Supported languages
Follow us
XXI koolist XXI sajandi haridus

XXI koolist XXI sajandi haridus

Kuld- ja pronksmedal neidude karikavõistlustelt võrkpallis

8.-10. veebruaril toimunud EVF Karikavõistlustel tütarlaste U20 vanuseklassis tuli täiseduga kullavõitjaks Selver Tallinn Spordikool, kus mängisid ka Nathalie Anett Haidla 11A ja Grete Raie 11C klassist.

III koha saavutas Spordiklubi Tats, kus mängisid Mailis Pajumägi, Mairit Pajumägi ja Regina Johanson 12A klassist.

Palju, palju õnne!

1. koht Teatrimälumängu teises eelvoorus

11. veebruaril toimunud Teatrimälumängu teises eelvoorus saavutas meie kooli võistkond I koha ja jätkab finaalis.

Finaali pääsesid kahe eelvooru punktisumma arvestuses kuus paremat võistkonda ja finaal toimub 11. märtsil.

Võistkonda kuulusid: Heneliis Notton, Luisa Susanna Kütson, Birgit Saar 11C ning Meeri Elisabeth Paltmann 11A klassist.

 

Palju, palju õnne ja edu finaalis!

 

Aitäh, õpetaja Ingrid Paggi.

 

https://tmm.ee/haridus/teatrimang

Pronksmedal liblikujumises

9. veebruaril toimunud EUL Ujumise Noortesarja II etapil võitis 6D klassi õpilane Helen Jaagant 2006.a. sündinud tüdrukute 100 m liblikujumises pronksmedali ajaga 1.17,75

Palju, palju õnne!

Tänu treenerile ja lapsevanematele

2. koht lumelauasõidus

3A klassi õpilane Laura Anga saavutas Tallinna meistrivõistlustel kuni 14-aastate tütarlaste seas freestyle lumelauasõidus II koha.

Palju, palju õnne!

Tänu treenerile ja lapsevanematele.

Üleeestiline FotoLoto kõigile huvilistele – koos auhindadega

Kindral Johan Laidoneri Selts korraldab üleriigilise fotovõistluse FotoLoto, mille eesmärgiks on jäädvustada Vabadussõjaga seotud mälestusehiseid.

Üle Eesti leidub sadu paiku, mis seotud meile iseseisvuse kindlustanud Vabadussõjaga. Otsi mõni selline üles, võta pildile Eesti sümboolikat, jäädvusta seal ennast ja/või oma sõpru ning postita. Kirjuta ka mõni sõna juurde, miks otsustasite just selle paiga kasuks.

Fotosid saab üles laadida 23. veebruarini Laidoneri Seltsi FotoLoto ürituse lehele Facebooki (https://www.facebook.com/events/558465611298665/ või saata Info@laidoneriselt.ee
Loosimine toimub Eesti Vabariigi sünnipäeval 24.veebruaril.

Osalejate vahel loositakse auhindu. Laidoneri Selts jätab endale õiguse jagada eriauhindu.

Auhindadega toetab: Eesti Rahva Muuseum, VABAMU, Jadore OÜ, Inorig OÜ, Technical Trade OÜ ja Kindral Johan Laidoneri Selts.

Võitjatega võetakse ühendust 24.veebruaril ja nimed avalikustatakse samal päeval Laidoneri Seltsi Facebooki lehel.

1. ja 2. koht kergejõustikus

Tallinna talvistel kergejõustiku meistrivõistlustel saavutas 9A klassi õpilane David Jaanson

U18 vanuserühmas I koha ja meistritiitli kolmikhüppes tulemusega 12.39 ning II koha

kõrgushüppes uues isikliku rekordiga 1.85.

 

Palju, palju õnne!

Tänu treenerile ja lapsevanematele.

 

http://www.ekjl.ee/content/editor/files/Tulemused/2019/tul_TallinaU20U18_2019012930.pdf

3. koht kumites

Tallinnas toimunud rahvusvahelisel karatevõistlusel Edu-Do CUP saavutas 7C klassi õpilane Ivar Niine U14 + 52 kg poiste kumites III koha.

Palju, palju õnne!

Tänu treenerile ja lapsevanematele.

 

1. koht Nuti-Mati matemaatikavõistluselt

Nuti-Mati matemaatika TIPPSPORT III etapil saavutas I koha 5B klassi õpilane Andreas Leetsar. Kokku osales 718 võistlejat.

 

Palju, palju õnne!

 

Aitäh, õpetaja Marju Meremäe.

 

 

Elise Lissel Pähkel heategevuslikul oksjonil

9C klassi õpilane Elise Lissel Pähkel annetas Tallinna Loomaia Sõprade Seltsi heategevusõhtule oma maali amuuri tiiger Pootsmanist, mis leidis ka märkimisväärse summa eest uue omaniku.

