Supported languages
Follow us
XXI koolist XXI sajandi haridus

XXI koolist XXI sajandi haridus

Rahvusvahelise DELFI eksami sooritajad Prantsuse suursaadiku vastuvõtul

16. novembril olid Eesti parimad prantsuse keele rahvusvahelise DELFI eksami sooritajad kutsutud pidulikule vastuvõtule ja diplomite kätteandmisele Prantsuse suursaadiku residentsi Toompeal.

Meie koolist oli au eksamidiplom suursaadikult vastu võtta 12A klassi õpilastel Hanna Gerta Alametsal ja Paul Johannes Kaldal ning 12C klassi õpilasel Kirke Volmeril. Vastuvõtul osales ka direktor Meelis Kond.

Tänu prantsuse keele õpetajale, Merilyn Meristo.

Rohkem pilte näeb siit.

Tallinna Linnavolikogu esimehe õnnitlus koolile

Lugupeetud Meelis Kond ja Tallinna XXI Kooli meeskond!

Õnnitlen teid rahvusvahelise tunnustuse Euroopa ettevõtlik kool 2017 saamisel. Teie ja kolleegide aastate pikkune, süsteemne töö õpilaste juhendamisel ning arendamisel on pälvinud kõrge tunnustuse. Võime olla uhked, et pealinnas on selline kool, mis panustab oma õpilastesse arvestades kiiresti muutuvat aega, kaasab häid partnereid ning kõiges selles näitab oma tööga, et mõtleb suuremale perspektiivile – meie linna tulevikule.

Lugupidamisega
Mihhail Kõlvart

2. koht judos

3D klassi õpilane Rico Pall saavutas judovõistlustel kaalukategoorias -35 kg II koha.

Palju, palju õnne!

Tänu treenerile ja lapsevanematele

Jõulukontsert lastevanematele

Teisipäeval, 12. detsembril kell 18.00 on lapsevanemad oodatud Jaani kirikusse, kus toimub meie kooli jõulukontsert „KALLIS JÕULUAEG“.

Esinevad koorid, ansamblid ja solistid.
Dirigendid Lydia Rahula, Siim Aimla, Ene Uibo, Kadri Mägi, Liivi Urbel ja Kristjan Õmblus.
Kontsertmeister Tomi Rahula.

Piletid müügil alates 28. novembrist koolimajas.

Jõulukontserdi peaproov toimub teisipäeval, 5. detsembril 13.00–16.00 Jaani kirikus

11. klasside õpilased eksponeerivad oma kunsti Kullo Lastegaleriis

Robin Marten Leppiku 11C, Kristina Jürna 11B, Elina Meieri ja Mairit Pajumägi 11A tööd on eksponeeritud Kullo Lastegaleriis näitusel «Vana Tallinn, noorte Tallinn».

Näitus on avatud 15.11 – 2.12
Kuninga tn 5
T-L 10:00 – 18:00

Täname andekaid kunstnikke!
Aitäh, õpetaja Tiina Meeri.

Aktiivõppepäev – 24.11

1.–8. klassi tegevused toimuvad peamiselt erinevates töötubades.

Loe edasi…

Tallinna 21. Kool on Euroopa ettevõtlik kool 2017

Euroopa ettevõtlusõppe eestvedaja Junior Achievement Euroopa tunnustas 16. novembril toimunud rahvusvahelisel ettevõtlusõppe konverentsil Tallinnas viieteistkümne riigi ettevõtlikke koole.

Parimate väljaselgitamisel võeti arvesse kooli strateegiat ettevõtlusõppe edendamisel, õppijate arvu, õpetajate ettevalmistust, kogukonna ja ettevõtjate kaasatust jne.

Eesti ettevõtlikumaks kooliks valiti Tallinna 21. Kool, kes pälvis aasta Euroopa ettevõtliku kooli tiitli.

Kool on pakkunud ettevõtlusõpet Junior Achievementi programmide järgi alates 1998. aastast. Selle aja jooksul on tegutsenud koolis üle 80 õpilasfirma. Kool on ettevõtlusõpet süstemaatiliselt arendanud, praegu osalevad ettevõtlusõppes rohkem kui pooled gümnasistid ning õppe läbiviimisse on kaasatud arvukalt ettevõtjaid, mentoreid ja lapsevanemaid.

