rooba 5A
  • Ander Sikk 5A
  • Trevor  Kägo 5C
  • Andrian Ilves 5C
  • Hugo Õitspuu 5C

6.-7. klassi tüdrukud – I koht

  • Liisa Helena Rei 6A
  • Marii Heleen Rannala 6D
  • Anna Maria Millend 7C
  • Elisabeth  Pihela 7C
  • Annelise Pastarus  7D
  • Anett Aurelya Puhm 7D

2. koht Eesti Noorte Meistrivõistlustelt duatlonis

3A klassi õpilane Patrik Tobias Pindma saavutas 30. septembril Kuressaares toimunud Eesti Noorte Meistrivõistlustel duatlonis E klassis, II koha.

Palju, palju õnne!

Tänu treenerile ja lapsevanematele.

Kristjan Kõsteri uurimistöö õpilaste teadusajakirjas Akadeemiake

Kristjan Kõsteri 11A klassis koostatud põnev uurimistöö on avaldatud teaduskajakirjas Akadeemiake II/ 2017.

Teema: Vetikast Furcellaria lumbricalis ekstraheeritud furtsellaraani suhkrugeeli tugevuse sõltuvus furtsellaraani lahuse pH-st.
Link

Juhendaja, õpetaja Lilian Kippasto

Õnnitleme!

3. koht katas ja kumites

Pildil on Ivar koos treener Hellar Bergmanniga. Spordiklubi Riveta

30. septembril toimus Pärnus Eesti karateliiga I etapp CORPORE CUP, kus 6C klassi õpilane Ivar Niine saavutas 12–13 aastaste poiste katas 3. koha ja kumites samuti 3. koha.

Palju, palju õnne!

Tänu treenerile ja lapsevanematele

 

1. koht sportakrobaatikas

29.–30. septembril toimusid Open Tallinn 2017 lahtised meistrivõistlused sportakrobaatikas.
Noorte klassis tulid tütarlaste paaride arvestuses Tallinna meistriks Rochelle Lins 4C klassist koos oma partneriga Romiina Kalle/Akrobaatika Kool (EST).

Palju, palju õnne!

Tänu treenerile ja lapsevanematele
Link

1. koht rattaorienteerumises

Mart Anga 4C klassist saavutas Tallinna orienteerumisteispäevakute hooaja kokkuvõttes rattaorienteerumises M14RO klassis I koha.

Palju, palju õnne!

Tänu treenerile ja lapsevanematele

Värsked Tallinna meistrid iluvõimlemises 4B ja 7C klassist

 

23. septembril toimunud Tallinna lahtistel meistrivõistlustel iluvõimlemise rühmkavades võitis lasteklassi võistluse Võimlemisklubi Piruett 1. võistkond, mille koosseisus on ka 4B klassi õpilane Annabel Vei. (Video kavast)

Samal võistlusel saavutas Tallinna meistritiitli 7C klassi õpilane Natali Vei, kes osales Võimlemisklubi Piruett noorteklassi rühma koosseisus.
(Video kavast).

 

Tõlkevõistluse võitjad

26. septembril, EUROOPA KEELETEPÄEVAL toimus koolis tõlkevõistlus.
7.-12.klasside parimate keeletundjate poolt valmisid subtiitrid filmidele inglise, vene, saksa, prantsuse ja hispaania keeles.

Tõlkevõistluse võitjad:

Inglise keel 7. klass 1. Don Rico Saluveer 7B
2.-4. Katriin Saa 7B
2.-4. Kristo Pae 7D
2.-4. Oliver Kinks 7D
8. klass 1. Mathias Lantin 8A
2. Lotte Teemets 8A
3.-4. Johanna Hütt 8A
3.-4. Helena Marie Niin 8A
9. klass 1.-2. Laura Venelaine 9C
1.-2. Maria Edala 9C
3.-4. Albert Ader 9A
3.-4. Anett Tamm 9A
Vene keel 1. Jelizaveta Potapenkova 10B
2. Maria Annet Šmakova 11C
3. Marius-Kaleb Fjodorov 11C
Prantsuse keel Oliver Tišler 12B
Saksa keel Viktoria Sitnik 12C
Hispaania keel Renate Eensalu 12B

Palju õnne võitjatele ja nende õpetajatele!

