Supported languages
Follow us
XXI koolist XXI sajandi haridus

XXI koolist XXI sajandi haridus

Saavutus loodusteaduste olümpiaadilt

Loodusteaduste olümpiaadi piirkonnavooru tulemuste põhjal näitas häid teadmisi 8B klassi õpilane Tim Mattias Juksaar, kes tagas sellega pääsu lõppvooru, mis toimub Tartus 18.-19. aprillil 2020.

Palju õnne ja edu üleriigilises lõppvoorus!

Aitäh, õpetaja Anne-Ly Lään.

Auhind videokonkursilt

Kunstiringi õpilased osalesid Ameerika keskuse poolt korraldatud 1-minuti videokonkursil “Minu maailm 60 sekundiga”. Meie õpilaste animatsioon pälvis videokonkursi auhinna – õpilased saavad osaleda Mectory töötoas ja neid kostitatakse maiustustega. Animatsiooni juhendas Ilmi Laur-Paist.

Palju, palju õnne!

Tänu õpilastele ja õpetajale.

Robootikaringi õpilased osalesid Robotexil

1.-3. klassi robootika huviringi õpilased võtsid osa Robotexil toimunud Insplay Roboliiga näitusest, kus tuli tutvustada oma meeskonnaga koos välja mõeldud Start Up firmat.

Õpilaste ülesanne oli oma toodet hindajatele esitleda. Eriliselt tõi žürii välja XXL Lego tiimi, kes tegi suurepärase firmatutvustuse.

Näitusel kogesid võistlejad meeskonnatöö olulisust ja suhtlemisoskuse vajalikkust ning said teada, mida teised tiimid oma startupides tegid.

Kevadel ootab robootikaringi õpilasi ees taas väljakutse Jr FLL, kus uueks teemaks on luua oma unistuste linn.

Tänu osavõtjatele ja juhendaja Liia Tammesele!

Pilte sündmusest leiab siit.

II koht rahvusvahelisel koreograafikonkursil

Isabel Zimmermann 8C saavutas Rahvusvahelisel koreograafikonkursil Baltic Palette klassikalise tantsu kategoorias II koha.

Palju, palju õnne!

Tänu tantsutreenerile ja lapsevanematele.

Autasustati Rävala klubi kirjutamiskonkursi parimaid

Tallinna Haridusameti üleskutsele võtta osa Rävala klubi XI kirjutamisvõistlusest ” Eesti keel ja eestlane” võtsid osa paljud meie kooli 4.-7. klassi õpilased.

29. novembril autasustati Rävala klubis kirjutamiskonkursi parimaid, kus II kategoorias olid edukad 7. klasside õpilased. Sellel aastal jõudis konkursile 48 tööd.

2. KATEGOORIA TULEMUSED

I koht – Emili Inno 7C
II koht – Helena Adriana Rüütel 7C
III koht – Aksel Sihvart 7B


Žürii poolt ära märgitud tööd:

Eriauhind südamlikkuse eest: Aat Villmann 7C
Eriauhind fantaasia eest: Kaspar Kriitberg 7B
Eriauhind eesti filmikeele analüüsimise eest- Saara Mette Kõva 7B

Palju, palju õnne!

Aitäh, õpetaja Külliki Kaju.

II koht mälumängu meistrivõistlustelt

Eesti koolinoorte XVII mälumängu meistrivõistluste ja Tartu rahu mälumängu eelvoorus saavutas meie kooli võistkond II koha ja jätkab finaalis.

Võistkonna koosseis: Salme Vesingi 12 B, Heneliis Notton 12 C, Orm Tammemäe 12 A, Mark Alexander Ummelas 12 C.

Palju, õnne ja edu finaalis!

Aitäh, õpetaja Ingrid Paggi.

I koht 4. klasside kombineeritud teatevõistlustelt

4. klasside võistkond saavutas kesklinnakoolide kombineeritud teatevõistlustel I koha.

Võidukasse võistkonda kuulusid: Marcella Mio Loit 4A, Rebecca Sermat, Emili Paulus, Karli Kuldma, Jakob Mikkin 4B, Kirke-Eliis Kask, Meelis Jallai, Kert Tomingas 4C, Ciona Lapidus 4D, Chrystal Puhm, Oliver Magnus Järavere, Gregor Kundla 4D.

Palju, palju õnne!

Tänu kehalise kasvatuse õpetajatele.

II koht Tallinna koolinoorte meistrivõistlustelt jalgpallis

26. novembril toimunud Tallinna koolinoorte jalgpalli meistrivõistlustel saavutas põhikooli tütarlaste võistkond II koha.

Edukas võistkonnas mängisid Grete Maria Maandi 6A, Kirke Kala 7A, Ellinor Tänna 7A, Lii Heleen Ulla 7D, Kaisa Triin Arike 8A, Helena Villand 8B, Emma Lisette Groos 8B, Karolina Vapper 8C, Jenna Jõerand 8D, Keith Lysandra Luigas 9D, Maibrit Nelling 9D, Annelise Pastarus 9D, Saara Katarina Merioja 9D.

Palju, palju õnne!
Tänu kehalise kasvatuse õpetajatele.

12B klassi ideekonkursi võitjad rahvastikuministri vastuvõtul

12B klassi võistkond saavutas EV Siseministeeriumi korraldatud kodanikualgatusel põhineval ideekonkursil “Mina suudan“ I koha.

