Supported languages
Follow us
XXI koolist XXI sajandi haridus

XXI koolist XXI sajandi haridus

I ja III koht konkursilt Parim noor instrumentalist 2019

5A klassi õpilane Kasper Joel Nõgene saavutas klaveri eriala piirkondlikul konkursil III vanuserühma B kategoorias I koha ja üleriigilises voorus III koha.

Palju, palju õnne!

Tänu klaveriõpetajale ja lapsevanematele.

I ja II kohad Nutispordivõistluse finaalis

8. aprillil Haapsalus toimunud Eesti Nutispordi meistrivõistluste finaalis saavutas Tallinna 21. Kool võistkondlikus karikavõistluste finaalis II koha.

Tublilt võistlesid Andreas Leetsar 5B, Mattias Tõnisson 6A, Eva-Lota Puusepp 7B, Getter Veber 7B, Anette Kipso 7B, Liilia Tõnisson 8B klassist.

Individuaalvõistlusel saavutasid I kohad Andreas Leetsar ja Liilia Tõnisson.

Palju, palju õnne! Aitäh, õpetajad Marju Meremäe, Alar Pukk, Kaide Sõeroja ja Aili Salum.

Pronksmedal vabaujumises

6. aprillil toimus Ujumise Noortesarja III etapp, kus 6D klassi õpilane Helen Jaagant võitis 2006.a. sündinud tüdrukute 400 m vabaujumises pronksmedali ajaga 5.04,46.

Palju, palju õnne!

Tänu treenerile ja lapsevanematele.

Tänu ja tunnustus Toidupangast

Head koolikaaslased, õpetajad, lapsevanemad!

Suur-suur aitäh kõigile, kes osalesid meie toidukogumisaktsioonis koostöös Toidupangaga. Kogusime abivajajate jaoks kokku 533,11 kg toiduaineid!

 

III koht karates

Hans Johannes Kark 7A klassist saavutas karate Tallinna meistrivõistlustel 2019  Kumite U16-63kg kategooris III koha.

Palju, palju õnne!

Tänu treenerile ja lapsevanematele.

 

I koht üleriigilisel saksa keele tõlkevõistlusel

Tallinna XXI Kool korraldab kolmandat aastat koostöös Saksamaa Liitvabariigi Suursaatkonna, Goethe Instituudi ja Austria Vabariigi Suursaatkonnaga üleriigilise tõlkevõistluse õpilastele, kes õpivad saksa keelt I, II või III võõrkeelena.

Käesoleval õppeaastal registreerus osalema 65 noort tõlkijat. Võisteldi kahes vanuserühmas – 7.-9.kl. ja 10.-12.kl.

Võistlustöid hindas žürii, koosseisus

Eili Heinmets – Eesti Tõlkemagistrite Liidu juhatuse esimees,

Helen Aedla – Goethe Instituudi keeleosakonna juhataja,

Helena Kaasik – Tallinna Saksa Kultuuriinstituudi juhataja,

Anne Laur – Austria Suursaatkonna kultuurireferent.

4. aprillil toimus võitjate autasustamine Eesti vanimas, kondiiter Georg Stude poolt 1864. aastal avatud kohvikus Maiasmokk .

I koha saksa keel I võõrkeelena õppijate seast saavutas

7.-8.kl. vanuserühmas Mirjam Kärk

10.-12.kl. vanuserühmas Laura Helene Tirkkonen, mõlemad Tallinna Saksa Gümnaasiumist

I koha saksa keelt II võõrkeelena õppijate hulgas saavutasid

7.-8.kl. vanuserühmas Alice Khaustovitch Tallinna Inglise Kolledžist ja

10.-12.kl. vanuserühmas Merilin Maass Pärnu Sütevaka Humanitaargümnaasiumist

 

I koha saksa keelt III võõrkeelena õppijate hulgas saavutas

Tallinna XXI Kooli 12.C klassi õpilane JOONAS VESKLA

Joonase saksa keele õpetaja on õp. Mart Männiste, lisaks on Joonas täiendanud oma keeleoskust Goethe Instituudi stipendiaadina 3-nädalases keelelaagris Frankfurdis.

 PALJU – PALJU ÕNNE Joonasele ja õpetaja Mart Männistele!

