Supported languages
Follow us
XXI koolist XXI sajandi haridus

XXI koolist XXI sajandi haridus

Tulemused emakeeleolümpiaadi piirkonnavoorus

Emakeeleolümpiaadi piirkonnavoorus esinesid edukalt Anita Väli ja Anette Kipso, esikümnesse jõudis kokku kuus meie kooli õpilast, kelle tööd saadetakse edasi vabariiklikule emakeeleolümpiaadi komisjonile.

Anette Kipso 8B – 8. klasside arvestuses IV koht, õpetaja Merle Kaldjärv

Anita Väli 9A – 9. klasside arvestuses III koht ja Liilia Tõnisson 9B, 8. koht, õpetaja Eda Kauksi

Arike Rauno 11A – 11. klasside arvestuses 10. koht, õpetaja Jaanus Adamson

Teodora Touart 12B – 12. klasside arvestuses 7. koht, õpetaja Jaanus Adamson ning Luisa Susanna Kütson 12C, 9. koht, õpetaja Külliki Kaju.

Õnne ja edu võistlejatele!

Tänu juhendajatele.

Edukas esinemine statistikavõistluse esimeses voorus

12B klassi võistkond JKS läbis edukalt Euroopa statistikavõistluse Eesti esimese vooru ja jätkab võistlemist teises voorus. 

 Esimeses voorus tuli lahendada kolm veebipõhist valikvastustega testi. Esimese testiga kontrolli statistika põhimõistete tundmist, graafikute tõlgendamisoskust ja tõenäosusteooria algteadmisi. 

Teine test näitas riiklike statistikaallikate kasutamisoskust. Kolmas test eeldas statistilise väljaande tõlgendamisoskust ja õiged vastused tuli leida Eurostati eesti keelde tõlgitud digiväljaandest. 

Eesti teise vooru pääsenud võistkonnad teevad statistilise uurimuse võistluse korraldajate ette valmistatud andmestiku põhjal.

Euroopa statistikavõistluse eesmärk on äratada õpilastes huvi statistika vastu ja julgustada õpetajaid kasutama statistika õpetamisel uusi materjale.

Euroopa Liidu statistikaameti Eurostat eestvedamisel toimub õpilaste Euroopa statistikavõistlus 2019/2020. õppeaastal Euroopa 17 riigis.

Meie kooli võistkonda kuuluvad Salme VesingiJelizaveta Potapenkova ja Kelly Liis 12B klassist.

https://www.stat.ee/esimese-vooru-tulemused

Õnne ja edu teises võistlusvoorus!

Aitäh, õpetaja Ingrid Paggi.

Koostööst ajalehega Postimees Juunior

6B klassi õpilane Laura Lehiste teeb alates 2019. aasta oktoobrikuust koostööd ajalehega Postimees Juunior, mis on suunatud algklasside ja põhikooli õpilastele.

Toimetus kutsus huvilistel tegema ajalehega koostööd ning sügavast pikaaegsest lugemiskirest hakkaski Laura jagama oma lugemiskogemusi ja soovitusi läbiloetud huvitavatest raamatutest, vahendama noortele raamatuarvustusi. 

Raamatumaailm on väga huvitav ja pidevalt uuenev – teoseid nii Eesti noortelt autoritelt kui kaasaegset tõlkekirjandust. 

Laura suur soov on, et lapsed leiaksid ja võtaksid rohkem aega lugemisele ja raamatutele igapäevase koolitöö, huviringide ja nutiseadmete kasutamise kõrvalt.

Lugemisharjumus võiks olla igapäeva loomulik osa.

Kes loeb, see ka jõuab!

Laura raamatulood ilmuvad Juunioris üks kord kuus.

Lugemis- ja avastamisrõõmu ning aktiivset kaasalöömist noortelehes Postimees Juunior!

Edukas esinemine ajalooteemalisel kirjandivõistlusel

Eesti Mäluinstituudi poolt gümnaasiumiõpilastele korraldatud kirjandivõistlusel, mis oli pühendatud holokausti mälestuspäevale ja kandis teemat „Klooga ja Auschwitz 75 – kuidas see mind kõnetab?“ esines edukalt ja leidis äramärkimist 9C klassi õpilane ELIZABETH BRUK.

Palju õnne!

Tänu õpetaja Ester Barkalale.

II koht neidude võrkpallis

Tallinna koolinoorte meistrivõistlustel võrkpallis saavutas neidude võistkond II koha ja hõbemedali.

