Supported languages
Follow us
XXI koolist XXI sajandi haridus

XXI koolist XXI sajandi haridus

Saavutused soolise võrdõiguslikkuse konkursilt

10. aprillil tähistatakse Eestis võrdse palga päeva, mille raames korraldas Sotsiaalministeerium õpilastele kirjanduskonkursi, et pöörata tähelepanu soolisele palgalõhele, meeste ja naiste võrdsetele õigustele ja kohustustele, võimalustele ning vastutusele.

Žürii valis välja viis parimat tööd, mis on kõik esile toodud võrdsetena.

Parimateks tunnistati 12A klassi õpilased Rasmus Rammo – «Soolised stereotüübid ja nende mõju» ja Marilyn Loomets – «Miks on sooline ebavõrdsus ühiskonnas ikka veel nii visa».

Võidutööde autorid pälvivad 100€ auhinnaraha, lisaks avaldab Delfi Noorte Hääl avaldab käesoleval nädalal iga päev ühe võidutöö.

Palju, palju õnne!

Aitäh, õpetaja Ingrid Paggi.

https://www.sm.ee/et/uudised/sotsiaalministeeriumi-korraldatud-vordse-palga-paeva-9-12-klassi-noorte-kirjanduskonkursi

1. koht mälumängus «Uus hõbe 2017»

Kooli võistkond saavutas 9. aprillil toimunud üleriigilises gümnaasiumidevahelises Hardi Tiiduse nimelises mälumängus “Uus hõbe 2017” I koha.

Auhinnaks on 4-päevane reis Rooma ja Vatikani.

Võistkonna koosseis:

  • Otto-Kristjan Vanajuur 12A
  • Kristin Hint 12C
  • Helen Laane 11A
  • Daniel Koch 11A

Palju, palju õnne!

Aitäh, õpetaja Ingrid Paggi

2. kohad instrumentalistide konkursilt

Eesti Muusikakoolide Liidu konkursi “Parim noor instrumentalist 2017” märtsikuus toimunud lõppvoorudes saavutasid õpilased häid tulemusi puhkpillide erialal.

  • Alvin Runge 3D klassist saavutas II koha flöödi eriala I vanuserühmas.
  • Hanna Grete Rebane 7A klassist saavutas II koha ja EMTA üliõpilaste eripreemia väga hea esinemise eest flöödi eriala II vanuserühmas.
  • Luisa Susanna Kütson 9A klassist saavutas II koha klarneti eriala III vanuserühmas.

Palju, palju õnne!
Aitäh õpetajatele, kontsertmeistritele ja lapsevanematele.
Kõik õpilased said esinemiskutse parimate instrumentalistide pidulikule lõppkontserdile, mis toimub laupäeval, 8. aprillil 2017 Mustpeade Maja Valges saalis kell 15.00.
Kontsert on tasuta.
Edukat esinemist!

2. koht Eesti minifirmade finaalvõistluselt

Valgas toimunud Eesti minifirmade finaalvõistlusel saavutas 9. klasside minifirma Cordy II koha, kes on loonud stiilsed puidust juhtmehoidjad.

ÕF liikmed on Frida Brit Noor, Katarina Ann Stokes, Victoria Talpsepp ja Rahel Kelus 9B ning Tristan Filantšuk 9C klassist.

Võistlus koosnes kolmest osast – aruanne oma tegevuse kohta, esinemine publikule ning stendivoor firma müügitehnika ja toodete esitlemiseks.

Palju, palju õnne!
Aitäh, juhendaja Kadri Mägi

1.-3. kohad võistluselt TV 10 Olümpiastarti

Võrus toimunud TV 10 Olümpiastardi III etapis saavutas Elisabeth Pihela 6C klassist kõrgushüppes II koha ja David Jaanson 7A klassist III koha. Teivashüppes saavutas Ralf Lepasson 4D klassist I koha ja kaugushüppes IV koha.

Palju, palju õnne!

Tänu treeneritele ja lapsevanematele

Saavutused õpilaste teadustööde konkursilt

Helena Sultson, Kristjan Kõster, Alois Andreas Põdra ja Rasmus Rammo 12A klassist pääsesid uurimistööde konkursil II vooru ning esinevad õpilaste teadusfestivalil 27.-28. aprillil Tallinna Lauluväljakul, kus toimub uurimistöö kaitsmine ja stendiettekanded.

Teadustööde kokkuvõtted esitatakse riikliku teadustööde konkursi kogumikus 2016.

