Supported languages
Follow us
XXI koolist XXI sajandi haridus

XXI koolist XXI sajandi haridus

4. klasside õpilastel valmisid vahvad nukumajad

4C ja 4B klassi poistel ja tüdrukutel valmisid käsitöö ja tehnoloogiaõpetuse tundide raames projektitööna toredad nukumajad.

Ideid oli palju ja meisterdati usinalt lootuses, et tehtud tööst on rõõmu meie kooli tulevastele õpilastele, kes praegu veel lasteaialapsed on. Nukumajad kingitakse sõbrapäevaks nendele lasteaedadele, kus tänased neljandikud ise kunagi käisid.

Õpilasi juhendasid õpetaja Renna Marjundi ja Mart Soobik.


Aitäh 4B ja 4C klassi õpilastele toredate sõbrapäevakingituste meisterdamise eest!

P1060308

P1060302Kõiki valminud töid vaata kooli kodulehe Pildialbumist 2012/2013. aasta albumist Õpilaslooming.

 

Kolm linna, kaks keelt, üks ähvardus. Wiedersehen!

20. veebruaril kell 16.00 esilinastub kinos ARTIS Eesti ja Soome Goethe Instituutide algatusel valminud sksakeelne lühifilm „Wiedersehen“.

Filmi eelesilinastused Eestis 20. veebruaril kell 13.00 ja 14.00 Tallinna 21. Koolis.

Saksakeelne lühifilm (35 minutit) valmimis ligi 800 Eesti ja Soome noore näitleja, muusiku, meeskonna abilise ja statisti ühistöösna. Ühes Helsingi ja Tampere gümnaasiumiõpilastega sukeldusid filmimaailma Tallinna 21. Kooli õpilased Maria Abel, Miina Johanna Kütson, Rene Pihlak, Raimond Makara, Merylin Poks, Eva Kristel Kail, Ann Kase, Geithy Sepp ja Hanna Anton.

Loe edasi…

III koht jalgpallis

25. – 27. jaanuaril ZARC nimelisel kõrgetasemelisel Riia jalgpalliturniiril saavutasid Rocco Robert Šein 3C, Markus Järavere 3B ning Mikk Johannes Siitam 2C Jalgpalliklubi Kalev 2003 koosseisus 3. koha.

Turniiri parima väravavahi tiitliga tunnustati ja premeeriti Mikk Johannes Siitamit.

 

Palju õnne!

Suur tänu juhendamise ja toetuse eest treenerid Atko Väikmeri ja Reelika Turi ning lapsevanemad!

JK Kalev Riia turniir 3.koht

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Foto: Gert Kuldkepp

Infoleht nr 7

Ilmunud on käesoleva õppeaasta seitsmes infoleht.

I koht Ladina-Ameerika tantsudes

26. jaanuaril toimunud Eesti meistrivõistlustel Ladina-Ameerika tantsudes tuli 8b klassi õpilane Kaspar Kolk juunior 2 vanuserühmas Eesti meistriks ja esindab Eestit 9. veebruaril toimuvatel Maailma Meistri võistlustel.

Kaspar Kolk ja tema tantsupartner Sofia Saventko esindavad tantsukoolis Laguun.


Palju õnne!

Suur tänu juhendamise ja toetuse eest treenerid ja lapsevanemad!

meistritiitel

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Interaktiivne mälumäng “Kuldvillak”

29. jaanuaril toimus 3. klasside õpilastele interaktiivne mälumäng  „Kuldvillak“.

Küsimuste teemavaldkonnad olid loodus, sport, tehnika, riigid ja pealinnad, mered ja ookeanid, lastekirjandus, muinasjutud, vanasõnad, kõnekäänud , mõistatused, Eesti ning kas nii või naa. Osalesid kõik  õpilased.

3A klassi võitjaks tuli võistkond „Leegid“ koosseisus Juhan Laasik, Elisabeth Victoria Koppel, Karl Jakob Vibur, Kaspar Potisepp, Quoc Dai Tran.

3B klassis võitjaks tuli „Roheline tiim“ koosseisus Kärolin Kerem, Meril Saarlaid, Mark Tomi Wilhem Vompa, Märten Tropp, Jürgen Hein.

3C klassi võitjaks tuli võistkond „Härjapõlvlased“ koosseisus Liisi Perli,  Lisette Meier, Adrian Sikk, Ekke Julius Hellat, Reimo Tamme.

Klasside parimad võistkonnad võistlevad veebruaris klassidevahelisel mälumängul.

Saavutused tõlkevõistluselt

4. jaanuaril toimunud USA Saatkonna ja Tallinna Reaalkooli korraldatud holokausti-teemalisel tõlkevõistlusel saavutasid 12B klassi õpilased suurepäraseid tulemusi.

Parimaks proosateksti tõlkijaks osutus Ariel Kristel Mõtsmees. Võitjad sai auhinnaks Kindle e-lugeri.

Eriauhinna hea lausestuse ja kirjavahemärgistuse eest ning lisaks Eesti Emakeeleõpetajate Seltsi eripreemia pälvis Elis Maarian Sarv ning eripreemiaga sujuva ja hea sõnavaliku eest luuletuse tõlkimisel tunnustati Siim Palu.


