Supported languages
Follow us
XXI koolist XXI sajandi haridus

XXI koolist XXI sajandi haridus

SÕBRAPÄEVA KAARDID POLITSEI PARGIS

Kesklinna Valitsus tänab kõiki õpilasi, kes võtsid osa sõbrapäeva aktsioonist Politsei pargis. Sõbrapäeva puhul valmistasid linnarahvale soovikaarte Tallinna 21. Kooli, Kadrioru Saksa Gümnaasiumi, Kesklinna Vene Gümnaasiumi ja Kanutiaia Huvikooli õpilased. Kokku saadi üle 600 soovikaardi.

Suur tänu osalenud õpilastele ja õpetajatele.

Esikohad lumelauasõidus

4A klassi õpilane Laura Anga saavutas Soome mainekal võistlusel QKLS-tour Talmal kaks esikohta – nii lumelaua slopestyles kui ka rail jamis.

Palju, palju õnne!

Tänu treenerile ja lapsevanematele.

Kesklinna vanem tunnustas haridustöötajaid

18. veebruaril kutsus Tallinna Kesklinna vanem Vladimir Svet haridustöötajaid pidulikule vastuvõtule lauluväljaku klaassaali, et tunnustada koolide ja lasteaedade parimaid ning tähistada koos saabuvat Eesti Vabariigi aastapäeva.

Meie koolist pälvis tunnustuse õpetaja Marju Meremäe, kes on aktiivne lõiminguprojektides kaasalööja, IT ja digilahenduste-programmide rakendaja ning on tutvustanud paljudele välisdelegatsioonidele innovaatilisi ainetunde.

Palju, palju õnne!

Uued Eesti U18 rekordid kergejõustikus

9C klassi õpilased Elisabeth Pihela ja Anna Maria Millend püstitasid 15.-16. veebruaril toimunud Eesti meistrivõistlustel kergejõustikus uued U18 vanuseklassi siserekordid.

Elisabeth Pihela ületas kõrgushüppes 1,85m ja püstitas sellega uue Eesti U18 rekordi ning tuli Eesti meistriks.

Anna Maria Millend jooksis 60m tõkkeid ajaga 8,55s ja püsitas samuti Eesti U18 siserekordija tuli samuti Eesti meistriks. Meistritiitli tagas tütarlaps ka 60m sprindis ajaga 7,69s.

Palju, palju õnne!

Tänu treeneritele ja lapsevanematele.

Suurepärased saavutused muusikaolümpiaadilt

Muusikaolümpiaadi piirkonnavoorus saavutas I koha 12C klassi õpilane Luisa Susanna KütsonII koha Hanna Grete Rebane 10C ja V koha Brenda Pärtel 12C klassist, kes  kõik võistlevad edasi üleriigilises lõppvoorus.

Põhikoolide arvestuses olid edukad 9A klassi õpilased.

I koha võitis Greta Liset RubenIV koha saavutas Mathilda Salum ja V koha Emilia Thea Pello, kes võistlevad samuti edasi üleriigilises lõppvoorus.

Palju, palju õnne!

Suur tänu instrumentalistidele, Richard Raun, Joosep Ralf Nõgene 10C ning Marten Joonas Ruut 11B klassist ning gümnaasiumi vokaalansamblitele, kes esitasid võistlejate komponeeritud omaloomingut. 

Aitäh, õpetajad Kristjan Õmblus ja Lydia Rahula.

Eesti Vabariik 102 aktused

Aktused reedel, 21. veebruaril:

9.00 – 9.40 7.–12. klassidel koos Staabi – ja Sidepataljoniga koolimaja ees

10.00 – 10.20 1.–6. klassid, I vahetus koolimaja ees

13.00 – 13.20 1.–3. klassid, II vahetus aulas

II koht ajalooteemaliselt orienteerumismängult

Eesti Mälu Instituudi korraldatud õppepäeva „Eesti roll maailmas“ ajalooteemalisel orienteerumisvõistlusel saavutas II koha 11B klassi võistkond koosseisus  Brayan FimbergKarl-Uljas MölderJan Jürgen LuzginKaspar Saakpakk ja Siim Vaher.