Õnne ja edu!

Aitäh, õpetajad-juhendajad Külliki Kaju, Lilian Kippasto, Tiina Meeri, Ingrid Paggi.

 

1. ja 3. koht prantsuse keele olümpiaadilt

Prantsuse keele B/C-võõrkeele vabariiklikul olümpiaadil saavutas 12A klassi õpilane Marilyn Loomets I koha ja Kaisa Potissepp 12B klassist III koha.

Palju, palju õnne!

Aitäh, õpetaja Merilyn Meristo

Esimesed 10 parimat pääsevad konkursiväliselt Tallinna Ülikooli erialale, kus ei ole erialakatset.

4. koht inglise keele ainevõistluselt

Tallinna üldhariduskoolide X-XI klasside võistkondlikul inglise keele ainevõistlusel British Culture saavutasid Tristan Griin-Looveer 10B  ja Villem Roosa 11B klassist 4. koha.

Palju õnne!

Aitäh, õpetajad Marju Tapfer ja Ruth Kallas

Saavutus Pranglimise meistrivõistluselt

Andreas Leetsar 3B klassist saavutas Pranglimise Eesti Meistrivõistlustel 2017 Sirgujate (1.-3.kl) vanuseklassis 10. koha.

Vabariiklik finaalvõistlus toimus 30. märtsil Kilingi-Nõmme Gümnaasiumis.

Palju õnne!

Aitäh, õpetaja Marju Meremäe

2. koht üleriigiliselt vene keele olümpiaadilt

12B klassi õpilane Anna Krasnikova saavutas vabariiklikul vene keele kui võõrkeele olümpiaadil II koha.

Palju, palju õnne!

Aitäh, õpetaja Alla Kirillova

2. koht tehnoloogiaõpetuse olümpiaadilt

Tallinna piirkonna tehnoloogiaõpetuse olümpiaadil saavutas 9B klassi õpilane Karl Kristjan Tamm II koha, kes oli ka linna parim tehnoloogiaõpetuse teooria tundja.

Karl Kristan võistleb 7. aprillil 2017 üleriigilise tehnoloogiaõpetuse olümpiaadi lõppvoorus Tallinna Ülikoolis.

9B klassi õpilane Peeter Maran saavutas tehnoloogiaõpetuse olümpiaadil 6. koha.

Palju, palju õnne ja edu!
Aitäh, õpetaja Mart Soobik.

Lisainfo SIIT

Jutuvõistluse «Luulest proosaks» tulemused

2017. aasta jutuvõistlusel „Luulest proosaks“ saavutas III koha Anette Kipso 5B klassist ning eripreemia pälvis Anna Marie Pikmets 5D klassist.

Palju, palju õnne!

Aitäh, õpetaja Merle Kaldjärv

Võitjad ja õpetaja on kutsutud 5. aprillil 2017 kell 15.30 Tallinna Õpetajate Majja ( Raekoja plats 14, II korrus Kroonisaal).

Võimlemis- ja tantsuvõistluse tulemused

Tallinna 21. Kooli 8. võimlemis- ja tantsuvõistluse «Ükskord Inglismaal…» tulemused

5.-6. klass:

  • I koht 5B
  • II koht 6B
  • III koht 6A (1)
  • Eripreemiad:
    • 5A parima tehnika ja heade kompositsiooniliste lahenduste eest
    • 6D parima sümboli arenduse eest

7.-9. klass

  • I koht 9B
  • II koht 8B
  • III koht 9C (9A sõpradega)
  • Eripreemiad:
    • 7A tervikliku lahenduse eest
    • 8A koreograafilise silla eest

10.-12. klass

  • I koht 10C
  • II koht 12B
  • III koht 12A
  • Eripreemiad:
    • 12C üleminekute eest tantsus
    • 11A parima tantsijate vahelise sünergia eest
    • 10A hea koostöö eest

Palju, palju õnne!

Tants on hinge peidetud keel! Tantsida võivad kõik: keegi ei saa ega võigi keelata. Sa võid olla jõuline, julge, enesekindel, kuid samas ka õrn. Tants liigutab meid sisemiselt, kui väliselt, kuid tulemus on üks – nauding! Olulised on inimesed, kelle keskel ja kellega koos liigutakse. Liikumises olles õpime üksteist, aga ka iseennast, lähemalt tundma.

