Supported languages
Follow us
XXI koolist XXI sajandi haridus

XXI koolist XXI sajandi haridus

Tulemused Eesti kirjanduse olümpiaadilt

Üleriigilise eesti kirjanduse olümpiaadi lõppvooru kandideeris mahukate kirjandite ja uurimistöödega
8 meie kooli õpilast.

Olümpiaadi žüriile laekus 129 eelvooru tööd:

7. – 8. klasside vanuserühmas – 69 kirjandit
9. – 10. klasside arvestuses – 21 uurimistööd
11. – 12. klasside vanuseastmes – 39 uurimistööd

Kirjandusolümpiaadi lõppvooru 1. ja 2. märtsil Tartus on kutsutud järgmised meie kooli õpilased:

Paul Johannes Kalda 7B, kirjand teemal “Raamatud, mida loevad noored”
Juhendaja: õpetaja Sanne Haab.

Dagmar Ainsoo 12B, uurimistöö teemal “Mati Undi feminism”
Juhendaja: õpetaja Külliki Kaju.


Õnnitleme!

Õppematerjalid Seoriin Jõgiselt

Kirjastus Avita on aastate jooksul välja andnud sarja „Kirjandusõpetus põhikoolis“ ja „Kirjandusõpetus gümnaasiumis“. Viimasest ilmus paberkogumikuna kaks osa. Kolmas osa, mille koostaja on Seoriin Jõgise, toimetaja Maire Aher, on nüüd valmis ning sisaldab järgmiste teoste käsitlusi:

Andrus Kivirähki „Aabitsa kukk” ­– Seoriin Jõgise, Tallinna 21. Kooli pedagoog-metoodik.

Kui hing on marraskil. Jaan Krossi novellid „Marrastus” ja „Toru”, Kalev Kesküla essee „Toru” ning Mats Traadi luuletus „Raivo Ukrainski” – Merle Raidma, Tallinna Mustamäe Gümnaasiumi pedagoog-metoodik.

Jaan Krossi „Väike Vipper” – Ülle Salumäe, Gustav Adolfi Gümnaasiumi vanempedagoog; Krista Nõmmik, Vanalinna Hariduskolleegiumi pedagoog-metoodik.

 

Tänu õppematerjalide koostajatele, edu jätkamaks, õpetaja Seoriin Jõgise!

Eesti õpilasfirmade laat 2013

Meie kooli õpilasfirmad pälvisid 9. veebruaril Kristiine keskuses peetud Eesti õpilasfirmade laadal 2013 kaks preemiat.

Meediatähelepanu preemia
ÕF KELM, juhendajaks Raul Potisepp
KELM-i koosseisu kuuluvad: Elina Peekman, Kristiina Taukul, Merilyn Renser 11A ja Liisa Aavik 11C klassist.

Rahva Lemmiku preemiaTestify Records, juhendajaks Epp Vodja
Testify Recordsi koosseisu kuuluvad: Ervin Eivin 11A, Kristjan Vardja, Bert Peterson ja Johannes Kauksi 11B klassist.


Palju õnne!

Suur tänu juhendajad Raul Potisepp ja Epp Vodja!

 

Loe lisa Junior Arhivment kodulehelt www.ja.ee.

Postimehe galerii üritusest:
http://www.postimees.ee/?art=1132934&g=15758&redir#632416
http://www.ja.ee/index.php?article_id=246&page=159&action=article

Saavutused emakeeleolümpiaadilt

9. veebruaril toimunud emakeeleolümpiaadi piirkonnavoorus saavutas Greete Jakobson 7C klassist 7. klasside arvestuses I-II koha.

Juhendaja: õpetaja Sanne Haab.

Triinu Johanna Lume 9C saavutas 9. klasside arvestuses II koha.

Juhendaja: õpetaja Külliki Kaju.

Palju õnne!

Tublilt esindasid kooli 7. klasside arvestuses Peter Alex Mahhov 7B ja 10. klasside arvestuses Ketlin Vessart 10B, Anett Roosa 10C ning Britta Pung 10B, kelle tööd edastatakse üleriigilisele žüriile.

Juhendajad: õpetaja Sanne Haab ja Seoriin Jõgise.

Matemaatikavõistluse NUPUTA tulemused

Tallinna koolide 7. klasside õpilaste matemaatikavõistlusel NUPUTA saavutas meie kooli võistkond IV koha.

Võistlesid:
Peter Alex Mahhov
Helen Laane
Ramses Sepp

7B klassist.

Palju, palju õnne!

Aitäh, õpetaja Mare Rõigas.

Koolide paremusjärjestus:

  1. Tallinna Inglise Kolledž
  2. Tallinna Prantsuse Lütseum
  3. Tallinna Õismäe Gümnaasium
  4. Tallinna 21. Kool
  5. Tallinna Reaalkool
  6. Vanalinna Hariduskolleegium
  7. Mustamäe Humanitaargümnaasium
  8. Gustav Adolfi Gümnaasium
  9. Tallinna Saksa Gümnaasium
  10. Tallinna Mustamäe Gümnaasium

5.-6. klasside arvestuses saavutas meie kooli võistkond 7. koha.

Võistlesid:
Markko Ladvas 5B
Sandra Tammaru 5B
Renno Sepp 6C
Karita Särekannu 6C

Aitäh, õpetaja Kadri Hiob.

III koht kõnevõistluselt “Mul on unistus …”

4. veebruaril toimus Viimsi Keskkoolis vabariikliku kõnevõistluse „Mul on unistus…“ lõppvoor, kus meie kooli  11B klassi õpilane Robin Aleks Jõgi saavutas III koha. Võistluse lõppvooru kutsuti internetipõhise eelvooru põhjal kuus Tallinna 21. Kooli, Gustav Adolfi Gümnaasiumi ja Tallinna Reaalkooli ühises valikaines “Kõne ja väitlus” osalenud õpilast.
Palju õnne!

Suur tänu õpilaste juhendamise eest õpetaja Ülle Salumäe!
Konkursi esimeses voorus tuli osalejatel filmides linti lugeda oma 3-5minutiline kõne teemal “Mul on unistus”  ja laadida see ülesse Youtube’i keskkonda. Osalejatest valiti 12 parimat, kes pidid 4. veebruaril Viimsi koolipere ees oma kõnega esinema. Esinejate seast valiti omakorda välja 6 parimat, kellele anti kohapeal aega 20 minutit, et kirjutada uus 2-minutiline kõne teemal “3 soovi Eestimaale”, misjärel tuli oma kõne esitada žüriile.