Palju õnne!

Aitäh, õpetaja Ingrid Paggi

II ja III järgu diplom informaatikaolümpiaadi lõppvoorust

15.–16. veebruaril Tartus toimunud üleriigilise informaatikaolümpiaadi lõppvoorus saavutas 11A klassi õpilane Siim Pender absoluutarvestuses II järgu ja lahtistel võistlustel III järgu diplomi.

Olümpiaad koosnes kolmest eraldi võistlusvoorust, kus tuli lahendada algoritmilise iseloomuga ülesandeid etteantud programmeerimiskeeltes.

Palju, palju õnne!

Aitäh, õpetaja Siim Luha

III koht vene keele olümpiaadilt

Olümpiaadi vene keel võõrkeelena piirkonnavoorus saavutas 11A klassi õpilane Anna-Maria Viilik III koha ning võistleb edasi üleriigilises voorus.

Palju õnne ja edu!

Aitäh, õpetaja Alla Kirillova.

I ja II koht kunstiolümpiaadilt

Kunstiolümpiaadi Tallinna piirkonnavoorus saavutas 9B klassi õpilane Robin Kaiküll põhikoolide arvestuses I koha ning Grete Lagemaa 12A klassist gümnaasiumide arvestuses II koha.

Palju, palju õnne ja edu üleriigilises lõppvoorus!

Aitäh, õpetajad Ilmi Laur-Paist ja Tiina Meeri.

Kõnevõistluse tulemused

17. veebruaril toimus 7–12 klasside õpilastele kõnevõistlus „Meist igaühest sõltub Eesti tulevik“

Võistlusel osales üle 30 õpilase.

Osalejaid hindas žürii: 

vil! Karin Vene – Ekspressmeedia juhatuse liige, 

Eve Kaljusaare – Delfi turundusjuht,

Markus Hermlin – 2019. a. kõnevõistluse võitja, 11C klassi õpilane.

Tulemused:

7–9 klass

I koht – Don Rico Saluveer 9B

II koht – Markus Abel 8C

III koht –  Kaspar Kriitberg 7B

10–12 klass

I koht – Martti Kallas 10A

II koht ja eripreemia – Mark Alexander Ummelas – 12C

III koht – Hanna Lotta Kubi 10B

eripreemia – Annette Maria Hermaküla 10B

Palju, palju õnne!

Aitäh, õpetajad Külliki Kaju, Anneliis Terep, Merle Kaldjärv, Eda Kauksi ja Ilmi Laur–Paist!

I koht maleturniirilt

6C klassi õpilane Uku Schneider saavutas 15. veebruaril Tallinna Maleklubi korraldatud üleriigilise noorte Kevadturniiri sarjas males I koha ja etapivõidu vanuserühmas U14.

Palju õnne!

Tänu treenerile ja lapsevanematele.

Suurepärased saavutused väitlusturniirilt

15.–16. veebruaril Viljandis toimunud kesk- ja põhikoolide Eesti meistrivõistluste II etapil väitluses saavutas algajate arvestuses I koha meie kooli võistkond koosseisus Mark Sverker Saar 10C, Kaur Oskar Vanaselja 10B, Annette Maria Hermaküla 10B ja II koha võistkond, kuhu kuulusid 10A klassi õpilased Martti KallasMarkus Martinson ja Martin Paggi.

Spiikrite seas tuli algajate arvestuse I kohale Greg Mikael Juhanson 11A, II kohale Maria Krjutškova 10C ja 4. kohale Annette Maria Hermaküla 10B klassist. 

Palju, palju õnne!

Aitäh, õpetaja Ingrid Paggi

III koht klaverifestivalilt

8. ja 9. veebruaril toimus Tallinna ja Harjumaaa mittemuusikakoolide klaverifestival MIT/t/MU/u/S – XI.

Festivalil esinesid tublilt Helena Piho 4B, Hendrik Zibo 5A ja Mia-Maria Miilen 6B klassist, kes pälvisid žürii tunnustuse.

