Supported languages
Follow us
XXI koolist XXI sajandi haridus

XXI koolist XXI sajandi haridus

Saavutused ühiskonnaõpetuse olümpiaadi piirkonnavoorust

VIII Ühiskonnaõpetuse olümpiaadi piirkonnavoorus esinesid individuaalarvestuses edukalt Gregor Pank 12C ja Karl Rudolf Kunnas 11A klassist, millega tagasid edasipääsu üleriigilisse lõppvooru.

Palju õnne ja edu!

Aitäh, õpetaja Ingrid Paggi.

Olümpiaadi lõppvoor toimub 3. märtsil Tartus.

G5 koolid tähistasid Tartu rahu 103. aastapäeva

2. veebruaril kogunesid Tallinna Reaalkooli juures asuva Vabadussõjas langenud õpilaste ja õpetajate mälestussamba juurde viie kooli – Tallinna XXI Kooli, Tallinna Reaalkooli, Tallinna Inglise Kolledži, Tallinna Prantsuse Lütseumi ja Gustav Adolfi Gümnaasiumi – õpilasesindused, liputoimkonnad ja juhtkonnad, et ühiselt tähistada Tartu rahu kui diplomaatia ja tarkuse võitu ning mälestada õpilasi ja õpetajaid, kes langesid Vabadussõjas.

Tähtpäevakõne pidas Reaalkooli direktor Ene Saar ja sõnavõtuga esines õpilasomavalitsuse president Sten Martin Kabrits.

„Kuigi täna võime me tunda ennast rõõmsalt, elades vabal maal, avaldada vabalt oma meelt, sureb praegu, ilmselt sel samal hetkel, keegi, kes peab oma rahva jaoks täpselt sama olulist sõda – nende samade väärtuste eest, mis meie jaoks on nii enesestmõistetavad – Ukraina vabadussõda,“ lausus Sten Martin Kabrits.

Vabadussõjas langenud õpilaste ja õpetajate mälestuseks helises koolikell.

Traditsiooni algatas 2012. aastal Tallinna XXI Kooli Õpilasesindus.

Pildialbumis: Tartu rahulepingu 103. aastapäeva tähistamine

I ja III koht täiskasvanute GP tennisevõistlustelt

10C klassi õpilane Anna Maria Tøttrup saavutas 27.-29. jaanuaril Pärnus toimunud Täiskasvanute GP tennisevõistlustel paarismängus I koha ja III koha üksikmängus.

Palju, palju õnne!
Tänu treenerile ja lapsevanematele.

Avatud uste päevad G5 koolides

8. veebruaril kell 16.00 – Tallinna Inglise Kolledž

9. veebruaril kell 16.00 – Tallinna XXI Kool

11. veebruaril – Tallinna Reaalkool

16. veebruaril kell 17.00 – GAG veebiülekandena (järelvaadatav)

20.-24. märtsil – Tallinna Prantsuse Lütseum

Õpilasvahetused 9. klasside õpilastele toimuvad 7.-9. veebruaril registreerimise alusel.

Algab äriideede arendamise programm STARTERtallinn

Algab kolm kuud kestev äriideede arendamise programm STARTERtallinn, kus aidatakse osalejatel moodustada meeskondi ja välja mõelda äriidee, mida nad järgnevate kuude jooksul arendada saavad.

Kui huvilisel endal ideed või meeskonda pole, siis võib huvipakkuva idee leida avaüritusel või liitudes mõne ideed omava meeskonnaga.

Lisainformatsiooni programmi kohta saab: www.startreidea.ee/STARTERtallinn

Avaüritus on 16. veebruaril kell 14.00-18.00 TalTech Tudengimajas, koolitused toimuvad üle Tallinna erinevates asukohtades (TalTech, TLÜ, EKA, EMTA, Tehnopol jt).

Avaüritusel esinevad mitmed erinevate valdkondade eksperdid, andmaks infot ja inspireerimaks huvipakkuvate ideede leidmisel. Toimub ideede genereerimine ning antakse võimalus oma idee tutvustamiseks ja meeskondade moodustamiseks. Avaürituse läbiviijaks on Ajujahist tuntud Harri Tallinn.

