Supported languages
Follow us
XXI koolist XXI sajandi haridus

XXI koolist XXI sajandi haridus

Tallinna XXI Kooli lipp Taani kuningannale

15. juunil Vabaduse Väljakul toimunud  Eesti lipu 135. ja Taani lipu 800. aastapäevale pühendatud perepäeval osalesid neli kooli õpilasorganisatsiooni.

Riigikantselei ülesandel sisustati Eesti lipu telk, kus kajastus Eesti lipu ajatelg, mille eesti- ja inglisekeelse sisu koostas Mark Alexander Ummelas ja kujundas Kaur Vali.

Tallinna XXI Kooli Liputoimkond tutvustas lipukultuuri, heiskamise tehnikat, lipu käsitlemise ja lippude paigutamise protokolli.

Õpilasesindus ja KultuuriGild viisid läbi lastele mõeldud erinevaid töötubasid – valmistati rahvusvärvides käepaelu ja käsilippe ning mängiti õpilaste valmistatud temaatilisi lauamänge, mis valmisid veebidisaini tundides. Inspitsiendigrupp korraldas üleväljakulist lipumängu.

Eesti lipu telki külastas Tema Majesteet kuninganna Margrethe II, kellele liputoimkonna ülem Bert Palts kinkis Tallinna XXI Kooli laualipu.

 

Fotod: Aron Urb

Tallinn tunnustas hariduskonkursside võitjaid

6. juunil toimus Lillepaviljonis pidulik vastuvõtt, kus tunnustati linna hariduskonkursside võitjaid.

Tiitli Aasta õpilane 2019 pälvis 12C klassi õpilane Merilin Priilinn-Türk ning G-5 koolide koostöö eest sai kool tunnustuse Koostööprojekt 2019.

 Õnne ja tänu tehtu eest Merilinile ning koolile jätkuvat aktiivset koolidevahelist koostööd!

I koht looduse tundmise võistluselt

Traditsiooniline looduse tundmise võistlus Tallinna koolide võistkondadele toimus tänavu juba 35. korda.
Võistlejad lahendasid kümnes rajapunktis ülesandeid meie kodumere-Läänemere tundmise ja kaitse kohta.

Meie kooli 10. klasside võistkond saavutas võistlusel I koha, kogudes 86 punkti.
Võidukasse võistkonda kuulusid Anna-Britt Lubja, Anett Tamm, Lisett Sigur, Lotta-Loretta Kalmaru 10A ja Enlil Sonn 10B klassist.

Auhinnaks saadi tasuta õppereis Lahemaa rahvusparki 7. oktoobril 2019.

Koolide paremusjärjestus:
I koht – Tallinna 21. Kool
II koht – Tallinna Gustav Adolfi Gümnaasium
III koht – Tallinna Prantsuse Lütseum.

Palju, palju õnne!
Aitäh, õpetajad Riina Otsus ja Tiiu Uibo.

Kooli edukas spordiaasta

Selgunud on Tallinna Koolinoorte XXXVII Spordimängude aktiivsemad ja parimad koolid.

Põhikooliõpilaste arvestuses saavutas Tallinna 21. Kool II koha ning gümnaasiumiõpilaste arvestuses III koha.

 Üldkokkuvõttes jagunesid kohad esikolmikus vaid kolme kooli vahel – Tallinna Saksa Gümnaasium, Tallinna 21. Kool ja Tallinna Reaalkool.

Palju, palju õnne ja tänu aktiivsetele ning tulemuslikele sportlastele!

Suur, suur aitäh kehalise kasvatuse õpetajatele.

Hõbe- ja kuldmedalid ujumise finaalvõistlustelt

6C klassi õpilane Trevor Kägo saavutas ujumise Noortesarja finaalvõistlustel 3 kuld– ja ühe hõbemedali, püstitades sealjuures uue Noortesarja rekordi ning pälvides oma vanuseklassis Parima ujuja tiitli.

Palju, palju õnne!

Tänu treenerile ja lapsevanematele.

Eesti lipu 135. ja Taani lipu 800. aastapäeva tähistamine Tallinna 21. Koolis

Kuninglik Taani saatkond, Taani Lipu Selts, Eesti Lipu Selts ja Tallinna 21. Kool tähistasid üheskoos 4. juunil Eesti lipu 135. ja Taani lipu – Dannebrogi 800. aastapäeva.

Kooli liputoimkond heiskas varahommikul kooli lipuväljakul heisatud Eesti lipu kõrvale ka Taani lipu. Direktor Meelis Kond tervitas suursaadik Kristina Miskowiak Beckvardi, saatkonna nõunikku Jens Anderseni, Eesti Lipu Seltsi esimeest Trivimi Vellistet ning Taani Lipu Seltsi delegatsiooni.