Festivali raames toimus ka konkurss teemal „Orient“, kus Mia-Maria Miilen saavutas III koha.

Palju õnne!

Aitäh, klaveriõpetaja Helju Jaunzeme.

Avatud uste päev toimub 20. veebruaril

Tallinna XXI Kooli Avatud uste päev põhikoolilõpetajatele toimub neljapäeval, 20. veebruaril kell 16.00 auditooriumis (4. korrus).

Gümnaasiumiõpilased tutvustavad õppesuundi, räägivad aktiivsest ja tegevusterohkest koolielust, erinevate ürituste korraldamisest ja kaaslöömisest, ettevõtlikkusest ning võimalustest oma annete arendamisel.

Õpilasgiidid tutvustavad koolimaja kui kaasaegset ning mitmekülgsete võimalustega õpilassõbralikku õpikeskkonda.

Toetame 9. klasside õpilasi teadlike valikute ja otsuste tegemisel, et jätkata edukalt õpiteed järgmisel haridustasemel.

Ootame rohket osavõttu!

6C klassi tütarlapsed valmistuvad sõbrapäevaks

6C klassi tütarlapsed heegeldasid  käsitöötunnis südameid, mis sobivad kõikjale.

Sõbrapäeval toetame ja aitame ka neljajalgseid sõpru

Sotsiaalne ettevõtlus on koolis hoo sisse saanud.

Heategevuslik traditsioon jätkub sõbrapäeval, 14. veebruaril, mil mõtleme taas neljajalgsetele sõpradele ja teeme annetuse abivajavatele nurrmootoritele MTÜ kasside turvakodus.

Helistades numbrile 900 6575 – annetad 5 eurot, numbrile 900 6700 – annetad 10 eurot.

Projekti Hea tegu algatajaks ja eestvedajaks on 8A klassi õpilased.

Detsembrikuus toetasid meie kooli õpilased Paljassaare varjupaika ning Loomapäästegrupp MTÜ-d.

IV perioodi tunniplaan

IV perioodi tunniplaan,
kehtiv 17.02.2020 – 09.04.2020

Edukas õpilasfirma EHA üleriigilisel õpilasfirmade laadal

8. veebruaril toimunud õpilasfirmade laadal Kristiine keskuses noppis 11A klassi õpilasfirma EHA kõige enam auhindu:

  • „Suurim käive“
  • „Innovaatiline õpilasfirma“
  • Suurima ettevõtluspotentsiaaliga õpilasfirma“
  • „Parim kujundus ja stiil“

Õpilasfirma valmistab tammepuidust juhtmevabasid laualampe, mis on praktilised ning kus on ühendatud disain ja funktsionaalsus.

Edukas õpilasfirmas EHA tegutsevad noored ettevõtjad

  • Kaisa Kumpas, tegev- ja personalijuht
  • Lisett Sigur, IT- ja finantsjuht
  • Lotta-Lorette Kalmaru, turundus- ja kommunikatsioonijuht
  • Oliver Sild, tootearendus- ja tootmisjuht
  • Karl-Juhan Kangur, müügijuht

Palju, palju õnne õpilasfirma liikmetele!

Aitäh, õpetajad Ander Hindremäe ja Epp Vodja.

Tänu kõikidele kooli esindanud tublidele õpilasfirmadele!

EHA koduleht: ehalamp.ee

II koht judo võistluselt Tallinn Cup 2020

2A klassi õpilane Helo Tuisk saavutus 8. veebruaril toimunud rahvusvahelisel judo võistlusel Tallinn Judo Cup III koha.

Palju, palju õnne!
Tänu treenerile ja lapsevanematele.

Ingliskeelne uurimistöö jõudis üleriigilisse lõppvooru

11A klassi õpilane Ann-Mari Servet esines edukalt inglise keele olümpiaadil, mille vormiks käesoleval õppeaastal on uurimistöö.

Ann-Mari uurimistöö on koostatud teemal „The consumption of animal products and its impact on the  environment“, mis jõudis edasi üleriigilisse lõppvooru.

Töö kaitsmine toimub Tartu Ülikoolis 6. märtsil 2020. aastal.

