Supported languages
Follow us
XXI koolist XXI sajandi haridus

XXI koolist XXI sajandi haridus

Teadusvõistlus “Rakett 69”

Info gümnaasiumiõpilastele.

Tutvu teadusvõistlussaate tingimustega ja kandideeri!

Avalduse esitamise tähtaeg on 23. september ja avasaate salvestus planeeritakse 9.-le oktoobrile (Tartus, Ahhaa keskuses).

Saate formaati on esimese hooajaga võrreldes täiustatud, ülesanded on  muutunud lihtsamaks, atraktiivsemaks, saadete üldteemad lähtuvad  senisest enam kooli õppeprogrammist.

Oluline on meeskonnatöö ja paindlikkus ning oskus töötada abimaterjalidega. Saates osalejad saavad saate teemad kätte enne salvestusi ja nii on neil võimalus salvestuste vaheajal oma teadmisi täiendada.

Esimesse saatesse ootame väga palju põnevaid noori. Võtteplatsil tagatakse osalejate toitlustus, 15 valituks osutunutele võistlussaadetes (s.t. alates teisest saatest) vajadusel ka transport ja majutus.

Kõike paremat soovides,

Rein Zobel
tegevprodutsent
50 43 003
Vesilind OÜ

Pressikonverents 4. klasside õpilastele

Teisipäeval, 13. septembril kell 14.00 toimub auditooriumis

4. klasside õpilastele pressikonverents, kus Tartu Ülikooli loodusteaduskonna
dekaan Mart Noorma tutvustab Galileo programmi.

Üksikasjalikum info Galileo programmi kohta aadressil: http://ec.europa.eu/galileo

 

Fotoülevaadet pressikonverentsist vaata meie kooli pildigaleriist!

Spordipäev 15. septembril

Palume tähelepanu pöörata ilmastikule vastavale riietusele ja jalanõudele!

Aktiivset sügisest spordi- ja liikumispäeva kõigile!

Spordipäev 15. septembril 2011

Koht: Pirita terviserajad
Kavas: Krossijooks (raja pikkus ca. 4,5 km)
Start/finiš: velodroomi taga
PS! Vaata stardi asukohta kaardil!

Ajakava

  • 9.30 – 10.-12. klassi noormehed
  • 9.45 – 10.-12. klassi neiud
  • 10.30 – 5.-6. klassi poisid
  • 10.45 – 5.-6. klassi tüdrukud
  • 11.30 – 7.-9. klassi poisid
  • 11.45 – 7.-9. klassi tüdrukud
  • 11.00 – 4. klassi matkajad koos klassijuhataja või saatjaga

NB!

  1. Raja läbimine on sel aastal teistpidi, st. alguses joostakse üle suusasilla ja ümber kloostri ning siis üle autosilla tagasi.
  2. Igal osalejal peab olema osalejakaart!
  3. Kohale saab kesklinnast bussidega 1A, 8, 34A, 38 – peatus Rummu.
  4. Soovi korral on võimalik riietuda ja pesta velodroomi ruumides (hind ühele 0,30€ – riietuskapp, 1,5€ – riietuskapp+dušš)

Osaleja meelespea

  1. Ole kindlasti kohal vähemalt 10. minutit enne oma stardiaega, toimub mass-start! Kohale jõudes tee väike soojendus!
  2. Tutvu kindlasti kaardile märgitud rajaga. Vajadusel saad abi küsida ka rajal painevatelt õpetajatelt.
  3. Liikumisel üle Pirita silla ja möödumisel Pirita kloostrist, arvesta ka teiste liiklejatega, liigud ju avalikus linnaruumis!
  4. Osalemiseks krossijooksul on Sul vajalik osalejakaart, mille pead lõpetades kohtunikele andma.
  5. Raja läbimiseks ületa Pirita jõgi kasutades ainult terviseraja silda (asub autotee silla kõrval) ja Pirita silda (asub velodroomi ja jahtklubi vahetus läheduses). Raja läbimiseks ei ole vaja kordagi ületada sõiduteed (Pirita-Kose-Kloostrimetsa ringrada).

Osalejakaardi näidis

II-III klasside spordipäev

Kooli staadionil 15. septembril 2011

Spordipäeva kava:

  1. Avamine
  2. Soojendus klassijuhataja juhendamisel
  3. Pendelteatejooks
  4. Individuaalalad
  5. Klassidevahelised pallimängud

III klassid kell 9.00-11.00

Alad: krossijooks, kaugushüpe, pallivise

Läbiviijad õpetajad: Kaja Männik, Maire Kinkar, Tiina Villmer, Tiia Ubakivi

Klassidevahelised alad: rahvastepall, pendelteatejooks

II klassid kell 11.00-12.30

Alad: lühimaajooks, kaugushüpe

Läbiviijad õpetajad: Koidu Sillang, Ulla Jõgi, Marelin Peetris

Klassidevahelised alad: rahvastepall, pendelteatejooks

I klassid

Toimub matkapäev klassijuhataja eestvedamisel.