Alustab tehnoloogiaring “Nutilabor”

Kui infotehnoloogia huviringide projekt NutiLabor käivitus üle Eesti valdavalt oktoobris 2012, siis meie koolis algab ringitöö 7. veebruaril 2013, Turvaliselt internetis nädala raames.

Vaata Maailma SA koos EMT, Elioni ja Microsoftiga on võtnud eesmärgiks soodustada uute infotehnoloogia-alaste huviringide tekkimist, et läbi selle suurendada noorte teadlikkust ning tõsta infotehnoloogiat õppima asujate arvu pärast gümnaasiumi lõpetamist. Pikemas perspektiivis aitab see vähendada noorte töötust ja IT-spetsialistide puudujääki Eestis.

Meie kooli ringitöös saavad kaasatud 6. klasside õpilased ning kuna huvilisi on palju, alustavad paralleelselt kaks rühma, ühtekokku  40 õpilast. Ringitöö toimub kolmapäeviti ja neljapäeviti kell 14.00 – 15.30 paaristundidena. Nutilabori koduklassiks on klassiruum 422.

Alustame 6. klasside õpilastega, sest on õige aeg teha ettevalmistusi 8. klassis toimuvaks loovtööks ning mis võiks olla parem ettevalmistus, kui Nutilabori tehnoloogiaringi raames oma loovuse ja IKT-alaste oskuste arendamine.

Tallinna 21. Kooli Nutilabor on põnev IKT- ja arvutialane huvialaring, mis sobib ühtviisi nii poistele kui tüdrukutele. Ringitöö raames omandavad õpilased erinevad arvutite ja huvitavate veebipõhiste vabavaraliste programmide ja tarkvara kasutamisega seotud oskused. Omandame algteadmised ja oskused pildi-, heli- ja videotöötlusega seonduvalt ning loome sisu kooli infotahvli tarvis. Plaan on üheskoos luua isiklikud blogid, klasside ajaveebid, põnevad blogid ja kodulehed kooli teemanädalate paremaks kajastamiseks.

Võttes kasutusele erinevad Web 2.0 ühistöövahendid, õpime üheskoos ja õpime üksteiselt, otsime ja katsetame erinevaid veebipõhiseid ja vabavaralisi rakendusi ja vidinaid ajaveebidesse, blogidesse ja kodulehtedele lisamiseks ning otseloomulikult leiavad käsitlemist ka autoriõiguste ja arvutikaitse ning internetiturvalisusega seotud teemad, millest viimasega, Turvaliselt internetis nädalal 4. – 10. veebruaril, ka alustame.

Ringitöö on õpilastele tasuta!
Nutilabori ringitööd juhendab haridustehnoloog ja arvutiõpetuse õpetaja Karis Niisuke.

Tallinna 21. Kooli Nutilabori ringitöö sai võimalikuks tänu Vaata Maailma SA NutiLabori projektile. EMT, Elioni ja Microsofti toetusel lisandus meie mobiilsesse arvutiparki 4 sülearvutit ning suur infoekraan igapäevase koolielu kajastamiseks ja ringitöö raames valmivate materjalide esitlemiseks kooliperele, lastevanematele ja külalistele.

Vaata kindlasti ka “NutiLabori” kodulehekülge http://www.nutilabor.ee

Nimeta

II koht kunstiõpetuse ainevõistluselt

Kunstiõpetuse ainevõistlusel saavutas Airika Harrik 11C klassist II koha.


Palju õnne!

Aitäh juhendaja – õpetaja Tiina Meeri!

Õpilaste ja nende juhendajate autasustamine toimub Tallinna Kunstikoolis (Kevade tn) esmaspäeval, 11. veebruaril 2013 kell 16.00.

Saavutused bioloogiaolümpiaadilt

Eesti 2012/2013 õppeaasta bioloogiaolümpiaadi Tallinna piirkonnavoorus saavutas Raul Gross 10A klassist I koha.

Väga tublilt esindasid kooli ja koha 12 parima hulgas saavutasid:
Karita Särekannu 6C
Peter Alex Mahhov 7B
David Truusa 7B

Piirkonnavoorus  1. – 12. kohale tulnud tööd edastatakse üleriigilisele žüriile.

Õnnitleme!

Suur tänu õpilaste eduka juhendamise eest õpetaja Riina Otsus ja Tiiu Uibo.

Tallinna meistrid teateujumises

5. veebruaril Kalev Spa ujulas peetud Tallinna koolinoorte meistrivõistlustel teateujumises saavutasid
21. Kooli noormehed I koha ja neiud II koha.

Noormeeste võidukas võistkonnas ujusid:
Assar Leok, Sander Starast ja Christian Olivir Palvadre 12B, Mikk Mäe 10A, Priidik Laid 10C, Ken George Kiseljov 8A, Rauno Liivand 9A, Miko Lilleorg 8B, Kristjan Laid ja Kristjan Narusk 8C. Eelujumises aitas finaalipääsu tagada Sander Korjus 11A.

Neidude arvestuses II koha saavutanud võistkonnas ujusid:
Britt Nigul 12A, Liis Nesler 10A, Laura Laumets ja Grete-Kai Teeäär 10B, Karin Marie Margret Iilane 10C, Triinu Johanna Lume 9C, Alexandra Ruutsaar 8B, Triin Alber 7B, Maria Goldrin ja Kirke Pollisinski 6B. Eelujumises tagasid pääsu finaali lisaks Andra Moistus 10A ja Elis Vilde 5C.


Suurepärane saavutus, palju õnne!

Suur tänu juhendamise ja toetamise eest treenerid, kehalise kasvatuse õpetajad ja lapsevanemad!

Stipendiumikonkursi võitja selgunud

Goethe Instituut, YFU ja rahvusvahelise projekti “Koolid – tuleviku partnerid” (PASCH) keskus Münchenis kuulutasid välja stipendiumikonkursi 2013/2014 õppeaastal vahetusõpilastele, kes soovivad veeta vahetusaasta Saksamaa Liitvabariigis. 