Õnne ja edu kaitsmisel!

Aitäh, õpetaja Ruth Kallas.

Tulemused 5. klasside õpioskuste võistluselt

Õpioskuste võistluse käigus tuli otsida infot ja seda oskuslikult rakendada, olla loov ja nutikas ning lahendada ülesandeid meeskonnana.

5. klasside õpioskuste võistluse koolivoorus osales 18 võistkonda.

Koolivooru tulemused:

I koht tulemusega 66 punkti 5C võistkond koosseisus: Kaspar Maiste, Ingeli Purge, Herta Rannu, Joosep Tristan Tiivel, Ete Vapper.

II koht tulemusega 64 punkti 5B võistkond koosseisus: Astrid Julia Kunnas, Marleen Laumets, Ralf Rannet Turo, Sanna Berit Turo, Getlin Veber.

III koht tulemusega 63 punkti 5B võistkond koosseisus: Elizabeth Bossenko, Emma Elisabeth Merelaine, Elisabet Mark, Helena Timmermann, Kristin Ühtegi.

5A klassi parim võistkond oli koosseisus: Sarah Liis Luha, Emma Sophia Pukk, Romi Domna Pärna, Marilin Saa, Lennart Väli.

5D klassi parim võistkond oli koosseisus: Rudolf Aavik, Rasmus Jaanson, Marten Lee, Robert Raud, Jaagup Viiburg.

Piirkondlikku vooru on edastatud I koha võitnud töö.

I, II ja III-IV kohad ajaloo-olümpiaadilt

8. veebruaril toimus ajaloo-olümpiaadi Tallinna piirkonnavoor, kus 6. klasside arvestuses saavutas Johan Sild 6B klassist VII koha, õpetaja Raido Kahm. 

8.klasside arvestuses saavutasid Eva-Lota Puusepp 8B II koha ja Karl-Rudolf Kunnas 8A klassist III-IV koha, õpetaja Ester Barkala.

Gümnaasiumi klasside arvestusessaavutas 10A klassi õpilane Jürgen Hein I koha  Eesti ajaloo teemal ja Jan Kalevi Sihvola 12B klassist III-IV koha Üldajaloo teemal, õpetaja Ingrid Paggi.

Palju, palju õnne!

Tänu ajalooõpetajatele.

Infoleht nr 7

Ilmunud on käesoleva õppeaasta seitsmes infoleht.

7C klassi õpilased tegid annetuse Paljassaare varjupaigale

7C klassi noored annetasid kõik 10 eurot Tallinna loomade varjupaigale Paljassaares.

Mõeldud, tehtud!

Nii saadi kokku ja toetati varjupaiga asukaid 300 euroga.
Seekord sooviti kassitoitu – 200 euro eest osteti toitu ning 100 anti üle sularahas arstirohtude tarbeks.

Tänu õpilastele, klassijuhatajale ja lapsevanematele.

Tore algatus väärib eeskuju, sest koos saame teha veelgi suuremaid heategusid.

Hõbemedal judo võistlusel Tallinn Cup

12C klassi õpilane Carl-Gustav Kont võitis 8. veebruaril toimunud rahvusvahelisel judo võistlusel Tallinn Cup 2020 vanuseklassis U-21 II koha jahõbemedali.

Palju, palju õnne!

Tänu treenerile, lapsevanematele ja toetajatest koolikaaslastele.

7C klass külastas Arvo Pärdi keskust

7C klass käis 7. veebruaril õppekäigul Arvo Pärdi keskuses, kus tutvuti helilooja elu ja loominguga. 

Õpilased osalesid maalimise töötoas, taustaks mängis Arvo Pärdi muusika.
Kõigi rõõmuks tuli laste sekka ka suur muusik ise ja mälestuseks tehti kena jäädvustus ilusast päevast.

Meeleoluka päeva korraldas klassijuhataja Külliki Kaju.

Saavutused bioloogiaolümpiaadilt

1. veebruaril toimus bioloogiaolümpiaadi Tallinna piirkonnavoor, kus 6. klasside arvestuses saavutas Kirke Arukaevu 6B I koha ja Markkus Pukk samuti 6B klassist IV koha.

