Supported languages
Follow us
XXI koolist XXI sajandi haridus

XXI koolist XXI sajandi haridus

Koolimaja lahtiolek vaheajal

Kooli kantselei on vaheajal avatud 23.-30. aprillil tööpäeviti kell 9.00-13.00.

I ja II koht üleriigilisel tõlkevõistlusel

19. aprillil toimus Tallinna XXI kooli korraldatud üleriigilise saksakeelse tõlkevõistluse võitjate autasustamine Eesti Rahvusraamatukogus.

Võistleja tõlkisid 10. aprillil toimunud võistlusel katkendeid kaasaegsete tunnustatud saksa ja austria autorite teostest.

Žürii esimees, Eesti Tõlkemagistrite Liidu juhatuse liige Eili Heinmets kiitis tseremoonial tubli töö eest kõiki osalejaid ja andis tagasisidet võistlejatele ja juhendajatele – õpetajatele.
Kohal olid ka teised žürii liikmed:

  • Helen Aedla – Goethe Instituudi keeleosakonna juhataja
  • Anne Laur – Austria Vabariigi Suursaatkonna kultuurireferent
  • Anne Lind- Tallinna Saksa Kultuuriinstituudi juhataja
  • Tiiu Relve – tõlk, paljude saksa autorite teoste vahendaja eesti lugejale.

Võitjaid autasustas Tallinna XXI Kooli direktor härra Meelis Kond.

Saksa keelt III võõrkeelena õppijate kategoorias saavutas I koha Jürgo Mattias Vanajuur 12A, juhendaja õpetaja Mart Männiste. Saksa keel I võõrkeelena õppijate kategoorias saavutas II koha Karmel Justina Loog 10A

Tallinna XXI Kooli algatusel ja erinevate partnerite, sh Eesti Goethe Instituudi, Saksa ja Austria Suursaatkondade koostöös toimuv tõlkevõistlus seadis 2018. aastal saksa keele õpetajate soovile vastu tulles sihtrühmaks nii saksa keelt esimese kui ka teise ning kolmanda võõrkeelena õppijad, keda oli 10. aprillil Tallinna XXI Kooli kogunenud kokku 18 koolist üle Eesti.

Õpilaste ja õpetajate ning koostööpartnerite hinnangul oli võistlus väga hästi läbi viidud, osalejad loodavad tõlkevõistlusel osaleda ka järgmistel aastatel.

Palju, palju õnne võitjatele!

Suur tänu korraldajatele ja toetajatele.

Pildid asuvad SIIN

3. koht konkursilt Parim noor instrumentalist 2018

Eesti Muusikakoolide Liidu konkursil «Parim noor instrumentalist 2018» saavutas 8A klassi õpilane Richard Raun kitarriõpilaste üleriigilises finaalis III koha.

Palju, palju õnne!

Tänu kitarriõpetajale ja lapsevanematele.

Nutika Inseneri Päev

Aprillis toimus meie koolis koostöös Tallinna Tehnikaülikooliga Nutika Inseneri Päev, mille raames toimusid erinevad õpitoad ja gümnasistidele tutvustati inseneri põnevat elukutset. Päevast valmis ka õppefilm.

Vaata filmi siit

1., 2. ja 3. koht robootikavõistlusel Robomiku Lahing 2018

Jõhvis toimunud üleriigilisel võistlusel Robomiku Lahing võitsid Roboringi noored mitu karikat.

Scratch mängu kategoorias saavutas 1. koha võistkond 21. Team Pika, koosseisus Kirke Kupits 6D ja Hans Marten Tomson 7B ning 2. koha võistkond 21. itaallased, koosseisus Rasmus Mücker 5B, August Aljas 5C ja Oliver Lembra 5B.

Lisaks saavutati Scratch animatsioonis 2. koht, tiimis 21. Team Pokemon, kus võistlesid Kirke Kupits, Hans Marten Tomson ja Oskar Olle Laur 5C.

Tublilt võistles ka Ragnar Pikkani, kes isa juhendamisel ehitatud robotiga võitis LEGO Sumo (kuni 12 aastaste vanuseklassis) III koha.

Tänusõnad kuuluvad tublidele ja aktiivsetele õpilastele – Roosi Riin Leht 7C ja Karmo Sooväli 8B, kes aitasid ja toetasid roboringi liikmeid kogu võistluspäeva vältel.

Palju, palju õnne!
Aitäh, Mai Pitsner – Roboringi juhendaja

2. koht matemaatikavõistluselt ROSIN

Tallinna koolide 3.-4. klasside õpilaste matemaatika-nuputamisvõistlusel ROSIN saavutas meie kooli võistkond II koha.

Tublid nuputajad on Helena Timmermann ja Alice Agathe Luhala 3B ning Andreas Leetsar ja Alo Virunurm 4B klassist.

Palju, palju õnne!

Aitäh, õpetajad Endla Üksti ja Marju Meremäe.

5.-8. klasside robootikahuvilised osalesid Tallinna robootikapäeval

17. aprillil toimus põnev robootikapäev Tallinna Südalinna Koolis, millest võtsid osa 5.-8. klasside andekad robootikahuvilised.