Rohkem informatsiooni avaürituse ja registreerimise kohta: https://www.facebook.com/events/1364906634321685
Avaüritusele registreerumise tähtaeg on 12. veebruar 2023.

Tule julgesti avaüritusele – suurepärane võimalus leida meeskonnakaaslasi ka teistest koolidest, kellega koos oma äriideed edasi arendada ja järgmist unicorni 🦄 luua. Kui ideed pole, aitame selle leida.

Ootame Sind – STARTERtallinn võib olla algus Sinu ettevõtja teel!

Suurepärased saavutused prantsuse keele olümpiaadi C-keele Tallinna piirkonnavoorust

Meie kooli õpilased esinesid väga edukalt nii põhikooli kui gümnaasiumi arvestuses prantsuse keele olümpiaadi C-keele Tallinna piirkonna voorus:

I koha saavutas Oliver Hion 12B
II koha saavutas Gerda Schotter 12A
III koha saavutas Anita Väli 12A

Edasipääsu üleriigilisse vooru tagasid ka Michelle Merlene Eek 12B, Carmen Kriitberg 12A, Annabel Ambos 12C ja Grete Laura Kunnas 12C ja põhikooli arvestuses Olivia Beilmann 9B klassist.

Palju, palju õnne ja edu üleriigilisel lõppvõistlusel!
Suur, suur tänu, õpetaja Polina Martila.

II koht ja Tallinna meistri tiitel rühmvõimlemise noorteklassis

29. jaanuaril toimusid Kalevi spordihallis Tallinna lahtised meistrivõistlused rühmvõimlemises, kus 6A klassi õpilane Viktoria Paas saavutas VK Piruett Stellarise rühmaga noorteklassis II koha ja pälvisid rühmvõimlemise noorteklassis Tallinna meistri tiitli.  

Palju, palju õnne!
Tänu treenerile ja lapsevanematele.

Aasta ettevõtliku õppuri tiitli pälvis õpilasfirma Drycycle

25. jaanuaril toimunud Haridus- ja Noorteameti ettevõtlus- ja karjääriõppe programmi „Edu ja Tegu“ tunnustuskonkursil kuulutati välja aasta parimad tegijad viies kategoorias.

Aasta ettevõtlikeks õppuriteks 2022 on Rasmus Riim, Henry Kask ja Chris-Rico Lang õpilasfirmast Drycycle.

Õpilasfirma valmistab tootmisülejääkidest keskkonnasõbralikke sadulakatteid ja väikesi jalgrattakotte ning on pälvinud ka tiitli „Parim õpilasfirma 2022“.

Noored on nüüd juba ise õpilasfirmade mentorid ja nõustajad ning loonud oma osaühingu.

Aasta ettevõtlikud õppurid said auhinnaks pääsmed sTARTUp Day ärifestivalile.

Palju, palju õnne ja edu ettevõtluses!
Suur tänu juhendajatele, õpetajad Epp Vodja ja Ander Hindremäe.

I ja III-IV koht üleriigiliselt vene keele teadmiste võistluselt

Üleriigilisel vene keele teadmiste võistlusel “Vene keel, see on huvitav ja lihtne” selle aasta teemaks oli “Hobide ja harrastuste maailmas”, saavutas vene keelt kõnelevate õpilaste rühmas I koha 120,75 punktiga võistkond koosseisus: Katarina-Marlen Fjodorov 8D, õpetaja Alla Kirillova, Linda Raska 8C ja Anna Jegorova 8A, õpetaja Klaara Sulg.

3.-4. koha 90,5 punktiga saavutas koolidevahelise segavõistkonna koosseisus 8D klassi õpilane Kaisa Tauts, õpetaja Jelizaveta Kuznetsova.

Palju, palju õnne!
Tänu vene keele õpetajatele.

2D meenutas Kreeka reisi

2D klassi õpilased tahtsid väga templeid maalida, et kunsti- ja kultuurinädala keskkonda tagasi minna – nii sündisidki õpetaja abiga toredad joonistused.