Täname siiralt kõiki osalejaid, žüriid, koolipere ja juhtkonda, et võistluspäev sai sellise toreda ja tantsulise näo. Võib öelda – kogu 21. Kool liikus ja tantsis ning tegi seda naudinguga.

Kehalise kasvatuse õppetool

2. koht filosoofiaolümpiaadilt

11A klassi õpilane Paul Johannes Kalda saavutas filosoofiaolümpiaadi vabariiklikus voorus II koha ja osaleb 25.-28.05.2017 rahvusvahelisel olümpiaadil Hollandis, Rotterdamis.

Palju, palju õnne ja edu!

Aitäh, suurepärase juhendamise eest, õpetaja Ingrid Paggi.

Saavutus keemia viktoriini II voorus

Kooli võistkond saavutas Tallinna XVII keemia viktoriini II voorus noorema vanuserühma (8.-9. klass) arvestuses VI koha.

Viktoriinil osalesid:

  • Sandra Tammaru 9B
  • Karl Väärtnõu 9C
  • Elise Mägi 9C

Palju õnne!

Aitäh, õpetajad Anne-Ly Lään ja Lilian Kippasto

Tehnoloogiaõpetuse konkursi parimad

Vabariiklikul tehnoloogiaõpetuse konkursil „Nutikad õpilastööd“ osalesid väga edukalt meie kooli õpilased oma töödega ning said auhinnalised kingitused ning tänukirjad.

Palju, palju õnne!

Aitäh, õpetaja Mart Soobik

Õpilased väitluskoolitusel „Argument 2017“

Eesti Väitlusselts, koolitusettevõte SpeakSmart ja Eesti Noorteühenduste Liit võimaldasid meie koolile kui Vabariigi Presidendi väitlusturniiril edukalt osalenud koolile võimaluse osaleda argumenteerimisoskust õpetaval noorteseminaril “Argument 2017” 3.-5. ja 10.-12. märtsil. Noorteseminaril osalemine on arvestatav 35 akadeemilisest tunnist koosneva valikaine “Argumenteerimine” sooritamisena.

Meie koolist osalesid:

  • Mailis Pajumägi 10A
  • Marie Valdes 10B
  • Merilin Priilinn-Türk 10C
  • Emily Mirelle Vutt 10C
  • Joonas Veskla 10C
  • Rene Ron Vest 10C
  • Mirt Jääger 10C

Väga tublid!
Aitäh suunamise ja motivatsiooni toetamise eest, õpetaja Ingrid Paggi
Seminaril osalemine annab meie koolile võimaluse osaleda sügisel toimuval uuel Vabariigi Presidendi väitlusturniiril.

Saavutus filosoofiaolümpiaadilt

Tulemusliku esinemise eest olümpiaadi eelvoorus on 11A klassi õpilane Paul Johannes Kalda kutsutud filosoofiaolümpiaadi vabariiklikku lõppvooru.

Palju õnne ja edu!

Aitäh, õpetaja Ingrid Paggi

Võistlemine mälumängu „Uus hõbe“ finaalis

Mälumängu “Uus hõbe” võistlus oli pingeline ja põnev. Meie kooli võistkond võistles edukalt ning jõudis finaali!
Eelvoorus osales 62 võistkonda.

Finaalis esindab meie kooli võistkond koosseisus:

  • Otto-Kristjan Vanajuur 12 A
  • Kristin Hint 12 C
  • Helen Laane 11 A
  • Daniel Koch 11 A

Õnne ja edu!

Aitäh, õpetaja Ingrid Paggi

Mälumängu finaal toimub 9. aprillil Gustav Adolfi Gümnaasiumis.

1. koht ja kuldmedal rahvastepallis

Kesklinna koolide 4. klasside tüdrukute rahvastepalli finaalmängudel saavutas I koha, võidukarika ja kuldmedalid meie kooli võistkond.

Võistkonda kuulusid:

  • Mara Hütsi 4B
  • Saara Mette Kõva 4B
  • Hanka Maiste 4B
  • Katarina Mändma 4B
  • Ruth Mary Onga 4B
  • Saara Skolimowski 4B
  • Nora Uurimäe 4B
  • Emma Viktoria Millend 4D
  • Michell Ints 4D

Alagrupimängudes osalesid edukalt Krystal Täht 4D ja Mirjam Root 4B

Palju, palju õnne!

