Supported languages
Follow us
XXI koolist XXI sajandi haridus

XXI koolist XXI sajandi haridus

Osale spordialasid tutvustavate videoklippide konkursil

Seoses tervise, liikumise ja koolispordi teema-aastaga on Tallinna Haridusamet kuulutanud õpilastele välja spordialasid tutvustavate klippide konkursi.

Konkursi eesmärgiks on toetada läbi tervise, liikumise ja koolispordi teema-aasta õpilaste loovuse ja digipädevuse arengut ning seda märgata ja tunnustada.

Osaleda saavad osaleda kõik Tallinna koolide õpilased. Kandideerimise aluseks on vastavalt statuudi hindamiskriteeriumitele videoklipp, mis tuleb laadida ülesse TikTok keskkonda (avalikus vaates) ja mis on tähistatud hashtag`iga #noorliigub ning oma konkursist osavõtt tuleb registreerida taotluse esitamisega.

Taotluses tuleb esitada videoklipi autori kontaktandmed (nimi, telefon, e-mail, haridusasutuse nimi, kus autor õpib) ning konkursile esitatud TikToki video otselink.

Taotluste esitamise tähtaeg on 22. august 2022. Taotlusi saab esitada siin.

Konkursi võitja otsustab Tallinna Haridusameti poolt moodustatud komisjon, kellel on õigus kaasata otsuste tegemisse eksperte. Eraldi tunnustatakse TikToki keskkonnas enim meeldimisi (Like 👍) saanud videoklippi.

Rohkem infot leiate statuudist, mis on lisatud manusena.

Tunnustused antakse Tallinna Haridusameti poolt üle teema-aasta pidulikul üritusel, tunnustatute nimed avalikustatakse Tallinna Haridusameti veebilehel.

Toetavad videot selle kohta, et kuidas teha videoklippi näete siit.

Osale 2022. aasta õpilasleiutajate üleriigilisel konkursil

29. juunil kuulutas haridus- ja teadusminister käskkirjaga välja 2022. aasta õpilasleiutajate riikliku konkursi tingimused ja korra.

Uudseid ja lennukaid ideid ning innovaatilisi teostusi konkursitöödes!

Ootame 10. klasside õpilasi kooli 23. ja 24. augustil

Ootame uusi gümnasiste kooli tutvumis-, info- ja ühistööpäevale

  • 23. augustil – 10A klass
  • 24. augustil – 10B ja 10C klass

Kogunemine kell 10.00 neljanda korruse auditooriumis 405.

Valige riietus, mis võimaldab osaleda töös ja tegevustes nii koolimajas kui ka õues.

Toimub ka õpikute ja töövihikute laenutamine kooli raamatukogust, selleks kaasa kott.

Tere tulemast gümnaasiumi!
Direktor

Õpikute laenutamine 2022/23. õppeaastaks raamatukogust

T  23.08 õpikute laenutamine 6. ja 10. klassid

  • 13.00 – 14.00 10A
  • 14.00 – 15.00  6A
  • 15.00 – 16.00  6B

K  24.08 õpikute laenutamine 6. ja 10. klassid

  • 13.00 – 14.00 10BC
  • 14.00 – 15.00  6C
  • 15.00 – 16.00  6D

N  25.08 õpikute laenutamine 7. klassid

  • 10.00 – 11.00  7A
  • 11.00 – 12.00  7B
  • 12.00 – 13.00  7C
  • 14.00 – 15.00  7D

R  26.08 õpikute laenutamine 8. klassid

  • 10.00 – 11.00  8A
  • 11.00 – 12.00  8B
  • 12.00 – 13.00  8C
  • 14.00 – 15.00  8D

E  29.08 õpikute laenutamine 9. klassid ja 11A

  • 10.00 – 11.00  9A
  • 11.00 – 12.00  9B
  • 12.00 – 13.00  9C
  • 14.00 – 15.00  9D
  • 15.00 – 16.00  11A

T  30.08 õpikute laenutamine 11. ja 12. klassid

  • 10.00 – 11.00  11B
  • 11.00 – 12.00  11C
  • 12.00 – 13.00  12A
  • 14.00 – 15.00  12B
  • 15.00 – 16.00  12C

K  31.08 õppematerjalide laenutamine õpetajatele

NB! Laenutamine toimub õpilaspileti alusel!

