Supported languages
Follow us
XXI koolist XXI sajandi haridus

XXI koolist XXI sajandi haridus

www.ut.ee/tallinn

 

 

 

Tartu Ülikooli esdndus Tallinnas

Pakub Tartu Ülikooli koostööpartnerile ja külalisele

  • täiendusõppe kursusi ja -programme;
  • koostööpartnerite soove arvestavaid tellimuskoolitusi;
  • koostööd rakendusuuringute ning arendusprojektide läbiviimisel;
  • ülikooli tegevust tutvustavaid materjale ja teaduspublikatsioone;
  • koostööd seminaride ja konverentside korraldamisel;
  • ülikooli õppejõudude avalikke loenguid; – ülikooli tegevusega seotud näitusi;
  • TÜ töövahenduskeskkonda praktikandi/ uue töötaja leidmiseks.


Pakub Tartu Ülikooli üliõpilastele/ tulevastele üliõpilastele

  • infot sisseastumise kohta;
  • üliõpilaspiletite pikendamist;
  • tõendeid ülikoolis õppimise kohta;
  • osta/tellida ülikooli tekleid, sõrmuseid, meeneid;
  • infot välismaal õppimise kohta; – avatud ülikooli dokumentide vastuvõttu;
  • infopäevade korraldamist keskkoolides ja gümnaasiumides;
  • ülikooli tegevusega haakuvate konkursside korraldamist;
  • teadustegevust populariseerivaid üritusi;
  • organiseeritud külastusi Tartu Ülikooli.

 

TÜ Tallinna esindus asub aadressil Teatri väljak 3-303, 10143 Tallinn. Asukoht kaardil.
Tel 737 6600, e-mail teele.reimann@ut.ee
Avatud E-R kell 9.00 – 12.00 ja 13.00 – 16.00

Õpi ülikoolis juba täna!

Tule Õpilasakadeemiasse ja õpi ülikoolis juba täna!

Uuel semestril saavad hoo sisse üheksa gümnaasiumiõpilastele mõeldud koolitust. Esmaseid teadmisi on võimalik saada näiteks praktilisest fotograafiast või hispaania ja itaalia keelest ja kultuurist. Arutleda, kas maailm meie ümber on tõeline või illusoorne, kas reklaam on kunst või kommertslik mõttetus? Vene keelt kõnelevatel noortel on võimalik õppida, kuidas käituda kaamera ees loomulikult ja veenvalt.

Kevadsemestri kursustele registreerumine 3. veebruarini Tallinna Ülikooli veebilehel aadressil: http://www.tlu.ee/?LangID=1&CatID=5021

II koht Eesti Lego-roboti võistluselt

Põhikooliõpilastele vanuses 9 – 16 a suunatud lego-roboti võistlusel FLL saavutas võistkond Robootika.COM teise koha.

Võistlus koosnes neljast osast, millest kõige vaatemängulisem on roboti platsivõistlus, kus robot peab 2,5 minuti jooksul ära lahendama suure hulga keerulisi ülesandeid.

Platsivõistluse tulemused:

I koht Kivilinna Gümnaasium – 147 punkti
II koht Robootika.COM – 140 punkti
III koht Narva Master – 128 punkti

Kolme  ala  arvestuses – projekt koos esitlusega, roboti disaini ning programmeerimise hindamine ja tiimitöö tulemuslikkus, on tulemused järgmised:

I koht  – Tartu Kivilinna Gümnaasium
II koht – Robootika.COM
III koht – Öökullid

Robootika. COM võistkonda kuuluvad meie kooli robootikaringi liikmed:
Ramses Sepp 6B
Raimond Lume 7B
Marko-Raul Peetersoo 7B

Õnnitleme võitjaid ja robotikaringi juhendajat õpetaja Leivo Seppa!

Bioloogiaolümpiaadi tulemused

21. jaanuaril toimunud bioloogiaolümpiaadi piirkonnavoorus esinesid hästi kõikide vanuserühmade võistlejad.

Üleriigilisele žüriile edastatakse alljärgnevate õpilaste tööd:
Peter Alex Mahhov 6B, õpetaja Anne-Ly Lään
Kristin Hint 7A, Laura Elise Arvisto 8B ja Annette Miller 10A, õpetaja Riina Otsus

Palju õnne!

Loovuspäev Tallinna Lastehaiglas

Neljapäeval, 19. jaanuaril külastasid 21. Kooli gümnasistid Tallinna Lastehaiglat, et koos pikaajaliste neuroloogia ja  pediaatria osakonna patsientidega vendade Grimmide muinasjutte kuulata ja nendest inpireerituna joonistada – meisterdada.

Lapsed jäid väga rahule, et nende üksluistesse päevadesse vaheldust toodi. Lõpuks mängiti koos ka lauamänge.
Ürituse korraldas Õpilasesinduse heategevusrühm koostöös Hansapostiga, kes toetas projekti kunstitarvetega.

Näitust võib lähiajal näha lastehaigla lastetoas ja jalutusruumis.

 

Emakeeleolümpiaadi tublimad

20. jaanuaril toimunud emakeeleolümpiaadi piirkonnavoorus esinesid meie kooli õpilased edukalt kõikides vanuserühmades ja üleriigilisele žüriile edastatakse kõigi kolme vanuserühma 1. – 16. kohale tulnud õpilaste tööd:

Grete Elmi 7C ja Airika Harrik 10C, õpetaja Seoriin Jõgise
Mari-Ell Mets 10A, õpetaja Kristel Kiigemägi
Johannes Madis Aasmäe 12A, õpetaja Eda Kauksi
Diane Parmas 12B ja Triinu Johanna Lume 8C, õpetaja Külliki Kaju

Õnnitleme!

Õpilaskonverents “Minuga seda ei juhtu?”

Kadrioru Saksa Gümnaasiumi õpilasesindus korraldab 23. jaanuaril õpilaskonverentsi „Minuga seda ei juhtu?“.

Konverents toimub koostöös Sotsiaal- ja Tervishoiuametiga ning seda toetab Eesti Haigekassa.
Läbivaks teemaks on turvalisus ja riskikäitumisega seonduvad ohud koolis ja meie ümber.
Meie koolist osaleb konverentsil ÕE president, inspitsiendigrupi ülem ja grupi liikmed.

TÜ veebipõhine kursus “Tunne iseennast!”

Tartu Ülikooli teaduskool pakub kevadsemestril gümnaasiumiõpilastele võimalust osaleda veebipõhisel kursusel “Tunne iseennast: Praktiline sissejuhatus individuaalsete erinevuste psühholoogiasse I”.

Kursus,  millel saavad osaleda ka gümnaasiumiõpilased alates 10. klassist, on loodud Tartu Ülikooli (TÜ) psühholoogia instituudi õppejõudude poolt ja on mõeldud TÜ statsionaarses õppes õppivatele tudengitele.

