Supported languages
Follow us
XXI koolist XXI sajandi haridus

XXI koolist XXI sajandi haridus

3. koht karates

23.02.2019 Tallinnas toimunud Eesti meistrivõistlused karates saavutas 7C klassi õpilane Ivar Niine  U14 katas 3. koha ja U14 + 52 kg poiste kumites III koha.

Palju, palju õnne!

Tänu treenerile ja lapsevanematele.

3. ja 4. koht vene keele olümpiaadilt

Olümpiaadi vene keel võõrkeelena Tallinna piirkonnavoorus esinesid edukalt 10B klassi õpilased.

Triine Elise Metsla saavutas III koha  ja Anna Gerda Nurmetalo IV koha.

Triine Elise Metsla võistleb edasi üleriigilisel vene keele olümpiaadil.

Palju, palju õnne ja edu!

Aitäh, õpetaja Irina Kotovitš.

Liputoimkond osales päikesetõusul Eesti lipu pidulikul heiskamisel

Liputoimkond osales päikesetõusul Eesti lipu pidulikul heiskamisel Toompeal Kuberneri aias, tänavu möödus 30 aastat sini-must-valge lipu taasheiskamisest Pika Hermanni torni.

Salvestus ERR (Mitmeid kordi suures plaanis: nt hümni lõpus ja peapiiskop Viilma kõne ajal.)

Kooli lipuväljakul heisati Eesti Vabariigi 101. aastapäeva tähistamiseks kolm Eesti lippu.

Liputoimkonnal oli au olla kutsud Eesti Kaitseväe Vabariigi aastapäeva paraadile seisma lipuvalves Vabadussõja monumendi ees.

Videod ja fotod ERR

(Fotod Anna Aurelia Minev, ERR; videol suur plaan 1:06:40 alates)

Riigitegelaste mälestamine 23.02.2019

Kooli Liputoimkond osales mälestustseremoonial 23. veebruaril Metsakalmistul, kus Vabariigi president asetas pärjad kõrgete riigitegelaste haudadele ja teadmata haudadega riigivanemate kenotaafile. Liputoimkond osales Kindral Johan Laidoneri Seltsi kutsel ja neil oli au kanda lisaks kooli lipule ka Laidoneri Seltsi lippu. Metsakalmistul puhkavad Konstantin Päts, Konstantin Konik, August Rei, Aleksander Warma, Tõnis Kint ja Lennart Meri; samal päeval möödus 145 aastat Konstantin Pätsi sünnist.

Pildigalerii Õhtulehes  (Fotograaf Martin Ahven, Õhtuleht)

Kooliõpilaste näitus Tartu Kunstimuuseumis

Tartu Kunstimuuseumi projektiruumis on alates 22. veebruarist avatud näitus kooliõpilaste kunstikonkursile „Sõbrad minu elus“ saabunud parematest töödest. Tallinna XXI Kool on esindatud seitsmendate klasside ühistööga “Sõbrad telefonis”. Töö tegemist juhendas Ilmi Laur-Paist. Kokku saabus konkursile 1085 kunstitööd 98 koolist üle Eesti. Nende hulgas oli väga palju nii sisuliselt kui tehniliselt huvitavaid töid, kuid valikusõela läbisid ja näitusele jõudsid neist 101 paremat.

Näitus annab värvika pildi sellest, kuidas koolilapsed ja -noored mõtlevad sõprusest. Erinevates tehnikates valminud kunstitöödesse on jäädvustatud nii parimate sõprade portreed, kui tegevused, mida ühiselt tehakse. Näituselt leiab nii rõõmsaid, tõsiseid kui humoorikaid mõtisklusi sõpruse leidmise ja hoidmise kohta.

Näitus jääb avatuks kuni 31. märtsini.

7a, b, c, d klassi ühistöö “Sõbrad telefonis”

 

Nutispordi eelvõistluste parimad on selgunud

Nutispordi eelvõistlustel osales seekord rekordiline arv ehk 8651 nutisportlast.

Meie kooli parimad on I koha omanikud Andreas Leetsar 5B ja Liilia Tõnisson 8B klassist.

Tublid tulemused saavutasid ja jätkavad võistlemist piirkonnavoorus ka 1D klassi õpilased Georg Osman ja Britta Rohtaru, 5A klassi õpilased Marius Alexander Kompus, Hedvig Varustin ja Harriet Lämmergas, Anette Kipso 7B, Mattias Tõnisson 6A, Eva-Lota Puusepp 7B ning Getter Veber 7B klassist.

