Supported languages
Follow us
XXI koolist XXI sajandi haridus

XXI koolist XXI sajandi haridus

2. koht võrkpallivõistlustelt

Tallinna võrkpalli meistrivõistluste finaalis saavutas gümnaasiumi noormeeste võistkond II koha!

Võistkond mängis koosseisus:

 

Artur Valdeko Paavel 10A

Torm Järvelill 10C

Erkki Koitla 10C

Joan Villem Puusaag 10B

Mattias Männilaan 10C

Otto Karl Närska 10C

Fred-Erik Penu 10B

Robert Lee 11A

Markko Ladvas 11A

Kristopher Karma 11B

Markus Maila 11B

 

Palju, palju õnne!

Aitäh, kehalise kasvatuse õpetajad.

Kõnevõistluse tulemused

Esmaspäeval, 18. veebruaril toimus 8.-12.klasside õpilastele kõnevõistlus “Sada aastat Eesti Vabariigi riigikeelt“. Võistlusel osales kahes vanuserühmas kokku 25 õpilast.

 

Zürii, koosseisus

Vil! Karin Vene – EKSPRESS MEEDIA AS arendusdirektor  ja juhatuse liige,

Vil! Rasmus Rammo – Tallinna Ülikooli ajakirjanduse eriala üliõpilane ja ajalehe “Postimees“ ajakirjanik,

Kristiin – Heleen Toovis – Õpilasesinduse president,

hindas võistlustulemusi järgmiselt:

 

I koht nooremas vanuserühmas – Artur Sepp 9A, juhendaja – õp. Leelo Valgma

I koht vanemas vanuserühmas –  Luisa Susanna Kütson 11C, juhendaja –  õp. Külliki Kaju

II koht vanemas vanuserühmas – Kirke Brit Benjamin 12A, juhendaja – õp.Merle Kaldjärv

III – IV koht vanemas vanuserühmas – Hugo Jõks 12A, juhendaja – õp. Merle Kaldjärv

ja Sandra Saskia Kärmas 10B, juhendaja – õp. Külliki Kaju

 

eripreemia – Uku Mart Rulli 10C, juhendaja – õp.Külliki Kaju

 

Zürii tunnustas osalejate väga head keelekasutust ning kõnede eriilmelisust ja  sisukust.

 PALJU – PALJU ÕNNE!

 Kõnevõistluse võitjate autasustamine toimub emakeelepäeval.

 

1. ja 3. koht kergejõustiku meistrivõistlustelt

Laura Mõik 9B klassist saavutas Eesti meistrivõistlustel 800m tütarlaste U18 vanuseklassis I koha.

9A klassi õpilane David Jaansoni saavutas Eesti  talvistel meistrivõistlustel kergejõustikus U18 vanuserühmas III koha tulemusega 12.39.

Palju, palju õnne!

Tänu treenerile ja lapsevanematele.

 

http://ekjl.ee/content/editor/files/Tulemused/2019/tul_EMVtalvU23U20U18_2019020910.pdf

4. kohad emakeeleolümpiaadilt

Emakeeleolümpiaadi piirkonnavoorus saavutasid IV kohad Anette Kipso 7B ja Luisa Susanna Kütson 11C klassist.

Õnne ja edu!

Aitäh, õpetajad Merle Kaldjärv ja Külliki Kaju.

Kuld- ja pronksmedal neidude karikavõistlustelt võrkpallis

8.-10. veebruaril toimunud EVF Karikavõistlustel tütarlaste U20 vanuseklassis tuli täiseduga kullavõitjaks Selver Tallinn Spordikool, kus mängisid ka Nathalie Anett Haidla 11A ja Grete Raie 11C klassist.

III koha saavutas Spordiklubi Tats, kus mängisid Mailis Pajumägi, Mairit Pajumägi ja Regina Johanson 12A klassist.

Palju, palju õnne!

1. koht Teatrimälumängu teises eelvoorus

11. veebruaril toimunud Teatrimälumängu teises eelvoorus saavutas meie kooli võistkond I koha ja jätkab finaalis.

Finaali pääsesid kahe eelvooru punktisumma arvestuses kuus paremat võistkonda ja finaal toimub 11. märtsil.

Võistkonda kuulusid: Heneliis Notton, Luisa Susanna Kütson, Birgit Saar 11C ning Meeri Elisabeth Paltmann 11A klassist.

 

Palju, palju õnne ja edu finaalis!

 

Aitäh, õpetaja Ingrid Paggi.