Palju, palju õnne!

Suur tänu õpetaja Valve Iila, Ruth Kallas ja Külliki Kaju!

tõlkevõistlus

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Kõrged kohad võistlustantsus

22. detsembril toimunud Eesti Karikavõistlusel võistlustantsus saavutasid 4B klassi õpilased Aile Anderson ja Stefan Saar standardtantsudes D vanuseklassis I koha ning 2012. aasta üldarvestuses hõbekarika. Ühtekokku osales Eesti Karikavõistluste etappidel antud vanuserühmas 78 tantsupaari.

Lisaks teenis tubli tantsupaar 2012. aastal erinevatel tantsuvõistlustel kokku 4 kuldmedalit, 1 hõbedase ja 2 pronksmedalit.

26. jaanuaril toimunud 2013. aasta Eesti Meistrivõistlustel standardtantsudes saavutasid Stefan ja Aile lasteklassis 48 paari tihedas konkurentsis 9. koha.

Aile ja Stefan esindavad Tantsuklubi Leevi.

 

Palju õnne!
Suur tänu juhendamise ja toetuse eest treenerid ja lapsevanemad!

Anderson ja SaarPildil: I koha ja hõbekarika omanikud Aile Anderson ja Stefan Saar 22. detsembril 2012 toimunud Eesti Karikavõistlusel

 

Mõttepooltund 8. klasside lastevanematele

Mõttepooltund 8. klasside lastevanematele toimub kolmapäeval,
13. veebruaril kell 17.15 audiotooriumis (4. korrusel).

Teema: Naljast kriminaalmenetluseni
Lektor: Anu Baum, Politsei- ja Piirivalveameti Keskkriminaalpolitsei arendusbüroo (küberkuritegevuse valdkonna) juhtivkriminaalametnik
Loe edasi…

Rahvusvaheline majanduspraktika

Juba 8. aastat on meie kooli õpilastel võimalus sooritada 2-nädalane praktika Saksamaal Taani piiri ääreses sadamalinnas Flensburgis. 

27. jaanuaril – 8. veebruaril sooritavad oma praktika Tallinnas partnerkooli Auguste Victoria Schule 12. klasside õpilased ning sügisesel koolivaheajal ja sellele järgneval nädalal on meie kooli 11. klasside õpilased Flensburgis.

Sel õppeaastal osalevad praktikal:

Hanna Anton, 11A – hotell Alter Meierhof ja
Katharina Stüwe – Deutsche Bibliothek (Eesti Rahvusraamatukogus) ja KUKU Raadio

Hanna Urm, 11A –  Flensburgi TV ja Folk Baltica ja
Atchana Ganesalingam – Põhja-Eesti Regionaalhaigla

Thran Larin, 11A –  Flensburgi Laevaühing ja
Jan Schill Studio Kliff&Klaus

Andres Rea, 11C – Strandhotel Glücksburg ja
Elena Abt – Eesti Tuuleenergia Assotsiatsioon EWPA

Kristin Karp, 11A – hotell Historischer Krug ja
Hanna Lumbeck – Balti – Saksa Kaubanduskoda

Kadi Linda Kiisa, 11B (praktikal 2013 sügisel) ja
Caroline Meyer – Deutsche Bibliothek (Eesti Rahvusraamatukogus) ja KUKU Raadio

Praktika võimaldab teha tutvust euroopa avatud tööturuga, täiendada saksa keele ja suhtlemisoskusi.
Õpilased elavad peredes. Praktika kohad otsib õpilaste soove arvestades praktika koordinaator.

Praktika koordinaatorid on Frank von Hassel (AVS) ja Maarika Paun (Tallinna 21. Kool).

Emakeleolümpiaadi piirkonnavoor 9. veebruaril

9. veebruaril esindavad emakeeleolümpiaadi piirkonnavoorus kooli järgmised õpilased:

Greete Jakobson 7C
Peter Alex Mahhov 7B
Triin Marleen Kruusimäe 8C
Triinu Johanna Lume 9C
Britta Pung 10B
Ketlin Vessart 10B
Anett Roosa 10C
Airika Harrik 11C
Sandra Siniväli 12B
Paula Maria Realo 12C

Registreerumine 1. klassi katsetele

Registreerumine ülelinnalise komplekteerimisega inglise keele õppesuuna (1. klass) koolikatsetele on lõppenud.

» Registreeringu staatust vaata siit!

Füüsikaolümpiaadi tulemused

26. jaanuaril toimunud füüsikaolümpiaadi piirkonnavoorus esinesid tublilt Joan Kangro 12A, kes saavutas 10. – 11. koha 12. klasside arvestuses ning Reijo Sepp 9B, kelle tulemuseks oli 14. koht 9. klasside vanuseastmes.

Õnnitleme!

Aitäh, õpetaja Eve Sildnik!

Tähistame Tartu rahu aastapäeva

Tallinna 21. Kooli Õpilasesinduse ja Liputoimkonna ettepanekul kogunevad juba teist aastat Tallinna Reaalkooli, Gustav Adolfi Gümnaasiumi, Tallinna Prantsuse Lütseumi ja Tallinna Inglise Kolledži õpilasesindused ning liputoimkonnad Reaalkooli kõrval asuva monumendi juurde, et tähistada Tartu rahulepingu allkirjastamise aastapäeva ning mälestada Vabadussõjas langenud kooliõpilasi ning õpetajaid.