Õpilased pälvisid rahalise auhinna ning neid kutsuti koos juhendajaga rahvastikuministri vastuvõtule kodanikupäeval, 25. novembril

Eesti Rahvusringhäälingu I uudiste stuudiosse.

Võistkonda kuulusid Jelizaveta PotapenkovaSalme Vesingi ja Kelly Liis.

Palju, palju õnne!

Aitäh, õpetaja Ingrid Paggi.

Saavutused meistrivõistlustelt väitluses

23.-24. novembril Pärnus toimunud Eesti kesk- ja põhikoolide meistrivõitlustel väitluses saavutasid meie kooli võistkonnad suurepäraseid tulemusi algajate kategoorias.

II koht – Rauno Arike 11A, Greg Mikael Juhanson 11A, Maria Krjutškova 10C

III koht – Tuule Kangur 11A, Lotta-Lorette Kalmaru 11A, Laura Kõdar 10A

V koht – Tallinna 21. Kooli ja GAG segavõistkond – Ralf Vaarend 10C

VII koht -Mark Sverker Saar 10C, Valter Pärn 10C, Oskar Sarapuu 10C

Spiikrite arvestuses (individuaalarvestus) saavutas 11A klassi õpilane Rauno Arike III koha.

Palju, palju õnne tublidele väitlejatele!

Aitäh, õpetaja Ingrid Paggi

I KOHT JALGPALLITURNIIRILT

U14 jalgpalliturniiril Nike Flora Cup 2019 Rõõm Jalgpallist saavutas I koha Tallinna JK Kalevi poiste võistkond, kelle koosseisus mängis 5A klassi õpilane Karl Joonas Kark.

Palju õnne!

Tänu treeneritele ja lapsevanematele.

Hanna Grete Rebane – esseekonkursi võitja ja stipendiaat

20. novembril toimunud esseekonkursi “Ei emakeeleta ela lugude, laulude Eesti” lõpetamisel tunnustati parimaid kirjutajaid.

Võidukas oli 10C klassi õpilane Hanna Grete Rebane, keda Björn Oker-Blomi Fond toetas 200 euro suuruse stipendiumiga.

Edukas oli Hanna Grete ka Sõnaleiduri konkursil, kus Eesti Raamatukoguhoidjate Ühingu terminoloogiatoimkonnale laekus rohkem kui 80-lt inimeselt 405 vastet kolmele välja pakutud terminile: raamatukoguhoidja 137, pop-up-raamatukogu 143 ja andmebaas 125.

Hanna Grete võitis Rahvusraamatukogu meenekoti originaalsete ja huvitavate sõnade eest, näiteks raamatukoguhoidja – ramsik, lehitaja jt.

Palju õnne, edu loomingus ja loovuses!

Eriauhind õiguskantsleri väljakuulutatud esseekonkursilt

Esseekonkursil “Ei emakeeleta ela lugude, laulude Eesti” pälvis õpetaja Külliki Kaju koos 10BC klassi õpperühmaga eriauhinna, milleks on külaskäik Õiguskantsleri Kantseleisse, et tutvuda õiguskantsleri tööga ning rääkida noorte muredest ja rõõmudest.

Tänu esseekonkursil edukalt esinenud õpilastele ja juhendaja-õpetaja Külliki Kajule.

I koht venekeelse kõne festivalil

15. novembril toimus Tallinna Linnamäe Vene Lütseumis XIII venekeelse kõne festival, kus meie kooli võistlejad saavutasid kokkuvõttes I koha.

Edukalt esinesid järgnevad õpilased: Karmel Maaring, Mette Mähar, Kärolin Kerem, Regina Luik, Elisabeth Victoria Koppeö (10A), Carmen Kriitberg (9B), Anita Väli, Polina Filippova, Emilia Thea Pello (9A), Emily Minakova (9D).

Palju, palju õnne!

Aitäh, õpetajad Alla Kirillova, Klaara Sulg, Irina Kotovitš, Jelizaveta Kuznetsova.

Aasta looma luulevõistluse parimad

Eesti Loodusmuuseumi, MTÜ Aasta Loom ja Looduskalender.ee korraldatud aasta looma luulekonkursil „Kopral kodu kaldavees“ osales tänavu kokku ligi 400 võistlustööd koolidest üle Eesti. Tihedast konkurentsist valis žürii välja 26 kirjatööd, mille autoreid ootab preemiaretk Eesti pikima kopratammi juurde, lisaks Eesti Loodusmuuseumi priipääse.

Meie kooli parimad kirjutajad ja auhinnasaajad on Helena Adriana Rüütel ja Hetli Ilves 7C, Annette Maria Hermaküla 10B ning Hanna Grete Rebane 10C klassist.

Palju, palju õnne!

Aitäh, õpetajad Külliki Kaju ja Merle Kaldjärv

Võit EV Siseministeeriumi ideekavandi konkursilt

12B klassi võistkond saavutas kodanikualgatusel põhineval ideekonkursil “Mina suudan“ I koha.

Meie kooli gümnasistide ideekavand „Kirjad suurele sõbrale” käsitles teemat probleemkäitumise ennetamisest.

Õpilased pälvisid rahalise auhinna ning on koos juhendajaga kutsutud rahvastikuministri vastuvõtule 25. novembril Eesti Rahvusringhäälingu I uudistestuudiosse.