Piirkonna finaalvõistlus toimub Tallinna Kristiine Gümnaasiumis reedel, 22. märtsil.

Õnne ja edu!

Aitäh ja palju tänu, õpetajad Endla Üksti, Kaide Sõeroja, Aili Salum, Marju Meremäe, Alar Pukk.

2. koht saalihokis

Tallinna Koolinoorte meistrivõistlustel  saalihokis saavutas meie kooli meeskond II koha.

Võistkonna koosseisus mängisid:

Ander Sikk 6A

Markus Voor 6A

Andreas Georg Neimar 8C

Frank Valge 8C

Artur Sepp 9A

Karl Gustav Kokka 9C

Rocco Robert Shein 9C

Henrii-Daniel Ustaal 9C

JordanNassar 8C

 

Palju, palju õnne!

 

Aitäh kehalise kasvatuse õpetajatele ja treeneritele, Pedai Robin ja Loog Mark-Deimon 12C klassist.

 

 

7. klasside õpioskuste võistluse parimad

20. veebruaril autasustati 7. klasside õpioskuste võistluse Eesti rahvussümbolid koolivooru parimaid.

I koht 7B klassi võistkond, videoõppematerjal Paekivi, formaadis Õpilaselt õpilasele.

Võistkonnas:

Jako Julius Schmid

Anette Kipso

Eva-Lota Puusepp

Magnus Paavel

Tim Mattias Juksaar

 

II koht  7C klassi võistkond, innovaatilise Instagrammi vormis plakat Rukkilill – Rukkilillele loodi oma Instagrammi konto.

Võistkonnas:

Marta Ellermaa

Stella Maarja Kombo

Triinu-Liisa Mäeorg

Karolina Korindt

Isabel Zimmermann

 

III koht 7B klassi võistkond  plakat HUNT – eripreemia visuaalse loometöö eest.

Võistkonnas:
Rahel Lauren Lins

Saskia Hermlin

Carolina Emilia Sade

Getter Veber

Liselle Valge

 

ERIPREEMIAD

7A plakat „Lilleke ohus“  – eripreemia keskkonnateadliku käsitluse eest.

Võistkonnas:

Eva Liisa Tamm

Ursula Anton

Gete-Berit Labo

Karolina Krautmann

Heidi Raadik

 

7B video Paekivi – eripreemia humoorika lahenduse eest.

Võistkonnas:

Oliver Koel

Rene Kurvits

Henry Rauniste

Orlando Merino

Arpo Kohv

 

7D esitluskava „Suitsupääsuke“ 7D

Eripreemia sisuka ja visuaalselt kauni teostuse eest

Võistkonnas:

Raian Riisna

Karolina –Anette Tiits

Jenna Jõerand

Alina Školjar

Lisette Kuuseorg

Õpioskuste võistluse piirkonnavoorus võistleb edasi I koha saavutanud 7B klassi võistkond.

 

Palju õnne ja edu!

 

Aitäh klassijuhatajad, Ruth Kallas, Ilmi Laur-Paist, Maarika Paun, Ester Barkala.

2. ja 3. kohad kesklinnakoolide suusavõistlustelt

Kesklinnakoolide 1.-5. klasside poiste arvestuses saavutas II koha Stever Juhandi 3B ja III koha Patric Tobias Pindma  4A klassist.

1. – 5. klasside tütarlaste arvestuses tuli medalile 3B klassi õpilane Susan Sarapuu, kes saavutas II koha.

Palju, palju õnne!

Tänu kehalise kasvatuse õpetajatele.

Aasta inimene 2018

19. veebruaril Lennusadamas toimunud Kesklinna haridustöötajate pidulikul vastuvõtul

pälvis tunnustuse Aasta inimene klassiõpetaja Helina Nael.

 

Palju, palju õnne!

Koolivaheaja sündmused Tallinnas

Peagi algaval koolivaheajal toimub Tallinnas vahvaid üritusi. 25. veebruarist saab alguse talvine suusavaheaeg ning koos sellega ka lõbus vaheajaprogramm, mis pakub lõbusaid ja arendavaid üritusi igas vanuses lastele.