Teemakohase kõne peab Tallinna Reaalkooli õpilane, ühiselt asetatakse pärg monumendi jalamile, langenud õpilaste ja õpetajate mälestuseks helistatakse vanaaegset koolikella.

Sellel aastal toimub tseremoonia Tartu rahu allkirjastamise aastapäeva eelõhtul, 1. veebruaril algusega kell 19.00.

Kino Artis kutsub osalema kinokommuuni töös!

Kino Artis kutsub juba 3ndat aastat ärksa meelega ja kohusetundlikke 16-21aastasi filmihuvilisi noori osalema kinokommuuni töös.

Programm sisaldab filmide tegemist, vaatamist ja näitamist ning praktilisi ülesandeid Artise igapäevatöös. Vastu ootame aktiivset
osavõttu ja kaasamõtlemist. Kevadel korraldame koostöös Kinobussiga Koolifilmi konkursi lõpuürituse.

Lühike sooviavaldus kontaktandmetega (nimi, vanus, telefon, meiliaadress ja õppeasutus) palume saata aadressile kino@kino.ee
reedeks, 1. veebruariks.

Koguneme alates 7. veebruarist kord nädalas neljapäeviti kell 16:00 kinos Artis, korraga 1,5 – 2,5 tundi.

Uued sõbrad ja kogemused garanteeritud!

Lisainfo:
Triin Rohusaar
663 1370
triin@kino.ee

Võidukas lumelinna ehitamise võistkond

23. – 25. jaanuaril osalesid 10C klassi 10 õpilast ühes teiste kesklinna koolide meeskondadega Tallinna Kesklinna Valitsuse, Premia ja Valgusfestivali kutsel Väikese Tomi Lumelinna ehitamise võistlusel, kus nende lumeskulptuur-liumägi “Põhjakonn” hinnati võidu vääriliseks nii žürii kui ka Facebooki sõprade poolt http://www.facebook.com/media/set/?set=a.470736959640982.101303.179907322057282&type=1.

Padakonn

Auhindadeks sai noored kirjastuse Revelrx poolt raamatu “Eri Klas kultuurisaadik” ja kruiisi Rootsi .
Lisaks said kõik tublid võistkonnad, kes lumelinna ehitamisel kaasa lõid, Premialt kasti Väikese Tomi jäätist.

Meie kooli esindasid ja lumelinna ehitasid:
Sten Hans Jakobsoo
Siim Kangur
Mairika Kõlvart
Melissa Mühlberg
Marken Malm
Martin Nigola
Mia Brit Ots
Markus Puidak
Eliise Sepp
Epp Valdaru

Lumeskulptuuri idee autor on 10C klassi klassijuhataja Seoriin Jõgise.

Palju õnne ja elamusterohket reisi!

Väikese Tomi Lumelinn ootab lustijad Toompargis, Snelli tiigi ümbruses! http://uudised.err.ee/index.php?06271256

Tänukiri2013

I ja IV koht teateujumises

Tallinna koolinoorte 2012/2013 õppeaasta meistrivõistlustel 10 x 50 m teateujumise linnaosade eelujumises saavutasid meie kooli noormehed Tallinna Reaalkooli ja Tallinna Saksa Gümnaasiumi ees I koha.

Neidude ja tütarlaste arvestuses ujus meie kooli võistkond välja 4. tulemuse, mis tagab ühtlasi pääsu Tallinna koolinoorte 2012/2013 õppeaasta meistrivõistluste 10 x 50 m teateujumise finaali.


Palju õnne!

Linnaosades toimunud eelujumiste põhjal pääses finaalvõistlusele 8 parimat aega näidanud koolivõistkonda:

1. Gustav Adolfi Gümnaasium
2. Tallinna Reaalkool
3. Prantsuse Lütseum
4. Tallinna 21. Kool
5. Pirita Majandusgümnaasium
6. Rocca al Mare Kool
7. Järveotsa Gümnaasium
8. Lasnamäe Gümnaasium

Finaalujumine toimub Kalev Spa ujulas (Aia 18) teisipäeval, 5. veebruaril algusega kell 13.00.

Pöidlad pihku ja omadele kaasa elama!

 

II koht võrkpalliturniirilt

6B klassi õpilane Tom Suiste saavutas 24. jaanuaril Tallinnas Lilleküla Gümnaasiumis toimunud Eesti Meistrivõistluste Põhja regiooni 1. tsooniturniiril võrkpallis Selver 1 võistkonna koosseisus poiste D-vanuseklassi (2000 ja nooremad) 2. koha.


Palju õnne!

Suur tänu toetuse ja juhendamise eest treeneritele ja lapsevanematele!

Kokku osales turniiril 23 võistkonda. 3 etapi põhjal lunastab 4 esimest võistkonda pääsu juunikuus toimuvatele Eesti Meistrivõistluste finaalturniirile Võrus.