Võistkonda kuulusid 12 B klassi õpilased Jelizaveta PotapenkovaSalme Vesingi ja Kelly Liis.

Palju, palju õnne!

Aitäh, õpetaja Ingrid Paggi.

4B klassi õpilastiim osales konverentsil „101 teadushetke Eestile“

14. novembril osalesid 4B klassi õpilased Jakob Mikkin, Kristofer Kosk, Stever Juhandi, Tormi Metsaviir Pirita Majandusgümnaasiumis teaduskonverentsil “101 teadushetke Eestile”.

Õpilased said rohkesti teavet teadlase tööst, tutvuti põnevate leiutistega ja osaleti töötubades.

Oli põnev päev!

dav

I koht jalgpalliturniirilt

U17 jalgpalliturniiril Nike Flora Cup 2019 saavutas I koha FC Levadia tüdrukute võistkond, kelle koosseisus mängis 8C klassi õpilane Karolina Vapper.

Võistkond on pälvinud ka hõbemedali Eesti Meistrivõistlustel.

Palju õnne!

Tänu treenerile ja lapsevanematele.

Parimad kirjutajad Tiina Tammani esseekonkursil

Inglismaal elava ja huvitavalt kirjutavaid noori toetava Tiina Tammani mõttekonkursile „ Mul on üks mõte“, mida Tallinnas administreerib Eesti  Rahvuskultuuri Fond, laekus sel aastal 105 tööd.

Tiina Tamman valis välja 15 esseed, mis väärisid tähelepanu. Nende hulgas oli 6 meie kooli õpilast, kelle esseed on korraldaja üles pannud ka enda kodulehele, et kõik saaksid osa isikupärastest ja huvitavatest mõtetest.

http://tiinatammanikonkurss.blogspot.com/


10A Martin Paggi – Kriitika ja stereotüübid ahendavad loovust, õpetaja Merle Kaldjärv

10C Hanna Grete Rebane – Mõtet võib endale hoida või välja öelda, aga kas osatakse kuulata? õpetaja Merle Kaldjärv

12A Orm Tammemäe – Väike heategu inspireerib, õpetaja Külliki Kaju

12A Karl-Kevin Köörna – Kultuuriteosed tuleks sotsiaalmeedias katalogiseerida, õpetaja Külliki Kaju

12B Rasmus Strastin – Pillimäng kui teise emakeele õppimine, õpetaja Eda Kauksi

12C Luisa Susanna Kütson – Aeg läheb; hetke tuleb väärtustada, õpetaja Külliki Kaju

Õnne ja edu!

Tänu juhendajatele-õpetajatele.

Edukas esinemine rahvusvahelisel konkursil

Rahvusvahelise projekti „Koolid – tuleviku partnerid“ („Schulen – Partner der Zukunft“ – PASCH) omaloomingukonkursil Theaterprojekt esines edukalt meie kooli valikkursuse Saksa keele praktikum võistkond. 

Osalemiseks tuli õpilastel kirjutada ja lavastada omaloominguline näidend, mis sel aastal pidi kajastama teemat VÄÄRTUSED.

Meie kooli trupp väärtustab enim  perekonda ja vabadust, nendel teemal valmis ka 15-minutiline näidend.

1. novembril kogunenud professionaalsetest Berliini teatripedagoogidest ja Goethe Instituudi töötajatest koosnev žürii valis Kesk – ja Ida – Euroopa koolide töödest välja 5 parimat näidendit, nendest esimesena  – XXI Kooli teatritrupi töö. 

2.-6.  juunil 2020 esinetakse Saksamaal festivalil Gerhart – Hauptmann teatris.

Teatritruppi kuuluvad:

11A

Anett Arumaa

Ellen – Maria  Makus

Anna – Maria Viilik

Hanna Tiina Pekk

11B

Katarina Irmeli Türi

Kaspar Saakpakk

Enlil Sonn

11C 

Eva Lota Haukanõmm

10C

Dora Stern

12C

Mark Alexander Ummelas

heli ja valgus: Karl Vibur 10C

Kesk – ja Ida – Euroopa liikmeskoolide hulka kuulub 24 kooli, lisaks meie koolile ja Narva Vanalinna Riigikoolile partnerid Lätist, Leedust, Poolast, Ungarist, Tšehhist, Sloveeniast ja Slovakkiast.

Rahvusvahelise DELFI eksami sooritajad Prantsuse suursaadiku vastuvõtul

5. novembril olid Eesti parimad prantsuse keele rahvusvahelise DELFI eksami sooritajad kutsutud pidulikule vastuvõtule ja diplomite kätteandmisele Prantsuse suursaadiku residentsi Toompeal.

Meie koolist oli au eksamidiplom suursaadikult vastu võtta järgmistel õpilastel: 6C klassi õpilane Elea Helena Adele Vihalem12B klassi õpilane Kaisa-Mari Veinberg12C klassi õpilane Luisa Susanna Kütson ja kooli vilistlane Thekla-Maria Nork. Vastuvõtul osalesid ka direktor Meelis Kond ning õpetajad Merilyn Meristo ja Polina Martila.

Aitäh, prantsuse keele õpetajad, Merilyn Meristo ja Polina Martila.

II koht Vabariigi Presidendi väitlusturniirilt 2019

2. ja 3. novembril toimus Tallinna Inglise Kolledžis Vabariigi Presidendi väitlusturniir, kus meie koolist osales neli võistkonda, neist kolm jõudis kümne parema hulka.

