Supported languages
Follow us
XXI koolist XXI sajandi haridus

XXI koolist XXI sajandi haridus

Toiduraha septembris

  • 1. – 9. klassi õpilased – tasuta, söömine algab 3. septembrist
  • 10. – 12. klassi õpilastel ja õpetajatel – 19,55 eurot (17 päeva, päevaraha 1,15 €), söömine algab 5. septembrist
  • NB! Septembris on ka spordipäev!

Tasumine ainult pangaülekandega otse toitlustavale ettevõttele:

  • Saaja: AS Tuleleek
  • a/a: 221024028355 (Swedbank)
  • Viitenumber: 12100011
  • Selgitusse märkida: Tallinna 21. Kool, lapse nimi, klass ning kuu või päevad, mille eest tasute.

Ülekande tähtaeg on 30. august 2013

Kui õpilane on haige või puudub, palume teatada (puudumise algus ja lõpp) e-posti aadressile info@21k.ee.

Õpilane võetakse toidult maha teatamisele järgnevast toidupäevast alates. Kasutamata päevade toiduraha summa arvestatakse järgmise perioodi ettemaksuks. Järgneva kuu toiduraha tasumisel palume ise kogunenud ettemaksu summa maha arvestada ning lisada maksekorralduse selgitusse vastavate päevade arv.

Palume tähtajast kindlasti kinni pidada!

Tasuta Tivolisse lustima!

Tivolipark kingib kooli alguse puhul kõigile lastele tasuta päeva Linnahalli ees asuvas lõbustuspargis.

11. septembril ajavahemikul 12.00-20.00 saavad kõik lapsed vanuses kuni 18 eluaastat tasuta sõita kõikidel atraktsioonidel. Tasuta sissepääsu garanteerib isikut tõendav pildiga dokument.

Lisaks on kohapeal lastele ka erinevaid üllatusi. 

Kui sa tead kedagi kellele see teade võib rõõmu valmistada siis anna info kindlasti edasi.
Oodatud on kõik lapsed, kes soovivad veeta toreda päeva lõbustuspargis.

Huvitegevuse mess No Vaata ja aabitsapidu

Kõik Tallinna õpilased on oodatud laupäeval, 31. augustil tasuta huvitegevuse messile, kontserdile ja aabitsapeole. Aabitsapeo tervituse toovad kohale Aabitsakukk ja Pipi koos paljude sõpradega.

Üritused algavad kell 12.00 Nokia Kontserdimajas ja selle esisel platsil ning kõik kohapeal toimuv on osalejatele tasuta.

Messil No Vaata tutvustatakse huvitegevuse, noortekeskuste, sportimise ja muid vaba aja sisustamise võimalusi. Päeva jooksul kontserdimajas toimuvates töötubades saavad huvilised nukufilmi teha, autoportreed joonistada, punumis- ja sõlmimistehnikas järjehoidjaid valmistada, etnograafilisi kujundeid viltida, voolida jpm. Muusikalembelistele tutvustakse DJ-maailma ning             soovijad saavad osa kaasahaaravast näidisväitlusest.

Aabitsakukk (Venno Loosaar) ja Pipi Pikksukk (Nele-Liis Vaiksoo) koos paljude sõpradega edastavad esimeste klasside õpilastele, nende vanematele ja õpetajatele Aabitsapeo tervituse. Kontserdimaja esisel laval esinevad huvikoolide lapsed muusikaliste- ja tantsunumbritega, taekwon-do harrastajad, tsirkuseartistid jne.

Ka noorte kontsertprogramm on mitmekesine. Päeval esinevad Marten Kuningas, Gorõ Lana ja Entrumi patroonina Teele Viira ning Sounds of September.

Õhtul toimub kontserdimaja saalis pidulik suurkontsert, kus esinevad Tenfold RabbitGrete Paia ja Ott Lepland. Koolinoortele suunatud kontsert on samuti tasuta, kuid piiratud kohtade arvu tõttu tuleb külastajatel eelnevalt Solarise keskuse Ticketpro kassast endale 0-eurone pilet võtta. Pileteid väljastatakse alates 22. augustist.

Pärast suurkontserti, kell 21.00 näidatakse välisministeeriumi fassadil kunstnik Taavi „Miisu“ Varmi´loodud videomapping´ut.

No Vaata (sh Aabitsapeo tervitus)  on Tallinna Spordi- ja Noorsooameti ja Tallinna Haridusameti korraldatav vaba aja mess, mille eesmärk on anda lastele ja noortele infot Tallinnas toimuvast huvitegevusest.

Loe lisa aadressilt http://www.tallinn.ee/novaata või
No Vaata Facebooki lehelt https://www.facebook.com/pages/No-Vaata/210544362442739?fref=ts

Eesti Teaduse Populariseerimise Auhinna konkurss

Eesti Teadusagentuur ja Eesti Teaduste Akadeemia kuulutavad välja Eesti Teaduse Populariseerimise Auhinna 2013 konkursi.

Auhinna eesmärgiks on tunnustada neid, kes on edukalt tõmmanud avalikkuse tähelepanu teadusele, teadlastele ja inseneridele ning innustanud noori teaduse ja tehnoloogiaga tegelema.
Auhinnakandidaatideks saab esitada nii teaduse tutvustajaid kui teadust ja tehnoloogiat tutvustavaid ettevõtmisi, kandidaatide esitamise tähtaeg on 15. september 2013.

Auhinnad antakse järgmistes kategooriates:
• Tiiu Silla nimeline elutöö preemia pikaajalise süstemaatilise teaduse ja tehnoloogia populariseerimise eest
• Teaduse ja tehnoloogia populariseerimine audio-visuaalse ja elektroonilise meedia abil
• Teaduse ja tehnoloogia populariseerimine trükisõna abil (artiklid, artiklite sarjad, raamatud vms):
• Tegevused/tegevuste sarjad teaduse ja tehnoloogia populariseerimisel
• Parim teadust ja tehnoloogiat populariseeriv teadlane, ajakirjanik, õpetaja vms
• Parim uus algatus teaduse ja tehnoloogia populariseerimisel

Konkursi auhinnafond on 21 500 eurot, sellest elutööpreemia 6500 eurot, teistes kategooriates peapreemia 2200 ja II preemia 800 eurot.

Konkurss toimub Eesti Teaduste Akadeemia ning Eesti teadusagentuuri koostöös juba kaheksandat aastat, konkurssi rahastab Haridus- ja teadusministeerium.