Mõttepooltund 4. klasside lastevanematele

Mõttepooltund 4. klasside lastevanematele toimub teisipäeval,
5. veebruaril kell 17.15 audiotooriumis (4. korrusel).

Teema: Virtuaalelu võlud ja valud

Lektor: Kalev Pihl on internetiturvalisuse teadlikkuse tõstmise eest laste, noorte, lastevanemate ja lastega töötavate inimeste hulgas pälvinud 2009. aastal IKT sektori Aasta Tegija tiitli. Sertifitseerimiskeskuse juhatajana on ta aastaid vabatahtlikult oma põhitöö kõrvalt tegelenud selgitustööga, kuidas internetti suhtuda ning kuidas ennast ja oma lähedasi seal peituvate ohtude eest kaitsta.

Järgnevad koosolekud klassides.NB! Kooli juures puudub parkimisvõimalus!

III koht võrkpalli meistrivõistlustelt

Britt Nigul 12A, Netti Danilov 12C, Kristi Pillet 11A, Liisi Vibu 11B, Getter Kristen Rang 11C, Liis Nesler 10A, Liisabet Valdoja 10B, Barbara Ainola 8B, Liisa Sõgel 8B ja Kretel Kuusk 8C klassist saavutasid Tallinna 2013. aasta koolinoorte meistrivõistlustel võrkpallis III koha ja pronksmedalid.


Palju õnne!
Suur tänu juhendajatele – kehalise kasvatuse õpetajatele ja treeneritele!

Kokku osales finaalturniiril 34 gümnaasiumi võistkonda.

Tallinna 21. Kooli meenekonkursi võitjad

Konkursile “Tallinna 21. Kooli sümboolikaga meenete kavandikonkurss” laekus 28 tööd.

Zürii koosseisus:

Kadi Linda Kiisa – Õpilasesinduse president
Olari Verev – Õpilasesinduse asepresident
Markus Puidas – Õpilasesinduse liige
Mark Antonius Puhkan – noor kunstnik
Kaja Kadarik – kunstiõpetaja
Juta Hirv – arendusjuht
Maarika Paun – huvijuht

… tunnustab järgmisi kavandeid:

1.koht järjehoidjad poiss ja tüdruk
„Tallinna 21. Kooli järjehoidjad“, Fred Jordan Relve 2B
„Meie kooli järjehoidja“, Elisabeth Pae 2A

2.koht „Medaljon Pesapuu“, Eliise Vasur 8C
3.koht „Meie kooli lips“, Eva Lotta Lello 2D

Eripreemiad:

Ühtsustundepreemia: „Kooli spordisärk“, Robin Kaiküll 2B
Huumoripreemia: „Kooli logoga supertass“, Fred Jordan Relve 2B
Innovatsioonipreemia: „Meie kooli nuga“ (millega saab saia või leiva neljaks lõigata), Mark Tomi Wilhelm Vompa 3B

Õnnitleme!Võitjate autasustamine toimub teisipäeval, 29. jaanuaril.
Õpilasesindus tänab kõiki osalejaid ja juhendajaid!

I koht joonistusvõistluselt

3B klassi õpilane Ellen Emilie Laaksonen saavutas joonistusvõistlusel „Kui ma oleksin kuningas Macius“ I koha.

17. jaanuaril osales Ellen Toompeal uhkel vastuvõtul, kus autasustati vabariikliku joonistusvõistluse eri vanuserühmade võitjaid.


Palju õnne!

Suur tänu juhendajale, õpetaja Marelin Peetris!

Laste tööd on üleval Keskraamatukogus Estonia pst. 8 ja virtuaalselt raamatukogu kodulehel:
http://www2.keskraamatukogu.ee/?id=76462

Suurepärane saavutus matemaatikaolümpiaadilt

19. jaanuaril 2013 toimunud matemaatikaolümpiaadi piirkondlikus voorus
saavutas 7B klassi õpilane Peter Alex Mahhov II-V koha.

 

Palju, palju õnne!

Ühist punktisummat jagasid Tallinna Reaalkooli, Tallinna Prantsuse Lütseumi ja Tallinna 21. Kooli õpilased.

Aitäh juhendajale, õpetaja Mare Rõigas!

 

Rahatarkuse päeva viktoriini tulemused

16. jaanuaril toimus finantskirjaoskuse päeva raames 9. klasside õpilastele viktoriin, kus

I koha saavutas Grete Teearu 9A klassist
II – V kohta jagasid Laura Kallas 9A, Sireli Sallo 9A, Kaspar Pikk 9B ja Cassandra Krass 9C klassist.

 

Õnnitleme!

Valmistu matemaatika riigieksamiks internetis!

IT Kolledžis algab 13. veebruaril matemaatika riigieksami ettevalmistuskursus, kus muuhulgas  on võimalik omandada matemaatika teadmisi e-õppe teel.

Kursus toimub 13. veebruarist 8. maini 2013.

Kohapeal õppijatele toimuvad tunnid kord nädalas kolmapäeviti kell 16.00-17.30  IT Kolledžis aadressil Raja 4C, Tallinn.