Robootikapäeval toimus näitus, kus õpetaja Rasmus Kits tutvustas meie kooli LEGO innovatsioonistuudiot ning näitas uue õpikeskkonna valmimisvideot, esitles õppekava ja huvitavaid õpiülesandeid.

Eksponaatide väljapanekul ning võistluste korraldamisel olid abiks robootika huviringi ja ettevõtlus-robootika-õppesuuna õpilased.

Robootikapäev oli üks suurepärane ettevõtmine nutikuul 2018.

Pildialbum asub SIIN

Külas sõpruskoolil Helsingis

Kolmapäeval, 18. aprillil külastab kooli delegatsioon, kuhu kuuluvad direktor Meelis Kond, huvijuht Maarika Paun, õpilasesinduse presiidium ja korvpallimeeskond, Helsingi Vuosaare Gümnaasiumi.

Toimub kohtumine kooli juhtkondade ja õpilasesinduste vahel, kahe kooli sõpruskohtumine korvpallis. Eelmisel korral võitis kohtumise Tallinna 21. Kool. Osaletakse kooli kevadkontserdil.

Võit üleriigilisel teatrifestivalil

11. aprillil toimus Kadrioru Saksa Gümnaasiumis üleriigiline saksakeelne teatrifestival KREATIVFABRIK. Vanemas vanuserühmas osales ka meie kooli teatritrupp omaloomingulise etendusega «Der letzte Flug» – «Viimane lend», mis pälvis žürii ja publiku tunnustuse.

Teatritruppi tunnustati parima lavastuse preemiaga, parima naisnäitleja preemia sai Angela Väälma 11B ja parima meesnäitleja preemia Mark Alexander Ummelas 10C.

Näitetrupp osales koosseisus:

  • Orm Tammemäe 10A
  • Yvet Kopti 10C
  • Liisa-Lotta Pahkma 10C
  • Mark Alexander Ummelas 10C
  • Angela Väälma 11B
  • Maria Goldrin 11B – lavastaja assistent
  • Pillerin Kivipõld 11B
  • Vanessa Victoria Badt 11B
  • Gert Kadastik 7D – heli

Võistlejaid hindas žürii: Clemens Hellemeier – Saksa Saatkonna kultuuri- ja pressireferent; Thekla Funke – Kulturweit vabatahtlik; Thomas Overberg – TLÜ vahetusüliõpilane; Junianna Zatsarnaja – KSG 12. kl õpilane ja Kersti Sõstar – KSG saksa keele ja DSD eksamite koordinaator.

Näidendi «Viimane lend» stsenaarium ja lavaline liikumine valmis koostöös Berliini teatripedagoogi Jens Neumaniga. Järgmine etendus toimub maikuus Vilniuses, kuhu trupp on kutsutud PASCH-koolide rahvusvahelisele teatrifestivalile.

Juhendaja Maarika Paun

Pildid asuvad SIIN

1. koht omaloomingu konkursilt

Märjamaa Muusika- ja Kunstikooli IX noorte instrumentaalmuusika omaloomingu konkursil, mis oli pühendatud Eesti Vabariigi 100. sünnipäevale, saavutas 10C klassi õpilane Brenda Pärtel vanimas vanuseastmes (15-19 aastased) I koha.

Brenda esitas kromaatilisel kandlel muusikapala «Unistus».

Palju, palju õnne!

Tänu muusikaõpetajatele ja lapsevanematele.

Fotol on Brenda koos žüriisse kuuluva Pärt Uusbergiga

Eesti meistrid saalihokis

11B klassi õpilane Kirke Pollisinski tuli 14. aprillil toimunud saalihoki Superfinaalis Sparta Spordiseltsi naiskonna koosseisus Eesti meistriks.

11B klassi õpilane Mattias Kauk tuli Sparta Team Automaailma meeskonna koosseisus samuti Eesti meistriks.

Palju, palju õnne!

Tänu treeneritele, kehalise kasvatuse õpetajatele ja lapsevanematele.

4. koht Nutispordi vabariiklikus finaalis

12. aprillil toimunud Nutispordi vabariiklikus finaalis Jõgevamaa Gümnaasiumis saavutas meie kooli koondvõistkond IV koha.

Võistkonda kuulusid Magda Must 1C, Helena Timmermann 3B, Liilia Tõnisson 7B, Lisett Sigur 9C, Karl Tani Priilinn-Türk 9C ja Andreas Leetsar 4B klassist.

Auhinnaks karikas Parim kool – uus tulija 2018 Nuti-Mati matemaatika Eesti karikavõistlustel.

Individuaalarvestuses saavutas Andreas Leetsaar III koha.

Palju, palju õnne tublidele matemaatikutele!

Tänu matemaatikaõpetajad, Renna Marjundi, Endla Üksti, Alar Pukk, Kaide Sõeroja, Marju Meremäe.