Tallinna koolivaheaja programmist kutsuvad osa saama pealinna muuseumid, noortekeskused, huvikoolid ja ka spordiklubid. Tulemas on linnalaagrid, töötoad, ringitegevused ning palju muud põnevat. 

Koolivaheaja üritused algavad juba enne vabariigi aastapäeva, 23. veebruaril ja vältavad kuni 3. märtsini 2019. 

 Tutvuge vaheaja ürituste kavaga Tallinas!

 Tutvuge ka tasuta tegevustega Tallinna noortekeskustes.

 Koolivaheaja infot Tallinnas koondab Tallinna Spordi- ja Noorsooamet.

1. koht kunstiolümpiaadilt

12C klassi õpilane Bibiana Aarma saavutas kunstiõpetuse Tallinna piirkonnavoorus I koha ja võistleb edasi üleriigilisel olümpiaadil.

Palju, palju õnne ja edu!

Aitäh, õpetaja Tiina Meeri.

Weebiviktoriin “Eesti Vabariik 101”

Kutsume kõiki 1.-12. klassi õpilasi osa võtma meie veebiviktoriinist “Eesti Vabariik 101”.

Põneva võistlussarja käigus saate oma teadmisi ja oskusi proovile panna.

Sari on  pühendatud Eesti Vabariigi 101. sünnipäevale.

Ajavahemikul 11.- 24. märts 2019 ilmuvad igal esmaspäeval, kolmapäeval ja reedel kl. 10.00 Tallinna Tehnikagümnaasiumi ttg.edu.ee kodulehele üles küsimused, millele on aega vastata kuni järgmiste küsimuste ilmumiseni. Kokku on vaja leida vastus 6 küsimusele.

Sõbrapäeva kaardid Politsei pargis

Kesklinna Valitsus tänab kõiki õpilasi, kes võtsid osa sõbrapäeva aktsioonist Politsei pargis. Sõbrapäeva puhul valmistasid linnarahvale soovikaarte Tallinna 21. Kooli, Kadrioru Saksa Gümnaasiumi, Kesklinna Vene Gümnaasiumi ja Kanutiaia Huvikooli õpilased. Kokku saadi üle 700 soovikaardi.

Eraldi soovime tänada neid õpilasi ja õpetajaid, kes tulid meile appi 13. veebruaril, sündmuse avamisele!

2. koht võrkpallivõistlustelt

Tallinna võrkpalli meistrivõistluste finaalis saavutas gümnaasiumi noormeeste võistkond II koha!

Võistkond mängis koosseisus:

 

Artur Valdeko Paavel 10A

Torm Järvelill 10C

Erkki Koitla 10C

Joan Villem Puusaag 10B

Mattias Männilaan 10C

Otto Karl Närska 10C

Fred-Erik Penu 10B

Robert Lee 11A

Markko Ladvas 11A

Kristopher Karma 11B

Markus Maila 11B

 

Palju, palju õnne!

Aitäh, kehalise kasvatuse õpetajad.

Kõnevõistluse tulemused

Esmaspäeval, 18. veebruaril toimus 8.-12.klasside õpilastele kõnevõistlus “Sada aastat Eesti Vabariigi riigikeelt“. Võistlusel osales kahes vanuserühmas kokku 25 õpilast.

 

Zürii, koosseisus

Vil! Karin Vene – EKSPRESS MEEDIA AS arendusdirektor  ja juhatuse liige,

Vil! Rasmus Rammo – Tallinna Ülikooli ajakirjanduse eriala üliõpilane ja ajalehe “Postimees“ ajakirjanik,

Kristiin – Heleen Toovis – Õpilasesinduse president,

hindas võistlustulemusi järgmiselt:

 

I koht nooremas vanuserühmas – Artur Sepp 9A, juhendaja – õp. Leelo Valgma

I koht vanemas vanuserühmas –  Luisa Susanna Kütson 11C, juhendaja –  õp. Külliki Kaju

II koht vanemas vanuserühmas – Kirke Brit Benjamin 12A, juhendaja – õp.Merle Kaldjärv

III – IV koht vanemas vanuserühmas – Hugo Jõks 12A, juhendaja – õp. Merle Kaldjärv

ja Sandra Saskia Kärmas 10B, juhendaja – õp. Külliki Kaju

 

eripreemia – Uku Mart Rulli 10C, juhendaja – õp.Külliki Kaju

 

Zürii tunnustas osalejate väga head keelekasutust ning kõnede eriilmelisust ja  sisukust.