Tänu 11C klassile inspiratsiooni eest!

Eesti meister taipoksis

8C klassi õpilane Nuki Tuvi saavutas Eesti meistrivõistlustel I koha B-klassi kadettide -75 kg Muay Thai ja pälvis meistritiitli.

Palju, palju õnne!
Tänu treenerile ja lapsevanematele.

III koht tüdrukute saalijalgpalli võistluselt

24. jaanuaril toimunud Rimi koolijalka 4.-6. klasside tüdrukute saalijalgpalliturniiril saavutas meie kool III koha Tallinna Mustamäe Humanitaargümnaasiumi ja Ehte Humanitaargümnaasiumi järel.

Võistkonda kuulusid: Kertu Tomingas 5A, Nele Kristman ja Alyssia Viisma 5D, Roxann Onga ja Liisi Rooba 6A, Margarita Ringmets ja Mia Ellinor Kivisaar 6C, Friida Aavik ja Rebeka Tamm 6D.

Palju, palju õnne!
Tänu kehalise kasvatuse õpetajatele.

Rakett 21 pardale astusid ka sakslased

5. hooaega alustanud XXI Kooli loodus- ja täppisteaduste projekt Rakett 21 startis traditsiooniliselt Jäneda Koolituskeskusest, kui 6. ja 7. oktoobril Tallinna Tehnikaülikooli korraldatud töötubades inseneeria valdkonnas teadmisi täiendati. 9. klasside õpilastele ja gümnasistidele pakkusid huvi praktilised ülesanded sisekliima, energiatehnoloogia, ehituse, teedeehituse, elektroenergeetika, materjalitehnoloogia ja mehhatroonika valdkonnas.

Novembrikuus olid tehnikaülikooli auditooriumid 7.-8.klasside õpilaste päralt. Lisaks töötubadele pakkus põnevust õppekäik meie koostööpartneri juurde – kaitsejõududele roboteid valmistavasse ettevõttesse Milrem Robotics.

Sügisel külastas muusikaprojekti raames Tallinnas viibinud sõpruskool – Goethe-Gymnasium Schwerin Tallinna Tehnikaülikooli ja sai meie poolt kutse projektis osalemiseks, mis ka tänuga vastu võeti.

Tehnilise Tõlke Keskus korraldas meie 11A klassi õpilastele koolituse ning Hugo Tükson, Georg Keerig ja Kaspar Johannes Levo tõlgivad meeskondlikud ülesanded inglise keelde, et ka sõpruskooli õpilased pardale võtta.

Alates teisipäevast, 24. jaanuarist 2023, on Rakett 21 pardal ka saksa noored! Palju edu!

Meeskondlike ülesannete vahekokkuvõte

I koht 11.-12. klasside arvestuses
meeskond Igavesti kullas: Georg Keerig, Mauri Rehemäe, Kaspar Johannes Levo, Hugo Türkson 11A

I koht 9.-10. klasside arvestuses
meeskond Jalo: Jasper Tenso, Alo Virunurm, Mirko Kupits 9B

parimad 7.-8. klasside arvestuses
meeskond Kalad kuival: Triinu Valdvee, Kaisa Ollikainen, Laura Lumi Orub, Amanda Jakobson 8C

Lisaks meie koolile osalevad projektis meeskonnad Tallinna Õismäe Vene Lütseumist, Gustav Adolfi Gümnaasiumist, Kadrioru Saksa Gümnaasiumist, Viimsi Gümnaasiumist ja Tallinna Reaalkoolist.

Soovime edu Oliver Erich Kongole 12A, kes osaleb telemängus Rakett 69!

Loodus- ja täppisteaduste projekti Rakett 21 rahastab Tallinna Haridusamet.

Projekti tegemisi saab jälgida www.rakett21.ee

projektijuht: Maarika Paun, Tallinna XXI Kool
koordinaatorid: Mattias Põldaru ja Cia Helena Meldo, TalTech
koordinaator: Dirk Rönck, Goethe-Gymnasium Schwerin

I koht slaalomvõistluselt Soomes

1B klassi õpilane Hugo Piirsalu osales 21.-22. jaanuaril Soomes toimunud võistlussarjas Etelä-Suomen Puuhapark Cup 2023.