Aitäh, kehalise kasvatuse õpetajad

Karikas robootikavõistluselt

First Lego League võistluse Tallinna II poolfinaalis saavutas robootikaringi võistkond Tetrahexahedron  Lennuka Tiimi karika.
Võistkonna liikmed:

  • Roosi Riin Leht 6C
  • Kirke Kupits 5D
  • Karmo Sooväli 7B
  • Martin Aleksander Levo 6C
  • Jens Martin Mikk 6D
  • Magnus Paavel 5B
  • Orlando Merino 5B
  • Hans Marten Tomson 6B
  • Gregor-Mattias Froš 5A
  • Karl Rudolf Kunnas 5A

Palju, palju õnne!
Aitäh, ringijuhendaja Mai Pitsner

Tiitel saalihoki meistrivõistlustelt

Saalihoki Eesti Meistrivõistluste finaalmängude U11 vanuseklassis pälvis 4A klassi õpilane Ander Sikk finaalturniiri väärtuslikuma mängija tiitli.

Ander mängib võistkonnas Sparta Team Automaailm.

Palju, palju õnne!

Tänu treenerile ja lapsevanematele

1. koht emakeeleolümpiaadil

Üleriigilisel 32. emakeeleolümpiaadil saavutas Luisa Susanna Kütson 9A klassist I koha 9.-10.klassi arvestuses.

Palju, palju õnne!

Aitäh, õpetaja Külliki Kaju

Tulemused

Luulekonkursi Sõprus ja Headus tulemused

1. klassid

  • Laureaat
    • Robert Salum 1B, Markus Heinla „Headus-teadus-seadus“
    • Chrystal Puhm 1D, tundmatu autor „Naljakas sõna“
  • Žürii tunnustus:
    • Ann Marie Kiiv 1B, Ott Arder „Pisike puu“
    • Kirke Madu 1C, „Oi kui kiire päev on mul“
    • Demian Tamm 1D, tundmatu autor „Sõber, kas sa tead?“
  • Kõige teemakohasem luulevalik:
    • Meeri Loviise Kreen 1A, Olivia Saar „Mis värvi on kodu“

2. klassid

  • Laureaat
    • Marleen Laumets 2B, Leelo Tungal „Midagi head“
  • Žürii tunnustus:
    • Carl Mitt 2D, luuletus omalooming „Sõber“
  • Kõige naljakam esitus:
    • Lennart Väli 2A, Ilmar Trull „Kolm sõpra“

3. klassid

  • Laureaat
    • Thomas Hillar Teder ja Pärtel Helikkar Lemming 3A, Wimberg „Kodu“
  • Žürii tunnustus:
    • Joosep Jallai 3C, Olivia Saar „Naerulohkudega maailm“
    • Ida Sofia Fromm 3B, Contra „Lõbusad pinginaabrid“
    • Jan Jõerand 3C, Helin Vill „Halb ja hea“
  • Kõige parem lavatunnetus:
    • Laura Lehiste 3B, Contra „16 malenuppu“

Žürii:
Taavi Pleiats 12C, Lisett Sigur 8C, Kaisa Pollisinski 8C, Tuule Kangur 8C, Krettel Kristin Säde 8B

Õnnitleme ja täname esinejaid ning õpetajaid-juhendajaid!

5. koht judos

9C klassi õpilane Carl-Gustav Kont saavutas 11. märtsil Orimattilas toimunud Baltic Sea Championshipil U18 V koha.

Palju õnne!

Tänu treenerile ja lapsevanematele

1. ja 6. koht kunstiolümpiaadilt

Kunstiolümpiaadi Tallinna piirkonnavoorus saavutas Alois Andreas Põdra 12A klassist I koha, juhendaja-õpetaja on Tiina Meeri.
Põhikoolide arvestuses saavutas Tuule Kangur 8C klassist 6. koha, kelle juhendaja on õpetaja Kaja Kadarik.

Palju, palju õnne!

Tänu kunstiõpetajatele.

3. koht instrumentalistide konkursilt

Kasper Joel Nõgene 3A klassist saavutas üleriigilisel noorte instrumentalistide konkursi klaveri erialal III koha ja tiitli Noor pianist.

Konkurss toimus Tartus 11.-12. märtsil 2017.

Palju, palju õnne!

Tänu klaveriõpetajale ja lapsevanematele.

Hõbemedal rahvusvaheliselt judoturniirilt

11. märtsil Soomes Orimattilas toimunud rahvusvahelisel judoturniiril Baltic Sea Championships 2017 võitis 10B noormees Daniel Markus Vardja hõbemedali P18-60 kategoorias.

