Supported languages
Follow us
XXI koolist XXI sajandi haridus

XXI koolist XXI sajandi haridus

III koht karates

Hans Johannes Kark 7A klassist saavutas karate Tallinna meistrivõistlustel 2019  Kumite U16-63kg kategooris III koha.

Palju, palju õnne!

Tänu treenerile ja lapsevanematele.

 

I koht üleriigilisel saksa keele tõlkevõistlusel

Tallinna XXI Kool korraldab kolmandat aastat koostöös Saksamaa Liitvabariigi Suursaatkonna, Goethe Instituudi ja Austria Vabariigi Suursaatkonnaga üleriigilise tõlkevõistluse õpilastele, kes õpivad saksa keelt I, II või III võõrkeelena.

Käesoleval õppeaastal registreerus osalema 65 noort tõlkijat. Võisteldi kahes vanuserühmas – 7.-9.kl. ja 10.-12.kl.

Võistlustöid hindas žürii, koosseisus

Eili Heinmets – Eesti Tõlkemagistrite Liidu juhatuse esimees,

Helen Aedla – Goethe Instituudi keeleosakonna juhataja,

Helena Kaasik – Tallinna Saksa Kultuuriinstituudi juhataja,

Anne Laur – Austria Suursaatkonna kultuurireferent.

4. aprillil toimus võitjate autasustamine Eesti vanimas, kondiiter Georg Stude poolt 1864. aastal avatud kohvikus Maiasmokk .

I koha saksa keel I võõrkeelena õppijate seast saavutas

7.-8.kl. vanuserühmas Mirjam Kärk

10.-12.kl. vanuserühmas Laura Helene Tirkkonen, mõlemad Tallinna Saksa Gümnaasiumist

I koha saksa keelt II võõrkeelena õppijate hulgas saavutasid

7.-8.kl. vanuserühmas Alice Khaustovitch Tallinna Inglise Kolledžist ja

10.-12.kl. vanuserühmas Merilin Maass Pärnu Sütevaka Humanitaargümnaasiumist

 

I koha saksa keelt III võõrkeelena õppijate hulgas saavutas

Tallinna XXI Kooli 12.C klassi õpilane JOONAS VESKLA

Joonase saksa keele õpetaja on õp. Mart Männiste, lisaks on Joonas täiendanud oma keeleoskust Goethe Instituudi stipendiaadina 3-nädalases keelelaagris Frankfurdis.

 PALJU – PALJU ÕNNE Joonasele ja õpetaja Mart Männistele!

Infoleht nr 9

Ilmunud on käesoleva õppeaasta üheksas infoleht.

I koht judos

Tallinnas toimunud A. Lutsari mälestusturniiril judos saavutas 4A klassi õpilane Patrik Tobias Pindma I koha D-klassi kuni 34 kg kaaluvate poiste seas.

 

Palju, palju õnne!

 

Tänu treenerile ja lapsevanematele.

Õpilasesinduse presiidiumi valimised 2019

Tallinna 21. Kooli valimiskomisjoni protokoll nr. 1.

Tallinna 21. Kooli presiidiumi kandidatuurid õppeaastaks 2019/2020

Ajakava:

28.03 info valimiste esimese hääletusvooru kohta
28.03- 01.04  kandidatuuride avaldused ÕE presidendile
02.04 kandidatuuride kinnitamine või tagasilükkamine
03.04-15.04 valimiskampaaniaperiood
16.04 valimisdebatt
17.04 hääletuse esimene voor

Kinnitanud valimiskomisjon 28.03.2019

Valimiskomisjoni esimees: Merilin Priilinn-Türk

 

Tallinna 21. Kooli valimiskomisjoni protokoll nr. 2.

Kuupäev: 02.04.2019

Osalejad: Merilin Priilinn-Türk, Kaisa Kumpas, Elise Lisell Pähkel, Kaur Oskar Vanaselja, Kärolin Kerem, Iris Ink, Johanna Jõerüüt, Laura Lisa Rikkand, Karita Särekannu, Emily Mirelle Vutt, Eva Maria Aru, Albert Ader, Andry Kenert Pedak, Bert Palts, Kristiin-Heleen Toovis, Marten Gustav Lähker.