 

https://tmm.ee/haridus/teatrimang

Pronksmedal liblikujumises

9. veebruaril toimunud EUL Ujumise Noortesarja II etapil võitis 6D klassi õpilane Helen Jaagant 2006.a. sündinud tüdrukute 100 m liblikujumises pronksmedali ajaga 1.17,75

Palju, palju õnne!

Tänu treenerile ja lapsevanematele

2. koht lumelauasõidus

3A klassi õpilane Laura Anga saavutas Tallinna meistrivõistlustel kuni 14-aastate tütarlaste seas freestyle lumelauasõidus II koha.

Palju, palju õnne!

Tänu treenerile ja lapsevanematele.

Infoleht nr 7

Ilmunud on käesoleva õppeaasta seitsmes infoleht.

Üleeestiline FotoLoto kõigile huvilistele – koos auhindadega

Kindral Johan Laidoneri Selts korraldab üleriigilise fotovõistluse FotoLoto, mille eesmärgiks on jäädvustada Vabadussõjaga seotud mälestusehiseid.

Üle Eesti leidub sadu paiku, mis seotud meile iseseisvuse kindlustanud Vabadussõjaga. Otsi mõni selline üles, võta pildile Eesti sümboolikat, jäädvusta seal ennast ja/või oma sõpru ning postita. Kirjuta ka mõni sõna juurde, miks otsustasite just selle paiga kasuks.

Fotosid saab üles laadida 23. veebruarini Laidoneri Seltsi FotoLoto ürituse lehele Facebooki (https://www.facebook.com/events/558465611298665/ või saata Info@laidoneriselt.ee
Loosimine toimub Eesti Vabariigi sünnipäeval 24.veebruaril.

Osalejate vahel loositakse auhindu. Laidoneri Selts jätab endale õiguse jagada eriauhindu.

Auhindadega toetab: Eesti Rahva Muuseum, VABAMU, Jadore OÜ, Inorig OÜ, Technical Trade OÜ ja Kindral Johan Laidoneri Selts.

Võitjatega võetakse ühendust 24.veebruaril ja nimed avalikustatakse samal päeval Laidoneri Seltsi Facebooki lehel.

1. ja 2. koht kergejõustikus

Tallinna talvistel kergejõustiku meistrivõistlustel saavutas 9A klassi õpilane David Jaanson

U18 vanuserühmas I koha ja meistritiitli kolmikhüppes tulemusega 12.39 ning II koha

kõrgushüppes uues isikliku rekordiga 1.85.

 

Palju, palju õnne!

Tänu treenerile ja lapsevanematele.

 

http://www.ekjl.ee/content/editor/files/Tulemused/2019/tul_TallinaU20U18_2019012930.pdf

Hääleta Eesti parima koolilehe esikaane poolt!

Parima Koolilehe Konkursile on laekunud 17 täielikult eriilmelist 2018. aastal ilmunud tööd, mille seast valib žürii parimad 7 erinevas kategoorias.

Parim koolilehe esikaas selgitatakse välja lugejate abiga!

Hääleta enda lemmiku poolt! Võitja selgub 18. veebruaril.

Hääleta siin!

3. koht kumites

Tallinnas toimunud rahvusvahelisel karatevõistlusel Edu-Do CUP saavutas 7C klassi õpilane Ivar Niine U14 + 52 kg poiste kumites III koha.

Palju, palju õnne!

Tänu treenerile ja lapsevanematele.

 

Uute sõnade leiutamisvõistlus

Täheke ja Hea Laps kutsuvad 1.-7. klasside õpilasi osalema emakeelepäevale pühendatud sõnavõistlusel Leiutame uusi sõnu 1.-28. veebruarini.

1. koht Nuti-Mati matemaatikavõistluselt

Nuti-Mati matemaatika TIPPSPORT III etapil saavutas I koha 5B klassi õpilane Andreas Leetsar. Kokku osales 718 võistlejat.

 

Palju, palju õnne!

 

Aitäh, õpetaja Marju Meremäe.

 

 

Elise Lissel Pähkel heategevuslikul oksjonil

9C klassi õpilane Elise Lissel Pähkel annetas Tallinna Loomaia Sõprade Seltsi heategevusõhtule oma maali amuuri tiiger Pootsmanist, mis leidis ka märkimisväärse summa eest uue omaniku.

Elisel on koostöös Loomaia Sõprade Seltsiga tulemas ka avalik heategevuslik oksjon-näitus, mille kogutulu läheb tiigrioru projekti toetuseks.