I koht judos

Tallinnas toimunud A. Lutsari mälestusturniiril judos saavutas 4A klassi õpilane Patrik Tobias Pindma I koha D-klassi kuni 34 kg kaaluvate poiste seas.

 

Palju, palju õnne!

 

Tänu treenerile ja lapsevanematele.

Õpilasesinduse presiidiumi valimised 2019

Tallinna 21. Kooli valimiskomisjoni protokoll nr. 1.

Tallinna 21. Kooli presiidiumi kandidatuurid õppeaastaks 2019/2020

Ajakava:

28.03 info valimiste esimese hääletusvooru kohta
28.03- 01.04  kandidatuuride avaldused ÕE presidendile
02.04 kandidatuuride kinnitamine või tagasilükkamine
03.04-15.04 valimiskampaaniaperiood
16.04 valimisdebatt
17.04 hääletuse esimene voor

Kinnitanud valimiskomisjon 28.03.2019

Valimiskomisjoni esimees: Merilin Priilinn-Türk

 

Tallinna 21. Kooli valimiskomisjoni protokoll nr. 2.

Kuupäev: 02.04.2019

Osalejad: Merilin Priilinn-Türk, Kaisa Kumpas, Elise Lisell Pähkel, Kaur Oskar Vanaselja, Kärolin Kerem, Iris Ink, Johanna Jõerüüt, Laura Lisa Rikkand, Karita Särekannu, Emily Mirelle Vutt, Eva Maria Aru, Albert Ader, Andry Kenert Pedak, Bert Palts, Kristiin-Heleen Toovis, Marten Gustav Lähker.

Päevakord:

  1. Kandidatuuridega tutvumine
  2. Kandidatuuride kinnitamine/ tagasilükkamine

 

Otsused:

Kandidatuurid kinnitatakse järgmises koosseisus:

I kandidatuur

Liina Truusa 11C- President

Rahel Kelus 11A- Esimene asepresident

Hugo Visnapuu 10C- Teine asepresident

 

II kandidatuur

Mark Alexander Ummelas 11C -President

Tuule Kangur 10A- Esimene asepresident

Jan Jürgen Luzgin 10B- Teine asepresident

Valimiskomisjoni esimees: Merilin Priilinn-Türk

I, II ja III koht lumelauasõidus

3A klassi õpilane Laura Anga lõpetas edukalt Eesti freestyle noortesarja  hooaja I kohaga (kuni 14a tüdrukud) lumelauas.  Talvisest hooajast saavutusteks veel III koht oma vanuseklassis Soome meistrivõistlustelt lumelaua rennisõidus ja II koht Eesti meistrivõistlustelt juunior (kuni 16a tüdrukud) lumelauakrossis.

Palju, palju õnne!

Tänu treenerile ja lapsevanematele.

Tunnustus meistrivõistlustelt venekeelses Scrabble´s

22. märtsil Südalinna Koolis toimunud Tallinna koolinoorte meistrivõistlustel venekeelses Scrabble’s

märgiti ära 8D klassi õpilase Emili Minakova tublit esinemist ja teda autasustati tänukirjaga.

 

Õnnitleme!

Aitäh, õpetaja Klaara Sulg.

 

Võistlusel kohti ei jagatud, kuid tunnustuse pälvisid õpilased, kes jõudis võistelda rohkemates voorudes.

Käsitöötunnis valmisid mustrilised põlled

 

6. klasside õpilased õmblesid käsitöötundides toredaid põllesid ning jagavad nüüd oma töörõõmu ka koolikaaslaste ja pereliikmetega.

 

IV koht üleriigiliselt vene keele teadmiste võistluselt

29. märtsil Rakvere Reaalgümnaasiumis toimunud IX üleriigilisel vene keele teadmiste võistlusel saavutas meie kooli võistkond IV koha.

Võistkonna koosseis:
Victoria Koppel 9A
Regina Luik 9A
Carmen Kriitberg 8B
Miia Helena Allsalu 8B
Marsella Tamm 9C
Lembit Johannes Visnapuu 8D

Palju, palju õnne!

Aitäh, õpetajad Jelizaveta Kuznetsova, Alla Kirillova, Klaara Sulg.

Kooli võistkond jõudis võistluse “Noored Euroopa Metsades 2019“ finaali

Võistkond „Öösorr“ jõudis rahvusvahelise võistluse „Noored Euroopa Metsades 2019“ Eesti finaali.