Elisel on koostöös Loomaia Sõprade Seltsiga tulemas ka avalik heategevuslik oksjon-näitus, mille kogutulu läheb tiigrioru projekti toetuseks.

Aitäh Sulle, Elise Lissel!

Fotod üritusest ja lisainfo.

 

Osalemine projektis “Questions for Europe – Answers from Europe!”

Erasmus+ projekti raames käisid viis kümnenda klassi õpilast Tuule Kangur, Rauno Arike, Karl-Juhan Kangur 10A, Torm Järvelill ja Markus Erik Torpel 10C klassist ning õpetajad Polina Martila ja Merike Kaus Leedus, Kelmes.

Eesti, Saksamaa, Poola ja Itaalia gümnasiste võõrustasid Kelmes asuva Jono Graiciuno Gümnaasiumi õpilased. Seal veedetud nädala jooksul tutvuti Leedu kultuuri, teiste projektis osalevate koolide õpilaste ning erinevate õppemeetoditega.

Vilniuses külastati Euroopa Komisjoni esindust ja arutleti Euroopa Liidus toimuvast.

Samas täideti ka olulisi ülesandeid, mis aitasid projekti käima lükata: igast valdkonnast valiti põhjaliku analüüsi põhjal välja küsimused, millele järgneva pooleteise aasta jooksul keskendutakse ja vastuseid leitakse.

Põgus, kuid ülevaatlik projektikohtumise tutvustus on leitav siit.

Kool pälvis Kvaliteediinnovatsiooni konkursi peaauhinna

Meie kool võitis konkursil Kvaliteediinnovatsiooni auhind 2018 Eesti vooru peaauhinna ning sai tunnustuse kui Rahvusvahelise konkursi Quality Innovation Award finalist.

Haridusvaldkonna innovatsiooni kategoorias pälvis kool tunnustuse Ettevõtlus-robootika õppesuuna, innovatsioonistuudio loomise ning robootika lõimimise eest teiste õppeainetega.

Auhinnad andis üle konkursi peakorraldaja Soome Kvaliteediühingu president Tani Järvinen.

Rahvusvahelise konkursi auhindade üleandmine toimub 27. veebruaril Pekingis.

Konkursi eesmärk on tunnustada ja tutvustada Eestis loodavaid innovaatilisi lahendusi, tõsta nende taset ja hoida Eestit innovatsiooni väärtustava riigina.

Täname kõiki õppesuuna arendajaid ning robootika ja ettevõtluse õpetajaid!

3. kohad teateujumise meistrivõistlustelt

Tallinna koolinoorte meistrivõistlustel  10x50m teateujumises saavutasid meie kooli neidude ja noormeeste võistkonnad III kohad.

Neidude võistkonna koosseis:

Saskia Tasane 12C, Kirke Pollisinski 12B, Kaisa Pollisinski 10B,  Kertu Pollisinski 7D, Johanna Maria Randma 11B, Marleen Akkermann 6C, Liilia Tõnisson 8B, Lilian Turban 11C, Helen Jaagant 6D, Johanna Hütt 9A, Martine Margna 8C.

Noormeeste võistkonna koosseis:

Andreas Ayrton Luhala 12A, Kristjan Pekk 12A , Rene Ron Vest 12C , Lennart Joosep Lumi 8A, Erik Anmann 10B, Trevor Kägo 6C, Sten Erik Rooba 6A, Gregor Artur Mäe 8C, Mark Tomi Wilhelm Vompa 9B, Martin Meier 7C, Jakob Laid 7D.

 

Palju, palju õnne!

Tänu kehalise kasvatuse õpetajatele ja treeneritele.

10×50 teateujumise koondprotokoll

 

Moeshow

Reedel, 25. jaanuaril oli põhjust tulla kooli aatriumisse, sest Tallinna 21. Kooli õpilaste loodud moekollektsioonid pakkusid harmoonias valgus- ja helimänguga uudset elamust kõigile moehuvilistele.

Kollektsioonide teemaks oli sel aastal “Kaasaegne tänavamood taaskasutatud riietest”, eesmärgiks juhtida tähelepanu keskkonnasäästliku moe võimalustele. Nii anti noortele moeloojatele võimalus kollektsiooni loomisel vanu riideid töödelda.
Kollektsioonide autoriteks olid 7.-12. klasside õpilased Tallinna koolidest, iga kollektsiooni loomisel-esitamisel oli tegev vähemalt üks 21. Kooli õpilane.

I koht – “PLASTIC”
Disainer Sarah Mia Haabma 8D

II koht – “FUNKY”
Pille-Riin Raie 10C ja Karmen Viinapuu 11C

III koht – “BORDEAUX”
Karmen Kikas GAG ja Susanna Antsmäe 10C

PALJU-PALJU ÕNNE!