Külalised tutvusid kooliga, liputoimkond tutvustas kooli lipukultuuri, traditsioone ja arenguid ning demonstreeris aulas kahe tunni vältel ülimalt põhjalikku lipu käsitsemise protokolli, rivilisi võtteid ja uuenenud elementidega vormi.

Tallinna 21. Kooli Liputoimkond, Õpilasesindus, KultuuriGild ja Inspitsiendigrupp on kaasatud ka 15. juunil toimuval Eesti ja Taani lippude aastapäevade tähistamisele pühendatud perepäeval Vabaduse väljakul.

Loodusfotokonkursi tulemused

Meie õpilased osalesid edukalt keskkonnapäeva loodusfotokonkursil. Võistelda sai kahes kategoorias ja kokku laekus konkursile 64 suurepärast fotot. Õpetajatest koosnenud žürii koosseisus Ilmi Laur-Paist, Jörgen Ivar Sikk ja Merle Kaldjärv valis sümboolselt keskkonnapäevaks tööde hulgast välja võitjad:

Fotod taimedest – Enlil Sonn 10B

Fotod loomadest – Katariina Kuusaru 9A

Lisaks võitjatele otsustas žürii premeerida veel nelja silmapaistvamat tööd. Auhinnalise koha pälvisid taimede kategoorias ka Herta Rannu 4C ja Sander Kottel 5B ning loomade kategoorias Liisi Perli 9C ja Oskar Olle Laur 6C.

Palju õnne võitjatele! Suur tänu kõikidele osavõtjatele ja loomulikult ka žüriile!

Suur tänu Rauno Arikesele 10A looduskonkursi korraldamise eest.

Võitjate autasustamine toimub õppeaasta lõpuaktusel 11. juunil. Kõiki võistlustöid saab näha elektroonilistest fotoalbumitest: pildid loomadest, taimedest 1 ja taimedest 2.

 

 

 

 

KUMU eripreemia kunstikonkursilt

Joonistusvõistluse „Laulupidu 2069“ KUMU kunstimuuseumi eripreemia 4.-6. klasside vanuse kategoorias pälvis Renek-Marken Kuusk 5A klassist. Tööd juhendas Ilmi Laur-Paist.

Joonistusvõistlusele „Laulupidu 2069“ saadeti kokku 720 joonistust. Parimatest töödest avati näitus Solarise keskuses ja see jääb avatuks kuni laulupeo lõpuni. Täpsemat infot leiab siit.

Palju, palju õnne!

Tänu kunstiõpetajale ja lapsevanematele.

Liputoimkonna X koosseis andis vande

Kooli Liputoimkond, ainult abiturientidest koosnev IX koosseis, vannutas ametisse uue, X koosseisu noored pärast mitu kuud kestnud väljaõpet.

31. mail kooli aulas toimunud pidulikul tseremoonial esitasid uued lippurid – Rauno Arike, Torm Järvelill, Rasmus Käsper, Karl-Matthias Madis, Aleksandr Popkov, Marten Joonas Ruut ja Hugo Johannes Visnapuu demonstratsioonmarsi, vandusid truudust oma kooli lipule ja igavest ustavust sini-must-valgele lipule.

Bert Palts ja Hugo Jõks lõpetavast koosseisust sidusid uutele lippuritele pidulikult liputoimkonna särbid, mis on samast riidest ning sama värvi kui kooli lippude sinine.

Direktor härra Meelis Kond tänas vanu olijaid tehtud töö eest ja soovis uutele jõudu tööle.

„Jõudu tarvis, härra direktor!“ vastas X koosseis ühest suust.

Tunnustatud õpetajad

Direktori vastuvõtul tunnustati tublisid õpilasi, kes on edukalt esinenud olümpiaadidel, aine- ja spordivõistlustel, konkurssidel ning aktiivseid koolielu edendajaid ja õpetajaid-juhendajaid.

Vastuvõtul kuulutas direktor välja ja autasustas kooli erinevate nominatsioonide võitjaid.

Tallinna XXI Kooli aasta gümnaasiumiõpetaja– Alar Pukk

Tallinna XXI Kooli aasta gümnaasiumiõpetaja– Lilian Kippasto 

Tallinna XXI Kooli aasta põhikooliõpetaja– Aili Salum

Tallinna XXI Kooli aasta põhikooliõpetaja– Rasmus Kits 

Tallinna XXI Kooliõpilaste lemmikõpetaja – Marju Tapfer

Tallinna XXI Kooli aasta klassiõpetaja– Annely Jürgens 

Tallinna XXI Kooli aasta klassiõpetaja– Koidu Sillang

Tallinna XXI Kooli aasta klassijuhataja– Mare Rõigas 

Tallinna XXI Kooli aasta klassijuhataja– Signe Hohensee 

Tallinna XXI Kooli innovaatiline õpetaja– Helle-Kai Saapar

Tallinna XXI Kooli innovaatiline õpetaja– Jörgen Ivar Sikk 

Tallinna XXI Kooli aasta noor õpetaja– Erki Fels 

Tallinna XXI Kooli aasta noor õpetaja– Ander Hindremäe

Palju tänu ja õnne kõigile!