Lisaks tehakse kursusel tutvust  robootikaga ning otsitakse koos vastuseid küsimustele: Kuidas matemaatikat praktikas rakendada? Mis kasu on valemitest ja võrranditest? Käsitletakse matemaatika praktilist rakendamist robootika näidete abil.

Kursuse hind on 80 eurot.
IT Kolledžisse tasulisele õppekohale õppima asumisel 2013/2014 õppeaastal tagastatakse õppurile ettevalmistuskursuse tasu.

 

Lisainfo ja registreerimine aadressil: http://www.itcollege.ee/taiendusope/koolitused/koolituskalender/?event_id=50
Palju teisi IT Kolledži põnevaid koolitusi leiate aadressilt: http://www.itcollege.ee/taiendusope/

 

 

TTÜ tehnoloogiakursused õpilastele

Tallinna Tehnikaülikooli Tehnoloogiakool kutsub 10.-12. klasside õpilasi kevadistele tehnoloogia ja tehnika valdkonna kursustele:

  • Geodisain – geoloogia, maavarad, majandus“ – Uuritakse kõike maapõue ja kaevandamisega seotut ning õpitakse seostama maavarasid meie igapäevase eluga. Kursuse käigus valmistatakse geoloogiline kaevanduse makett.
    Kursus algab 26. jaanuaril 2013 ning toimub üle nädala laupäeviti Tallinna Tehnikaülikoolis.
  • Robot igaühele“ – Kursus toimub koostöös TTÜ Robotiklubiga juba 7-ndat korda. Tegu on praktilise kursusega, kus osalejad saavad ülesandeks ehitada kindlat funktsiooni täitev robot. Kursust viivad läbi TTÜ Robotiklubi liikmed.
    Kursus algab 02. veebruaril 2013 ning toimub üle nädala laupäeviti Tallinna Tehnikaülikoolis.
  • Toit ja toitumine“ – Õpitakse tervisliku toitumise põhimõtteid, koostatakse individuaalne toitumisplaan ning uuritakse toidumaailmas valitsevaid trende.
    Kursus algab 02. märtsil 2013 ning toimub üle nädala laupäeviti Tallinna Tehnikaülikoolis.

Kursustel osalemine on õpilastele tasuta!
Korraldamist toetavad Tallinna Tehnikaülikool ja Haridus- ja Teadusministeerium.

Kursuse täies mahus läbinud õpilased saavad TTÜ tunnistuse!

Täpsem info ja registreerimine: http://www.ttu.ee/kooliopilasele/tehnoloogiakool/mis-on-ttu-tehnoloogiakool/

XXI Live Raul Rebasega 18. jaanuaril

Olete oodatud järjekordsele üritusele sarjast XXI Live

18. jaanuaril kell 15.00 auditooriumis

XXI Live on suurepärane võimalus kohtuda omas valdkonnas palju saavutanud inimesega, kelle kogemustest ning vaadetest on meil kõigil huvitav õppida. Üritus toimub avaliku vestluse vormis, mille käigus käime läbi külalise elutee kuni tänaseni. Proovime leida vastuseid küsimustele: Mis on edu? Kuidas seda mõõta? Millised on olulised väärtused elus? Kuidas leida oma tee? jne. Lisaks vestlusele on publikul võimalik esitada ka küsimusi.

Vestluse viib läbi 21. Kooli vilistlane ning aastatel 1990 – 1991 Õpilasomavalitsuse president Mart Relve.

Raul Rebane

18. jaanuaril on XXI Live külaliseks Raul Rebane
ja juttu tuleb edust, ebaedust ja edu psühholoogiast.

Saavutus informaatikaolümpiaadilt

Ramses Sepp 7B osales 15. detsembril Reaalkoolis toimunud informaatikaolümpiaadi eelvoorus ning saavutas põhikooli arvestuses 3. koha.

Õnnitleme!

Ramses võistleb edasi üleriigilises informaatikaolümpiaadi lõppvoorus Tartus 16.-17. veebruaril.

Aitäh juhendajale, isa Leivo Sepp.

Medalid rahvusvaheliselt judovõistluselt

Laupäeval 12. jaanuaril toimunud XIX Elva Open’il judos saavutas Daniel Markus Vardja 6B klassist C vanuseklassis kaalukategoorias 38 kg III koha ning Tristen Vardja 9C klassist A vanuseklassis kaalukategoorias 60 kg samuti III koha.


Palju õnne!

Mõlemad judopoisid esindavad spordiklubi Aitado.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Tänuavaldus kunstinädala korraldajatele

Suur, suur tänu 27. kunstinädala Iirimaa kultuur ettevalmistamise ja läbiviimise eest 11C klassile ja õpetajatele:
Tiina Meeri, Kahrut Eller, Tiina Pikamäe, Renna Marjundi, Maire Kinkar, Kristiina Tiits, Ave Arutamm, Pille Juus, Heli Raidma, Ivo Raenok, Indrek Vahtra, Siim Luha, Mait Talts, Kaja Kadarik, Tõnu Pomerants, Andres Roosileht, Kaisa Selde.

Aitäh, Maarika Paun!