Hugo võitis esimese ES Puuhapark Cup Tampere etapi slaalomvõistluse U8 grupis ja saavutas I koha ning suurslaalomis IV koha.

Palju, palju õnne ja edu järgmistel etappidel!
Tänu treenerile ja lapsevanematele.

Tunnustus kunstikonkursilt „Rõõmustajad pimedas“

4A ja 4D klassi õpilased valmistasid 4. korrusele jõuluakna “LOOMIses märkad!”, mis pälvis tunnustuse (kommikast ja tänukiri) Eesti Kunstikoolide Liidu poolt korraldatud konkursil “Rõõmustajad pimedas”.

Palju, palju õnne!

Tänu kunstiõpetajale, Ilmi Laur-Paist.

Meie õpilaste toredaid pilte vaata Eesti Kunstikoolide Liidu kodulehelt kunstikoolid.ee või Pildialbumist.

I ja III koht Eesti sisemeistrivõistlustelt kergejõustikus

21. ja 22. jaanuaril toimunud Eesti sisemeistrivõistlustel saavutas 6A klassi õpilane Heti Hinrikus TU14 vanuserühmas 1000m jooksus III koha.

Heti koos 6D klassi õpilase Friida Aavikuga saavutasid 4x200m SK Elite Sport teatevõistkonna koosseisus I koha ja pälvisid Eesti meistritiitli.

Palju, palju õnne! Tänu treenerile ja lapsevanematele.

Kunstiringi õpilased on aktiivsed tegutsejad Linnaruumi teemakuul

Kunstiringi õpilased arutlevad õpetaja Ilmi Laur-Paisti eestvedamisel erinevatel linnaruumi teemadel, kus väga oluliseks peeti turvalisust ja taimede elurikkuse vajadust linnas.

Praktilise tööna valmis vahva komplekt linnaruumiga seotud helkuritest, mis valmisid taaskasutusena liiklusmärkide tootmisjääkidest

Roheline ja turvaline linnaruum on oluline meile kõigile!

Tallinna XXI Kool ja Goethe Instituut uuendasid koostöölepingut

18. jaanuaril toimus Saksa suursaadiku residentsis PASCH-koolide koostöölepingute pidulik allkirjastamistseremoonia.
Saksa keele õppe edendamiseks koolides pikendati Tallinna XXI Kooli ja Narva Vanalinna Riigikooli koostöölepinguid järgnevaks kolmeks aastaks.
Tänati koolide juhte, koordinaatoreid ja saksa keele õpetajaid pühendumise ning koostöö eest saksa keele õpetamisel.

PASCH-algatuse „Koolid – tulevikupartnerid“ raames toetatakse õpilasi ja õpetajaid saksa keele õppimisel-õpetamisel, osalemist erinevates koolivälistes projektides ning stipendiumprogrammides.

„Saksa keele edendamine välismaal on saksa kultuuri- ja välispoliitika keskne element, mis panustab oluliselt heade sidemete ning suhete tugevdamisse,“ ütles Saksa suursaadik Annette Klein ning tänas suurepärase töö eest Goethe Instituuti ja Saksa Välismaise Koolihariduse Keskust, mis pühenduvad saksa keele kvaliteedi hoidmisele ja parendamisele.

Koostöölepingu allkirjastamisega kinnitab Goethe Instituut mõlemale koolile, et jätkab järgmise kolme aasta jooksul täiendavat rahastamist ja toetamist.

Meie kooli õpilastel on olnud suurepärane võimalus õppida vahetusaastal, keelelaagrites ja projektitöödes ning õpetajatel keeleõppekursustel Saksamaa erinevates linnades.

Meenutades jõulunädalat 2022

Detsembrikuus säras koolimaja jõuluehteis ja 10B klass korraldas meeleoluka jõulunädala.