Ülalt vasakult: Liilia Tõnisson 7B, Lisett Sigur 9C, Karl Tani Priilinn-Türk 9C All vasakult: Magda Must 1C, Andreas Leetsar 4B, Helena Timmermann 3B
Individuaalarvestuses saavutas Andreas Leetsaar III koha

3. koht poiste korvpallis

Kesklinnakoolide 4.-7. klasside poiste korvpallivõistlustel saavutas meie kooli võistkond III koha ja pronksmedali.
Tublid korvpallurid on:

  • Rene Kurvits 6B
  • Sten Martin Kombo 6C
  • Robert Rannala 6D
  • Christopher Tamberg 7C
  • Kaur Lokk 7B
  • Fred Jordan Relve 7B
  • Mikk Johannes Siitam 7C
  • Oscar Pihela 4C
  • Mairo Robert Kask 5B
  • Fred Jörgen Luik 10C – abijuhendajana

Palju, palju õnne!

Tänu kehalise kasvatuse õpetajatele ja lapsevanematele.

V perioodi tunniplaan

V perioodi tunniplaan,
kehtiv 16.04.2018 – 12.06.2018.
Viimati uuendatud 10.04.2018 kell 15:44

2. ja 3. kohad TV 10 Olümpiastarti III etapilt

Tartus toimunud TV 10 Olümpiastarti 3. etapil saavutasid meie tublid sportlased kohti esikolmikus.

  • Kõrgushüpe – Elisabeth Pihela 7C II koht, tulemusega 1.68
  • Kaugushüpe – Anna Maria Millend 7C II koht, tulemusega 5.34
  • Teivashüpe – Andra Lepasson 5D III koht, tulemusega 2.31
  • Kaugushüpe – Ralf Lepasson 5D III koht, tulemusega 4.84

Koolide üldarvestuses on Tallinna 21. Kool 5. kohal, Tallinna koolidest 1. kohal.

Palju, palju õnne!

Tänu treeneritele, kehalise kasvatuse õpetajatele ja lapsevanematele.

Järgmine etapp toimub 25. mail Rakveres.

Tublid võistlejad Nutispordis

3B klassi tublid võistlejad Nutispordi piirkonnavooru tippspordi kategoorias on Helena Timmermann,  kes saavutas 6. koha ja Luis Esteban Hinojosa 5. koha.
Magda Must 1C saavutas Nutispordi Tallinna piirkonnas 3. koha.
Rahvaspordi kategoorias saavutas Astrid Julia Kunnas 5. koha ja Getlin Veber 6. koha.

Õnnitleme!

Aitäh, õpetaja Endla Üksti.

Tunnustused üleriigiliselt loovtööde konkursilt

7B klassi õpilane Triinu Tammaru ja 7D klassi õpilane Eva Lotta Lello osalesid edukalt B. G. Forseliuse Seltsi poolt korraldatud üleriigilisel põhikooli III astme loovtööde konkursil.

Ajalooalaste uurimistööde  valdkonnas saavutasid mõlemad tütarlapsed žürii tunnustuse ja tänukirjad uurimistöödega «Ajalooline ülevaade haigustest Eestis 20. ja 21. sajandil» ning «Minu vanavanaisa Kalju Aigro – kuulus koolijuht».

Palju, palju õnne!

Aitäh, õpetaja Ester Barkala

1. koht ja tiitel Trompetitalent 2018

Eesti Muusika- ja Teatriakadeemias toimunud festival-konkursil «Trompetitalent Tallinn 2018» saavutas 1A klassi õpilane Jakob Altnurme nooremas vanusegrupis I koha ja pälvis tiitli «Trompetitalent 2018».

Palju, palju õnne!

Tänu instrumendiõpetajale ja lastevanematele.

Üleriigiline saksakeelne tõlkevõistlus

10. aprillil korraldab meie kool üleriigilise tõlkevõistluse saksa keelt esimese, teise või kolmanda võõrkeelena õppijatele. Tõlkevõistluse korraldame Saksa kevade raames teist aastat.

Kell 11.00 toimub tõlkevõistluse avamine, külalisi ja osavõtjaid tervitab Tallinna XXI Kooli direktor hr Meelis Kond, tõlkevõistluse avab SLV suursaadik TE hr Christoph Eichhorn.

Võistlusel osaleb 52 õpilast 18 eesti ja vene õppekeelega koolist üle vabariigi. Tõlgitakse viie erineva raskusastmega tekste vastavalt oma keeletasemele. Võistlejaid hindab žürii koosseisus Eili Heinmets, Eesti Tõlkemagistrite Liidu juhatuse esimees; Helen Aedla, Goethe Instituudi keeleosakonna juhataja; Anne Lind, Tallinna Saksa Kultuuriinstituudi juhataja; Anne Laur, Austria Vabariigi suursaatkonna kultuurinõunik; Tiiu Relve, tõlk. Peaauhinnaks on lennupiletid Tallinn-Berliin lennufirmalt NORDICA.

Meie kooli esindavad tõlkevõistlusel Jürgo Mattias Vanajuur 12A – C-keel, Viktoria Sitnik 12C – C-keel ning Karmel Justina Loog 10A – A-keel.