Võidukas naiskonnas mängisid:

Karmen Viinapuu 12C

Grete Raie 12C

Nathalie Anett Haidla 12A

Pille-Riin Raie 11C

Kadi Matla 10B

Maria Edala 11A

Karoline Katerine Tuisk 11B

Liisi Mari Nurmetalo 12B

Palju, palju õnne!

Aitäh, kehalise kasvatuse õpetajad.

Kooli parimad esinejad inglisekeelsel kõnevõistlusel

28. jaanuaril toimus aulas inglisekeelse kõnevõistluse koolivoor.

Ettekandmisele tuli kuusteist kõnet 10. ja 11. klassi õpilastelt, mis olid eelnevalt valitud iga keelerühma parimateks.

Viieminutilisi kõnesid kuulas ja hindas neljaliikmeline žürii koosseisus Miriam McIlfatrick-Ksenofontov (Tallinna Ülikool), Charles Hudson (Briti Saatkond), Ryan Jenkins (lapsevanem) ja Ingrid Paggi (õpetaja).

Parimateks kõnepidajateks tunnistati:

Kaur Oskar Vanaselja 10B, “Escaping the Modern Reality”

Markus Martinson 10A, “The Issue with Today’s Style of Life”

Karmel Tralla 11C, “In What World Will We Find Ourselves in Ten Years”

Frida Brit Noor 11A, “Media and ‘Post-truth'”

Tuule Kangur 11A, “Man’s Best Friend”

Võitjad saavad võimaluse oma kõnesid uuesti esitada 11. märtsil toimuval Rahvusvahelise Kõnevõistluse Eesti voorus, mida korraldab English Speaking Union of Estonia. 

Palju, palju õnne ja edukat esinemist finaalis!

Tänu korraldajatele ja inglise keele õpetajatele.

6. klasside õpilased läbisid edukalt ohutusalase koolituse

Ohutusprojekt “Kaitse end ja aita teist” on  6. klassi õpilastele mõeldud koolitus, mis käsitleb pääste, politsei ja esmaabi valdkonda

KEAT koolitusprogramm on koostatud järgides põhikooli riikliku õppekava läbivat teemat „Tervis ja ohutus”.

Jaanuarikuus läbisid 6. klasside õpilased erinevaid päästeteemalisi koolitusi, mille käigus saadi teadmisi, kuidas aidata teisi nii, et oleks tagatud ka enda ohutus.

Õpilastele selgitati, kuidas tulekahju ennetada ja kuidas tekkinud tulekahju korral õigesti ning operatiivselt toimida.

Korrati üle ohutu ujumise põhitõed ja arutleti, kuidas tegutseda märgates uppujat nii suvel kui talvisel ajal.

Räägiti läbi, milline võiks olla kodaniku valmisolek loodusõnnetusteks.

Kool tänab Kesklinna Päästekomando teenistujat Karl-Joosep Volmersoni, kes innustunult jagas õpilastele-õpetajatele ohutusalaseid teadmisi!

III koht keemiaolümpiaadilt

25. jaanuaril toimunud Eesti koolinoorte 67. keemiaolümpiaadi piirkonnavoorus saavutas 8B klassi õpilane Anette Kipso III koha.

Palju, palju õnne!

Aitäh, õpetaja Anne-Ly Lään.

4. ja 5. klasside tütarlapsed valmistuvad sõbrapäevaks

Käsitöötundides valmisid toredad mustrilised pajalapid, mis sobivad suurepäraselt kingitusteks sõpradele.

Digikoristuspäev reedel

31. jaanuaril toimub Eestis digitaalne koristuspäev, mil erinevad ettevõtted, asutused ja tuhanded inimesed asuvad oma nutiseadmeid ja IT-süsteeme vabastama digiprügist.

Osale Sinagi!

III koht Koolinoorte Meistrivõistlustelt võrkpallis

Koolinoorte meistrivõistlustel võrkpallis saavutas meie kooli noormeeste võistkond III koha.

Pronksmedalid võitsid Artur Valdeko Paavel 11A, Erkki Koitla 11C, Markko Ladvas 12A, Markus Maila 12B, Jaan Villem Puusaag 11B, Fred Erik Penu 11B, Robert Lee 12A, Torm Järvelill ja Otto Karl Närska 11C klassist.

Palju, palju õnne!

Tänu kehalise kasvatuse õpetajatele.

Noormeeste võrkpalli turniiril mängis 34 koolivõistkonda.