NB! Alates 22.08 edastame klassijuhatajatele makseteated gümnaasiumi töövihikute ja võõrkeele materjalide kohta.

Maksetähtaeg hiljemalt 12.09.2022

Peale tasumist väljastab raamatukogu töövihikud ja keelematerjalid.

Õpikute ja töövihikute kilekaante müük toimub raamatukogu ees

  • 23.08 kell 14.00 – 16.00
  • 24.08 kell 14.00 – 16.00
  • 25.08 kell 10.00 – 15.00
  • 26.08 kell 10.00 – 15.00
  • 29.08 kell 10.00 – 16.00
  • 30.08 kell 10.00 – 16.00
  •   2.09 kell 10.00 – 14.00

Hinnakiri lisandub augustis.

Koolivaheajad 2022/2023. õppeaastal

Vaheaeg Algus Lõpp
I 24.10.2022 30.10.2022
II 22.12.2022 08.01.2023
III 27.02.2023 05.03.2023
IV 24.04.2023 (v.a 12. klass) 30.04.2023
V 14.06.2023 (v.a lõpuklassid) 31.08.2023

10. klassis õpingute alustamiseks

10. klassis õpingute alustamiseks tuleb koolile esitada alljärgnevad dokumendid:

  • lapsevanema digitaalselt allkirjastatud avaldus (Avaldus 10. klassi astumiseks);
  • koopia õpilase isikut tõendavast dokumendist;
  • põhikooli lõputunnistuse koopia koos hinnetelehega.

Dokumendid saata e-postiaadressile dokumendid@21k.ee hiljemalt 22. juuni keskpäevaks, kirja teemaks märkida õpilase nimi ja klass.

NB! Tallinna 21. Kooli põhikooli lõpetanud ei pea lõputunnistuse ega hinnetelehe koopiat saatma.

Digitaalne dokumendifoto e-õpilaspiletile saata e-postiaadressile foto@21k.ee 26. juuniks, kirja teemaks märkida õpilase nimi, klass ja isikukood.
NB! Digitaalne dokumendifoto peab olema JPG-formaadis, minimaalselt 600×800 pikslit, külgede suhtega 3:4, failinimi kujul isikukood.jpg

Koolimütsi tellimiseks kanda 21 eurot Tallinna 21. Kooli Arengu Edendamise Ühingu arvele nr EE212200221022322671, tellimus vormistada hiljemalt 26. juuniks.
Selgitusse märkida: 10. klass, õpilase nimi, pea ümbermõõt.
Lisainfo koolimütsi kohta

Tervisekaart väljastpoolt Tallinna tulevatel õpilastel saata e-postile dokumendid@21k.ee või tuua kooli kantseleisse (augusti viimasel nädalal) 31. augustiks.

Direktori vastuvõtt parimatele õpilastele ja õpetajatele

7. juunil toimus direktori vastuvõtt parimatest parimatele õpilastele ja juhendajatele, kes saavutasid õppeaasta jooksul suurepäraseid tulemusi aineolümpiaadidelt.

Tunnustust pälvisid pikki aastaid edukalt töötanud õpetajad, koolielu edendajad ning välja kuulutati kooli aunimetuste saajad – nii õpilased kui õpetajad.

Muusikalise tervitusega esinesid muusikaolümpiaadi võitjad Pauliina Kütson ja Kasper Joel Nõgene 8A ning Tallinna Talent 2021 Richard Raun 12C klassist.

Õnne ja tänu!