Palju, palju õnne!

Tänu treenerile ja lapsevanematele

Tulemused
Pildigalerii

Saavutused üleriigiliselt eesti kirjanduse olümpiaadilt

Üleriigilise eesti kirjanduse olümpiaadi „Eesti kirjandus võrdlevas kontekstis” lõppvoorus saavutas vanemas vanuserühmas 4. koha Paul Johannes Kalda 11A klassist, õpetaja Leelo Valgma.

9.-10. klasside keskmises vanuserühmas saavutas 9A klassi õpilane Moon Lokk 6. koha, õpetaja Külliki Kaju.

Esikümnesse jõudsid nooremas vanuserühmas ka Susanna Antsmäe 8A klassist – 8. koht, õpetaja Külliki Kaju ja
Ran-Aron Viitkar 8B klassist – 10. koht, õpetaja Merle Kaldjärv ning keskmises vanuserühmas 9A klassi õpilane Paula Mõik, kes saavutas 8. koha, õpetaja Külliki Kaju.

Palju, palju õnne!

Tänu juhendajatele-õpetajatele.

Tulemused

2. koht karates

11. märtsil toimunud Eesti meistrivõistlustel karates saavutas 5C klassi õpilane Ivar Niine 10-11-aastaste poiste katas II koha.

Palju, palju õnne!

Tänu treenerile ja lapsevanematele

Ivar treenib spordiklubis Riveta

1. ja 6. koht ansamblite konkursilt

8A klassi ansambel LavaCESS, koosseisus:

  • Susanna Apri
  • Calista Krass
  • Eliis Kristjankroon
  • Anna Gerda Nurmetalo
  • Anett Tamm
  • Vanessa-Victoria Uusjärv

saavutas Alo Mattiiseni nimelisel vabariiklikul ansamblite konkursil I koha.

10. klasside ansambel Giusto saavutas 6. koha.
Ansamblis laulavad:

  • Laura Maria Lukas 10C
  • Cecilia-Martina Mägi 10C
  • Kristiin-Heleen Toovis 10C
  • Triin Mänd 10C
  • Brita-Liis Tui 10A
  • Kirke Britt Benjamin 10A
  • Ann Liisbel Petter 10A
  • Lisbeth Sirvi 10A

Palju, palju õnne!

Aitäh, õpetaja Ene Uibo

Žürii liikmed: Kadri Voorand, Laine Randjärv, Raul Talmar, Peeter, Perens, Hirvo Surva, Pärt Uusberg.
Tulemused: SIIT

2., 3. ja 5. koht inimeseõpetuse olümpiaadilt

Inimeseõpetuse olümpiaadi piirkonnavoorus 5. klasside arvestuses saavutas 5B klassi õpilane Anette Kipso II kohaIII koha Hildegard Kivisaar 5A ning 8. klasside arvestuses 5. koha Gulliver Kenn Pai 8C klassist.

Palju, palju õnne!

Aitäh, õpetajad Anne-Ly Lään, Maarika Paun, Kristiina Tiits.

2. koht saalihoki meistrivõistlustelt

Tallinna meistrivõistlustel saalihokis saavutas meie kooli võistkond II koha.

Võistkonnas mängisid:

  • Mattias Kauk 10B
  • Karl Männik 10B
  • Karl Oskar Haak 12B
  • Taaniel Toomingas 12B
  • Morten Talviste 12B
  • Kaspar Tilga 11A
  • Chris Oliver Rahumägi 11A
  • Michael Sander 12C
  • Mark-Deimon Loog 10C

Võistkonna liider, kapten oli Morten Talviste.

Palju, palju õnne!

Aitäh, õpetajad Ivo Raenok ja Indrek Vahtra.

 

 

Hõbemedal teatesuusatamises

Tallinna meistrivõistlustel saavutas põhikooli poiste võistkond 3 x 1,4km teatesuusatamises II koha.
Võidukas meeskonnas sõitsid Robert Lee 9B, Oliver Kinks 7A ja Tuudor Palm 8B klassist.
Võistkonna koosseisus olid ka Andre Otti 8A ja Tristan Roy Treumann 6D.

Individuaaldistantsil saavutas 8B klassi õpilane Tuudor Palm 6. koha.
Individuaaltulemuste ja teatesuusatamise kokkuvõttes saavutas kool 4. koha.

Palju, palju õnne!