Tublid loodusteadlased on Anna-Britt Lubja ja Anett Tamm 10A ja Enelil Sonn 10B klassist.

 

Palju, palju õnne ja edu!

Aitäh, õpetaja Riina Otsus.

 

Eesti finaal toimub 2.-3. mail Järvselja Õppe- ja Katsemetskonnas, kus võistlevad 15 Eesti eelvoorus

parima tulemuse saavutanud võistkonda.

 

Võistlus koosneb viktoriinist, praktilistest ülesannetest metsas ja posterettekandest.

Parima tulemusega võistkond pääseb rahvusvahelisse finaali, mis toimub sügisel 2019 Tšehhis.

Näitering esines festivalil

30. märtsil toimus XII ülelinnaline algklassiõpilaste lühinäidendite festival KRÕF.

Tallinna XXI Kooli näitering osales festivalil lavastusega „Maailma lood“ 

Lavastuses on kasutatud lugusid Epp Petrone ja Kristi Kangilaski raamatust „Võlusõnad“

Mängisid

  1. Helo Tuisk
  2. Arabella Matiisen
  3. Klaudia Helena Kask
  4. Elisabet Torop
  5. Rahel Prosa
  6. Grete Johanna Villenthal
  7. Ly Melody Reilent
  8. Emily Kuusing
  9. Aurelia Gans
  10. Laura Ploom
  11. Aylin Susi
  12. Johanna Liblik
  13. Victoria Karpov
  14. Luna Looveer-Griin
  15. Cara Lass
  16. Adriana Praks

 Juhendaja Kristiina Oomer

Saavutused TV 10 Olümpiastart III etapil

30. märtsil toimus Tartus TV 10 Olümiastarti III etapp. Meie koolist jõudsid esikuuikusse 6D klassi õpilane Emma Viktoria Millend – TV, kaugushüppes 6. koht, tulemusega 5.05 ja 5A klassi õpilane Henri Apri – PN, kaugushüppes 5. koht, tulemusega 4.77.

Koolide üleriigilises arvestuses tõusime 4. kohale.

Õnnitleme!

Tänu kehalise kasvatuse õpetajatele ja lastevanematele.

1. koht kitarriõpilaste konkursilt

9A klassi õpilane Richard Raun saavutas Tallinna 5. kitarriõpilaste konkursil I koha ja pälvis eripreemia Fingerstyle palade väga hea esituse eest.

Konkursi korraldas Eesti Kitarriselts koostöös Tallinna Muusikakeskkooliga 30. märtsil.

Palju, palju õnne!

Tänu kitarriõpetajale ja lapsevanematele.

 

8D klassi Minifirmad jõudsid finaali

Kaks 8D klassi minifirmat jõudsid Eesti õpilasfirmade võistluse finaali, mis toimub 11. aprillil SEB-s.

MF Kira, koosseisus Emma Johanna Rumm, Maibrit Nelling, Vanessa Nikolenko-Saar, Karmen Lindström, kes toodavad naturaalseid sojavahast küünlaid ja MF Klõpitz, koosseisus Leeni Janete Kreen, Ivette Leetma ja Sarah Mia Haabma, kes toodavad originaalseid puidust tassi- ja pudelihoidjaid.

Õnnitleme ja soovime edu finaalvõistlusel!

Aitäh, õpetaja Elbe Metsatalu

1., 2. ja 3. kohad Nutispordis

Nutispordi piirkondlike finaalvõistluste üldarvestuses olid oma vanuseklassis vabariigi parimad 5B klassi õpilane Andreas Leetsar, kes saavutas II koha ja 8B klassi õpilane Liilia Tõnisson, kes võitis I koha.

Mõlemad õpilased on oodatud Nutispordi Eesti Meistri- ja Karikavõistluste finaali Haapsalus.

Tubli tulemuse Tallinna piirkonnavoorus saavutasid ka 1D klassi õpilane Georg Osman, tulemuseks II koht ja 6A klassi õpilane Mattias Tõnisson, tulemuseks III koht.

 

Palju, palju õnne!

 

Aitäh, õpetajad Endla Üksti, Alar Pukk, Marju Meremäe ja Aili Salum.

Saavutused inglise keele ainevõistluselt

8. märtsil toimunud inglise keele ainevõistlusel British Culture 2019 Tallinna üldhariduskoolide 10.-11. klasside õpilastele saavutasid 6. koha Jan Sihvola ja Teodora Touart 11B klassist.