Tänavuse turniiri teemaks oli „Eestis tuleks jõuliselt vähendada üldkeskhariduse õppekohti“, mille valis Eesti Väitlusseltsi Peakohtunike Koda.

Vabariigi Presidendi väitlusturniiri võitis võistkond “Noorte_isade_klubi” koosseisus: Ralf Hendrik Vaarend, 21 kool 10C, Oskar Villem Tiidemann GAG 10B, Karl Eerik Kala GAG, 10D. 

Meie kooli võistkond saavutas turniiril II koha koosseisus Rasmus Ambur 11A, Maria Krjutškova 10C ja Greg Mikael Juhanson 11A klassist.

Kokku osales 57 võistkonda üle Eesti.

Kümne parima hulka väitlesid end tublid individuaalvõistlejad:

Martti Kallas 10A, Greg Mikael Juhanson 11A ja Mark Sverker Saar 10C klassist.

Individuaalvõistlusel osales kokku 184 õpilast.

Palju, palju õnne ja edu argumenteerimis- ja eneseväljendusoskuse edasisel arendamisel!

Aitäh, õpetaja Ingrid Paggi.

KUNSTINÄDALA SÄRKIDE TELLIMINE

Eelmisel aastal telliti meie koolis 1000 särki ja ootame ka sellel aastal sarnast tulemust. Norra kunstinädala särgil on tegemist 7000 aastat vana Alta kaljujoonisega.

Särgi hind on 5 eurot. Särkide tellimisega tegelevad Tiina Meeri ja klassijuhatajad. Õiget suurust saab proovida ruumis 109. Särkide tellimus peab olema edastatud 22. novembriks.

Rohket osavõttu!

Lennuk nr 47 sügis 2019

Oktoobris 2019 ilmus koolileht Lennuk nr 47.

Meistritiitel jalgpallivõistlustelt

Lõppenud U13 Eesti Meistrivõistluste liigas tuli kuni 13 aastaste tüdrukute seas meistriks FC Levadia võistkond.

Võistkonna kaptenina sai võidukarika 6C klassi õpilane Karmen Vapper, kes pälvis ka eriauhinna kui kompromissitu võitleja ning tugeva iseloomuga mängija.

Palju, palju õnne!

Tänu treenerile ja lapsevanematele.

Õpilased osalevad erinevatel loomekonkurssidel

7B, 7C ja 10. klass võtavad osa Aasta looma luulekonkursist “Kopral kodu kaldavees”, mille korraldavad Eesti Loodusmuuseum, MTÜ Aasta Loom ja Looduskalender.ee.

11. ja 12. klass osales Tiina Tammani mõttekonkursil “Mul on üks mõte”, mille eesmärk on toetada omapärast ja iseseisvat mõtlemist õppivate või loovtööga tegelevate noorte seas.

10. klass osales Tallinna üldhariduskoolide 8.-12. klasside õpilaste esseekonkursil “Ei emakeeleta ela lugude, laulude Eesti”, mille korraldas Tallinna Lastekaitse Ühing ja Eesti Lastekirjanduse Keskus.

Erksat mõttelendu ja edu!

1. ja 2. kohad tantsuvõistlustelt

7C klassi õpilane Milana Rosanna Maasik saavutas koos partner Arseni Vorobyeviga Soome meistrivõistlustel II koha kümnes tantsus ning I koha juunior 2 standardtantsude kategoorias.

Palju, palju õnne!
Tänu treenerile ja lapsevanematele.

Külalisterohke esimene õppeveerand koolis

Rahvusvaheline kõrgetasemeline tunnustus – Kvaliteediinnovatsiooni auhind 2019 – on tõstnud oluliselt meie kooli tuntust ning huvi Eesti kui ka paljude erinevate välisriikide haridusringkondades.

Õppeaasta esimestel kuudel on kooli külastanud juba üle kolmekümne välisdelegatsiooni – nii õpilasi, õpetajaid, kooli- ja omavalitsusjuhte, ministeeriumide esindajaid ning teisi haridusametnikke.

Suurt huvi tuntakse Ettevõtlus-robootika õppesuuna, õpilasfirmade, infotehnoloogia rakenduste, majandus- ja digiõppe, robootika, õppekava, koolikorralduse ning juhtimise vastu.

Kooli muusikakollektiivid loovad oma tervitusesinemistega alati emotsionaalse ja meeliülendava ühtsustunde, õpilasgiidid saavad praktiseerida õpitut ning võõrkeeleoskusi,õpetajad jagada oma kogemusi ja parimaid praktikaid õppetundides ning oskusteavet osalemisega ümarlaudades, tehes esitlusi koolielu erinvatest valdkondadest.

Kooli parimaid praktikaid on kaasa viidud paljudesse riikidesse – Saksamaale, Itaaliasse, Poola, Leetu, Portugali, Kreekasse, Bulgaariasse, Iirimaale, Ameerika Ühendriikidesse, Lõuna-Koreasse, Peterburgi, Austriasse, Belgiasse, Hiina Rahvavabariiki, Hollandisse, Ungarisse, Lätti, Prantsusmaale, Rumeeniasse.

Külalisraamatu veergudel iseloomustatakse meie kooli kui uuendusmeelset, ettevõtlikkust toetavat ja avatud haridusasutust.

Hoolekogu pöördumine

Hea XXI Kooli lapsevanem, vilistlane, sõber!