Konkursi tulemused selguvad 15. novembril toimuval teadushariduse konverentsil.

Lisainfo Eesti Teadusagentuuri veebilehel: http://www.etag.ee/teaduse-populariseerimine-2/eesti-teaduse-populariseerimise-auhind/

Kutse Robootika Suvelaagrisse 2013

MTÜ Robootika korraldab 26. – 28. augustil Valgamaal Kääriku Spordibaasis Robootika suvelaagri 2013. Laagrisse on oodatud kõik Tallinna 21. Kooli 8 – 14aastased robootikahuvilised ja Nutilabori ringitöös osalenud õpilased.

Tänu Haridus- ja Teadusministeeriumile on Robootika Suvelaager 2013 osalejatele tasuta, mistõttu on kohtade arv piirtud!

Laagris saab tutvuda uue LEGO Mindstorms EV3 robootikakomplektiga ning loomulikult ei puudu sealt sportmängud, lõbusad robootikateemalised arutelud, kinoõhtud ja tants-trall.
 
Lisainfo ja registreerimine laagrisse aadressil www.eformular.com/robootika/laager.html.

Vaata Maailma Sihtasutus

Loomaaia 74. sünnipäev ja loodushariduspäev

Pühapäeval, 25. augustil peab loomaaed oma sünnipäeva ja ootab külla kõiki neid, kes lihtsa jalutamise kõrval ka loodushariduspäevast osa tahaksid saada. Tänu SA Keskkonnainvesteeringute Keskus toetusele on loomaaed kokku pannud hulga õppetubasid  ja programme, kus end praktilises loodusetundmises harida. Loodushariduspäevale on eriti oodatud need, kes tavapileti hinda kõrgeks peavad – sünnipäeva sissepääs loomaaeda maksab vaid 1 euro neile, kes 7 kuni 69 aastat vanad, nooremad  ja vanemad on tasuta.

Kakkusid ja kulle tutvustavad  tunniajased õppekäigud algavad kullimäelt, poolkõrbe ja stepi loomi õpitakse tundma Sise-Aasia kompleksis. Mikromaailma saladusi uuritakse binokulaari abil fasanaariumi lähistel, seene- ja taimeliike õpetavad botaanikud just selleks päevaks koostatud väljapaneku abil.  Külastaja võib kaasa võtta enda jaoks tundmatuid või huvipakkuvaid looduslikke liike, et siis spetsialistide abiga need ära määrata.

Loomaaia haljastus on külastajatele heas mõttes silma hakanud ja huvilistele tehakse ekskursioon oma- ja võõramaiste puittaimede tundmaõppimiseks loomaaias.

Mesilaste pidamist ja ühiselulisi putukaid tutvustavad Eesti Mesinike Liidu mesinikud, kel kaasas nii elustaru, teadmised kui värske mesi.

Linnutiigi juures saavad lapsed koos Aleksei Turovskiga joonistada ja loomajutte kuulata. Kes aga lemmikloomade pidamistest rohkem teada tahab või koeravõtmist plaanib, saavad spetsialisti käest head nõu ja näpunäiteid.

Loomaaia Sõber 2013 kuulutatakse keskpäeval välja liigikaitse galeriis. Sellele järgneb NUKU teatri tervitus – külla tulevad Väike-nõid ja perekond PIKK Beebi-Kestiniga.

Tuulikuplatsil  käib samuti tihe tegevus – lastele räägitakse ohtude vältimisest ja viiakse läbi õpetlikke mänge. Kuni 1. septembrini on avatud laste loomaaed ja seega on pühapäeval hea võimalus lemmikloomadega talveperioodiks hüvasti jätta. Järgmise aasta laste loomaaed hakkab tööle juba uues, kevadel valmivas keskkonnahariduskeskuses.

Täpne sünnipäeva ajakava koos töötubade ja retkede alguspunktidega pannakse välja nii loomaaia kodulehele www.loomaaed.ee  kui sünnipäeva hommikul ka loomaaia väravate juurde.

Loomaaed on avatud  kella 9-21, sissepääsupileti saab kassast kuni kella 19.

Lisainfo:
Piia Haab, tel 6943357, mob 53465229, piia.haab@tallinnzoo.ee või
Maris Laja, tel 6943315, mob 5126961, maris.laja@tallinnzoo.ee

Pressiteate koostas:
Maris Laja
Loodushariduse ja avalike suhete osakonna juhataja

 

Hõbemedal rahvusvaheliselt lingvistikaolümpiaadilt

Reedel, 23. augustil toimub Tallinna Raekojas pidulik vastuvõtt Tallinna õpilastele, kes osalesid 2012/2013. õppeaastal Eesti koondiste liikmetena rahvusvahelistel olümpiaadidel. Vastuvõtule on palutud ka rahvusvahelistel olümpiaadidel osalenud õpilaste vanemad, juhendajad ja koolide direktorid.

Tallinna 21. Kooli õpilastest on vastuvõtule kutsutud 12C klassi õpilane Airika Harrik, kes saavutas Inglismaal toimunud lingvistikaolümpiaadil individuaalarvestuses hõbemedali.

Palju õnne!
Suur tänu õpetaja Seoriin Jõgise!

Koolinoorte ansambel 2loud võlub muusikamaailma

Eesti muusikamaastikul on uus tegija – see on vokaalansambel 2loud, kes unistab suurelt, kuid hoiab jalad kindlalt maas. Noored tunnevad rõõmu isetegemisest, koosolemisest ja loomulikult muusikast.

Tallinna 21. koolist on võrsunud kollektiiv nimega 2loud, mis kujutab endast seitset särasilmset noort, kelle suurimaks kireks on muusika. Bändi kuuluvad Grettel Killing, Rando Lilleorg, Lisanna Männilaan, Sylvia Krupp, Getter Rang, Birgit Pihlak ja Mikk Mäe. Ühel vihmasel päeval kohtus Menu neist neljaga Kadrioru pargis – endast ja oma tegemistest rääkisid meelsasti Lisanna, Grettel, Sylvia ja Birgit.

Iga algus on raske

Kuidas tuli noortel üldse mõte hakata koos musitseerima?

Loe lisa veebiaadressilt: http://menu.err.ee/uudised/muusika/8f260a03-b2f6-4811-981e-a052a4e9becb

Autor: Marit Sukk
Allikas: http://menu.err.ee

Kooliaasta avaaktused

2013/2014 õppeaasta avaaktused toimuvad esmaspäeval, 2. septembril.