Päevakord:

  1. Kandidatuuridega tutvumine
  2. Kandidatuuride kinnitamine/ tagasilükkamine

 

Otsused:

Kandidatuurid kinnitatakse järgmises koosseisus:

I kandidatuur

Liina Truusa 11C- President

Rahel Kelus 11A- Esimene asepresident

Hugo Visnapuu 10C- Teine asepresident

 

II kandidatuur

Mark Alexander Ummelas 11C -President

Tuule Kangur 10A- Esimene asepresident

Jan Jürgen Luzgin 10B- Teine asepresident

Valimiskomisjoni esimees: Merilin Priilinn-Türk

I, II ja III koht lumelauasõidus

3A klassi õpilane Laura Anga lõpetas edukalt Eesti freestyle noortesarja  hooaja I kohaga (kuni 14a tüdrukud) lumelauas.  Talvisest hooajast saavutusteks veel III koht oma vanuseklassis Soome meistrivõistlustelt lumelaua rennisõidus ja II koht Eesti meistrivõistlustelt juunior (kuni 16a tüdrukud) lumelauakrossis.

Palju, palju õnne!

Tänu treenerile ja lapsevanematele.

Tunnustus meistrivõistlustelt venekeelses Scrabble´s

22. märtsil Südalinna Koolis toimunud Tallinna koolinoorte meistrivõistlustel venekeelses Scrabble’s

märgiti ära 8D klassi õpilase Emili Minakova tublit esinemist ja teda autasustati tänukirjaga.

 

Õnnitleme!

Aitäh, õpetaja Klaara Sulg.

 

Võistlusel kohti ei jagatud, kuid tunnustuse pälvisid õpilased, kes jõudis võistelda rohkemates voorudes.

Käsitöötunnis valmisid mustrilised põlled

 

6. klasside õpilased õmblesid käsitöötundides toredaid põllesid ning jagavad nüüd oma töörõõmu ka koolikaaslaste ja pereliikmetega.

 

IV koht üleriigiliselt vene keele teadmiste võistluselt

29. märtsil Rakvere Reaalgümnaasiumis toimunud IX üleriigilisel vene keele teadmiste võistlusel saavutas meie kooli võistkond IV koha.

Võistkonna koosseis:
Victoria Koppel 9A
Regina Luik 9A
Carmen Kriitberg 8B
Miia Helena Allsalu 8B
Marsella Tamm 9C
Lembit Johannes Visnapuu 8D

Palju, palju õnne!

Aitäh, õpetajad Jelizaveta Kuznetsova, Alla Kirillova, Klaara Sulg.

Kooli võistkond jõudis võistluse “Noored Euroopa Metsades 2019“ finaali

Võistkond „Öösorr“ jõudis rahvusvahelise võistluse „Noored Euroopa Metsades 2019“ Eesti finaali.

Tublid loodusteadlased on Anna-Britt Lubja ja Anett Tamm 10A ja Enelil Sonn 10B klassist.

 

Palju, palju õnne ja edu!

Aitäh, õpetaja Riina Otsus.

 

Eesti finaal toimub 2.-3. mail Järvselja Õppe- ja Katsemetskonnas, kus võistlevad 15 Eesti eelvoorus

parima tulemuse saavutanud võistkonda.

 

Võistlus koosneb viktoriinist, praktilistest ülesannetest metsas ja posterettekandest.

Parima tulemusega võistkond pääseb rahvusvahelisse finaali, mis toimub sügisel 2019 Tšehhis.

Näitering esines festivalil

30. märtsil toimus XII ülelinnaline algklassiõpilaste lühinäidendite festival KRÕF.

Tallinna XXI Kooli näitering osales festivalil lavastusega „Maailma lood“ 

Lavastuses on kasutatud lugusid Epp Petrone ja Kristi Kangilaski raamatust „Võlusõnad“

Mängisid

  1. Helo Tuisk
  2. Arabella Matiisen
  3. Klaudia Helena Kask
  4. Elisabet Torop
  5. Rahel Prosa
  6. Grete Johanna Villenthal
  7. Ly Melody Reilent
  8. Emily Kuusing
  9. Aurelia Gans
  10. Laura Ploom
  11. Aylin Susi
  12. Johanna Liblik
  13. Victoria Karpov
  14. Luna Looveer-Griin
  15. Cara Lass
  16. Adriana Praks

 Juhendaja Kristiina Oomer

Saavutused TV 10 Olümpiastart III etapil

30. märtsil toimus Tartus TV 10 Olümiastarti III etapp. Meie koolist jõudsid esikuuikusse 6D klassi õpilane Emma Viktoria Millend – TV, kaugushüppes 6. koht, tulemusega 5.05 ja 5A klassi õpilane Henri Apri – PN, kaugushüppes 5. koht, tulemusega 4.77.

Koolide üleriigilises arvestuses tõusime 4. kohale.