Tõlkevõistluse meeskond: õp Mart Männiste, õp Signe Hohensee, õp Siim Luha, õp Kaja Kadarik, õp Siim Aimla, Kahrut Eller, Hugo Jõks 11A, Victoria-Vanessa Baadt 11B, Yvet Kopti 10C, Liisa-Lotta Pahkma 10C, KultuuriGild, Inspitsiendigrupp ja Liputoimkond.

Aastal 2017 anti üritusele Euroopa Komisjoni ning EV Haridus- ja Teadusministeeriumi «Aasta võõrkeeletegu» tänukiri.
Üleriigilise tõlkevõistluse korraldus: Maarika Paun, rahvusvahelise projekti «Koolid – tuleviku partnerid» – «Schulen: Partner der Zukunft» koordinaator.

3. koht mälumängus «Uus hõbe»

8. aprillil toimus Gustav Adolfi Gümnaasiumis neljas üleriigiline Hardi Tiiduse nimeline mälumäng «Uus hõbe», kus meie kooli võistkond saavutas III koha ja auhinnareisi Soome. Mälumängu juhtis ürituse patroon Siim Kallas.

Võistkonna koosseis:

  • Daniel Koch 12A
  • Helen Laane 12A
  • Christian Kütt 11C
  • Mark Aleksander Ummelas 10C

Palju, palju õnne!
Aitäh, õpetaja Ingrid Paggi.

Järelvaadatav: järjekordselt selgitati välja mälumängu «Uus hõbe» võitja

5. koht üleriigilisel ajaloo-olümpiaadil

11C klassi õpilane Christian Kütt saavutas ajaloo-olümpiaadi lõppvoorus Esimene maailmasõda ja selle pärand V koha.

Palju, palju õnne!
Aitäh, õpetaja Ingrid Paggi

Õpilasesinduse presiidiumi valimised 2018

5. aprillil toimunud kooli Õpilasesinduse presidendi ja asepresidentide valimistel osutusid valituks Kristiin-Heleen Toovis Õpilasesinduse presidendiks ning Marten Gustav Lähker ja Bert Palts asepresidentideks.

Valimiskomisjon koosseisus Arabella-Kristina Allvee (esimees), Liisa Jõerüüt, Katariina Väljaots, Eva-Maria Ulla, Simoona Peensalu, Melani Sulengo, Frida Brit Noor, Merilin Priilinn-Türk, Laura Lisa Rikkand

Kandidaatideks olid esitatud:

  1. Kristiin-Heleen Toovis (11C) presidendiks, Marten Gustav Lähker I asepresidendiks (10A), Bert Palts (11B) II asepresidendiks.
  2. Marie Valdes (11B) presidendiks, Sander Moppel I asepresidendiks (11C), Mark Alexander Ummelas (10C) II asepresidendiks.

Valimiskomisjon viis läbi hääletuse 9.-12. klassides vastavalt Tallinna 21. Kooli õpilasesinduse põhikirjale. Hääleõiguslikke õpilasi oli 408 Valimiskomisjon jaotas valijatele 356 hääletussedelit.

Valimiskomisjon avas hääletuskasti 5.  aprillil 2018 kell 13.46. Hääletuskastis oli 354 hääletussedelit, millest

  1. Kandidaatide Kristiin-Heleen Toovis presidendiks, Marten Gustav Lähker ja Bert Palts asepresidentideks poolt oli hääletanud 184 hääletamisel osalenud õpilastest (52%)
  2. Marie Valdes presidendiks, Sander Moppel ja Mark Alexander Ummelas asepresidentideks poolt oli hääletanud 148 hääletamisel osalenud õpilastest (41,8 %)
  3. Kehtetuid hääletussedeleid oli 16 (4,5 %)
  4. Tühje hääletussedeleid oli 6 (1,7 %)

Vastavalt valimisseadusele kuulutab valimiskomisjon Õpilasesinduse presidendiks  Kristiin-Heleen Toovise ja asepresidentideks Marten Gustav Lähkeri ja Bert Paltsi.

 

Osale kooli fotokonkursil 2018

Aprillikuu algus on toonud valge koheva lume, samas ka suvemõtted. Need pealtnäha vastandlikud nähtused on suurepärane pinnas, kus lasta oma kunstiandel särada ning saata konkursile mõned pildid.
Fotograafia valikkursuse õpilased kutsuvad teid kõiki osalema fotokonkursil, mis toimub aprillikuus. Pimeduse taandumise ning hommikuse valguse pühitsemiseks kutsume teid jäädvustama valgust, selle liikumist ning intensiivsust.