 PALJU – PALJU ÕNNE!

 Kõnevõistluse võitjate autasustamine toimub emakeelepäeval.

 

1. ja 3. koht kergejõustiku meistrivõistlustelt

Laura Mõik 9B klassist saavutas Eesti meistrivõistlustel 800m tütarlaste U18 vanuseklassis I koha.

9A klassi õpilane David Jaansoni saavutas Eesti  talvistel meistrivõistlustel kergejõustikus U18 vanuserühmas III koha tulemusega 12.39.

Palju, palju õnne!

Tänu treenerile ja lapsevanematele.

 

http://ekjl.ee/content/editor/files/Tulemused/2019/tul_EMVtalvU23U20U18_2019020910.pdf

4. kohad emakeeleolümpiaadilt

Emakeeleolümpiaadi piirkonnavoorus saavutasid IV kohad Anette Kipso 7B ja Luisa Susanna Kütson 11C klassist.

Õnne ja edu!

Aitäh, õpetajad Merle Kaldjärv ja Külliki Kaju.

Kuld- ja pronksmedal neidude karikavõistlustelt võrkpallis

8.-10. veebruaril toimunud EVF Karikavõistlustel tütarlaste U20 vanuseklassis tuli täiseduga kullavõitjaks Selver Tallinn Spordikool, kus mängisid ka Nathalie Anett Haidla 11A ja Grete Raie 11C klassist.

III koha saavutas Spordiklubi Tats, kus mängisid Mailis Pajumägi, Mairit Pajumägi ja Regina Johanson 12A klassist.

Palju, palju õnne!

1. koht Teatrimälumängu teises eelvoorus

11. veebruaril toimunud Teatrimälumängu teises eelvoorus saavutas meie kooli võistkond I koha ja jätkab finaalis.

Finaali pääsesid kahe eelvooru punktisumma arvestuses kuus paremat võistkonda ja finaal toimub 11. märtsil.

Võistkonda kuulusid: Heneliis Notton, Luisa Susanna Kütson, Birgit Saar 11C ning Meeri Elisabeth Paltmann 11A klassist.

 

Palju, palju õnne ja edu finaalis!

 

Aitäh, õpetaja Ingrid Paggi.

 

https://tmm.ee/haridus/teatrimang

Pronksmedal liblikujumises

9. veebruaril toimunud EUL Ujumise Noortesarja II etapil võitis 6D klassi õpilane Helen Jaagant 2006.a. sündinud tüdrukute 100 m liblikujumises pronksmedali ajaga 1.17,75

Palju, palju õnne!

Tänu treenerile ja lapsevanematele

2. koht lumelauasõidus

3A klassi õpilane Laura Anga saavutas Tallinna meistrivõistlustel kuni 14-aastate tütarlaste seas freestyle lumelauasõidus II koha.

Palju, palju õnne!

Tänu treenerile ja lapsevanematele.

Infoleht nr 7

Ilmunud on käesoleva õppeaasta seitsmes infoleht.

Üleeestiline FotoLoto kõigile huvilistele – koos auhindadega

Kindral Johan Laidoneri Selts korraldab üleriigilise fotovõistluse FotoLoto, mille eesmärgiks on jäädvustada Vabadussõjaga seotud mälestusehiseid.

Üle Eesti leidub sadu paiku, mis seotud meile iseseisvuse kindlustanud Vabadussõjaga. Otsi mõni selline üles, võta pildile Eesti sümboolikat, jäädvusta seal ennast ja/või oma sõpru ning postita. Kirjuta ka mõni sõna juurde, miks otsustasite just selle paiga kasuks.

Fotosid saab üles laadida 23. veebruarini Laidoneri Seltsi FotoLoto ürituse lehele Facebooki (https://www.facebook.com/events/558465611298665/ või saata Info@laidoneriselt.ee
Loosimine toimub Eesti Vabariigi sünnipäeval 24.veebruaril.

Osalejate vahel loositakse auhindu. Laidoneri Selts jätab endale õiguse jagada eriauhindu.

Auhindadega toetab: Eesti Rahva Muuseum, VABAMU, Jadore OÜ, Inorig OÜ, Technical Trade OÜ ja Kindral Johan Laidoneri Selts.