Stipendiumitele Saksamaa keelelaagrita programmi, maksumusega 3829 eurot või Saksamaa keelelaagriga programmi, maksumusega 4130 eurot, said konkureerida kõik15-17aastased FIT koolide õpilased, kes pidid osalema „Ma õpin, sa õpid, me õpime“ pildi-/jutukonkursil – koostama teemakohase PowerPoint esitluse ning läbima YFU Eesti valmisprotsessi – esitama taotlemisdokumendid ning läbima valimispäeva.

Eesti õpilastest võitis konkursi 21. Kooli 11C klassi õpilane Signe Orgse. 

Ühtekokku anti välja 8 stipendiumit erinevate riikide FIT koolide õpilastele.

 
Õnnitleme ja soovime põnevat vahetusaastat!

Lisainfo projekti kohta PASCH kodulehel: http://www.pasch-net.de/mit/wet/de3346228.htm

Etlejate konkursi laureaat

4. veebruaril toimunud noorte etlejate konkursi Tallinna eelvoorus pälvis Norbert Kats 9A klassist laureaadi tiitli.

Züriisse kuulusid: Andrus Vaarik, Külli Teetamm ja Kristiina Oomer.

 

Palju õnne!

Aitäh juhendamise eest, õpetaja Seoriin Jõgise!

 

4. klasside õpilastel valmisid vahvad nukumajad

4C ja 4B klassi poistel ja tüdrukutel valmisid käsitöö ja tehnoloogiaõpetuse tundide raames projektitööna toredad nukumajad.

Ideid oli palju ja meisterdati usinalt lootuses, et tehtud tööst on rõõmu meie kooli tulevastele õpilastele, kes praegu veel lasteaialapsed on. Nukumajad kingitakse sõbrapäevaks nendele lasteaedadele, kus tänased neljandikud ise kunagi käisid.

Õpilasi juhendasid õpetaja Renna Marjundi ja Mart Soobik.


Aitäh 4B ja 4C klassi õpilastele toredate sõbrapäevakingituste meisterdamise eest!

P1060308

P1060302Kõiki valminud töid vaata kooli kodulehe Pildialbumist 2012/2013. aasta albumist Õpilaslooming.

 

III koht jalgpallis

25. – 27. jaanuaril ZARC nimelisel kõrgetasemelisel Riia jalgpalliturniiril saavutasid Rocco Robert Šein 3C, Markus Järavere 3B ning Mikk Johannes Siitam 2C Jalgpalliklubi Kalev 2003 koosseisus 3. koha.

Turniiri parima väravavahi tiitliga tunnustati ja premeeriti Mikk Johannes Siitamit.

 

Palju õnne!

Suur tänu juhendamise ja toetuse eest treenerid Atko Väikmeri ja Reelika Turi ning lapsevanemad!

JK Kalev Riia turniir 3.koht

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Foto: Gert Kuldkepp

I koht Ladina-Ameerika tantsudes

26. jaanuaril toimunud Eesti meistrivõistlustel Ladina-Ameerika tantsudes tuli 8b klassi õpilane Kaspar Kolk juunior 2 vanuserühmas Eesti meistriks ja esindab Eestit 9. veebruaril toimuvatel Maailma Meistri võistlustel.

Kaspar Kolk ja tema tantsupartner Sofia Saventko esindavad tantsukoolis Laguun.


Palju õnne!

Suur tänu juhendamise ja toetuse eest treenerid ja lapsevanemad!

meistritiitel

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Interaktiivne mälumäng “Kuldvillak”

29. jaanuaril toimus 3. klasside õpilastele interaktiivne mälumäng  „Kuldvillak“.

Küsimuste teemavaldkonnad olid loodus, sport, tehnika, riigid ja pealinnad, mered ja ookeanid, lastekirjandus, muinasjutud, vanasõnad, kõnekäänud , mõistatused, Eesti ning kas nii või naa. Osalesid kõik  õpilased.

3A klassi võitjaks tuli võistkond „Leegid“ koosseisus Juhan Laasik, Elisabeth Victoria Koppel, Karl Jakob Vibur, Kaspar Potisepp, Quoc Dai Tran.

3B klassis võitjaks tuli „Roheline tiim“ koosseisus Kärolin Kerem, Meril Saarlaid, Mark Tomi Wilhem Vompa, Märten Tropp, Jürgen Hein.

3C klassi võitjaks tuli võistkond „Härjapõlvlased“ koosseisus Liisi Perli,  Lisette Meier, Adrian Sikk, Ekke Julius Hellat, Reimo Tamme.

Klasside parimad võistkonnad võistlevad veebruaris klassidevahelisel mälumängul.

Saavutused tõlkevõistluselt

4. jaanuaril toimunud USA Saatkonna ja Tallinna Reaalkooli korraldatud holokausti-teemalisel tõlkevõistlusel saavutasid 12B klassi õpilased suurepäraseid tulemusi.

Parimaks proosateksti tõlkijaks osutus Ariel Kristel Mõtsmees. Võitjad sai auhinnaks Kindle e-lugeri.

Eriauhinna hea lausestuse ja kirjavahemärgistuse eest ning lisaks Eesti Emakeeleõpetajate Seltsi eripreemia pälvis Elis Maarian Sarv ning eripreemiaga sujuva ja hea sõnavaliku eest luuletuse tõlkimisel tunnustati Siim Palu.


Palju, palju õnne!

Suur tänu õpetaja Valve Iila, Ruth Kallas ja Külliki Kaju!

tõlkevõistlus

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Kõrged kohad võistlustantsus

22. detsembril toimunud Eesti Karikavõistlusel võistlustantsus saavutasid 4B klassi õpilased Aile Anderson ja Stefan Saar standardtantsudes D vanuseklassis I koha ning 2012. aasta üldarvestuses hõbekarika. Ühtekokku osales Eesti Karikavõistluste etappidel antud vanuserühmas 78 tantsupaari.

Lisaks teenis tubli tantsupaar 2012. aastal erinevatel tantsuvõistlustel kokku 4 kuldmedalit, 1 hõbedase ja 2 pronksmedalit.

26. jaanuaril toimunud 2013. aasta Eesti Meistrivõistlustel standardtantsudes saavutasid Stefan ja Aile lasteklassis 48 paari tihedas konkurentsis 9. koha.

Aile ja Stefan esindavad Tantsuklubi Leevi.

 

Palju õnne!
Suur tänu juhendamise ja toetuse eest treenerid ja lapsevanemad!