 

 

Tunnustatud õpilased

Direktori vastuvõtul tunnustati tublisid õpilasi, kes on edukalt esinenud olümpiaadidel, ainevõistlustel, konkurssidel, aktiivseid koolielu edendajaid ning õpetajaid-juhendajaid.

Vastuvõtul kuulutas direktor välja ja autasustas kooli erinevate nominatsioonide võitjaid.

Tallinna XXI Kooli aasta tegija – Merilin Priilinn-Türk 12C

Tallinna XXI Kooli noor kultuuritegija – Hanna Grete Rebane 9A ja Heneliis Notton 11C

Tallinna XXI Kooli tegus sporditegelane– Kirke Pollisinski 12B, Elina Meier 12A, Mairit Pajumägi 12A

Palju tänu ja õnne kõigile!

I koht Tallinna Vanalinna Päevade koomiksikonkursilt

4B klassi õpilane Marleen Laumets võitis XXXVIII Tallinna Vanalinna Päevade koomiksikonkursil “See lugu juhtus 800 aastat tagasi” 4.-6. klasside arvestuses I koha.

 

Palju, palju õnne!

 

Tänu kunstiõpetajale ja lapsevanematele.

 

https://vanalinnapaevad.ee/koomiksikonkurss/

4B kohtus šoti lastekirjaniku ja jutuvestjaga

4B klass kohtus eesti keele tunni raames šoti lastekirjaniku ja jutuvestja Janis MacKayga, kes tutvustas õpilastele raamatu “Magnus Vesse ookeaniseiklus” sünnilugu. Kohal olid ka raamatu tõlkija Kati Tillemann ja kaanepildi joonistanud meie kooli 9C klassi õpilane Elise Lissel Pähkel. Kati Tillemann tutvustas, milline oli tema raamatuni jõudmise ja tõlkimise lugu ning Elise jutustas sellest, kuidas sündis raamatu kaas.

Raamat jutustab Šotimaal väikeses mereäärses linnakeses elavast poisist nimega Magnus Vesse, kes ei kuulu kohe päris kindlasti klassi populaarseimate laste hulka. Üheteistkümnenda sünnipäeva eel viskab poiss merre pudeli, milles on kiri sooviga leida endale sõber ja saada julgemaks. Ent seda, mil moel tema soovi kuulda võetakse, poleks ta küll iial osanud ette näha …

4B klass ja õpetaja Annely Jürgens tänavad Kati Tillemanni, tänu kellele selline tore kohtumine teoks sai!

Raamatu kaas: https://www.rahvaraamat.ee/p/magnus-vesse-ookeaniseiklus/1238835/et?isbn=9789949673155

Raamatut on võimalik osta Kati Tillemannilt omahinnaga – 10 eurot.
Mõnusat lugemiselamust suvevaheajaks!

Sportlik taaskohtumine sõpruskooliga Helsingist

Tallinna 21. Kool ja Vuosaare Gümnaasium on olnud juba aastaid sõpruskoolid ning head koostööpartnerid.

Kogemusi on vahetatud õpilasesinduste vahel ning mõõtu võetud spordis.

27. mail külastas Vuosaare Gümnaasiumi direktor, kehalise kasvatused õpetajad ja jalgpallitiim meie kooli ning peagi algas staadionil tuline koolidevaheline jalgpallimatš.

21. Kooli võistkond mängis tulemuslikku meeskonnamängu, oldi kiired ja osavad ning võit jäi seekord koju väravatega 9:5.

Kokkuvõttes võitis siiski sõprus ja sport!

Karate II ja III koht

2018/2019 Eesti karate liigas saavutas 7C õpilane Ivar Niine U14 poiste katas III koha ja U14 +52 kg poiste kumites II koha.

Palju õnne ja tänu treenerile ning lapsevanematele.

5. koht iluvõimlemise Euroopa Meistrivõistlustelt

Eesti iluvõimlemise rühmkava juuniorkoondis saavutas Bakuus toimunud Euroopa Meistrivõistlustel V koha.
Võistlustel osalesid 20 riigi rahvuskoondised ja Eesti juunioride tulemus on läbi aegade parim rahvusvaheline saavutus.

Rühma kuulub 8C klassi õpilane Natali Vei (VK Piruett/Tallinna Spordikool).