2018/2019. õppeaasta oli koolile erakordselt edukas. Esimese koolina Eestis saime Eesti Kvaliteediinnovatsiooni peaauhinna 2019 ja veebruaris pärjati meid Pekingis Rahvusvahelise Kvaliteediinnovatsiooni auhinnaga hariduse kategoorias.

Õpetaja Mart Soobik pälvis üleriigilisel konkursil „Eestimaa õpib ja tänab“ Aasta Õpetaja tunnustuse.

Traditsioonid, isamaalisus, kvaliteet, ettevõtlikkus, kriitiline mõtlemine, koostöö on põhiväärtused, mis loovad meie koolist omanäolise ja konkurentsivõimelise kooli nii Tallinnas kui kogu Eestis. Meie tuntus rahvusvaheliselt on märkimisväärne: kooli külastas möödunud õppeaastal üle 100 haridusvaldkonnaga seotud delegatsiooni, kes on vaimustustes kooli keskkonnast, -kultuurist, juhtimisest, siin tehtavast tööst, õpilastest ja õpetajatest, nende koostööst, võõrkeelte oskusest.

Eelmisel õppeaastal toetasid paljud lapsevanemad Tallinna XXI Kooli Arengu Edendamise Ühingu kaudu erinevaid ettevõtmisi ja koolielu tegevusvaldkondi, mille eest teile suur, suur tänu!

Loe edasi…

Staabi- ja Sidepataljoni 101. aastapäeva tähistamine

Teisipäeval, 29. oktoobril toimub traditsiooniline pidupäevarongkäik ja tseremoonia Staabi- ja Sidepataljoni 101. aastapäeva tähistamiseks. 

Riigikaitseõpilased kogunevad pataljoni kell 8.00, üritus algab  kell 10.00, tseremoonia kooli ees kell 10.20.

Tseremoonial osalevad koos pataljoni ja Kaitseväe orkestriga meie kooli juhtkond, segakoor, Liputoimkond, IG ja Õpilasesindus.

Peale tseremooniat kell 12.00–14.00 toimub kooli ees pataljoni tehnika näitus.

Riigikaitseõpilaste kolonni valmistab ette uus riigikaitseõpetaja kolonel-leitnant Avo Veske.

Majandusteadmiste viktoriini tulemused

10. oktoobril toimunud 7.–9. klasside õpilaste majandusteadmiste viktoriini koolivoorus saavutas Bianka Põldroos 8D klassist I koha 25 punktiga.

II – V kohta jagasid 24 punktiga Herman Luuk 8D, Kristo Pae 9D, Oliver Kinks 9D, Andreas Ahi 8D klassist.

Viktoriinist võttis osa 2500 õpilast üle Eesti.

Palju, palju õnne!

1A klass sai teada, kuidas valmivad multifilmid

Tagasi Kooli külalistunni raames olid 14. oktoobril 1A klassi õpilastel külas Namefactory OÜ loovjuht Helen Maandi ja illustraator Annika Maior, 
kes tutvustasid uut äppi nimega Namesong. 

Külalised demonstreerisid, kuidas valmivad nende endi nimega lõbusad ja harivad multifilmid. 
Õpilased said tuttavaks uute vahvate tegelastega, kes laulsid nii eesti, kui ka portugali keeles. 
Lisaks saadi ka pisut aimu, milline on loovjuhi ja illustraatori töö.

Toreda koolitunni korraldas klassijuhataja Annely Jürgens.


I koht Robotex Finland robootikavõistlustelt

Tallinna 21. Kooli võistkond “21k Priidikud”, koosseisus Ragnar Mart Pikkani 7D ja Oskar Olle Laur 7C klassist võitsid 11. oktoobril Soomes Poris toimunud Robotex Finland pilootvõistlusel I koha.                                                                                                                                                                 

Robot võistles LEGO Sumo võistluskategoorias ja võitis kõikides võistlusringides kõik matšid.

Palju, palju õnne!

Aitäh, robootikaõpetaja Rasmus Kits

Sõber Karu koolipäev

9. oktoobril toimus 1. klassides Sõber Karu koolipäev. Kõik lapsed võtsid kaasa ühe kaisukaru või mõne muu endale armsa mängulooma.

Karud tegutsesid koos lastega terve päeva. 1A ja 1B klass alustasid oma ühist koolipäeva aulas koos muusika- ja tantsutundi pidades, mida aitas toredasti läbi viia muusikaõpetaja Kuno Kerge.

1C ja 1D klass mängisid koos erinevaid mänge. Hiljem ootas lapsi ka üllatus – neile tuli külla Sõber Karu, et natukene koos lustida. Karu kinkis kõikidele klassidele oma väärtuste plakati ning vahva memoriini. Paralleelklassist leitud sõbraga said kõik lapsed koos toimetada: arutleda väärtuste üle, tutvustada oma mängulooma, lahendada erinevaid ülesandeid heade suhete ja sõprade teemal ning rõõmsalt tantsida.

Sõber Karu külastas ka kooli kõige tähtsamat õpetajat – direktorit ning uuris kui ühtne ja sõbralik on meie koolipere.

9. oktoober on kuulutatud rahvusvaheliseks karu tööle või kooli kaasa võtmise päevaks.

Karu astus ka direktori juurest läbi.