Kooli aunimetustega tunnustatud õpilased ja õpetajad 2022

Õpilased

  • Tallinna XXI Kooli Noor kultuuritegija – Hanna Grete Rebane ja Annette Maria Hermaküla
  • Tallinna XXI Kooli Aasta tegija – Karl Jakob Vibur ja Richard Raun
  • Tallinna XXI Kooli Tegus sporditegelane – Anna Maria Millend, Rico Suigusaar ja Kristjan Erik Uriko

Õpetajad

  • Tallinna XXI Kooli aasta klassijuhataja – Riina Mereväli-Vingertšuk
  • Tallinna XXI Kooli aasta gümnaasiumiõpetaja – Kristjan Õmblus
  • Tallinna XXI Kooli aasta põhikooliõpetaja – Ilmi Laur-Paist
  • Tallinna XXI Kooli aasta klassiõpetaja – Piret Kellam
  • Tallinna XXI Kooli noor õpetaja – Lennart Kits
  • Tallinna XXI Kooli innovaatiline õpetaja – Jörgen Ivar Sikk

Koolipere õnnitleb ja tänab!

Projekti „Green Morning Europe“ õpiränne Assooridel

9B klassi õpilased võtsid maikuus taaskord osa Erasmus+ projektist “Green Morning Europe” ehk “Rohelist hommikut, Euroopa”. Lisaks eestlastele on projekti kaasatud õpilased Prantsusmaalt, Portugalist, Saksamaalt ja Itaaliast. Seekordne projektikohtumine viis keskkonnahuvilised noored keset Atlandi ookeani asuvatele Portugali saartele Assooridele, mis on ligikaudu 1500 km kaugusel Lissabonist ja ligi 3500 km kaugusel Põhja-Ameerikast.

Assooride suurima saare São Migueli pealinnas Ponta Delgadas olid Euroopa noorte võõrustajateks Escola Secundaria Domingos Rebelo õpilased ja õpetajad. Projektinädala lõppväljundina valmis raadiosaade, mis keskendus seekord transpordile ja energiale. Intervjuude, reportaažide ja debattide kaudu uuriti, kuidas energiat toodetakse, kuidas seda kokku hoida ning transpordikulusid vähendada.

Raadiosaate valmimisele aitasid kaasa mitmed põnevad õppekäigud. Imetleti kristallselgeid järvi, keevaid kuumaveeallikaid ja lopsaka loodusega parke ning külastati tee- ja ananassiistandusi. Ühtlasi tutvuti, kuidas vulkaanilist päritolu São Miguelil maa sees olevast soojusest geotermaalenergiat toodetakse. Geotermiliselt aktiivses Furnase piirkonnas nähti, kuidas suures maa sisse kaevatud potis küpseb kohalik traditsiooniline hautis. Maitsta sai mitut erinevat allikavett – osad külmad, teised aga nii kuumad, et on sobilikud tee tegemiseks. Terra Nostra pargis võis uudistada eksootilisi taimi kogu maailmast, sest Assooride kliima sobib neile hästi. Meeldejäävad olid ka suplus 40-kraadises suure rauasisaldusega oranži värvi kuumaveeallikas ja ujumine Atlandi ookeanis.

Tänu õpirändele said noored rahvusvahelise koostöö kogemuse, õppisid hakkamasaamist väljaspool kodumaad ning said omavanustega suheldes arendada keeleoskust.

Projekti aitavad teostada inglise keele õpetajad Merike Kaus ja Merle Teever ning kunsti- ja graafilise disaini õpetaja Ilmi Laur-Paist.

Põhikooli ja gümnaasiumi lõpuaktused

Gümnaasiumi lõpuaktused toimuvad esmaspäeval, 20. juunil 2022

Põhikooli lõpuaktused toimuvad teisipäeval, 21. juunil 2022

Aktuste ülekanded: Koolielu -> Videod

8. klasside tütarlapsed valmistasid trendikaid makrameetehnikas kotte

8. klasside tütarlapsed valmistasid endale suveks trendikaid makrameetehnikas kotte.

Juhendaja, õpetaja Riina Mereväli-Vingertšuk.

5B ja 5C tüdrukute viimased tööd käsitöötundides

5B ja 5C tüdrukud teavad, et taaskasutus on moes – säästame loodust ja anname vanadele teksadele uue elu!