Link finaalkatsele: https://www.youtube.com/watch?v=67BVcE-W6d0

Juulis võistleb koondis Moskvas juunioride maailmameistrivõistlustel.

Palju õnne ja tänu treenerile ning lapsevanematele.

1., 2. ja 3. kohad kesklinna koolide kergejõustiku meistrivõistlustelt

Kesklinna koolide 3.-7. klasside kergejõustiku meistrivõistlusel saavutasid meie kooli õpilased suurepäraseid tulemusi.

4. klasside tüdrukute 60 m jooks II koht Jasmine Shein 4B ajaga 9,22.
4. klasside poiste kaugushüppes III koht Rasmus Jaanson 4D tulemusega 4.19 m.
Kokkuvõttes saavutasid 4. klasside õpilased võistkondlikult II koha.

5. klasside tüdrukute kaugushüppes III koht Kirke Arukaev 5B tulemusega 4.02 m.
5. klasside poiste kaugushüppes II koht Henri Apri 5A tulemusega 4.67 m.
5. klassi poiste 600 m jooks I koht Henri Apri 5A ajaga 1.51,81, II koht Oscar Pihela ajaga 1.57,07.
Kokkuvõttes saavutasid 5. klasside õpilased võistkondlikult IV koha.

5. klasside pendelteatejooks saavutati III koht. Võistkonda kuulusid: Natalie Solana Lond 5A, Adriana Riisna 5A, Kirke Arukaev 5B, Laura Lehiste 5B, Maris Issak5C , Oscar Pihela 5C, Joosep Jallai 5C, Sander Kottel 5B, Henri Apri 5A ja Kaspar Tomingas 5D.

6.-7. klasside tüdrukute kaugushüppes III koht Emma Viktoria Millend 6D tulemusega 4.72 m.
6.-7. klasside tüdrukute palliviskes I koht Hanka Maiste 6B tulemusega 39,5 m.
6.-7.klasside tüdrukute 600 m jooksus II koht Liisa Helena Rei 7A ajaga 1.54,33.
Kokkuvõttes 6.-7. klasside tüdrukute arvestuses I koht.

6.-7. klasside poiste kaugushüppes III koht Robert Rannala 7D tulemusega 5.38 m.
Kokkuvõttes 6.-7. klasside poiste arvestuses IV koht.

Palju, palju õnne!

Aitäh, kehalise kasvatuse õpetajad

Olümpiaadide võitjate autasustamine Lillepaviljonis 28. mail

Olümpiaadide Tallinna piirkonnavoorude võitjate ja üleriigilistel olümpiaadidel edukalt osalenud õpilaste ja nende juhendajate – õpetajate autasustamine toimub teisipäeval, 28. mail 2019 algusega kell 14.00 Lillepaviljonis.

Meie koolist on kutsutud autasustamisele 12C klassi õpilane Bibiana Aarma, kes võitis I koha kunstiolümpiaadi piirkonnavoorus ning saavutas üleriigilises voorus II koha.

Triine Elise Metsla 10B klassist, kes saavutas III koha vene keele piirkonnavoorus ning 7B klassi õpilased Anette Kipso, TimMattias Juksaar, Eva-Lota Puusepp, Magnus Paavel ja Jako Julius Schmid, kes saavutasid õpioskuste võistlusel II koha.

Autasustamisele on palutud õpetajad Tiina Meeri, Irina Kotovitš, Ruth Kallas, Maarika Paun ja prantsuse keele olümpiaadi komisjoni esimees Merilyn Meristo.

 Palju, palju õnne!

I koht tantsuvõistluselt

6C klassi õpilane Milana Rosanna Maasik saavutas Soomes toimunud tantsuvõistlusel Rising Star kategoorias 10 tantsu Juunior 2 vanuseklassis I koha.
Milana Rosanna esindab üht rahvusvahelist tantsupaari, kelle partner on Helsingist.

Palju, palju õnne!

Tänu treenerile ja lapsevanematele.

Tublide kirjutajate tunnustamine

Kokku oli Draamateatri arvustuste konkursil 33 osalejat, välja anti neli preemiat ja meie õpilased said neist kaks: ühe Luisa Susanna Kütson ning teise Heneliis Notton, 11C klassist.

18. mail kuulutati Eesti Lastekirjanduse Keskuses Sten Roosi 27. muinasjutuvõistluse tulemused. 

Võistlusele saadeti 273 tööd. Kirjandusvõistluse eesmärk on äratada lastes huvi omaloomingu vastu, parandada nende emakeelset väljendusoskust ning arendada loovust.