8.00 – 12A ja 12B klassi õpilaste aktuse proov aulas

9.00   1A
(muusikaklass) ja 1B (inglise keele klass) klasside aktus
koos 12A ja 12B klassi õpilastega

10.00 – 12C klassi õpilaste aktuse proov aulas

10.30 10.-12. klasside aktus

11.30   1C (tavaklass) ja 1D (tavaklass) klasside aktus
koos 12C klassi õpilastega

Esimeste klasside õpilased saavad koolimütsid kätte aktusel, koolivestid klassijuhatajatunnis.

13.00   7.-9. klasside aktus

14.00   4.-6. klasside aktus

15.00   2.-3. klasside aktus

Mälestushetk Sidepataljoni langenud võitlejate auks

21. juunil kell 9 toimub koolimaja ees mälestushekt Sidepataljoni langenud võitlejate auks.
Osalevad Staabi-ja Sidepataljoni esindajad, kooli liputoimkond, trummirivi, ansambel 2 Loud
ja õpilasesinduse president Gethel Burlaka.

Kui Sidepataljoni sünnipäeva tähistatakse 21. novembril, siis igal aastal 21. juunil asetatakse pärg
Raua tänava kooli juurde, et mälestada sõdureid, kes langesid siin 1940. aastal punaväelaste ja
sidepataljoni sõdurite vahel peetud lahingus.

200px-Staabi-_ja_Sidepataljon_emblem_svg

Kultuurikatla tasuta töötoad noortele!

 

Nooreks olemise tuju

Vajalik on eelregistreerimine!

Uku Presmann
uku@lastekriis.ee
Tel. 56653226

Projekti Facebooki leht on https://www.facebook.com/pages/Nooreks-olemise-tuju/260575770744091.

 

Teade gümnaasiumi koorile!

21. juunil koguneme 11.30 klassiruumis 203 must-valges pidulikus riietuses lõpuaktuseks, laulame hümni ja “Rahu”.

Poplaulupeole sõidame 29. juunil kell 7.30 kooli parklast, kaasas noodid ja 14 eurot bussisõidu raha.

Arvestan kõigiga, kes end kirja panid.
Kadri Mägi

Olümpiaadide parimate tänamine

29. mail tunnustati ja tänati Lillepaviljonis 2012/2013. õppeaastal olümpiaadidel edukalt osalenud Tallinna õpilasi ja nende juhendajaid – õpetajaid.

Lillepaviljonis1

Lillepaviljonis2 Lillepaviljonis6

Vaata lisa Tallinna linna veebilehelt.

Koolimaja lahtiolek suvekuudel

Suvekuudel on koolimaja avatud tööpäeviti kell 9.00-14.00.

Seoses kollektiivpuhkusega on koolimaja suletud 8.-28. juuli 2013.

Edukas õppeaasta 2012/2013

I kooliastmes õppis Tallinna 21. Koolis 306 õpilast, kellest 140 lõpetas kooliaasta kiituskirjaga, s.t kõik ained, k.a hoolsus ja käitumine on hinnatud 5 vääriliselt. Kiituskaart (kuni kaks nelja tunnistusel) omistati 94 õpilasele ning hinnetega 4 ja 5 lõpetas klassi 144 õpilast. Kooli tunnuskiri väljastatakse õpilasele, kellel on üksikutes õppeainetes või koolitegevuse erinevates valdkondades silmapaistvad tulemused.

II kooliastmes õppis 274 õpilast
Kiituskirju – 67
Kiituskaarte – 52
Hinnetele 4 ja 5 õppis 155 õpilast

III kooliastmes õppis 297
Kiituskirju – 28
Kiituskaarte – 22
Tunnuskirju – 4
Hinnetele 4 ja 5 õppis 103 õpilast

10. – 11. klassides õppis 104 õpilast
Kiituskaarte – 2
Tunnuskirju – 1
Hinnetele 4 ja 5 õppis 29 õpilast

12. klassides õppis 94 õpilast
Hõbemedaliga lõpetajate kandidaate – 5
Ainekiituskirju – 63
Hinnetele 4 ja 5 õppis 21 õpilast

Õpilased õpetasid lastele arheoloogiat

Tallinna Linnamuuseumi Tallinna Vanalinna Päevade programm sisaldab sündmusi muuseumis (Vene 17) ja linnaruumis. Sel aastal on esimest korda kaasatud ka Jaani Seegi muuseum. Tallinna 21. Kooli ajaloo ja arheoloogia ring teeb Linnamuuseumiga koostööd.Pühapäeval, 2. juunil 12:00 – 16:00 toimus Jaani seegis programm “Hakka arheoloogiks!”. Mängu käigus sai proovida, kuidas on olla arheoloog, tunda leidmisrõõmu ise liivakastist esemeid otsides ja samas saada ka teada, millega on leitu näol tegemist.

Linnamuuseumi haridusprogrammi aitasid läbi viia meie kooli õpilased Desiree Mumm, Ott Kangur ja Sten Erik Sõmera 7C klassist ning Martin Loo 7A klassist. Õpilased tutvusid programmi ülesandega, arheoloogiliste leidude määramise ning müüride mõõdistamisega, misjärel õpetasid nad ise muuseumi külastavatele lastele, kuidas arheoloogid töötavad ning aitasid teha ekskursioone.

Jaani Seegi muuseum (klaaspaviljon Stockmanni kaubamajast Radissoni hotelli poole) on suvel külastajatele avatud ja lisaks püsiekspositsioonile on seal võimalik tutvuda näitusega “Jumala hooldekodu ehk vaeste hospital”.

Suur tänu tublidele õpilastele ja juhendaja Kahrut Ellerile!

 

Juhtkond tunnustas aktiivsemaid e-õppe rakendajaid

Juba teist aastat tunnustab kooli juhtkond koostöös e-Õppe Arenduskeskusega aktiivsemaid e-õppe ning uute innovaatiliste õpistsenaariumite rakendajaid.