Kursusel osalemiseks on vajalik arvuti ja interneti kasutamise oskus ning võimalus e-maili aadressi olemasolu. Kursus on veebipõhine.

Kursuse eesmärgiks on õpetada õpilastele psühholoogia põhimõisteid ning nende uurimismeetodeid arendades ühtlasi oskust analüüsida ja hinnata enda psühholoogilisi omadusi omandatud meetodite abiga.

Sellel kursusel osalemine pakub lisaks psühholoogia-alastele teadmistele ka võimaluse iseenese paremaks tundmaõppimiseks.

Kursuse teoreetiline pool sisaldab erinevaid psühholoogia-alaseid tekste, mida lugedes on võimalik saada ülevaade erinevatest valdkondadest, kus inimesed üksteisest erinevad: isiksuseomadused, kultuur, vaimsed võimed, väsimus, eluga rahulolu jne.

Kursuse praktiline pool eeldab erinevate psühholoogia-alaste testide täitmist. Testide täitmine toimub interneti keskkonnas.

Kursus koosneb 5 põhiteemast:

  1. Psühholoogia ja tema uurimismeetodid
  2. Vaimsed võimed ja akadeemiline sooritus
  3. Isiksus ja emotsioonid
  4. Impulsiivsus, käitumisvalikud ja tervis
  5. Kultuur ja gruppide vahelised erinevused

Kursuse maht on 3 EAP.

Kursus toimub 6.veebruar – 30. aprill 2012 ja hind ühele osalejale on 20 eurot.

Kursusele saab registreeruda kuni 2.veebruarini 2012 ainult alljärgneval lingil, et oleks võimalik välja selgitada registreerunute järjekord, kuna kursusel saab osaleda kuni 50 õpilast (50 kiiremat registreerujat).

https://docs.google.com/spreadsheet/viewform?formkey=dDdlNC0xQUNCTVhfbXpQay1lVUhqM0E6MQ

 

Täiendavate küsimuste korral pöörduda tel. 737 5581; e-mail: natalia.nekrassova@ut.ee

I koht vene keele konkursilt

Tallinna Õpetajate Majas 14. jaanuaril toimunud üleriigilisel vene keele konkursil saavutas Kevin Simson 8C klassist I koha.

Palju õnne!

Juhendaja: õpetaja Klaara Sulg.

Toiduraha veebruaris

  • 1. – 9. klassi õpilased – tasuta.
  • 10. – 12. klassi õpilastel ja õpetajatel – 23 eurot (20 päeva, päevaraha 1,15 €).

Tasumine ainult pangaülekandega otse toitlustavale ettevõttele:

  • Saaja: AS Tuleleek
  • a/a: 221024028355 (Swedbank)
  • Viitenumber: 12100011
  • Selgitusse märkida: Tallinna 21. Kool, lapse nimi, klass ning kuu või päevad, mille eest tasute.

Ülekande tähtaeg on 25. jaanuar 2012.

Pikapäevarühma õpilased tasuvad ülekandega 21,85 eurot (1,15 eurot päev) kui söövad kõik päevad (19 päeva).

Vastasel korral tuleb tasuda 1,15 eurot päevas vastavalt söömise päevade arvule. Palume selgitusse ka märkida päevad, millal laps sööb.

NB! 23. veebruar on lühendatud päev ning pikapäevarühm ei tööta!

NB! Ülekande tähtaeg on samuti 25. jaanuar!

Palume tähtajast kindlasti kinni pidada!

Infoleht nr 5

Ilmunud on selle õppeaasta viies infoleht.

Valmistu riigieksamiks Internetis!

1. veebruaril 2012 algab Infotehnoloogia Kolledžis matemaatika riigieksami ettevalmistuskursus, kus on võimalik osaleda ka e-õppevormis.

Ettevalmistuskursusel saavad osaleda nii kooliõpilased kui töötavad inimesed, kes soovivad edukalt sooritada matemaatika riigieksami.

E-õppe põhisel ettevalmistuskursusel osalemiseks on vajalik elementaarne arvuti kasutamise oskus ja juurdepääs internetiühendusega arvutile.

Kursus toimub 1. veebruar – 25. aprill 2012, kes kohapeal soovivad õppida, siis kord nädalas kolmapäeviti kell 16.00 – 17.30 toimuvad tunnid IT Kolledžis aadressil Raja 4C, Tallinn.

Lisaks tehakse kursusel tutvust ka robootikaga ning otsitakse koos vastuseid küsimustele – kuidas matemaatikat praktikas rakendada? Mis kasu on valemitest ja võrranditest ning käsitletakse matemaatika praktilist rakendamist robootika näidete abil.

Infotehnoloogia Kolledži täiendkoolituse programmijuhi Signe Ventsli sõnul võimaldab interneti põhine õpe kokku hoida transpordikulu ja aega.

Kursuse hind on 80 eurot. IT Kolledžisse riigieelarvevälisele õppekohale õppima asumisel 2012/2013 õppeaastal tagastatakse õppurile ettevalmistuskursuse tasu. Samuti tagastab maksuamet kursuse tasust 21% neile, kes esitavad koolituse tasuja (näiteks vanema) isikukoodi ja nime.

Lisainfo ja registreerimine:
Signe Ventsel
IT Kolledži täiendusõppe programmijuht
Tel 6285 833
E-post signe.ventsel@itcollege.ee
http://www.itcollege.ee/ettevalmistuskursused

Solistide konkurss “MI-NOOR 2012” toimub sügisel!

Head lauljad, lauluõpetajad ja juhendajad!

Täname teid, kes et olite nõus osalema Tallinna kesklinna koolide 2. – 12. klasside õpilaste solistide konkursil “MI-NOOR 2012″!

Kahjuks registreerus konkursile väga vähe osalejaid, mistõttu otsustasime selle edasi lükata ning korraldada teises formaadis järgmise õppeaasta sügisel, ajavahemikus 8. – 13. oktoober 2012.

Uus info koos ürituse reklaamiga edastatakse Tallinna Haridusameti vahendusel koolidele kevadel.

Tere tulemast, 62. lend!

62. lennu päev reedel, 20. jaanuaril 2012

13.30 – 14.45   lennu esindajate kohtumine kooli juhtkonnaga
14.45 – 15.00   62. lennu kogunemine, registreerimine
15.00 – 15.10   avamine, tervitused
15.10 – 15.35   üliõpilaselt õpilasele (riigieksamitest, sisseastumisest, tudengielust, küsimused-vastused) – lennu esindajad
15.35 – 16.15   erialade tutvustamine 11. ja 12. klasside õpilastele (arst-keemia-bioloogia; majandus-raamatupidamine; õigus; ehitus-füüsika; IT-matemaatika; reklaam-politoloogia-psühholoogia; keeled-kultuurid; haridus; kunst, transport-logistika)

Päeva lõpetame kell 16.15 62. lennu klassijuhataja tunniga.