2. koht maastikurattasõidus

2A klassi õpilane Laura Anga saavutas Team Rattapood Cup maastikuratta sarja hooaja kokkuvõttes N8 klassis II koha.

Palju, palju õnne!

Tänu treenerile ja lapsevanematele

Saavutus lastefitnessi maailmameistrivõistlustelt

Serbias toimunud Novi Sad’is lastefitnessi maailmameistrivõistlustel saavutas 7D klassi õpilane Eva-Lotta Akkermann 10. koha.

Palju, palju õnne!

Tänu treenerile ja lapsevanematele.

Link

2. ja 3. koht õpilasfirmade programmist HAKKATON 2017

15.-17. septembril toimus Pärnu Sütevaka Humanitaargümnaasiumis üleriigiline õpilasfirmade programm Hakkaton, kus 48 tunni jooksul aitasid mentorid ja programmi vilistlased leida osalejatele jätkusuutlikud äriideed, moodustada nende elluviimiseks vajalik meeskond ning teha esimesed kiired sammud oma toote või teenuse turule jõudmiseks.

II koha saavutas õpilasfirma GoFor, kelle tooteks oli nelja erineva disainiga ökoloogiline T-särk. Firmas tegutsesid Mirt Jääger ja Robin Marten Leppik 11C klassist.

III koha saavutas õpilasfirma Best ice, kelle idee oli Eestimaiste kommide maitseliste käsitööjäätiste valmistamine. Firmas töötasid Triin Mänd ja Merilin Priilinn-Türk 11C ning Bert Palts 11B klassist.

Palju, palju õnne!

Meie koolist võttis Hakkaton programmist osa 20 õpilast 11. klassidest.

1. koht squashivõistluselt

16. septembril toimunud rahvusvahelisel squashivõistlusel Green Life Open 2017 võitis M2 tasemel 9B klassi õpilane Henrik Kurm, kes oli 30 mängija seas kõige noorem võistleja.

Palju, palju õnne!

Tänu treenerile ja lapsevanematele

Medalid Tallinna koolinoorte teatejooksude meistrivõistlustelt

I koht 10 x 60 m

  1. Susanna Antsmäe 9A
  2. Mia Marii Märks 9B
  3. Karolin Pedai 8A
  4. Anna Kottel 8B
  5. Emilie Strus 8B
  6. Elisabeth Pae 7A
  7. Anna Maria Millend 7C
  8. Elisabeth Pihela 7C
  9. Annelise Pastarus 7D
  10. Anett Aurelya Puhm 7D
  11. Carolyn Vool 8B
  12. Lisette Meier 8C
  13. Marsella Tamm 8C

I koht 10 x 100 m

  1. Ann Mari Kivimägi 10A
  2. Paula Mõik 10B
  3. Jelizaveta Potapenkova 10B
  4. Iris Ink 10C
  5. Aleksandra Ojapõld 10C
  6. Liina Truusa 10C
  7. Lilian Turban 10C
  8. Kirke Britt Benjamin 11A
  9. Liisi Mari Nurmetalo 11B
  10. Triin Alber 12A
  11. Maria Annet Šmakova 11C
  12. Kristina Jurma 11C

III koht 4 x 400 m

  1. Liisi Mari Nurmetalo 11B
  2. Paula Mõik 10B
  3. Elisabeth Pihela 7C
  4. Lilian Turban 10C

III koht 10 x 100 m

  1. Dannar Pärtel 11C
  2. Silver-Ed Sillaots 11C
  3. Robin Pedai 11C
  4. Kevin Kenk 11B
  5. Märt Arjus 11A
  6. Sören Stepanjan 11A
  7. Peeter Johan Taukar 11A
  8. Vahur Käo 11B
  9. Daniel Koch 12A
  10. Karro Haav 12A
  11. Marten Puidak 12C
  12. Kaur Vali 10A

Eriauhind rahvusvaheliselt Lillefestivalilt 2017

Tallinna 21. Kooli aeda “Staatiline dünaamika” tunnustati Lillefestivali lõpetamisel Tallinna Linnavalitsuse tänukirjaga kui parimat kooli aeda, lisaks ka Keila linna eriauhind.