Ann ja Ants Roos, kes on muinasjutuvõistluse algatajad, andsid välja 3 preemiat:

II koha sai 6.b klassi õpilane Gregori Markus Rosimannus looga ” Kuidas Hundi ja Jänese sõprus otsa sai”

Ajakirja Hea Laps auhinna sai 6.c klassi õpilane Rasmus Erich Varunov looga ” Postkasti elu”

Palju õnne!

Vastuvõtule on kutsutud õpilased koos eesti keele õpetajatega, aitäh, Külliki Kaju ja Leelo Valgma.

I koht pendelteatejooksus

Meie kooli 3. klasside võistkond saavutas kesklinna linnaosa koolide kergejõustiku- ja pendelteatejooksu võistlustel pendelteatejooksus I koha.

Võistkonnas jooksid:
Harris Mattias Tammai 3A, Rebecca Sermat 3B, Susan Sarapuu 3B, Jakob Mikkin 3B, Hugo Tirs 3C, Meelis Jallai 3C, Hanna Sääs 3C, Laura Liisa Nirk 3C, Kirke Eliis Kask 3C ja Hugo Haavapuu 3D klassist.

Lisaks saavutasid õpilased tublisid kohti ka individuaalaladel.

Rebecca Sermat 3B – II koht tüdrukute 600 m jooksus;

Hugo Haavapuu 3D – II koht poiste kaugushüppes,

Meelis Tammai 3C – III koht poiste palliviskes.

 

Palju, palju õnne!

Aitäh, 3. klasside kehalise kasvatuse õpetajad.

 

Koolinoorte kingitus lasteaiale

Kooli viienda kuni seitsmenda klassi õpilased osalesid käsitöös ja tehnoloogias Eesti Tööõpetuse Seltsi korraldatud projektis “Tegelustahvel lasteaiale”. Töö käigus valmis kaheksa põnevat tegelustahvlit, mis mais Tallinna lasteaia lastele üle antakse.

Õpilased käsitöös said kogemusi kuidas õmmelda lukku, trukke, krõpse ja muud vajalikku, et lasteaia laps saaks jope avamist harjutada. Õpilased tehnoloogias kinnitasid tahvlile linke, haake, valgusteid, lüliteid.

Tööd juhendasid Mart Soobik ja Ilmi Laur-Paist.

II koht liiklusvõistlusel Liiklustark 2019

15. mail toimunud ülelinnalisel liiklusvõistlusel LIIKLUSTARK 2019 saavutas 2B klassi võistkond II koha.

Tublilt võistlesid Mattias Joosep Tammaru,  Johannes Tubala, Kirke Vapper ja Marie Matilda Viil.

Palju, palju õnne!

Aitäh, õpetaja Marelin Peetris

 

III koht Euroopa Liidu teemalisel kahoodivõistlusel

Euroopa Parlamendi Büroo Eestis kutsus kõiki koolinoori vanuses 14 – 19 osalema Euroopa Liidu teemalisel teadmistevõistlustel.

Võistlustel said osaleda 4-6 liikmelised koolinoorte tiimid üle kogu Eesti.

Iga tiim pidi grupitööna koostama ühe Euroopa Liidu teemalise küsimustiku, mis puudutas valdkondi – haridus, noored, reisimine, keeled, ajalugu, ühiskond.

Esimese vooru võistlustööd tuli esitada aprillikuu lõpuks, millest žürii valis lõppvõistlusele kõige leidlikumad ja huvipakkuvamad küsimustikud.

13. mail toimus Euroopa Liidu Maja infokeskuses finaalvõistlus, kus tuli vastata 150-le EL-i puudutavale küsimusele, kus meie kooli 9A klassi võistkond saavutas III koha.

Tunnustatud ja autasustatud tiimi kuulusid Katariina Kuusaru, Mia Matlida Tammekun, Karoliina Josefiine Killandi, Lotta Lizbeth Hirv ja Claudia Pihlak.

 

Palju, palju õnne!

 

Aitäh noorte innustamise ja juhendamise eest, õpetaja Tiina Pikamäe.

III koht Eesti õpilasfirmade finaalvõistluselt 2019

8.-9. mail toimunud võistlusel „Eesti parim õpilasfirma 2019“ saavutas ÕF Glaze III koha, kes toodab uudsete maitsetega käsitöökohukesi.

Võistlus toimus neljas voorus: aruanne – mille põhjal valiti õpilasfirma finaali, stendivoor, lavaesinemine ja vestlus žüriiga.

Õpilasfirmas töötasid tulemuslikult ja esinesid võistluspäevadel suurepäraselt
Anett Victoria Varunov 11B
Mia Emilie Valtenberg 11A
Martin Petuhhov 11C
Ott-Kaarel Vään 11B

Palju, palju õnne!

Aitäh, õpetajad Epp Vodja ja Ander Hindremäe.