Aitäh Sulle, Elise Lissel!

Fotod üritusest ja lisainfo.

 

Osalemine projektis “Questions for Europe – Answers from Europe!”

Erasmus+ projekti raames käisid viis kümnenda klassi õpilast Tuule Kangur, Rauno Arike, Karl-Juhan Kangur 10A, Torm Järvelill ja Markus Erik Torpel 10C klassist ning õpetajad Polina Martila ja Merike Kaus Leedus, Kelmes.

Eesti, Saksamaa, Poola ja Itaalia gümnasiste võõrustasid Kelmes asuva Jono Graiciuno Gümnaasiumi õpilased. Seal veedetud nädala jooksul tutvuti Leedu kultuuri, teiste projektis osalevate koolide õpilaste ning erinevate õppemeetoditega.

Vilniuses külastati Euroopa Komisjoni esindust ja arutleti Euroopa Liidus toimuvast.

Samas täideti ka olulisi ülesandeid, mis aitasid projekti käima lükata: igast valdkonnast valiti põhjaliku analüüsi põhjal välja küsimused, millele järgneva pooleteise aasta jooksul keskendutakse ja vastuseid leitakse.

Põgus, kuid ülevaatlik projektikohtumise tutvustus on leitav siit.

Kool pälvis Kvaliteediinnovatsiooni konkursi peaauhinna

Meie kool võitis konkursil Kvaliteediinnovatsiooni auhind 2018 Eesti vooru peaauhinna ning sai tunnustuse kui Rahvusvahelise konkursi Quality Innovation Award finalist.

Haridusvaldkonna innovatsiooni kategoorias pälvis kool tunnustuse Ettevõtlus-robootika õppesuuna, innovatsioonistuudio loomise ning robootika lõimimise eest teiste õppeainetega.

Auhinnad andis üle konkursi peakorraldaja Soome Kvaliteediühingu president Tani Järvinen.

Rahvusvahelise konkursi auhindade üleandmine toimub 27. veebruaril Pekingis.

Konkursi eesmärk on tunnustada ja tutvustada Eestis loodavaid innovaatilisi lahendusi, tõsta nende taset ja hoida Eestit innovatsiooni väärtustava riigina.

Täname kõiki õppesuuna arendajaid ning robootika ja ettevõtluse õpetajaid!

3. kohad teateujumise meistrivõistlustelt

Tallinna koolinoorte meistrivõistlustel  10x50m teateujumises saavutasid meie kooli neidude ja noormeeste võistkonnad III kohad.

Neidude võistkonna koosseis:

Saskia Tasane 12C, Kirke Pollisinski 12B, Kaisa Pollisinski 10B,  Kertu Pollisinski 7D, Johanna Maria Randma 11B, Marleen Akkermann 6C, Liilia Tõnisson 8B, Lilian Turban 11C, Helen Jaagant 6D, Johanna Hütt 9A, Martine Margna 8C.

Noormeeste võistkonna koosseis:

Andreas Ayrton Luhala 12A, Kristjan Pekk 12A , Rene Ron Vest 12C , Lennart Joosep Lumi 8A, Erik Anmann 10B, Trevor Kägo 6C, Sten Erik Rooba 6A, Gregor Artur Mäe 8C, Mark Tomi Wilhelm Vompa 9B, Martin Meier 7C, Jakob Laid 7D.

 

Palju, palju õnne!

Tänu kehalise kasvatuse õpetajatele ja treeneritele.

10×50 teateujumise koondprotokoll

 

Liputoimkonnal uus talvevarustus

1. veebruaril kell 14 tähistavad G5 koolid traditsiooniliselt Tallinna Reaalkooli juures Tartu rahu aastapäeva. Koos koolijuhtidega on pidulikul tseremoonial õpilasesindused ja liputoimkonnad.

Meie kooli liputoimkond on kohal uues talvevarustuses.

Kuigi aastate eest õpetajate poolt kingitud soojad talvekindad on hoolimata sagedasest kasutamisest hästi hoitud, on liputoimkonna liikmete arv kasvanud ja see tingis vajaduse nii  uute talvekinnaste, kui ka -mütside  järele.

Talvemütsid valmisid mereväe mütside mudeli järgi Velmardis, soojade talvekinnaste suurtoetaja on aga tubli Kaukaasia lambakoer Latro, kelle aluskarvast valmistatud lõngast perenaise Monika nobedad näpud poistele soojad sõrmikud kudusid.