Pildil võitjad Reaal, GAG ja 21. meeskonnad

10. klasside õpilased osalesid meediakonverentsil „ Sõna on vaba“

22. jaanuaril osalesid 10. klasside õpilased Grete Laura Kunnas, Dora Stern, Artur Sepp ja Maria Krjutškova 10C ning Hanna-Lotta Kubi 10B ja Markus Martinson 10A meediakonverentsil „Sõna on vaba“, kus avaettekande tegi õiguskantsler Ülle Madise, lisaks esines sotsiaalteadlane Marju Lauristin, poliitikaanalüütik Ahto Lobjakas ning vandeadvokaat Robert Sarv. Konverents toimus Pirita Majandusgümnaasiumis.

Konverentsi raames toimusid ka põnevad töötoad-mõttekojad:

Sõnavabadus trükimeedias: Pärnu Postimehe peatoimetaja Siiri Erala, Avaliku Sõna Nõukogu esimees Epp Lauk.

Sõnavabadus telemeedias: “Kuuuurija” saatejuht Katrin Lust, Teleuudiste juht (ERR) Liisu Lass.

Sõnavabadus raadios: Raadiouudiste juht (ERR) Indrek Kiisler.

Sõnavabadus internetis: Õhtulehe reporter Keit Paju.

Õpilastega koos osales konverentsil meediaõpetaja Juta Hirv.

Mõtlemapanevatest teemadest ja juhtmõtetest teevad õpilased oma klassidele ülevaateettekande, kus vahendavad kuuldud teemasid: 

Kui vaba on sõna? 

Sõna vabadus ja sõna jõud. 

Kas sõnavabadus või kõnevabadus?

Kas ja millised on piirid vabal sõnal?

Spordivahendid aktiivseks tegevuseks kooli õuealal

Laste ja noorte liikumisaktiivsuse suurendamiseks hankis kool Tallinna Haridusameti toetusel hulk vahendeid terviseedenduse, vaba aja sisustamise ning mänguvahetundide võimaluste mitmekesistamise eesmärgil toredaid-arendavaid vahendeid õuealale.

Kindlasti suureneb õpilaste värskes õhus viibimise kvaliteetaeg ning liikumisaktiivsus.

Saavutused rahvusvaheliselt Läänemere projekti viktoriinilt

2019. aasta UNESCO ühendkoolide Läänemere projekti BSP viktoriin hõlmas erinevaid küsimusi seoses Läänemere elustiku ja ökosüsteemidega.

Fookus oli erinevatel keskkonnaprobleemidel, mis Läänemere elustikku negatiivsel moel mõjutavad.

Küsimused suunasid vastajat mõtlema oma ökoloogilise jalajälje peale, nähes selle kaudset mõju erinevate liikide populatsioonidele meie oma Läänemeres.

Auhindadega tunnustati kokku 25 õpilast, neist meie koolist lausa kaheksat gümnasisti:

Mark Alexander Ummelas 12C – eriauhind

Hugo Greg Kalaus 11A

Brayan Fimberg 11B

Luisa Susanna Kütson 12C

Meeri Elisabeth Paltmann 12A

Moon Lokk 12C

Sylvia Paet 12C

Markus Mõttus 12C

Palju õnne!

Aitäh, õpetaja Riina Otsus

Kokku osales Läänemere viktoriinil 1195 õpilast Eestist, Lätist, Soomest, Saksamaalt, Leedust, Taanist, Poolast ja Venemaalt.

10. klassi õpperühma kohtumine õiguskantsleriga

Esseekonkursil „ Ei emakeeleta ela lugude, laulude Eesti“ sai 10. klassi õpperühm koos õpetaja Külliki Kajuga preemiaks kutse 21. jaanuaril toimuvale kohtumisele Õiguskantsleri Kantseleisse, et tutvuda õiguskantsleri tööga ja vestelda noorte rõõmudest-muredest.

Õpilased said taas uue kogemuse võrra rikkamaks.

III koht täiskasvanute Eesti MV Judos

12C klassi õpilane Carl-Gustav Kont saavutas 18. jaanuaril Tartus toimunud täiskasvanute Eesti meistrivõistlustel judos kehakaalus -66 kg III koha.

Palju õnne!

Tänu treenerile ja lapsevanematele.

I koht koolinoorte meistrivõistlustelt jalgpallis

Tallinna koolinoorte meistrivõistlustel saavutas meie põhikooli noormeeste võistkond I koha.