Anderson ja SaarPildil: I koha ja hõbekarika omanikud Aile Anderson ja Stefan Saar 22. detsembril 2012 toimunud Eesti Karikavõistlusel

 

Füüsikaolümpiaadi tulemused

26. jaanuaril toimunud füüsikaolümpiaadi piirkonnavoorus esinesid tublilt Joan Kangro 12A, kes saavutas 10. – 11. koha 12. klasside arvestuses ning Reijo Sepp 9B, kelle tulemuseks oli 14. koht 9. klasside vanuseastmes.

Õnnitleme!

Aitäh, õpetaja Eve Sildnik!

Võidukas lumelinna ehitamise võistkond

23. – 25. jaanuaril osalesid 10C klassi 10 õpilast ühes teiste kesklinna koolide meeskondadega Tallinna Kesklinna Valitsuse, Premia ja Valgusfestivali kutsel Väikese Tomi Lumelinna ehitamise võistlusel, kus nende lumeskulptuur-liumägi “Põhjakonn” hinnati võidu vääriliseks nii žürii kui ka Facebooki sõprade poolt http://www.facebook.com/media/set/?set=a.470736959640982.101303.179907322057282&type=1.

Padakonn

Auhindadeks sai noored kirjastuse Revelrx poolt raamatu “Eri Klas kultuurisaadik” ja kruiisi Rootsi .
Lisaks said kõik tublid võistkonnad, kes lumelinna ehitamisel kaasa lõid, Premialt kasti Väikese Tomi jäätist.

Meie kooli esindasid ja lumelinna ehitasid:
Sten Hans Jakobsoo
Siim Kangur
Mairika Kõlvart
Melissa Mühlberg
Marken Malm
Martin Nigola
Mia Brit Ots
Markus Puidak
Eliise Sepp
Epp Valdaru

Lumeskulptuuri idee autor on 10C klassi klassijuhataja Seoriin Jõgise.

Palju õnne ja elamusterohket reisi!

Väikese Tomi Lumelinn ootab lustijad Toompargis, Snelli tiigi ümbruses! http://uudised.err.ee/index.php?06271256

Tänukiri2013

I ja IV koht teateujumises

Tallinna koolinoorte 2012/2013 õppeaasta meistrivõistlustel 10 x 50 m teateujumise linnaosade eelujumises saavutasid meie kooli noormehed Tallinna Reaalkooli ja Tallinna Saksa Gümnaasiumi ees I koha.

Neidude ja tütarlaste arvestuses ujus meie kooli võistkond välja 4. tulemuse, mis tagab ühtlasi pääsu Tallinna koolinoorte 2012/2013 õppeaasta meistrivõistluste 10 x 50 m teateujumise finaali.


Palju õnne!

Linnaosades toimunud eelujumiste põhjal pääses finaalvõistlusele 8 parimat aega näidanud koolivõistkonda:

1. Gustav Adolfi Gümnaasium
2. Tallinna Reaalkool
3. Prantsuse Lütseum
4. Tallinna 21. Kool
5. Pirita Majandusgümnaasium
6. Rocca al Mare Kool
7. Järveotsa Gümnaasium
8. Lasnamäe Gümnaasium

Finaalujumine toimub Kalev Spa ujulas (Aia 18) teisipäeval, 5. veebruaril algusega kell 13.00.

Pöidlad pihku ja omadele kaasa elama!

 

II koht võrkpalliturniirilt

6B klassi õpilane Tom Suiste saavutas 24. jaanuaril Tallinnas Lilleküla Gümnaasiumis toimunud Eesti Meistrivõistluste Põhja regiooni 1. tsooniturniiril võrkpallis Selver 1 võistkonna koosseisus poiste D-vanuseklassi (2000 ja nooremad) 2. koha.


Palju õnne!

Suur tänu toetuse ja juhendamise eest treeneritele ja lapsevanematele!

Kokku osales turniiril 23 võistkonda. 3 etapi põhjal lunastab 4 esimest võistkonda pääsu juunikuus toimuvatele Eesti Meistrivõistluste finaalturniirile Võrus.

III koht võrkpalli meistrivõistlustelt

Britt Nigul 12A, Netti Danilov 12C, Kristi Pillet 11A, Liisi Vibu 11B, Getter Kristen Rang 11C, Liis Nesler 10A, Liisabet Valdoja 10B, Barbara Ainola 8B, Liisa Sõgel 8B ja Kretel Kuusk 8C klassist saavutasid Tallinna 2013. aasta koolinoorte meistrivõistlustel võrkpallis III koha ja pronksmedalid.


Palju õnne!
Suur tänu juhendajatele – kehalise kasvatuse õpetajatele ja treeneritele!

Kokku osales finaalturniiril 34 gümnaasiumi võistkonda.

Tallinna 21. Kooli meenekonkursi võitjad

Konkursile “Tallinna 21. Kooli sümboolikaga meenete kavandikonkurss” laekus 28 tööd.

Zürii koosseisus:

Kadi Linda Kiisa – Õpilasesinduse president
Olari Verev – Õpilasesinduse asepresident
Markus Puidas – Õpilasesinduse liige
Mark Antonius Puhkan – noor kunstnik
Kaja Kadarik – kunstiõpetaja
Juta Hirv – arendusjuht
Maarika Paun – huvijuht

… tunnustab järgmisi kavandeid:

1.koht järjehoidjad poiss ja tüdruk
„Tallinna 21. Kooli järjehoidjad“, Fred Jordan Relve 2B
„Meie kooli järjehoidja“, Elisabeth Pae 2A

2.koht „Medaljon Pesapuu“, Eliise Vasur 8C
3.koht „Meie kooli lips“, Eva Lotta Lello 2D

Eripreemiad:

Ühtsustundepreemia: „Kooli spordisärk“, Robin Kaiküll 2B
Huumoripreemia: „Kooli logoga supertass“, Fred Jordan Relve 2B
Innovatsioonipreemia: „Meie kooli nuga“ (millega saab saia või leiva neljaks lõigata), Mark Tomi Wilhelm Vompa 3B

Õnnitleme!Võitjate autasustamine toimub teisipäeval, 29. jaanuaril.
Õpilasesindus tänab kõiki osalejaid ja juhendajaid!

I koht joonistusvõistluselt

3B klassi õpilane Ellen Emilie Laaksonen saavutas joonistusvõistlusel „Kui ma oleksin kuningas Macius“ I koha.