“TÄNTÖN”
disainerid Eva Liisa Tamm ja Ursula Anton 7A

“NUQQ”
Hanna Tiina Pekk 10A

“THROWBACK”
Margareta Schönberg VGM ja Karmel Justina Loog  11A

“KASTIST VÄLJAS”
Sarlee Roosalu 11C

“EKSISTENTS”
Paula Mõik  ja Johanna Maria Randma 11B

“FLEUR INTÉRIEURE”
Lisette Liis ja Karoliina Villem  12A

“INDIVIDUALISM”
Kirke Britt Benjamin 12C

“AJUTINE”
Anna Gerda Nurmetalo 10B, Kristin Randla GAG ja Jasmine Põldemaa GAG

“NATUKENE ROHKEM VÄRVI”
Mairiin Kask ja Anna Kottel 9B

“MOEMAAILMA VÕLUD”
Carmen Lindström ja Eva-Lotta Akkermann 8D

“LUMELILL”
Victoria Koppel ja Kreete Liina Kreen 9A

Disainerite tööd hindas auväärne žürii – Gita Siimpoeg (EKA), Maria Tammeorg (Mammu Couture), Sonya Tomson (MJ  Models) ning Asmus Soodla (noor disainer, GAG)

Muusikalisi vahepalu esitasid Pluuto, Andreas ja Inger.

Ürituse idee autoriteks olid 9C klassi õpilased Maria Krjutškova ja Marsella Tamm. Korraldusprotsessi juhtis Keterin Vendt 9A, produtseeris Martin Raid 10C.

Korraldajad tänavad vabatahtlikke ja kooli inspitsiendigruppi!

Vaata pilte kooli pildialbumis

3. koht ja tunnustused klaverifestivalilt

Tallinna Huvikeskuses Kullo toimus 26. ja 27. jaanuaril klaveriõpilaste konkurss-festival MIT/t/MU/u/S, kus tunnustust pälvisid

Mia-Maria Miilen 5B, Helena Uuetalu 5A, Getter Veber 7B, Marten Joonas Ruut ja Kaspar Saakpakk 10B klassist.

Festivali žürii tõstis esile meie kooli õpilaste tublit esitust.

Festivali raames toimus ka konkurss „Prelüüd“, kus Mia-Maria Miilen saavutas III koha.

 

Palju, palju õnne!

 

Aitäh, klaveriõpetaja Helju Jaunzeme.

8.-12. KLASSI ÕPILASTE KÕNEVÕISTLUS

Eesti Vabariigi aastapäevale ja eesti keele aastale pühendatud 8.-12. klassi õpilaste kõnevõistlus „Sajand Eesti Vabariigi riigikeelt“ esmaspäeval, 18. veebruaril 2019 kammersaalis.

Võistluse korraldus

  • Kõnevõistlusel esitatakse kodus ette valmistatud kuni 5 minuti pikkune kõne teemal „Sajand Eesti Vabariigi riigikeelt“, võistleja valib ise sihtgrupi, kas 1. – 3.kl., 4. – 6.kl. või 7.-12.klass
  • Hinnatakse teema tundmist, eesmärgi selgust, kõne ülesehitust, esinemisoskust, esinemise mõjukust, keele korrektsust.
  • Kõnevõistluse võitjad esinevad Eesti Vabariigi 101. aastapäevale pühendatud aktustel ja emakeelepäeva- üritustel
  • Võistlusele ootame igast klassist  1 – 2 õpilast.

Osavõtuks saab registreeruda 13. veebruarini 2019 aadressil maarika@21k.ee

Registreerimisel palun märkida õpilase ees- ja perekonnanimi, klass, juhendaja nimi.

Kohtumiseni kõnevõistlusel!

Auhinnad UNESCO rahvusvaheliselt BSP veebiviktoriinilt

UNESCO rahvusvahelisel Läänemeremaade koolide BSP veebiviktoriinil saavutasid 100% tulemusega auhinnad

Joonas Veskla ja Taavi Rannu 12C ning Kaisa-Mari Veinberg, Kelly Liis, Paula Mõik, Markus Maila ja Kristopher Karma 11B klassist.

  1. aasta viktoriinil osales 1214 võistlejat.

Palju, palju õnne!

Aitäh, õpetaja Riina Otsus.

Eripreemia kino Sõprus kirjanduskonkursilt

11C klassi õpilane Heneliis Notton pälvis kino Sõprus esmakordselt korraldatud kirjanduskonkursil eripreemia tööga „Katarsis“ poliitilise alatooniga teksti eest.

 Žürii hindas kirjatöö originaalsust, head keelekasutust ning filmipealkirjade kasutamise rohkust.

Aasta jooksul näidati kinos 258 täispikka filmi.

 

Palju, palju õnne!