2. ja 3. kohad karatevõistlustelt

5. oktoobril Tallinnas toimunud rahvusvahelisel karatevõistlusel “Tallinn Open” saavutas 2C klassi õpilane Risto Niine kuni 10 aastaste poiste katas ja kumites III kohad.

8C klassi õpilane Ivar Niine saavutas kuni 16 aastaste poiste kumites II koha.

Palju, palju õnne!

Tänu treenerile ja lapsevanematele.

Võidukad võistkonnad Tuletõrjespordivõistluselt

9. oktoobril toimus Kuristiku Gümnaasiumi staadionil koolidevaheline tuletõrjespordipäev, kus meie kooli esindasid 4D, 5C, 6B ja 7D klasside õpilased.

Igast klassist moodustati kolm võistkonda ning parimad võistkonnad selgusid eraldi igas vanuseklassis.

I ja II koha saavutasid 4D klassi võistkonnad, klassijuhataja Anne-Ly Lään;

I koha saavutas ka 5C klassi võistkond, klassijuhataja Liina Liivsoo;

I koha saavutas 6B klassi võistkond, klassijuhataja Kristiina Tiits;

I koha saavutas ka 7D klassi võistkond, klassijuhataja Kristjan Õmblus.

Võitjaid autasustati toredate tuletõrjujat kujutava karikaga.

Selgunud on 4. klasside võistulugemise võitja

Käesoleva aasta ettelugemise päeva teema on „ Heal meelel ja ilusal keelel“, mis on pühendatud eesti keele aastale.

8. oktoobril toimus 4. klasside õpilaste võistulugemise koolivoor.

Parima lugeja tunnustuse pälvis Oskar Orest Rahnik 4D klassist põneva tekstivaliku ja kaasahaarava lugemisstiili eest. Võidulooks oli „Räpikunn“ M. Saksatamme raamatust „Tont ja mannapuder“.

Oskar Orest esindab kooli Lastekirjanduse Keskuses Tallinna 4. klasside õpilaste võistulugemisel.

Palju, palju õnne ja edu!

Aitäh juhendajale, õpetaja Koidu Sillang.

Rakett 21 lendab taas, pardal inseneeria

Inseneeriat tutvustav projekt Rakett 21 saab avalöögi 10. oktoobril Jäneda mõisas, kuhu kogunevad 9. – 12. klasside õpilased, et proovida kätt ehituses, robootikas ja energeetikas.

Lisaks saab ülevaate ka sisekliima, teedeehituse, materjali-, keskkonna-, energia- ja keemiatehnoloogia, tootearenduse ning elektroenergeetika ja mehhatroonika põnevatest maailmadest. Kokku on kahel päeval 6 erinevat töötuba.

Oktoobri lõpus tulevad TalTechi külla 7. – 8. klasside õpilased, et tutvuda ülikooli laboritega ja osaleda töötubades.

Rakett 21 jätkub novembrist veebruarini e-võistlusena, kus meeskonnad lahendavad e-õppes erinevaid inseneriülesandeid. E-võistlustega selgitatakse välja mõlemas vanuseklassis (7.–8. ja 9.–12. klass) 3 parimat, kes pistavad rinda märtsikuises finaalis TalTechi Mektorys. E-võistlustel osalevad ka XXI Kooli sõpruskooli Goethe – Gymnasium Schwerin gümnasistid.

Projekti rahastab Tallinna Haridusamet. 

Tallinna XXI Kool koostöös Tallinna Tehnikaülikooli (TalTech) inseneriteaduskonnaga korraldavad juba teist aastat projekti Rakett 21, et tutvustada arusaadavas, praktilises ja põnevas vormis õpilastele inseneeriat ja insenerivaldkonna erialasid. Töötoad ja võistlus rikastavad õpilaste teadmisi ja mitmekesistavad õppetööd loodus- ja täppisteaduste valdkonnas. Projektis osalevad lisaks Tallinna XXI koolile 7. – 12. klasside õpilased Tallinna Reaalkoolist, Tallinna Prantsuse Lütseumist, Gustav Adolfi Gümnaasiumist ja Tallinna Inglise Kolledžist, kokku üle 100 õpilase.

Töötoad:

Energiatehnoloogia 

Siin saab ise ehitada töötava auruturbiini. Laiemaks teemaks on elektri tootmine ja energia muundamine. Vastust otsitakse ka küsimustele: mis on termodünaamika? Kas soojusel on jõud ja mis on soojusjõumasin? Kas elektri kilovatt on võrdväärne soojuse kilovatiga?

Materjalitehnoloogia 

Valmis ehitatakse superkondensaator, millega kulub telefoni laadimiseks aega alla minuti. Töötoas õpitakse koduste vahenditega valmistama lihtne süsinikupõhine superkondensaator. Vastuse leiab ka küsimustele: kuidas toimub energia talletamine? Milliseid materjale kasutada ning mis kondensaatori sees toimub?

Elektroenergeetika ja mehhatroonika 

Siin saab kokku panna helivõimendi, mis sobib nutitelefonist muusika võimendamiseks. Võimendi koosneb reaalsetest elektroonikakomponentidest. Vastavalt koostaja võimetele saab koostada 1, 2 või 3 transistoriga võimendi. Mida suurem on transistoride arv, seda valjemalt saab esitada muusikat.