Võitjatega võetakse ühendust 24.veebruaril ja nimed avalikustatakse samal päeval Laidoneri Seltsi Facebooki lehel.

1. ja 2. koht kergejõustikus

Tallinna talvistel kergejõustiku meistrivõistlustel saavutas 9A klassi õpilane David Jaanson

U18 vanuserühmas I koha ja meistritiitli kolmikhüppes tulemusega 12.39 ning II koha

kõrgushüppes uues isikliku rekordiga 1.85.

 

Palju, palju õnne!

Tänu treenerile ja lapsevanematele.

 

http://www.ekjl.ee/content/editor/files/Tulemused/2019/tul_TallinaU20U18_2019012930.pdf

Hääleta Eesti parima koolilehe esikaane poolt!

Parima Koolilehe Konkursile on laekunud 17 täielikult eriilmelist 2018. aastal ilmunud tööd, mille seast valib žürii parimad 7 erinevas kategoorias.

Parim koolilehe esikaas selgitatakse välja lugejate abiga!

Hääleta enda lemmiku poolt! Võitja selgub 18. veebruaril.

Hääleta siin!

3. koht kumites

Tallinnas toimunud rahvusvahelisel karatevõistlusel Edu-Do CUP saavutas 7C klassi õpilane Ivar Niine U14 + 52 kg poiste kumites III koha.

Palju, palju õnne!

Tänu treenerile ja lapsevanematele.

 

Uute sõnade leiutamisvõistlus

Täheke ja Hea Laps kutsuvad 1.-7. klasside õpilasi osalema emakeelepäevale pühendatud sõnavõistlusel Leiutame uusi sõnu 1.-28. veebruarini.

1. koht Nuti-Mati matemaatikavõistluselt

Nuti-Mati matemaatika TIPPSPORT III etapil saavutas I koha 5B klassi õpilane Andreas Leetsar. Kokku osales 718 võistlejat.

 

Palju, palju õnne!

 

Aitäh, õpetaja Marju Meremäe.

 

 

Elise Lissel Pähkel heategevuslikul oksjonil

9C klassi õpilane Elise Lissel Pähkel annetas Tallinna Loomaia Sõprade Seltsi heategevusõhtule oma maali amuuri tiiger Pootsmanist, mis leidis ka märkimisväärse summa eest uue omaniku.

Elisel on koostöös Loomaia Sõprade Seltsiga tulemas ka avalik heategevuslik oksjon-näitus, mille kogutulu läheb tiigrioru projekti toetuseks.

Aitäh Sulle, Elise Lissel!

Fotod üritusest ja lisainfo.

 

Osalemine projektis “Questions for Europe – Answers from Europe!”

Erasmus+ projekti raames käisid viis kümnenda klassi õpilast Tuule Kangur, Rauno Arike, Karl-Juhan Kangur 10A, Torm Järvelill ja Markus Erik Torpel 10C klassist ning õpetajad Polina Martila ja Merike Kaus Leedus, Kelmes.

Eesti, Saksamaa, Poola ja Itaalia gümnasiste võõrustasid Kelmes asuva Jono Graiciuno Gümnaasiumi õpilased. Seal veedetud nädala jooksul tutvuti Leedu kultuuri, teiste projektis osalevate koolide õpilaste ning erinevate õppemeetoditega.

Vilniuses külastati Euroopa Komisjoni esindust ja arutleti Euroopa Liidus toimuvast.

Samas täideti ka olulisi ülesandeid, mis aitasid projekti käima lükata: igast valdkonnast valiti põhjaliku analüüsi põhjal välja küsimused, millele järgneva pooleteise aasta jooksul keskendutakse ja vastuseid leitakse.

Põgus, kuid ülevaatlik projektikohtumise tutvustus on leitav siit.

Kool pälvis Kvaliteediinnovatsiooni konkursi peaauhinna

Meie kool võitis konkursil Kvaliteediinnovatsiooni auhind 2018 Eesti vooru peaauhinna ning sai tunnustuse kui Rahvusvahelise konkursi Quality Innovation Award finalist.

Haridusvaldkonna innovatsiooni kategoorias pälvis kool tunnustuse Ettevõtlus-robootika õppesuuna, innovatsioonistuudio loomise ning robootika lõimimise eest teiste õppeainetega.