17. jaanuaril osales Ellen Toompeal uhkel vastuvõtul, kus autasustati vabariikliku joonistusvõistluse eri vanuserühmade võitjaid.


Palju õnne!

Suur tänu juhendajale, õpetaja Marelin Peetris!

Laste tööd on üleval Keskraamatukogus Estonia pst. 8 ja virtuaalselt raamatukogu kodulehel:
http://www2.keskraamatukogu.ee/?id=76462

Suurepärane saavutus matemaatikaolümpiaadilt

19. jaanuaril 2013 toimunud matemaatikaolümpiaadi piirkondlikus voorus
saavutas 7B klassi õpilane Peter Alex Mahhov II-V koha.

 

Palju, palju õnne!

Ühist punktisummat jagasid Tallinna Reaalkooli, Tallinna Prantsuse Lütseumi ja Tallinna 21. Kooli õpilased.

Aitäh juhendajale, õpetaja Mare Rõigas!

 

Rahatarkuse päeva viktoriini tulemused

16. jaanuaril toimus finantskirjaoskuse päeva raames 9. klasside õpilastele viktoriin, kus

I koha saavutas Grete Teearu 9A klassist
II – V kohta jagasid Laura Kallas 9A, Sireli Sallo 9A, Kaspar Pikk 9B ja Cassandra Krass 9C klassist.

 

Õnnitleme!

Saavutus informaatikaolümpiaadilt

Ramses Sepp 7B osales 15. detsembril Reaalkoolis toimunud informaatikaolümpiaadi eelvoorus ning saavutas põhikooli arvestuses 3. koha.

Õnnitleme!

Ramses võistleb edasi üleriigilises informaatikaolümpiaadi lõppvoorus Tartus 16.-17. veebruaril.

Aitäh juhendajale, isa Leivo Sepp.

Medalid rahvusvaheliselt judovõistluselt

Laupäeval 12. jaanuaril toimunud XIX Elva Open’il judos saavutas Daniel Markus Vardja 6B klassist C vanuseklassis kaalukategoorias 38 kg III koha ning Tristen Vardja 9C klassist A vanuseklassis kaalukategoorias 60 kg samuti III koha.


Palju õnne!

Mõlemad judopoisid esindavad spordiklubi Aitado.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Saavutused vene keele konkursilt

12. jaanuaril toimus Tallinna Õpetajate Majas traditsiooniline vene keele konkurss “Vene keel – lihtne ja kerge” 7.- 8. klasside õpilastele.

Teemaks oli käesoleval aastal Reisimine mööda Eestimaad.

Väga tublilt esinesid konkursil 7B klassi õpilased
Chris Oliver Rahumägi, kes saavutas I koha ja
Grigori Babuškin, kes saavutas II koha.

Õnnitleme!

Aitäh juhendajale, õpetaja Alla Kirillova

http://uudised.err.ee/index.php?06270144

Kuldmedal squashiturniirilt

Henrik Kurm 4B võitis kuldmedali Riga Junior Open 2013 squashiturniiril U11 vanuseklassis.

Peamiselt lätlastest ning venelastest koosnenud rahvusvahelisel turniiril ei kaotanud Henrik terve võistluse jooksul ühtegi game’i.

Finaalmatši on võimalik näha siin: http://www.youtube.com/watch?v=QlujcJvXq7U

Palju õnne!

Henrik Kurm 4B kuldmedal squashiturniirilt 2013

Eriauhind koomiksikonkursilt “Mina ja raha”

Üleriigilisel koomiksikonkursil „Mina ja raha“ pälvis eriauhinna 5B klassi õpilane Victoria Talpsepp.

Palju õnne!
Suur tänu õpetaja Kaja Kadarik!

Koomiksikonkursi võidutöid vaata aadressilt http://www.minuraha.ee/koomiks.

Auhind kunstikonkursilt “Valgus”

4. jaanuaril kell 17.00 avatakse Tallinna vanalinnas Kuninga 6 Tallinna Huvikeskuse Kullo Lastegaleriis  kunstikonkursi näitus “Valgus”.

I-IV klasside vanuserühmas auhinnatud töödest on näitusel väljas 4C klassi õpilase Tuule Kangur`i töö “Öövalgus”, juhendajaks õpetaja Kaja Kadarik.

Palju õnne!
Suur tänu juhendaja-õpetajale!

Näitus jääb avatuks 26. jaanuarini 2013.

Tulemused joonistusvõistluselt

Euroopa Parlamendi Infobüroo ja ajakiri Täheke korraldasid seitsmendat aastat järjest 4-12 aastaste laste kunstivõistluse.

Selle aasta konkursile “Euroopa rikas loomariik” laekus kokku 1820 tööd üle Eesti, mille hulgast valiti samanimelisele näitusele üle 200 töö.

Joonistusnäitus jääb avatuks Euroopa Liidu Infokeskuses (Laikmaa 15, Tallinn) kuni märtsikuu lõpuni. Näitust on võimalik külastada Euroopa Liidu Infokeskuse lahtioleku aegadel esmaspäevast reedeni kell 11.00-17.00. Gruppidel tuleb eelnevalt registreeruda aadressil eptallinn@europarl.europa.eu või helistada 630 6969.

Joonistusvõistluse parimate tööde näitusele valiti järgnevate meie kooli õpilaste tööd:

  • Anete Marie Poobus 2C, juhendajaks Renna Marjundi
  • Don Rico Saluveer 2B, juhendajaks Renna Marjundi
  • Ellen Emilie Laaksonen 3B, juhendajaks Marelin Peetris


PALJU ÕNNE!

Suur tänu juhendajatele – õpetaja Renna Marjundile ja Marelin Peetrisele!

Õpetajate edu võrkpalliplatsil

Õpilasesindus kutsus jõulude eel õpilasi ja õpetajad võrkpallivõistlustel jõudu katsuma, tähtis sündmus leidis aset 18. detsembril kell 16.30 kooli võimlas.

Õpetajate võistkonnas mängisid kehalise kasvatuse õpetajad Indrek Vahtra ja Ivo Raenok, algklasside õpetaja Gitta Allik, majandusjuhataja Mariann Arengu ja matemaatikaõpetaja Ivar Porn.

Õpilasi esindasid: Getter Rang, Nik Paat, Liisi Vibu, Rando Lilleorg, Netti Danilov ja Olari Verev.

Tasavägine kohtumine lõppes tulemusega 3:1 õpetajate kasuks.
Mõlemale meeskonnale kingiti hea osavõtu eest Fredi ema poolt tehtud kook!

