Supported languages
Follow us
XXI koolist XXI sajandi haridus

XXI koolist XXI sajandi haridus

3. ja 4. koht võistluselt TV 10 Olümpiastarti

19. jaanuaril toimus Lasnamäe kergejõustikuhallis TV 10 Olümpiastarti 48. hooaja II etapp, kus osales ligi 400 võistlejat 82 koolist.

Meie kooli võistkond saavutas kahe etapi kokkuvõttes IV koha.

Liidrikohal on Rakvere Reaalgümnaasiumi ja Laupa Põhikooli/Imavere Põhikooli ühendvõistkond, kes asusid juhtima juba avaetapil.

Individuaalselt saavutas III koha teivashüppes PN vanuseklassis tulemusega 2.51 Henri Apri 5A klassist.

Palju, palju õnne!

Tänu kehalise kasvatuse õpetajatele.

1. koht Teatrimälumängus

21. jaanuaril toimunud Teatrimälumängu eelvoorus saavutas meie kooli võistkond I koha.

Võistkonda kuulusid: Heneliis Notton , Luisa Susanna Kütson, Birgit Saar 11C, Meeri Elisabeth Paltmann 11A ja Eva Maria Aru 10C klassist.

Palju, palju õnne!

Aitäh, õpetaja Ingrid Paggi.

https://tmm.ee/haridus/teatrimang

Eelvoorus võistlesid koos Tallinna 21. Kool, Jakob Westholmi Gümnaasium, Gustav Adolfi Gümnaasium,  Tallinna Prantsuse Lütseum , Tallinna Järveotsa Gümnaasium, Vanalinna Hariduskolleegium II (10. klassi teatriharu), Tallinna 32. Keskkool.

3. koht riigikohtu kaasuskonkursilt

9B klassi õpilased Jürgen Hein ja Markus Järavere esinesid edukalt Riigikohtu XIV kaasuskonkursil ning nende töö „ Üldine kasu iga hinna eest“ saavutas III koha.

Tunnustusaktus toimus 14. jaanuaril Tartu Ülikooli muuseumi valges saalis.

Palju, palju õnne!

Aitäh, õpetaja Tiina Pikamäe.

Eesti rekordid kergejõustiku meistrivõistlustelt

13. jaanuaril toimunud mitmevõistluse Eesti meistrivõistlustel kergejõustikus parandasid 8C klassi tütarlapsed Elisabeth Pihela ja Anna Maria Millend Eesti rekordeid.

Neidude U16 60m tõkkejooksus sai Anna Maria Millend kirja uut siserekordit tähistava aja 8,77 ning sama vanuseklassi kõrgushüppe siserekordiks hüppas Elisabeth Pihela 1.80.

 

Palju, palju õnne!

Tänu treenerile ja lapsevanematele.

1. koht ja Euroopa meistritiitel VEX IQ robootika võistlusklassis

12.-13. jaanuaril peeti Soomes Euroopa meistrivõistlused VEX IQ robootika võistlusklassis, VEX IQ Challenge European Open 2019.

 Meie kooli VEX IQ robootika huviringi noored Jan Kenneth Toming, Alo Virunurm ja Jasper Tenso 5B klassist ja varuvõistleja Henrik Timmerman 6D, meeskond Vr masters, võitsid I koha ja tulid Euroopa meistriks programmeerimises ja sõiduoskustes, auhind Robot Skills Champion Award (VIQC), samas edestasid nad ka vanema võistlusklassi osalejaid.

 Kooli teine meeskond Update, koosseisus Edgar Peial, Kristjan Puidet 6D ja varuvõistlejad Mirko Kupits 5B ning Marten Lee 4D klassist saavutasid 6. koha.

Noorte juhendaja, õpetaja Mart Soobik kuulutati VEX IQ robootikas Aasta õpetajaks, auhind- Volunteer of the Year (VIQC).

Palju, palju õnne!

Aitäh, õpetaja Mart Soobik, õnnitleme Sind.

 

https://www.robotevents.com/robot-competitions/vex-iq-challenge/RE-VIQC-18-7516.html

Hõbemedal neidude võrkpalliturniirilt

14. jaanuaril toimunud Tallinna koolinoorte võrkpalli meistrivõistluste finaalturniiril saavutas gümnaasiumi neidude võistkond II koha.

 

Võistkonda kuulusid:

Mailis Pajumägi 12A

Mairit Pajumägi 12A

Regina Johanson 12A

Elina Meier  12A

Alexandria Liiv 12C

Nathalie Anett Haidla 11A

Grete Raie 11C

Karmen Viinapuu 11C

Pille -Riin Raie 10C

Maria Edala 10A

Karoline Katerine Tuisk 10B

 

Palju, palju õnne!

Tänu kehalise kasvatuse õpetajatele.

 

I koht – Tallinna Humanitaargümnaasium

III koht – Lilleküla Gümnaasium

 

Turniiril osales 33 võistkonda

2. koht vene keele võistluselt

12. jaanuaril toimunud üleriigilisel vene keele kui võõrkeele võistlusel „Русский язык – это просто и легко“ 7.-8. klasside õpilastele saavutas 8B klassi õpilane Miia Helena Allsalu II koha.