 

Hindamiskomisjon autasustas  1.- 6. kohale tulnud õpilasi.

 

Palju õnne!

Aitäh, õpetaja Merle Teever

6C klassi tantsurühm pürgib tantsupeole

25. märtsil osales 6C klassi rühm tantsupeo ettetantsimisel kahe tantsuga: Metsavägi ja Marupolka. Maikuu alguseks selgub tulemus ja pääsemine suurele tantsupeole.

Tantsulusti jätkub noortel aga küllaga.

Tihedas klassikonkurentsis selgusid parimatest parimad ning ettetantsimisele jõudis 16 õpilast:

Grettel, Emili, Carolin, Ly, Laura, Jasmina, Hanna, Hetli, Danner, Hugo, Oskar-Olle, Kaarel, Richard, Siim, Andrian ja Jürgen.

Tänu tantsijatele, juhendaja Märt Agule ja lastevanematele tehtu ja toetuse eest ning soovime edukat finišisse jõudmist!

II koht 7. klasside õpioskuste võistluselt

Tallinna ülelinnalisel õpioskuste võistlusel saavutas meie kooli 7B klassi võistkond II koha. 

Koolide järjestus:

  1. koht Tallinna Reaalkool
  2. koht Tallinna 21. Kool
  3. Tallinna Prantsuse Lütseum

 Võistkonna koosseisus võistlesid tublilt:

Jako Julius Schmid

Anette Kipso

Eva-Lota Puusepp

Magnus Paavel

Tim Mattias Juksaar

 

Palju, palju õnne!

 

Aitäh, klassijuhataja Ruth Kallas, tänu kõikidele juhendajatele.

 

Võistkond on oodatud 28. mail toimuvale autasustamisele Lillepaviljonis.

2. koht vabariiklikul flöödikonkursil Parim noor instrumentalist

Vabariiklikul flöödikonkursil “Parim noor instrumentalist 2019” saavutas 9A klassi õpilane Hanna Grete Rebane II koha ja tiitli Noor flötist.

 

Auhindade üleandmine ja võidukavade esitamine toimub lõppkontserdil 14. aprillil Mustpeade majas.

 

Palju, palju õnne!

 

Tänu juhendajale ja lapsevanematele.

Frankofooniakuu tähistamine koolis

Frankofooniakuu tähistamiseks toimus 25. märtsil gümnasistide kohtumine Prantsuse Vabariigi suursaadiku pr Claudia Delmas-Schereriga.

Ümarlauas arutati Prantsusmaa sise- ja välispoliitilisi küsimusi, suhteid Euroopa Liidu partneritega, Eestiga ning vahetati mõtteid Euroopa tuleviku üle.

Euroopa Parlamendi poolseid seisukohti esitas eurosaadik, lapsevanem hr Urmas Paet. Kohtumist modereeris 11C klassi õpilane Mark Alexander Ummelas.

Parimad e-etteütluse kirjutajad

Emakeelepäeval toimunud rahvusringhäälingu e-etteütlusest võttis osa 50 IX-XII klassi õpilast.

30 õpilast saatsid oma tööd ka kooli sisevõistlusele. Parim e-etteütluse kirjutaja on Tuule Kangur 10A klassist.

II ja III kohta jagavad Albert Ader 10B ja Lisett Sigur 10A.

 

Palju, palju õnne!

 

Toredat eesti keele aasta jätku soovib 10C klass.

1. koht Harjumaa venekeelsete laulude konkursilt

9A klassi ansambel saavutas maakondlikul TÕNIS MÄGI  venekeelsete laulude konkursil ansamblite arvestuses I KOHA.

 Ansambel esines koosseisus:

Lotta Lizbeth Hirv

Hanna Grete Rebane

Mia Mathilda Tammekun

Karoliina Josefiine Killandi

Kertttu Elin Purje

Mathias Lantin

Kaspar Potisepp

Karl Jakob Vibur

David Jaanson

Quoc Dai Tran

 

Saateansambel:

1. Marten Joonas Ruut 10B

2. Richard Raun                9A

3. Joosep Ralf Nõgene     9A

 

Tõnis Mägi hindas kõrgelt esituse hingestatust ja rõõmsat särasilmsest esitust.