Koolis on loodud ettevõtlus-robootika õppesuund, kus juba 2. klassist alates rakendatakse algklasside majandusõppe programme.
Kolmandat aastat töötavad koolis ka 5. klasside mini-minifirmad, käesoleval õppeaastal on neid 24, kes aktiivselt turundavad oma tooteid kooli heategevus- ja jõululaatadel ning kaks korda aastas ka Tallinna linna korraldatud suurtel laatadel.

Auhinnagalal autasustati 15 õppeasutust 15 riigist.

Suurüritusel autasustati Belgia, Bulgaaria, Eesti, Soome, Saksamaa, Itaalia, Läti, Leedu, Portugali, Rumeenia, Venemaa, Slovakkia, Šveitsi, Inglismaa ja Taani parimaid ettevõtlikke koole.

Õnne koolile ja jätkuvat ettevõtlikkust kõigile!

Hõbemedal Tallinna Koolinoorte meistrivõistlustelt jalgpallis

Põhikooli poiste jalgpallivõistkond saavutas koolinoorte meistrivõistlustel II koha.

Kooli võidukasse võistkonda kuulusid Markus Järavere 8B, Karl Gustav Kokka 8C, Miikael Johann Raassalu 8C, Rocco Robert Shein 8C, Henrii-Daniel Ustaal 8C, Rauno Elken 9A, Mattias Männilaan 9A, Henry Põdra 9A, Hugo Henrik Leht 9B, Rasmus Laumets 9B, Oliver Nool 9B, Markus Hermlin 9B, Mikk Johannes Siitam 7C ja Siim Martti Kubensky 8C.

Palju, palju õnne!

Aitäh, õpetaja Indrek Vahtra

Eesti Kontserdi koolikontserdid 1.-6. klasside õpilastele

20. novembril toimuvad kooli aulas Eesti Kontserdi koolikontserdid.

Suu sääb sõnu, meel mõistab muusikat
Marju Kõivupuu ja sõbrad

11.00 1AB, 2ABCD ja 3AB
12.00 3CD 4A, 5ABCD ja 6A
13.00 1CD, 4BCD ja 6BCD

Teemaks on inimese elukaar ja rahvakalendri tähtpäevad novembris.

Meeldivat kontserdielamust!

Hõbemedal judoturniirilt

Rahvusvahelisel K. Keeraku nimelisel judoturniiril saavutas Taaniel Raud 4C klassist hõbemedali.

Palju, palju õnne!

Tänu treenerile ja lapsevanematele

Saavutused Rävala Klubi kirjutamiskonkursilt

Haridusameti üleskutsele võtta osa Rävala Klubi kirjutamisvõistluselt «Minu Eesti, siin ja praegu» «Eesti 100» raames võttis meie koolist osa 25 õpilast 5B, 5C, 8C ja 9A klassist.

Rävala Klubi 9. kirjutamiskonkursi auhindade jagamise tseremoonia toimus 18. novembril, kus 2. ja 3. kategoorias võideti kõik auhinnalised kohad.

2. kategooria (5.–7. klass)
1. koht – Jasmina Noussair 5C
2. koht – Kaspar Kriitberg 5B
3. koht – Emili Inno 5C

3. kategooria (8.–9. klass)
1. koht – Eliis Kristjankroon 9A
2. koht – Ekke Julius Hellat 8C
3. koht – Susanna Antsmäe 9A

Ühiskonnakriitika eripreemia pälvis Rocco Robert Shein 8C klassist.

Kõiki konkursil osalenud õpilasi tänati diplomiga!

Palju palju õnne!
Aitäh, õpetaja Külliki Kaju

Eesti meistrid iluvõimlemises

Iluvõimlemise rühmkavade Eesti meistrivõistlused tõid Tallinna Kalevi spordihalli rekordilise arvu võimlejaid. Võistlusest võttis osa üle 200 sportlase.

  • Lasteklassi (9–11. aastased) tihedas konkurentsis tuli kurikaharjutusega esikohale VK Piruett 1. võistkond punktisummaga 28,800.
    Pirueti rühma koosseisu kuulub Annabel Vei 4B klassist.
  • Noorteklassis (12–13. aastased) kindlustas endale lindiharjutuse hooaja parimate katsetega esikoha VK Piruett/Tallinna Spordikooli rühm punktisummaga 30,750. Rühma kapten on 7C klassi õpilane Natali Vei.

Palju, palju õnne!
Tänu treenerile ja lapsevanematele

Võimlejaid õnnitles ja autasustas Eesti Vabariigi president Kersti Kaljulaid.