Toredat sportimist kõigile!

Maailmameister purjelauasõidus

8. b klassi õpilane Karl-Erik Saarm saavutas Taanis Skives toimunud
maailmameistrivõistlustel Formula klassi purjelauasõidus
Pro Kids arvestuses I koha.

Palju õnne surfi maailmameistrile!

Loe lisa: http://www.ekspress.ee/news/paevauudised/elu/maailmameister-karl-erik-saarm.d?id=57351178

 

IX muusikaprojekt koos sõpruskooliga Gymnasium Corvinianum (Saksamaa)

4. – 9. septembril 2011

Muusika- ja keeleõppeprojekt seob koole alates 2003. aastast. Koolimuusika arendamine läbi ühiste kontsertide ja muusikalavastuste (“Hans ja Grete”, “Jekyll ja Hyde ning James Bond”, “Pocahontas”) ning kultuuriloo tundmaõppimine läbi õppekäikude ja õpitubade liidab Tallinna 21. Kooli ja ülikoolilinna Göttingeni lähedal asuva väikelinna Northeimi õpilasi.

Esmaspäev 5.09.

8.00 – poistekoori ja külaliste ühisproovaula
9.00 – tutvumine kooliga – giid Robin Teever 12b
10.00 – raadiosaade, külalised ainetundides 6a, 8a, 9a,10b, 11b kl. tudengid ja dirigendid õp Rahula ja Maasiku tundides
15.00-17.00 – vanalinnamäng, 5-6-liikmelised eesti-saksa segavõistkonnad

Teisipäev 6.09.

10.00 – kohtumine linnakirjutajaga – Stadtschreiberin (külalised ja 12c)
11.00 – külaliste proov aulas
13.00 – kontsert koolimajas, kuulavad 2a, 3a, 4a, 5a, 6a, 8a, 9a
15.00 – 16.30 jalgpallivõistlused (segavõistkonnad 21k + GC) staadion

Kolmapäev 7.09.

8.00-14.15 – töötoad: teater, rahvatants, kunst – kogunemine aulas. Iga töötuba kestab 90 min, osalevad majutajad ja külalised

Neljapäev 8.09.

15.00 – ühisproov koolis
16.30 – proov Mustpeade majas
18.00-19.15 tasuta kontsert linnarahvale Mustpeade majas – plakat
20.00 – projekti lõpetamine ja kokkuvõte

Tänu muusikaprojekti toetajaile!

Kooli juhtkond tänab kõiki toetajaid IX muusikaprojekti õnnestumise eest!

Aitäh peredele sõpruskooli Gymnasium Corvinianumi õpilaste majutamise eest.

Suur tänu juhendajatele-õpetajatele ja õpilastele, kelle eestvedada olid erinevad nädalategevused.

 

Tänu kõigile mõistva suhtumise ja koostöö eest!

Tegevused pildis ilmuvad meie pildialbumisse lähipäevadel.

Pikapäevarühmast

Info pikapäevarühma kohta:
Lapsevanemale -> Pikapäevarühm

Teaduskool alustab!

TÜ teaduskool soovib kõigile toredat kooliaasta algust!

Teaduskooli õppeaasta algab oktoobris – ootame kõiki huvilisi 2011/12 õa kursustest osa võtma: http://www.teaduskool.ut.ee/kursused

Kursustele registreerumine kestab kuni 20. septembrini 2011!

Sel õppeaastal on 34 kursuse seas ka kolm päris uut kursust:

  • Füüsika valdkonnas gümnaasiumile: “Kosmilisest kiirgusest tuumajaamani”
  • Matemaatika valdkonnas gümnaasiumile: “Matemaatika ülemastme kursus: arvuteooria”
  • Humanitaarvaldkonnas gümnaasiumile: “Sissejuhatus sotsiaal- ja poliitilisse filosoofiasse”

NB! Kindlasti räägi oma õpisoovist ka aineõpetaja või kooliga – koolidel on võimalik arvestada teaduskoolis õppimist oma õpilaste õppekava koostamisel valik- ja vabaainetena.

Kõigi olümpiaadihuviliste jaoks on meie veebilehel väljas 2011/2012 õa olümpiaadide ja õpilasvõistluste kalender: http://www.teaduskool.ut.ee/5891

Parimate soovidega,
TÜ teaduskool

Huviala- ja aineringid

Avatud on registreerumine huviala- ja aineringidesse:
Koolielu -> Huviala- ja aineringid -> Ringidesse registreerumine

Teadmistepäeva aktused 2011

Teadmistepäeva aktused 1. septembril 2011.

  • 8:30 – 7.-9. klassid
  • 9:30 – 4.-6. klassid
  • 10:30 – 2.-3. klassid
  • 10:30 – 12. klasside õpilased ja klassijuhatajad kogunevad auditooriumisse. Toimub 1. klassi aktuse proov. Koolimüts kaasa!
  • 12:00 – 1. klassid
  • 13:30 – 10.-12. klassid

1. klassi õpilased saavad koolimütsi aktusel, koolivesti esimesel koolipäeval.