 

 Liputoimkond on taas rivis nii 22. veebruaril toimuvatel aktustel kui ka 24. veebruari varahommikul Toompeal.

Moeshow

Reedel, 25. jaanuaril oli põhjust tulla kooli aatriumisse, sest Tallinna 21. Kooli õpilaste loodud moekollektsioonid pakkusid harmoonias valgus- ja helimänguga uudset elamust kõigile moehuvilistele.

Kollektsioonide teemaks oli sel aastal “Kaasaegne tänavamood taaskasutatud riietest”, eesmärgiks juhtida tähelepanu keskkonnasäästliku moe võimalustele. Nii anti noortele moeloojatele võimalus kollektsiooni loomisel vanu riideid töödelda.
Kollektsioonide autoriteks olid 7.-12. klasside õpilased Tallinna koolidest, iga kollektsiooni loomisel-esitamisel oli tegev vähemalt üks 21. Kooli õpilane.

I koht – “PLASTIC”
Disainer Sarah Mia Haabma 8D

II koht – “FUNKY”
Pille-Riin Raie 10C ja Karmen Viinapuu 11C

III koht – “BORDEAUX”
Karmen Kikas GAG ja Susanna Antsmäe 10C

PALJU-PALJU ÕNNE!

“TÄNTÖN”
disainerid Eva Liisa Tamm ja Ursula Anton 7A

“NUQQ”
Hanna Tiina Pekk 10A

“THROWBACK”
Margareta Schönberg VGM ja Karmel Justina Loog  11A

“KASTIST VÄLJAS”
Sarlee Roosalu 11C

“EKSISTENTS”
Paula Mõik  ja Johanna Maria Randma 11B

“FLEUR INTÉRIEURE”
Lisette Liis ja Karoliina Villem  12A

“INDIVIDUALISM”
Kirke Britt Benjamin 12C

“AJUTINE”
Anna Gerda Nurmetalo 10B, Kristin Randla GAG ja Jasmine Põldemaa GAG

“NATUKENE ROHKEM VÄRVI”
Mairiin Kask ja Anna Kottel 9B

“MOEMAAILMA VÕLUD”
Carmen Lindström ja Eva-Lotta Akkermann 8D

“LUMELILL”
Victoria Koppel ja Kreete Liina Kreen 9A

Disainerite tööd hindas auväärne žürii – Gita Siimpoeg (EKA), Maria Tammeorg (Mammu Couture), Sonya Tomson (MJ  Models) ning Asmus Soodla (noor disainer, GAG)

Muusikalisi vahepalu esitasid Pluuto, Andreas ja Inger.

Ürituse idee autoriteks olid 9C klassi õpilased Maria Krjutškova ja Marsella Tamm. Korraldusprotsessi juhtis Keterin Vendt 9A, produtseeris Martin Raid 10C.

Korraldajad tänavad vabatahtlikke ja kooli inspitsiendigruppi!

Vaata pilte kooli pildialbumis

3. koht ja tunnustused klaverifestivalilt

Tallinna Huvikeskuses Kullo toimus 26. ja 27. jaanuaril klaveriõpilaste konkurss-festival MIT/t/MU/u/S, kus tunnustust pälvisid

Mia-Maria Miilen 5B, Helena Uuetalu 5A, Getter Veber 7B, Marten Joonas Ruut ja Kaspar Saakpakk 10B klassist.

Festivali žürii tõstis esile meie kooli õpilaste tublit esitust.

Festivali raames toimus ka konkurss „Prelüüd“, kus Mia-Maria Miilen saavutas III koha.

 

Palju, palju õnne!

 

Aitäh, klaveriõpetaja Helju Jaunzeme.

Aitame koolikaaslastel osaleda robootika maailmameistrivõistlustel USA-s

Meie kooli robootikavõistkond on olnud võidukas Robotexil ja pälvinud meistritiitli 2019. aasta jaanuaris toimunud Soome meistrivõistlustel ning on teistkordselt kutsutud osalema Ameerikas toimuvatel maailmameistrivõistlustel.

Toetame kõik koos võistkonda, et osalemine maailmameistrivõistlustel saaks võimalikuks.

Ameerika MM võistlusteks toetussumma kogumine toimub Hooandja projekti vahendusel.

https://www.hooandja.ee/projekt/eesti-poisid-kentucky-mmile

 

Noored on tänulikud ka kõige väiksema annetuse eest!