3. ja 4. koht võistluselt TV 10 Olümpiastarti

19. jaanuaril toimus Lasnamäe kergejõustikuhallis TV 10 Olümpiastarti 48. hooaja II etapp, kus osales ligi 400 võistlejat 82 koolist.

Meie kooli võistkond saavutas kahe etapi kokkuvõttes IV koha.

Liidrikohal on Rakvere Reaalgümnaasiumi ja Laupa Põhikooli/Imavere Põhikooli ühendvõistkond, kes asusid juhtima juba avaetapil.

Individuaalselt saavutas III koha teivashüppes PN vanuseklassis tulemusega 2.51 Henri Apri 5A klassist.

Palju, palju õnne!

Tänu kehalise kasvatuse õpetajatele.

1. koht Teatrimälumängus

21. jaanuaril toimunud Teatrimälumängu eelvoorus saavutas meie kooli võistkond I koha.

Võistkonda kuulusid: Heneliis Notton , Luisa Susanna Kütson, Birgit Saar 11C, Meeri Elisabeth Paltmann 11A ja Eva Maria Aru 10C klassist.

Palju, palju õnne!

Aitäh, õpetaja Ingrid Paggi.

https://tmm.ee/haridus/teatrimang

Eelvoorus võistlesid koos Tallinna 21. Kool, Jakob Westholmi Gümnaasium, Gustav Adolfi Gümnaasium,  Tallinna Prantsuse Lütseum , Tallinna Järveotsa Gümnaasium, Vanalinna Hariduskolleegium II (10. klassi teatriharu), Tallinna 32. Keskkool.

3. koht riigikohtu kaasuskonkursilt

9B klassi õpilased Jürgen Hein ja Markus Järavere esinesid edukalt Riigikohtu XIV kaasuskonkursil ning nende töö „ Üldine kasu iga hinna eest“ saavutas III koha.

Tunnustusaktus toimus 14. jaanuaril Tartu Ülikooli muuseumi valges saalis.

Palju, palju õnne!

Aitäh, õpetaja Tiina Pikamäe.

Eesti rekordid kergejõustiku meistrivõistlustelt

13. jaanuaril toimunud mitmevõistluse Eesti meistrivõistlustel kergejõustikus parandasid 8C klassi tütarlapsed Elisabeth Pihela ja Anna Maria Millend Eesti rekordeid.

Neidude U16 60m tõkkejooksus sai Anna Maria Millend kirja uut siserekordit tähistava aja 8,77 ning sama vanuseklassi kõrgushüppe siserekordiks hüppas Elisabeth Pihela 1.80.

 

Palju, palju õnne!

Tänu treenerile ja lapsevanematele.

1. koht ja Euroopa meistritiitel VEX IQ robootika võistlusklassis

12.-13. jaanuaril peeti Soomes Euroopa meistrivõistlused VEX IQ robootika võistlusklassis, VEX IQ Challenge European Open 2019.

 Meie kooli VEX IQ robootika huviringi noored Jan Kenneth Toming, Alo Virunurm ja Jasper Tenso 5B klassist ja varuvõistleja Henrik Timmerman 6D, meeskond Vr masters, võitsid I koha ja tulid Euroopa meistriks programmeerimises ja sõiduoskustes, auhind Robot Skills Champion Award (VIQC), samas edestasid nad ka vanema võistlusklassi osalejaid.

 Kooli teine meeskond Update, koosseisus Edgar Peial, Kristjan Puidet 6D ja varuvõistlejad Mirko Kupits 5B ning Marten Lee 4D klassist saavutasid 6. koha.

Noorte juhendaja, õpetaja Mart Soobik kuulutati VEX IQ robootikas Aasta õpetajaks, auhind- Volunteer of the Year (VIQC).

Palju, palju õnne!

Aitäh, õpetaja Mart Soobik, õnnitleme Sind.

 

https://www.robotevents.com/robot-competitions/vex-iq-challenge/RE-VIQC-18-7516.html

Hõbemedal neidude võrkpalliturniirilt

14. jaanuaril toimunud Tallinna koolinoorte võrkpalli meistrivõistluste finaalturniiril saavutas gümnaasiumi neidude võistkond II koha.

 

Võistkonda kuulusid:

Mailis Pajumägi 12A

Mairit Pajumägi 12A

Regina Johanson 12A

Elina Meier  12A

Alexandria Liiv 12C

Nathalie Anett Haidla 11A

Grete Raie 11C

Karmen Viinapuu 11C

Pille -Riin Raie 10C

Maria Edala 10A

Karoline Katerine Tuisk 10B

 

Palju, palju õnne!

Tänu kehalise kasvatuse õpetajatele.

 

I koht – Tallinna Humanitaargümnaasium

III koht – Lilleküla Gümnaasium

 

Turniiril osales 33 võistkonda

2. koht vene keele võistluselt

12. jaanuaril toimunud üleriigilisel vene keele kui võõrkeele võistlusel „Русский язык – это просто и легко“ 7.-8. klasside õpilastele saavutas 8B klassi õpilane Miia Helena Allsalu II koha.