Saavutused ideekonkursilt

UNICEF Eesti korraldatud ideekonkursil “Hea tegu minu kodukohas” pälvisid tunnustust paljud 10C klassi õpilased.

Ea Rist – Parima idee auhind, Samsung Smart Cameras
Rea Uudeküll – Parima idee auhind, Samsung Smart Cameras

Diplomid tunnustustvääriva idee ja märkamise eest pälvisid:

Geir Joonas Loit
Kirsi Sepp
Kreete Huik
Helen Killandi
Kristena Paalmäe
Laura Reha
Karola Minka


Palju õnne!

Konkursitööd valmisid meediaõpetuse tundide raames.

 

 

Noored saavad taas nuusutada ülikoolielu

Tallinna Ülikooli Õpilasakadeemia avas registreerumise kevadsemestri kursustele, mis võimaldavad gümnaasiumi- ja kutsekooliõpilastel langetada teadlikumat kutsevalikut.

Esmaseid teadmisi on võimalik saada näiteks praktilisest fotograafiast või Hispaania ja Itaalia kultuurist, märgib Tallinna Ülikool oma pressiteates.

Ühtekokku avab Tallinna Ülikooli Õpilasakadeemia 4. veebruaril üheksa kursust: „Filosoofia”, „Infootsing – ainult Google’ist ei piisa”, „Praktiline fotograafia”, „Kommunikatsioon: reklaam, suhtekorraldus, ajakirjandus”, „Esiaeg ja tsivilisatsioonide teke”, „Rakenduspsühholoogia”, „Sissejuhatus Hispaania ja Itaalia kultuuri ja keeltesse” ja „Huvikeemia”. Toimub ka venekeelne kursus „Käitumine kaamera ees”.

Kursuste kohta saab enam infot aadressilt www.tlu.ee/akadeemia.

Kõikide kursuste õppepäevad toimuvad nädalavahetustel, ühe kursuse semestritasu on 15-20 eurot.

Tallinna Ülikooli Õpilasakadeemia eesmärk on pakkuda teadmishimulistele gümnaasiumi- ja kutsekooliõpilastele enesetäiendamise võimalusi ja aidata kaasa õpilaste teadlikumale kutsevalikule. Õpilasakadeemia kursusi viivad läbi Tallinna Ülikooli õppejõud, samuti kaasatakse külalislektoreid vastava valdkonna spetsialistide seast. Tänaseks on Õpilasakadeemias õppinud üle 3 000 noore üle Eesti.

Lisainformatsioon:
Berit Oll
Tallinna Ülikooli Õpilasakadeemia projektijuht
telefon: 640 9369, 5560 6000
e-post: berit.oll@tlu.ee

Lastevanematele I klasside komplekteerimisest

Tallinna 21. Kooli I klasside vastuvõtukorra aluseks on Tallinna Linnavalitsuse 21.12.2011 määrus number 132.

Komplekteeritakse üks ülelinnalise vastuvõtuga inglise keele süvaõppe klass.

Info ülelinnalise komplekteerimisega inglise keele süvaõppe klassi kandideerivate laste vanematele!

Registreerimine kooliküpsuskatsetele toimub 1. veebruarist – 10. veebruarini kooli veebilehel või kantseleis tööpäevadel kell 10.00 – 14.00. Registreeru siin!

Kooliküpsuskatsed toimuvad 18. ja 19. veebruaril kell 10.00.

Õpilaskandidaatide vastuvõtmise otsusest teavitatakse lapsevanemaid veebikeskkonnas 28. veebruariks.

Õpilaskandidaadiks vastuvõtmise korral esitab lapsevanem kooli dokumendid  29. veebruarist – 6. märtsini.

26. kunstinädal – PERUU

  • Ivo Tsetõrkini fotonäitus Amazonasest – uue maja II korrusel  9.01.- 31.01.
  • Näitus Peruu ja tema naaberriikide müntidest ja paberrahadest, koostaja Joosep Heinsalu 9B – Õpilasesinduse ruumis (r. 205) 10.-13.01.
  • Näitus peruu kirjandusest koostöös Eesti Rahvusraamatukogu humanitaarteaduste saaliga – raamatukogus 10.-13.01.
  • Peruu online mälumäng avatud neljapäeva südaööni!

Nädala jooksul toimuvad meeskondlikud võistlused köieronimises ja võrkpallis – eriplaan.

Teisipäevast reedeni kell 10.00 – 10.10 kooliraadios kuuldemäng “El sol solo” (“Üksik päike”)

Esmaspäev, 9. jaanuar

1. – 3. klassid

  • Tutvustav ringkäik läbi koolimaja.
    Ringkäigu algus auditooriumis
    9.00 – 3A
    10.00 – 3B
    11.00 – 1A, 1B, 1C, 1D
    12.00 – 2A, 2B, 2C, 3C
    Liikumine korrustel eriplaani järgi, mis antakse auditooriumis saatvale õpetajale.
  • Moeshow aulas
    10.45 – 1A, 1B, 2A, 3A, 3C
    11.45 – 1C, 1D, 2B, 2C, 3B

4. – 6. klassid

  • Vihmametsade loomastikToomas Pranstibel ruumis 209 – 1,70€
    10.00 – 5A klass
  • Tutvustav ringkäik läbi koolimaja.
    Ringkäigu algus auditooriumis
    9.00 – 4A, 4C, 6B
    10.00 – 6A, 5B, 6C
    13.00 – 4B, 5A, 5C
    Liikumine korrustel eriplaani järgi, mis antakse auditooriumis saatvale õpetajale.
  • Moeshow aulas
    10.45 – 4A, 4B, 4C, 5A, 5B, 6A, 6B
    11.45 – 5C, 6C

7. – 9. klassid

  • 10.45 – Moeshow aulas
  • Praktiline töö “Ilu ahelad” – Adamson-Ericu muuseumis koos õp. K. Jänesega 2€
    10.15-11.45 – 8C tüdrukud
    12.15-13.45 – 8A tüdrukud
  • Vihmametsade loomastikToomas Pranstibel ruumis 209 1,70€
    11.00 – 9C klass
    12.00 – 7B klass
    13.00 – 8B klass

10. – 12. klassid

  • 11.45 – Moeshow aulas

Teisipäev, 10. jaanuar

1. – 3. klassid

  • Kohtumine kunstnik Piret Mildebergiga
    10.00 – 2B klass ruumis 321
    11.00 – 2A klass ruumis 214
    12.00 – 2C klass ruumis 214
    NB! Kaasa guašid, papptaldrik, kartul, 80cm pael/nöör kaelaehte jaoks.
  • 11.00 – 3A klass Torupilli raamatukogus
    Peruu muinasjutud, muistendid. Maskide valmistamine.
    Kaasa – käärid, liim, vildikad või viltpliiatsid, litrid, kullapuru, krepp-paberit, kuldseid-sädelevaid (pakendi)pabereid, umbes 20cm paela.