Tallinna koolinoorte meistrivõistlustel saavutas meie põhikooli noormeestevõistkond I koha. Meeskonnas mängisid Karl Andreas Hinrikus, Enriko Kajari, Otto Gustav Kalaus, Jens Kaspar Pihkva 7B, Ander Sikk 7A, Andrian Ilves, Hugo Õitspuu, Siim Põdra, Jürgen Petersoo 7C, Joosep Jallai, Oscar Pihela 6C, Kaspar Tomingas 6D.

Palju, palju õnne!

Tänu kehalise kasvatuse õpetajatele.

I koht kergejõustiku meistrivõistlustelt kõrgushüppes

10A klassi õpilane David Jaanson saavutas 9.-10. jaanuaril toimunud Tallinna talvistel kergejõustiku meistrivõistlustel kõrgushüppes I koha tulemusega 1.83.

Palju, palju õnne!

Tänu treenerile ja lapsevanematele.

http://www.ekjl.ee/content/editor/files/Tulemused/2020/2020%20Tallinna%20noorte%20mv%20protokoll.pdf

Tänukiri 12B klassile

12B klass loobus detsembrikuus traditsioonilisest üksteisele jõulupakkide tegemisest ning tegi kingituse ning toetas Loomapäästegrupp MTÜ-d, organisatsioon tänas omakasupüüdmatu tegevuse eest annetajaid tänukirjaga.

Aitäh, head õpilased ja klassijuhataja Merle Teever!

7.–12. klasside Norra teemalise kunstikonkursi tulemused

Teemaks oli meie kooli õpetaja Norra tuntud inimese või teose kehas ja aega selle teostamiseks 2 tundi. Žürii hindas töö kompositsiooni, õpetaja sarnasust, töö tervikut. Kokku valmis 18 kunstitööd. Seitsmendatest klassidest valmis 3 tööd, kaheksandatest klassidest 8 tööd, üheksandatest klassidest 4 tööd, gümnaasiumist 3 tööd.

Põhikooli peaauhinna pälvis 9B klassi õpilaste duo Robin Kaiküll, Michelle Eek ja gümnaasiumi peaauhinna 11B klassi õpilaste trio Kaisa Uik, Enlil Sonn, Sandra-Saskia Kärmas.

Eriauhinnad põhikool:

7. klass – parim õpetajate grupp 7A klass: Lilian Mia Vainomäe, Kadri-Liis Teetlaus.

8. klass – parim tervik 8B klass Elin Maria Kelder, Mirian Raamat; parim sarnasus 8D klass Lisett Marie Randvee, parim seos Norraga 8C klass Karolina Vapper, Marta Juhanson, Karolina Korindt.

Eriauhinnad gümnaasiumparim sarnasus 10C Maria Krjutškova, Grete Laura Kunnas, parim terviklikkus 12C klass Kerli Priimägi.

Palju, palju õnne!

7.–9. klasside Norra teemalise mälumängu tulemused

9. klass

I koht Martina Schulz, Liilia Tõnisson, Carmen Kriitberg, Miia Helena Allsalu 9B

II koht Andrew Cortina, Andreas Kents, Tristan Roy Treumann, Henri Teemusk 9D

III koht Anita Väli, Marie Riiberg, Mia Melanie Moor, Elisabeth Hade, Emilia Thea Pello 9A

8. klass

I koht Eva-Lota Puusepp, Taavi Ambre, Arpo Kohv 8B

II koht Helena Villand, Rahel Lins, Saskia Hermlin 8B

III koht Emma Lisette Groos, Elisa Kull, Kertu Pollisinski, Marii Heleen Rannala 8D

7. klass

I koht Otto Gustav Kalaus, Rasmus Mücker, Jens Kaspar Pihkva, Kaspar Kriitberg 7B

II koht Emili Inno, Kaarel Kolom, Hugo Õitspuu, Jürgen Petersoo 7C

III koht Lisette Ummik, Ellinor Tänna, Brigitta Puusta, Kirke Kala 7A

Palju, palju õnne!

Aitäh õpetaja Raido Kahm

4.–6. klasside Norra teemalise mälumängu tulemused

4. klassid

1. koht 4B võistkond Norrakad

2. koht 4D võistkond Suusaässad

3. koht 4B võistkond Võileivad

5. klassid

1. koht 5D klassi võistkond Hommikuhelbed

2. koht 5A klassi võistkond Trollid

3. koht 5B klassi võistkond Kringelad

6. klassid

1. koht 6B klassi võistkond  USB

2. koht 6B klassi võistkond H

3. kohta jäid jagama 6A võistkond Kuningpingviinid, 6D võistkond Norra 1 ja 6C klassi tüdrukud

Palju, palju õnne!