Aitäh, õpetajad Indrek Vahtra ja Ivo Raenok

Edukas esinemine solistide konkursil

Eesti Meestelaulu Seltsi üle-eestilise poiste-solistide võistulaulmisel saavutas 6A klassi õpilane Lennart Joosep Lumi eelvoorus II koha ning on kutsutud järgmisesse vooru.

Palju, palju õnne!

Aitäh, õpetaja Lydia Rahula

Eripreemia gifivõistluselt

Nukufilmi lastestuudio gifivõistlusel «Viisteist/viis teist…» pälvis 10A klassi õpilane Renno Sepp publiku lemmiku tiitli.

Palju õnne!
Aitäh, õpetaja Kaja Kadarik

Animalaine FB

Kõrged tulemused vene keele olümpiaadilt

Vene keel võõrkeelena olümpiaadi piirkonnavoorus saavutas Anna Krasnikova 12B klassist I koha ning Maria Annet Šmakova 10C klassist II koha. Olümpiaadi üldteema oli Merekultuur Eestis.

Palju, palju õnne ja edu!
Aitäh, õpetajad Alla Kirillova ja Irina Kotovitš

5B võistkond õpioskuste võistluse võitja

Õpioskuste võistluse koolivoor toimus ajavahemikul 6.-20. veebruar 2017.
Osales kuus 5. klasside 5-liikmelist võistkonda.

Kooli žürii (A. Salum, K. Kadarik, K.Tiits, V. Taliaru) selgitas välja võistluse parimad:

  • I koht 93 p 5B võistkond koosseisus: Hedvig Kikas, Anette Kipso, Tobias Palm, Jako Julius Schmid, Veli Kangur
  • II koht 88 p 5B võistkond koosseisus: Rahel Lauren Lins, Simone Saar, Getter Veber, Eva-Lota Puusepp, Saskia Hermlin
  • III koht 83p 5B võistkond koosseisus: Liselle Valge, Helena Villand, Elisabet Raudsalu, Carolina Emilia Sade, Marii Raasuke

Ülelinnalisele žüriile edastati I koha võitnud õpilaste töö.
Aitäh kõikidele osalejatele ja juhendajatele õpetajatele!

1. koht klaverikonkursilt

Tallinna regiooni klaverikonkursil saavutas 3A klassi õpilane Kasper Joel Nõgene I koha ja tunnustuse meeldejääva esinemise eest konkursil „Parim noor instrumentalist“.

Palju, palju õnne!
Tänu klaveriõpetajale ja lapsevanematele.

Kasper Joel võistleb edasi üleriigilisel konkursil 11. märtsil Tartus.

Saavutus ühiskonnaõpetuse olümpiaadilt

Ühiskonnaõpetuse olümpiaadi piirkondliku vooru tulemuste põhjal on 11A klassi õpilane Helen Laane kutsutud üleriigilisse lõppvooru, mis toimub 25. märtsil.

Õnne ja edu!

Juhendaja on õpetaja Ingrid Paggi.

Hõbemedal judos

25. veebruaril toimunud rahvusvahelisel XXII Judoturniiril Võru Kevad 2017 saavutas 10B klassi noormees Daniel Markus Vardja AB-60 kategoorias II koha.

Palju, palju õnne!
Tänu treenerile ja lapsevanematele

Pildigalerii

2. koht rahvastepallivõistluselt

3. klasside võistkond saavutas kesklinnakoolide rahvastepalli meistrivõistlusel II koha.

Võistkonna koosseisus mängisid:

  • Henri Apri 3A
  • Jan Kenneth Toming 3B
  • Peter William Stokes 3B
  • Sander Kottel 3B
  • Oscar Pihela 3C
  • Joosep Jallai 3C
  • Kaspar Tomingas 3D
  • Dominic Mang 3D
  • Gregor Kalviste 3D

Palju, palju õnne!
Tänu kehalise kasvatuse õpetajatele.

Emakeeletundjad olümpiaadi üleriigilises lõppvoorus

Emakeeleolümpiaadi piirkonnavooru tulemuste põhjal on kutsutud üleriigilisse lõppvooru, mis toimub 13. ja 14. märtsil Tallinna Ülikoolis, kolm meie kooli õpilast:

  • Albert Ader 8A
  • Luisa Susanna Kütson 9A
  • Rasmus Rammo 12A

Õnne ja edu! Nende juhendaja on õpetaja Külliki Kaju.