II koht üleriigiliselt kunstiolümpiaadilt

12C klassi õpilane Bibiana Aarma saavutas üleriigilisel kunstiolümpiaadil II koha ja tunnustuse Parim teooriatundja.

Palju, palju õnne!

Aitäh, õpetaja Tiina Meeri

Robootikatiimi kogemusterikas ja edukas võistlus Ameerikas

Kooli robootika meeskond Update osales 28.-30. aprillil Ameerikas, Louisvilles, maailmameistrivõistlustel VEX Robotics Worlds 2019, VEX IQ robootikas.

Võistkonnal läks väga hästi ja neid tunnustati ihaldatud auhinnaga Elementary School Excellence Award (VIQC), mis väljendab eeskätt kõrget taset programmeerimises ja roboti ehitamises ning võistluskultuuris.

Edukasse meeskonda kuulusid Alo Virunurm, Jasper Tenso 5B, Kristjan Puidet ja Edgar Peial 6D.

Palju, palju õnne ja edasist edu!

Aitäh, õpetaja Mart Soobik.

Tänu lapsevanematele ja toetajatele ning pöidlahoidjatele.

RAKETT 21 finaalvõistlus

Esmaspäeval, 29, aprillil toimus XXI Kooli  ja Tallinna Tehnikaülikooli koostöös läbi viidud loodus- ja täppisteaduste projekti RAKETT 21 finaalvõistlus, mis lõppes järgmiste tulemustega:

ESIMENE KOHT TEINE KOHT KOLMAS KOHT
Smurfikesed #00FF00 Digital Multimeter DT830B
Ekke Julius Hellat Kaspar Saakpakk Christian Roos
Hans Eric Soasepp Anni Marie Maripuu Anett Tamm
Kregor Urvet Eliise Tuulemäe Elisabeth Hade
Krete Liina Kreen Hans Johannes Kark Gert Martin Kadastik
Kristiin-Heleen Toovis Jakob Soosaar Markus Martinson
Mart Kundla Jens Martin Mikk Oliver Sild
Roosi Riin Leht Siim Pender Tim Juksar

 

Võitjatele andis  autasud üle Tallinna Tehnikaülikooli Inseneriteaduskonna dekaan hr Arvo Oorn.

 

Täname projekti rahastajat – Tallinna Haridusametit ja TalTech Inseneriteaduskonna töötajaid Mattias Põldaru ja Eve Kitti ning kõiki projektis osalenud õpilasi!

Robootikavõistkond maailmameistrivõistlustel Ameerikas

Kooli noored robootikahuvilised saavutasid Robotexil I koha ning on teistkordselt kutsutud osalema Ameerikas toimuvatel maailmameistrivõistlustel.

Võistluste avatseremoonial esindasid 6D klassi õpilased väärikalt meie kooli ning kandsid uhkustundega Eesti lippu (video 4:17).

Hoiame võistkonnale pöialt ja soovime edukat esinemist!

 

I koht ülelinnalises viktoriinisarjas Eesti Vabariik 101

10. klassi võistkond saavutas I koha ülelinnalises viktoriinisarjas Eesti Vabariik 101.

Võistkonda kuulusid Veronika Kukk ja Eliise Marie Leetsar 10A, Kaspar Saakpakk ning Kaisa Uik 10B klassist.

 Palju, palju õnne! Aitäh, õpetaja Ingrid Paggi

I koht Eesti sisemeistrivõistlustel vibulaskmises

8C klassi õpilane Klaus Egert Viil saavutas 2019. aasta Eesti sisemeistrivõistlustel vibulaskmises I koha.

Palju, palju õnne!

I ja II koht lauatennise meistrivõistlustelt

Koolinoorte lauatennise meistrivõistlustel saavutas Jan Kenneth Tomingas 5B poiste 1.-6. klasside arvestuses I koha ning Karl Männik 12B II koha.

Tublilt võistlesid ka 5D klassi õpilased Dominic Mang ja Kaspar Tomingas.

Üldkokkuvõttes saavutas kool põhikoolide arvestuses 4. koha.

Palju, palju õnne!

Aitäh, kehalise kasvatuses õpetajad.

I ja II kohad teateujumise meistrivõistlustelt

Kesklinna koolide 6.-7. klasside teateujumise meistrivõistlustel saavutasid nii poisid kui tüdrukud 5x50m teateujumises I kohad.

1.-5. klasside arvestuses saavutas kooli võistkond 8x25m ujumises II koha.

Palju, palju õnne!

Aitäh, kehalise kasvatused õpetajad.

Auhinnad Parima koolilehe konkursilt

Postimehe korraldatud konkursil “Parim koolileht” pälvis meie koolileht Lennuk Parima lehe kujunduse auhinna ning Parima esikaane auhinna, foto USA kunstinädalast.