2012/2013 õppeaastal tunnustati järgmisi õpetajaid:

Kadri Mägi

Aktiivne e-õppe rakendaja õppetöös
eTwinning rahvusvahelises koostööprojektis

Merle Teever
Innovaatiliste õpistsenaariumite rakendamine õppetöös
eTwinninguga alustamine

Maire Kinkar
Aktiivne e-õppe rakendaja õppetöös
e-töövihiku kasutusele võtmine 4. klassi loodusõpetuses

Kaja Kadarik
Aktiivseim e-õppija
iTEC uudsete innovaatiliste õpistsenaariumite rakendaja

Karis Niisuke
Aasta õppija 2013
iTEC uudsete innovaatiliste õpistsenaariumite rakendaja

Parim kooli koduleht 2013

30. mail Lillepaviljonis toimunud Tallinna Haridusameti traditsioonilisel õppeaasta lõpu pidulikul vastuvõtul tunnistati konkursi „Kooli koduleht 2013“ parimaks Tallinna 21. Kooli koduleht www.21k.ee

Oluliseks osaks suhetes avalikkusega on koolide kodulehed. Tunnustuse „Kooli koduleht 2013“ saavad koolid, kelle koduleht on visuaalsuselt huvitav, reaalselt toimiv, kliendisõbralik, kaasaegne ja intuitiivne.

Kooli_koduleht_2013

Pildil: direktor Naida Toomingas auhinda vastu võtmas.
Allikas: Tallinna Haridusamet

 

 

 

Õpilased tunnustasid õpetajaid

Õpilasesindus  tunnustas juba 9. aastat kõikide kooliastmete päikeselisemaid, töökamaid ja koostööaltimaid aineõpetajaid.

Oma arvamuse sai öelda iga 1. – 12. klassi õpilane. Tänumeened valmisid kunstiringi õpilaste käsitööna portselanimaalitehnikas.

Mesilastega  kruusi omanikeks said töökaimad ainepetajad, päike särab päikeseliseimate õpetajatele kingitud taldrikutel ning käsikäes lasterivi kaunistab parima koostööpartneri kaussi.

2012/2013 õppeaastal tunnustavad õpilased  järgmisi aineõpetajaid:

1. – 3. klass
Päikeselisim õpetaja – Ulla Jõgi
Töökaim õpetaja – Endla Üksti
Parim koostööpartner – Lydia Rahula

4. – 6. klass
Päikeselisim õpetaja – Ester Barkala
Töökaim õpetaja – Aili Salum
Parim koostööpartner – Heli Raidma

7. – 9. klass
Päikeselisim õpetaja – Tiina Meeri
Töökaim õpetaja – Eve Sildnik
Parim koostööpartner – Ester Barkala

10. – 12. klass
Päikeselisim õpetaja – Sanne Haab
Töökaim õpetaja – Eve Sildnik
Parim koostööpartner – Marju Tapfer

Suur tänu majutajad-lapsevanemad!

Suur tänu peredele südamliku vastuvõtu, maitsva toidu ja hoolitsuse eest!

Heinz Weyhing ja Ars Musica Vocalis lauljad

Laulusild

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Aktiivõppepäev 3. juunil

Aktiivõppepäev 3. juunil 2013

TEEMAD
1. Kultuuriline identiteet
2. Keskkond ja säästlik areng
3. Tervis ja ohutus
4. Loovuse arendamine

1. – 3. klass

1A

1B

1C

1D

10:00-12:00 Otsimismäng Ruum 113
Politseipark
10:00-12:00 Otsimismäng Ruum 114
Politseipark
11:00-13:00 Otsimismäng Ruum 113
Politseipark
11:00-13:00 Otsimismäng Ruum 114
Politseipark

Läbiviijad õpetajad: Margit Lestsepp, Kaja Männik, Tiina Villmer, Endla Üksti

 

2A

2B

2C

2D

9:30- 12:30 Keskkonna- ja loodusvaatlused, piknik Russalka ümbruses 11:30 Sky raadios 9:30- 12:30 Keskkonna- ja loodusvaatlused, piknik Russalka ümbruses 9:30- 12:30 Keskkonna- ja loodusvaatlused, piknik Russalka ümbruses

Läbiviijad õpetajad: Helina Nael, Renna Marjundi, Gitta Allik, Sirje Uibo

 

3A

3B

3C

10:00-12:30 Keskkonna- ja loodusvaatlused, piknik Kadriorus 10:00-12:30 Keskkonna- ja loodusvaatlused, piknik Kadriorus 10:00-12:30 Keskkonna- ja loodusvaatlused, piknik Kadriorus

Läbiviijad õpetajad: Koidu Sillang, Marelin Peetris, Ulla Jõgi

 

4. – 6. klass

4A

4B

4C

8: 45- 10.00 Interaktiivne mälumäng Ruum 214 8:30-10:00 Orienteerumismäng Kadriorus
10:00-11:30 Orienteerumismäng Kadriorus 10:00-11:30 Orienteerumismäng Kadriorus 10:00-11:15 Interaktiivne mälumäng Ruum 214
11:30-12:45 Interaktiivne mälumäng Ruum 214

Interaktiivne mälumäng – Maire Kinkar, Heli Raidma
Kultuuripärandi tundmise orienteerumismäng Kadriorus – Pille Juus, Ave Arutamm, Indrek Vahtra, Ivo Raenok

 

5A

5B

5C

9:00-10:00 Sidumispraktikum
Ruum 108
10:15-11:30 Muusika
Lauluväljakul
9:30-11.00 Muusika
Ruum 326
10.00- 11.00 Sidumispraktikum Ruum 108
11:00-12:00SidumispraktikumRuum 108 11:00- 12:30Muusika326
JALGPALLITURNIIR  Indrek Vahtra JALGPALLITURNIIR  Indrek Vahtra JALGPALLITURNIIR  Indrek Vahtra

Sidumistehnikate praktikum – Kristiina Tiits, Niina Plisko
Muusika 5A – LydiaRahula, Mare Maasik, Aili Salum
Muusika 5B, 5C Leelo Miilen, Kadri Mägi, Ene Uibo

 

6A

6B

6C

Buss 1A   9:49  Viru keskusest
AIA peatus
Buss 1A   9:34 Viru keskusest
AIA peatus
Buss 1A 10:23  Viru keskusest TUULE TEE peatus
10:15 Rannikuvaatlus Meriväljal Otsus, Jänes, Linnamägi 10:00 vene keel  Meriväljal
Sulg, Kuznetsova  jt
10:45 Rannikuvaatlus Meriväljal Otsus, Hiob, Kolk
vene keel Meriväljal
K. Sulg, I. Zaglada
11.15 Rannikuvaatlus Meriväljal Otsus, Jänes, Hiob jt vene keel Meriväljal
Kuznetsova, Kotovitš

Rannikuvaatlus Meriväljal – Riina Otsus, Karmen Jänes, Kadri Hiob, Riina Kolk, Aino Linnamägi
Vene keel Meriväljal – Klaara Sulg, Jelizaveta Kuznetsova, Irina Kotovitš, Irina Zaglada

Selga ilmastikukindlad riided (soe riietus), vettpidavad jalanõud ja kaasa pastapliiats ja binokkel (kellel on)!