 Palju, palju õnne!

Aitäh, õpetaja Alla Kirillova.

Rakett 21 avavõistlusel olid edukad rohelised

Teisipäeval, 8. jaanuaril  2019 olid TalTechis võistlustules meie kooli LTT projekti Rakett 21 osalejad – 50 õpilast 8.-12.klassidest, et luua käepärastest vahenditest lahendusi ehituse, veetehnika, robootika ning teedeehituse probleemidele.

Võistluste käigus ehitati akvedukti, mõõdeti punkte, programmeeriti roboteid, määrati taimi jpm.

Erinevalt telemängu Rakett 69 formaadist, ei olnud meie mängus väljalangejaid. Põhivõistkonnad – rohelised, sinised ja punased  – moodustati TalTechi poolt koostatud kodutööde tulemuste põhjal, ka teised jätkavad võistlust, et jõuda edaspidi favoriitide hulka.

I koha võitis roheline võistkond koosseisus:

Karita Särekannu 12A,

Elise Tuulemäe 10A,

Siim Pender 11A,

 Kaspar Saakpakk 10B,

 Anni Marie Maripuu 9C,

 Jakob Soosaar 8A ja

 Jens Martin Mikk 8D.

Finaal toimub esmapäeval, 29. aprillil. Vahepeal võtavad  õpilased mõõtu  koduste ülesannete lahendamises, et pääseda finaalis põhivõistkondadesse.

Presidendi kultuurirahastu reaalainete eripreemia pälvis Alar Pukk

Presidendi kultuurirahastu reaalainete eripreemia pälvis Alar Pukk

President Kersti Kaljulaid andis 8. jaanuaril üle presidendi kultuurirahastu reaalainete eripreemia, mille pälvis meie kooli matemaatikaõpetaja Alar Pukk ja noore haridustegelase preemia Kiusamisvaba Kooli tegevjuhile Triin Toomesaarele.

Õpetaja Alar Pukk on põhjalikult tegelenud uurimusliku õppe metoodikaga ning koostanud ja katsetanud uudse sisuga metoodilisi materjale.

Samuti on ta loonud suurel hulgal digitaalseid gümnaasiumi matemaatika õppematerjale ka teistes koolides kasutamiseks.

Palju, palju õnne!

Koolipere tänab Sind.

Tallinna XXI Kooli edust Jaapanis ilmunud raamatus

Tuntud Jaapani ärialaste raamatute kirjastus Diamond, Inc avaldas jaapani keeles raamatu „Tsumaranakunai Mirai“, mis tutvustab Eesti saavutusi erinevates eluvaldkondades, sh hariduses, millest autorite Takeshi Kojioma ja Tatsuya Hirohata arvates peaks Jaapan õppima.

Hariduse hea käekäigu näitena tutvustatakse PISA uuringute väga häid tulemusi ning Tallinna XXI Kooli edukat tegevust kaasaegse õppeasutusena kooli väärtuste elluviimisel, õppekava arendamisel ja kaasaegse ettevõtlus-robootika õppesuuna rakendamisel.

Kooli toimetamistest räägib raamatus direktor Meelis Kond, robootikaõpetust tutvustab õpetaja Rasmus Kits.

2A klassi õpilased vahetasid jõulu- ja uusaastasoove Saksamaa lastega

2A klassi õpilased meisterdasid koos klassijuhatajaga jõulukaarte, et need Saksamaale Langenhagenisse sealse Godshorni põhikooli 2. klassi õpilastele saata.

Inglise keele tundides panid lapsed kirja kõik teadmised, mida nad enda tutvustamiseks poole aasta jooksul õppinud olid ja lisasid kaardile oma head soovid.

Saksamaa laste südamlikud tervitused jõudsid 2A klassi õpilasteni 7. jaanuaril, mis on kui sümbol just algava Saksamaa kunsti- ja kultuurinädala avamiseks.

Toreda algatuse eest täname õpilasi ja juhendajaid-õpetajaid, Sirje Uibo, Helis Rõuk, Ülle-Ly Vohnja.

1. koht saalihokis

Sparta team Automaailma 2005- ja nooremate saalihokivõistkonna koosseisus saavutas

6A klassi õpilane Ander Sikk 4.- 6. jaanuaril toimunud Helsinki Floorball Cupil I koha.

Palju, palju õnne!

Tänu lapsevanematele ja treeneritele.

Kuldtoetaja tunnustus Kesk-Läänemere ühisõpilasfirmade projektis

Kool pälvis Kesk-Läänemere ühisõpilasfirmade projekti lõpuseminaril SEB Innovatsioonikeskuses Kuldtoetaja tunnustuse.

Ühisõpilasfirmade projekti käigus loodi kolmel õppeaastal pea 80 ühisõpilasfirmat Soome, Rootsi, Läti ja Eesti õpilaste vahel.