Lisaks suurepärasele saavutusele pälvis tunnustust ka kõrgetasemeline õpilaste saateansambel, mis imeliselt kokku kõlas.

 

Palju, palju õnne!

 

Suur, suur tänu, õpetajad Klaara Sulg ja Jelizaveta Kuznetsova.

1. koht rahvastepalli finaalvõistluselt

19. märtsil toimunud Tallinna kesklinna koolide 4. klasside tüdrukute rahvastepalli finaalvõistlusel saavutas meie kooli võistkond I koha.

Võistkonda kuulusid järgnevad õpilased:

Emma Hõbemägi 4B

Helena Timmermann 4B

Jasmine Shein 4B

Kristin Ühtegi 4B

Sanna Berit Turo 4B

Victoria Groos 4C

Emma Kajak 4C

Marilin Saa 4A

Emma Sophia Pukk 4A

 

Palju, palju õnne!

 

Aitäh, kehalise kasvatuse õpetajad.

1. koht koolinoorte sisesõudmise meistrivõistlustelt

Koolinoorte sisesõudmise meistrivõistlustel saavutas põhikooli tütarlaste võistkond I koha.

Võisteldi sõudeergomeetritel CONCEPT 2.

Võistkonna koosseis:
Elisabeth Pihela, Anna Maria Millend, Annabel Mikk 8C ja Liilia Tõnisson 8B klassist.

Palju, palju õnne!

Aitäh, kehalise kasvatuse õpetajad.

Tänu suurepärase kevadkontserdi eest

Head lauljad, tantsijad, instrumentalistid, etlejad!

 

Kooli 59. kevadkontsert Muusikamaastikud avas ukse kohe, kohe algavale kevadele.

Kuulajaid-vaatajaid lummas kava mitmekesisus, kõrge kvaliteet ja rõõm esinemisest.

Laval oli ligi 600 osalejat, mis on kahtlemata äramärkimist väärt.

 

Tõsine töö on tehtud, palju harjutatud ja iga detail viimistletud – see ongi õnnestumise ja edu võti.

 

Suur, suur tänu kõikidele esinejatele, õpetajatele-juhendajatele, korraldajatele ja toetajatele!

 

Aitäh, head lapsevanemad, teie lapsed on fantastilised.

ÜRO simulatsioon meie koolis

20. märtsil korraldas MTÜ Mondo meie koolis UNESCO kooliprogrammide raames ÜRO simulatsiooni Tallinna koolide esindustele.

Rollimängudena tutvuti ÜRO tööprotsessi,  matke ülesehituse, töökeele ning 2019. aasta teemadega.

Töökeeleks oli inglise keel.

Ettevõtmist aitasid korraldada KultuuriGildi liikmed

Tallinna XXI Kooli võit Pekingis

27. veebruaril Pekingis toimunud rahvusvahelise Kvaliteedi Innovatsiooni Auhinna ( Quality Innovation Award ) konkursi autasustamise tseremoonial kuulutati välja kvaliteediinnovatsiooni konkursi võitjad. Hariduse valdkonna innovatsiooniauhinna sai Tallinna XXI Kooli ettevõtlus-robootika integreeritud ja unikaalne õppesuund, mida toetab kaasaegse sisustuse ja õppevahenditega tehnoloogialabor.

Auhind anti üle 19. märtsil Estonia kontserdisaalis toimuval kooli 59. kevadkontserdil.

Tunnusta Tallinna XXI Kooli õpilast

Head õpilased, õpetajad, lapsevanemad ja vilistlased!

Teil on võimalus tunnustada meie kooli tegusaid õpilasi konkurssidel:

Palun esitage kandidaadid 5. aprillini 2019 SIIN

Tallinna XXI Kooli noor kultuuritegija Statuut

Tallinna XXI Kooli tegus sporditegelane Statuut

Tallinna XXI Kooli aasta tegija Statuut

Tallinna Ülikooli tunnustused Lydia Rahulale ja Tiina Meerile

18. märtsil toimunud Tallinna Ülikooli Päeva juubeliaktusel tunnustati läbi sajandi silmapaistnud ja oma tegevusega ühiskonda panustanud vilistlasi.

Sajandi tunnustuse pälvisid meie kooli suurepärased õpetajad ning ülikooli vilistlased Lydia Rahula ja Tiina Meeri.