Olümpiaadil osaleb kokku 84 õpilast. Kokku esindab meie kooli eesti kirjanduse ja emakeeleolümpiaadil 8 õpilast. Juhendajateks on õpetajad Külliki Kaju, Merle Kaldjärv ja Leelo Valgma.

Huvitav õppimine aktiivõppepäeval

Aktiivõppepäev toimub 22. veebruaril, kus põhikooliõpilased rakendavad rühmapõhist õpet, arendavad koostööoskusi ja üldpädevusi. Õppetegevus on kavandatud õppekava läbivate teemade ning ainetevahelise lõiminguna, kasutades erinevaid arvutiprogramme, digi- ja nutiseadmeid.

Praktilise õppe kaudu arendatakse tehnoloogilisi oskusi, rakendatakse modelleerimisprogrammi Google SketchUp, mida kasutavad ka arhitektid ja insenerid.  Õpilased koostavad geomeetrilisi mudeleid ning kujundavad omanäolisi värviliselt kujundatud pliiatsitopse, mida saab printida 3D printeriga.

Robootika õppekomplektidega lahendatakse põnevaid ülesandeid, robotit programmeeritakse graafilises tarkvarakeskkonnas, mille tulemusena liigub robot õppeväljakul etteantud trajektooril. Tegevuse käigus toetatakse matemaatiliste pädevuste arendamist ning rakendatakse füüsika-alaseid oskusi.

Käsitletakse tervise, liikumise ja toitumise teemasid ning käitumist ohuolukordades, toimuvad esmaabi-ja sidumispraktikumid ning  orienteerumismängud,  töötubades lahendatakse inglisekeelseid ülesandesi ning koostatakse ühistööna päeva kokkuvõte.

Õpilased kasutavad SMART-tahvli arvutikaarte ning kaardistavad oma koolitee ohtlikud kohad, loovad õuesõppena GPS-kunsti, kasutades Endomondo äppi ja kujundavad oma läbitud teekonna. Koolis prinditakse GPS salvestus ning täiendatakse seda kunstiliselt.

Nooremad õpilased laiendavad teadmis kellast kui ka ajakasutusest, valmistavad kella mudeli ning mängivad kellaajaga seotud mänge. Lahendatakse matemaatilisi nuputamismänge ja leitakse loogikat kasutades geomeetriliste kujundite kaudu terviklahendusi.

Majandussimulatsioonis mängitakse meeskondades turumajanduslikku mängu Raha rändab, mille käigus õpitakse turumajanduse toimimise põhimõtteid ja seaduspärasusi ning tutvutakse riikide majandusregulatsioonide mõjuga igapäevaelus.

Käsitletakse ka teemat Minu Eesti, mille käigus valmivad Eesti kaardid nii geograafilises kui ka kultuurilises vaates ning meisterdatakse esemeid-tooteid kasutades Eesti sümboolikat.

Aktiivõppepäeva tegevusi illustreerib kodulehe Pildialbum.

1. kohad A. S. Puškini luulekonkursilt

17. veebruaril toimunud Tallinna koolide etlejate konkursil „Vene Kultuuripäevad Eestis“ raames saavutas põhikoolide arvestuses
I koha Christiana Lainde 9A klassist.
Gümnaasiumi vanusegrupis saavutas I koha 11A klassi õpilane Chris-Oliver Rahumägi.

Palju, palju õnne!
Aitäh, õpetajad Jelizaveta Kuznetsova ja Alla Kirillova

Kõrged tulemused kirjutamisvõistluselt

18. veebruaril toimus pidulik vastuvõtt Rävala klubis, kus selgusid kirjutamisvõistluse tulemused.

Tallinna Haridusameti üleskutsele võtta osa Rävala klubi 8. kirjutamisvõistlusest, seekord teemal “100 aastat Eestit”, võttis osa meie kooli 8A klassist 11 ja 9A klassist 5 õpilast.  Võistlus toimus 3 kategoorias:

I – 3.-4. klassi õpilased
II – 5.-7. klassi õpilased
III – 8.-9. klassi õpilased

3. vanuseastmes saavutas I koha Terke Kram 9A, teema: Tuulelipp räägib.
Žürii hinnang – Head väljendid, loominguline. Huvitav lahendus, vaimukas sõnastus. Eristub teistest, hea ajastutunnetus.

II koha saavutas Luisa Susanna Kütson 9A
Väga asjalik arutelu eestlusest ja oma põlvkonnast. Tore, et märgatakse, et “eestlus” pole midagi kivistunut, vaid seda mõtestatakse ajaloolises kontekstis ja aktiivselt tulevikku vaadates. Ladus lugu eestlase loomusest positiivses mõttes ja selle järjepidevusest.