Noored
Lapsed

Video 1
Video 2

 

Õpilasesindus kudus end ajalukku

11. aprillil alustati Eesti Vabaõhumuuseumis Eesti Vabariigi 100. juubeliks valmiva vaiba kudumisega. Üleskutse «Koome Eesti rahva ajalukku» raames saavad kõik Eesti inimesed traditsioonilise kaltsuvaiba tegemisel kaasa lüüa. Sümboolselt 100 meetri pikkuseks kavandatud vaiba mustris kajastuvad kõik Eesti 107 kihelkonda ning ühistööna kootud vaip kingitakse 2018. aasta veebruarikuus Vabariigi Presidendi Kantseleile.

Pühapäeval, 19. novembril kogunesid meie õpilasorganisatsioonide liikmed Vabaõhumuuseumisse, et anda oma panus juubelikingitusse. Kuna kudumisjärg oli jõudnud Viru-Nigula mustriteni, siis kudusid meie kooli Õpilasesinduse, Noorteparlamendi, Kultuurigildi ja Inspitsiendigrupi liikmed tumerohelised, mustad ja tumesinised triibud vaiba sisse. Kõik kudujad jäädvustasid oma nime ka vaibaraamatusse.

Aitäh juhendamise eest, tekstiilikunstnik Ene Pars!

Rohkem pilte SIIN

Baltic Sea Forum projektimeeskond Flensburgis

Baltic Sea Forum projekti raames külastasid 9B klassi õpilased Flensburgi päevalehe toimetust ja Mereakadeemiat, kus arutleti soolise võrdsuse ja väljendusvabaduse teemadel. Õppematerjalidena koostasid õpilased filme, rollimänge ja fotojutustusi.

Võõrustajakoolis kohtuti üle 100 kümnenda klassi õpilasega, kus esitleti oma projekti tulemusi.

Projektijuhtideks on õpetajad Kadri Mägi ja Ülle-Ly Vohnja

2. koht squashiturniiril

9B klassi õpilane Henrik Kurm saavutas 18.-19. novembril Soomes toimunud Espoo HPP Satellite 2017 rahvusvahelisel squashiturniiril M3 arvestuses II koha.

Palju, palju õnne!

Tänu treenerile ja lapsevanematele

Õpetaja Tiina Meeri uhiuus suurteos Kudumiskool

Kunstiõpetaja Tiina Meeril ilmus 16. novembril trükist pea 200 leheküljeline raamat Kudumiskool.

Tiina Meeri jagab oma oskusi, loovust ja loomingut meelsasti kõikide huvilistega, tema moto:

Õnnis on olla looja.

Raamat on illustreeritud rohkete fotode ja mustriskeemidega. Juhenditest arusaamist hõlbustavad järkjärgulised fotod töövõtetest ning raamatu tagaosas on valik pilte omaaegsetest, paljudele armsaks saanud vihikutest.

Jätkuvat inspiratsiooni ja loomisrõõmu teise osa valmimiseks!

Koolipere tänab ja õnnitleb Sind, kallis Tiina!

Kutse auhinnaekskursioonile

Üleriigilisel majandus- ja ettevõtlusalasel e-viktoriinil Creatlon saavutasid silmapaistvaid tulemusi Maria Heinsar 9C, Don Rico Saluveer 7B ja Rauno Arike 9A klassist.

Auhinnaks tublidele võistlejatele on ekskursioon Eesti ühte potentsiaalikamasse tehnoloogiaettevõttesse Skeleton Techologies.

Skeleton toodab superkondensaatoreid ning on teist aastat järjest valitud maailma saja mõjukaima ettevõtte hulka, mis töötavad välja innovaatilisi ja puhtaid energialahendusi ja mille tegevus järgmise 5-10 aasta jooksul mõjutab märkimisväärselt maailma arengut.

Ekskursioon toimub neljapäeval, 30. novembril. Ettevõttekülastuse lõpus ootavad võitjaid kringel ja tunnistused.

Palju, palju õnne, põnevat ja teadmiste rohket ekskursioonipäeva!

Edu solistide konkursil

15. novembril osalesid meie kooli õpilased Hans Henri Miikre 4A, Maria Mathilda Teder 6A ja Rauno Mikser 7A. Mustamäe Laste Loomingu Majas solistide ja duettide konkurss-festivalil.