 

7. – 8. klassi plaaniga tutvu palun SIIN.

 

Kooliaasta lõpu aktused 4. juunil

Kooliaasta lõpetamise aktused ja klassijuhatajatunnid 4. juunil toimuvad järgnevalt:

9.00                       6. – 7. klassid, 8A ja 8B
10.00                     8C,  10  – 11. klassid
11.30                     1. ja 3.klassid
12.30                     2. klassid ja 4. – 5. klassid

Peale aktust toimub kiituskirjaga lõpetajate pildistamine autahvli jaoks.

Aktusele tulevad õpilased pidulikus riietuses

2012/2013 õppeaasta tulemused sportmängudes

Tallinna Koolinoorte XXXI Sportmängude 2012/2013 aasta üldarvestuses saavutas kool gümnaasiumide arvestuses 5. koha.

1. Tallinna Reaalkool
2. Tallinna Saksa Gümnaasium
3. Gustav Adolfi Gümnaasium
4. Tallinna Ühisgümnaasium
5. Tallinna 21. Kool
6. Tallinna Arte Gümnaasium

Põhikoolide arvestuses saavutas kool üldarvestuses 10. koha.

Suur, suur tänu õpilastele, kes kooli tublilt esindasin ja suur tänu kõikidele õpetajatele, treeneritele ja lapsevanematele juhendamise ja toetamise eest! 

Tutvu kindlasti ka XXXI Sportmängude koondtabeliga!

Saksamaa Liitvabariigi suursaadik tänab!

Christian_Matthias_Schlaga
Saksamaa Liitvabariigi suursaadik Christian Matthias Schlaga tänab hea koostöö eest
12. 04 – 11.05 2013 toimunud “Saksa kevade”
ettevalmistamisel ja läbiviimisel.

Kuu aja jooksul avanes juba neljandat aastat huvilistel võimalus festivali Saksa kevad raames tutvuda lähemalt Saksamaaga. Mitmekülgses programmis leidus palju huvitavat igale maitsele. Sel aastal esmakordselt tervitati festivali partnerina ja tutvustati lähemalt Saksa liidumaad – Baierimaad.

Eesti ja Saksamaa, eestlaste ja sakslaste vahelist sõprust kujundab ühine ja vaheldusrikas ajalugu. „Saksa kevad“ toob esile meie mitmed kultuurilised, majanduslikud, ühiskondlikud ja ka isiklikud kontaktid. Saksamaa tutvustab end sealjuures kaasaegse ja avatud maana, mis kujundab koos Eestiga meie ühist tulevikku Euroopas.

Suursaadiku sõnul soovitakse Saksamaa ja Eesti vahelist tihedat ja viljakat suhet ka edaspidi arendada: tihedat koostööd tehakse koolidega, et huvitatud Eesti noortel oleks võimalik õppida saksa keelt. Toetatakse ühiseid kunsti- ja kultuuriprojekte, tudengite vahetust ja ülikoolide koostööd. Saksa-Balti Kaubanduskoda toetab omalt poolt ettevõtteid ning poliitilised fondid panustavad dialoogi ühiskonnapoliitilistel teemadel.

Ühtlasi kutsub suursaadik juba täna kõiki huvilisi ka järgmisel aastal kaasa lööma. Partneriks on 2014. aastal Schleswig-Holsteini liidumaa, millel on arvukaid seoseid Eestiga. Kõik uued ideed kaasamaks Schleswig-Holstein 2014. aasta ettevõtmisse, on oodatud!

Tutvu tänukirja ja selle eestikeelse tõlkega!

 

 

Õpilasfirmad peaministri vastuvõtul

28. mail  kohtus peaminister Stenbocki majas tulevaste Eesti tegijatega – parimate õpilasfirmade esindajatega.

Kohtumisel osales ka meie kooli õpilasfirma Soundlock koosseisus:
Ander Hindremäe 11A
Kristian Kajak 11A
Semjon Statikov 11A

ja KELM koosseisus:
Elina Peekmann 11A
Merilyn Renser 11A
Kristiina Taukul 11A
Liisa Aavik 11C

Pilte kohtumisest vaata Facebooki lehelt.

 

Tublid tulemused kergejõustikus

22.-23. mail Kadrioru Staadionil peetud Tallinna Koolinoorte 2013. aasta kergejõustiku meistrivõistlustel saavutas Mariann Smolski 11B klassist tütarlaste vanemas vanusegrupis 400 m jooksus I koha ja 200 m jooksus II koha.

Eduard Ülevain 9B klassist saavutas II koha poiste teivashüppes ja Grete-Kai Teeäär 10B klassist saavutas III koha 100 m jooksus tütarlaste vanemas vanusegrupis.

Koha esikümnes võitlesid välja veel:

Triin Alber 7B – 4. koht kaugushüppes tütarlaste nooremas vanusegrupis
Raul-Alar Haak 8C- 4.-5. koht kolmikhüppes noormeeste nooremas vanusegrupis
ja 6. koht kõrgushüppes noormeeste nooremas vanusegrupis
Eduard Ülevain 9B – 5. koht kettaheites noormeeste nooremas vanusegrupis
Argo Rihkrand – 6. koht teivashüppes noormeeste vanemas vanusegrupis
ja 9. koht kuulitõukes noormeeste vanemas vanusegrupis
Andra Moistus 10A – 7. koht odaviskes tütarlaste vanemas vanusegrupis
Mark Abner 8B- 7. koht  800 m jooksus noormeeste nooremas vanusegrupis
Mihkel Ruubas 12C – 7. koht kuulitõukes noormeeste vanemas vanusegrupis
Elizabeth Truve 9C – 8. koht 800 m jooksus tütarlaste nooremas vanusegrupis
Olari Verev 10B – 8. koht kaugushüppes noormeeste vanemas vanusegrupis
Hendrik Malm 8A – 8.-10. koht kõrgushüppes noormeeste nooremas vanusegrupis
Mario Jelle 9B – 9. koht kuulitõukes noormeeste nooremas vanusegrupis
Margarita Tamm 9C – 10. koht kuulitõukes tütarlaste nooremas vanusegrupis

Gümnaasiumide arvestuses koolile üldkokkuvõttes 4. koht ning põhikoolide arvestuses 7. koht.