III koha saavutas Anna-Britt Lubja 8A
Huvitav, kirjanduslik ja originaalne ajarännak. Hea üldistus isikliku perekonnaloo kaudu. Täpselt on tabatud erinevate ajastute meeleolusid.
Südamlik lugu, pildid tulid silme ette. Kaunis vormistus.

Žürii poolt ära märgitud tööd:

  • Calista Krass 8A – Eriauhind väga ilusa looduskirjelduse eest, mets kui põliseestluse ja hingerahu sümbol.
  • Rauno Arike 8A – Eriauhind allikate valikute ja analüüsioskuste eest.
    Väga arukas arutelu, head tsitaadid. On kasutatud huvitavaid allikaid, neid arukalt analüüsitud ja oma mõtetega põimitud.
    Hea järelduste tegemiste oskus, mitmeid huvitavaid fakte ja tsitaate. Väga küps lugu!
  • Tanel Valgma 8A – Eriauhind huvitava mõtte eest – arhitektuur kui ajaloo peegel.
    “Toonud selgust Eesti ajaloosse, tunduvad Lasnamäe sünged kortermajad ajalooliste ehitistena. Just elamud väljendavad hästi elu Nõukogude Liidu võimu ajal.”

Palju, palju õnne!
Aitäh, õpetaja Külliki Kaju

FB

4.-5. koht matemaatikavõistluselt NUPUTA

16. veebruaril toimunud Tallinna koolide 5-6. klasside õpilaste matemaatikavõistlusel NUPUTA  saavutas meie kooli võistkond IV-V koha.

Tublid nuputajad on Tobias Palm ja Anette Kipso 5B klassist ning Liilia Tõnisson 6B ja Martine Margna 6C klassist.

Palju, palju õnne!

Aitäh, matemaatika aineringi juhataja Reijo Sepp ning õpetajad Aili Salum ja Marju Meremäe.

Võistlustel osales 40 võistkonda.

Tunnustus koolile – Haridusauhind 2016

Tallinna Kesklinna Valitsus tunnustas kooli kui innovaatilist haridusasutust koolihariduse rikastamise eest Tallinnas, kes viib edukalt ellu ideed XXI koolist XXI sajandi haridus.

Koolis rakendatakse laiapõhjalist ettevõtlusõpet kõikides kooliastmetes tihedalt lõimituna teiste õppeainetega, arendatakse õpiprogramme ja kujundatakse uudne õpikogukond koostöös lastevanemate, vilistlaste ning ettevõtetega, kes tegutsevad mentoritena.

Õnne ja edu kooliperele.

2. kohad kergejõustikus

16. veebruaril saavutas 9A klassi õpilane Paula Mõik Tallinna karikavõistlustel kergejõustikus U-18 vanusegrupis 60m tõkkejooksus II koha ja
7B klassi õpilane Laura Mõik U-16 vanusegrupis 800m jooksus samuti II koha.

Palju, palju õnne!
Tänu treenerile ja lapsevanematele.

Tänu väliskülaliste vastuvõtu eest

Kooli juhtkond avaldab kiitust 14.-15. veebruaril toimunud PISA rahvusvahelise konverentsi delegaatide suurepärase vastuvõtu korraldamise eest alljärgnevatele õpilastele ja õpetajatele.

Õpilased:

  • Kristjan Pekk 10A
  • Gregor Mändma 10A
  • Markkus Olaf Millend 12B
  • Kristian Andreas Jagor 12A
  • Markus Kuris 12A
  • Raimond Lume 12A
  • Eeva-Liisa Trei 12B
  • Katrina Ahun, 12B
  • Roberta Vaino 12B
  • Kaisa Potisepp 12B
  • Markus Louis Mühlberg 12B
  • Kaspar Kolk 12B
  • Laura Laas 10C

Õpetajad:

  • Anne-Ly Lään
  • Lilian Kippasto
  • Tiia Valdmets
  • Kristiina Tiits
  • Rasmus Kits
  • Ülle Suursaar
  • Riina Otsus
  • Merle Teever
  • Kahrut Eller
  • Ene Uibo
  • Kadri Mägi
  • Kristjan Õmblus

Suur, suur tänu 8A klassi ansamblile LavaCESS ja segakoori kammerkoorile kõrgetasemelise ja kaasahaarava esinemise eest.