Küsimusi ja vastuseid saate vaadata siit

Mängu koostas Johannes Kalme 11C

Tehniline vormistus Mirko Marcus Mumma 8C

Žürii ja abi 6B klassi tüdrukud Helen Roosileht, Simone Vabrit, Olivia Beilman, Rica Mia Saluveer, Laura Hallik, Laurel Vestung, Mia Maria Miilen, Katerin Helsa Relve.

Piparkoogilinn valmis kunsti- ja kultuurinädalal

Alates 1991. aastast on Norra linnas Bergenis ehitatud maailma suurimat piparkookidest linna – Pepperkakebyen.

Jõulueelne traditsioon on levinud üle Norra ja igas väikeses külakeseski kerkivad piparkoogilinnad.

Kooli fuajees on näitusel imekaunis piparkoogilinn, linnaosade autoriteks on 4.-8. klasside tüdrukud.

Kvaliteetne joogivesi koolis otse GROHE Blue segistist

2020. aasta jaanuarist on meie kooli sööklas võimalik kõikidel tarbida puhast filtreeritud joogivett otse GROHE Blue segistist. Seeläbi saame anda väikese panuse nii meie endi kui ka meid ümbritseva keskkonna heaks.

Tänusõnad kuuluvad toetuse ja panuse eest lapsevanem Alar Pihlakule, Grohe Baltimaade esinduse juhile.

Väärtustagem keskkonnaeetikal põhineva inimese ja looduse vahelise tasakaalu loomise enamat teadvustamist!

Vaata ka https://youtu.be/6Wf3cX1IIEs

Kokanduse tunnis küpsetati Norra kooki Kvaefjordkake

6C, 5B ja 7B klassi õpilased küpsetasid Norra kuulsat Kvaefjordkake kooki. Norrakad ise väidavad, et see on maailma parim kook, millega nõustusid ka meie noored kokad.

I ja II koht Riigikohtu kaasuskonkursilt

Riigikohtu kaasuskonkursil saavutasid 9D klassi õpilased Ivette Leetma ja Annelise Pastarus 9. klasside parimate tööde üldarvestuses II koha ning Emma Johanna Rumm loovtööde kategoorias I koha.

Palju, palju õnne!

Autasustamine toimub Riigikohtus 14. jaanuaril. 

Aitäh, õpetaja Erki Fels.

https://21k-wp.fra1.digitaloceanspaces.com/21k.ee/2020/01/Riigikohtu-1.pdf

XXXIV kunstinädal – Norra

Tallinna XXI Kooli traditsiooniline kunsti- ja kultuurinädal toimub 6.-10. jaanuaril 2020.

XXXIV kunsti- ja kultuurinädal Norra 2020 kava

XXXIV kunsti- ja kultuurinädala etendus “Russefeiring”
XXXIV kunsti- ja kultuurinädala elavad pildid Norra ajaloost
XXXIV kunsti- ja kultuurinädala avamine
XXXIV kunsti- ja kultuurinädala Flashmob

Jõulukuul toetas Tallinna XXI Kool abivajajaid

Tallinna 21. Kooli Õpilasesindus korraldas 17. detsembril traditsioonilise heategevusliku jõululaada projekti „Märka ja aita“ toetuseks.

Sel korral pakuti jõulurõõmu ja abi Tallinnas õppivale 4. klassi õpilasele, kes elab koos raskelt haige vanaemaga ning nad vajavad toetust elamiskulude katteks. 

Heategevuslikul jõululaadal osales sada müüjat – kõikide kooliastmete mini- ja õpilasfirmad, Õpilasesinduse ja Noorteparlamendi liikmed, üksikmüüjad ning lapsevanemad.

Müügitulust annetati abivajajale üle 600 euro.

Lingvistikaolümpiaadi eelvoorust lõppvooru

9B klassi õpilane Robin Kaiküll võistleb lingvistikaolümpiaadi eelvooru tulemuste põhjal edasi lõppvoorus, mis toimub 14. ja 15. märtsil 2020 Tartus.

Õnne ja edu!

Finalistid võistlustantsudes

6.-7. detsembril toimus Oslos WDSF North European Championship/ WDSF Põhja- Euroopa meistrivõistlused võistlustantsus, kus osalesid  
Norra, Rootsi, Taani, Soome, Islandi, Eesti, Läti, Leedu, Poola ja Saksamaa sportlased. 

Eestit esindas seal väga edukalt juunior2 (14.-15.a.) vanuseklassis meie kooli 9B klassi õpilane Gregor Labunski koos oma tantsupartneri Carmel Anette Niimanniga. Nad jõudsid finaalvooru mõlemas tantsuliigis.
Standardtantsudes saavutati 5. ja Ladina-Ameerika tantsudes 7. koht.