Õnnitleme!

Tänu kehalise kasvatuse õpetajatele ja lastevanematele.

1. koht kitarriõpilaste konkursilt

9A klassi õpilane Richard Raun saavutas Tallinna 5. kitarriõpilaste konkursil I koha ja pälvis eripreemia Fingerstyle palade väga hea esituse eest.

Konkursi korraldas Eesti Kitarriselts koostöös Tallinna Muusikakeskkooliga 30. märtsil.

Palju, palju õnne!

Tänu kitarriõpetajale ja lapsevanematele.

 

8D klassi Minifirmad jõudsid finaali

Kaks 8D klassi minifirmat jõudsid Eesti õpilasfirmade võistluse finaali, mis toimub 11. aprillil SEB-s.

MF Kira, koosseisus Emma Johanna Rumm, Maibrit Nelling, Vanessa Nikolenko-Saar, Karmen Lindström, kes toodavad naturaalseid sojavahast küünlaid ja MF Klõpitz, koosseisus Leeni Janete Kreen, Ivette Leetma ja Sarah Mia Haabma, kes toodavad originaalseid puidust tassi- ja pudelihoidjaid.

Õnnitleme ja soovime edu finaalvõistlusel!

Aitäh, õpetaja Elbe Metsatalu

1., 2. ja 3. kohad Nutispordis

Nutispordi piirkondlike finaalvõistluste üldarvestuses olid oma vanuseklassis vabariigi parimad 5B klassi õpilane Andreas Leetsar, kes saavutas II koha ja 8B klassi õpilane Liilia Tõnisson, kes võitis I koha.

Mõlemad õpilased on oodatud Nutispordi Eesti Meistri- ja Karikavõistluste finaali Haapsalus.

Tubli tulemuse Tallinna piirkonnavoorus saavutasid ka 1D klassi õpilane Georg Osman, tulemuseks II koht ja 6A klassi õpilane Mattias Tõnisson, tulemuseks III koht.

 

Palju, palju õnne!

 

Aitäh, õpetajad Endla Üksti, Alar Pukk, Marju Meremäe ja Aili Salum.

Saavutused inglise keele ainevõistluselt

8. märtsil toimunud inglise keele ainevõistlusel British Culture 2019 Tallinna üldhariduskoolide 10.-11. klasside õpilastele saavutasid 6. koha Jan Sihvola ja Teodora Touart 11B klassist.

 

Hindamiskomisjon autasustas  1.- 6. kohale tulnud õpilasi.

 

Palju õnne!

Aitäh, õpetaja Merle Teever

Õpilasesinduse presiidiumi valimised

Tallinna 21. Kooli valimiskomisjoni protokoll nr. 1.

Kuupäev: 28.03.2019

Osalejad: Merilin Priilinn-Türk, Johanna Jõerüüt, Emily Mirelle Vutt, Kaur Oskar Vanaselja, Iris Inkk, Kaisa Kumpas, Eva Maria Aru.

Päevakord:

1. Valimiskomisjoni esimehe kinnitamine
2. Valimiskomisjoni kinnitamine
3. Valimiste ajakava koostamine ja kinnitamine

Otsused:

1. Valimiskomisjoni esimeheks kinnitatakse: Merilin Priilinn-Türk

2. Valimiskomisjon kinnitatakse järgmises koosseisus:
 Merilin Priilinn-Türk 12C, Emily Mirelle Vutt 12C, Johanna Jõerüüt 11A, Iris Ink 11C, Kaisa Kumpas 10A, Eva Maria Aru 10C, Kaur Oskar Vanaselja 9C.

3. Valimiste ajakava:

1) 28.03 info valimiste esimese hääletusvooru kohta
2) 28.03- 01.04  kandidatuuride avaldused ÕE presidendile
3) 02.04 kandidatuuride kinnitamine või tagasilükkamine
4) 03.04-15.04 valimiskampaaniaperiood
5) 16.04 valimisdebatt
6) 17.04 hääletuse esimene voor

Nimetatud kuupäevad avalikustatakse kooli koduleheküljel, stendidel ja kooliraadios.

Merilin Priilinn-Türk
Valimiskomisjoni esimees

G5 luuleõhtu

Õpilasorganisatsioonid NATO juubeliüritusel

Sel aastal täitub NATO loomisest 70 aastat  ja Eesti NATO-ga  liitumisest 15 aastat. Aastapäevade väärikaks tähistamiseks korraldab Eesti NATO Ühing koostöös NATO peakorteri, Välisministeeriumi, Kaitseministeeriumi ning Haridus- ja Teadusministeeriumiga reedel, 29. märtsil avaliku heategevusürituse.