Palju õnne
!
Suur tänu treenerid, juhendajad ja kehalise kasvatuse õpetajad!

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

II koht kesklinna koolide MV jalgpallis

Reedel 24. mail Snelli staadionil toimunud Kesklinna koolide jalgpalli meistrivõistluste finaalturniiril saavutas 5. klasside jalgpallimeeskond  II koha.

Kooli esindasid ja meeskonnas mängisid:
Christopher Ditmann 5A
Karl Gregor Kool 5A
Markus Johannes Luha 5A
Sven Areng 5B
Markko Ladvas 5B
Marcus Kevin Rõuk 5B
Tristan Filantšuk 5C
Carl-Gustav Kont 5C
Stefanio Bruno Laur 5C
Markus Maila 5C
Hans Väär 5C
Siim Vaher 5C

 

Palju õnne!
Suur tänu, juhendajad – Kristjan Vardja 11B ja Indrek Vahtra

Tulevikuraamatukogu ideekonkursi parim

Käesoleva aasta 15. aprillist 13. maini kestnud tulevikuraamatukogu ideekonkursi „Minu.Tulevikuraamatukogu@Eesti“ üheks parimaks tööks tunnistati 10B klassi õpilase Hanna-Maria Trei võistlustöö.

Tallinna Keskraamatukogu ideekonkursile laekunud 17 võistlustööst auhinnati kolme parimat. Parimate tööde puhul tõstsid žüriiliikmed esile värskeid mõtteid, uusi innovaatilisi ja nutikaid lahendusi.

Hanna-Maria puhul toodi esile, et tema töö käsitles mitmeid raamatukogu sihtrühmasid. Näiteks, mängulised rakendused lastele tahvelarvutitel. Tema pakutud tahvelarvutite kasutamine oli uuenduslik ja realistlik tulevikulahendus.


Palju õnne!
Suur tänu, juhendaja Epp Leikop!

 

Muusikaprojekti Laulusild info majutajatele

LAULUSILD 2003 – 2013

Muusikaprojekt sõpruskooliga Gymnasium Corvinianum Northeim

26. – 31. mai 2013

Pühapäev 26. mai

Külaliste saabumine koolimaja juurde


Esmaspäev 27. mai

08:30              külaliste proov aulas

11.00              ühine proov aulas

12:15              külaliste lõuna sööklas

gümnaasiumi koori proov

14:00 – 15.30   külaliste proov Hopneri majas

15.30               majutajad kogunevad Raekoja platsil raekoja ette

õhtu vaba

 

Teisipäev 28. mai

08:30               külaliste väljasõit kooli parklast Viljandisse. Meie õpilased ainetundides

11:00               linnaekskursioon

13:00               lõunapaus (piknik kaasapandud einega)

14:00               muusikatund

15:00               ekskursioon Pärimusmuusika aidas

16:00               vaba aeg

17:00               hakatakse tagasi sõitma

19:30               majutajad ootavad kooli ees, külaliste vastuvõtmine kooli juures

 

Kolmapäev 29. mai

08:30              külaliste proov kooli aulas

10:00              meie projektikoori ja külaliste ühine proov kooli aulas

11:15               jalgpall kooli staadionil

13:15               külaliste lõuna kooli sööklas

14.00 – 16.00 vajaduse lisaproovid koolis, selgub hommikul!

17:00               meie projektikoori ja külaliste ühine proov Hopneri Majas

18:00               meie projektikoori ja külaliste kontsert Hopneri Majas – kõik on oodatud!

19:15               kogunemine Hopneri Maja saalis, vaba aeg


Neljapäev 30. mai

9.00                 külaliste proov aulas

11.00                külaliste kontsert aulas

12:15                külaliste lõuna sööklas

14:00                külalised Põhjamaade sümfooniaorkestri kontserdil Estonia kontserdisaalis

15:00                majutajad kogunevad Estonia kontserdisaali garderoobi

vaba aeg           ilusa ilma korral piknik rannas, täpsem info kolmapäeval Hopneri Majas

 

Reede 31. mai

08:00               külaliste väljasõit kooli parklast

 

Lisainfo:
Maarika Paun
+372 52 80821

Aasta Tegija 2013

Aasta Tegijaks 2013 valiti 21. mail üksmeelselt ansambli 2Loud juhendaja – 10B klassi õpilane Grettel Killing.

Valimistoimkonda kuulusid:
Naida Toomingas – direktor
Juta Hirv – arendusjuht
Maarika Paun – huvijuht
Johannes Horm – Õpilasesinduse asepresident
Fredrik Matthias Sirkel – ÕE  liige
Gethel Burlaka  – ÕE president
Hannes Hamburg – Vilistlaskogu esimees

Palju õnne!
Aasta Tegijat tunnustatakse kooli juhtkonna vastuvõtul 23. mail.

Olümpiaadide parimate vastuvõtt Lillepaviljonis

29. mail algusega kell 14.00 autasustatakse Lillepaviljonis 2012/2013. õppeaastal olümpiaadidel edukalt osalenud Tallinna õpilasi ja nende juhendajaid – õpetajaid.

Olümpiaadide parimad Tallinna 21. Koolis:

Tallinn
koht

üleriigiline
koht/järk

Greete Jakobson emakeel

1. – 2.

Peter Alex Mahhov matemaatika

2. – 5.

Paul Johannes Kalda kirjandus

5.

Triinu Johanna Lume emakeel

2.

Laura Elise Arvisto käsitöö

1.

Britta Maria Õitspuu kodundus

2.

Anna Elisabeth Karner ühiskonnaõpetus

3.

Raul Gross bioloogia

1. – 2.

Airika Harrik lingvistika

3.

Joan Kangro majandus

3.

Siim Palu inglise keel

2. – 4.

Natalja Laius vene keel

2.