 Palju, palju õnne!

Aitäh, õpetaja Alla Kirillova.

Rakett 21 avavõistlusel olid edukad rohelised

Teisipäeval, 8. jaanuaril  2019 olid TalTechis võistlustules meie kooli LTT projekti Rakett 21 osalejad – 50 õpilast 8.-12.klassidest, et luua käepärastest vahenditest lahendusi ehituse, veetehnika, robootika ning teedeehituse probleemidele.

Võistluste käigus ehitati akvedukti, mõõdeti punkte, programmeeriti roboteid, määrati taimi jpm.

Erinevalt telemängu Rakett 69 formaadist, ei olnud meie mängus väljalangejaid. Põhivõistkonnad – rohelised, sinised ja punased  – moodustati TalTechi poolt koostatud kodutööde tulemuste põhjal, ka teised jätkavad võistlust, et jõuda edaspidi favoriitide hulka.

I koha võitis roheline võistkond koosseisus:

Karita Särekannu 12A,

Elise Tuulemäe 10A,

Siim Pender 10A,

 Kaspar Saakpakk 10B,

 Anni Marie Maripuu 9C,

 Jakob Soosaar 8A ja

 Jens Martin Mikk 8D.

Finaal toimub esmapäeval, 29. aprillil. Vahepeal võtavad  õpilased mõõtu  koduste ülesannete lahendamises, et pääseda finaalis põhivõistkondadesse.

Presidendi kultuurirahastu reaalainete eripreemia pälvis Alar Pukk

Presidendi kultuurirahastu reaalainete eripreemia pälvis Alar Pukk

President Kersti Kaljulaid andis 8. jaanuaril üle presidendi kultuurirahastu reaalainete eripreemia, mille pälvis meie kooli matemaatikaõpetaja Alar Pukk ja noore haridustegelase preemia Kiusamisvaba Kooli tegevjuhile Triin Toomesaarele.

Õpetaja Alar Pukk on põhjalikult tegelenud uurimusliku õppe metoodikaga ning koostanud ja katsetanud uudse sisuga metoodilisi materjale.

Samuti on ta loonud suurel hulgal digitaalseid gümnaasiumi matemaatika õppematerjale ka teistes koolides kasutamiseks.

Palju, palju õnne!

Koolipere tänab Sind.

Tallinna XXI Kooli edust Jaapanis ilmunud raamatus

Tuntud Jaapani ärialaste raamatute kirjastus Diamond, Inc avaldas jaapani keeles raamatu „Tsumaranakunai Mirai“, mis tutvustab Eesti saavutusi erinevates eluvaldkondades, sh hariduses, millest autorite Takeshi Kojioma ja Tatsuya Hirohata arvates peaks Jaapan õppima.

Hariduse hea käekäigu näitena tutvustatakse PISA uuringute väga häid tulemusi ning Tallinna XXI Kooli edukat tegevust kaasaegse õppeasutusena kooli väärtuste elluviimisel, õppekava arendamisel ja kaasaegse ettevõtlus-robootika õppesuuna rakendamisel.

Kooli toimetamistest räägib raamatus direktor Meelis Kond, robootikaõpetust tutvustab õpetaja Rasmus Kits.

2A klassi õpilased vahetasid jõulu- ja uusaastasoove Saksamaa lastega

2A klassi õpilased meisterdasid koos klassijuhatajaga jõulukaarte, et need Saksamaale Langenhagenisse sealse Godshorni põhikooli 2. klassi õpilastele saata.

Inglise keele tundides panid lapsed kirja kõik teadmised, mida nad enda tutvustamiseks poole aasta jooksul õppinud olid ja lisasid kaardile oma head soovid.

Saksamaa laste südamlikud tervitused jõudsid 2A klassi õpilasteni 7. jaanuaril, mis on kui sümbol just algava Saksamaa kunsti- ja kultuurinädala avamiseks.

Toreda algatuse eest täname õpilasi ja juhendajaid-õpetajaid, Sirje Uibo, Helis Rõuk, Ülle-Ly Vohnja.

1. koht saalihokis

Sparta team Automaailma 2005- ja nooremate saalihokivõistkonna koosseisus saavutas

6A klassi õpilane Ander Sikk 4.- 6. jaanuaril toimunud Helsinki Floorball Cupil I koha.

Palju, palju õnne!

Tänu lapsevanematele ja treeneritele.

Kuldtoetaja tunnustus Kesk-Läänemere ühisõpilasfirmade projektis

Kool pälvis Kesk-Läänemere ühisõpilasfirmade projekti lõpuseminaril SEB Innovatsioonikeskuses Kuldtoetaja tunnustuse.