Ürituse peakorraldajad olid Õpilasesinduse spordirühma liikmed Matthias Kask ja Fredrik Matthias Sirkel,
kaasa aitasid Kristjan Vardja, Eduard Ülevain, Markus Puidak, Olari Verev.

Kohtunik: Marken Malm
Otsakohtunikud: Kristjan Vardja ja Markus Puidak

Liis Nesler kutsus esinema tantsutüdrukud, tantsijateks oli Danceactist E1 Cheerleaderite grupp.

Palju õnne, õpetajad!

III koht linnuviktoriinilt

14. detsembril toimunud ülelinnalisel linnuviktoriinil saavutas meie kooli võistkond III koha.

Võistkonda kuulusid Laura Elise Arvisto, Triinu Erik, Veronica Kaupmees ja Grete-Liis Paavo 9B ning Egert Ott Metsandi 8A klassist.

Õpilased said kingituseks linnuraamatud ja väljasõidu tunnustatud linnutundjatega, et teha kesktalvine veelinnuloendus Tallinna lahe randades.

Palju õnne!

Aitäh, õpetaja Riina Otsus

Koolide paremusjärjestus:
I koht Tallinna Prantsuse Lütseum
II koht Tallinna Inglise Kolledž
III koht Tallinna 21. Kool

Preemiaks linnuraamatud ja väljasõit tunnustatud linnutundjatega, et teha koos kesktalvine veelinnuloendus Tallinna lahe randades.

Inglise keele olümpiaadi piirkonnavooru tulemused

Inglise keele olümpiaadi Tallinna piirkonnavoorus jäi Siim Palu 12B klassist üldpingereas jagama 2. – 4. kohta. Siim Palu inglise keele õpetaja on Ruth Kallas.

Saara Kõuhkna 11B klassist saavutas 11. klasside arvesuses 8. tulemuse ja Paula Maria Realo 12C klassist jäi 12. klasside arvestuses jagama 7. – 9. kohta. Saara õpib inglise keelt Tallinna 21. Koolis õpetaja Epp Raagi ning Paula Maria Riina Kolgi juhendamisel. 

Palju õnne kooli eduka esindamise eest!
Suur tänu õpiaste juhendamise eest õpetaja Ruth Kallas, Epp Raag ja Riina Kolk!

Ühtekokku osales inglise keele olümpiaadi Tallinna piirkonnavoorus 120 õpilast.

 

Kesklinna piirkonna aasta õde 2012 on Niina Plisko!

Tallinna kesklinna piirkonna aasta õde 2012 on meie kooli medõde  Niina Plisko.

Palju õnne ja suur tänu!

Kooli juhtkond

Tunnustus ja tänukiri õpilasleiutajate konkursilt

Meie kooli õpilase Marcus Kevin Rõuk 5B töö „Parkimistabloo autosse“ leidis tunnustamist ja pälvis tänukirja  2012. aasta õpilasleiutajate riikliku konkursil.

Võistlustöö valmis tehnoloogiaõpetuse tunni raames õpetaja Mart Soobiku juhendamisel.

Õpilasleiutajate riikliku konkursi 2012. aasta parimaid  autasustati 7. detsembril Tallinna teletornis. Aasta jooksul saatsid noored leiutajad hindamiseks 620 ideed, mis kõik võiksid realiseerimise korral lahendada kellegi probleeme.

Lisaks tänukirjale kinkis Energia Avastuskeskus tublidele leiutajatele kinkepakid, mis sisaldavad muu vajaliku hulgas Energia Avastuskeskuse perepääset.

Palju õnne!

Suur tänu õpetaja Mart Soobik!

“Volüüm 13” saavutused

Tallinna Reaalkoolis 1. detsembril toimunud vokaalansamblite konkursil “Volüüm 13” saavutasid meie kooli ansamblid rohkelt auhinnalisi kohti.

4. – 5. klasside arvestuses
I koht 4A tütarlasteansambel “Neljandikud” Ene Uibo juhendamisel

Ansamblis laulavad: Susanna Apri, Calista Krass, Eliis Kristjankroon, Anna Gerda Nurmetalo, Melissa Carita Ots, Anett Tamm, Aphelandrea Tunder, Laura Ustav ja Vanessa-Victoria Uusjärv.

II koht
5A ansambel “Segamini” Lydia Rahula juhendamisel

Ansamblis laulavad: Karl Gregor Kool, Terke Kram, Luisa Susanna Kütson, Christiana Lainde, Moon Lokk, Marten Gustav Lähker, Oskar Peep, Martin Poks, Brenda Pärtel, Kirke Selirand ja Ingebrit Vahe.

6. – 7. klasside arvestuses
III koht 7A poisteansambel “Mutant” Lydia rahula juhendamisel

Ansamblis laulavad: Jako Mark Lakspere, Christopher Lembra, Del Remi Liik, Martin Loo, Emil Marvin Mikk ja Lars-Eerik Väina.

8. – 9. klasside arvestuses
II koht 9A ansambel “Kohe läbi” Lydia Rahula juhendamisel

Ansamblis laulavad: Helery-Liis Asi, Stella-Triin Fluss, Norbert Kats, Liisa-Maria Martsepp, Kristina Mägi, Lisanna Männilaan, Andreas Pung, Mikk Saarmann, Karl-Erik Sepp, Henri Erik Tammai ja Grete Teearu.

Gümnaasiumi arvestuses
I koht ansambel “2Loud” juhendaja Grettel Killing 10B

Ansamblis laulavad: Lisanna Männilaan 9A, Sylvia Krupp, Rando Lilleorg, Mikk Mäe ja Birgit Pihlak 10A, Laura Sandra Lello ja Grettel Killing 10B

Eripreemiad:
Ansambel “Kohe läbi” – parima jõululaulu esituse eest
Ansambel “Kohe läbi” – parima tütarlaste solisti preemia – Lisanna Männilaan 9A

Rohkearvulise ansamblite eripreemia – Lydia Rahula

Diplomi konkursil osalemise eest sai Lydia Rahula juhendamisel ka 3A ansambel “Vallatud” kui kõige nooremad esinejad.

Ansamblis laulavad: Lotta Lizbeth Hirv, Karoliina Josefiine Killandi, Katariina Kuusaru, Juhan Laasik, Karl-Matthias Madis, Marcus-Junior Mäeväli, Claudia Pihlak, Richard Raun, Lisanne Rull, Susanne Rull ja Mia Matilda Tammekun.