4. – 6. klassid

  • Peruu kultuurist – õp. Tiina Meeri auditooriumis
    8.00 – 5B, 5C, 6B
    9.00 – 5A, 6A, 6C
    13.00 – 4A, 4B, 4C

7. – 9. klassid

  • 8.00 – teemakohane mälumäng kooli kodulehel kuni neljapäeva õhtuni: Mälumäng
  • Peruu kultuurist – õp. Tiina meeri auditooriumis
    10.00 – 9A, 9B, 9C
    11.00 – 8A, 8B, 8C
    12.00 – 7A, 7B, 7C

10. – 12. klassid

  • 9:45 – Peruu ja tema naabrite paberrahade ja müntide näituse avamineJoosep Heinsalu 9B Õpilasesinduse ruumis 205
  • 14.00-14.30 – 26. kunstinädala avamine aulas
  • 14.30-15.45 – Avaloeng “Inkade kultuurist”Ricardo E. Mateo Durand, Peruu Vabariigi aukonsul Eestis aulas
  • 16.30 – töötuba kunstniku ateljeeskeraamik Urmas Puhkan 13€
    Kogunemine 16.00 koolimaja ees – 20 inimest registgreerimise alusel

Kolmapäev, 11. jaanuar

1. – 3. klassid

  • Elavad pildid Peruust aulas
    9.00 – 1C, 3B
    10.00 – 3A, 3C
    11.00 – 1A, 1B, 1D, 2A, 2B, 2C
  • 11.00 – 3B klass Torupilli raamatukogus
    Peruu muinasjutud, muistendid. Maskide valmistamine.
    Kaasa – käärid, liim, vildikad või viltpliiatsid, litrid, kullapuru, krepp-paberit, kuldseid-sädelevaid (pakendi)pabereid, umbes 20cm paela.

4. – 6. klassid

  • Elavad pildid Peruust aulas
    9.00 – 4A, 5B, 6A, 6B
    10.00 – 4C, 5A, 5C, 6C
    11.00 – 4B

7. – 9. klassid

  • Vihmametsade loomastikToomas Pranstibel auditooriumis – 1,70€
    14.00 – 7C, 8C

10. – 12. klassid

  • Elavad pildid Peruu ajaloost algklassidele aulas
    9.00
    10.00 – 10C
    11.00 – 12C
  • 9.00 – Peruu tekstiilidestAnette Vijar 12B ruumis 109 – 20 inimest registreerimise alusel
  • 10.00 – Peruu kirjandusest Lembit Liivak (TLÜ) raamatukogus – 30 õpilast registreerimise alusel
  • 14.00-15.30 – “Meeskonnamängudest Amazonase metsades”Aleksei Turovski aulas

Neljapäev, 12. jaanuar

1. – 3. klassid

  • Peruu kultuurist – õp. Tiina Meeri auditooriumis
    10.00 – 1B, 2B, 2C
    11.00 – 3B, 3A, 2A
  • 11.00 – 3C klass Torupilli raamatukogus
    Peruu muinasjutud, muistendid. Maskide valmistamine.
    Kaasa – käärid, liim, vildikad või viltpliiatsid, litrid, kullapuru, krepp-paberit, kuldseid-sädelevaid (pakendi)pabereid, umbes 20cm paela.

4. – 6. klassid

  • Osavusmängud – kehalise kasvatuse õpetajad

7. – 9. klassid

  • 8.00 – hispaania keele tund – õp. Kersti Jansen ruumis 107 – 8. ja 9. klassidest 20 inimest registreerimise alusel
  • “Matkamuljeid Peruust” – mägironija Raivo Plumer aulas
    10.00 – 7A, 7C, 9C, 9B
    12.00 – 7B, 9A, 8B, 8C, 11C
  • Vihmametsade loomastikToomas Pranstibel – 1,70€
    13.00 – 8A ruumis 209
    14.00 – 7A ruumis 208

10. – 12. klassid

  • 10.00-12.00 – töötuba kunstniku ateljeeskeraamik Urmas Puhkan 13€
    Kogunemine 9.45 koolimaja ees – 20 inimest registgreerimise alusel
  • 12.00 – hispaania keele tund – õp. Kersti Jansen ruumis 106 – 10. ja 11. klassidest 20 inimest registreerimise alusel
  • 14.00-15.30 – Ümarlaud “Kellele on kultuuri vaja”
  • 18.00 – Peruu õhtusöök “Amazonase õhtu” koos külalise Ivo Tsetõrkiniga Argentiina restoranis Pärnu mnt 37

Reede, 13. jaanuar

1. – 3. klassid

  • Mälumäng. Klassijuhatajad
    9.00

    • 2B ruumis 321
    • 3A ruumis 215
    • 3C ruumis 320

    10.00

    • 1A ruumis 113
    • 1B ruumis 114
    • 1C ruumis 115
    • 2A ruumis 319

    11.00

    • 1D ruumis 116
    • 2C ruumis 214
    • 3B ruumis 216

4. – 6. klassid

  • Mälmäng aulas – õp. Tiina Pikamäe ja Ester Barkala
    9.00 – 6. klassid
    10.00 – 4. klassid
    11.00 – 5. klassid
    Klassides moodustatakse kõikidest õpilastest 5-liikmiselised võistkonnad. Võistkonnal kaasa 20 A6 (A4 lõigatud neljaks) mõõdus paberilehte kus on kirjas klass ja võistkonna nimi.

7. – 9. klassid

  • Peruu tekstiilidestAnette Vijar 12B auditooriumis
    9.00 – 9B tüdrukud
  • Muinas-Peruu arvusüsteemidest ja matemaatilistest saavutustestRain Neemlaid 12A auditooriumis
    10.00 – 9B, 9C
  • Praktiline töö “Ilu ahelad” – Adamson-Ericu muuseumis koos õp. K. Jänesega 2€
    10.15-11.45 – 7B tüdrukud
    12.15-13.45 – 7C tüdrukud

10. – 12. klassid

  • Peruu tekstiilidestAnette Vijar 12B auditooriumis
    9.00 – 12B tüdrukud
  • Muinas-Peruu arvusüsteemidest ja matemaatilistest saavutustestRain Neemlaid 12A auditooriumis
    10.00 – 10C
    11.00 – 10A, 11A, 12C
  • 10.00-12.00 – Kokandustund Peruu koka PEPEga ruumis 007 – 15 inimest registreerimise alusel
  • 14.00 – Mälumäng aulas – õp. Tiina Meeri

Reedel kell 18.00 – Stiilipidu kõigile, Peruu kunstinädala lõpetamine

Esinevad

  • Vello Vaheri tsirkuseperekond,
  • flamenkotantsija Claudia Sevtsenko koos saateansambliga.
  • Klasside näidendid,
  • 11C klassi näidend “El sol solo”.
  • Autasustamine

Peruu kunstinädala spordivõistluste ajakava

Esmaspäev – 16.00-18.30
A ja B alagrupid
Teisipäev – 16.00-18.30
C ja D alagrupid
Kolmapäev – 14.45-17.30
E alagrupp ja Play-Off
Neljapäev – 16.00-17.30
Suur Finaal
10C-8B
7C-9B
10C-7A
11C-7C
8B-7A
11C-9B
11A-12A
10A-12C
11A-9C
10A-9A
12A-9C
12C-9A
10B-12B
12B-8C
10B-8C
+
A1-B1 (üks finaali)
C1-D1 E1-C1 E1-D1 (kaks finaali)
Köieronimine!!!
Play-Offist edasipääsenud
selgitavad võitja!