8.-12. KLASSI ÕPILASTE KÕNEVÕISTLUS

Eesti Vabariigi aastapäevale ja eesti keele aastale pühendatud 8.-12. klassi õpilaste kõnevõistlus „Sajand Eesti Vabariigi riigikeelt“ esmaspäeval, 18. veebruaril 2019 kammersaalis.

Võistluse korraldus

  • Kõnevõistlusel esitatakse kodus ette valmistatud kuni 5 minuti pikkune kõne teemal „Sajand Eesti Vabariigi riigikeelt“, võistleja valib ise sihtgrupi, kas 1. – 3.kl., 4. – 6.kl. või 7.-12.klass
  • Hinnatakse teema tundmist, eesmärgi selgust, kõne ülesehitust, esinemisoskust, esinemise mõjukust, keele korrektsust.
  • Kõnevõistluse võitjad esinevad Eesti Vabariigi 101. aastapäevale pühendatud aktustel ja emakeelepäeva- üritustel
  • Võistlusele ootame igast klassist  1 – 2 õpilast.

Osavõtuks saab registreeruda 13. veebruarini 2019 aadressil maarika@21k.ee

Registreerimisel palun märkida õpilase ees- ja perekonnanimi, klass, juhendaja nimi.

Kohtumiseni kõnevõistlusel!

Auhinnad UNESCO rahvusvaheliselt BSP veebiviktoriinilt

UNESCO rahvusvahelisel Läänemeremaade koolide BSP veebiviktoriinil saavutasid 100% tulemusega auhinnad

Joonas Veskla ja Taavi Rannu 12C ning Kaisa-Mari Veinberg, Kelly Liis, Paula Mõik, Markus Maila ja Kristopher Karma 11B klassist.

  1. aasta viktoriinil osales 1214 võistlejat.

Palju, palju õnne!

Aitäh, õpetaja Riina Otsus.

Eripreemia kino Sõprus kirjanduskonkursilt

11C klassi õpilane Heneliis Notton pälvis kino Sõprus esmakordselt korraldatud kirjanduskonkursil eripreemia tööga „Katarsis“ poliitilise alatooniga teksti eest.

 Žürii hindas kirjatöö originaalsust, head keelekasutust ning filmipealkirjade kasutamise rohkust.

Aasta jooksul näidati kinos 258 täispikka filmi.

 

Palju, palju õnne!

3. ja 4. koht võistluselt TV 10 Olümpiastarti

19. jaanuaril toimus Lasnamäe kergejõustikuhallis TV 10 Olümpiastarti 48. hooaja II etapp, kus osales ligi 400 võistlejat 82 koolist.

Meie kooli võistkond saavutas kahe etapi kokkuvõttes IV koha.

Liidrikohal on Rakvere Reaalgümnaasiumi ja Laupa Põhikooli/Imavere Põhikooli ühendvõistkond, kes asusid juhtima juba avaetapil.

Individuaalselt saavutas III koha teivashüppes PN vanuseklassis tulemusega 2.51 Henri Apri 5A klassist.

Palju, palju õnne!

Tänu kehalise kasvatuse õpetajatele.

1. koht Teatrimälumängus

21. jaanuaril toimunud Teatrimälumängu eelvoorus saavutas meie kooli võistkond I koha.

Võistkonda kuulusid: Heneliis Notton , Luisa Susanna Kütson, Birgit Saar 11C, Meeri Elisabeth Paltmann 11A ja Eva Maria Aru 10C klassist.

Palju, palju õnne!

Aitäh, õpetaja Ingrid Paggi.

https://tmm.ee/haridus/teatrimang

Eelvoorus võistlesid koos Tallinna 21. Kool, Jakob Westholmi Gümnaasium, Gustav Adolfi Gümnaasium,  Tallinna Prantsuse Lütseum , Tallinna Järveotsa Gümnaasium, Vanalinna Hariduskolleegium II (10. klassi teatriharu), Tallinna 32. Keskkool.

Infoleht nr 6

Ilmunud on käesoleva õppeaasta kuues infoleht.

3. koht riigikohtu kaasuskonkursilt

9B klassi õpilased Jürgen Hein ja Markus Järavere esinesid edukalt Riigikohtu XIV kaasuskonkursil ning nende töö „ Üldine kasu iga hinna eest“ saavutas III koha.

Tunnustusaktus toimus 14. jaanuaril Tartu Ülikooli muuseumi valges saalis.

Palju, palju õnne!

Aitäh, õpetaja Tiina Pikamäe.