Robootika 

Töötoas saab ülevaate programmeerimise algtõdedest, roboti komponentidest ja nende kasutamisest ning loomulikult ise roboti valmis programmeerida. Siin saab teada, kuidas robootikainsener loob mehhaanikast, elektroonikast ja tarkvarast ühtse intelligentse süsteemi. 

Teedeehitus ja geodeesia 

Selles töötoas ühendatakse tervikuks teooria ja praktika. Eesmärk on veenduda füüsikareeglite paikapidavuses koormuskatse näitel – puidust talale lisatakse koormust ja fikseeritakse tala käitumine. 

Ehitusinsener

Siin tehakse käed märjaks ja liimiseks ning viiakse läbi palju praktilisi katseid: konstruktsiooni vastupidavus tulekahjus; ehitatakse veekell, millega näiteks lõhkamist ajastada ja toaõhu jahutamise süsteem.

Edukat lendu!

1. koht sportakrobaatikas

6B klassi õpilane Kirke Arukaevu võitis 5. oktoobril toimunud Tallinn Open sportakrobaatika võistlustel  11-18 aastaste tütarlaste paaride arvestuses I koha ja pälvis Tallinna meistri tiitli.

Palju, palju õnne!

Tänu treenerile ja lapsevanematele

Kontsert 7.–10.klasside õpilastele 8. oktoobril

8. oktoobril esineb aulas rahvusvahelise muusikapäeva raames Läti armastatud noor popartist ja laulukirjutaja Rihards Bērziņš.
Kell 11.00 on kontsert 7. ja 8. klasside õpilastele, kell 12.00 esinetakse 9. ja 10. klassidele.

Toredat muusikanautimist!

TUNNUSTUSED AASTA ÕPETAJA GALAL 2019

4. oktoobril toimus Sokos Hotell Viru konverentsikeskuses galaõhtu Tallinna parimate haridustöötajate ja haridustegude tunnustamiseks.

Meie kool pälvis autasud lausa kuues kategoorias:

Aasta klassiõpetaja 2019                               Piret Kellam

Aasta põhikooli aineõpetaja 2019              Rasmus Kits

Aasta gümnaasiumiõpetaja 2019               Alar Pukk

Aasta õppeasutuse juht 2019                      Meelis Kond

Noor õpetaja 2019                                           Ander Hindremäe

Aasta haridustegu 2019                                Ettevõtlus-robootika õppesuuna loomine ja arendamine Tallinna XXI Kooli põhikoolis.

Autasud Tallinna aasta õpetajatele ning linna õnnitlused õpetajate päeva puhul andsid üle abilinnapea Vadim Belobrovtsev ning haridusameti juhataja Andres Pajula.

5. oktoobril kuulutati Jõhvi Kontserdimajas toimunud Aasta Õpetaja galal „Eestimaa õpib ja tänab“ välja laureaadid üheksas kategoorias.

Foto: Vladislav Musakko
Foto: Vladislav Musakko

Jarl Justus Hellat 7D klassist kuulutas välja Aasta põhikooli aineõpetaja laureaadirobootikaõpetaja Rasmus Kits‘e, kes sai kingituseks traditsioonilise Joosepi kuju ning riikliku hariduspreemia.

Riikliku tunnustussündmuse eestvedajaks on Haridus- ja Teadusministeerium ning Eesti Haridustöötajate Liit, galat kajastati otseülekandena ka Eesti Televisioonis.

Palju, palju õnne võitjatele!

Kool on tänulik teie pühendumise ja tulemusliku ning silmapaistva töö eest.

1., 2., ja 3. kohad kesklinnakoolide murdmaateatejooksus

1., 2., ja 3. kohad kesklinnakoolide murdmaateatejooksus

Tallinna kesklinna koolide murdmaateatejooksudes saavutasid meie kooli võistkonnad kohad esikolmikus.

 

3. klass, T – II koht

Friida Aavik 3D
Heti Hinrikus 3A
Katariina Ōllek 3A
Roxann Onga 3A
Liisi Rooba 3C
Grettel Matteus 3B

3. klass, P- II koht

Oliver Rajandi 3A
Gregor Vilberg 3B
Enrico Järitsa 3D
Andreas Kuum 3A
Ruben Vestung 3D
Sebastian Harris Ritso 3A

4. klass, T-  I koht
Susan Sarapuu 4b
Rebecca Sermat 4b
Kirke Eliis Kask  4c
Laura Liisa Nirk  4c
Hanna Sääs 4c
Paula Tammaru 4c

4. klass, P – III koht

Kristofer Kosk 4b
Jakob Mikkin 4b
Andreas Tammemägi 4b
Hugo Tirs 4d
Karl Robert Villenthal 4d
Samuel Kirsipuu 4c

5. klass, T – II koht

Minni Marit Peenoja 5a
Jasmine Shein 5b
Linda Raska 5c
Ete Vapper 5c
Mia Ahven 5d
Adelia Susi 5d

6.-7. klass ,T-  II koht

Mara Hütsi 7b
Ruth Onga 7b
Kirke Kala 7a
Emma Viktoria Millend 7d
Nora Leinus 7a
Lisbeth Sehver 7b

 

6.-7. klass, P- II koht

Trevor Kägo 7d
Ralf Lepasson 7d
Oscar Pihela 6c
Jens Pihkva 7b
Sten Rooba 7a
Karl Henrik Loik 7d

Palju, palju õnne!

Aitäh, kehalise kasvatuse õpetajad.