Tänu ja kiitus, head õpilased:
Sten Annus 12C, Olari Verev 10B, Joosep Heinsalu 10B, Dennis Richard Šulga 9A, Norbert Kats 9A, Henri Erik Tammai 9A, Liina Sala 12A, Mark Antonius Puhkan 12C, Andreas Viikvald 12C, Frida Brit Noor 5B, Karoliina Kruusimäe 5B, Rahel Kelus 5B, Linda-Terese Makk 5B, Britta Pung 10B, Crislin Lind 12B, Mikk Mäe 10A, Raivo Rohtla 10A, Kauri Sooväli 10A, Rando Lilleorg 10A, Merylin Poks 12A, Emma Johanna Lepasoo 12B, Grettel Killing 10B, Sandra Siniväli 12B, Joan Kangro 12A, Johannes Horm 12B, Martin Tammvee 12A, Irena Seleznjova 12A, Kristin Ehala 12A, Chris Oliver Rahumägi 7B, Ats-Anton Varustin 7A, Martin Loo 7A, Karl Gregor Kool 5A.

Tänu õpetajatele, õpilastele, vilistlastele ja lapsevanematele, kes kunstinädala ettevõtmisi oma panusega toetasid!

terke_kram_5a_claddagh_s6rmus
Terke Kram, 5A

Infoleht nr 6

Ilmunud on selle õppeaasta kuues infoleht.

Saavutused vene keele konkursilt

12. jaanuaril toimus Tallinna Õpetajate Majas traditsiooniline vene keele konkurss “Vene keel – lihtne ja kerge” 7.- 8. klasside õpilastele.

Teemaks oli käesoleval aastal Reisimine mööda Eestimaad.

Väga tublilt esinesid konkursil 7B klassi õpilased
Chris Oliver Rahumägi, kes saavutas I koha ja
Grigori Babuškin, kes saavutas II koha.

Õnnitleme!

Aitäh juhendajale, õpetaja Alla Kirillova

http://uudised.err.ee/index.php?06270144

Kuldmedal squashiturniirilt

Henrik Kurm 4B võitis kuldmedali Riga Junior Open 2013 squashiturniiril U11 vanuseklassis.

Peamiselt lätlastest ning venelastest koosnenud rahvusvahelisel turniiril ei kaotanud Henrik terve võistluse jooksul ühtegi game’i.

Finaalmatši on võimalik näha siin: http://www.youtube.com/watch?v=QlujcJvXq7U

Palju õnne!

Henrik Kurm 4B kuldmedal squashiturniirilt 2013

Toiduraha veebruaris

  • 1. – 9. klassi õpilased – tasuta
  • 10. – 12. klassi õpilastel ja õpetajatel – 23,00 eurot (20 päeva, päevaraha 1,15 €)

Tasumine ainult pangaülekandega otse toitlustavale ettevõttele:

  • Saaja: AS Tuleleek
  • a/a: 221024028355 (Swedbank)
  • Viitenumber: 12100011
  • Selgitusse märkida: Tallinna 21. Kool, lapse nimi, klass ning kuu või päevad, mille eest tasute.

Ülekande tähtaeg on 25. jaanuar 2013

Kui õpilane on haige või puudub, palume teatada (puudumise algus ja lõpp) e-posti aadressile info@21k.ee.

Õpilane võetakse toidult maha teatamisele järgnevast toidupäevast alates. Kasutamata päevade toiduraha summa arvestatakse järgmise perioodi ettemaksuks. Järgneva kuu toiduraha tasumisel palume ise kogunenud ettemaksu summa maha arvestada ning lisada maksekorralduse selgitusse vastavate päevade arv.

Pikapäevarühma õpilased tasuvad ülekandega 23,00 eurot (1,15 eurot päev) kui söövad kõik päevad.

Vastasel korral tuleb tasuda 1,15 eurot päevas vastavalt söömise päevade arvule. Palume selgitusse ka märkida päevad, millal laps sööb.

NB! Ülekande tähtaeg on samuti 25. jaanuar 2013!

Palume tähtajast kindlasti kinni pidada!

Emakeeleolümpiaadi piirkonnavoor 9. veebruaril

9. veebruaril Jakob Westholmi Gümnaasiumis toimuval emakeeleolümpiaadi piirkonnavoorus esindavad meie kooli järgmised õpilased:

Peter Alex Mahhov 7B
Greete Jakobson 7C
Triin Marleen Kruusimäe 8C
Triinu Johanna Lume 9C
Britta Pung 10B
Ketlin Vessart 10B
Anett Roosa 10C
Airika Harrik 11C
Sandra Siniväli 12B
Paula Maria Realo 12C

 

XXVII kunstinädal – Iirimaa

TALLINNA XXI KOOLI
XXVII KUNSTINÄDAL
IIRIMAA
7.-11. jaanuar 2013

Vaata kava SIIT!

Toetajad:

Eriauhind koomiksikonkursilt “Mina ja raha”

Üleriigilisel koomiksikonkursil „Mina ja raha“ pälvis eriauhinna 5B klassi õpilane Victoria Talpsepp.

Palju õnne!
Suur tänu õpetaja Kaja Kadarik!

Koomiksikonkursi võidutöid vaata aadressilt http://www.minuraha.ee/koomiks.