Ürituse avavad välisminister  Sven Mikser ja NATO peakorteri avaliku diplomaatia osakonna programmijuht Eric Povel, toimuvad mälmängud ja arutelud, Eesti vigastatud võitlejate ja Briti liitlaste võrkpallimatš, muusikalist meelelahutust pakuvad ajateenijate bänd ja  Svjato Vatra

Eesti NATO Ühingu kutsel osaleb üritusel meie kooli õpilasorganisatsioonide esindus:

Marie Valdes

Gregor Mändma

Peeter Taukar

Rahel Kelus

Karoliina Villem

 

6C klassi tantsurühm pürgib tantsupeole

25. märtsil osales 6C klassi rühm tantsupeo ettetantsimisel kahe tantsuga: Metsavägi ja Marupolka. Maikuu alguseks selgub tulemus ja pääsemine suurele tantsupeole.

Tantsulusti jätkub noortel aga küllaga.

Tihedas klassikonkurentsis selgusid parimatest parimad ning ettetantsimisele jõudis 16 õpilast:

Grettel, Emili, Carolin, Ly, Laura, Jasmina, Hanna, Hetli, Danner, Hugo, Oskar-Olle, Kaarel, Richard, Siim, Andrian ja Jürgen.

Tänu tantsijatele, juhendaja Märt Agule ja lastevanematele tehtu ja toetuse eest ning soovime edukat finišisse jõudmist!

II koht 7. klasside õpioskuste võistluselt

Tallinna ülelinnalisel õpioskuste võistlusel saavutas meie kooli 7B klassi võistkond II koha. 

Koolide järjestus:

  1. koht Tallinna Reaalkool
  2. koht Tallinna 21. Kool
  3. Tallinna Prantsuse Lütseum

 Võistkonna koosseisus võistlesid tublilt:

Jako Julius Schmid

Anette Kipso

Eva-Lota Puusepp

Magnus Paavel

Tim Mattias Juksaar

 

Palju, palju õnne!

 

Aitäh, klassijuhataja Ruth Kallas, tänu kõikidele juhendajatele.

 

Võistkond on oodatud 28. mail toimuvale autasustamisele Lillepaviljonis.

2. koht vabariiklikul flöödikonkursil Parim noor instrumentalist

Vabariiklikul flöödikonkursil “Parim noor instrumentalist 2019” saavutas 9A klassi õpilane Hanna Grete Rebane II koha ja tiitli Noor flötist.

 

Auhindade üleandmine ja võidukavade esitamine toimub lõppkontserdil 14. aprillil Mustpeade majas.

 

Palju, palju õnne!

 

Tänu juhendajale ja lapsevanematele.

Frankofooniakuu tähistamine koolis

Frankofooniakuu tähistamiseks toimus 25. märtsil gümnasistide kohtumine Prantsuse Vabariigi suursaadiku pr Claudia Delmas-Schereriga.

Ümarlauas arutati Prantsusmaa sise- ja välispoliitilisi küsimusi, suhteid Euroopa Liidu partneritega, Eestiga ning vahetati mõtteid Euroopa tuleviku üle.

Euroopa Parlamendi poolseid seisukohti esitas eurosaadik, lapsevanem hr Urmas Paet. Kohtumist modereeris 11C klassi õpilane Mark Alexander Ummelas.

Parimad e-etteütluse kirjutajad

Emakeelepäeval toimunud rahvusringhäälingu e-etteütlusest võttis osa 50 IX-XII klassi õpilast.

30 õpilast saatsid oma tööd ka kooli sisevõistlusele. Parim e-etteütluse kirjutaja on Tuule Kangur 10A klassist.

II ja III kohta jagavad Albert Ader 10B ja Lisett Sigur 10A.

 

Palju, palju õnne!

 

Toredat eesti keele aasta jätku soovib 10C klass.

Koolikaja

Ilmunud on 2019. aasta veebruarikuu Koolikaja!

Vaata uudisesaateid siit: Koolielu -> Koolikaja

Uudistekanal Koolikaja alustas tööd 2016/2017. õppeaastal ning kajastab kuude lõikes kooli põnevamaid sündmusi ja ettevõtmisi.

1. koht Harjumaa venekeelsete laulude konkursilt

9A klassi ansambel saavutas maakondlikul TÕNIS MÄGI  venekeelsete laulude konkursil ansamblite arvestuses I KOHA.