12. klasside arvestuses saavutas 12A klassi õpilane Christian Roos IV koha. Esikümnesse jõudis ka 11A klassi õpilane Lisett Sigur.

Palju, palju õnne!

Aitäh, õpetajad Kristiina Tiits ja Riina Otsus.

10. klasside ansambel esines festivalil „Erinevate rahvaste laulud“

6. veebruaril toimus Pärnu Ühisgümnaasiumis rahvusvaheline festival ,,Erinevate rahvaste laulud“, mis oli pühendatud Euroopa digikultuuriaastale.

Osalejaid oli 25-st Eestimaa koolist, lisaks  Bulgaariast, Türgist, Saksamaalt, Prantsusmaalt ja Portugalist.

Kokku esines üle kahesaja laulja.

Meie kooli ansambel koosseisus: Hanna Grete Rebane,  Lotta Lizbeth Hirv, Karoliina Josefiine Killandi, Richard Raun, Joosep Ralf Nõgene 10C; Kerttu Elin Purje, Marylin Agnes Marastu, Mattias Lantin, David Jaanson 10A; Kaspar Potisepp, Dai Quok Tran 10B ja klaveril Marten Joonas Ruut 11B klassist, esines meeleolukalt ning pani publiku kaasa laulma.

Aitäh lauljatele ja õpetajatele Klaara Sulg, Alla Kirillova, Jelizaveta Kuznetsova.

Droonide töötuba 7.-9. klasside õpilastele

5. veebruaril toimus õpikodade projekti Vau.Ohhoo raames droonide ehk mehitamata lennumasinate töötuba 7.-9. klasside õpilastele.

LEGO Innovatsioonistuudios saadi teavet droonide kasutusvaldkondade kohta, tehti endale selgeks esmased ohutusvõtted ja viidi läbi praktilised lennuharjutused kooli aatriumis.

Töötoa lõpuülesandeks oli “lennuorienteerumine”.

Drooni lennutades ja kaamerat kasutades tuli aatriumis tööjuhiseid järgides üles leida erinevad objektid ja need üles pildistada.

Õpilastele meeldis praktiline töötuba väga ning nad leidsid, et sellises vormis õpe on igati motiveeriv ja põnev.

Aitäh, robootikaõpetajad Rasmus ja Lennart Kits.

Tallinna XXI Kool ja Goethe Instituut uuendasid koostöölepingut Prahas

Tallinna 21. Kool kuulub Saksamaa Välisministeeriumi poolt ellu kutsutud PASCH – koolide võrgustikku („Schulen – Partner der Zukunft“), „Koolid – tuleviku partnerid“ alates 2008. aastast.

Eestis on kaks Goethe Instituudi koordineeritavat PASCH kooli: Tallinna XXI Kool ja Narva Vanalinna Riigikool.  

Prahas toimunud Ida- ja Kesk-Euroopa koolide konverentsil allkirjastas direktor Meelis Kond Saksamaa Liitvabariigi suursaatkonnas lepingu Goethe Instituudiga järgmiseks kolmeaastaseks perioodiks.

Leping võimaldab koolil osaleda erinevates keeleõpet toetavates projektides nii Eestis kui välismaal, pakub õpetajatele ja õpilastele täiendõpet stipendiumide näol Saksamaal ning toetab võõrkeeleõpet I kooliastmes.

Mõttepooltund 9. klasside lastevanematele

Ootame rohket osavõttu!
NB! Kooli juures puudub parkimisvõimalus.

III kohad karates

01.02.2020 toimus Tallinnas rahvusvaheline karatevõistlus “Edu-Do Cup 2020” ja Tallinna 21. Kooli 2 C klassi õpilane Risto Niine saavutas kuni 10 aastaste poiste katas III koha. 8 C klassi õpilane Ivar Niine saavutas kuni 16 aastaste poiste kumites III koha.

Palju õnne! Tänu treeneritele ja lapsevanemale.