Olümpiaadide parimate õpetajad-juhendajad:

Sanne Haab emakeel ja kirjandus
Seoriin Jõgise emakeel ja kirjandus
Kylliki Kaju emakeel ja kirjandus
Ruth Kallas inglise keel
Alla Kirillova vene keel
Tiina Pikamäe ühiskonnaõpetus
Karmen Jänes käsitöö ja kodundus
Epp Vodja majandus
Mare Rõigas maremaatika
Riina Otsus bioloogia

 

Eripreemia kirjutiste võistluselt “Sõnavigurid”

17. mail autasustati Tartus Loomemajanduskeskuses Haridus- ja Teadusministeeriumi õpilaskonkursi „Sõnavigurid“ paremate tööde autoreid ning tänati nende juhendajaid.

Üleilmsete teemade eripreemia ehk Rahupreemia kirjutisega „Sõda“ pälvis Paul Johannes Kalda 7B klassist.

Konkursile esitati 3155 tööd, millest eelžürii valis välja 26 parimat.

Palju õnne!
Suur tänu, õpetaja Sanne Haab!

Saavutus üleriigiliselt kunstiolümpiaadilt

11C klassi õpilane Airika Harrik saavutas üleriigilisel kunstiolümpiaadil 5. koha.

Palju õnne!
Aitäh, õpetaja Tiina Meeri.

II koht vene keele teadmiste võistluselt

10. mail Haapsalus toimunud üleriigilisel vene keele teadmiste võistlusel saavutas meie kooli võistkond II koha.

Kooli esindasid võistlusel:
Dan Maapalu 8B
Marit Kobakene 8B
Olivia-Liina Oja 8C
Edvin Priimak 9B
Mario Jelle 9B
Reijo Sepp 9B

Palju õnne!
Suur tänu, juhendajad Klaara Sulg, Jelizaveta Kuznetsova ja Irina Zaglada!

Juhtkonna vastuvõtt 23. mail kell 15.00

Tallinna 21. Kooli juhtkonna pidulikule vastuvõtule, mis toimub 23. mail 2013 kell 15.00 kooli aulas, on kutsutud alljärgnevad õpilased, õpetajad ja vilistlased:
Loe edasi…

Eripreemia saksakeelselt lauluvõistluselt „Lautstark“

11. mail Eesti Rahvusraamatukogu suures konverentsisaalis toimunud üleriigilise saksakeelse lauluvõistluse „Lautstark“ finaalis pälvisid meie kooli algklasside saksa keele ringi õpilased 1. – 3. klassi vanuserühmas lauluga “Krims-krams” eriauhinna kõige musikaalsema esituse eest.

Kooli esindasid lauluvõistlusel:
Elisabeth Pae 2A
Juhan Laasik 3A
Magnus Teder 3A
Anna Kottel 3B
Mette Mähar 3B

Palju õnne!
AItäh, õpetaja Eve Teder ja kontsertmeisteer Angelika Kadarik!
Teadustajatena tegid tublit tööd Grete Laura Kunnas 3C ja Kristin Thorsteinsdottir 4C klassist.

Juba 4. aastat toimunud lauluvõistlust, mis on kujunenud toredaks traditsiooniks ja võimaldab väikestel saksa keele õppijatel Eestis oma oskusi ning võimeid näidata, korraldab Goethe Instituut Eestis.

Avalik konkurss

Tallinna 21. Kool (registrikood 75017644) soovib sõlmida hankelepingut, mille eesmärk on lihtsustatud korras tellitava teenuse tellimine (edaspidi lihtteenuse hange).

Riigihanke kuulutuse avaldamise kuupäev: 13. mai 2013

Lihtteenuse hanke nimetus: Toitlustamisteenuse osutamine Tallinna 21. Koolis
Loe edasi…

I ja III koht ujumisvõistlustelt

7. mail Tallinna 21. Kooli ujulas peetud Kesklinna põhikoolide ujumisvõistlustel saavutasid meie tublid ujujad
I ja III koha.

I koha 6. – 7. klasside poiste koondvõistkonnas saavutasid:
Andreas Luhala 6C
Ralf-Markus Pertel 7B
Ron-Arnar Pehka 7B
Timo Toome 7C
Sten Erik Sõmera 7C

III koha 6. – 7. klasside tüdrukute koondvõistkonnas saavutasid:
Laura Laas 6A
Maria Goldrin 6B
Kirke Pollisinski 6B
Kristin Rebane 6C
Rebekka-Kristelli Sitska 6C

Palju õnne!
Suur tänu, kehalise kasvatuse õpetajad ja treenerid!

Lõpuaktused 2013

Põhikooli lõpuaktus – 19. juunil kell 15.00.
Korraldavad 8. klassid ja klassijuhatajad.

64. lennu lõpuaktus – 21. juunil kell 12.00.
Korraldavad 11. klassid ja klassijuhatajad.

NB! Põhikooli ja gümnaasiumi lõpuaktust on võimalik aktuse toimumise ajal vaadata kooli fuajees ning 4. korruse auditooriumis olevatelt ekraanidelt, lisaks toimub ülekanne kooli kodulehe kaudu.

Vaata gümnaasiumi aktuse salvestust:

[jwplayer mediaid=”7850″]

Kutse Arteki rahvusvahelisele lastefestivalile!

MTÜ Alirsve koostöös Eesti Noorsootöö Keskusega kuulutab välja konkursi osalejate leidmiseks rahvusvahelisele lastefestivalile „Muudame maailma paremaks!“, mis toimub 17. juuli – 3. august 2013Ukrainas Arteki lastelaagris.

Festivalile / Youth Summit’ile kandideerimiseks tuleb täita kandideerimisavaldus ning kirjutada vabas vormis motivatsioonikiri eesti või         inglise keeles.

Kandideerima ootame noori, kes:

  • on 12. – 15aastased
  • valdavad lisaks eesti keelele inglise keelt ning oskavad suhelda vene keeles
  • valdavad mõnda muusikainstrumenti või on tegelenud laulmise, tantsimise, tsirkusekunstiga

Kandideerimisavaldus ja motivatsioonikiri tuleb edastada hiljemalt 21.maiks e-posti aadressile irina1003@hotmail.com.

23. maiks tehakse kandideerijatest esmane valik ning viiakse sobivate kandidaatidega läbi vestlus.

 

Tallinna Haridusamet

 

 

Infoleht nr 11

Ilmunud on selle õppeaasta üheteistkümnes infoleht.

Euroopa päev 9. mail

9. mail kell 11 tähistame Euroopa päeva.