Lõppakord 33. kunsti- ja kultuurinädalale Saksamaa

Tallinna XXI Kooli XXXIII kunsti- ja kultuurinädala ürituste sarja lõpetab neljapäeval, 17. jaanuaril kell 12.00 ümarlaud Eesti ja Saksamaa koostööst Euroopa tuleviku nimel.

Ümarlauas osalevad Saksamaa Liitvabariigi suursaadik T.E. hr Christoph Eichhorn ja Riigikogu liikmed – XXI kooli vilistlased Urve Tiidus, Artur Talvik, Barbi Pilvre ning lapsevanem Tarmo Kruusimäe.

Vestlusringi juhib vil! Indrek Treufeldt.

Osalevad gümnasistid, Saksamaa Suursaatkonna ja Goethe Instituudi töötajad.

Eesti rekordid kergejõustiku meistrivõistlustelt

13. jaanuaril toimunud mitmevõistluse Eesti meistrivõistlustel kergejõustikus parandasid 8C klassi tütarlapsed Elisabeth Pihela ja Anna Maria Millend Eesti rekordeid.

Neidude U16 60m tõkkejooksus sai Anna Maria Millend kirja uut siserekordit tähistava aja 8,77 ning sama vanuseklassi kõrgushüppe siserekordiks hüppas Elisabeth Pihela 1.80.

 

Palju, palju õnne!

Tänu treenerile ja lapsevanematele.

1. koht ja Euroopa meistritiitel VEX IQ robootika võistlusklassis

12.-13. jaanuaril peeti Soomes Euroopa meistrivõistlused VEX IQ robootika võistlusklassis, VEX IQ Challenge European Open 2019.

 Meie kooli VEX IQ robootika huviringi noored Jan Kenneth Toming, Alo Virunurm ja Jasper Tenso 5B klassist ja varuvõistleja Henrik Timmerman 6D, meeskond Vr masters, võitsid I koha ja tulid Euroopa meistriks programmeerimises ja sõiduoskustes, auhind Robot Skills Champion Award (VIQC), samas edestasid nad ka vanema võistlusklassi osalejaid.

 Kooli teine meeskond Update, koosseisus Edgar Peial, Kristjan Puidet 6D ja varuvõistlejad Mirko Kupits 5B ning Marten Lee 4D klassist saavutasid 6. koha.

Noorte juhendaja, õpetaja Mart Soobik kuulutati VEX IQ robootikas Aasta õpetajaks, auhind- Volunteer of the Year (VIQC).

Palju, palju õnne!

Aitäh, õpetaja Mart Soobik, õnnitleme Sind.

 

https://www.robotevents.com/robot-competitions/vex-iq-challenge/RE-VIQC-18-7516.html

Hõbemedal neidude võrkpalliturniirilt

14. jaanuaril toimunud Tallinna koolinoorte võrkpalli meistrivõistluste finaalturniiril saavutas gümnaasiumi neidude võistkond II koha.

 

Võistkonda kuulusid:

Mailis Pajumägi 12A

Mairit Pajumägi 12A

Regina Johanson 12A

Elina Meier  12A

Alexandria Liiv 12C

Nathalie Anett Haidla 11A

Grete Raie 11C

Karmen Viinapuu 11C

Pille -Riin Raie 10C

Maria Edala 10A

Karoline Katerine Tuisk 10B

 

Palju, palju õnne!

Tänu kehalise kasvatuse õpetajatele.

 

I koht – Tallinna Humanitaargümnaasium

III koht – Lilleküla Gümnaasium

 

Turniiril osales 33 võistkonda

2. koht vene keele võistluselt

12. jaanuaril toimunud üleriigilisel vene keele kui võõrkeele võistlusel „Русский язык – это просто и легко“ 7.-8. klasside õpilastele saavutas 8B klassi õpilane Miia Helena Allsalu II koha.

 Palju, palju õnne!

Aitäh, õpetaja Alla Kirillova.

Rakett 21 avavõistlusel olid edukad rohelised

Teisipäeval, 8. jaanuaril  2019 olid TalTechis võistlustules meie kooli LTT projekti Rakett 21 osalejad – 50 õpilast 8.-12.klassidest, et luua käepärastest vahenditest lahendusi ehituse, veetehnika, robootika ning teedeehituse probleemidele.

Võistluste käigus ehitati akvedukti, mõõdeti punkte, programmeeriti roboteid, määrati taimi jpm.