Palju, palju õnne!
Tänu treenerile ja lapsevanematele.

Saavutused vokaalansamblite konkursilt Volüüm

7. detsembril toimunud vokaalansamblite konkursil Volüüm 20 esindas meie koolist lausa neli ansamblit.

I koha saavutas 6A klassi ansambel „Stepsel”: Rihard Tõru Klomann, Astrid Kristjankroon, Pauliina Kütson, Harriet Lämmergas, Linda Lille, Mette Marit Mumm, Johanna Papp, Thomas Eric Tõkke, Hedvig Varustin.

II kohad saavutasid 5A ansambel „Illusioon“: Sarah Liis Luha, Romi Domna Pärna, Emma Sophia Pukk, Scarlet Lämmergas, Ingmar Askur Erm, Karl Joonas Kark, Karl Joosep Mardisoo, Patrik Tobias Pindma, Lennart Väli, Hendrik Zibo ja 9A ansambel „Võnked”: Polina Filippova, Karl Aleksander Lilje, Emilia Thea Pello, Loore-Lotta Rahula, Marie Riiberg, Grete Liset Ruben, Mathilda Salum, Thea-Liis Tavast, Anita Väli.

Märgiti ära kontsermeistri Rauno Mikseri head esitust.

Tänukirja ja äramärkimist vääris 10C klassi ansambel „Üheksa astmes kümme“: Lotta Lizbeth Hirv, Mia Tammekund, Karoliina Killandi, Claudia Pihlak, Rchard Raun, Erlend Ergma, Joosep Ralf Nõgene, Juhan Laasik, Mathias Lantin.

Palju, palju õnne!

Aitäh, õpetaja Lydia Rahula.

Saavutus loodusteaduste olümpiaadilt

Loodusteaduste olümpiaadi piirkonnavooru tulemuste põhjal näitas häid teadmisi 8B klassi õpilane Tim Mattias Juksaar, kes tagas sellega pääsu lõppvooru, mis toimub Tartus 18.-19. aprillil 2020.

Palju õnne ja edu üleriigilises lõppvoorus!

Aitäh, õpetaja Anne-Ly Lään.

Auhind videokonkursilt

Kunstiringi õpilased osalesid Ameerika keskuse poolt korraldatud 1-minuti videokonkursil “Minu maailm 60 sekundiga”. Meie õpilaste animatsioon pälvis videokonkursi auhinna – õpilased saavad osaleda Mectory töötoas ja neid kostitatakse maiustustega. Animatsiooni juhendas Ilmi Laur-Paist.

Palju, palju õnne!

Tänu õpilastele ja õpetajale.


Robootikaringi õpilased osalesid Robotexil

1.-3. klassi robootika huviringi õpilased võtsid osa Robotexil toimunud Insplay Roboliiga näitusest, kus tuli tutvustada oma meeskonnaga koos välja mõeldud Start Up firmat.

Õpilaste ülesanne oli oma toodet hindajatele esitleda. Eriliselt tõi žürii välja XXL Lego tiimi, kes tegi suurepärase firmatutvustuse.

Näitusel kogesid võistlejad meeskonnatöö olulisust ja suhtlemisoskuse vajalikkust ning said teada, mida teised tiimid oma startupides tegid.

Kevadel ootab robootikaringi õpilasi ees taas väljakutse Jr FLL, kus uueks teemaks on luua oma unistuste linn.

Tänu osavõtjatele ja juhendaja Liia Tammesele!

Pilte sündmusest leiab siit.

II koht rahvusvahelisel koreograafikonkursil

Isabel Zimmermann 8C saavutas Rahvusvahelisel koreograafikonkursil Baltic Palette klassikalise tantsu kategoorias II koha.

Palju, palju õnne!

Tänu tantsutreenerile ja lapsevanematele.

Autasustati Rävala klubi kirjutamiskonkursi parimaid

Tallinna Haridusameti üleskutsele võtta osa Rävala klubi XI kirjutamisvõistlusest ” Eesti keel ja eestlane” võtsid osa paljud meie kooli 4.-7. klassi õpilased.

29. novembril autasustati Rävala klubis kirjutamiskonkursi parimaid, kus II kategoorias olid edukad 7. klasside õpilased. Sellel aastal jõudis konkursile 48 tööd.