Auhinnad andis üle konkursi peakorraldaja Soome Kvaliteediühingu president Tani Järvinen.

Rahvusvahelise konkursi auhindade üleandmine toimub 27. veebruaril Pekingis.

Konkursi eesmärk on tunnustada ja tutvustada Eestis loodavaid innovaatilisi lahendusi, tõsta nende taset ja hoida Eestit innovatsiooni väärtustava riigina.

Täname kõiki õppesuuna arendajaid ning robootika ja ettevõtluse õpetajaid!

3. kohad teateujumise meistrivõistlustelt

Tallinna koolinoorte meistrivõistlustel  10x50m teateujumises saavutasid meie kooli neidude ja noormeeste võistkonnad III kohad.

Neidude võistkonna koosseis:

Saskia Tasane 12C, Kirke Pollisinski 12B, Kaisa Pollisinski 10B,  Kertu Pollisinski 7D, Johanna Maria Randma 11B, Marleen Akkermann 6C, Liilia Tõnisson 8B, Lilian Turban 11C, Helen Jaagant 6D, Johanna Hütt 9A, Martine Margna 8C.

Noormeeste võistkonna koosseis:

Andreas Ayrton Luhala 12A, Kristjan Pekk 12A , Rene Ron Vest 12C , Lennart Joosep Lumi 8A, Erik Anmann 10B, Trevor Kägo 6C, Sten Erik Rooba 6A, Gregor Artur Mäe 8C, Mark Tomi Wilhelm Vompa 9B, Martin Meier 7C, Jakob Laid 7D.

 

Palju, palju õnne!

Tänu kehalise kasvatuse õpetajatele ja treeneritele.

10×50 teateujumise koondprotokoll

 

Liputoimkonnal uus talvevarustus

1. veebruaril kell 14 tähistavad G5 koolid traditsiooniliselt Tallinna Reaalkooli juures Tartu rahu aastapäeva. Koos koolijuhtidega on pidulikul tseremoonial õpilasesindused ja liputoimkonnad.

Meie kooli liputoimkond on kohal uues talvevarustuses.

Kuigi aastate eest õpetajate poolt kingitud soojad talvekindad on hoolimata sagedasest kasutamisest hästi hoitud, on liputoimkonna liikmete arv kasvanud ja see tingis vajaduse nii  uute talvekinnaste, kui ka -mütside  järele.

Talvemütsid valmisid mereväe mütside mudeli järgi Velmardis, soojade talvekinnaste suurtoetaja on aga tubli Kaukaasia lambakoer Latro, kelle aluskarvast valmistatud lõngast perenaise Monika nobedad näpud poistele soojad sõrmikud kudusid.

 

 Liputoimkond on taas rivis nii 22. veebruaril toimuvatel aktustel kui ka 24. veebruari varahommikul Toompeal.

Moeshow

Reedel, 25. jaanuaril oli põhjust tulla kooli aatriumisse, sest Tallinna 21. Kooli õpilaste loodud moekollektsioonid pakkusid harmoonias valgus- ja helimänguga uudset elamust kõigile moehuvilistele.

Kollektsioonide teemaks oli sel aastal “Kaasaegne tänavamood taaskasutatud riietest”, eesmärgiks juhtida tähelepanu keskkonnasäästliku moe võimalustele. Nii anti noortele moeloojatele võimalus kollektsiooni loomisel vanu riideid töödelda.
Kollektsioonide autoriteks olid 7.-12. klasside õpilased Tallinna koolidest, iga kollektsiooni loomisel-esitamisel oli tegev vähemalt üks 21. Kooli õpilane.

I koht – “PLASTIC”
Disainer Sarah Mia Haabma 8D

II koht – “FUNKY”
Pille-Riin Raie 10C ja Karmen Viinapuu 11C

III koht – “BORDEAUX”
Karmen Kikas GAG ja Susanna Antsmäe 10C

PALJU-PALJU ÕNNE!