Ansambleid saatis Tomi Rahula.


Palju õnne!
Suur tänu õpetajad ja juhendajad!

Vaata 2012. aasta konkursi juhendit

2000. aastal kutsuti MTÜ segakoor Noorus algatusel ellu Tallinna ja Harjumaa koolide vokaalansamblite konkurss VOLÜÜM. Juba esimesest konkursist võttis osa üle 20 ansambli ja enam-vähem samapalju on osalejaid olnud kõigil aastatel. Volüüm võlub lapsi ja õpetajaid ladusa korralduse ja mõnusa õhkkonnaga, kõikidesse ansamblitesse suhtutakse ühtviisi toetavalt, sest kõigilt on alati midagi õppida.

Alates 2003. aastast on konkurssi korraldatud Tallinna Reaalkooli suurepärase akustikaga saalis. Kooli juhtkond leidis, et „Volüüm” on koolile sedavõrd oluline üritus, et alates 2005. aastast on Reaalkool konkursi ametlik partner. Kool kindlustab konkursi ruumid, turvamise, kohviku töö jmt.

Aastate jooksul on kujunenud välja n-ö fännid, kes on osalenud kõigil konkurssidel ja nende innukus ongi tegelikult põhjuseks, miks Volüümi jälle korraldada.

„Volüümil” on oma logoga T-särgid, märgid ja helkurid.

Konkursi eesmärgid ei ole aastatega muutunud. Endiselt on korraldajate soov anda osalejatele esinemisvõimalusi, propageerida eestikeelset ja eesti heliloojate muusikat, tuua nähtavale ka need lauluansamblid, kelle tänased võimalused ainult klassiseinte vahele on jäänud, kuid kes tegelikult hoopis tähelepanu, enese proovile panekut ja pisut tunnustust vajaksid. Just neile on see oluliseks impulsiks jätkamaks alustatud teed suurde muusikasse.

Pääs Laulukarusselli poolfinaali

Meie kooli õpilane Eliis Kristjankroon 4A jõudis Laulukarusselli televoorust poolfinaali.

Palju õnne!
Suur tänu, õpetaja Ene Uibo!

Eripreemia algklasside tantsurühmale

Meie kooli tantsurühm võitis 24. – 25. novembril Tallinnas Lindakivi Kultuurikeskuses toimunud üle-eestilisel Estraad- ja Rahvaste Tantsude Festivalil publiku eripreemia.

Tantsisid ja kooli esindasid:

Saara Raudsaar 1A
Rahel Lauren Lins 1B 
Liselle Valge 1B
Getter Veber 1B 
Marie Riiberg 2A
Robin Kaiküll 2B
Nele Keering 2B
Kristel Uulits 2B 
Vanessa Nikolenko-Saar 2D
Eliise Soosaar 2D
Gert Martin Kadastik 2D
Liisi Perli 3C
Marsella Tamm 3C  

Palju õnne!
Suur tänu, õpetaja Tõnu Pomerants!

1. koht inglise keele viktoriinis

7B klassi õpilased Peter Alex Mahhov ja Matthias Rajamets saavutasid 29. novembril toimunud
Tallinna 7. klasside õpilaste inglise keele viktoriinis I koha.

Palju palju õnne!

Aitäh, õpetaja Merle Teever!

Koolide paremusjärjestus:

1. Tallinna 21. Kool
2.-3. Tallinna Inglise Kolledž
2.-3. Vanalinna Hariduskolleegium

Teadmiste võistluse tulemused

29. novembril toimunud Tallinna koolide Teadmiste võistlusel 2012 osales 37 koolimeeskonda ja 1 külalisvõistkond.

Meie kooli võistkond koosseisus

  • Moonia Põdersalu, 11A klassi õpilane
  • Ander Hindremäe,  11A klassi õpilane
  • Ülle Suursaar, geograafiaõpetaja
  • Ave Kallas, õppealajuhataja

saavutas 9. koha ning žürii eriauhinna loodusteaduste valdkonnas!

Väga tublid!

Palju õnne!

Koolide paremusjärjestus koos punkidega.

1. koht – Tallinna Arte Gümnaasium, 160p
2. koht – Tallinna Nõmme Gümnaasium, 155p
3. koht – Tallinna Reaalkool, 151p
9. koht – Tallinna 21. Kool, 127p

Aitäh abi eest võistluse korraldamisel:
7B: Katariina Väljaots, Eva-Lotta Lubja;
7C: Desiree Mumm, Margaret Makk, Eliise Marie Nõgel, Anett Asi, Liisa Jõerüüt;
5B: Karl Kristjan Tamm, Daniel Valdmets, Marcus Kevin Rõuk, Peeter Maran;
7B poisid, 9C ja 10C;
kooli ansamblile koosseisus: Laura Sandra Lello 10B, Grettel Killing 10B, Sylvia Krupp 10A, Mikk Mäe 10A, Birgit Pihlak 10A, Rando Lilleorg 10A, Lisanna Männilaan 9A.

Noorte infomess Teeviit 2012

Noorte infomess Teeviit 2012 toimub 29.11- 1.12. 2012 Tallinnas Eesti Näituste messikeskuses.

Uus & huvitav

Sel aastal on kutselabor 600 ruutmeetrisel alal loonud super-labori, kus on võimalik laborantide abiga testida erinevaid ameteid, et oleks lihtsam langetada õige otsus elukutse valikul. Kutselaboris katsetatakse töötamist järgmistes valdkondades: infotehnoloogia, kaubandus, hotellindus, toitlustus, maksundus ja toll, disain, inseneeria, aiandus
ja käsitöö ning tööstus ja tootmine.

  • Kasuta võimalust ja proovi lukumaadlust!
  • Ole esimene, kes kuuleb uutest innovaatilistest ideedest! Messilaval
    kuulutatakse välja ettevõtluskonkursi Ajujaht 100 parimat ning osad edasijõudnud tutvustavad oma ideid.
  • Messilaval esmakordselt Marten Kuningas.

Vana & hea

  • Ülikoolid, kutsekoolid, noorteorganisatsioonid, rahvusvahelised organisatsioonid, riigiasutused, ettevõtted – kokku 140 organisatsiooni ootavad sind!
  • Laupäeval kroonitakse messilaval Eesti Koolimiss 2012.
  •  Rajaleidja karjäärikohvik – räägi karjäärinõustajaga või infospetsialistiga ning info otsimine on imelihtne.