Koolivaheaja huvitegevus Tallinnas

Linnalaager algklasside õpilastele 2. – 6. jaanuaril

Tallinna kesklinnas asuv Rewilli huvikool korraldab talvevaheaja teisel nädalal algklasside õpilastele linnalaagri.

Uksed on iga päev avatud 9:00 – 17:00. Osaleda saab ka ühe päeva kaupa.
Vahvat meisterdamist ja põnevat ringikäimist jagub igaks päevaks!

Orienteeruv päevakava:
Kuni 12:00  meisterdamise aeg (paberist, puidust, savist jms)
12:00 – 12:30  lõunapaus (eine huvikoolis kohapeal)
13:00 – 15:00  külastame mõnd põnevat käsitööettevõtmist ja avastame enda ümber maailma täis üllatusi ning vahvaid tegevusi, teadmisi ja oskusi; võimalusel võtavad lapsed ka ise tegevustest osa
15:00 – 16:00  muljetame päeva tegevustest, lõpetame hommikust meisterdamist, mängime mänge, korraldame võistlusi ja puhkame enne, kui kojuminekuaeg käes.

Registreerimine laagrisse toimub Rewilli huvikooli kodulehel linnalaagri ankeedi kaudu, telefonil 56 141 969 või e-posti teel info@rewillihuvikool.ee.

Osalustasu  EUR 70,00 (sisaldab ka lõunaeinet). Osalustasult riigilt tulumaksutagastus!
NB! Võimalik osaleda ka valitud päevadel, kui vabu kohti on. Päevatasu EUR 17,00.

Täpsem info www.rewillihuvikool.ee

10C jõulusoovid

Tänuavaldus kauni jõulukontserdi eest!

Muusika avab südames kauni mustri,
erakordse ilu, mis talletub mällu…

Aitäh suurepärase jõulukontserdi eest kõikidele esinejatele, juhendajatele, korraldajatele, toetajatele!

Tänu lapsevanematele – teie lapsed on väga tublid!

 

Kooli juhtkond

Karjääripäev 9. klassidele

Kolmapäeval, 21. detsembril kell 9.00 – 13.00 toimub koolimajas 9. klasside karjääripäev.

Käsitletavad teemad:

  • karjääriplaneerimise põhitõed ja etapid
  • infootsinguoskused ja karjääriinfo allikad
  • J.Hollandi test –  testi tulemused näitavad kutsesuundumuse tüüpe
  • õpimotivatsioon

Karjääripäeva viivad läbi Tallinna ja Harjumaa Noorte Teabe- ja Nõustamiskeskuse psühholoogid ja karjäärinõustajad.

Selgusid “EESTI LAUL 2012” finalistid

Üheteistkümnest muusikaasjatundjast koosnev žürii valis 15. detsembril välja võistluse „Eesti laul 2012“ 20 poolfinalisti.

Tänavu esitati võistlusele kokku 159 lugu, mille hulgast jõudsid 20 parima hulka näiteks:

„Bye“ / Malcolm Lincoln / Robin Juhkental
„Kuula“ / Ott Lepland / Ott Lepland, Aapo Ilves
„Mina jään“ / Lenna / Mihkel Raud, Lenna Kuurmaa
„Zombi” / Orelipoiss / Jaan Pehk, Olavi Ruitlane
„The Future is Now“ / Soul Militia / Lauri Pihlap
„You’re Not Alone“ / Birgit Õigemeel / Mihkel Mattisen

Finalistide hulgas on ka meie kooli õpilased!!!

„A Little Soldier“ / Soundclear / Karl-Ander Reismann
Estitajad: Karl-Ander Reismann ja Karl-Alexander Sepp 12A klassist.

ÕNNITLEME!!

Valitud palad võistlevad kahes poolfinaalis, mis toimuvad veebruaris. Kümme parimat astub 3. märtsil üles „Eesti laul 2012“ finaalis Nokia Kontserdimajas.

4. klasside väike heategu

4. klasside tüdrukud tikkisid südamest südameid.

Meie väike heategu sai alguse kooli keldrikorruselt, kus asub tüdrukute käsitööklass.
Enne jõulukuud otsustasime tikkida kooli jõulupuule ehteid.
Tikkisime hoolega jõulusüdameid, mis tooksid kõigi südametesse rõõmu ja jõulumeeleolu.

Ilusaid pühi ja lahkeid päkapikke kõigile!
4A ja 4B klassi tüdrukud

Aitäh, juhendaja – õpetaja Renna Marjundi!

 

 

Hispaania keele õppefilm “Tallinn – 2011”

Meie kooli 11-ndate klasside õpilastel valmis hispaania keele ainekursuse ühisprojekti raames õppefilm “Tallinn – 2011”.

Õppefilm sisaldab endas dialoogi koostamist ja esitamist ning oma kodulinna tutvustamist õpitavas keeles aastal, mil Tallinnal on au olla Euroopa kultuuripealinnaks. Läbivateks teemadeks on linna ajalugu,  vaatamisväärsused, linnaruum, tee juhatamine jm.

Õppefilm on kõikidele hispaania keele huvilistele ja õppijatele aastaringselt kättesaadav ka meie kooli kodulehel õppematerjalide rubriigis .

Toiduraha jaanuaris

  • 1. – 9. klassi õpilased – tasuta.
  • 10. – 12. klassi õpilastel ja õpetajatel – 19,55 eurot (17 päeva, päevaraha 1,15 €).

Tasumine ainult pangaülekandega otse toitlustavale ettevõttele:

  • Saaja: AS Tuleleek
  • a/a: 221024028355 (Swedbank)
  • Viitenumber: 12100011
  • Selgitusse märkida: Tallinna 21. Kool, lapse nimi, klass ning kuu või päevad, mille eest tasute.

Ülekande tähtaeg on 25. detsember 2011.

Pikapäevarühma õpilased tasuvad ülekandega 19,55 eurot (1,15 eurot päev) kui söövad kõik päevad.