Ühisõpilasfirmade projekti käigus loodi kolmel õppeaastal pea 80 ühisõpilasfirmat Soome, Rootsi, Läti ja Eesti õpilaste vahel.

Koos arendati toodet, võeti osa innovatsioonilaagritest ning erinevate riikide laatadest, õpiti lähiriikide suhtlus- ja ärikultuuri.

Projekti õnnestumisele aitas Tallinna 21. Kool kaasa iga-aastaste rahvusvaheliste konverentside korraldamisel, nende juhtimisel ning laatade läbiviimisel, osalemisel.

Kaasatud oli ja oma panuse andsid ligi sada kooli õpilasfirmade liiget.

Projekti rahastas Interreg Central-Baltic programm Euroopa Regionaalarengufondist.

EV100 pühadetervitus

EV100 pühadetervituse vaatamiseks vajuta siia.

3. koht linnuviktoriinil

14. detsembril toimunud ülelinnalisel linnuviktoriinil saavutas meie kooli võistkond III koha.

Võistkonda kuulusid: Anna-Britt Lubja, Anett Tamm, Eliise Marie Leetsar 10A, Enlil Sonn 10B, Karin Kuum 10C.

Palju, palju õnne!

Aitäh, õpetaja Riina Otsus

Tänu kauni jõulukontserdi eest

Jõuluaeg on imeline!

Rõõm oli kuulata meie kaunilt kõlavaid koore, ansambleid, soliste, instrumentaliste ja kammerorkestrit.

Koolipere tänab kõiki jõulukontserdil esinejaid, juhendajaid, toetajaid, korraldajaid ja lapsevanemaid.

Kaunist jõuluaega kõigile.

2. koht ja isiklik rekord kolmikhüppes

Jaak Uudmäe auhinnavõistlusel kolmikhüppes saavutas 9A klassi õpilane

David Jaanson P-15 vanuseklassis isikliku rekordiga 12.61 II koha.

Konkurentsi pakkusid Läti parimad võistlejad.

 

Palju, palju õnne!

Tänu treenerile ja lapsevanematele.

 

http://www.ekjl.ee/content/editor/files/Tulemused/2018/tul_Uudm%C3%A4e20181215.pdf

Liputoimkond osales Jaan Tõnissoni 150. aastapäeva tähistamisel

Tallinna XXI Kooli Liputoimkond osales Metsakalmistul ajakirjaniku ja riigimehe Jaan Tõnissoni mälestamisel,

kus meie Liputoimkonnal oli esmakordselt au kanda ka Kindral Johan Laidoneri Seltsi lippu.

„Hoiame Eestit ja hoiame seda Jaan Tõnissoni moel ja vaimus,“ ütles mälestuskõnes president Kersti Kaljulaid.

Eesti riigi ühe rajaja sünnist möödub tänavu 150 aastat, kuid tema matmiskoht ja surma täpsed asjaolud on teadmata,

sest ta vahistati 12. detsembril 1940.

Video ja pildigalerii Eesti Rahvusringhäälingu uudistes.

Fotod: Priit Mürk/ ERR

Haridusameti missioonipreemia 2018 sai Juta Hirv

Tallinna Haridusamet annab tänavu esimest korda välja missioonipreemia, et tunnustada inimesi, kes oma tegevusega toetavad haridusameti missiooni elluviimist. Konkursile esitati üle 30 kandidaati. Missioonipreemia said kolm teenekat haridustöötajat, nende seas meie kooli direktori asetäitja-arendusjuht Juta Hirv.

Veel omistati preemia Jaan Paasile, kauaaegsele Tallinna Lilleküla Gümnaasiumi direktorile ja Marika Leemetile, tunnustatud eripedagoogile, Tallinna Tondi Põhikooli õppejuhile.

Õnnitleme Juta Hirve kogu koolipere poolt!

Lydia Rahula pälvis Gustav Ernesaksa Fondi peapreemia

12. detsembril anti Estonia kontserdisaalis üle Gustav Ernesaksa Fondi 2018. aasta stipendiumid, kus peapreemia pälvis muusikaõpetaja ja dirigent Lydia Rahula.

Preemia andis üle dirigent ja Eesti Meestelaulu Seltsi juhatuse esimees Hirvo Surva, kes iseloomustas tänavust võitjat kui kirglikku meeste laulu edendajat,

kes on andnud olulise panuse Eesti järgmise põlvkonna noorte lauljate kasvatamisel nii dirigendi kui pikaaegse muusikaõpetajana.

Sarnaselt Gustav Ernesaksale on tema kirg ja elutöö olnud poiste laulu populariseerimine ja seeläbi uue põlvkonna meeslauljate kasvatamine.

Palju, palju õnne!

1., 2. ja 3. kohad Rävala klubi 10. kirjutamiskonkursilt

Rävala klubi 10. kirjutamiskonkursil saavutasid põhikooli õpilased väga häid tulemusi.