Praktiline

  • Teeviit 2012 toimub neljapäevast 29. novembrist kuni laupäeva 1. detsembrini Tallinnas Eesti Näituste Messikeskuses (Pirita tee 28).
  • Uksed on avatud: 10.00-18.00, laupäeval kuni 16.00
  • Eelmüügipilet (2/3 eur) Piletilevist või kohapealt (2.30/3.50)

Vaata lisa kodulehelt www.teeviit.ee   ja jälgi toimuvat Facebooki vahendusel www.facebook.com/teeviit

2. koht kombineeritud teatevõistluselt

27. novembril Kalevi spordihallis toimunud kesklinnakoolide  kombineeritud teatevõistlusel 3. ja 4. klassidele, saavutas meie kooli 4. klasside võistkond 2. koha. Tegemist on iga-aastane kesklinnakoolide spordivõistluste sarjaga 3. – 5. klasside õpilastele.

Võistkonda kuulusid:

1. Susanna Antsmäe 4A
2. Aphelandrea Tunder 4A
3. Helena Lindström 4B
4. Alexandra Mägi 4B
5. Aile Anderson 4B
6. Inger Helena Pihel 4C
7. Leo Mattias Leete 4A
8. Leo Mattias Männilaan 4A
9. Hugo Henrik Leht 4B
10. Oliver Nool 4B
11. Tuudor Palm 4B
12. Karl- Uljas Mölder 4C

3. klasside võistkond saavutas seekord 4. koha.

Aitäh kooli esindajatele!

Gymnafest 2012 laureaaditiitlid – vaata videot!

25. novembril  Tartus toimunud Gymnafest’i 2012 finaalvõistlusel saavutasid Jessica Kurm,  Kristi-Rebeka Tiits 8A , Olivia-Liina Oja 8C  ja Laura Haki 7C kavaga “Kõik meie sammud” laureaaditiitli.

Lisaks esitasid tüdrukud ka kava “Eesti metsamari”, milles tegi kaasa ka Hanna Gerta Alamets 7C klassist ning saavutasid ka sellega laureaaditiitli.

 Viimast kava vaata youtubes:  http://www.youtube.com/watch?v=ywdMtRWMZx4&feature=youtu.be .

 Lisainfo Eesti võimlemisliidu kodulehele www.eevl.ee

 

Robotexi FLL-i võistluse võitis Robootika.COM

Robotexi raames toimunud põhikooliõpilastele suunatud võistluse FLL (FIRST LEGO League) võitis huviringi Robootika.COM võistkond.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

FLL-i võistlus koosneb kolmest osast: robotiehitus, uurimustöö/projekt ja meeskonnatöö. Tänavune võistlus oli teemal „Lahendused eakatele“ (Senior Solutions).”

“Hindan tiimi juures väga kõrgelt seda, et võistluseks ettevalmistamise perioodil tegeleti võrdselt tugevalt kõigi kolme etapiga ning kindlasti oligi see meie edu üks alus,“ ütles Robootika.COM juhendaja Leivo Sepp.

Kõige vaatemängulisem on võistluse juures robot, mis peab täitma spetsiaalsel väljakul kahe ja poole minuti jooksul iseseisvalt hulga ülesandeid. Robootika.COM robot sai edukalt hakkama vanuritele tekkide kohaletoimetamisega, ravimi toomisega, ümberkukkunud tooli põrandalt koristamisega.

Uurimustöö raames tuli valida eakate inimestega seotud probleem ning sellele innovaatiline lahendus välja pakkuda. Robootika.COM ideeks oli interaktiivne ravimikapp, mis aitab eakatele meelde tuletada ravimite võtmise või protseduuride aega ning on ühtlasi ühenduses apteegiga, et vajalikul ajal ravimeid operatiivselt juurde tellida.

Meeskonnatöö osas hinnatakse FLL-i põhiväärtusi, mis aitavad arendada õpilasi koos töötama ja ühiselt probleemidele lahendusi otsida.

Robotexi raames toimus FLL-i Põhja-Eesti voor. Lõuna-Eesti voor toimub 1.detsembril Tartus ning mõlema vooru kümme parimat võistkonda kohtuvad omavahel kevadisel koolivaheajal, et võistelda FLL-i Eesti meistri tiitlile ning õigusele esindada Eestit FLLi Euroopa meistrivõistlustel.

Robootika.COM on üks 36 tehnoloogia huviringist, kes tänavu valiti Vaata Maailma SA, EMT, Elioni ja Microsofti Nutilabori projekti. Samuti on Robootika.COM pälvinud tiitli „Eesti Parim Robootikakool 2012“.

Robootika.COM FLL-i tiimi kuuluvad Rao Zvorovski Tallinna Reaalkoolist; Tomi-Andre Priimets, Karl Jakob Levin, Kirte Katrin Sarevet, Petra Brit Põhjakas Tallinna Tehnikagümnaasiumist; Ramses Sepp, Peter Alex Mahhov, Marko-Raul Peetersoo, Raimond Lume  Tallinna 21.Koolist ja Jaan Roop Nõmme Põhikoolist.

Leivo Sepp
Robootikakooli Robootika.COM juhendaja

Palju õnne tublidele robootikaringi poistele ja suur tänu juhendajale!

Inglise keele olümpiaadi parimad

21. novembril toimus inglise keele olümpiaadi koolivoor, millest võttis osa 65 gümaasiumiõpilast.

Parimad inglise keele oskajad:

1. Saara Kõuhkna 11B
2. Paula Maria Realo 12C
3. Siim Palu 12B
4. Sten Annus 12C
5. Johannes Kauksi 11B
6. Oliver Roosalu 11B
7-11. Katriin Vesik 12B
7-11. Johan Pajupuu 12B
7-11. Mariann Smolski 11B
7-11. Britta Pung 10B
7-11. Sven Põder 10A

Saara, Paula Maria ja Siim võistlevad edasi 7. detsembril inglise keele olümpiaadi piirkonnavoorus.

Õnnitleme kooli parimaid keeletundjaid ja juhendajaid-õpetajaid!

Aitäh, õpetajad Epp Raag, Riina Kolk, Ruth Kallas, Marju Tapfer, Valve Iila, Merle Teever!