Vastasel korral tuleb tasuda 1,15 eurot päevas vastavalt söömise päevade arvule. Palume selgitusse ka märkida päevad, millal laps sööb.

NB! Kool algab 9. jaanuaril 2012!

NB! Ülekande tähtaeg on samuti 25. detsember!

Palume tähtajast kindlasti kinni pidada!

Teatevõistlustelt III koht

Meie kooli 3. klasside võistkond saavutas 8. detsembril kesklinnakoolide kombineeritud teatevõistlusel III koha.

Võistkonnas koosseisus olid:

3A
1.    Ann Leen Kaitsa
2.    Aphelandrea Tunder
3.    Johanna  Mikaela Henriksson

3B
1.    Oliver Nool
2.    Tuudor Palm
3.    Mia Marii Märks
4.    Alexandra Mägi

3C
1.    Rebekka Helena Pindma
2.    Kevin Wilmar Vilbiks
3.    Karl-Uljas Mölder
4.    Joonas Aguraiuja
5.    Aleksander Kuusik

Palju õnne tublidele sportlastele!
Suur tänu õpetajatele, treeneritele ja lapsevanematele suunamise ja toetuse eest!

Joonistusvõistluse “112” eripreemia

Euroopa Parlamendi Infobüroo ja ajakiri Täheke korraldasid kuuendat aastat järjest 4-12-aastaste laste kunstivõistluse, mis tänavu toimus koostöös Häirekeskusega.

Euroopa hädaabinumbriteemalisele võistlusele “112” saadeti kokku 3400 joonistust 147-st erinevast  paigast.

Koostöös teiste Euroopa Parlamendi Infobüroodega saabus töid ka Lätist, Leedust, Belgiast, Prantsusmaalt, Hispaaniast, Rumeeniast ja Šotimaalt.

Meie kooli kunstiring osales joonistusvõistlusel. Häirekeskuse eripreemia pälvis Ann Leen Kaitsa 3A klassist tööga “112 on tähtis”.

Palju õnne!

Juhendaja: õpetaja Renna Marjundi.

Lisainfo: http://www.europarl.ee/view/et/uudised/Uudised-2011/Detsember-2011/pr-2011-Detsember-01.html

Võrkpallilahingu võitsid õpetajad

6. detsembril toimus Õpilasesinduse ettepanekul koolisisene õpilaste ja õpetajate vaheline võrkpallivõistlus.

Väga tasavägisest ja emotsionaalsest mängust väljusid võitjatena õpetajad.

Õpilaste võiskonna koosseisu kuulusid:
Liis-Carolin Raud   10B
Getter Kristen Rang 10C
Kristi Pillet   10A
Kristin Raudberg   10C
Liisabet Valdoja   9B
Liisi Vibu   10B
Mari Vibu   12B
Argo Rihkrand   10A
Johannes Madis Aasmäe   12A
Joosep Heinsalu   9B
Karl-Alexander Sepp   12A
Kristjan Kangro   12A

Õpetajate au kaitsesid väljakul:
Tiina Koit
Pille Juus
Karis Remsel
Ivar Porn
Ivo Raenok
Indrek Vahtra

Võrkpallivõistluse korraldajaks oli Õpilasesinduse spordirühm.

I liiga turniir korvpallis

13. detsembril algab Tallinna 21. Kooli võimlas, Raua tn 6 Tallinna koolinoorte korvpallimeistrivõistluste I liiga turniir.

Loe edasi…

SOCKme üleriigilistes õppematerjalides

Junior Achievement Eesti uue õpilasfirma töövihiku illustratsioonid tegi meie kooli 12A klassi õpilane Airiin Kadakmaa, õpilasfirma SOCKme liige. Töövihiku joonistused kajastavad suures osas SOCKme tegevust ning meie õpilasfirma on näidetena sees ka juhendi tekstilises osas.

Õnnitleme Airiini esimese avaliku trükise puhul!

Töövihikut kasutavad majandusõppe raames kõik Eesti õpilasfirmad vähemalt viie järgneva aasta jooksul.

SOCKmed on esitletud koos teiste meie kooli edukate õpilasfirmade näidetega uues majandusõpikus ja kohe valmivas õpetaja käsiraamatus.

“VOLÜÜM 12” tulemused

3. detsembril toimus vokaalansamblite konkurss “VOLÜÜM 12“.

4. – 5. klasside arvestuses I koht ja Grande Prix meie kooli 5A klassi ansamblile “Viiendikud”, koosseisus:

Kaisa Ader
Kirke Britt Benjamin
Eglyd Marion Hirv
Triinu-Liis Kindel
Laura Maria Lukas
Cecilia-Martina Mägi
Triin Mänd
Ann Liisbel Petter
Katriin Schasmin
Lisbeth Sirvi
Laura Lorette Takel
Brita-Liis Tui

Juhendaja: õpetaja Ene Uibo


6. – 7. klasside kategoorias I koht poisteansamblile “Molekul”, koosseisus:

Oskar Peep    4A
Henry Siimon   5A
Julius Sebastian Köster   6A
Christopher Lembra   6A
Del Remi Liik   6A
Emil Marvin Mikk   6A
Jakop Tauts   6A
Ats-Anton Varustin   6A
Lars Eerik Väina   6A

Juhendaja: õpetaja Lydia Rahula


8. – 9. klasside arvestuses II koht segaansamblile, koosseisus:

Lisanna Männilaan   8A
Sten-Egert Neem   8A
Mikk Saarmann   8A
Grettel Killing   9A
Sylvia Krupp   9A
Laura Sandra Lello   9A
Kristian Muldre   9A
Mikk Mäe   9A
Kauri Sooväli   9A

Juhendaja: õpetaja Lydia Rahula

 

Gümnaasiumide arvestuses  l – III koht ansamblile, koosseisus:

Mihkel Pogga   10A
Ruudi Vinter   10A
Kadi Linda Kiisa   10B
Emma Johanna Lepasoo   11B
Sandra Siniväli   11B
Ann Kase   11C
Johannes Madis Aasmäe   12A

Juhendaja: õpetaja Kadri Mägi

Parima klaverisaatja preemia pälvis Tomi Rahula!

Õnnitleme meie kooli suurepäraseid ansamblilauljaid ja täname juhendajaid!

Õpilasleiutajate konkursilt III preemia

2011. a õpilasleiutajate riiklikul konkursil tunnistati III preemia vääriliseks meie kooli 4B klassi õpilane Markko Ladvas õpilastöö “Kuldkaart” eest. Preemiaga kaases tänukiri, 200 eurot ja kutse õpilasleiutajate laagrisse jaanuaris 2012.

 

Palju õnne!

Loe lisa konkursi kohta Koolielu portaalist!

Infoleht nr 4

Ilmunud on käesoleva õppeaasta neljas infoleht.