 Ansambel esines koosseisus:

Lotta Lizbeth Hirv

Hanna Grete Rebane

Mia Mathilda Tammekun

Karoliina Josefiine Killandi

Kertttu Elin Purje

Mathias Lantin

Kaspar Potisepp

Karl Jakob Vibur

David Jaanson

Quoc Dai Tran

 

Saateansambel:

1. Marten Joonas Ruut 10B

2. Richard Raun                9A

3. Joosep Ralf Nõgene     9A

 

Tõnis Mägi hindas kõrgelt esituse hingestatust ja rõõmsat särasilmsest esitust.

Lisaks suurepärasele saavutusele pälvis tunnustust ka kõrgetasemeline õpilaste saateansambel, mis imeliselt kokku kõlas.

 

Palju, palju õnne!

 

Suur, suur tänu, õpetajad Klaara Sulg ja Jelizaveta Kuznetsova.

1. koht rahvastepalli finaalvõistluselt

19. märtsil toimunud Tallinna kesklinna koolide 4. klasside tüdrukute rahvastepalli finaalvõistlusel saavutas meie kooli võistkond I koha.

Võistkonda kuulusid järgnevad õpilased:

Emma Hõbemägi 4B

Helena Timmermann 4B

Jasmine Shein 4B

Kristin Ühtegi 4B

Sanna Berit Turo 4B

Victoria Groos 4C

Emma Kajak 4C

Marilin Saa 4A

Emma Sophia Pukk 4A

 

Palju, palju õnne!

 

Aitäh, kehalise kasvatuse õpetajad.

Toidukogumisnädal Toidupangale koolis 25.-29. märtsil

Head õpilased, õpetajad, lapsevanemad!

 

25.-29. märtsil, juba järgmisel nädalal, toimub meie koolis koostöös Toidupangaga toidukogumiskampaania.

 

Toidupank toob kooli kogumiskastid, kuhu õpilased, õpetajad ja lapsevanemad on oodatud kogu nädala jooksul toitu annetama.

 

Tuua võib kõike, mis säilib kaua: erinevad jahud, helbed, riis, tatar, makaronid, purgisupid, moosid, konservid, konserveeritud toit jms on teretulnud.

 

Kogu annetatud toit viiakse abivajavatele inimestele-peredele Tallinnas ja neid ei ole vähe!

 

Andke igaüks oma panus toidukogumiskampaania õnnestumisele!

 

Märkame, hoolime ja aitame abivajajaid!

Üleriigiline saksa keele tõlkevõistlus

Reedel, 22. märtsil toimub meie koolis üleriigiline tõlkevõistlus saksa keelt I, II või III võõrkeelena õppijatele.

Ettevõtmise algatas kolm aastat tagasi kool koostöös Saksamaa Liitvabariigi ja Austria Suursaatkondade ning Goethe Instituudiga.

Tallinna 21. Kool on ka festivali Saksa Kevad ametlik koostööpartner http://www.saksakevad.ee/partnerid/

Käesoleval aastal osaleb võistlusel 65 parimat noort tõlkijat kogu vabariigist.

Tõlkevõistluse pidulik avamine toimub aulas kell 11.00.

Korraldajatena on kaasatud valikaine Saksa keele praktikum õpilased ja IG liikmed.

1. koht koolinoorte sisesõudmise meistrivõistlustelt

Koolinoorte sisesõudmise meistrivõistlustel saavutas põhikooli tütarlaste võistkond I koha.

Võisteldi sõudeergomeetritel CONCEPT 2.

Võistkonna koosseis:
Elisabeth Pihela, Anna Maria Millend, Annabel Mikk 8C ja Liilia Tõnisson 8B klassist.

Palju, palju õnne!

Aitäh, kehalise kasvatuse õpetajad.

Tänu suurepärase kevadkontserdi eest

Head lauljad, tantsijad, instrumentalistid, etlejad!

 

Kooli 59. kevadkontsert Muusikamaastikud avas ukse kohe, kohe algavale kevadele.

Kuulajaid-vaatajaid lummas kava mitmekesisus, kõrge kvaliteet ja rõõm esinemisest.

Laval oli ligi 600 osalejat, mis on kahtlemata äramärkimist väärt.

 

Tõsine töö on tehtud, palju harjutatud ja iga detail viimistletud – see ongi õnnestumise ja edu võti.

 

Suur, suur tänu kõikidele esinejatele, õpetajatele-juhendajatele, korraldajatele ja toetajatele!

 

Aitäh, head lapsevanemad, teie lapsed on fantastilised.