Koos arendati toodet, võeti osa innovatsioonilaagritest ning erinevate riikide laatadest, õpiti lähiriikide suhtlus- ja ärikultuuri.

Projekti õnnestumisele aitas Tallinna 21. Kool kaasa iga-aastaste rahvusvaheliste konverentside korraldamisel, nende juhtimisel ning laatade läbiviimisel, osalemisel.

Kaasatud oli ja oma panuse andsid ligi sada kooli õpilasfirmade liiget.

Projekti rahastas Interreg Central-Baltic programm Euroopa Regionaalarengufondist.

EV100 pühadetervitus

EV100 pühadetervituse vaatamiseks vajuta siia.

Lennuk nr 44 detsember 2018

Detsembris 2018 ilmus koolileht Lennuk nr 44.

3. koht linnuviktoriinil

14. detsembril toimunud ülelinnalisel linnuviktoriinil saavutas meie kooli võistkond III koha.

Võistkonda kuulusid: Anna-Britt Lubja, Anett Tamm, Eliise Marie Leetsar 10A, Enlil Sonn 10B, Karin Kuum 10C.

Palju, palju õnne!

Aitäh, õpetaja Riina Otsus

Tänu kauni jõulukontserdi eest

Jõuluaeg on imeline!

Rõõm oli kuulata meie kaunilt kõlavaid koore, ansambleid, soliste, instrumentaliste ja kammerorkestrit.

Koolipere tänab kõiki jõulukontserdil esinejaid, juhendajaid, toetajaid, korraldajaid ja lapsevanemaid.

Kaunist jõuluaega kõigile.

2. koht ja isiklik rekord kolmikhüppes

Jaak Uudmäe auhinnavõistlusel kolmikhüppes saavutas 9A klassi õpilane

David Jaanson P-15 vanuseklassis isikliku rekordiga 12.61 II koha.

Konkurentsi pakkusid Läti parimad võistlejad.

 

Palju, palju õnne!

Tänu treenerile ja lapsevanematele.

 

http://www.ekjl.ee/content/editor/files/Tulemused/2018/tul_Uudm%C3%A4e20181215.pdf

Liputoimkond osales Jaan Tõnissoni 150. aastapäeva tähistamisel

Tallinna XXI Kooli Liputoimkond osales Metsakalmistul ajakirjaniku ja riigimehe Jaan Tõnissoni mälestamisel,

kus meie Liputoimkonnal oli esmakordselt au kanda ka Kindral Johan Laidoneri Seltsi lippu.

„Hoiame Eestit ja hoiame seda Jaan Tõnissoni moel ja vaimus,“ ütles mälestuskõnes president Kersti Kaljulaid.

Eesti riigi ühe rajaja sünnist möödub tänavu 150 aastat, kuid tema matmiskoht ja surma täpsed asjaolud on teadmata,

sest ta vahistati 12. detsembril 1940.

Video ja pildigalerii Eesti Rahvusringhäälingu uudistes.

Fotod: Priit Mürk/ ERR

Haridusameti missioonipreemia 2018 sai Juta Hirv

Tallinna Haridusamet annab tänavu esimest korda välja missioonipreemia, et tunnustada inimesi, kes oma tegevusega toetavad haridusameti missiooni elluviimist. Konkursile esitati üle 30 kandidaati. Missioonipreemia said kolm teenekat haridustöötajat, nende seas meie kooli direktori asetäitja-arendusjuht Juta Hirv.

Veel omistati preemia Jaan Paasile, kauaaegsele Tallinna Lilleküla Gümnaasiumi direktorile ja Marika Leemetile, tunnustatud eripedagoogile, Tallinna Tondi Põhikooli õppejuhile.

Õnnitleme Juta Hirve kogu koolipere poolt!

Lydia Rahula pälvis Gustav Ernesaksa Fondi peapreemia

12. detsembril anti Estonia kontserdisaalis üle Gustav Ernesaksa Fondi 2018. aasta stipendiumid, kus peapreemia pälvis muusikaõpetaja ja dirigent Lydia Rahula.

Preemia andis üle dirigent ja Eesti Meestelaulu Seltsi juhatuse esimees Hirvo Surva, kes iseloomustas tänavust võitjat kui kirglikku meeste laulu edendajat,

kes on andnud olulise panuse Eesti järgmise põlvkonna noorte lauljate kasvatamisel nii dirigendi kui pikaaegse muusikaõpetajana.

Sarnaselt Gustav Ernesaksale on tema kirg ja elutöö olnud poiste laulu populariseerimine ja seeläbi uue põlvkonna meeslauljate kasvatamine.

Palju, palju õnne!

1., 2. ja 3. kohad Rävala klubi 10. kirjutamiskonkursilt

Rävala klubi 10. kirjutamiskonkursil saavutasid põhikooli õpilased väga häid tulemusi.

II kategoorias oli osalejaid 92, kus I koha saavutas Otto Gustav Kalaus, II koha Nora Uurimäe ja III koha Katarina Veltri 6B klassist.