2. KATEGOORIA TULEMUSED

I koht – Emili Inno 7C
II koht – Helena Adriana Rüütel 7C
III koht – Aksel Sihvart 7B


Žürii poolt ära märgitud tööd:

Eriauhind südamlikkuse eest: Aat Villmann 7C
Eriauhind fantaasia eest: Kaspar Kriitberg 7B
Eriauhind eesti filmikeele analüüsimise eest- Saara Mette Kõva 7B

Palju, palju õnne!

Aitäh, õpetaja Külliki Kaju.

II koht mälumängu meistrivõistlustelt

Eesti koolinoorte XVII mälumängu meistrivõistluste ja Tartu rahu mälumängu eelvoorus saavutas meie kooli võistkond II koha ja jätkab finaalis.

Võistkonna koosseis: Salme Vesingi 12 B, Heneliis Notton 12 C, Orm Tammemäe 12 A, Mark Alexander Ummelas 12 C.

Palju, õnne ja edu finaalis!

Aitäh, õpetaja Ingrid Paggi.

I koht 4. klasside kombineeritud teatevõistlustelt

4. klasside võistkond saavutas kesklinnakoolide kombineeritud teatevõistlustel I koha.

Võidukasse võistkonda kuulusid: Marcella Mio Loit 4A, Rebecca Sermat, Emili Paulus, Karli Kuldma, Jakob Mikkin 4B, Kirke-Eliis Kask, Meelis Jallai, Kert Tomingas 4C, Ciona Lapidus 4D, Chrystal Puhm, Oliver Magnus Järavere, Gregor Kundla 4D.

Palju, palju õnne!

Tänu kehalise kasvatuse õpetajatele.

II koht Tallinna koolinoorte meistrivõistlustelt jalgpallis

26. novembril toimunud Tallinna koolinoorte jalgpalli meistrivõistlustel saavutas põhikooli tütarlaste võistkond II koha.

Edukas võistkonnas mängisid Grete Maria Maandi 6A, Kirke Kala 7A, Ellinor Tänna 7A, Lii Heleen Ulla 7D, Kaisa Triin Arike 8A, Helena Villand 8B, Emma Lisette Groos 8B, Karolina Vapper 8C, Jenna Jõerand 8D, Keith Lysandra Luigas 9D, Maibrit Nelling 9D, Annelise Pastarus 9D, Saara Katarina Merioja 9D.

Palju, palju õnne!
Tänu kehalise kasvatuse õpetajatele.

12B klassi ideekonkursi võitjad rahvastikuministri vastuvõtul

12B klassi võistkond saavutas EV Siseministeeriumi korraldatud kodanikualgatusel põhineval ideekonkursil “Mina suudan“ I koha.

Õpilased pälvisid rahalise auhinna ning neid kutsuti koos juhendajaga rahvastikuministri vastuvõtule kodanikupäeval, 25. novembril

Eesti Rahvusringhäälingu I uudiste stuudiosse.

Võistkonda kuulusid Jelizaveta PotapenkovaSalme Vesingi ja Kelly Liis.

Palju, palju õnne!

Aitäh, õpetaja Ingrid Paggi.

Saavutused meistrivõistlustelt väitluses

23.-24. novembril Pärnus toimunud Eesti kesk- ja põhikoolide meistrivõitlustel väitluses saavutasid meie kooli võistkonnad suurepäraseid tulemusi algajate kategoorias.

II koht – Rauno Arike 11A, Greg Mikael Juhanson 11A, Maria Krjutškova 10C

III koht – Tuule Kangur 11A, Lotta-Lorette Kalmaru 11A, Laura Kõdar 10A

V koht – Tallinna 21. Kooli ja GAG segavõistkond – Ralf Vaarend 10C

VII koht -Mark Sverker Saar 10C, Valter Pärn 10C, Oskar Sarapuu 10C

Spiikrite arvestuses (individuaalarvestus) saavutas 11A klassi õpilane Rauno Arike III koha.

Palju, palju õnne tublidele väitlejatele!

Aitäh, õpetaja Ingrid Paggi

I KOHT JALGPALLITURNIIRILT

U14 jalgpalliturniiril Nike Flora Cup 2019 Rõõm Jalgpallist saavutas I koha Tallinna JK Kalevi poiste võistkond, kelle koosseisus mängis 5A klassi õpilane Karl Joonas Kark.

Palju õnne!

Tänu treeneritele ja lapsevanematele.

Hanna Grete Rebane – esseekonkursi võitja ja stipendiaat

20. novembril toimunud esseekonkursi “Ei emakeeleta ela lugude, laulude Eesti” lõpetamisel tunnustati parimaid kirjutajaid.