“TÄNTÖN”
disainerid Eva Liisa Tamm ja Ursula Anton 7A

“NUQQ”
Hanna Tiina Pekk 10A

“THROWBACK”
Margareta Schönberg VGM ja Karmel Justina Loog  11A

“KASTIST VÄLJAS”
Sarlee Roosalu 11C

“EKSISTENTS”
Paula Mõik  ja Johanna Maria Randma 11B

“FLEUR INTÉRIEURE”
Lisette Liis ja Karoliina Villem  12A

“INDIVIDUALISM”
Kirke Britt Benjamin 12C

“AJUTINE”
Anna Gerda Nurmetalo 10B, Kristin Randla GAG ja Jasmine Põldemaa GAG

“NATUKENE ROHKEM VÄRVI”
Mairiin Kask ja Anna Kottel 9B

“MOEMAAILMA VÕLUD”
Carmen Lindström ja Eva-Lotta Akkermann 8D

“LUMELILL”
Victoria Koppel ja Kreete Liina Kreen 9A

Disainerite tööd hindas auväärne žürii – Gita Siimpoeg (EKA), Maria Tammeorg (Mammu Couture), Sonya Tomson (MJ  Models) ning Asmus Soodla (noor disainer, GAG)

Muusikalisi vahepalu esitasid Pluuto, Andreas ja Inger.

Ürituse idee autoriteks olid 9C klassi õpilased Maria Krjutškova ja Marsella Tamm. Korraldusprotsessi juhtis Keterin Vendt 9A, produtseeris Martin Raid 10C.

Korraldajad tänavad vabatahtlikke ja kooli inspitsiendigruppi!

Vaata pilte kooli pildialbumis

3. koht ja tunnustused klaverifestivalilt

Tallinna Huvikeskuses Kullo toimus 26. ja 27. jaanuaril klaveriõpilaste konkurss-festival MIT/t/MU/u/S, kus tunnustust pälvisid

Mia-Maria Miilen 5B, Helena Uuetalu 5A, Getter Veber 7B, Marten Joonas Ruut ja Kaspar Saakpakk 10B klassist.

Festivali žürii tõstis esile meie kooli õpilaste tublit esitust.

Festivali raames toimus ka konkurss „Prelüüd“, kus Mia-Maria Miilen saavutas III koha.

 

Palju, palju õnne!

 

Aitäh, klaveriõpetaja Helju Jaunzeme.

Aitame koolikaaslastel osaleda robootika maailmameistrivõistlustel USA-s

Meie kooli robootikavõistkond on olnud võidukas Robotexil ja pälvinud meistritiitli 2019. aasta jaanuaris toimunud Soome meistrivõistlustel ning on teistkordselt kutsutud osalema Ameerikas toimuvatel maailmameistrivõistlustel.

Toetame kõik koos võistkonda, et osalemine maailmameistrivõistlustel saaks võimalikuks.

Ameerika MM võistlusteks toetussumma kogumine toimub Hooandja projekti vahendusel.

https://www.hooandja.ee/projekt/eesti-poisid-kentucky-mmile

 

Noored on tänulikud ka kõige väiksema annetuse eest!

8.-12. KLASSI ÕPILASTE KÕNEVÕISTLUS

Eesti Vabariigi aastapäevale ja eesti keele aastale pühendatud 8.-12. klassi õpilaste kõnevõistlus „Sajand Eesti Vabariigi riigikeelt“ esmaspäeval, 18. veebruaril 2019 kammersaalis.

Võistluse korraldus

  • Kõnevõistlusel esitatakse kodus ette valmistatud kuni 5 minuti pikkune kõne teemal „Sajand Eesti Vabariigi riigikeelt“, võistleja valib ise sihtgrupi, kas 1. – 3.kl., 4. – 6.kl. või 7.-12.klass
  • Hinnatakse teema tundmist, eesmärgi selgust, kõne ülesehitust, esinemisoskust, esinemise mõjukust, keele korrektsust.
  • Kõnevõistluse võitjad esinevad Eesti Vabariigi 101. aastapäevale pühendatud aktustel ja emakeelepäeva- üritustel
  • Võistlusele ootame igast klassist  1 – 2 õpilast.

Osavõtuks saab registreeruda 13. veebruarini 2019 aadressil maarika@21k.ee

Registreerimisel palun märkida õpilase ees- ja perekonnanimi, klass, juhendaja nimi.

Kohtumiseni kõnevõistlusel!

Auhinnad UNESCO rahvusvaheliselt BSP veebiviktoriinilt

UNESCO rahvusvahelisel Läänemeremaade koolide BSP veebiviktoriinil saavutasid 100% tulemusega auhinnad

Joonas Veskla ja Taavi Rannu 12C ning Kaisa-Mari Veinberg, Kelly Liis, Paula Mõik, Markus Maila ja Kristopher Karma 11B klassist.