III kategoorias osales 63 kirjutajat, kus I koha saavutas Grete Laura Kunnas ning III koha Õnneliis Pappel 9C klassist.

Äramärgitud tööd II kategoorias:

6B klassi õpilased Mirjam Root, Maria Kuusk ja Ruth Mary Onga.

III kategooria äramärgitud tööd: Ekke Julius Hellat ja Mark Mehilane 9C klassist.

Palju, palju õnne!

 

Aitäh, õpetaja Külliki Kaju

2. koht ja eripreemia noorte pianistide konkursil

5A klassi õpilane Kasper Joel Nõgene saavutas Eesti noorte pianistide konkursil

„Eesti kõla VII“ 2. koha ja eripreemia Eesti helilooja teose parima esituse eest.

Palju, palju õnne!

Tänu klaveriõpetajale ja lapsevanematele.

 

1. koht Tallinna linna 7. klasside inglise keele viktoriinil

6. detsembril toimunud ülelinnalisel 7. klasside õpilaste inglise keele viktoriinil saavutasid I koha Eva-Lota Puusepp 7B ja Jenna Jõerand 7D klassist.

Viktoriini teema oli “USA linnad (Los Angeles, San Fransisco, Seattle) – kultuur, ajalugu, geograafia, vaatamisväärsused”.

Palju, palju õnne!

Aitäh, õpetajad Ruth Kallas ja Merle Teever.

Tiibklaver Estonia 210 esitlus

Neljapäeval, 6. detsembril toimus uue tiibklaver Estonia 210 esitlus.

Direktor Meelis Kond tänas lapsevanemaid ja vilistlasi klaveriostu toetamise eest. Eriline lugupidamine ja tunnustus suurtoetajale, perekonnale Teder. Silmapaistva annetuse eest pälvisid Hillar ja Natalie Teder Aasta toetaja 2018 tiitli. Tänusõnad kuuluvad klaverivabriku omanikele, perekonnale Laul.

Härra Indrek Laul tutvustas uut klaverit – nii ehituslugu kui ka helikeelt ning demonstreeris virtuoosselt klaveri võimekust ja võimalusi.

Uuel klaveril esinesid Kasper Joel Nõgene 5A, Oskar Johann Fromm 10A, klaverisaatjana Marten Joonas Ruut 10B ja õpetaja Kadri Mägi ning solistid Kaspar Saakpakk 10B ja Maria Mathilda Teder 7A.

Hoidkem koolile tehtud väärtuslikku ja kallihinnalist kingitust!

Kodulehe pildialbumis: Tiibklaveri Estonia 210 esitlus

Tänu õpetajatele – praktikajuhendajatele

4. detsembril toimus Tallinna Ülikoolis tänuüritus, kus tunnustati ülikooli praktikantide koolipoolseid juhendajaid.

Tänukirja Üliõpilane tunnustab pälvisid Merle Kaldjärv, Heli Raidma ja Ave Arutamm mõistva, toetava ja julgustava juhendamise eest.

Tänu teile, head õpetajad!

1. koht kesklinnakoolide kombineeritud teatevõistluselt

4. detsembril toimus Kalevi Spordihallis Tallinna kesklinna koolide 5. klasside kombineeritud teatevõistlus, kus meie kooli võistkond saavutas I koha. Kokku osales 14 kooli.

Võistkonda kuulusid järgnevad õpilased:

  • Mark Alan Rämmal 5A
  • Sander Kottel 5B
  • Jan Kenneth Toming 5B
  • Lauara Lehiste 5B
  • Laura Hallik 5B
  • Joosep Jallai 5C
  • Oscar Pihela 5C
  • Pärli Karmela Parras 5C
  • Karmen Vapper 5C
  • Katarina Heinamäe 5C
  • Marta Johanna Visnapuu 5D
  • Kaspar Tomingas 5D

Palju, palju õnne!

Tänu kehalise kasvatuse õpetajatele.

Esinemine Rahvusooper Estonia videokonkursil

9A klassi õpilased Lotte Teemets, Hanna Grete Rebane, Regina Luik, Johanna Hütt, Kreete Liina Kreen ja Victoria Koppel osalesid edukalt “Rahvusooperi jõuluvideo” konkursil.

Nende video pälvis tunnustuseks meeneauhindu, kiidusõnu žüriiliikmetelt ning teatrijuht Aivar Mäelt.

Õnnitleme!

Võistkond tänab oma toetajaid.

Kooli jõudis uus tiibklaver – Estonia 210

Advendiaja alguses sai koolipere suurepärase kingituse, sest 4. detsembril jõudis kooli uhiuus tiibklaver Estonia 210, mille ostmine õnnestus tänu lastevanemate ja vilistlaste heatahtlikule toetusele.

Klaveri esitlus toimub neljapäeval, 6. detsembril kell 16.00 kooli aulas.