ÜRO simulatsioon meie koolis

20. märtsil korraldas MTÜ Mondo meie koolis UNESCO kooliprogrammide raames ÜRO simulatsiooni Tallinna koolide esindustele.

Rollimängudena tutvuti ÜRO tööprotsessi,  matke ülesehituse, töökeele ning 2019. aasta teemadega.

Töökeeleks oli inglise keel.

Ettevõtmist aitasid korraldada KultuuriGildi liikmed

Infoleht nr 8

Ilmunud on käesoleva õppeaasta kaheksas infoleht.

Tallinna XXI Kooli võit Pekingis

27. veebruaril Pekingis toimunud rahvusvahelise Kvaliteedi Innovatsiooni Auhinna ( Quality Innovation Award ) konkursi autasustamise tseremoonial kuulutati välja kvaliteediinnovatsiooni konkursi võitjad. Hariduse valdkonna innovatsiooniauhinna sai Tallinna XXI Kooli ettevõtlus-robootika integreeritud ja unikaalne õppesuund, mida toetab kaasaegse sisustuse ja õppevahenditega tehnoloogialabor.

Auhind anti üle 19. märtsil Estonia kontserdisaalis toimuval kooli 59. kevadkontserdil.

Tunnusta Tallinna XXI Kooli õpilast

Head õpilased, õpetajad, lapsevanemad ja vilistlased!

Teil on võimalus tunnustada meie kooli tegusaid õpilasi konkurssidel:

Palun esitage kandidaadid 5. aprillini 2019 SIIN

Tallinna XXI Kooli noor kultuuritegija Statuut

Tallinna XXI Kooli tegus sporditegelane Statuut

Tallinna XXI Kooli aasta tegija Statuut

Tunnusta Tallinna XXI Kooli õpetajat

Head õpilased, kolleegid, lapsevanemad ja vilistlased!

Teil on võimalus tunnustada meie kooli tegusaid õpetajaid konkurssidel:

Palun esitage kandidaadid 5. aprillini 2019 SIIN

Tallinna XXI Kooli aasta klassijuhataja Statuut

Tallinna XXI Kooli aasta gümnaasiumiõpetaja Statuut

Tallinna XXI Kooli aasta põhikooliõpetaja Statuut

Tallinna XXI Kooli aasta klassiõpetaja Statuut

Tallinna XXI Kooli innovaatiline õpetaja Statuut

Esita kandidaat Aasta Õpetaja 2019 konkursile

Haridus- ja Teadusministeerium tunnustab haridustöötajaid ja hariduse toetajaid juba seitsmendat korda toimuval pidulikul Aasta Õpetaja galal. Kandidaate saab esitada ministeeriumi veebilehel www.hm.ee/gala 18. aprillini. Sel aastal on konkursil kokku kolmteist kategooriat.

Tutvu statuutidega ja esita oma kandidaat.

Kandidaate saab esitada kuni 18. aprillini kolmeteistkümnes kategoorias:

  • aasta lasteaiaõpetaja,
  • aasta klassiõpetaja,
  • aasta klassijuhataja,
  • aasta põhikooli aineõpetaja,
  • aasta gümnaasiumiõpetaja,
  • aasta kutseõpetaja,
  • aasta õppejõud,
  • aasta õppeasutuse juht,
  • aasta tugispetsialist,
  • aasta hariduse sõber,
  • aasta haridustegu,
  • haridustöötaja elutööpreemia,
  • aasta kool.

Pärast kandidaatide esitamist alustavad finalistide väljaselgitamiseks tööd maakondlikud komisjonid ja kõrghariduse komisjon, mis valivad hiljemalt 27. maiks välja need, kes väärivad kõige enam edasipääsemist. Augustis koguneb riiklik komisjon, mis selgitab välja kõikide kategooriate parimatest parima.

Kõik haridustöötaja elutööpreemia tingimustele vastavad kandidaadid esitatakse lõppotsuse langetamiseks augustis kogunevale riiklikule komisjonile. Aasta kooli kategooria parima väljaselgitamiseks liidetakse žürii ja rahvahääletuse paremikjärjestus.

Auhinnad antakse välja kaua oodatud pidulikul Aasta Õpetaja galal “Eestimaa õpib ja tänab”, millest teeb otseülekande Eesti Televisioon. Tunnustusürituse eestvedajateks on Haridus- ja Teadusministeerium, SA Innove ning Eesti Haridustöötajate Liit.

Tallinna Ülikooli tunnustused Lydia Rahulale ja Tiina Meerile

18. märtsil toimunud Tallinna Ülikooli Päeva juubeliaktusel tunnustati läbi sajandi silmapaistnud ja oma tegevusega ühiskonda panustanud vilistlasi.