Külas on kahe Euroopa Liidu asutajaliikme – Saksamaa ja Prantsusmaa suursaadikud
T.E. Hr. Christian Matthias Schlaga
ja T.E. hr. Frédéric Billet.

Ümarlauavestlus keskendub märksõnale koostöö. Töökeelteks on kolm Euroopa Liidu
ametlikku töökeelt – eesti, saksa ja prantsuse keel.

Ümarlaual osalevad 10. ja 11. klasside õpilased.

Moderaator – Indrek Treufeldt.
Korraldajad – Merylin Meristo ja Maarika Paun.

TTÜ rektori vastuvõtt

Tallinna Tehnikaülikooli rektor Andres Keevallik korraldab 14. juunil tublidele
reaalainete tundjatele-gümnaasiumilõpetajatele vastuvõtu.

Meie koolist on vastuvõtule kutsutud:

12A klassist
Kristin Ehala
Eva Kristel Kail
Joan Kangro
Miina Johanna Kütson
Geithy Sepp
Liisi Soots
Martin Tammvee
Johanna Uusmaa

12B klassist
Sandra Siniväli
Sander Starast
Katriin Vesik

12C klassist
Netti Danilov
Liisi Hint
Mark-Erik Valge
Andreas Viikvald

II ja III koht Eesti Meistrivõistlustelt judos

4. mail Kohilas toimunud  C-klassi Eesti Meistrivõistlustel judos saavutas Daniel Markus Vardja kehakaalus
kuni 38 kg III koha ja Kaspar Kurm kehakaalus kuni 46kg II koha.

Mõlemad poisid õpivad 6B klassis ja esindavad judoklubi Aitado, kes klubide arvestuses saavutas I koha.

Aitado_4.05.2013

Palju õnne!
Suur tänu juhendamise ja toetuse eest treenerid ja lapsevanemad!

Õpilasesindus tänab

Koostöös TTÜ logistikatudengitega kogusime teie abiga koolitarbeid 6 riigi – Kambodža, India, Filipiinid, Guatemala, Mali ja Keenia – laste haridusetee toetamiseks.

Suur tänu kõikidele!
Õpilasesindus

III koht Vene romansside konkursilt

3. mail Estonia Talveaias toimunud Vene romansside konkursil saavutasid Lisanna Männilaan (vokaal) 9A ja
Raivo Rohtla (saade klaveril) 10A klassist III koha.


Palju õnne!

Aitäh, õpetaja Alla Kirillova!

Õpetaja Alla Kirillova pälvis Riigikogu aseesimehe tunnustuse ning tänukirja pikaajalise ja tulemusliku töö eest Eesti kultuurielu arendamisel ja noore põlvkonna kasvatamisel.

1. klasside lastevanematele

Esmaspäeval, 13. mail kell 17.30 toimub kooli aulas

I klasside laulu-tantsu-mänguõhtu.

Oodatud on kõik vanemad – eriti emad ja vanaemad!

Kevadine spordipäev 20. mail

Kevadine spordipäev Pirita metsas
4. – 7. klassidele

“Leia punktid”

Koht: Pirita terviserajad

Kavas: Orienteerumine (raja pikkus ca 7 km)

Start/finiš: velodroomi taga

Ajakava:
9.00 – 6. klass (3-liikmelised võistkonnad)
9.30 – 4. klass (5-liikmelised võistkonnad)
10.00 – 5. klass (4-liikmelised võistkonnad)
10.30 – 7. klass (2-liikmelised võistkonnad)

Finiš sulgub kell 12.15, st kõik võistkonnad metsast väljas.

Kohale saab kesklinnast bussidega 1A, 8, 34A, 38 – peatus RUMMU.

Vaata: Spordipäeva info ja osaleja meelespea

Kevadine spordipäev Snelli staadionil
8. – 11. klassidele

Ajakava tüdrukud:
9.00 – kaugushüpe – 8.-9. klass
9.00 – 100 m – 10.-11. klass
10.00 – 100 m – 8.-9. klass
10.00 – Kaugushüpe – 10.-11. klass
11.00 – 300 m – 8.-9. klass ja 10.-11. klass

12.00 – klasside vaheline pendelteade (klassist 5 poissi ja 5 tüdrukut)

Ajakava poisid:
12.30 – kaugushüpe – 10.-11. klass
12.30 – 100 m – 8.-9. klass
13.15 – kaugushüpe – 8.-9. klass
13.15 – 100 m + kuulitõuge – 10.-11. klass
14.00 – 300 m – 8.-9. klass ja 10.-11. klass

Orienteeruv lõpp 14.30-14.45

Kevadine spordipäev kooli staadionil
1.-3. klassidele

III klassid – kell 8.30-10.00

Alad: lühimaajooks ja kaugushüpe

Klassidevahelised alad: rahvastepall ja pendelteatejooks

Õpetajad: Koidu Sillang, Marelin Peetris, Ulla Jõgi, Tiia Ubakivi

II klassid – kell 10.00-12.00

Alad: lühimaajooks ja kaugushüpe

Klassidevahelised alad: rahvastepall ja pendelteatejooks

Õpetajad: Helina Nael, Renna Marjundi, Gitta Allik, Sirje Uibo

I klassid – kell 12.00-14.00

Alad: lühimaajooks ja kaugushüpe

Klassidevahelised alad: rahvastepall ja pendelteatejooks

Õpetajad: Margit Lestsepp, Kaja Männik, Tiina Villmer, Endla Üksti, Laila Treufeldt

Spordipäeva kava:

  1. avamine;
  2. soojendus klassijuhataja juhendamisel;
  3. pendelteatejooks;
  4. individuaalalad;
  5. klassidevahelised pallimängud.

Tublid tulemused KÄNGURU matemaatikavõistluselt

28. märtsil toimunud Känguru matemaatikavõistlusel saavutas Juunioride võistlusklassis väga hea tulemuse
10A klassi õpilane Robert Urmet pälvides 28. koha.

Tubli tulemuse saavutas ka 9B klassi õpilane Reijo Sepp, kelle tulemuseks oli 80. koht.

Mõlemad õpilased võistlesid Juunioride vanuseklassis, kus osavõtjate arv oli 2185.
Käesoleval aastal osales erinevates vanuserühmades kokku 13134 õpilast 369 koolist.


Palju õnne!
Aitäh, õpetajad Tiia Valdmets ja Mare Rõigas!