Zürii lemmikuks osutus Hans Henri Miikre, tunnustati ka Maria Mathilda Tederi head esinemist. Äramärkimist leidis laste omavaheline koostöö, kontsertmeister Rauno Mikser pälvis eripreemia.

Suur tänu, õpetaja Lydia Rahula!

2. koht inglisekeelses mälumängus «Eesti 100»

16. novembril toimus Loquizi keskkonnas üleriigiline inglisekeelne mälumäng «Eesti 100», kus meie kooli võistkond saavutas II koha.
Võistkonda kuulusid David Uslar, Andreas Ayrton Luhala ja Kristjan Pekk 11A klassist.

Palju, palju õnne!

Aitäh, õpetaja Ingrid Paggi

Stipendium vahetusaastaks Saksamaale

Meie kooli kui rahvusvahelise projekti «Koolid – tuleviku partnerid» (PASCH) liikmeskooli 15–17 aastastel õpilasel on taas võimalus osaleda konkursil, võitmaks YFU ja Goethe Instituudi toel stipendiumi vahetusaastaks Saksamaa Liitvabariigis.

Eelmise õppeaasta võitja – Kristin Thorsteinsdottir, kes 2016/2017 õppeaastal õppis 8C klassis ja alustas varase saksa keelega juba algklassides, õpib sel õppeaastal Barandenburgi liidumaal Oranienburgis, on oma uue kooliga ja perega väga rahul ning julgustab koolikaaslasi konkursil osalema.

Konkursi tingimuste kohta saab lugeda SIIT.
Info: Maarika Paun

2. koht 5. klasside poiste jalgpalliturniiri finaalis

Tallinna kesklinnakoolide 5. klasside poiste jalgpalliturniiril saavutas kooli võistkond II koha.

Võidukasse võistkonda kuulusid:

  • Rasmus Rossar 5A
  • Ander Sikk 5A
  • Tristan Toomas Uba 5A
  • Jens Kaspar Pihkva 5B
  • Enriko Kajari 5B
  • Sten Robin Künnap 5B
  • Otto Gustav Kalaus 5B
  • Andrian Ilves 5C
  • Trevor Kägo 5C
  • Jürgen Petersoo 5C
  • Hugo Õitspuu 5C
  • Jasper Ney 5D

Palju, palju õnne!

Aitäh, õpetajad Ivo Raenok ja Indrek Vahtra

Saksa keel Estheri ja Sockega

Neljapäeval, 16. novembril kell 10.30 osalevad meie väikesed saksa keele õppijad II klassidest Goethe Instituudi keeleõppeprojektis, mille raames etendub Kadrioru Saksa Gümnaasiumis tore lastelavastus – show «Esther und Socke», mängulisele lavastusele saksa näitlejatelt järgneb töötuba.

Projektis osalevad Annela Sõgel, Hugo Haavapuu, Laura Anga, Chrystal Puhm, Oskar Orest Rahnik, Gregor Kundla, Markus-Evert Pikkat, Miina Marta Ahman, Patrik Georg Tüvi, Jordan Filippov, Aston Visse, Lilian Pikk, Jaason Ahja, Andres Robert Karlep ja Lukas Tuubel.

Väikesi keelehuvilisi saadavad ja vajalikke näitlemiskogemusi omandavad gümnaasiumi saksakeelse teatriprojekti näitlejad Maria Goldrin, Angela Väälma 11B klassist ja Liisa-Lotta Pahkma ning Yvet Maxine Kopti 10C klassist

2. koht judoturniirilt

11. novembril Riias toimunud rahvusvahelisel judoturniiril «Lido dzudo festival» võitis 11B klassi noormees Daniel Markus Vardja II koha.

Palju, palju õnne!

Tänu treenerile ja lapsevanematele

Töövarjupäev

16. novembril osalevad Tallinna 21. Kooli 12. klasside õpilased töövarjupäeval 60 erinevas asutuses ja ettevõttes olles töövarjuks 55 erineva ameti esindajatele. Pikaajaliste koostööpartnerite nagu Põhja-Eesti Regionaalhaigla, Tartu Ülikooli Kliinikum, Tallinna Lennujaam ja Lennuliiklusteenistuse AS, Tallink, Swedbank, Kaarli Hambakliinik, Pipedrive, Tehnopol, Merko, Brand Manual, Sorainen, AS Kalev, NO99, Tartu Observatoorium, Tiina Toometi Kliinik, Politsei- ja Piirivalveamet jt kõrval võtavad meie kooli õpilasi esmakordselt töövarjupäevale hotell Telegraaf, restoran NOA, lennufirma Nordica, Tallinna Laste Turvakeskus, militaartehnika tootja Milrem, Luminor, AS Norma jt ettevõtted.