Õppeaasta lõpuaktused 11. juunil

Laupäeval, 11. juunil toimuvad õppeaasta lõpuaktused kooli spordiväljakul.

  • Kell 11.00 – 6.-8. ja 11. klassidele.
  • Kell 12.00 – 1.-5. klassidele.

Aktustele järgnevad klassijuhatajatunnid.

Toredat ja päikeseküllast suvevaheaega kõigile!

III koha diplom laulukonkursilt Koolilaul

2. juunil Tartus toimunud üleriigilisel laulukonkursil Koolilaul saavutas 9A klassi õpilane Danielle Truusa III koha diplomi.

Palju, palju õnne!

Aitäh, õpetaja Kadri Mägi.

Hakkaton 10. klasside õpilastele

Hakkaton on noorte hüppelaud õpilasfirma alustamiseks, kuhu on oodatud ligi 50 gümnaasiumi- ja kutsekooli õpilast nii Eestist kui Ukrainast. Eriti oodatud on praegu 10. klassi lõpetavad noored, kes uuel õppeaastal Õpilasfirmat tegema plaanivad hakata.

Sisult on tegu 48-tunnine inkubatsiooniprogrammiga, kus noortele õpetatakse meetodeid oma äriidee leidmiseks, analüüsimiseks ja realiseerimiseks ning seda Õpilasfirma programmi vilistlaste ning Eesti parimate mentorite toel. Sel korral töö kõrvale rohkem ka meelelahutust ja suhtlusvõimalusi!

Hakkatoni korraldab JA Alumni Estonia, kes on aastaid taolisi sündmusi edukalt läbi viinud. Hakkatonist osavõtt maksab Eesti noorele 15 eurot, Ukraina noorele on osavõtt tasuta.

Hakkatoni toetab Think Human Foundation. Registreerimine avatud kuni 5. juunini.

Lisainfo ja registreerimine: https://www.facebook.com/events/353411166886611

Lennuk nr 50 kevad 2022

Juunis 2022 ilmus koolileht Lennuk nr 50.

Loe edasi…

I, II ja III kohad Tallinna meistrivõistlustelt kergejõustikus

30. ja 31. mail toimusid Tallinna XL koolinoorte meistrivõistlused kergejõustikus, kus meie kooli sportlased saavutasid hulgaliselt kohti esikolmikus.

Põhikooli parimad

  • Ruth Mary Onga 9B – I koht kõrgushüppes
  • Ruth Mary Onga 9B – I koht kaugushüppes
  • Henri Apri 8A – II koht teivashüppes
  • Emma Viktoria Millend 9D – II koht kuulitõukes
  • Ralf Lepasson 9D – III koht teivashüppes
  • Henri Apri 8A, Ralf Lepasson 9D, Rasmus Jaanson 7D, Sten Erik Rooba 9A – II koht 4×100 m teatejooks

Gümnaasiumi parimad

  • Anna Maria Millend 11A – I koht 100 m jooksus
  • Elisabeth Pihela 11B – I koht kõrgushüppes
  • Liis Katriin Kutsar 12C – I koht odaviskes
  • Liis Katriin Kutsar 12C – II koht kettaheites
  • David Jaanson 12A – II koht kettaheites
  • David Jaanson 12A – II koht kuulitõukes
  • Hege-Lee Pielberg 10A – II koht 200 m jooksus
  • Hege-Lee Pielberg 10A – III koht 100 m jooksus
  • Anna Maria Millend 11A – III koht kuulitõukes

Põhikoolide arvestuses saavutas meie kool III koha ja gümnaasiumide arvestuses II koha.

Koolide paremusjärjestus:
I koht Gustav Adolfi Gümnaasium
II koht Tallinna XXI Kool
III koht Tallinna Reaalkool

Palju, palju õnne!

Suur, suur tänu kõikidele kehalise kasvatuse õpetajatele.

4B ja 4D klasside tütarlapsed tähistasid lastekaitsepäeva

4B ja 4D klassi tüdrukud heegeldasid vahvaid tassialuseid ja valmistasid maitsvaid jäätisekokteile.