2. – 3. koht inglise keeles

Tallinna koolide 7. klasside õpilaste inglise keele viktoriinis, mille teema oli “London” saavutasid II – III koha meie kooli võistlejad Jaanus Villem Mihhailov 7A ja Katariina Soone 7C klassist.

Juhendaja: õpetaja Merle Teever


Palju õnne!

Koolide paremusjärjestus:

1. koht – Tallinna Inglise Kolledž
2. – 3. kohta jäid jagama Tallinna 21. Kool ja Jakob Westholmi Gümnaasium

Tervisekäitumise teabetunnid

Novembris  ja detsembris korraldab Õpilasesindus koostöös loodusteaduste ainekomisjoni ja Eesti Seksuaaltervise Liiduga 7., 9. ja 11. klasside õpilastele teabetunni HIV-nakkuse leviku ennetamise teadvustamiseks ja õpilaste teadlikkuse tõstmiseks seksuaal- ja reproduktiivtervise teemadel.

1. detsembril, ülemaailmsel AIDS-i vastu võitlemise päeval toimus 9. klasside õpilastele teadmiste kontroll võistluse vormis.

Pildialbumis: AIDS-i vastu võitlemise päev

XXI Live XI – XII klassidele

Kõik XI ja XII klasside õpilased on oodatud järjekordsele üritusele sarjast XXI Live 9. detsembril kell 15.00 auditooriumis.

Loe edasi…

KoKoKo10 tulemused

11. – 12. novembril toimus Tartus Hugo Treffneri Gümnaasiumis traditsionaalne Kolme Kooli Kokkutulek KoKoKo.

Kümne aasta jooksul on rännatud Suurest Prantsuse revolutsioonist läbi aastakümnete tänapäeva. Seekordne juubelikokkutulek käsitles XXI sajandi temaatikat.

Tallinna 21. Kooli õpilaste parimad tulemused:
I koht kirjanduse ainekonkursilt Bibi-Ann Kahk ja Hanna Lotta Mitt 11B
I koht inglise keele ainekonkursilt Tallinna 21. Kooli võistkonnale koosseisus:
Robert Männik 12B
Robin Teever 12B
Liia Pjatakova 12B
Mari Vibu 12B
I koht vene keele ainekonkursil, segavõistkonna „Simpsonid“ kooseisus Nastasja Neem 12B
II koht vene keele ainekonkursil, segavõistkonna “Ekspeliarmus” kooseisus Liia Pjatakova 12B
III koht vene keele ainekonkursil, segavõistkonna “Harry Potteri sõbrad” Lisete Velt 12C
II koht muusika ainekonkursilt Ann Kase 11C
III koht
muusika ainekonkursilt Ats Tani 11C

Lisaks igati tublidele tulemustele ainevõistlustelt,  said meie koolinoored eripreemia KoKoKo10 filmi “21.
sajandi märgid Tallinnas”
säravalt tervikliku idee ja originaalse tehnilise lahenduse eest. Filmi tegi Andre Paat 12B klassist.

 

Palju õnne osalejatele ja suur tänu juhendajatele-õpetajatele tehtud töö eest!

Aitame luua Kameruni lastel kooli-ja jõulurõõmu!

G5 teeb Kameruni lastele kooli-ja jõulurõõmu

Ettevõtmise eesmärk on aidata Bitame Lucia kooli Kamerunis, kus hetkel töötab CAPECi vahendusel vabatahtlikuna särasilmne ja hakkaja Reaalkooli vilistlane Carolin Laubre.

Cameroon Association for the Protection and Education of the Child(CAPEC) on organisatsioon, mis tegeleb laste harimisega Kamerunis. Organisatsioonil on mitu programmi. Suurim ja peamine on Bitame Lucia Primary and Nursery School, mis pakub haridust Nkolfoulou küla ümbruses elavatele lastele. Tegu on pealinna Yaoundé lähistel asuva külaga. Sihtgrupiks on eelkõige vaesete perede lapsed.

Kool ise on viieklassiline , kuid selleks, et järgneval aastal saaksid hetkel viienda klassi lapsed jätkata samas koolis haridusteed, on vaja ehitada uus klassiruum 6. klassile. Lisaks tuleks panna ka ülejäänud ruumidele põrandad maha (täna savi/muldpõrandad), mis nõuab jälle ressursse.

Meie seast sõidab detsembris Kameruni ja külastab kooli Rainer Lepik (Tallinna Reaalkooli vilistlane).
Meie peamiseks sooviks on lastele kinkida ühed korralikud jõulud. Rainer võtab kaasa isegi jõuluvana vammuse, habeme ning viib
neile ka kingid. Kinkide saamiseks toimub pakkide lunastamine. Selleks õpivad praegu juba kõik klassid jõululaule ning riime. Pakikesed võiksid sisaldada allolevas nimekirjas olevaid praktilisi esemeid ja loomulikult ka midagi magusat.

Nimekiri asjadest, mida lapse kingipakk sisaldada võiks:

  • harilik pliiats
  • sinine pastakas
  • kustukumm
  • teritaja
  • värvipliiatsid, värvilised rasvakriidid
  • guaššid või vesivärvid
  • vihik
  • midagi magusat

Asjad, mida koolil üleüldiselt vaja läheks:

  • kriit (valge ja värviline)
  • tahvlilapid/švammid (tegemist on väga karedate tahvlitega)
  • suur joonlaud tahvli jaoks
  • seinanätsud
  • jalgpall või võrkpall
  • koolikell
  • võltspuuviljad (et näidata, millised on puu/juurviljad ja mis nende nimetused on)
  • haridust edendavad mängud, graafikad, joonised (lihtsamat tüüpi õppematerjalid)

Kool on üsna väike – 140 õpilasega, kellest enamus on alla viie aasta vanused.
Vanemaid on umbes 40 õpilast, kellest keegi pole üle 12. aasta vana.

Aita luua kooli- ja jõulurõõmu ning too oma väike kingitus hiljemalt 8. detsembril Õpilasesinduse ruumi 205!

 

Gümnaasiumile esineb Marju Lauristin

Reedel, 2. detsembril kell 14.55 teeb üldhariva ettekande inimarengu aruandest gümnaasiumiõpilastele ja õpetajatele professor Marju Lauristin.

Koolitustundi aulasse on oodatud kõik õpetajad!

Palju õnne, poistekoor!

Klaipedas  24.-27. novembril toimunud XVIII rahvusvahelisel Stasys Simkuse koorikonkursil saavutasid Tallinna 21. Kooli Poiste- ja Noortekoor SATB I kategoorias (85-100 punkti) I koha ja Tallinna Poistekoor (kus enamik lauljatest on meie kooli poisid) I kategoorias I koha.

Zürii tunnustas koori intonatsioonipuhtust, suurepärast fraaside tunnetust ja vaba lavalist esitlust.

Palju õnne, head lauljad!

Aitäh, dirigendid, Lydia ja Tomi Rahula!