Põhikooli tütarlapsed valmistuvad jõuludeks

Põhikooli tütarlaste käsitöötundides valmistuvad õpilased juba usinasti jõuludeks.
Nobedate näppude tegevusena valmivad imetoredad mütsid, soojad sokid ja käpikud.

Ka mõnusat piparkoogihõngu on käsitööklassist sageli tunda.

Vaata toredaid õpilastöid kodulehe pildialbumist.

I kohad vokaalansamblite võistluselt “Volüüm 19”

2. detsembril toimunud vokaalansamblite võistlusel Volüüm 19 saavutas I koha 5A klassi ansambel  „Stepsel“.

8A klassi õpilane Rauno Mikser pälvis eripreemia väga hea klaverisaate eest.

Võidukas ansamblis laulavad:

  • Henri Apri
  • Rihard Tõru Klomann
  • Astrid Kristjankroon
  • Pauliina Kütson
  • Linda Lille
  • Hans Henrik Miikre
  • Johanna Papp
  • Thomas Hillar Teder
  • Thomas Eric Tõkke
  • Hedvig Varustin

I koha saavutas ka gümnaasiumi segaansambel, koosseisus:

  • Eliise Marie Rebane 11A
  • Meeri Elisabeth Paltmann 11A
  • Märt Tender 11A
  • Karl Markus Tarre 11A
  • Martin Poks 11A
  • Mark Alexander Ummelas 11C
  • Luisa Susanna Kütson 11C
  • Brenda Pärtel 11C
  • Moon Lokk 11C
  • Yvet Maxine Kopti 11C

Palju, palju õnne!

Aitäh, õpetajad Lydia Rahula ja Kristjan Õmblus.

Tallinna 21. Kooli võistkonnad esinesid edukalt Robotexil 2018

Robootikafestivalil Robotex toimus esmakordselt “CyberSecurity meets Robotex” võistlus põhikoolide, gümnaasiumide ja kutsekoolide kübertalentide meeskondadele.

Gümnaasiumi võistkond saavutas I koha ning koolide üldarvestuses võitis samuti meie kool I koha.

KüberPähkli koolivoorudes osales kokku 52 kooli.

Võiduka gümnaasiumi meeskonna koosseisus lahendasid 2 tunni jooksul keerukaid ülesandeid 11A klassi õpilased Karmel Justina Loog ja Karl-Kevin Köörna, Hugo Jõks 12A ja Sabina Liselle Zahharov 10C klassist.

Õpilased pidid kodeerima arvutikeelest välja sõnumi, lahti krüpteerima raamatu järgi mõistatusi, selgitama serverikapi juhtmete sasipuntrast õiged ühendused jms.

Robootikavõistlusel Robotex 2018 saavutas oma vanuserühmas I koha meeskond Update, koosseisus Edgar Peial ja Kristajan Puidet 6D ning Mirko Kupits 5B klassist.

II koha saavutas kooli 5B klassi võistkond Vr Masters, koosseisus Jasper Tenso, Jan Kenneth Toming ja Alo Virunurm ning pälvisid eriauhinna.

Üldarvestuses saavutasid robootikavõistkonnad II koha.

Palju, palju õnne!

Aitäh, õpetaja Mart Soobik ja tänu arvutiõpetajatele.

2. koht kombineeritud teatevõistlustelt

28. novembril toimus Kesklinna linnaosa koolide 3. klasside kombineeritud teatevõistlus, kus meie kooli võistkond saavutas II koha. Kokku osales 15 kooli.

Tubli võistkonna koosseis:

Christel Puhm 3D

Ciona Lapidus  3D

Rebecca Sermat 3B

Susan Sarapuu 3B

Marcella Mio Loit 3A

Bianca Põdra 3B

Kert Tomingas 3C

Meelis Jallai 3C

Hugo Tirs 3C

Samuel Kirsipuu 3A

Harris Mattias Tammai 3A

Julius Aljas 3C

Palju, palju õnne!

Tänu 3. klasside kehalise kasvatuse õpetajatele

3. koht sulgpalli meistrivõistlustelt

Koolinoorte sulgpalli meistrivõistlustel põhikoolide arvestuses saavutas meie kooli võistkond III koha.

Võistkonna koosseisus mängisid

  • Märten Ühtegi 6B
  • Kärolin Kerem 9B
  • Keith Lysandra Luigas 8D
  • Anita Väli 8A

Keith Lysandra Luigas saavutas individuaalselt II koha.

Palju, palju õnne!

Tänu kehalise kasvatuse õpetajatele.

2. koht noormeeste jalgpalli meistrivõistlustelt

28. novembril toimunud Tallinna koolinoorte jalgpalli meistrivõistlustel saavutas gümnaasiumi noormeeste võistkond II koha.

Edukas võistkonnas mängisid: Lars Markus Linnupõld, Sven Reintak, Ott- Kaarel Vään 11B, Frank Kenneth Liblikmann 11C, Mattias Männilaan 10C, Gregor Mändma, Markus Meresma, Kaspar Kurm, Taavi Christopher Tuisk 12A, Mark- Deimon Loog, Oskar Viirand, Sander Moppel 12C, Hugo Henrik Leht, Rasmus Laumets 10B, Hugo Georg Kalaus 10A,  Daniel Markus Vardja 12B.