Palju, palju õnne õpilaste annete avastamisel ja arendamisel!

Tulemused kooli võimlemis- ja tantsuvõistluselt

Kooli 10. võimlemis-ja tantsuvõistlus „90ndad“ oli väga meeleolukas ja kõrgetasemeline.

Kõik kavad olid suurepäraselt ettevalmistatud ja viimistletud, energiat ja tantsulusti jagus küllaga!

 

Tantsuvõistluse võitjad:

5.-6. klasside arvestuses

1. koht 6B

2. koht 5B

3. koht 5A

 

7.-9. klasside arvestuses

1. koht 8C

2. koht 9B

3. koht 7B

 

10.-12. klasside arvestuses

1. koht 12C

2. koht 11A

3. koht 10C

 

Palju, palju õnne toredatele esinejatele!

2. koht üleriigiliselt instrumentalistide konkursilt

Eesti Muusikakoolide Liidu vabariiklikul konkursil „Parim noor instrumentalist 2019“ saavutas 12B klassi õpilane Angela Väälma II koha ja tiitli Noor oboemängija.

 

 Palju, palju õnne!

 

Tänu juhendajatele ja lapsevanematele.

2. koht teatrimälumängu finaalvõistluselt

Teatrimälumängu finaalvõistlusel saavutas meie kooli võistkond II koha, jäädes Tallinna Prantsuse Lütseumist maha vaid 0,5 punktiga.

Võistkonna koosseis:

  1. Heneliis Notton,
  2. Luisa Susanna Kütson
  3. Birgit Saar 11C,
  4. Meeri Elisabeth Paltmann 11A ja
  5. Eva Maria Aru 10 C klassist.

Palju, palju õnne!

Aitäh, õpetaja Ingrid Paggi.

3. kohad suusatamise meistrivõistlustelt

Tallinna koolinoorte meistrivõistlustel suusatamises saavutas 8D klassi õpilane Oliver Kinks III koha.

Teatesuusatamises 3×1,4 km saavutas põhikooli poiste võistkond III koha ja pronksmedalid.

Võistkonda kuulusid: Oliver Kinks ja Tristan Roy Treumann 8D ja Robert Sarapuu 7D klassist.

 

Palju, palju õnne!

Aitäh, kehalise kasvatuse õpetajad.

2. koht noorte instrumentalistide konkursilt

6. märtsil toimunud Eesti Muusikakoolide Liidu konkursi “Parim noor instrumentalist 2019” trompetite piirkondlikus voorus saavutas 2A klassi õpilane Jakob Altnurme II koha.

Palju, palju õnne!

Tänu juhendajale ja lapsevanematele.

Gümnaasiumiõpilased osalesid aktiivselt hariduspäeval

Eesti Mälu Instituudi korraldatud hariduspäeval “Vaba riigi väljakutsed” osales meie kooli 31 gümnaasiumiõpilast.

Hariduspäeval esines põneva ettekandega „Palju higi on valatud Eesti õigusriigi nimel?“ tuntud vandeadvokaat ja Tartu Ülikooli õigusteaduskonna dotsent Carri Ginter ning TÜ matemaatikaüliõpilane ja noorte eestkõneleja Mikael Raihhelgauz, kelle teemaks oli „Kas vabadus on muutunud õhuks – hädavajalik, ent tähelepanu mittevääriv?“

Toimus ka Eesti Vabariigi aastapäeva tähistav ajalooline viktoriin ning orienteerumisvõistlus „Vaba riigi väljakutsed – põlvkondade jälgedes“, kus meie võistkond saavutas II koha.

Hariduspäev lõppes Riigikogus, kus aseesimees Enn Eesmaa tervitas noori ning autasustas parimaid orienteerujaid.

Noored olid väga aktiivsed osalejad ja tähelepanelikud kuulajad!

Tallinna Haridusameti tunnustused koolile

Kool saavutas kaks kõrget Tallinna Haridusameti tunnustust – „Kuu haridusjuht“ ja „Kuu haridustegu“.

2019. aasta jaanuari haridusjuht on direktor Meelis Kond ja 2019. aasta jaanuari haridustegu anti välja seoses Eesti kvaliteediauhinna 2018 konkursi võiduga hariduse valdkonnas,  kvaliteedialase juhtimise ning ettevõtlus-robootika õppesuuna arendamise eest, mis on seotud kooli missiooni ja põhiväärtustega.