II kategoorias oli osalejaid 92, kus I koha saavutas Otto Gustav Kalaus, II koha Nora Uurimäe ja III koha Katarina Veltri 6B klassist.

III kategoorias osales 63 kirjutajat, kus I koha saavutas Grete Laura Kunnas ning III koha Õnneliis Pappel 9C klassist.

Äramärgitud tööd II kategoorias:

6B klassi õpilased Mirjam Root, Maria Kuusk ja Ruth Mary Onga.

III kategooria äramärgitud tööd: Ekke Julius Hellat ja Mark Mehilane 9C klassist.

Palju, palju õnne!

 

Aitäh, õpetaja Külliki Kaju

2. koht ja eripreemia noorte pianistide konkursil

5A klassi õpilane Kasper Joel Nõgene saavutas Eesti noorte pianistide konkursil

„Eesti kõla VII“ 2. koha ja eripreemia Eesti helilooja teose parima esituse eest.

Palju, palju õnne!

Tänu klaveriõpetajale ja lapsevanematele.

 

1. koht Tallinna linna 7. klasside inglise keele viktoriinil

6. detsembril toimunud ülelinnalisel 7. klasside õpilaste inglise keele viktoriinil saavutasid I koha Eva-Lota Puusepp 7B ja Jenna Jõerand 7D klassist.

Viktoriini teema oli “USA linnad (Los Angeles, San Fransisco, Seattle) – kultuur, ajalugu, geograafia, vaatamisväärsused”.

Palju, palju õnne!

Aitäh, õpetajad Ruth Kallas ja Merle Teever.

Tiibklaver Estonia 210 esitlus

Neljapäeval, 6. detsembril toimus uue tiibklaver Estonia 210 esitlus.

Direktor Meelis Kond tänas lapsevanemaid ja vilistlasi klaveriostu toetamise eest. Eriline lugupidamine ja tunnustus suurtoetajale, perekonnale Teder. Silmapaistva annetuse eest pälvisid Hillar ja Natalie Teder Aasta toetaja 2018 tiitli. Tänusõnad kuuluvad klaverivabriku omanikele, perekonnale Laul.

Härra Indrek Laul tutvustas uut klaverit – nii ehituslugu kui ka helikeelt ning demonstreeris virtuoosselt klaveri võimekust ja võimalusi.

Uuel klaveril esinesid Kasper Joel Nõgene 5A, Oskar Johann Fromm 10A, klaverisaatjana Marten Joonas Ruut 10B ja õpetaja Kadri Mägi ning solistid Kaspar Saakpakk 10B ja Maria Mathilda Teder 7A.

Hoidkem koolile tehtud väärtuslikku ja kallihinnalist kingitust!

Kodulehe pildialbumis: Tiibklaveri Estonia 210 esitlus

Tänu õpetajatele – praktikajuhendajatele

4. detsembril toimus Tallinna Ülikoolis tänuüritus, kus tunnustati ülikooli praktikantide koolipoolseid juhendajaid.

Tänukirja Üliõpilane tunnustab pälvisid Merle Kaldjärv, Heli Raidma ja Ave Arutamm mõistva, toetava ja julgustava juhendamise eest.

Tänu teile, head õpetajad!

1. koht kesklinnakoolide kombineeritud teatevõistluselt

4. detsembril toimus Kalevi Spordihallis Tallinna kesklinna koolide 5. klasside kombineeritud teatevõistlus, kus meie kooli võistkond saavutas I koha. Kokku osales 14 kooli.

Võistkonda kuulusid järgnevad õpilased:

  • Mark Alan Rämmal 5A
  • Sander Kottel 5B
  • Jan Kenneth Toming 5B
  • Lauara Lehiste 5B
  • Laura Hallik 5B
  • Joosep Jallai 5C
  • Oscar Pihela 5C
  • Pärli Karmela Parras 5C
  • Karmen Vapper 5C
  • Katarina Heinamäe 5C
  • Marta Johanna Visnapuu 5D
  • Kaspar Tomingas 5D

Palju, palju õnne!

Tänu kehalise kasvatuse õpetajatele.

Esinemine Rahvusooper Estonia videokonkursil

9A klassi õpilased Lotte Teemets, Hanna Grete Rebane, Regina Luik, Johanna Hütt, Kreete Liina Kreen ja Victoria Koppel osalesid edukalt “Rahvusooperi jõuluvideo” konkursil.

Nende video pälvis tunnustuseks meeneauhindu, kiidusõnu žüriiliikmetelt ning teatrijuht Aivar Mäelt.

Õnnitleme!

Võistkond tänab oma toetajaid.