Abiturientide hulgas on sel aastal huvi ka pedagoogikavaldkonna erialade vastu, nii on lasteaiakasvataja töövari Lotte Lasteaias, kehalise kasvatuse õpetaja töövari Tallinna Saksa Gümnaasiumis ja algklasside õppejuhi töövari Viimsi Koolis.

Meie kooli õpilastega jagavad oma tööpäeva riigiprokurör Steven-Hristo Evestus, psühhiaater dr. Jüri Ennet, loomaarst dr. Tiina Toomet vil!, ajalehe «Eesti Ekspress» peatoimetaja Erik Moora, moedisainerid Tiina Talumees, Riina Põldroos vil! ja Reet Aus, Harju Maakohtu esimees Meelis Eerik vil!, vandeadvokaat Norman Aas, lavastajad Tiit Ojasoo ja Ene-Liis Semper ning väga paljud teised tunnustatud inimesed.

Töövarjupäeva korraldus ja kokkulepped – Maarika Paun

8. klasside õpilased osalevad Mektory ja Swedbanki äriideede koolitusprogrammis

Kolmkümmend viis 8A, 8B ja 8C klassi õpilast osaleb koolitusprogrammis Bright Minds, mis kestab ligi viis kuud (november 2017 – märts 2018) ning lõppeb äriideede konkursi ja Tallinna Tehnikaülikooli tunnistusega.

Koolituspäevade hulka kuulub ka üks põnev ja inspireeriv motivatsioonipäev.

Koolitusprogrammi avaüritus toimub kolmapäeval, 15. novembril.

Õpilasi juhendab projektijuht, õpetaja Jörgen-Ivar Sikk.

Moto: Mektory – see on mõtteviis!

Mõttepooltund-seminar 6A ja 6B klasside lastevanematele

Mõttepooltund-seminar toimub 6A ja 6B klasside õpilaste lastevanematele teisipäeval, 14. novembril kell 17.30 auditooriumis (4. korrus).

Teema: Alkohol ja mõnuained, kuidas aidata lapsel turvaliselt riske võtta.
Lektor: Triin Sokk, Terve Eesti SA ekspert

3. kohad FALCO CUPIL

11. novembril toimus Tartus Eesti karateliiga II etapp FALCO CUP, kus 6C klassi õpilane Ivar Niine saavutas 12-13 aastaste poiste katas III koha ja kumites samuti III koha.

Palju, palju õnne!

Tänu treenerile ja lapsevanematele

Ivar treenib Spordiklubis Riveta

3. koht koolinoorte meistrivõistlustelt jalgpallis

Tallinna koolinoorte jalgpalli MV gümnaasiumi noormeestele saavutas meie kooli võistkond III koha.

Võistkonda kuulusid:

  1. Taavi Christopher Tuisk 11A
  2. Markus Meresma 11A
  3. Dannar Pärtel 11C
  4. Lars Markus Linnupõld 10B
  5. Siim Vaher 10B
  6. Sven Reintak 10B
  7. Frank Kenneth Liblikmann 10C
  8. Kaspar Tilga 12A
  9. Oskar Pukk 12A
  10. Georg-Kevin Tõnts 12B
  11. Chris Oliver Rahumägi 12A
  12. Karl Roomet Randvee 12A
  13. Marko Maal 12C
  14. Gregor Mändma 11A
  15. Ott Kangur 12B
  16. Ricko Tamm 12C
  17. Sören Stepanjan 11A

Palju, palju õnne!

Aitäh kehalise kasvatuse õpetajatele, Ivo Raenok ja Indrek Vahtra

16. Kolme Kooli Kokkutulek

10. ja 11. novembril toimub Hugo Treffneri Gümnaasiumis kolme kooli koostööprojekt KoKoKo.

Pärnu Sütevaka Humanitaargümnaasiumi, Hugo Treffneri Gümnaasiumi ja Tallinna 21. Kooli humanitaarainete-alane projekt tähistab juba 16. aastapäeva.

Käesoleva aasta teemaks on Siuru 100.