Üldkokkuvõttes jagas kool kategoorias Parim koolileht 4.-5. kohta koos Tallinna Inglise Kolledžiga.

Palju, palju õnne koolileht Lennuk toimetusele ja tänu juhendajatele-toetajatele.

Auhinnaks saadi osalemisvõimalus ajakirjanduse töötubades ning viis Postimehe aastatellimust.

Uudis

 

Eriauhind õpilaste teadustööde konkursilt

Eesti Rahva Muuseumis toimunud Õpilaste teadusfestivalil pälvis Õpilaste teadustööde konkursi Tallinna Ülikooli eriauhinna Mariann Timakov 12B uurimistöö „Õppimist toetav õpikeskkond looduses“ eest.

Juhendajad: Villy Veevo ja Signe Hohensee

Konkursi II vooru ja 100 parima teadustöö hulka pääses ka Celica Krigul 12B töö „Inimese juuksekarva diameetri sõltuvus kasutatud juuksehooldustoodete dimetikooni sisaldusest“, juhendaja Lilian Kippasto.

Palju õnne ja tänu juhendajatele.

Tulemused ja tunnustused

I koht võistluselt Ladus lugeja 2019

Tallinna ja Harjumaa koolide 1. klasside õpilaste võistlusel Ladus lugeja 2019

saavutas tütarlaste arvestuses I koha Elisabet Torop 1B klassist.

 

Palju, palju õnne!

 

Aitäh, õpetaja Helina Nael.

I koht ülemaailmsel hiina keele konkursil “Hiina sild”

Tallinna Ülikooli Konfutsiuse instituudi korraldatud ülemaailmsel hiina keele konkursil “Hiina sild” saavutas I koha 12C klassi õpilane Joonas Veskla.

II koht rahvusvaheliselt Tennis Europe turniirilt

4B klassi õpilane Jasmine Shein osales esimest korda Küprosel toimunud Tennis Europe U12 vanuseklassi turniiril, kus  saavutas lohutusturniiri finaalisII koha.

Palju, palju õnne!

Tänu treenerile ja lapsevanematele.

III koht trompetistide konkursilt

3A klassi õpilane Sander Laasma saavutas III koha rahvusvahelisel trompetistide konkursil  „Trompetitähed 2019“.

 Palju, palju õnne!

Tänu juhendajale ja lapsevanematele.

I koht Robomiku robootikavõistluselt

6D klassi õpilane Ragnar Mart Pikkani osales 13. aprillil Viimsis toimunud Robomiku robootikavõistlusel ja saavutas oma robotiga kuni 12.a. LEGO Sumos I koha.

Palju, palju õnne!

Aitäh, õpetaja Rasmus Kits ja tänu lapsevanematele.

I koht ja eripreemia üleriigiliselt minifirmade võistluselt

11. aprillil toimunud üleriigilisel põhikooli minifirmade võistlusel saavutasid ettevõtlus-robootika õppesuuna 8D klassi minifirmad märkimisväärseid tulemusi.

MF Klõpitz võitis I koha ja on Eesti parim minifirma!

Firma liikmed on Leeni Janete Kreen, Sarah Mia Haabmaja Ivette Leetma, kes tegutsesid tugema tiimina, töötasid välja ja müüvad edukalt innovaatilisi ja funktsionaalseid pesulõksu põhimõttel toimivaid pudeli ja topsihoidikuid ja disainisid oma kaubamärgi Klõpitz.

MF Kira pälvis ihaldatuima auhinna – müügi eripreemia!

Firmasse kuuluvad Emma Johanna Rumm, Vanessa Nikolenko-Saar, Carmen Lindströmja Maibrit Nelling.

Minifirma Kira toodab looduslikke sojavahast lõhnaküünlaid, mis loovad hubasust meie põhjamaistes pikkades õhtutes.

Edu laatadel ja müügitöös saavutati entusiasmi ja nelja keele – eesti, soome, inglise ja vene keele valdamisega.

Palju, palju õnne ja edu esimest aastat alustanud minifirmadele!

Aitäh teile, õpetaja Elbe Metsatalu, mentorid ja nooremmentorid.

Tänu lapsevanematele ja toetajatele.

IV koht Hardi Tiiduse nimeliselt mälumängult UUS HÕBE

5. aprillil toimunud üleriigilisel gümnaasiumidevahelisel mälumängul „Uus hõbe“

saavutas meie kooli võistkond 4. koha.

 

Võistkonnas esinesid tublilt Mark Aleksander Ummelasja Luisa Susanna Kütson11C,

Mart Kundla10A ja Luukas Luht 10C klassist.

 

Palju, palju õnne!