Kooli jõudis uus tiibklaver – Estonia 210

Advendiaja alguses sai koolipere suurepärase kingituse, sest 4. detsembril jõudis kooli uhiuus tiibklaver Estonia 210, mille ostmine õnnestus tänu lastevanemate ja vilistlaste heatahtlikule toetusele.

Klaveri esitlus toimub neljapäeval, 6. detsembril kell 16.00 kooli aulas.

Põhikooli tütarlapsed valmistuvad jõuludeks

Põhikooli tütarlaste käsitöötundides valmistuvad õpilased juba usinasti jõuludeks.
Nobedate näppude tegevusena valmivad imetoredad mütsid, soojad sokid ja käpikud.

Ka mõnusat piparkoogihõngu on käsitööklassist sageli tunda.

Vaata toredaid õpilastöid kodulehe pildialbumist.

I kohad vokaalansamblite võistluselt “Volüüm 19”

2. detsembril toimunud vokaalansamblite võistlusel Volüüm 19 saavutas I koha 5A klassi ansambel  „Stepsel“.

8A klassi õpilane Rauno Mikser pälvis eripreemia väga hea klaverisaate eest.

Võidukas ansamblis laulavad:

  • Henri Apri
  • Rihard Tõru Klomann
  • Astrid Kristjankroon
  • Pauliina Kütson
  • Linda Lille
  • Hans Henrik Miikre
  • Johanna Papp
  • Thomas Hillar Teder
  • Thomas Eric Tõkke
  • Hedvig Varustin

I koha saavutas ka gümnaasiumi segaansambel, koosseisus:

  • Eliise Marie Rebane 11A
  • Meeri Elisabeth Paltmann 11A
  • Märt Tender 11A
  • Karl Markus Tarre 11A
  • Martin Poks 11A
  • Mark Alexander Ummelas 11C
  • Luisa Susanna Kütson 11C
  • Brenda Pärtel 11C
  • Moon Lokk 11C
  • Yvet Maxine Kopti 11C

Palju, palju õnne!

Aitäh, õpetajad Lydia Rahula ja Kristjan Õmblus.

Tallinna 21. Kooli võistkonnad esinesid edukalt Robotexil 2018

Robootikafestivalil Robotex toimus esmakordselt “CyberSecurity meets Robotex” võistlus põhikoolide, gümnaasiumide ja kutsekoolide kübertalentide meeskondadele.

Gümnaasiumi võistkond saavutas I koha ning koolide üldarvestuses võitis samuti meie kool I koha.

KüberPähkli koolivoorudes osales kokku 52 kooli.

Võiduka gümnaasiumi meeskonna koosseisus lahendasid 2 tunni jooksul keerukaid ülesandeid 11A klassi õpilased Karmel Justina Loog ja Karl-Kevin Köörna, Hugo Jõks 12A ja Sabina Liselle Zahharov 10C klassist.

Õpilased pidid kodeerima arvutikeelest välja sõnumi, lahti krüpteerima raamatu järgi mõistatusi, selgitama serverikapi juhtmete sasipuntrast õiged ühendused jms.

Robootikavõistlusel Robotex 2018 saavutas oma vanuserühmas I koha meeskond Update, koosseisus Edgar Peial ja Kristajan Puidet 6D ning Mirko Kupits 5B klassist.

II koha saavutas kooli 5B klassi võistkond Vr Masters, koosseisus Jasper Tenso, Jan Kenneth Toming ja Alo Virunurm ning pälvisid eriauhinna.

Üldarvestuses saavutasid robootikavõistkonnad II koha.

Palju, palju õnne!

Aitäh, õpetaja Mart Soobik ja tänu arvutiõpetajatele.

2. koht kombineeritud teatevõistlustelt

28. novembril toimus Kesklinna linnaosa koolide 3. klasside kombineeritud teatevõistlus, kus meie kooli võistkond saavutas II koha. Kokku osales 15 kooli.

Tubli võistkonna koosseis:

Christel Puhm 3D

Ciona Lapidus  3D

Rebecca Sermat 3B

Susan Sarapuu 3B

Marcella Mio Loit 3A

Bianca Põdra 3B

Kert Tomingas 3C

Meelis Jallai 3C

Hugo Tirs 3C

Samuel Kirsipuu 3A

Harris Mattias Tammai 3A

Julius Aljas 3C

Palju, palju õnne!

Tänu 3. klasside kehalise kasvatuse õpetajatele

3. koht sulgpalli meistrivõistlustelt

Koolinoorte sulgpalli meistrivõistlustel põhikoolide arvestuses saavutas meie kooli võistkond III koha.

Võistkonna koosseisus mängisid

  • Märten Ühtegi 6B
  • Kärolin Kerem 9B
  • Keith Lysandra Luigas 8D
  • Anita Väli 8A

Keith Lysandra Luigas saavutas individuaalselt II koha.

Palju, palju õnne!

Tänu kehalise kasvatuse õpetajatele.