Sajandi tunnustuse pälvisid meie kooli suurepärased õpetajad ning ülikooli vilistlased Lydia Rahula ja Tiina Meeri.

Palju, palju õnne õpilaste annete avastamisel ja arendamisel!

Tulemused kooli võimlemis- ja tantsuvõistluselt

Kooli 10. võimlemis-ja tantsuvõistlus „90ndad“ oli väga meeleolukas ja kõrgetasemeline.

Kõik kavad olid suurepäraselt ettevalmistatud ja viimistletud, energiat ja tantsulusti jagus küllaga!

 

Tantsuvõistluse võitjad:

5.-6. klasside arvestuses

1. koht 6B

2. koht 5B

3. koht 5A

 

7.-9. klasside arvestuses

1. koht 8C

2. koht 9B

3. koht 7B

 

10.-12. klasside arvestuses

1. koht 12C

2. koht 11A

3. koht 10C

 

Palju, palju õnne toredatele esinejatele!

12. märtsil lõpeb registreerumine TÜ akadeemilise testi sooritamiseks

Info 12. klasside õpilastele, kes veel ei ole end registreerunud TÜ akadeemilise testi sooritamiseks.

Test toimub ikka meie koolis 23. märtsil.

Registreerumine lõpeb juba täna kell 00.00.

Kiirustage!

Lisainfo: www.ut.ee/et/akadeemiline-test

2. koht üleriigiliselt instrumentalistide konkursilt

Eesti Muusikakoolide Liidu vabariiklikul konkursil „Parim noor instrumentalist 2019“ saavutas 12B klassi õpilane Angela Väälma II koha ja tiitli Noor oboemängija.

 

 Palju, palju õnne!

 

Tänu juhendajatele ja lapsevanematele.

2. koht teatrimälumängu finaalvõistluselt

Teatrimälumängu finaalvõistlusel saavutas meie kooli võistkond II koha, jäädes Tallinna Prantsuse Lütseumist maha vaid 0,5 punktiga.

Võistkonna koosseis:

  1. Heneliis Notton,
  2. Luisa Susanna Kütson
  3. Birgit Saar 11C,
  4. Meeri Elisabeth Paltmann 11A ja
  5. Eva Maria Aru 10 C klassist.

Palju, palju õnne!

Aitäh, õpetaja Ingrid Paggi.

3. kohad suusatamise meistrivõistlustelt

Tallinna koolinoorte meistrivõistlustel suusatamises saavutas 8D klassi õpilane Oliver Kinks III koha.

Teatesuusatamises 3×1,4 km saavutas põhikooli poiste võistkond III koha ja pronksmedalid.

Võistkonda kuulusid: Oliver Kinks ja Tristan Roy Treumann 8D ja Robert Sarapuu 7D klassist.

 

Palju, palju õnne!

Aitäh, kehalise kasvatuse õpetajad.

Ühislugemine 14. märtsil

Tallinna Saksa Gümnaasium kutsub kõiki inimesi emakeelepäeval, 14. märtsil ühinema aktsiooniga #ühislugemine.

14. märtsi hommikul tööle, lasteaeda või kooli minnes pista kotti üks ilukirjanduslik teos – kas juba pooleliolev või alles alustamist vajav.

Ajavahemikus 9.00-9.30 või 13.00-13.30 unusta oma argirutiin, võta sisse mugav asend ning andu lugemiselamusele.

Kui oled pool tundi koos tuhandete teistega lugenud, tee endast koos raamatuga foto ning postita FB üritusele https://www.facebook.com/events/2188046391262611/ võivõi mujal sotsiaalmeedias märkides juurde #ühislugemine

Lugedes on iga päev emakeelepäev!

Vastuvõtt 10. klassi 2019/2020

1.-13. märtsini 2019 toimub registreerumine 10. klasside ühiskatsetele.

Ühiskatsete tulemused avalikustatakse 27. märtsil kell 16.00.

Registreerumine ja tulemused: sisseastumine.ee/g4

Vastuvõtu ajakava ja lisainfo asub SIIN: 21.ee/vastuvott.

Vaata tervitusvideoid: Loe edasi…

JOONISTUS- JA ESSEEVÕISTLUS „Millises Tallinnas ma tahan elada?“

Tallinna linn kujundab oma tulevikku aastani 2035 ja soovib kõigi, ka kõige väiksemate mõtteid. Millises Tallinnas soovivad nemad elada, kui nad on oma iseseisva eluga alustanud? Selleks, et linna arengukava tuleks võimalikult tuleviku-linlaste nägu, palume teie abi koolilastele suunatud võistluste läbiviimisel.