Palju, palju õnne!

Aitäh, kehalise kasvatuse õpetajad.

Üleriigilisel ettevõtlikkuskonkursil noppis Tallinna 21. Kool neljas kategoorias esikohad

27. novembril toimus Kultuurikatlas Haridus- ja Teadusministeeriumi ettevõtlusõppe programmi Edu ja Tegu ettevõtluskonkursi auhinnagala.

Konkursi eesmärgiks oli innustada ja motiveerida õpilasi, õpetajaid ja ettevõtjaid, kes annaksid Eestile edasiliikumiseks uut hoogu ja energiat, väärtustades nii ärilist kui sotsiaalset ettevõtlikkust.

Auhinnagala kujunes Tallinna 21. Koolile erakordselt tulemuslikuks, sest viiest kategooriast neljas saavutati esikohad.

Auhinna Äritegu 2018 kategoorias saavutas I koha õpilasfirma Best Ice, kes toodab Kalevi kommidest jäätist, tiitli Aasta ettevõtlik õppur pälvis 12C klassi õpilane Merilin Priilinn-Türk, kes on ka üks õpilasfirma Best Ice eestvedajatest.

Aasta ettevõtlik õpetaja on Elbe Metsatalu ning Aasta ettevõtlusõppe mentor tiitli sai vilistlasest õpetaja Andre Hindremäe.

Konkurss oli pühendatud Eesti Vabariigi 100. sünnipäevale, kus juhtmõtteks oli: Teeme ettevõtlike tegudega Eestile kingituse.

Tulemuslik esinemine konkursil oli kingitus ka Tallinna 21. Kooli 115. aastapäevaks, samas ka kinnitus pälvitud tiitlile Euroopa ettevõtlik kool.

dav
dav

1. koht jalgpalli meistrivõistlustelt

27. novembril toimunud Tallinna koolinoorte jalgpalli meistrivõistlustel saavutas meie põhikooli poeglaste võistkond I koha.

Edukas võistkonnas mängisid:

 Markus Järavere 9B

Karl Gustav Kokka 9C

Siim Martti Kubensky 9C

Henrik Mürk 9C

Miikael Johann Raassalu 9C

Rocco Robert Shein 9C

Henrii- Daniel Ustaal 9C

Daniel Martanov 9C

Silver Rasmus Kubensky 8D

Andreas Georg Neimar 8C

Mikk Johannes Siitam 8C

Frank Valge 8C

Christopher Tamberg 8C

 

Palju, palju õnne!

Aitäh, kehalise kasvatuse õpetajad.

Edasipääs keemiaviktoriini 2. vooru

Tallinna XIX keemiaviktoriinil võistlesid tublilt Karl Väärtnõu, Maris Põdersalu 11A  ja Scarlet Voolar 12A klassist ning jõudsid teise võistlusvooru, mis toimub märtsis 2019. aastal.

Juhendaja: Lilian Kippasto

Töövarjupäev

Tallinna XXI Kooli abiturientide töövarjupäeva kokkuvõte 2018

Töövarjupäeva kõikidele abiturientidele toimub XXI Koolis juba 13. aastat ja on oodatuim karjääriplaneerimist toetav üritus koolis.

Sel aastal on enim huvi infotehnoloogiavaldkonna, insenerierialade ja majanduse ning ettevõtluse vastu, jätkuvalt soovitakse töövarjuvõimalust meditsiini – ja veterinaariavaldkonnas.

Töövarjuvõimaluse andsid abiturientidele Eesti Vabariigi peaminister hr. Jüri Ratas, riigisekretär vil! Heiki Loot, Eesti Vabariigi Riigikogu liikmed, EKRE juhatuse esimees hr Mart Helme, Tallinna peaarhitekt hr Endrik Mänd, tunnustatud moekunstnikud vil! Riina Põldroos ja Aldo Järvsoo jt. Aitäh teile!

Meeldiv koostöö jätkub kauaaegsete partneritega: Põhja – Eesti Regionaalhaigla, Tallinna Lastehaigla, Kaarli Hambakliinik, EV Välisministeerium, Swedbank, LHV, Ellex & Raidla, Sorainen, Milrem Robotics, Põhja Politseiprefektuur, Põhja – Eesti Päästekeskus, Brand Manual, Eesti Rahvusringhääling, Hilton, Ernst&Young, Tallinna lennujaam, Nordica, PÖFF, Tiina Toometi Kliinik, Tartu Observatoorium, Utilitas, ABB Grupp jt

Täname!

Suur tänu uutele  koostööpartneritele –  2018. aasta parim ettevõte Cleveron, energeetikafirma Danpower GmbH, logistikafirma DHL International GmbH, Luminor, keskkonnakorraldust teostav Hendrikson & Co, Maxi Loomakliinik, Baltic Business Management OÜ, Eesti Rakendusuuringute Keskus, spordiklubid Sparta, Mart Poomi Jalgpallikool ja Omaklubi, Tehisintellekt OÜ, Magnetic MRO ja paljud teised!