Osaleda saab kuues kategoorias:

  1. «Abstraktne valgus» – Elektromagnetlainete vaatemäng on terve fotograafia alus, kuid tihti tajume seda peamiselt läbi objektide, millelt ta meile silma peegeldab. Proovi jäädvustada valgust ennast ning sellega seotud nähtusi.
  2. «Objektid X – arhitektuur» – Millised oleksid hooned ilma valguseta? Saada oma parimad kaadrid huvitavatest hoonetest ning arhitektuurilistest lahendustest.
  3. «Tingimusteta armastus» – Milline lainepikkus peegeldub armastuselt? Kes seda teab… Ilmselt sina, lase oma fantaasial lennata.
  4. «Teekond» – Aja möödumisega tallutakse sisse ka rajad. Kõikidel on see oma, kuid vahest need ristuvad ning mõnikord lõppevad. Valgusta oma teekonda ning jaga seda meiega.
  5. «Inimesed» – Hästi arenenud kesknärvisüsteem ning sellega kaasnevad probleemid teevad inimesest ühe põneva liigi. Taba kaader, kus inimene teeb midagi, mida ta armastab.
  6. «Portreepilt» – Vanal ajal võttis portreepildi tegemine fotograafil päevi. Tänapäeval piisab ühest nupuvajutusest. Sellegipoolest, et teha midagi head ning tuua välja oma pildistatav peab olema kannatlikust, silma ning võimet tuua inimestes välja emotsioone. Kui sa seda oskad, siis saada meile foto, mis valgustab palet.
  7. «Värvide mäng» – Ei ole kevadet ilma valge valguseta. Teadupärast sisaldab see valgus ka värve. Too värvid välja, pane nad mängima ning saada meile.

Oma pilte saate saata terve aprillikuu jooksul. Parimad fotograafid kuulutame välja Mai esimesel poolel. Innukatele tegijatele on auhinnad.

Pilt saatke: fotokonkurss21k@gmail.com
Pealkiri: Klass, kategooria milles osalete ning oma ees- ja perekonnanimi.

NUTIKA INSENERI PÄEV – 4.04

4. aprillil toimub koolis koostöös Tallinna Tehnikaülikooli Inseneriteaduskonnaga Nutika Inseneri Päev. Meie gümnasistid osalevad väga erinevates õpitubades: Robootika, Mobiilne õppelabor põlemisgaaside analüüsideks, Termokaamera kasutamine, Teeme ise päikesepatarei, Kes on ehitusinsener, Helivõimendi kiirelt ja lihtsalt, Taastuvenergeetika, Tehisreaalsus.

Õpitubasid viivad läbi TTÜ õppejõud ja teadurid – Raivo Sell, Rim Puks, Alar Konist, Oliver Järvik, Andres Krumme, Maris Pilvet, Irene Lill, Eneli Liisma, Lauri Kütt, Tauno Otto, Ninel Dudnyk, Yevhen Bondarenko.

Uusi teadmisi ja põnevat õppimist jagub kella 10.00–17.30ni.

KAVA:
10.00–11.00 Põnev elukutse – insener, 11. ja 12. klassid aulas
11.30–13.00 Põlemisgaaside analüüs ja termokaamera kasutamine (õppelabor õues)
11.30–12.50 Kes on ehitusinsener (ruum 411)
12.00–12.45 Tehisreaalsus (inglise keeles, ruum 217)
13.00–13.45 Tehisreaalsus (inglise keeles, ruum 217)
12.15–13.45 Helivõimendi kiirelt ja lihtsalt (ruum 411)
13.15–14.45 Teeme ise päikesepatarei (ruum 206)
13.15–14.45 Taastuvenergeetika (ruum 424)
15.00–16.30 Robootika (ruum 404)
16.30–17.30 Päeva lõpetamine

Saavutused Võimlemis- ja tantsuvõistluselt

I vanusegrupp – 5.-6. klass

  • I koht 5B
  • II-III koht 6A ja 6B
  • II-III koht 6A ja 6B

II vanusegrupp – 7.-9. klass

  • I koht 9B
  • II koht 7C ja 8B
  • III koht 8A
    • Eripreemiad: 8A poisid, 9A ja 9C

III vanusegrupp – Gümnaasium

  • I koht 10A
  • II koht 11A
  • III koht 11C
    • Eripreemia: 12. klassid

Palju, palju õnne!

Tänu kõikidele esinejatele, 28. märtsil toimunu oli spordi suursündmus, tõeline tantsufestival – päev täis rõõmu ja tantsulusti!

Poisid ja tüdrukud kaitseväkke – meelitades või karistades?

28. märtsil rääkisid ETV saates Suud puhtaks teemal «Poisid ja tüdrukud kaitseväkke – meelitades või karistades?» Pillerin Kivipõld 11B, Elina Meier, Mailis Pajumägi 11A ja Marie Valdes 11B klassist ning riigikaitseõpetaja, nooremleitnant Tanel Pedaru.

LINK saatele

3. koht ja eripreemia äriideede konkursilt Bright Minds

Tallinna Tehnikaülikooli Mektory ja Swedbanki korraldatud koolinoorte äriideede konkursil «Bright Minds» saavutas meie kooli õpilasettevõte «Wellie», koosseisus Keterin Vendt 8A, Maria Krjutškova 8C, Helena Marie Niin 8A III koha ja oma idee edasiarendamiseks 1000 eurot stardiraha ning reisipaketi Rootsi.

Õpilasfirma sai hoo sisse juba kolm kuud tagasi ning tänaseks on nad käinud oma toodet esitlemas ka moeüritusel MOEAKEN. Noored ettevõtjad tegutsevad innukalt edasi – silmapiiril terendavad uued üritused ning plaanitakse oma tootevalikut laiendada.