Noorte tallinlaste ideede korjamiseks korraldab Tallinna arengukava 2021+ strateegiaüksus kihvtide auhindadega võistluse, et nad saaksid oma mõtteid väljendada loovuse kaudu.

Võistluse teemaks on „Millises Tallinnas ma tahan elada?“, mis koosneb kahest osast ja on suunatud erinevatele vanuserühmadele:

  • Joonistusvõistlus 1.-4. ja 5.-8. klassidele
  • Esseevõistlus 9.-12. klassidele

Siinkohal on oluline rõhutada, et ei ole vahet, kas laste ideed on utoopilised või tõesti praktilised – iga hea ettepanek inspireerib koostajaid arengukava täiendamisel.

Loodame, et leiate võimaluse tutvustada oma õpilastele teemaga haakuvates tundides (nt kodanikuõpetus, eesti keel, kunstiõpetus) nimetatud võistlusi. Juhul, kui õpilastel esineb raskusi ideede formuleerimisega, on vanemate/koduste abi vägagi teretulnud!

Tingimused

Joonistused ja esseed esitada hiljemalt 22. aprillil 2019.a. Esseed saata elektrooniliselt aadressile strateegia@tallinnlv.ee. Joonistused palume haridusasutustes kokku koguda ja tuua need vahemikus 15.04.19 – 22.04.19 Tallinna Linnakantselei teenindusbüroo infosaali (Vabaduse väljak 7, sissepääs Vabaduse väljaku poolsest uksest lippude alt). Teenindussaal on avatud kogu tööpäeva vältel E 8.15-18, T-N 8.15-17 ja R 8.15-16. Joonistused anda administraatori kätte.

–          Joonistuste soovituslik formaat on A3. Iga osaleja võib konkursile esitada kuni kaks tööd. Pilt ei tohi olla kokku murtud.

–          Essee maht kuni 1000 sõna.

–          Joonistuste tagaküljele lisada autori nimi, vanus, kool, klass.

–          Esseed tuleb varustada tiitellehega, kus on kirjas autori nimi, vanus, kool, klass.

–          Juhendaja olemasolul lisada joonistusele/esseele juhendaja nimi.

–           Osaleja annab võistluse korraldajale üle õigused oma pilti või esseed avalikus ruumis tasuta kasutada, sh avaldada veebis, trükistes, ülesse panna näitustel.

–          Võistlusele esitatud töid autoritele ei tagastata.

–          Haridusasutus tagab, et lapsevanemad oleksid nõus laste andmete edastamise ja avalikustamisega toodud tingimustel.

 

Tulemused

Strateegiaüksus loeb ja vaatab läbi kõik tööd ning autasustab parimaid kaasarääkijaid eraldi igas vanuserühmas. Auhindu jagame ka parimatele juhendajatele. Kuigi oleme juba mõned auhinnad välja valinud (ajaviide Tallinna juhtidega, piletid meelelahutuskeskustesse, linnasümboolikaga kinkekomplektid ja muu) ootame laste ja koolide ettepanekuid auhindade osas 11. märtsini meiliaadressile strateegia@tallinnlv.ee . Kellega lapsed tahaksid kohtuda? Mis kohta külastada? Valime välja parimad ideed ja lisame need auhindade nimekirja.

Parimatest joonistustest teeme näituse ja kasutame ka uue arengukava disainis. Parimad esseed ja tsitaadid avaldatakse Tallinna arengukava 2021+ kodulehel https://tallinn.ee/est/strateegia/  või Tallinna arengukavaga seonduvates trükistes.

 

Täiendav info

 Oma mõtted on võimalik välja öelda ka erinevates töötubades või kirja panna selleks loodud veebikeskkonnas https://www.tallinn.ee/strateegia/ideekorje  ja Facebooki grupis „Tallinna arengukava 2021+“ või saata meiliaadressil strateegia@tallinnlv.ee  . Kaasamistegevused koos ajakava, kaasatavate osapoolte, soovitud eesmärkide ja tulemustega on välja toodud kaasamiskavas, mis on leitav siin.

Ootame aktiivset osavõttu!

 

Küsimuste korral palume pöörduda:

Mart Soonik +372 502 9893; mart.soonik@tlu.ee ;

 

Veronika Tšatškova +372 5666 5890;

veronika.chachkova@gmail.com;