Nooremate klasside õpilased said osa jõuluteemalisest mälumängust ja piparkookide glasuurimise töötoast. Avatud oli maitsvaid hõrgutisi pakkuv jõulukohvik, kus asusid ka loosi- ja kirjakast.

Suursündmuseks oli jõulupidu 7.-12. klasside õpilastele, kus peaesinejateks olid Meisterjaan ja säm, kes panid rahva otsekohe tantsima. Soojenduseks esinesid meie kooli andekad muusikud. Muusikapalade vahel sai kaasa elada rooside sõjale, kus mõõtu võtsid meie kooli õpetajad ja õpilased. 

Tänu 10B klassile ja klassijuhatajale!

Pildialbumis: Meenutades jõulunädalat

I koht Eesti Noorte Karikavõistlustelt motokrossis

4C klassi õpilane Brent Saul saavutas eelmise hooaja Eesti Noorte Karikavõistlustel I koha ja Eesti meistrivõistlustel jäi jagama 4-5. kohta.

Palju, palju õnne karikavõitjale!

Tänu treenerile ja lapsevanematele.

Suurepärased saavutused Riigikohtu kaasuskonkursilt

Meie kooli 9B klassi õpilased esinesid edukalt Riigikohtu kaasuskonkursil ning pälvisid tunnustusi nii kirjalikes töödes kui ka loovtöö kategoorias.

Põhikooli kirjalike tööde arvestuses saavutasid II koha Jan Kenneth Toming ja Markkus Pukk ning III koha Kirke Arukaevu ja Monika Meier.

Põhikooli loovtööde arvestuses saavutasid I koha ja eripreemia õigushariduses digiinnovatsiooni edendamise eest Richard Anmann, Johann Sild ja Alo Virunurm.

Palju, palju õnne!

Aitäh, õpetaja Erki Fels.

Tänu klassijuhatajale, Kristiina Tiitsule.

Õpilased osalesid 13. jaanuaril toimunud tänuaktusel Riigikohtus.

Uudis Riigikohtu lehel: https://www.riigikohus.ee/et/uudiste-arhiiv/selgusid-riigikohtu-kaasuskonkursi-parimad 

Tallinna meister 600m jooksus

Tallinna Meistrivõistlustel 600 m jooksus saavutas 6A klassi õpilane Heti Hinrikus vanuseklassis TU14 I koha.

Palju, palju õnne!

Tänu treenerile ja lapsevanematele.

6C tutvus kodunduse tundides Kreeka köögiga

6C klass valmistas kodunduse tundides isuäratavat Kreeka salatit, spanakopitasid, ja tzatziki kastet.

Tänu tublidele toiduvalmistajatele!

Aitäh, õpetaja  Mereväli-Vingertšuk.

Head tulemused lingvistikaolümpiaadi piirkonnavoorust

Lingvistikaolümpiaadi piirkonnavooru tulemuste alusel on 2022/2023. õppeaasta lingvistikaolümpiaadi üleriigilisse lõppvooru kutsutud Estella Rennit 10B, õpetaja Külliki Kaju ja Orlando Merino 11C klassist, õpetaja Tuuli Reinthal.

Õnne ja edu!

Lõppvoor toimub 15.-16. aprillil 2023 Tartus.

Juhised Kreeka kunsti- ja kultuurinädalaks – Antiik-Kreeka riietus

Kreeka kunsti- ja kultuurinädala ettevalmistuse käigus valmisid riietumise juhised, kus suure panuse andis 11C klassi õpilane Ursula Anton. Pildimaterjali koondas õppematerjaliks õpetaja Tiina Meeri.

Head katsetamist!

I koht Aastalõputurniirilt jalgpallis

Eesti Jalgpalli Liidu korraldatud traditsioonilisel Aastalõputurniiril Kalevi Spordihallis tuli Naiste Meistriliigas I kohale FC Flora naiskond, kelle ridades mängib meie kooli 9C klassi õpilane Karmen Vapper, numbrimärgiga 66.

Vaata uudist Soccernet.ee lehel

Palju palju õnne!

Tänu treenerile ja lapsevanematele.