Erinevalt telemängu Rakett 69 formaadist, ei olnud meie mängus väljalangejaid. Põhivõistkonnad – rohelised, sinised ja punased  – moodustati TalTechi poolt koostatud kodutööde tulemuste põhjal, ka teised jätkavad võistlust, et jõuda edaspidi favoriitide hulka.

I koha võitis roheline võistkond koosseisus:

Karita Särekannu 12A,

Elise Tuulemäe 10A,

Siim Pender 10A,

 Kaspar Saakpakk 10B,

 Anni Marie Maripuu 9C,

 Jakob Soosaar 8A ja

 Jens Martin Mikk 8D.

Finaal toimub esmapäeval, 29. aprillil. Vahepeal võtavad  õpilased mõõtu  koduste ülesannete lahendamises, et pääseda finaalis põhivõistkondadesse.

Presidendi kultuurirahastu reaalainete eripreemia pälvis Alar Pukk

Presidendi kultuurirahastu reaalainete eripreemia pälvis Alar Pukk

President Kersti Kaljulaid andis 8. jaanuaril üle presidendi kultuurirahastu reaalainete eripreemia, mille pälvis meie kooli matemaatikaõpetaja Alar Pukk ja noore haridustegelase preemia Kiusamisvaba Kooli tegevjuhile Triin Toomesaarele.

Õpetaja Alar Pukk on põhjalikult tegelenud uurimusliku õppe metoodikaga ning koostanud ja katsetanud uudse sisuga metoodilisi materjale.

Samuti on ta loonud suurel hulgal digitaalseid gümnaasiumi matemaatika õppematerjale ka teistes koolides kasutamiseks.

Palju, palju õnne!

Koolipere tänab Sind.

Tallinna XXI Kooli edust Jaapanis ilmunud raamatus

Tuntud Jaapani ärialaste raamatute kirjastus Diamond, Inc avaldas jaapani keeles raamatu „Tsumaranakunai Mirai“, mis tutvustab Eesti saavutusi erinevates eluvaldkondades, sh hariduses, millest autorite Takeshi Kojioma ja Tatsuya Hirohata arvates peaks Jaapan õppima.

Hariduse hea käekäigu näitena tutvustatakse PISA uuringute väga häid tulemusi ning Tallinna XXI Kooli edukat tegevust kaasaegse õppeasutusena kooli väärtuste elluviimisel, õppekava arendamisel ja kaasaegse ettevõtlus-robootika õppesuuna rakendamisel.

Kooli toimetamistest räägib raamatus direktor Meelis Kond, robootikaõpetust tutvustab õpetaja Rasmus Kits.

2A klassi õpilased vahetasid jõulu- ja uusaastasoove Saksamaa lastega

2A klassi õpilased meisterdasid koos klassijuhatajaga jõulukaarte, et need Saksamaale Langenhagenisse sealse Godshorni põhikooli 2. klassi õpilastele saata.

Inglise keele tundides panid lapsed kirja kõik teadmised, mida nad enda tutvustamiseks poole aasta jooksul õppinud olid ja lisasid kaardile oma head soovid.

Saksamaa laste südamlikud tervitused jõudsid 2A klassi õpilasteni 7. jaanuaril, mis on kui sümbol just algava Saksamaa kunsti- ja kultuurinädala avamiseks.

Toreda algatuse eest täname õpilasi ja juhendajaid-õpetajaid, Sirje Uibo, Helis Rõuk, Ülle-Ly Vohnja.

1. koht saalihokis

Sparta team Automaailma 2005- ja nooremate saalihokivõistkonna koosseisus saavutas

6A klassi õpilane Ander Sikk 4.- 6. jaanuaril toimunud Helsinki Floorball Cupil I koha.

Palju, palju õnne!

Tänu lapsevanematele ja treeneritele.

Rakett 21 uue hooga orbiidil

Teisipäeval, 8. jaanuaril  2019 kell 9.00 – 15.00 on  võistlustules meie kooli LTT projekti Rakett 21 osalejad50 õpilast 8.-12.klassidest, et luua käepärastest vahenditest lahendusi ehituse, veetehnika, robootika ning teedeehitue probleemidele.

Võistlus toimub TalTechis ja  selle avab kooli direktor hr Meelis Kond, võistlust modereerib vilistlane, tänane TalTechi üliõpilane Kristian Andreas Jagor.

Ülesanded koostavad ja neid hindavad ning õpilasi juhendavad Tallinna Tehnikaülikooli teadlased ja tudengid.