 

Õnne ja jätkuvat edu kogu kooliperele!

3. koht karates

23.02.2019 Tallinnas toimunud Eesti meistrivõistlused karates saavutas 7C klassi õpilane Ivar Niine  U14 katas 3. koha ja U14 + 52 kg poiste kumites III koha.

Palju, palju õnne!

Tänu treenerile ja lapsevanematele.

3. ja 4. koht vene keele olümpiaadilt

Olümpiaadi vene keel võõrkeelena Tallinna piirkonnavoorus esinesid edukalt 10B klassi õpilased.

Triine Elise Metsla saavutas III koha  ja Anna Gerda Nurmetalo IV koha.

Triine Elise Metsla võistleb edasi üleriigilisel vene keele olümpiaadil.

Palju, palju õnne ja edu!

Aitäh, õpetaja Irina Kotovitš.

Liputoimkond osales päikesetõusul Eesti lipu pidulikul heiskamisel

Liputoimkond osales päikesetõusul Eesti lipu pidulikul heiskamisel Toompeal Kuberneri aias, tänavu möödus 30 aastat sini-must-valge lipu taasheiskamisest Pika Hermanni torni.

Salvestus ERR (Mitmeid kordi suures plaanis: nt hümni lõpus ja peapiiskop Viilma kõne ajal.)

Kooli lipuväljakul heisati Eesti Vabariigi 101. aastapäeva tähistamiseks kolm Eesti lippu.

Liputoimkonnal oli au olla kutsud Eesti Kaitseväe Vabariigi aastapäeva paraadile seisma lipuvalves Vabadussõja monumendi ees.

Videod ja fotod ERR

(Fotod Anna Aurelia Minev, ERR; videol suur plaan 1:06:40 alates)

Riigitegelaste mälestamine 23.02.2019

Kooli Liputoimkond osales mälestustseremoonial 23. veebruaril Metsakalmistul, kus Vabariigi president asetas pärjad kõrgete riigitegelaste haudadele ja teadmata haudadega riigivanemate kenotaafile. Liputoimkond osales Kindral Johan Laidoneri Seltsi kutsel ja neil oli au kanda lisaks kooli lipule ka Laidoneri Seltsi lippu. Metsakalmistul puhkavad Konstantin Päts, Konstantin Konik, August Rei, Aleksander Warma, Tõnis Kint ja Lennart Meri; samal päeval möödus 145 aastat Konstantin Pätsi sünnist.

Pildigalerii Õhtulehes  (Fotograaf Martin Ahven, Õhtuleht)

Kooliõpilaste näitus Tartu Kunstimuuseumis

Tartu Kunstimuuseumi projektiruumis on alates 22. veebruarist avatud näitus kooliõpilaste kunstikonkursile „Sõbrad minu elus“ saabunud parematest töödest. Tallinna XXI Kool on esindatud seitsmendate klasside ühistööga “Sõbrad telefonis”. Töö tegemist juhendas Ilmi Laur-Paist. Kokku saabus konkursile 1085 kunstitööd 98 koolist üle Eesti. Nende hulgas oli väga palju nii sisuliselt kui tehniliselt huvitavaid töid, kuid valikusõela läbisid ja näitusele jõudsid neist 101 paremat.

Näitus annab värvika pildi sellest, kuidas koolilapsed ja -noored mõtlevad sõprusest. Erinevates tehnikates valminud kunstitöödesse on jäädvustatud nii parimate sõprade portreed, kui tegevused, mida ühiselt tehakse. Näituselt leiab nii rõõmsaid, tõsiseid kui humoorikaid mõtisklusi sõpruse leidmise ja hoidmise kohta.

Näitus jääb avatuks kuni 31. märtsini.

7a, b, c, d klassi ühistöö “Sõbrad telefonis”

 

Nutispordi eelvõistluste parimad on selgunud

Nutispordi eelvõistlustel osales seekord rekordiline arv ehk 8651 nutisportlast.

Meie kooli parimad on I koha omanikud Andreas Leetsar 5B ja Liilia Tõnisson 8B klassist.