Teadmiste võistluse tulemused

24. novembril toimunud Tallinna koolide Teadmiste võistlustel 2011 osales 40 koolimeeskonda ja 2 külalisvõistkonda.

Meie kooli võistkond koosseisus

  • Johannes Madis Aasmäe, 12A klassi õpilane
  • Rain Neemlaid,  12A klassi õpilane
  • Ülle Suursaar, geograafiaõpetaja
  • Ave Kallas, õppealajuhataja

saavutas 7. koha ning žürii eriauhinna reaalainete valdkonnas! Väga tublid!

Palju õnne!

Koolide paremusjärjestus koos punkidega.
1. koht – Kadrioru Saksa Gümnaasium, 178p
2.-3. koht – Tallinna Prantsuse Lütseum, 171p
2.-3. koht – Tallinna Arte Gümnaasium, 171p
4.-5. koht – Tallinna Reaalkool, 165p
4.-5. koht – Tallinna Järveotsa Gümnaasium, 165p
6. koht – Audentese Erakool, 161p
7. koht – Tallinna 21. Kool, 160p

Aitäh 6C, 7B, 7C ja 9B klasside töörühmadele abi eest võistluse korraldamisel!

Eripreemia laulukonkursilt

24. novembril toimus Tallinna Sikupilli Keskkoolis Urmas Alenderile pühendatud laulukonkurss.

Konkursist võttis osa 24 lauljat erinevatest kesklinna koolidest.

Tallinna 21. Kooli esindasid Artur Tänna(11A), keda saatis Kristjan Sootalu(12B) ja Kadi Linda Kiisa(10B), keda saatis Heidi Kiisa(kooli vilistlane).

Meie kooli õpilasi juhendas õpetaja Kadri Mägi.

Kadi Linda Kiisa ja Heidi Kiisa said eripreemia “Parim muusikute kooslus”.


Palju õnne!

Konkursi laureaadiks nimetati Veronika Bulatov, Mustamäe Laste Loomingu Majast, kes sai auhinnaks salvestusaja Heini Vaikmaa stuudios.

Kodanikupäeva üritused

25. novembril kell 9.00 toimub 7. – 9. klasside õpilastele aulas pidulik kodanikupäeva üritus.
Laste õigustest ja kohustustest tuleb rääkima Eesti Vabariigi õiguskantsler hr Indrek Teder.

Kell 12.00 kohtub 10A klassi õpilastega Keit Pentus.
Head kodanikupäeva!

 

2. detsembril kell 14.55 teeb gümnaaiumile ettekande inimarengu aruandest professor Marju Lauristin.

Õpilasvahetus Tallinna Tõnismäe Reaalkooliga

Kodanikupäeval, 25. novembril  toimub traditsiooniline õpilasvahetus 21. Kooli ja Tallinna Tõnismäe Reaalkooli 10. ja 11. klasside õpilastele.

TTRK õpilased külastavad sel päeval alates kella 9.00 10A, 10C ja 11A klasside kõiki ainetunde.

Õpilasvahetuse korraldab Õpilasesindus koostöös vene keele ainekomisjoniga.

4. ja 10. koht väitlemises

MTÜ Eesti Väitlusselts õnnitleb väitlemise Eesti meistrivõistluste 1. etapil 4. koha saavutanud võistkonna liiget,
individuaalarvestuses 10. koha saavutanud Tallinna 21. Kooli 12A klassi õpilast Marcus Niint!

Ühtlasi tunnustatakse kooli väitlustegevuse eestvedajaid Elise Nikonovi (21. Kooli vilistlane) ja Ragnar Siili.

Eesti Väitlusselts tänab

19.-20. novembril toimus keskkoolide väitlemise Eesti meistrivõistluste 1. etapp teemal “Eestis tuleks erakondade rahastamise põhimõtteid muuta.” Võistlustel osales 38 võistkonda 20 gümnaasiumist Tallinnast,  Tartust, Pärnust, Kuressaarest ja teistest linnadest.

Tallinna 21. Kooli ja Gustav Adolfi Gümnaasiumi segavõistkond saavutas etapil 3. kohta.

Eesti Väitlusselts  tänab Tallinna 21. Kooli toetava suhtumise eest väitlustegevuse arendamisel!

Tallinnas tutvustati uut majandusõpikut

22. novembril tutvustati Tallinnas uut gümnaasiumidele mõeldud majandusõpikut, mis valmis koostöös Estonian Business Schooli õppejõudude ja teiste oma ala spetsialistidega.

Õpikus on kasutatud hulganisti Eesti ettevõtete näiteid, vahendas “Aktuaalne kaamera“. (lõik 12:34)

Ajakohastatud õpik põhineb rahvusvahelise õppematerjali struktuuril ja jääb koolides kasutusele järgmiseks viieks aastaks.

Võrreldes eelmise trükiga on õpikus ajakohastatud käsitlused, seisukohad ja näited ning krooni asendab euro.

Karin Koppel
ERR

Majanduskonverents Unifying differences

25. – 27. novembril toimub Eestis rahvusvaheline õpilaste
majanduskonverents Unifying differences, kuhu lisaks Eesti õpilastele
oodatakse osalejaid Lätist, Leedust, Soomest, Rootsist ja Norrast.

Konverentsi avapäev Estonian Business School ruumides (Lauteri 3) algab kell 11.00.

26. – 27. novembril jätkub konverents Tallinna 21. Koolis.

Meie koolist on konverentis korraldamise, läbi viimise ja juhtimisega
tegevuses 20 õpilast:

  1. Johanna Maria Paulson 10B   fotograaf
  2. Merylin Poks 11A
  3. Getter Leemet 11A   Amazing Books
  4. Liisi Soots 11A   Amazing Books
  5. Anete Advelk 11A   Student Network
  6. Silver Vapper 11A   Student Network
  7. Martin Tammvee 11A   Student Network
  8. Joan Kangro 11A   Student Network
  9. Johan Pajupuu 11B   ÕF Armaada, kooli tutvustaja
  10. Victoria Tääker 11A   ÕF Amazing Books
  11. Emma Johanna Lepasoo 11B   Kruis, giid, kooli tutvustaja
  12. Kertu Rohumägi 11B   DASH, giid
  13. Hanna-Lotta Mitt 11B   DASH
  14. Mari-Ann Vellerand 11B   Kruis, giid, filmitegija
  15. Ksenia Zamatajeva 12A   rühmajuht
  16. Airiin Kadakmaa 12A   rühmajuht
  17. Krsitjan Kangro 12A   konverentsi juht
  18. Artur Luhaäär 12A   konverentsi juht
  19. Madlen Hirtentreu 12C   rühmajuht
  20. Betti Nigul 12C   rühmajuht

Juhendajad õpetajad:
Epp Vodja
Ruth Kallas
Valve Iila
Henton Figueroa
Juta Hirv