III järk üleriigiliselt matemaatikaolümpiaadi lõppvoorust

8. klasside arvestuses saavutas 8B klassi õpilane Johann Sild 28.-29. mail toimunud üleriigilises matemaatikaolümpiaadi lõppvoorus III järgu diplomi.

Palju, palju õnne!

Aitäh, õpetaja Tiia Valdmets.

Kaks võitu Eesti noorte GP tenniseturniirilt

5A klassi õpilane Andreas Kuum võitis Eesti noorte U12 GP tennisturniiril nii üksikmängu kui paarismängu.

Õnnitleme Rakveres toimunud tenniseturniiri kahekordset võitjat!

Tänu treenerile ja lapsevanematele.

Rohkem infot: Eesti noorte GP 12-l Rakveres kaks kahekordset võitjat – TENNISNET.EE

III koht üleriigiliselt füüsikaviktoriinilt

9B klassi õpilane Kaspar Kriitberg saavutas veebipõhisel füüsikaviktoriinil „Spekter“ 9. klasside arvestuses III koha.

Palju, palju õnne!

Aitäh, õpetaja Eve Sildnik.

Rakett 21 võidukas finaal

24. mail toimus Tallinna Tehnikaülikoolis meie kooli LTT projekti Rakett 21 finaal.

Meeskondadel tuli rinda pista puhta vee kriisiga, lennutada rakett suruõhu abil konkreetsele kaugusele ning ehitada tellijale kindla suurusega krundile maksimaalse kõrgusega hoone.

I koht 8. klasside vanuserühmas: Kadi Raadik 8D, Jan Marten Trei 8D, Tristan Minkovski ja Romel Rohtla 8C kassist.

I koht 9.-10. klasside vanuserühmas: Oliver Koel 10C, Henry Rauniste ja Taavi Verner Ambre 10A klassist.

I koht 11.-12. klasside vanuserühmas: Kristo Pae, Laur Leemets, Oliver Kinks ja Andreas Kents 11A klassist.

I-III koha võitjatele olid auhindadeks Oomipoe kinkekaardid. Teised raketlased osalesid töötubades.

Rakett 21 tegemisi saab jälgida kodulehel www.rakett21.ee

Projekti rahastab Tallinna Haridusamet.

Palju, palju õnne võitjatele!

Suur tänu meeldiva koostöö eest Tallinna Tehnikaülikooli inseneriteaduskonnale!

Kooli teatritrupp esineb rahvusvahelisel teatrifestivalil Berliinis

28. maist 1. juunini osalevad valikkursuse Saksa keele praktikum õpilased Saksamaa Liitvariigi algatatud rahvusvahelise keeleõppeprojekti „Koolid – tuleviku partnerid“ („Schulen: Partner der Zukunft“) teatrifestivalil Berliinis.

Meie kool on kutsutud festivalil esindama kõiki Kesk- ja Ida-Euroopa riike.

Õppeaasta jooksul valminud omaloominguline lavastus teemal „Kas nüüd või mitte kunagi!“ sai teoks koostöös teatripedagoog Judith Gorgassiga Münchenist.

Festivalil osalevad koolid Hispaaniast, Portugalist, Belgiast, Itaaliast ja Prantsusmaalt.

Jalgratturi juhiload 3. klasside õpilastele

3ABC klassi jalgratturite juhilubade soovijad läbisid ajavahemikus 10. märtsist kuni 14. aprillini koolis rattasõidu teooriakursuse  ning 19. ja 20. mail toimus õpilastele praktiline sõidutund ja eksam Hirvepargis.

Lisaks pingelisele rattasõidueksamile said lapsed nautida ilusat kevadilma ja koostegemise rõõmu.

Kõik kursuse läbinud õpilased said ihaldatud jalgratturi juhiload!

Aitäh juhendajale, Eve Tellissaar ja tänu lapsevanematele, kes oma lapsi julgustasid, innustasid ning igati toetasid!