 

Aitäh, õpetaja Ingrid Paggi.

Hõbemedal iluvõimlemises

8C klassi õpilane Natali Vei saavutas Eesti juunioride iluvõimlemise rühmkava koondise koosseisus hõbemedali rahvusvahelisel turniiril Sofia Cup.

Turniiril osalesid 14 riigi rahvuskoondised.

Link ERR uudisele ja videole.

Ettevalmistused jätkuvad maikuus toimuvateks Euroopa Meistrivõistlusteks ning juulis ootab ees juunioride MM.

Palju, palju õnne ja edu!

Tänu treenerile ja lapsevanematele

.

I ja III koht konkursilt Parim noor instrumentalist 2019

5A klassi õpilane Kasper Joel Nõgene saavutas klaveri eriala piirkondlikul konkursil III vanuserühma B kategoorias I koha ja üleriigilises voorus III koha.

Palju, palju õnne!

Tänu klaveriõpetajale ja lapsevanematele.

I ja II kohad Nutispordivõistluse finaalis

8. aprillil Haapsalus toimunud Eesti Nutispordi meistrivõistluste finaalis saavutas Tallinna 21. Kool võistkondlikus karikavõistluste finaalis II koha.

Tublilt võistlesid Andreas Leetsar 5B, Mattias Tõnisson 6A, Eva-Lota Puusepp 7B, Getter Veber 7B, Anette Kipso 7B, Liilia Tõnisson 8B klassist.

Individuaalvõistlusel saavutasid I kohad Andreas Leetsar ja Liilia Tõnisson.

Palju, palju õnne! Aitäh, õpetajad Marju Meremäe, Alar Pukk, Kaide Sõeroja ja Aili Salum.

Pronksmedal vabaujumises

6. aprillil toimus Ujumise Noortesarja III etapp, kus 6D klassi õpilane Helen Jaagant võitis 2006.a. sündinud tüdrukute 400 m vabaujumises pronksmedali ajaga 5.04,46.

Palju, palju õnne!

Tänu treenerile ja lapsevanematele.

Tänu ja tunnustus Toidupangast

Head koolikaaslased, õpetajad, lapsevanemad!

Suur-suur aitäh kõigile, kes osalesid meie toidukogumisaktsioonis koostöös Toidupangaga. Kogusime abivajajate jaoks kokku 533,11 kg toiduaineid!

 

III koht karates

Hans Johannes Kark 7A klassist saavutas karate Tallinna meistrivõistlustel 2019  Kumite U16-63kg kategooris III koha.

Palju, palju õnne!

Tänu treenerile ja lapsevanematele.

 

I koht üleriigilisel saksa keele tõlkevõistlusel

Tallinna XXI Kool korraldab kolmandat aastat koostöös Saksamaa Liitvabariigi Suursaatkonna, Goethe Instituudi ja Austria Vabariigi Suursaatkonnaga üleriigilise tõlkevõistluse õpilastele, kes õpivad saksa keelt I, II või III võõrkeelena.

Käesoleval õppeaastal registreerus osalema 65 noort tõlkijat. Võisteldi kahes vanuserühmas – 7.-9.kl. ja 10.-12.kl.

Võistlustöid hindas žürii, koosseisus

Eili Heinmets – Eesti Tõlkemagistrite Liidu juhatuse esimees,

Helen Aedla – Goethe Instituudi keeleosakonna juhataja,

Helena Kaasik – Tallinna Saksa Kultuuriinstituudi juhataja,

Anne Laur – Austria Suursaatkonna kultuurireferent.

4. aprillil toimus võitjate autasustamine Eesti vanimas, kondiiter Georg Stude poolt 1864. aastal avatud kohvikus Maiasmokk .

I koha saksa keel I võõrkeelena õppijate seast saavutas

7.-8.kl. vanuserühmas Mirjam Kärk

10.-12.kl. vanuserühmas Laura Helene Tirkkonen, mõlemad Tallinna Saksa Gümnaasiumist

I koha saksa keelt II võõrkeelena õppijate hulgas saavutasid

7.-8.kl. vanuserühmas Alice Khaustovitch Tallinna Inglise Kolledžist ja

10.-12.kl. vanuserühmas Merilin Maass Pärnu Sütevaka Humanitaargümnaasiumist

 

I koha saksa keelt III võõrkeelena õppijate hulgas saavutas

Tallinna XXI Kooli 12.C klassi õpilane JOONAS VESKLA

Joonase saksa keele õpetaja on õp. Mart Männiste, lisaks on Joonas täiendanud oma keeleoskust Goethe Instituudi stipendiaadina 3-nädalases keelelaagris Frankfurdis.

 PALJU – PALJU ÕNNE Joonasele ja õpetaja Mart Männistele!