Liputoimkond Tartu rahu 100. aastapäeval

Tallinnas asetati 2. veebruari keskpäeval pärjad Reaalkooli juures asuva mälestusmärgi juurde.

G-5 koolide õpilased ja õpetajad avaldasid austust vabadussõjas langenud õpilastele ja õpetajatele.

Meenutati Tartu rahulepingu tähtsust ja koolipoistest vabatahtlike rolli Eesti Vabadussõjas.

Kõneles peaminister Jüri Ratas. Mälestushetkel helistati langenute auks koolikella.

Fotod: Laura Raus (TIK)

Saavutused prantsuse keele olümpiaadilt

Prantsuse keele olümpiaadi piirkonnavoorus saavutas 9B klassi õpilane Robin Kaiküll põhikoolide arvestuses II koha.

Gümnaasiumi arvestuses B-/C-keelena saavutas 

4. koha Rahel Kelus 12A

7. koha Heneliis Notton 12C

8. koha Getter Mägi 12C

11. koha Luisa Susanna Kütson 12C

Kõik meie viis parimat prantsuse keele tundjat tagasid edasipääsu vabariikliku võistluse lõppvooru.

Õnne ja edu!

Aitäh, õpetaja Polina Martila.

III koht matemaatikavõistluselt „NUPUTA“

30. jaanuaril toimunud matemaatikavõistlusel NUPUTA saavutas meie kooli 5.-6. klasside võistkond III koha.

Eduka võistkonna koosseisus võistlesid:

Herta Rannu 5C

Elizabeth Bossenko 5B

Alo Virunurm 6B

Andreas Leetsar 6B

Palju, palju õnne!

Aitäh, õpetajad Aili Salum ja Tiia Valdmets.

Tulemused emakeeleolümpiaadi piirkonnavoorus

Emakeeleolümpiaadi piirkonnavoorus esinesid edukalt Anita Väli ja Anette Kipso, esikümnesse jõudis kokku kuus meie kooli õpilast, kelle tööd saadetakse edasi vabariiklikule emakeeleolümpiaadi komisjonile.

Anette Kipso 8B – 8. klasside arvestuses IV koht, õpetaja Merle Kaldjärv

Anita Väli 9A – 9. klasside arvestuses III koht ja Liilia Tõnisson 9B, 8. koht, õpetaja Eda Kauksi

Arike Rauno 11A – 11. klasside arvestuses 10. koht, õpetaja Jaanus Adamson

Teodora Touart 12B – 12. klasside arvestuses 7. koht, õpetaja Jaanus Adamson ning Luisa Susanna Kütson 12C, 9. koht, õpetaja Külliki Kaju.

Õnne ja edu võistlejatele!

Tänu juhendajatele.

Edukas esinemine statistikavõistluse esimeses voorus

12B klassi võistkond JKS läbis edukalt Euroopa statistikavõistluse Eesti esimese vooru ja jätkab võistlemist teises voorus. 

 Esimeses voorus tuli lahendada kolm veebipõhist valikvastustega testi. Esimese testiga kontrolli statistika põhimõistete tundmist, graafikute tõlgendamisoskust ja tõenäosusteooria algteadmisi. 

Teine test näitas riiklike statistikaallikate kasutamisoskust. Kolmas test eeldas statistilise väljaande tõlgendamisoskust ja õiged vastused tuli leida Eurostati eesti keelde tõlgitud digiväljaandest. 

Eesti teise vooru pääsenud võistkonnad teevad statistilise uurimuse võistluse korraldajate ette valmistatud andmestiku põhjal.

Euroopa statistikavõistluse eesmärk on äratada õpilastes huvi statistika vastu ja julgustada õpetajaid kasutama statistika õpetamisel uusi materjale.

Euroopa Liidu statistikaameti Eurostat eestvedamisel toimub õpilaste Euroopa statistikavõistlus 2019/2020. õppeaastal Euroopa 17 riigis.

Meie kooli võistkonda kuuluvad Salme VesingiJelizaveta Potapenkova ja Kelly Liis 12B klassist.

https://www.stat.ee/esimese-vooru-tulemused

Õnne ja edu teises võistlusvoorus!

