Supported languages
Follow us
XXI koolist XXI sajandi haridus

XXI koolist XXI sajandi haridus

Tänu muusikaprojekti toetajaile!

Kooli juhtkond tänab kõiki toetajaid IX muusikaprojekti õnnestumise eest!

Aitäh peredele sõpruskooli Gymnasium Corvinianumi õpilaste majutamise eest.

Suur tänu juhendajatele-õpetajatele ja õpilastele, kelle eestvedada olid erinevad nädalategevused.

 

Tänu kõigile mõistva suhtumise ja koostöö eest!

Tegevused pildis ilmuvad meie pildialbumisse lähipäevadel.

Pikapäevarühmast

Info pikapäevarühma kohta:
Lapsevanemale -> Pikapäevarühm

Teaduskool alustab!

TÜ teaduskool soovib kõigile toredat kooliaasta algust!

Teaduskooli õppeaasta algab oktoobris – ootame kõiki huvilisi 2011/12 õa kursustest osa võtma: http://www.teaduskool.ut.ee/kursused

Kursustele registreerumine kestab kuni 20. septembrini 2011!

Sel õppeaastal on 34 kursuse seas ka kolm päris uut kursust:

  • Füüsika valdkonnas gümnaasiumile: “Kosmilisest kiirgusest tuumajaamani”
  • Matemaatika valdkonnas gümnaasiumile: “Matemaatika ülemastme kursus: arvuteooria”
  • Humanitaarvaldkonnas gümnaasiumile: “Sissejuhatus sotsiaal- ja poliitilisse filosoofiasse”

NB! Kindlasti räägi oma õpisoovist ka aineõpetaja või kooliga – koolidel on võimalik arvestada teaduskoolis õppimist oma õpilaste õppekava koostamisel valik- ja vabaainetena.

Kõigi olümpiaadihuviliste jaoks on meie veebilehel väljas 2011/2012 õa olümpiaadide ja õpilasvõistluste kalender: http://www.teaduskool.ut.ee/5891

Parimate soovidega,
TÜ teaduskool

Teadmistepäeva aktused 2011

Teadmistepäeva aktused 1. septembril 2011.

  • 8:30 – 7.-9. klassid
  • 9:30 – 4.-6. klassid
  • 10:30 – 2.-3. klassid
  • 10:30 – 12. klasside õpilased ja klassijuhatajad kogunevad auditooriumisse. Toimub 1. klassi aktuse proov. Koolimüts kaasa!
  • 12:00 – 1. klassid
  • 13:30 – 10.-12. klassid

1. klassi õpilased saavad koolimütsi aktusel, koolivesti esimesel koolipäeval.

Klassijuhatajatundide ruumid

klass aktuse aeg klassijuhataja ruum
1A 12.00 Helina Nael 113
1B 12.00 Renna Marjundi 114
1C 12.00 Merle Laasma 115
1D 12.00 Sirje Uibo 116
2A 10.30 Koidu Sillang 319
2B 10.30 Marelin Peetris 321
2C 10.30 Ulla Jõgi 214
3A 10.30 Kaja Männik 215
3B 10.30 Maire Kinkar 216
3C 10.30 Tiina Villmer 320
4A 9.30 Aili Salum 318
4B 9.30 Margit Lestsepp 217
4C 9.30 Indrek Vahtra 320
5A 9.30 Kadri Mägi 105
5B 9.30 Leelo Miilen 203
5C 9.30 Heli Raidma 321
6A 9.30 Ester Barkala 314
6B 9.30 Anu Mõttus 108
6C 9.30 Kaja Kadarik 431
7A 8.30 Riina Otsus 209
7B 8.30 Ülle Suursaar 210
7C 8.30 Tiiu Uibo 208
8A 8.30 Tiina Koit 312
8B 8.30 Anne- Ly Lään 206
8C 8.30 Külliki Kaju 107
9A 8.30 Natalia Samoilenko 313
9B 8.30 Kristiina Tiits 311
9C 8.30 Seoriin Jõgise 106
10A 13.30 Ingrid Paggi 305
10B 13.30 Epp Raag 106
10C 13.30 Tiina Meeri 109
11A 13.30 Tiia Valdmets 311
11B 13.30 Ruth Kallas 312
11C 13.30 Kristel Kiigemägi 105
12A 13.30 Eve Sildnik 310
12B 13.30 Marju Tapfer 107
12C 13.30 Merle Teever 313

 

SOCKme Euroopas 4. kohal!

Oslos toimus 4.-7. augustil Euroopa õpilasfirmade võistlus 2011, kus osales 34 riiki.

Eestit esindas meie kooli õpilasfirma SOCKme, kes kevadel tunnistati Eesti selle aasta parimaks õpilasfirmaks.

Õpilasfirma koosseisu kuulusid Airiin Kadakmaa, Kristjan Kangro, Artur Luhaäär, Carl Erik Puskar ja Karl-Alexander Sepp.

Äärmiselt pingelises konkurentsis saavutati 4. koht!

Palju, palju õnne!

Eesti meister tennises

8B klassi õpilane Hendrik Lutter tuli Eesti Noorte Meistrivõistlustel 12.-21.augustil 2011 16-aastaste poiste vanusegrupis Eesti meistriks tennise paarismängus.

Palju õnne!
http://www.tennistour.eu/et/tournament/158/grid

RoboMiku finaalvõistluselt III koht

Käesoleval kevadel, 22. märtsil toimus esmakordselt
RoboMiku üle-eestiline finaalvõistlus.

Finaalvõistluse ülesandeks oli ehitada ja programmeerida robot, mis suudaks
3-korruselisest mängumajast päästa mängukaru.

Võistlustel saavutas auhinnalise III koha Tallinna 21. Kooli, Nõmme Põhikooli ja
Inglise Kolledži võistkond Robojalg koosseisus:

Jaan Roop
Ramses Sepp
Martin Puškin
Juhendaja: Leivo Sepp

Tänu ja tunnustust jagati tublidele robootika huvilistele
Kadrioru Lossis toimunud Presidendi vastuvõtul.

Loe lisa aadressil:
http://www.robomiku.ee/?page_id=167

Eesti esindus esmakordselt lahtistel robootika meistrivõistlustel Hollandis

Juuni alguses käisid robootikahuvilised Tallinna 21. Koolist,  Nõmme Põhikoolist
ja Tartu Kivilinna Gümnaasiumist ühistiimina esimest korda Eestit esindamas
Euroopa lahtistel robootika meistrivõistlustel Hollandis.

Võistlustel osalenud 69. võistkonna seas tõi Eesti poiste kuue nädalaga valminud robot koju 24. koha.

Tartu Kivilinna Gümnaasiumi robootika õpetaja Sven Hendriksoni sõnul ehitasid roboti tema õpilased,
kaheksanda klassi poisid Martin Maidla, Gromet Spaal, Rimmo Rõõm ja Simmo Saan.

Võistlusel osalesid ka kaks Tallinna poissi, Jaan Roop Nõmme Põhikoolist ja
Ramses Sepp Tallinna 21. Koolist, kelle lahendada jäi kohapeal lisaülesanne,
projekti kirjutamine.

Loe lisa aadressil:
http://www.tartupostimees.ee/476224/pioneerid-kaisid-hollandis-maad-katsumas/