Auhind kunstikonkursilt “Valgus”

4. jaanuaril kell 17.00 avatakse Tallinna vanalinnas Kuninga 6 Tallinna Huvikeskuse Kullo Lastegaleriis  kunstikonkursi näitus “Valgus”.

I-IV klasside vanuserühmas auhinnatud töödest on näitusel väljas 4C klassi õpilase Tuule Kangur`i töö “Öövalgus”, juhendajaks õpetaja Kaja Kadarik.

Palju õnne!
Suur tänu juhendaja-õpetajale!

Näitus jääb avatuks 26. jaanuarini 2013.

Tulemused joonistusvõistluselt

Euroopa Parlamendi Infobüroo ja ajakiri Täheke korraldasid seitsmendat aastat järjest 4-12 aastaste laste kunstivõistluse.

Selle aasta konkursile “Euroopa rikas loomariik” laekus kokku 1820 tööd üle Eesti, mille hulgast valiti samanimelisele näitusele üle 200 töö.

Joonistusnäitus jääb avatuks Euroopa Liidu Infokeskuses (Laikmaa 15, Tallinn) kuni märtsikuu lõpuni. Näitust on võimalik külastada Euroopa Liidu Infokeskuse lahtioleku aegadel esmaspäevast reedeni kell 11.00-17.00. Gruppidel tuleb eelnevalt registreeruda aadressil eptallinn@europarl.europa.eu või helistada 630 6969.

Joonistusvõistluse parimate tööde näitusele valiti järgnevate meie kooli õpilaste tööd:

  • Anete Marie Poobus 2C, juhendajaks Renna Marjundi
  • Don Rico Saluveer 2B, juhendajaks Renna Marjundi
  • Ellen Emilie Laaksonen 3B, juhendajaks Marelin Peetris


PALJU ÕNNE!

Suur tänu juhendajatele – õpetaja Renna Marjundile ja Marelin Peetrisele!

Tänuavaldus kauni jõulukontserdi eest!

Jõulutunne avab südames kauni mustri.
Kontsert “Kiri jõuluvanale” kinnitas seda.

Aitäh suurepärase jõulukontserdi eest kõikidele esinejatele, juhendajatele, korraldajatele, toetajatele!

Tänu lapsevanematele – teie lapsed on väga tublid!

Kooli juhtkond

Õpetajate edu võrkpalliplatsil

Õpilasesindus kutsus jõulude eel õpilasi ja õpetajad võrkpallivõistlustel jõudu katsuma, tähtis sündmus leidis aset 18. detsembril kell 16.30 kooli võimlas.

Õpetajate võistkonnas mängisid kehalise kasvatuse õpetajad Indrek Vahtra ja Ivo Raenok, algklasside õpetaja Gitta Allik, majandusjuhataja Mariann Arengu ja matemaatikaõpetaja Ivar Porn.

Õpilasi esindasid: Getter Rang, Nik Paat, Liisi Vibu, Rando Lilleorg, Netti Danilov ja Olari Verev.

Tasavägine kohtumine lõppes tulemusega 3:1 õpetajate kasuks.
Mõlemale meeskonnale kingiti hea osavõtu eest Fredi ema poolt tehtud kook!

Ürituse peakorraldajad olid Õpilasesinduse spordirühma liikmed Matthias Kask ja Fredrik Matthias Sirkel,
kaasa aitasid Kristjan Vardja, Eduard Ülevain, Markus Puidak, Olari Verev.

Kohtunik: Marken Malm
Otsakohtunikud: Kristjan Vardja ja Markus Puidak

Liis Nesler kutsus esinema tantsutüdrukud, tantsijateks oli Danceactist E1 Cheerleaderite grupp.

Palju õnne, õpetajad!

III koht linnuviktoriinilt

14. detsembril toimunud ülelinnalisel linnuviktoriinil saavutas meie kooli võistkond III koha.

Võistkonda kuulusid Laura Elise Arvisto, Triinu Erik, Veronica Kaupmees ja Grete-Liis Paavo 9B ning Egert Ott Metsandi 8A klassist.

Õpilased said kingituseks linnuraamatud ja väljasõidu tunnustatud linnutundjatega, et teha kesktalvine veelinnuloendus Tallinna lahe randades.

Palju õnne!

Aitäh, õpetaja Riina Otsus

Koolide paremusjärjestus:
I koht Tallinna Prantsuse Lütseum
II koht Tallinna Inglise Kolledž
III koht Tallinna 21. Kool

Preemiaks linnuraamatud ja väljasõit tunnustatud linnutundjatega, et teha koos kesktalvine veelinnuloendus Tallinna lahe randades.

Tänu teile, head lapsevanemad!

Hoolekogu ja juhtkond tänab

Hea lapsevanem!

Aasta 2012 hakkab lõppema.

Tänu kõigile, kes on toetanud koolitegevuse erinevaid valdkondi Tallinna 21. Kooli Arengu Edendamise Ühingu kaudu.

Teie toetus aitab mitmekesistada õpilasüritusi, projektitöid, tunnustada tublimaid õppureid, sportlasi, koolielu edendajaid, täiendada lugemisvara ning parendada turvalist õpikeskkonda.