Aitäh, õpetaja Ingrid Paggi.

Koostööst ajalehega Postimees Juunior

6B klassi õpilane Laura Lehiste teeb alates 2019. aasta oktoobrikuust koostööd ajalehega Postimees Juunior, mis on suunatud algklasside ja põhikooli õpilastele.

Toimetus kutsus huvilistel tegema ajalehega koostööd ning sügavast pikaaegsest lugemiskirest hakkaski Laura jagama oma lugemiskogemusi ja soovitusi läbiloetud huvitavatest raamatutest, vahendama noortele raamatuarvustusi. 

Raamatumaailm on väga huvitav ja pidevalt uuenev – teoseid nii Eesti noortelt autoritelt kui kaasaegset tõlkekirjandust. 

Laura suur soov on, et lapsed leiaksid ja võtaksid rohkem aega lugemisele ja raamatutele igapäevase koolitöö, huviringide ja nutiseadmete kasutamise kõrvalt.

Lugemisharjumus võiks olla igapäeva loomulik osa.

Kes loeb, see ka jõuab!

Laura raamatulood ilmuvad Juunioris üks kord kuus.

Lugemis- ja avastamisrõõmu ning aktiivset kaasalöömist noortelehes Postimees Juunior!

Edukas esinemine ajalooteemalisel kirjandivõistlusel

Eesti Mäluinstituudi poolt gümnaasiumiõpilastele korraldatud kirjandivõistlusel, mis oli pühendatud holokausti mälestuspäevale ja kandis teemat „Klooga ja Auschwitz 75 – kuidas see mind kõnetab?“ esines edukalt ja leidis äramärkimist 9C klassi õpilane ELIZABETH BRUK.

Palju õnne!

Tänu õpetaja Ester Barkalale.

II koht neidude võrkpallis

Tallinna koolinoorte meistrivõistlustel võrkpallis saavutas neidude võistkond II koha ja hõbemedali.

Võidukas naiskonnas mängisid:

Karmen Viinapuu 12C

Grete Raie 12C

Nathalie Anett Haidla 12A

Pille-Riin Raie 11C

Kadi Matla 10B

Maria Edala 11A

Karoline Katerine Tuisk 11B

Liisi Mari Nurmetalo 12B

Palju, palju õnne!

Aitäh, kehalise kasvatuse õpetajad.

Kooli parimad esinejad inglisekeelsel kõnevõistlusel

28. jaanuaril toimus aulas inglisekeelse kõnevõistluse koolivoor.

Ettekandmisele tuli kuusteist kõnet 10. ja 11. klassi õpilastelt, mis olid eelnevalt valitud iga keelerühma parimateks.

Viieminutilisi kõnesid kuulas ja hindas neljaliikmeline žürii koosseisus Miriam McIlfatrick-Ksenofontov (Tallinna Ülikool), Charles Hudson (Briti Saatkond), Ryan Jenkins (lapsevanem) ja Ingrid Paggi (õpetaja).

Parimateks kõnepidajateks tunnistati:

Kaur Oskar Vanaselja 10B, “Escaping the Modern Reality”

Markus Martinson 10A, “The Issue with Today’s Style of Life”

Karmel Tralla 11C, “In What World Will We Find Ourselves in Ten Years”

Frida Brit Noor 11A, “Media and ‘Post-truth'”

Tuule Kangur 11A, “Man’s Best Friend”

Võitjad saavad võimaluse oma kõnesid uuesti esitada 11. märtsil toimuval Rahvusvahelise Kõnevõistluse Eesti voorus, mida korraldab English Speaking Union of Estonia. 

Palju, palju õnne ja edukat esinemist finaalis!

Tänu korraldajatele ja inglise keele õpetajatele.

6. klasside õpilased läbisid edukalt ohutusalase koolituse

Ohutusprojekt “Kaitse end ja aita teist” on  6. klassi õpilastele mõeldud koolitus, mis käsitleb pääste, politsei ja esmaabi valdkonda

KEAT koolitusprogramm on koostatud järgides põhikooli riikliku õppekava läbivat teemat „Tervis ja ohutus”.