Lisaks «Wellie» arendajatele, said oma suurepärase esitluse eest eriauhinna 8C klassi õpilasettevõte «Nuticats», koosseisus Grete Laura Kunnas, Liisi Perli, Anni Marie Maripuu, Mariel Natalie Mahhov ja Lisette Meier. Nende enesekindel esitlus ning prototüüpide funktsionaalsus ei jäänud žüriile märkamata.

Tallinna 21. Koolist osales Mektory «Bright Minds» äriideekonkursil 35 õpilast ning 30 jõudsid ka finaali.
Tubli tulemus kõikide osalejate poolt!

Õpetaja eripreemiaga tunnustati õpetaja Jörgen Ivar Sikku.

Palju, palju õnne noortele ettevõtlikele ideegeneraatoritele!

Aitäh, õpetaja Jörgen Ivar Sikk.

Eesti meister kumites

31. märtsil saavutas 5A klassi õpilane Marili Schmidt Eesti meistrivõistlustel karates oma võistlusklassis I koha ja tuli Eesti meistriks kumites (vabavõitlus).

Marili on käesoleva aasta Tallinna meister ning saavutanud kõrgeid kohti ka kumites ja katas.

Palju, palju õnne!

Tänu treenerile ja lapsevanematele.

3. koht instrumentalistide konkursilt

28. märtsil toimunud Eesti Muusikakoolide Liidu konkursil «Parim instrumentalist 2018» saavutas 8A klassi õpilane Richard Raun klassikalisel kitarril III koha ning jätkab võistlemist vabariiklikus voorus.

Palju, palju õnne!

Tänu muusikaõpetajatele ja lapsevanematele.

2. koht filosoofiaolümpiaadilt

12A klassi õpilane Paul Johannes Kalda saavutas 29.03- 1.04 toimunud vabariiklikul filosoofiaolümpiaadil II koha ja võistleb edasi rahvusvahelisel filosoofiaolümpiaadil 23.-27. mai 2018, Montenegros, Baris.

Palju, palju õnne!

Suur, suur tänu, õpetaja Ingrid Paggi.

1. koht rahvastepallivõistlustelt

Kesklinnakoolide rahvastepallivõistlusel saavutas 5. klasside tütarlaste võistkond I koha.

Eduka võistkonna koosseis:

  • Nora Leinus 5A
  • Mara Hütsi 5B
  • Hanka Maiste 5B
  • Katarina Mändma 5B
  • Saara Mette Kõva 5B
  • Lisbeth Sehver 5B
  • Ruth Mary Onga 5B
  • Emma Victoria Millend 5D
  • Michell Ints 5D

Palju, palju õnne!

Tänu kehalise kasvatuse õpetajatele.

9. VÕIMLEMIS- JA TANTSUVÕISTLUS «EESTI»

Autasustamised on vastavalt klassigruppidele ja toimuvad enne uue grupi algust.
Vaheajaesinejateks on tantsutüdrukud ja võistlustantsupaar meie koolist, TIK-st ja balletistuudiost.

Edu ja rõõmu esinejatele, meeldivaid elamusi publikule ja žüriile!

Infoleht nr 8

Ilmunud on käesoleva õppeaasta kaheksas infoleht.

Nutika Inseneri Päev

Hea meie kooli 11. ja 12. klassi õpilane!

4. aprillil toimub Tallinna 21. Koolis koostöös Tallinna Tehnikaülikooliga Nutika Inseneri Päev.
Kavas loeng ning õpitoad, mida viivad läbi TTÜ õppejõud ja teadurid.

Õpitubadesse registreerumine
Registreerumise tähtaeg 29. märts.

Info: signe@21k.ee, 5146955.

Kool võõrustas Iisraeli haridusdelegatsiooni

26. märtsil külastas kooli kolmekümneliikmeline koolijuhtide ja õpetajate delegatsioon, kes soovis tutvuda Eesti haridussüsteemiga, saada kogemusi parimatest praktikatest ja leida uusi ideid ning lahendusi koolikorralduses.

Direktori tervitusele järgnes kooli tutvustav ringkäik õpilasgiididega, kuulati ettekandeid digiõppest – robootikast ja võistlusest ning festivalist Robotex. Toimus arutlusvestlus IT pädevuste saavutamisest ja ettevõtlus-robootika õppesuuna arendamisest.

Visiit lõppes koolis äsja avatud Lego Innovatsioonistuudio tutvustamisega ja elevust tekitava osalemisega robootika õpikojas,
kus külalised programmeerisid paaristööna huvitavaid tööülesandeid. Paljud omandasid uusi töövõtteid programmeerimise valdkonnas.

Iisraeli delegatsioon oli vaimustunud meie kooli õpilastest ja õpikeskkonnast.

Täname õpilasgiide ja õpetajaid, kes toetasid oma panusega välisdelegatsiooni vastuvõtu suurepärase õnnestumise eest.

Pildialbum on SIIN

Suurepärased tulemused Eesti meistrivõistlustel kergejõustikus

17. ja 18. märtsil toimunud Eesti meistrivõistlustel kergejõustikus U16 vanuseklassis võitsid 7C klassi tütarlapsed mitmeid medaleid.