  1. aasta viktoriinil osales 1214 võistlejat.

Palju, palju õnne!

Aitäh, õpetaja Riina Otsus.

Eripreemia kino Sõprus kirjanduskonkursilt

11C klassi õpilane Heneliis Notton pälvis kino Sõprus esmakordselt korraldatud kirjanduskonkursil eripreemia tööga „Katarsis“ poliitilise alatooniga teksti eest.

 Žürii hindas kirjatöö originaalsust, head keelekasutust ning filmipealkirjade kasutamise rohkust.

Aasta jooksul näidati kinos 258 täispikka filmi.

 

Palju, palju õnne!

3. ja 4. koht võistluselt TV 10 Olümpiastarti

19. jaanuaril toimus Lasnamäe kergejõustikuhallis TV 10 Olümpiastarti 48. hooaja II etapp, kus osales ligi 400 võistlejat 82 koolist.

Meie kooli võistkond saavutas kahe etapi kokkuvõttes IV koha.

Liidrikohal on Rakvere Reaalgümnaasiumi ja Laupa Põhikooli/Imavere Põhikooli ühendvõistkond, kes asusid juhtima juba avaetapil.

Individuaalselt saavutas III koha teivashüppes PN vanuseklassis tulemusega 2.51 Henri Apri 5A klassist.

Palju, palju õnne!

Tänu kehalise kasvatuse õpetajatele.

1. koht Teatrimälumängus

21. jaanuaril toimunud Teatrimälumängu eelvoorus saavutas meie kooli võistkond I koha.

Võistkonda kuulusid: Heneliis Notton , Luisa Susanna Kütson, Birgit Saar 11C, Meeri Elisabeth Paltmann 11A ja Eva Maria Aru 10C klassist.

Palju, palju õnne!

Aitäh, õpetaja Ingrid Paggi.

https://tmm.ee/haridus/teatrimang

Eelvoorus võistlesid koos Tallinna 21. Kool, Jakob Westholmi Gümnaasium, Gustav Adolfi Gümnaasium,  Tallinna Prantsuse Lütseum , Tallinna Järveotsa Gümnaasium, Vanalinna Hariduskolleegium II (10. klassi teatriharu), Tallinna 32. Keskkool.

Infoleht nr 6

Ilmunud on käesoleva õppeaasta kuues infoleht.

3. koht riigikohtu kaasuskonkursilt

9B klassi õpilased Jürgen Hein ja Markus Järavere esinesid edukalt Riigikohtu XIV kaasuskonkursil ning nende töö „ Üldine kasu iga hinna eest“ saavutas III koha.

Tunnustusaktus toimus 14. jaanuaril Tartu Ülikooli muuseumi valges saalis.

Palju, palju õnne!

Aitäh, õpetaja Tiina Pikamäe.

Lõppakord 33. kunsti- ja kultuurinädalale Saksamaa

Tallinna XXI Kooli XXXIII kunsti- ja kultuurinädala ürituste sarja lõpetab neljapäeval, 17. jaanuaril kell 12.00 ümarlaud Eesti ja Saksamaa koostööst Euroopa tuleviku nimel.

Ümarlauas osalevad Saksamaa Liitvabariigi suursaadik T.E. hr Christoph Eichhorn ja Riigikogu liikmed – XXI kooli vilistlased Urve Tiidus, Artur Talvik, Barbi Pilvre ning lapsevanem Tarmo Kruusimäe.

Vestlusringi juhib vil! Indrek Treufeldt.

Osalevad gümnasistid, Saksamaa Suursaatkonna ja Goethe Instituudi töötajad.

Eesti rekordid kergejõustiku meistrivõistlustelt

13. jaanuaril toimunud mitmevõistluse Eesti meistrivõistlustel kergejõustikus parandasid 8C klassi tütarlapsed Elisabeth Pihela ja Anna Maria Millend Eesti rekordeid.

Neidude U16 60m tõkkejooksus sai Anna Maria Millend kirja uut siserekordit tähistava aja 8,77 ning sama vanuseklassi kõrgushüppe siserekordiks hüppas Elisabeth Pihela 1.80.

 

Palju, palju õnne!

Tänu treenerile ja lapsevanematele.