Tublid tulemused saavutasid ja jätkavad võistlemist piirkonnavoorus ka 1D klassi õpilased Georg Osman ja Britta Rohtaru, 5A klassi õpilased Marius Alexander Kompus, Hedvig Varustin ja Harriet Lämmergas, Anette Kipso 7B, Mattias Tõnisson 6A, Eva-Lota Puusepp 7B ning Getter Veber 7B klassist.

Piirkonna finaalvõistlus toimub Tallinna Kristiine Gümnaasiumis reedel, 22. märtsil.

Õnne ja edu!

Aitäh ja palju tänu, õpetajad Endla Üksti, Kaide Sõeroja, Aili Salum, Marju Meremäe, Alar Pukk.

2. koht saalihokis

Tallinna Koolinoorte meistrivõistlustel  saalihokis saavutas meie kooli meeskond II koha.

Võistkonna koosseisus mängisid:

Ander Sikk 6A

Markus Voor 6A

Andreas Georg Neimar 8C

Frank Valge 8C

Artur Sepp 9A

Karl Gustav Kokka 9C

Rocco Robert Shein 9C

Henrii-Daniel Ustaal 9C

JordanNassar 8C

 

Palju, palju õnne!

 

Aitäh kehalise kasvatuse õpetajatele ja treeneritele, Pedai Robin ja Loog Mark-Deimon 12C klassist.

 

 

7. klasside õpioskuste võistluse parimad

20. veebruaril autasustati 7. klasside õpioskuste võistluse Eesti rahvussümbolid koolivooru parimaid.

I koht 7B klassi võistkond, videoõppematerjal Paekivi, formaadis Õpilaselt õpilasele.

Võistkonnas:

Jako Julius Schmid

Anette Kipso

Eva-Lota Puusepp

Magnus Paavel

Tim Mattias Juksaar

 

II koht  7C klassi võistkond, innovaatilise Instagrammi vormis plakat Rukkilill – Rukkilillele loodi oma Instagrammi konto.

Võistkonnas:

Marta Ellermaa

Stella Maarja Kombo

Triinu-Liisa Mäeorg

Karolina Korindt

Isabel Zimmermann

 

III koht 7B klassi võistkond  plakat HUNT – eripreemia visuaalse loometöö eest.

Võistkonnas:
Rahel Lauren Lins

Saskia Hermlin

Carolina Emilia Sade

Getter Veber

Liselle Valge

 

ERIPREEMIAD

7A plakat „Lilleke ohus“  – eripreemia keskkonnateadliku käsitluse eest.

Võistkonnas:

Eva Liisa Tamm

Ursula Anton

Gete-Berit Labo

Karolina Krautmann

Heidi Raadik

 

7B video Paekivi – eripreemia humoorika lahenduse eest.

Võistkonnas:

Oliver Koel

Rene Kurvits

Henry Rauniste

Orlando Merino

Arpo Kohv

 

7D esitluskava „Suitsupääsuke“ 7D

Eripreemia sisuka ja visuaalselt kauni teostuse eest

Võistkonnas:

Raian Riisna

Karolina –Anette Tiits

Jenna Jõerand

Alina Školjar

Lisette Kuuseorg

Õpioskuste võistluse piirkonnavoorus võistleb edasi I koha saavutanud 7B klassi võistkond.

 

Palju õnne ja edu!

 

Aitäh klassijuhatajad, Ruth Kallas, Ilmi Laur-Paist, Maarika Paun, Ester Barkala.

2. ja 3. kohad kesklinnakoolide suusavõistlustelt

Kesklinnakoolide 1.-5. klasside poiste arvestuses saavutas II koha Stever Juhandi 3B ja III koha Patric Tobias Pindma  4A klassist.

1. – 5. klasside tütarlaste arvestuses tuli medalile 3B klassi õpilane Susan Sarapuu, kes saavutas II koha.

Palju, palju õnne!

Tänu kehalise kasvatuse õpetajatele.

Aasta inimene 2018

19. veebruaril Lennusadamas toimunud Kesklinna haridustöötajate pidulikul vastuvõtul

pälvis tunnustuse Aasta inimene klassiõpetaja Helina Nael.

 

Palju, palju õnne!

1. koht kunstiolümpiaadilt

12C klassi õpilane Bibiana Aarma saavutas kunstiõpetuse Tallinna piirkonnavoorus I koha ja võistleb edasi üleriigilisel olümpiaadil.

Palju, palju õnne ja edu!

Aitäh, õpetaja Tiina Meeri.