Kokku osalevad XXI Kooli töövarjupäeval koostööpartneritena 53 erinevat asutust ja ettevõtet.

XXI Kooli karjäärikoordinaator Maarika Paun

3. koht matemaatikavõistluselt Mathable

15. novembril toimunud Harjumaa IV Koolinoorte Mathable’i võistlustel saavutas 2.-3. klasside arvestuses  III koha Rebeka Tamm 2D klassist.

Palju, palju õnne!

Võistlusel osalesid ka õpilased 4., 5. ja 6. klassidest.
Iris Laidvee 2D
Rasmus Jaanson 4D
Markkus Pukk 5B
Peter William Stokes 5B
Sten Erik Rooba 6A

Aitäh, õpetajad Marju Meremäe ja Aili Salum.

 

3. koht rahvusvaheliselt judoturniirilt

11C klassi õpilane Carl-Gustav Kont saavutas Tartus 17. novembril toimunud K. Keeraku 18. Rahvusvahelisel judoturniiril

U-18 vanuseklassis -66kg III koha.

Palju, palju õnne!

Tänu treenerile ja lapsevanematele.

Tiina Tammani tänu esseekonkursi osavõtjatele

Gümnaasiumiõpilaste esseekonkursi ellukutsuja Tiina Tamman tänas meie kooli 11A ja 11B klassi tublisid arvamuslugude kirjutajaid rohkearvulise osavõtu eest konkursil.

Konkursi eesmärgiks oli julgustada iseseisvat mõtlemist, mida noortel on omajagu, ent neil tihtipeale puudub enesekindlus, et oma mõtetega välja tulla.

Tiina Tamman lisab: „Tean, kui suur ja vastutusrikas roll lasub eesti keele õpetajal õpilase kirjutama õpetamisel.“

Tänavusel konkursil oli võitjaid kolm ja nende töid saab lugeda konkursi kodulehel.

Aitäh, meie kooli arvamuslugude kirjutajad ja õpetaja Külliki Kaju.

Liputoimkond heiskas riigilipud Läti 100. aastapäeva tähistamiseks

Läti Vabariigi 100. aastapäeva tähistamiseks heiskas liputoimkond 18. novembril kooli lipuväljakul Eesti ja Läti lipud, mis on sümboolne tähelepanuavaldus sarnase ajaloolise kogemuse jagamisel lähinaabritega.

Läti 100. juubeli tähistamise pidulikkusele aitas kaasa 16. novembril folklooriansambli REVALE meeleolukas esinemine kooli aulas, kus õpiti tundma pisut läti keelt ja kultuuri.

1. koht ja võidukarikas jalgpallivõistluselt

15. novembril toimunud kesklinnakoolide 5. klasside poiste jalgpalli finaalvõistlustel saavutas meie kooli võistkond I koha ja võidukarika Poeglaste jalgpalli võitja 2018.

Võidukas meeskonnas mängisid:

Alexander Matthew Sentifolie 5a

Mark Alan Rämmal 5a

Henri Apri  5a

Holger Paulus 5b

Kaarel Tropp 5b

Oscar Pihela 5c

Joosep Jallai 5c

Mart Anga 5c

Mattias Metsma 5c

Uku Schneider 5c

Martti Rehemäe 5c

Kaspar Tomingas 5d

Gregor Kalviste 5d

 

Palju, palju õnne!

Tänu kehalise kasvatuse õpetajatele.

  

Õpilaste tööd Kullo Lastegaleriis

Kullo Lastegaleriis Tallinnas on novembri lõpuni avatud näitus “Pidu”, kus eksponeeritakse lastegalerii kunstikonkursile saadetud töid. Tallinna XXI Kooli kuuendate klasside 10 parimat õpilastööd asuvad kohe sissepääsu ees. Saime tänukirja ja kiituse tööde rõõmsa värvikasutuse ja animeerimise eest. Õpilased kujutasid jalutavaid peoloomi. Inspiratsioon tuli filmipioneerilt E. Muybridge’lt. Loomadel võib leida vihjeid kooli 115. juubelilt ja õpilaste isiklikest pidulikest hetkedest. Galeriis on järgmiste õpilaste tööd: Saara Kõva (6B), Sten Erik Rooba (6A), Marili Schmidt (6A), Mara Hütsi (6B), Nora Leinus (6A), Ülkär Gradžijeva (6D), Eva-Maria Kroon (6D), Märten Ühtegi (6B), Aat Villmann (6C), Ragnar Mart Pikkani (6D). Töid juhendas Ilmi Laur-Paist.

Näitus on avatud Kullo Lastegaleriis (Tallinna vanalinnas Kuninga 6) 30. novembrini. Oled oodatud uudistama!

Pilt näituse avamiselt.