Jaanuarikuus läbisid 6. klasside õpilased erinevaid päästeteemalisi koolitusi, mille käigus saadi teadmisi, kuidas aidata teisi nii, et oleks tagatud ka enda ohutus.

Õpilastele selgitati, kuidas tulekahju ennetada ja kuidas tekkinud tulekahju korral õigesti ning operatiivselt toimida.

Korrati üle ohutu ujumise põhitõed ja arutleti, kuidas tegutseda märgates uppujat nii suvel kui talvisel ajal.

Räägiti läbi, milline võiks olla kodaniku valmisolek loodusõnnetusteks.

Kool tänab Kesklinna Päästekomando teenistujat Karl-Joosep Volmersoni, kes innustunult jagas õpilastele-õpetajatele ohutusalaseid teadmisi!

III koht keemiaolümpiaadilt

25. jaanuaril toimunud Eesti koolinoorte 67. keemiaolümpiaadi piirkonnavoorus saavutas 8B klassi õpilane Anette Kipso III koha.

Palju, palju õnne!

Aitäh, õpetaja Anne-Ly Lään.

4. ja 5. klasside tütarlapsed valmistuvad sõbrapäevaks

Käsitöötundides valmisid toredad mustrilised pajalapid, mis sobivad suurepäraselt kingitusteks sõpradele.

Digikoristuspäev reedel

31. jaanuaril toimub Eestis digitaalne koristuspäev, mil erinevad ettevõtted, asutused ja tuhanded inimesed asuvad oma nutiseadmeid ja IT-süsteeme vabastama digiprügist.

Osale Sinagi!

III koht Koolinoorte Meistrivõistlustelt võrkpallis

Koolinoorte meistrivõistlustel võrkpallis saavutas meie kooli noormeeste võistkond III koha.

Pronksmedalid võitsid Artur Valdeko Paavel 11A, Erkki Koitla 11C, Markko Ladvas 12A, Markus Maila 12B, Jaan Villem Puusaag 11B, Fred Erik Penu 11B, Robert Lee 12A, Torm Järvelill ja Otto Karl Närska 11C klassist.

Palju, palju õnne!

Tänu kehalise kasvatuse õpetajatele.

Noormeeste võrkpalli turniiril mängis 34 koolivõistkonda.

Pildil võitjad Reaal, GAG ja 21. meeskonnad

10. klasside õpilased osalesid meediakonverentsil „ Sõna on vaba“

22. jaanuaril osalesid 10. klasside õpilased Grete Laura Kunnas, Dora Stern, Artur Sepp ja Maria Krjutškova 10C ning Hanna-Lotta Kubi 10B ja Markus Martinson 10A meediakonverentsil „Sõna on vaba“, kus avaettekande tegi õiguskantsler Ülle Madise, lisaks esines sotsiaalteadlane Marju Lauristin, poliitikaanalüütik Ahto Lobjakas ning vandeadvokaat Robert Sarv. Konverents toimus Pirita Majandusgümnaasiumis.

Konverentsi raames toimusid ka põnevad töötoad-mõttekojad:

Sõnavabadus trükimeedias: Pärnu Postimehe peatoimetaja Siiri Erala, Avaliku Sõna Nõukogu esimees Epp Lauk.

Sõnavabadus telemeedias: “Kuuuurija” saatejuht Katrin Lust, Teleuudiste juht (ERR) Liisu Lass.

Sõnavabadus raadios: Raadiouudiste juht (ERR) Indrek Kiisler.

Sõnavabadus internetis: Õhtulehe reporter Keit Paju.

Õpilastega koos osales konverentsil meediaõpetaja Juta Hirv.

Mõtlemapanevatest teemadest ja juhtmõtetest teevad õpilased oma klassidele ülevaateettekande, kus vahendavad kuuldud teemasid: 

Kui vaba on sõna? 

Sõna vabadus ja sõna jõud. 

Kas sõnavabadus või kõnevabadus?

Kas ja millised on piirid vabal sõnal?