Keila linna kingituseks koolile oli Jaapani kirsipuu, mis anti üle 1. septembril gümnaasiumi aktusel. Tänaseks on kirsipuu istutatud kooli lipuväljakule ja loodetavasti tervitab ta juba kevadel kaunite õitega.

Keila linn tunnustab eriauhinnaga Lillefestivali parimat aeda ja kingituseks on alati puuistik.

Eelmisel aastal sai Helsingi aed auhinnaks õunapuu.

3. ja 4. koht koolinoorte sportmängudel

Tallinna Haridusamet tunnustas kooli diplomi ja karikaga Tallinna Koolinoorte Sportmängudel põhikoolide arvestuses saavutatud III koha eest 2016/2017. õppeaastal.

Gümnaasiumi arvestuses saavutas kool 4. koha.

Palju, palju õnne!

Tänu kooli tublidele ja tulemuslikele sportlastele ja kehalise kasvatuse õpetajatele.

Tallinna Haridusameti tunnustus «Kuu haridustegu»

Tallinna 21. Kool on ainus üldhariduskool, kes osales rahvusvahelises suurprojektis Lillefestival 2017.

Eeskuju väärivat ja aktiivset tegevust tunnustas Tallinna Haridusamet auhinnaga «Haridustegu – mai 2017».

16.-18. mail toimus Lillefestivali aia rajamine Tornide väljakul, millest võttis osa 12A klass.

Kooli teemaks oli kujundada «Ühevärviline aed». Detailplaneering ja joonised kavandati arhitektuuri edasi õppida soovivate abiturientide ühistööna ning taimestiku valikul olid olulised teadmised maastikuarhitektuurist ja kunstist. Bioloogiateadmisi kasutades tuli teha sobivate taimede valik, arvestada istutuskaugusega ja kavandada kogu istutusprotsess.

Ettevõtlike noorte, klassijuhataja Ingrid Paggi, õpetaja Riina Otsuse, paljude lastevanemate ja kooli toetusel säilib mälestus Lillefestivalist Kuldses raamatus. Kauneid meistriteoseid saab külastada augustikuu lõpuni.

Kooli juhtkond tänab ja õnnitleb teid!

2. koht võistluselt KEAT

6. klasside turvalisuse projekti Kaitse End ja Aita Teist KEAT 2017 Tallinna ja Harjumaa koolide lõpulaagris toimunud võistlusel Sisekaitseakadeemias saavutas kooli 3. võistkond II koha.

3. võistkonna koosseis: Leeni Janete Kreen, Emma Johanna Rumm, Saara Katarina Merioja, Annelise Pastarus, Silver Rasmus Kubensky, Gert Martin Kadastik, Karl Daaniel Torstenberg, Andreas Kents. Kõik õpilased käivad 6D klassis.

Palju, palju õnne!

Aitäh võistkonna juhendajad, õpetaja Aili Salum ja Kristiina Tiits.

Tublilt esinesid ka 1. ja 2. võistkond õpetajate Ülle-Ly Vohnja ja Helle-Kai Saapari juhendamisel.

Võistkondade koosseisud:

  • 1. võistkond: Mathilda Salum 6A, Elisabeth Pae 6A, Oskar Suurorg 6A, Rasmus Pihel 6A, Michelle Merlene Eek 6B, Nora Lorelei Kivisaar 6B, Gregor Labunski 6B, Kaur Lokk 6B
  • 2. võistkond: Mattis Maido Benjamin 6D, Robin Ney 6D, Rasmus Vaino 6D, Henri Teemusk 6D, Ingel Elisabet Erm 6D, Elisabeth Adler 6D, Anett Aurelya Puhm 6D, Vanessa Nikolenko-Saar 6D.

Galerii