Näiteks on üheks võistlusülesandeks veevarustuse tagamine, kus kooliõpilased peavad leidma kõige kiirema võimaluse juhtida vesi abivajajateni, ülesande üks võimalikest lahendustest on tööpõhimõttelt akvedukt.

Erinevalt telemängu Rakett 69 formaadist, ei ole meie mängus väljalangejaid. Põhivõistkonnad – rohelised, sinised ja punased  – moodustatakse TalTechi poolt koostatud kodutööde tulemuste põhjal, ka teised jätkavad võistlust, et jõuda edaspidi favoriitide hulka.

  1. jaanuaril on võistlustules:

punane võistkond:

Celica Krigul 12B

Christian Roos 11A

Oliver Sild 10A

Anett Tamm 10A

Markus Martinson 9C

Gert Marten Kadastik 8D

Elisabeth Hade 8A

 

roheline võistkond:

Karita Särekannu 12A

Elise Tuulemäe 10A

Siim Pender 11A

Kaspar Saakpakk 10B

Anni Marie Maripuu 9C

Jakob Soosaar 8A

Jens Martin Mikk 8D

 

sinine võistkond:

Peeter Maran 11A

Martin Poks 11A

Veronika Kukk 10A

Erland Kikkas 10A

Kaisa Uik 10B

Marilyn Agnes Marastu 9A

Uku Allikvere 8A

Jaanuarikuine võistlus kannab meie koolis juba 33. korda toimuva kunsti- ja kultuurinädala vaimu ning koolinoored avaldavad omavahelise mõõduvõtmisega austust sellistele teadlastele nagu Einstein, Gauss, Röntgen, Leibniz, Ohm ja Humboldt.

Projekt Rakett 21 osales võidukalt Tallinna Haridusameti loodus- ja täppisteaduste projektikonkursil ning toetab õpilaste karjäärivalikuid ja koostöö TalTechiga loob andekatele õppuritele enim arenguvõimalusi.

Projektijuht Maarika Paun

 

Tallinna XXI Kooli XXXIII kunsti- ja kultuurinädal

Tallinna XXI Kooli traditsiooniline kunsti- ja kultuurinädal toimus 7.-11. jaanuaril 2019.

Tallinna XXI Kooli XXXIII kunstinädal Saksamaa 2019 kava

Kutse kunstinädala vestlusringi

XXXIII kunstinädal Saksamaa videod: Loe edasi…

Kuldse maski auhinna pälvis Lotta Lizbeth Hirv

Kaari Sillamaa Laste Kaunite Kunstide Kooli auhinnagalal jagati erinevates kategooriates tiitleid  aasta parimatele noortele. 9A klassi õpilane Lotta Lizbeth Hirv pälvis Kuldse maski aasta karakternäitleja auhinna.

Palju, palju õnne!

Noor luuletaja ERRi jõulusalmide konkursil

Eesti Rahvusringhäälingu jõulusalmide konkursil osutus 1150 esitatud luuletuse seast 13ne parima sekka valituks 9A klassi õpilase Hanna Grete Rebaseluuletus “Moodne päkapikk”, mida loeti Elisabet Reinsalu poolt Eesti Rahvusringhäälingu tele- ja raadio pühadeprogrammis ette
23.-25.detsembril.

Palju, palju õnne!

Noore luuletaja mõlemad konkursile esitatud salmid on üleval ka ERR-i koduleheküljel.

Kuldtoetaja tunnustus Kesk-Läänemere ühisõpilasfirmade projektis

Kool pälvis Kesk-Läänemere ühisõpilasfirmade projekti lõpuseminaril SEB Innovatsioonikeskuses Kuldtoetaja tunnustuse.

Ühisõpilasfirmade projekti käigus loodi kolmel õppeaastal pea 80 ühisõpilasfirmat Soome, Rootsi, Läti ja Eesti õpilaste vahel.

Koos arendati toodet, võeti osa innovatsioonilaagritest ning erinevate riikide laatadest, õpiti lähiriikide suhtlus- ja ärikultuuri.

Projekti õnnestumisele aitas Tallinna 21. Kool kaasa iga-aastaste rahvusvaheliste konverentside korraldamisel, nende juhtimisel ning laatade läbiviimisel, osalemisel.

Kaasatud oli ja oma panuse andsid ligi sada kooli õpilasfirmade liiget.

Projekti rahastas Interreg Central-Baltic programm Euroopa Regionaalarengufondist.

EV100 pühadetervitus

EV100 pühadetervituse vaatamiseks vajuta siia.