Siuru oli eesti kirjanduslik rühmitus, mis loodi 1917. aastal. Sinna kuulusid rühmituse asutaja August Gailit,  Marie Under, Johannes Semper, Friedebert Tuglas, Artur Adson ja Henrik Visnapuu.

Siurulaste motoks oli „Loomise rõõm – see olgu meie ainus tõukejõud“ – Tuglas.

Siuru esimene avalik õhtu toimus 8. oktoobril 1917 Tallinnas Estonia saalis.

Edukat projektitööd õpilastele ja õpetajatele.

Rändav bioklass 8. novembril

8. novembril osales 24 bioloogiahuvilist gümnaasiumiõpilast Tartu Ülikooli programmis Rändav Bioklass, mille läbiviijate hulgas oli ka kolm meie gümnaasiumi lõpetanut. Laboritöid tehti viie tunni vältel rühmades, kus iga rühma koordineeris üks üliõpilane.

Lisaks räägiti DNAst ja tutvustati ning katsetati ülikoolist kaasatoodud labori töövahendeid: PCR, elektroforees, spektrofotomeetria, automaatpipetid.

Päev pakkus palju uut ja põnevat ning programmi edukat lõpetamist iga õpilase jaoks kinnitas Tartu Ülikooli tunnistus. Projektijuhid tänasid aktiivseid osalejaid ning lahkusid koolist vaid positiivsete emotsioonidega.

Aitäh, projekti korraldavale õpetajale, Riina Otsusele.

 

Küberkiusamise infotunnid põhikooliõpilastele

6. ja 7. novembril toimusid 7A, 7B, 7C, 7D ja 4A ning 4C klasside õpilastele infotunnid küberkiusamisest, mille viisid läbi külalislektorid
Illimar Reinbusch, Heddy Ring ja Getter Jaani.

Õpilased said palju uusi teadmisi ja osaleda Telia algatatud sotsiaalses projektis Suurim julgus.

Koos arutleti ja mängiti teemakohast Kahooti, vaadati videot ning tutvuti infomaterjalidega.
Mõttepooltunnist oli võimalus osa võtta 7. klasside lastevanematel.

Täname huvitavaid lektoreid.
Aitäh klassijuhatajatele.

Kallid isad ja vanaisad!

Peale muusikalist tervitust kell 17.30 kooli aulas järgnevad töötoad, kuhu registreerida saab siin

Loe edasi…

1. kohad ujumisvõistluselt

4. novembril toimus Tallinna Tsooni Noortesarja ujumise I etapp, kus 5C klassi õpilane Trevor Kägo saavutas kaks I kohta ning pälvis oma vanuseastmes üldvõidu.

Palju, palju õnne!

Tänu treenerile ja lapsevanematele

Kõrged Saksamaa haridusametnikud meie koolis

7. novembril külastab kooli kõrgetasemeline Saksamaa haridusametnike, erinevate arendusfondide juhtide 25-liikmeline delegatsioon eesotsas Saksa liidumaade haridusministrite konverentsi peasekretäri hr Udo Michalliku ja Schleswig-Holsteini liidumaa haridusministri pr Karin Prieniga. Külalisi huvitavad kaasaegsete IT lahenduste kasutamine kooli administreerimisel ja õppetöös. Tutvutakse kooli õpikeskkonnaga, külastatakse õppetunde ning toimub ümarlaud, kus osalevad direktor Meelis Kond, õpetajad ja õpilased.

6. koht üleriigiliselt keemiavõistluselt KOLB

Üleriigilise keemiavõistluse KOLB lõppvoorus saavutas gümnaasiumiastme võistkond 6. koha. Tublid keemiatundjad on Helen Laane ja Hans Erik 12A ja Jose Daniel Morales Sööt 11A klassist.

Palju, palju õnne!

Aitäh, õpetaja Lilian Kippasto

2. koht akordionifestivalil

Rahvusvahelisel 35. Pärnu akordionimuusika festivalil saavutas 4B klassi õpilane Annabel Võsa oma vanuserühmas II koha.

Palju, palju õnne!

Tänu juhendajale ja lapsevanematele

Mõttepooltund 7. klasside lastevanematele

Teisipäeval, 7. novembril kell 17.30 toimub 7. klasside lastevanemate mõttepooltund auditooriumis (4. korrus).

Teema: Küberkiusamine
Lektor: Illimar Reinbusch

Kokkuleppel klassijuhatajaga järgnevad klasside koosolekud.

NB! Kooli juures puudub parkimisvõimalus!
Ootame rohket osavõttu!