Baltic Sea Forum toimus Poolas 5.-10. novembril

5.-10. novembril toimus Erasmus+ projektikohtumine Baltic Sea Forum – Intergartion Through Core Values Poola linnas Kartuzys, mille raames valmisid migratsiooni ning keskkonnasäästlikku tervislikku eluviisi puudutavad inglisekeelsed õppematerjalid filmide, draamasketšide ja debattidena.

Osalesid Saksamaa, Poola, Rootsi, Läti ja Eesti 14-18-aastased noored.

Meie koolist osalesid 8A klassi õpilased Anita Väli, Greta Liset Ruben, Emilia Thea Pello ja Marie Riiberg ning Villem Saar ja Robin Pass 8C klassist. Õpetajad Kadri Mägi ja Ülle-Ly Vohnja.

Projektinädala kava oli äärmiselt tihe ja õpetlik. Töötubades toimusid oma riigi kultuuri, kombestikku, ajalugu ja keelt tutvustavad esitlused.

Lisaks ekskursioonid ökofarmi, hansalinna Gdanski, kohtumised Mosambiigist Poolasse emigreerunud õpetajaga ja tuntud poola näitlejaga.

Läänemeremaadele ühise ja erineva leidmisele aitas kaasa asjaolu, et majutus on antud projekti puhul alati koos ja rahvusvahelistes tubades.

Erilist pidulikkust lisas fakt, et projektikohtumise ajal tähistas Poola Vabariik 100. aastapäeva ning Läti on seda kohe tähistamas.

Projekti tugevuseks on teemade lõiming osalevate riikide koolide ainekavades, eriti Euroopa Liidu prioriteete silmas pidades, digivahendite ja uute õppemeetodite rakendamine ning partnerlust ja motiveeritust toetavate suhete loomine nii töötubades kui argipäeva situatsioonides õpilaste ja õpetajate-juhendajate vahel.

Lisandväärtust andis inglise keele praktika, teemadega seotud ettevõtete külastused,  vaatamisväärsustega tutvumine ning kohtumised ettevõtjatega.

Projekti õnnestumisele aitas kaasa läbimõeldud tööjaotus õpetajate vahel, arvestades nende teadmisi-oskusi, võimeid, huvisid ja keeleoskust.

Ka päevakava planeerimine ning valik töötubadesse lähtus õpilaste huvidest, isikuomadustest ning nende sotsiaalsust arvestades.

Projekti kohtumist kajastas kohalik raadiojaam, osalejatele väljastatakse lisaks tunnistustele ka Europassid õpirände kinnitusena.

Meie kool on osalenud Läänemeremaade projektis juba 23. aastat.

Õpilastest projektimeeskonna tagasiside toimunule oli väga positiivne ja silmaringi avardav ning arendav!

Link

Kuldmedal vabaujumises

9. novembril toimunud Ujumise Noortesarja I etapil võitis 6D klassi õpilane Helen Jaagant 2006.a. sündinud tüdrukute 400 m vabaujumises kuldmedali, ajaga 5.12,65.

Palju, palju õnne!

Tänu treenerile ja lapsevanematele.

Kirjutamisvõistlus TUUM gümnaasiumiõpilastele

Haridus- ja Teadusministeerium kutsus gümnaasiumiõpilasi osa võtma 28.-29. septembril Vikerraadios seitsmendat korda toimuvast keelevõistlusest „ Tuum“, mida korraldavad Tartu Ülikooli eesti ja üldkeeleteaduse instituut ja  Eesti rahvusringhääling koostöös Emakeele Seltsi ja Eesti Emakeeleõpetajate Seltsiga.

Meie koolist võttis osa 30 õpilast, neist kolm: Torm Järvelill, Sabina Liselle Zahharov,  Sandra Saskia Kärmas – mahtusid 25 parema kirjutaja hulka.

Tänu tublidele kirjutajatele!

Aitäh, õpetaja Külliki Kaju.

Võistlusele laekus sel aastal kokku 105 tööd.

Žürii esimees  Tiit Hennoste Tartu Ülikoolist kiitis esimese 25 õpilase head kokkuvõtte kirjutamise oskust.

Liputoimkond heiskas lipud Poola Vabariigi 100. aastapäeva tähistamiseks

Poola Vabariigi 100. aastapäeva tähistamiseks 11. novembril heiskas liputoimkond kooli lipuväljakul Eesti ja Poola lipud.

Lipuheiskamine Soome, Leedu, Poola ja Läti 100. aastapäeva puhul on sümboolne tähelepanuavaldus sarnase ajaloolise kogemuse jagamisel lähipartneritega.

Loometöö preemia kirjutamiskonkursilt

9A klassi õpilane Hanna Grete Rebane saavutas Tartu-teemalisel kirjutamisvõistlusel VILJAKA LOOMETÖÖ PREEMIA.

Lühivormide kirjutamise konkurss toimus Tartu Laste- ja Noortekirjanduse festivali raames.

Palju, palju õnne!

Aitäh, õpetaja Leelo Valgma

Image