  • Anna Maria Millend tuli Eesti meistriks 60m tõkkejooksus ja võitis hõbemedali 60m jooksus.
  • Elisabeth Pihela võitis hõbemedali kõrgushüppes ja pronksi kaugushüppes.
  • Lisaks tulid mõlemad tüdrukud Eesti meistriks 4 x 200m jooksus Audentese võistkonna koosseisus.

Palju, palju õnne!
Tänu treenerile ja lastevanematele

TTÜ rektori pöördumine 21. kooli pere poole

Hea, 21. kool!

Koos Tallinna Tehnikaülikooli rektori Jaak Aaviksooga valmistasime videopöördumise 21. kooliperele. Tahame tänada kõiki teie õpetajaid tubli töö tegemisel meie tulevaste tudengite koolitamisel. Soovime abiturientidele edukat eksamiperioodi ja ootame neid kõiki TTÜsse õppima!

Videopöördumist saate näha SIIT. Palume meie tänusõnad kui ka TTÜsse õppima tulemise kutse edastada kooliperele kui ka selle aasta lõpetajatele.

Jõudu ja jaksu Teile tänuväärse töö tegemiseks!

Parimate soovidega

Hendrik Voll
õppeprorektor
Tallinna Tehnikaülikool

Meistritiitel ja 2. koht Eesti meistrivõistlustelt kergejõustikus

Pildil David koos treener Holger Peeliga

17.-18. märtsil toimunud Eesti talvistel meistrivõistlustel kergejõustikus U16 vanuserühmas saavutas David Jaanson 8A suurepäraseid tulemusi:

  • Kolmikhüppes – 11.98m, isiklik rekord, I koht ja EESTI MEISTER
  • Kõrgushüppes – 1.76m, isiklik rekord ja II koht
  • Teivashüppes – 3.10m ja isiklik rekord

Palju, palju õnne!

Tänu treenerile ja lapsevanematele.

Tulemused

1. koht sportakrobaatikas

4B klassi õpilane Kirke Arukaevu saavutas 17. märtsil toimunud 1. AkroKarika võistlustel sportakrobaatikas I koha.

Palju, palju õnne!
Tänu treenerile ja lapsevanematele.

8. klasside õpilased Mektory Bright Minds projekti finaalis

TTÜ Mektory innovatsioonikeskuse projekt «Bright Minds» on meie kooli 8. klasside õpilasvõistkondadele möödunud edukalt. Osalejate hulgast on finaali jõudnud tervelt 30 õpilast seitsmest võistkonnast.

Anni Marie Maripuu, Grete Laura Kunnas, Lisette Meier, Mariel Natalie Mahhov, Liisi Perli, Keterin Vendt, Maria Krjutškova, Helena Marie Niin, Emilie Strus, Emma Johanna Erica Staf, Mette Mähar, Ellen Emilie Laaksonen, Anna Kottel, Kaur Oskar Vanaselja, Kreete Liina Kreen, Kärolin Kerem, Mia Matilda Tammekun, Elisabeth Victoria Koppel, Artur Sepp, David Jaanson, Juhan Laasik, Magnus Teder, Richard Raun, Emilie-Marie Mellikov, Marsella Tamm, Alexander Rein Robas, Mark Tomi Wilhelm Vompa, Markus Järavere, Morgan Pilviste, Ramon Vilde on viimase kolme kuu jooksul teinud tõsist tööd ning välja mõelnud innovaatilisi vihmavarje, vajalikke nutirakendusi, kasulikke vitamiinipalle, leidlikke lemmikloomatarbeid, arvutikotte ning helitehnikat.

Projekti kulminatsiooniks on finaalvõistlus, kus peaauhinnaks on 1500 eurot oma ettevõte alustamiseks.

Edu ja õnne!

Tänu mentoritele, aitäh õpetaja Jörgen Ivar Sikk.

Parim rahvusvaheline õpilasfirma on Best Ice

Õpilasfirmade laadal Soomes võitis ÕF Best Ice parima rahvusvahelise õpilasfirma tiitli.
Eduka õpilasfirma koosseisus võistlesid 11C klassi õpilased Triin Mänd ja Merilin Priilinn-Türk, Bert Palts 11B ning Kristjan Pekk 11A klassist.

Palju, palju õnne!

Aitäh, õpetajad Epp Vodja ja Ander Hindremäe

Link

Kulddiplomid ja eripreemiad üleriigiliselt muusikaolümpiaadilt

7A klassi õpilane Mathilda Salum saavutas vabariiklikul muusikaolümpiaadil, mis toimus 16. ja 17 märtsil Eesti Muusika ja Teatriakadeemias 4. koha ja kulddiplomi.

Omaloomingu konkursil kaasas Mathilda laulu esitama duetina kahehäälselt Maria Matilda Teder 6A, ukulelel saatis Rauno Mikser 7A klassist.

Žürii esimees, helilooja Olav Ehala, kiitis Matilda eakohast laulu ja rõõmsameelset esitust.

Gümnaasiumi arvestuses saavutas 10C klassi õpilane Luisa Susanna Kütson kulddiplomi ja eripreemiad parima kirjaliku töö ja noodistlugemise eest.