 

 

1. koht motokrossi karikavõistlustelt

6D klassi õpilane Robert Sarapuu saavutas Motokrossi Eesti Noorte Karikasarja üldvõidu 85cc klassis.

Karikasari koosnes kaheksast etapist.

Palju, palju õnne!

Tänu treenerile ja lapsevanematele

10. klassi õpilased osalesid keelelaagris

10. klassi õpilased Luisa Susanna Kütson, Moon Lokk ja Paula Mõik said kutse osaleda Emakeele Seltsi keelelaagris «Keel ja stiil» «Eesti Vabariik 100» raames 23.–25. oktoobril Peipsi ääres Nina kordoni külalistemajas.

Laagris esinesid ettekandega Riina Koolmeister, Katrin Kern, Fred Puss, Karl Pajusalu, Irina Külmoja, Jaanus Vaiksoo, Martin Ehala ning Ann Siiman ja Lauri Linask.

Eri põlvkondade keeleinimesed Tallinna ülikoolist, Tartu ülikoolist ja Eesti Keele Instituudist tutvustasid oma eriala, samuti korraldati arutelusid, mänge, võistlusi, vahetati mõtteid ja tunti rõõmu suhtlemisest. Lähemalt kõneldi eesti riigikeele kujunemisest ja eesti keele elujõust, prooviti kätt loovkirjutamises ja Vikipeedia artikli koostamises ning kõneldi paljudel muudel huvitavatel ja silmaringi laiendavatel teemadel. Sõna said ka Emakeele Seltsi ning emakeeleolümpiaadi korraldajad.

Õpilasi innustas õpetaja Külliki Kaju.

Infoleht nr 3

Ilmunud on käesoleva õppeaasta kolmas infoleht.

Võimalus tellida kunstinädala särke

Kõikidel õpilastel, õpetajatel ja vilistlastel on võimalus tellida 17. novembrini kunstinädala särke ruumis 109.

Hind 5 eurot.

Tellimust vormistama ootab teid õpetaja Tiina Meeri.

Lola Maria Pärna võistles maailmameistrivõistlustel Hispaanias

9C klassi õpilane Lola Maria Pärna osales oma esimestel maailmameistrivõistlustel Eesti parima võistlejana alla 17 aastaste tüdrukute purjelauaklassis Techno 293. Eestit esindas viis purjesportlast.

Palju õnne!

Tänu treenerile ja lapsevanematele.

Noored purjelaudurid võistlesid Techno 293 klassi MM-il
Purjelaualiidu uudis

Hääletada saab aasta parimaid purjetajaid Eestis: SIIN

4. koht väitlusturniirilt

Marie Valdes 11B klassist saavutas Eesti Väitlusseltsi ja Tartu Ülikooli BP turniiril 4. koha.

Palju, palju õnne!

Tänu juhendajatele.

3. koht üleriigiliselt õpioskuste võistluselt

28. oktoobril toimunud XXIII üleriigilisel õpioskuste võistlusel saavutas 6B klassi võistkond III koha.
Väga tublilt võistlesid Veli Kangur, Hedvig Kikas, Anette Kipso, Magnus Paavel ja Jako Julius Schmid.

Palju, palju õnne!

Aitäh, õpetaja Ruth Kallas

Staabi- ja Sidepataljoni aastapäev

30. oktoobril tähistame koos Staabi-ja Sidepataljoni aastapäeva.

Kell 10.00 algab pidulik jalutuskäik Kaitseväe orkestri saatel, milles osalevad ka kooli Liputoimkond ja meie 11. klasside riigikaitseõpilased, kell 10.20 toimub tseremoonia kooli ees mälestusmärgi juures. Tseremoonial osalevad kooli juhtkond, segakoor ja õpilasorganisatsioonid.

1., 2. ja 3. koht judos

Carl-Gustav Kont 10C klassist ja Markus Vanatoa 10A klassist (Spordiklubi Ookami) ja Daniel Markus Vardja 11B klassist (Spordiklubi Aitado) saavutasid Finnish Judo Openil Tamperes suurepäraseid tulemusi.

  • Carl-Gustav Kont U18 – 60 kg I koht
  • Daniel-Markus Vardja U18 – 66 kg II koht
  • Markus Vanatoa U18 – 73 kg III koht

Palju, palju õnne!

Tänu treeneritele ja  lapsevanematele

 

Soov vaheajaks