Klassijuhatajatundide ruumid

klass aktuse aeg klassijuhataja ruum
1A 12.00 Helina Nael 113
1B 12.00 Renna Marjundi 114
1C 12.00 Merle Laasma 115
1D 12.00 Sirje Uibo 116
2A 10.30 Koidu Sillang 319
2B 10.30 Marelin Peetris 321
2C 10.30 Ulla Jõgi 214
3A 10.30 Kaja Männik 215
3B 10.30 Maire Kinkar 216
3C 10.30 Tiina Villmer 320
4A 9.30 Aili Salum 318
4B 9.30 Margit Lestsepp 217
4C 9.30 Indrek Vahtra 320
5A 9.30 Kadri Mägi 105
5B 9.30 Leelo Miilen 203
5C 9.30 Heli Raidma 321
6A 9.30 Ester Barkala 314
6B 9.30 Anu Mõttus 108
6C 9.30 Kaja Kadarik 431
7A 8.30 Riina Otsus 209
7B 8.30 Ülle Suursaar 210
7C 8.30 Tiiu Uibo 208
8A 8.30 Tiina Koit 312
8B 8.30 Anne- Ly Lään 206
8C 8.30 Külliki Kaju 107
9A 8.30 Natalia Samoilenko 313
9B 8.30 Kristiina Tiits 311
9C 8.30 Seoriin Jõgise 106
10A 13.30 Ingrid Paggi 305
10B 13.30 Epp Raag 106
10C 13.30 Tiina Meeri 109
11A 13.30 Tiia Valdmets 311
11B 13.30 Ruth Kallas 312
11C 13.30 Kristel Kiigemägi 105
12A 13.30 Eve Sildnik 310
12B 13.30 Marju Tapfer 107
12C 13.30 Merle Teever 313

 

SOCKme Euroopas 4. kohal!

Oslos toimus 4.-7. augustil Euroopa õpilasfirmade võistlus 2011, kus osales 34 riiki.

Eestit esindas meie kooli õpilasfirma SOCKme, kes kevadel tunnistati Eesti selle aasta parimaks õpilasfirmaks.

Õpilasfirma koosseisu kuulusid Airiin Kadakmaa, Kristjan Kangro, Artur Luhaäär, Carl Erik Puskar ja Karl-Alexander Sepp.

Äärmiselt pingelises konkurentsis saavutati 4. koht!

Palju, palju õnne!

Eesti meister tennises

8B klassi õpilane Hendrik Lutter tuli Eesti Noorte Meistrivõistlustel 12.-21.augustil 2011 16-aastaste poiste vanusegrupis Eesti meistriks tennise paarismängus.

Palju õnne!
http://www.tennistour.eu/et/tournament/158/grid

RoboMiku finaalvõistluselt III koht

Käesoleval kevadel, 22. märtsil toimus esmakordselt
RoboMiku üle-eestiline finaalvõistlus.

Finaalvõistluse ülesandeks oli ehitada ja programmeerida robot, mis suudaks
3-korruselisest mängumajast päästa mängukaru.

Võistlustel saavutas auhinnalise III koha Tallinna 21. Kooli, Nõmme Põhikooli ja
Inglise Kolledži võistkond Robojalg koosseisus:

Jaan Roop
Ramses Sepp
Martin Puškin
Juhendaja: Leivo Sepp

Tänu ja tunnustust jagati tublidele robootika huvilistele
Kadrioru Lossis toimunud Presidendi vastuvõtul.

Loe lisa aadressil:
http://www.robomiku.ee/?page_id=167

Eesti esindus esmakordselt lahtistel robootika meistrivõistlustel Hollandis

Juuni alguses käisid robootikahuvilised Tallinna 21. Koolist,  Nõmme Põhikoolist
ja Tartu Kivilinna Gümnaasiumist ühistiimina esimest korda Eestit esindamas
Euroopa lahtistel robootika meistrivõistlustel Hollandis.

Võistlustel osalenud 69. võistkonna seas tõi Eesti poiste kuue nädalaga valminud robot koju 24. koha.

Tartu Kivilinna Gümnaasiumi robootika õpetaja Sven Hendriksoni sõnul ehitasid roboti tema õpilased,
kaheksanda klassi poisid Martin Maidla, Gromet Spaal, Rimmo Rõõm ja Simmo Saan.

Võistlusel osalesid ka kaks Tallinna poissi, Jaan Roop Nõmme Põhikoolist ja
Ramses Sepp Tallinna 21. Koolist, kelle lahendada jäi kohapeal lisaülesanne,
projekti kirjutamine.

Loe lisa aadressil:
http://www.tartupostimees.ee/476224/pioneerid-kaisid-hollandis-maad-katsumas/