Tänu teie abile on kool saanud käesoleval aastal:

  1. Hankida mobiilse arvutiklassi
  2. Täiendada raamatukogufondi teatmeteoste, teadusajakirjade, uudis- ja noorsookirjanduse ostmisel
  3. Toetada erinevaid õpilasüritusi
  4. Tunnustada parimaid õpilasi juhtkonna ja hoolekogu ühisel pidulikul vastuvõtul
  5. Osutada abi  preemiareiside piletite hankimisel
  6. Toetada osaliselt koolimaja turvateenuse osutamist

Võimaluse korral ootame teie edasist toetust ja panust Tallinna 21. Kooli Arengu Edendamise Ühingu arveldusarvele 221001194794 Swedbank.

Igasugune toetussumma on teretulnud. Soovime väärtustada veelgi rohkem koolikultuuri ja täiustada koolimaja sisekujundust ning info kiirema ja efektiivsema liikumise eesmärgil soovime osta koolile teabeekraane.

Koos suudame olla omanäoline ja kaasaegne turvalise õpikeskkonnaga kool.


Saabuvateks jõulupühadeks südamesoojust ja palju rahulikke hetki lähedastega!

Jaak Lind
Hoolekogu esimees

Naida Toomingas
Tallinna 21. Kooli direktor

 

 

 

Inglise keele olümpiaadi piirkonnavooru tulemused

Inglise keele olümpiaadi Tallinna piirkonnavoorus jäi Siim Palu 12B klassist üldpingereas jagama 2. – 4. kohta. Siim Palu inglise keele õpetaja on Ruth Kallas.

Saara Kõuhkna 11B klassist saavutas 11. klasside arvesuses 8. tulemuse ja Paula Maria Realo 12C klassist jäi 12. klasside arvestuses jagama 7. – 9. kohta. Saara õpib inglise keelt Tallinna 21. Koolis õpetaja Epp Raagi ning Paula Maria Riina Kolgi juhendamisel. 

Palju õnne kooli eduka esindamise eest!
Suur tänu õpiaste juhendamise eest õpetaja Ruth Kallas, Epp Raag ja Riina Kolk!

Ühtekokku osales inglise keele olümpiaadi Tallinna piirkonnavoorus 120 õpilast.

 

Kesklinna piirkonna aasta õde 2012 on Niina Plisko!

Tallinna kesklinna piirkonna aasta õde 2012 on meie kooli medõde  Niina Plisko.

Palju õnne ja suur tänu!

Kooli juhtkond

Kohtumine kirjanik Indrek Harglaga

Reedel, 14. detsembril kell 14.00
kohtume auditooriumis kirjanik Indrek Harglaga,
kes on tuntud kui ulmekirjanik,
keda on tunnustatud F.Tuglase, A.H.Tammsaare ja E.Vilde auhindadega.


Auditooriumis kohtuvad kirjanikuga 11B, 9A, 9C klass.
Oodatud on ka teised huvilised, kel selleks ajaks õppetunnid lõppenud.

Eesti keele õpetajad

Toiduraha jaanuaris

  • 1. – 9. klassi õpilased – tasuta
  • 10. – 12. klassi õpilastel ja õpetajatel – 21,85 eurot (19 päeva, päevaraha 1,15 €)

Tasumine ainult pangaülekandega otse toitlustavale ettevõttele:

  • Saaja: AS Tuleleek
  • a/a: 221024028355 (Swedbank)
  • Viitenumber: 12100011
  • Selgitusse märkida: Tallinna 21. Kool, lapse nimi, klass ning kuu või päevad, mille eest tasute.

Ülekande tähtaeg on 25. detsember 2012

Pikapäevarühma õpilased tasuvad ülekandega 21,85 eurot (1,15 eurot päev) kui söövad kõik päevad.

Vastasel korral tuleb tasuda 1,15 eurot päevas vastavalt söömise päevade arvule. Palume selgitusse ka märkida päevad, millal laps sööb.

NB! Kool algab 7. jaanuaril 2013!

NB! Ülekande tähtaeg on samuti 25. detsember 2012!

Palume tähtajast kindlasti kinni pidada!

Infoleht nr 5

Ilmunud on selle õppeaasta viies infoleht!

Tunnustus ja tänukiri õpilasleiutajate konkursilt

Meie kooli õpilase Marcus Kevin Rõuk 5B töö „Parkimistabloo autosse“ leidis tunnustamist ja pälvis tänukirja  2012. aasta õpilasleiutajate riikliku konkursil.

Võistlustöö valmis tehnoloogiaõpetuse tunni raames õpetaja Mart Soobiku juhendamisel.

Õpilasleiutajate riikliku konkursi 2012. aasta parimaid  autasustati 7. detsembril Tallinna teletornis. Aasta jooksul saatsid noored leiutajad hindamiseks 620 ideed, mis kõik võiksid realiseerimise korral lahendada kellegi probleeme.

Lisaks tänukirjale kinkis Energia Avastuskeskus tublidele leiutajatele kinkepakid, mis sisaldavad muu vajaliku hulgas Energia Avastuskeskuse perepääset.

Palju õnne!

Suur tänu õpetaja Mart Soobik!