2. koht karatevõistluselt

28. septembril Pärnus toimunud karatevõistlusel Corpore CUP saavutas 2C klassi õpilane Risto Niine saavutas 10 aastaste poiste katas II koha.

Palju, palju õnne!

Tänu treenerile ja lapsevanematele

1. ja 2. kohad Tallinna koolinoorte meistrivõistlustelt teatejooksudes

Kooli võistkonnad olid edukad Tallinna koolinoorte meistrivõistlustel teatejooksudes.

4×400 meetri teatejooksus saavutati I koht koosseisus Anna Maria Millend 9C, Elisabeth Pihela 9C, Triine Marie Land 11A, Lilian Turban 12C.

II koha saavutas gümnaasiumi tütarlaste võistkond: Anete Maria Hermaküla 10B, Lisete Meier 10C, Anna Kottel 10C, Anett Katriin Kutsar 10C, Triine Marie Land 11A, Karoliina Kruusimäe 12A, Paula Mõik 12B, Iris Ink 12C, Aleksandra Ojapõld 12C, Lilian Turban 12C, Liina Truusa 12C.

II koha 4×800 m jooksus saavutas gümnaasiumi noormeeste teatevõistkond: Karl Uljas Mölder 11B, Robert Lee 12A, Otto Kase 12A, Rasmus Käsper 11A.

Tallinna koolinoorte XXXVIII teatejooksu meistrivõistlustel Kadrioru staadionil osales 46 põhikooli võistkonda, kokku 920 õpilast ning gümnaasiumi arvestuses 37 võistkonda, kokku 1036 õpilast.

Spordinädala raames osales kokku 1956 võistlejat.

Palju, palju õnne!

Tänu kehalise kasvatuse õpetajatele.

 

 

2A klassi õpilased spordinädala treeningtunnis

Spordinädala raames külastas neljapäeval, 26. septembril 2A klassi kehalise kasvatuse tundi Tallinna FC Levadia Premium liiga mängija Markus Jürgenson, kes õpetas väikestele spordihuvilistele lihtsaid jalgpallinippe, pani laste jalad kiirelt liikuma ning silmad särama.

Õpilased said taas kogemuse võrra rikkamaks, täname külalistreenerit!

Vastupanuvõitluse päeval heiskas ja langetas Liputoimkond riigilipu Pika Hermanni tornis

Vastupanuvõitluse ja Otto Tiefi valitsuse päeval, 22. septembril kell 07.04 oli Liputoimkonnal au heisata Eesti lipp Pika Hermanni torni. Liputoimkonna ülem Hugo Johannes Visnapuu juhtimisel viisid tseremoonia läbi ülema asetäitja Rasmus Käsper, lippurid Torm Järvelill, Aleksander Popkov ja Marten Joonas Ruut ning trummipoiss Rudolf Aavik, osales ka Õpilasesinduse president Mark Alexsander Ummelas.

Tänavu möödus 75 aastat ajast, kui kahe võõrvõimu vahel üritati taastada Eesti iseseisvus, riikliku tähtpäevana tähistatakse seda juba 13. aastat ja viimased kuus aastat on lipu heiskamise austav ülesanne antud Raua tänava kooli õpilastele – just Tallinna 21. Koolis pidasid 21. juunil 1940 Eesti sõdurid ainsa II Maailmasõja lahingu oma vormis ja oma lipu all.

Tseremoonia järel oli Liputoimkonnal meeldiv võimalus kohtuda Riigikogu esimehe härra Enn Põlluaasaga, kes tutvustas Eesti parlamendi ruume, rõõmustas meie lippurite innukuse üle ning märkis, et on väga tähtis anda noortele võimalus osaleda Eesti riiklusele oluliste sündmuste meenutamisel.

Järgnevalt heisati Eesti lipp ka kooli lipuväljakul ja osaleti koos üliõpilasorganisatsioonidega lipuvalves Metsakalmistul Otto Tiefi haual toimunud pärgade asetamisel.

Vabariigi Valitsuse nimel pärja asetanud rahvastikuminister Riina Solman ütles oma kõnes – oluline on, et ka noored mõistaksid vastupanuvõitluse päeva tähendust ja tähtsust ning teaksid, kes oli Otto Tief.

Esmakordselt oli toimkonna austavaks ülesandeks naasta õhtul taas Toompeale. Ilusal päikeseloojangul kell 19.22 kõlas “Mu isamaa on minu arm” signatuur ja Eesti lipp langetati selleks päevaks 21. Kooli Liputoimkonna poolt.

Fotod: Erik Peinar

Pronksmedal meistrivõistlustelt males

Tallinna Maleklubi Eesti noorte klubide võistkondlikel meistrivõistlustel, kus osales 6C klassi õpilane Uku Schneider, saavutati III koht ja pronksmedal.

 

Palju õnne!

 

Tänu treenerile ja lapsevanematele.

http://www.maleliit.ee/et/uudised/15-eesti/4658-eesti-noorte-klubide-voistkondlikud-meistrivoistlused.html

Aasta Õpetaja konkursi finalistid on selgunud

Haridus- ja teadusminister Mailis Reps kuulutas pidulikul vastuvõtul Teletornis välja Aasta Õpetaja konkursi finalistid.

Aasta põhikooliõpetaja nominendiks sadade kandidaatide hulgas sai meie kooli robootikaõpetaja Rasmus Kits.

Õnnitleme!

Foto: Alar Truu