Võidukas oli 10C klassi õpilane Hanna Grete Rebane, keda Björn Oker-Blomi Fond toetas 200 euro suuruse stipendiumiga.

Edukas oli Hanna Grete ka Sõnaleiduri konkursil, kus Eesti Raamatukoguhoidjate Ühingu terminoloogiatoimkonnale laekus rohkem kui 80-lt inimeselt 405 vastet kolmele välja pakutud terminile: raamatukoguhoidja 137, pop-up-raamatukogu 143 ja andmebaas 125.

Hanna Grete võitis Rahvusraamatukogu meenekoti originaalsete ja huvitavate sõnade eest, näiteks raamatukoguhoidja – ramsik, lehitaja jt.

Palju õnne, edu loomingus ja loovuses!

Eriauhind õiguskantsleri väljakuulutatud esseekonkursilt

Esseekonkursil “Ei emakeeleta ela lugude, laulude Eesti” pälvis õpetaja Külliki Kaju koos 10BC klassi õpperühmaga eriauhinna, milleks on külaskäik Õiguskantsleri Kantseleisse, et tutvuda õiguskantsleri tööga ning rääkida noorte muredest ja rõõmudest.

Tänu esseekonkursil edukalt esinenud õpilastele ja juhendaja-õpetaja Külliki Kajule.

I koht venekeelse kõne festivalil

15. novembril toimus Tallinna Linnamäe Vene Lütseumis XIII venekeelse kõne festival, kus meie kooli võistlejad saavutasid kokkuvõttes I koha.

Edukalt esinesid järgnevad õpilased: Karmel Maaring, Mette Mähar, Kärolin Kerem, Regina Luik, Elisabeth Victoria Koppeö (10A), Carmen Kriitberg (9B), Anita Väli, Polina Filippova, Emilia Thea Pello (9A), Emily Minakova (9D).

Palju, palju õnne!

Aitäh, õpetajad Alla Kirillova, Klaara Sulg, Irina Kotovitš, Jelizaveta Kuznetsova.

Aasta looma luulevõistluse parimad

Eesti Loodusmuuseumi, MTÜ Aasta Loom ja Looduskalender.ee korraldatud aasta looma luulekonkursil „Kopral kodu kaldavees“ osales tänavu kokku ligi 400 võistlustööd koolidest üle Eesti. Tihedast konkurentsist valis žürii välja 26 kirjatööd, mille autoreid ootab preemiaretk Eesti pikima kopratammi juurde, lisaks Eesti Loodusmuuseumi priipääse.

Meie kooli parimad kirjutajad ja auhinnasaajad on Helena Adriana Rüütel ja Hetli Ilves 7C, Annette Maria Hermaküla 10B ning Hanna Grete Rebane 10C klassist.

Palju, palju õnne!

Aitäh, õpetajad Külliki Kaju ja Merle Kaldjärv

Võit EV Siseministeeriumi ideekavandi konkursilt

12B klassi võistkond saavutas kodanikualgatusel põhineval ideekonkursil “Mina suudan“ I koha.

Meie kooli gümnasistide ideekavand „Kirjad suurele sõbrale” käsitles teemat probleemkäitumise ennetamisest.

Õpilased pälvisid rahalise auhinna ning on koos juhendajaga kutsutud rahvastikuministri vastuvõtule 25. novembril Eesti Rahvusringhäälingu I uudistestuudiosse.

Võistkonda kuulusid 12 B klassi õpilased Jelizaveta PotapenkovaSalme Vesingi ja Kelly Liis.

Palju, palju õnne!

Aitäh, õpetaja Ingrid Paggi.

4B klassi õpilastiim osales konverentsil „101 teadushetke Eestile“

14. novembril osalesid 4B klassi õpilased Jakob Mikkin, Kristofer Kosk, Stever Juhandi, Tormi Metsaviir Pirita Majandusgümnaasiumis teaduskonverentsil “101 teadushetke Eestile”.

Õpilased said rohkesti teavet teadlase tööst, tutvuti põnevate leiutistega ja osaleti töötubades.

Oli põnev päev!

dav

I koht jalgpalliturniirilt

U17 jalgpalliturniiril Nike Flora Cup 2019 saavutas I koha FC Levadia tüdrukute võistkond, kelle koosseisus mängis 8C klassi õpilane Karolina Vapper.

Võistkond on pälvinud ka hõbemedali Eesti Meistrivõistlustel.

Palju õnne!

Tänu treenerile ja lapsevanematele.