Palju, palju õnne!

Aitäh, muusikaõpetajad Lydia Rahula ja Kristjan Õmblus ning kontsertmeister Kadri Mägi.

2. koht Eesti Meistrivõistlustelt judos

10C klassi õpilane Carl-Gustav Kont saavutas Junioride EMV Judos U-21 kehakaalus -60kg II koha.

Palju, palju õnne!

Tänu treenerile ja lapsevanematele.

1. koht rahvusvaheliselt tantsukonkursilt

6C klassi õpilane Isabel Zimmermann ja Maria Tširkova Balletiakadeemiast võitsid rahvusvahelisel tantsukonkursil Riias 9.-11. märtsil klassikalise tantsu kategoorias duetiga «Pas De Quatre» I koha.

Palju, palju õnne!

Tänu treenerile ja lapsevanematele.

Mänguvahetundide ajakava 19. märts – 13. aprill

1A kolmapäeval 8.45
1B reedel 8.45
1C teisipäeval 15.45
1D neljapäeval 13.45

2A neljapäeval 9.45
2B esmaspäeval 8.45
2C neljapäeval 11.45
2D reedel 11.45

Kohtume suures võimlas!

Õnnitleti kooli ja autasustati õpetajaid

14. märtsil 2018 enne EV 100 ja kooli 115.aastapäeva juubelikontserti Estonia kontserdisaalis võttis direktor Estonia teatri valges saalis vastu õpetajaid ja külalisi, kes tulid kooli tähtpäeva puhul õnnitlema.

Direktor meenutas oma kõnes kooli erinevaid aegu ja arenguid, vaadet tulevikku.

Haridus- ja teadusminister Mailis Reps rõhutas oma tervituses kooli tugevusi ja traditsioone, tunnustas kooli saavutusi ning märkis, et Tallinna XXI Kool on kahtlemata üks Eesti kõige tugevamatest ja omanäolisematest koolidest.

Kooli õnnitlesid ja tänasid Tallinna linnavõimude poolt volikogu esimees Mihhail Kõlvart, abilinnapea Vadim Belobrovtsev, haridusameti juhataja Andres Pajula, Kesklinna vanem Vladimir Svet.

Häid sõnu laususid ja tervitusi tõid partner- ja sõpruskoolide esindajad: Helsingi Vuosaare Lukio, Pärnu Sütevaka Humanitaargümnaasium, Treffneri Gümnaasium, Kadrioru Saksa Gümnaasium, Reaalkool, Südalinna kool, Gustav Adolfi Gümnaasium, Tõnismäe reaalkool, Kuristiku gümnaasium.

Direktor autasustas kooli aastapäevaks uue kujunduse saanud Tallinna XXI Kooli teenetemedaliga kõige staažikamaid, väärikamaid õpetajaid, kes on eluteele saatnud mitu põlvkonda tublisid inimesi ning pühendumusega teinud paljude aastate jooksul tänuväärset pedagoogitööd.

Tallinna XXI Kooli teenetemedali said (töötavad XXI koolis alates märgitud aastast):

  • Mare Rõigas – 1971
  • Aili Salum – 1973
  • Marju Tapfer – 1973
  • Epp Raag – 1974
  • Tiina Meeri – 1977
  • Helju Jaunzeme – 1977
  • Irina Zaglada – 1979
  • Lydia Rahula – 1980
  • Alla Kirillova – 1980
  • Karmen Jänes – 1980
  • Riina Otsus – 1983
  • Maarika Paun – 1984
  • Eda Kauksi – 1984
  • Klaara Sulg – 1985
  • Ülle Suursaar – 1985
  • Valve Iila – 1986

Pildialbum

Pildikompanii pildialbum

Tänu suurepärase juubelikontserdi õnnestumise eest

Head lauljad, tantsijad, instrumentalistid, vilistlased,
juhendajad-õpetajad, korraldajad, toetajad!

Tuhat tänu teile imekauni, kõrgetasemelise ja meeldejääva juubelikontserdi eest Estonia kontserdisaalis.

Aitäh teile, head lapsevanemad – teie laste kaunis esinemine jääb kauaks helisema kuulajate südameisse!

Täname kõiki, kes kooli juubeliaasta suursündmust oma kohalolekuga austasid.

Kooli juhtkond

 


Pildid vastuvõtust
Pildid juubelikontserdist

Kooli võistkond jõudis mälumängu «Uus hõbe» finaali

Mälumängu «Uus hõbe» eelvoorus, mis oli pingeline ja põnev, osales 56 võistkonda Eesti erinevatest üldhariduskoolidest.

Meie tublid mälumängurid on:

  • Daniel Koch 12 A
  • Helen Laane 12 A
  • Christian Kütt 11 C
  • Orm Tammemäe 10 A
  • Salme Vesingi 10 B

Mälumängu finaal toimub 8. aprillil Gustav Adolfi Gümnaasiumis, otseülekandena vaadatav ka «Postimehes».

Õnne ja edu!

Aitäh, õpetaja Ingrid Paggi.