Aktiivsed 10. klasside esindajad lõpetasid edukalt SEB Koolisaadikute programmi

Helena Villand 10B, Oliver Koel 10C ja Eiise Lehtsaar 10A klassist läbisid edukalt mahuka, seitsmekuulise SEB Koolisaadikute rahvusvahelise arenguprogrammi.

Programmi esimene osa toetas osalejate isiklikku arengut läbi brändingu, karjääri ja avaliku esinemise koolituste ning teine pool keskendus rahatarkusele ja käsitles rahaasjade korraldamist – säästmist, investeerimist ja ettevõtlust.

Noored läbisid rahatarkuse koolituste sarja, mis oli osaliselt inglise keeles ning õppisid töötubades, tegid ettekandeid ja esitlusi, kohtusid oma SEB mentoritega.

Iga läbitud teema kohta tuli koolis läbi viia loeng, et õpetada rahatarkust ka oma koolikaaslastele.

Palju õnne ettevõtlikele õpilastele!

Koolisaadikute programm on mõeldud 10. ja 11. klasside õpilastele, et panustada finantskirjaoskuse parandamisse üle Eesti.

Parimad klassid tantsuvõistlusel 2022

25. mail toimunud 11. tantsuvõistlusel „Kuldsed 60ndad“ pakkus palju imelisi emotsioone nii tantsijatele, pealtvaatajatele-kaasaelajatele kui žüriile.

5.-6. klasside parimad

  • I koht 6B
  • II koht 6A
  • III koht 5A
  • Eripreemia 5B
  • Eripreemia 6C

7.-9. klasside parimad

  • I koht 9B
  • II koht 7B
  • III koht 8B
  • Eripreemia 7A
  • Eripreemia 8A
  • Eripreemia 9C
  • Eripreemia 9D

Esinejate eripreemia

  • Emma Hõbemägi 7B
  • Marta Paltmann 8A
  • Paula Rits 8B

10.-12. klasside parimad

  • I koht 12A
  • II koht 11B
  • III koht 10C
  • Eripreemia 10A
  • Eripreemia 10B
  • Eripreemia 11A

Esinejapreemia

  • Robin Pass 11B

Palju, palju õnne võitjatele ja tänu kõikidele osavõtjatele!

II koht praktilise looduse tundmise võistluselt

Looduskaitsepäeva traditsiooniline looduse tundmise võistlus toimus Tallinna koolide õpilastele Eesti Vabaõhumuuseumis juba 36. korda. Võistlusel osalesid viieliikmelised võistkonnad, kus meie kool saavutas põhikoolide arvestuses II koha.

Põhikooli tulemused:
I koht – Tallinna Gustav Adolfi Gümnaasiumi võistkond VÕHK, 85 punkti.
II koht – Tallinna 21. Kooli võistkond Saamatud, 81 punkti.
III koht – Tallinna Gustav Adolfi Gümnaasiumi II võistkond, 79,5 punkti.

Meie kooli esindasid edukalt Marta Tabur 6A, Ruudo Rammo 6C, Getlin Veber ja Kristjan Õigus 7B ning Ida Sofia Fromm 8B klassist.

I-III kohale tulnud võistkondade õpilased said valida vaba sissepääsuga piletid Tallinna Loomaaeda, Eesti Loodusmuuseumi, Eesti Vabaõhumuuseumi või Tallinna Linnuklubi juhendatud linnuretkele Paljassaare linnualale.

Palju, palju õnne!

Aitäh, õpetaja Kristiina Tiits.

III koht võistlussarjast TV 10 Olümpiastarti

21. mail toimus Kadrioru staadionil TV10 Olümpiastarti 51. hooaja eelviimane etapp, millest võttis osa üle 400 noorsportlase.

7C klassi õpilane Kaspar Maiste saavutas PV vanuseklassis 1000 m jooksus III koha, ajaga 3:01.23

Palju, palju õnne!

Suurte koolide arvestuses pääses meie kool 14.-15. juunil Rakveres peetavale finaaletapile.

Tänu kehalise kasvatuse õpetajatele.