Supported languages
Follow us
XXI koolist XXI sajandi haridus

XXI koolist XXI sajandi haridus

Põhikooli tütarlapsed valmistuvad jõuludeks

Põhikooli tütarlaste käsitöötundides valmistuvad õpilased juba usinasti jõuludeks.
Nobedate näppude tegevusena valmivad imetoredad mütsid, soojad sokid ja käpikud.

Ka mõnusat piparkoogihõngu on käsitööklassist sageli tunda.

Vaata toredaid õpilastöid kodulehe pildialbumist.

I kohad vokaalansamblite võistluselt “Volüüm 19”

2. detsembril toimunud vokaalansamblite võistlusel Volüüm 19 saavutas I koha 5A klassi ansambel  „Stepsel“.

8A klassi õpilane Rauno Mikser pälvis eripreemia väga hea klaverisaate eest.

Võidukas ansamblis laulavad:

  • Henri Apri
  • Rihard Tõru Klomann
  • Astrid Kristjankroon
  • Pauliina Kütson
  • Linda Lille
  • Hans Henrik Miikre
  • Johanna Papp
  • Thomas Hillar Teder
  • Thomas Eric Tõkke
  • Hedvig Varustin

I koha saavutas ka gümnaasiumi segaansambel, koosseisus:

  • Eliise Marie Rebane 11A
  • Meeri Elisabeth Paltmann 11A
  • Märt Tender 11A
  • Karl Markus Tarre 11A
  • Martin Poks 11A
  • Mark Alexander Ummelas 11C
  • Luisa Susanna Kütson 11C
  • Brenda Pärtel 11C
  • Moon Lokk 11C
  • Yvet Maxine Kopti 11C

Palju, palju õnne!

Aitäh, õpetajad Lydia Rahula ja Kristjan Õmblus.

Tallinna 21. Kooli võistkonnad esinesid edukalt Robotexil 2018

Robootikafestivalil Robotex toimus esmakordselt “CyberSecurity meets Robotex” võistlus põhikoolide, gümnaasiumide ja kutsekoolide kübertalentide meeskondadele.

Gümnaasiumi võistkond saavutas I koha ning koolide üldarvestuses võitis samuti meie kool I koha.

KüberPähkli koolivoorudes osales kokku 52 kooli.

Võiduka gümnaasiumi meeskonna koosseisus lahendasid 2 tunni jooksul keerukaid ülesandeid 11A klassi õpilased Karmel Justina Loog ja Karl-Kevin Köörna, Hugo Jõks 12A ja Sabina Liselle Zahharov 10C klassist.

Õpilased pidid kodeerima arvutikeelest välja sõnumi, lahti krüpteerima raamatu järgi mõistatusi, selgitama serverikapi juhtmete sasipuntrast õiged ühendused jms.

Robootikavõistlusel Robotex 2018 saavutas oma vanuserühmas I koha meeskond Update, koosseisus Edgar Peial ja Kristajan Puidet 6D ning Mirko Kupits 5B klassist.

II koha saavutas kooli 5B klassi võistkond Vr Masters, koosseisus Jasper Tenso, Jan Kenneth Toming ja Alo Virunurm ning pälvisid eriauhinna.

Üldarvestuses saavutasid robootikavõistkonnad II koha.

Palju, palju õnne!

Aitäh, õpetaja Mart Soobik ja tänu arvutiõpetajatele.

2. koht kombineeritud teatevõistlustelt

28. novembril toimus Kesklinna linnaosa koolide 3. klasside kombineeritud teatevõistlus, kus meie kooli võistkond saavutas II koha. Kokku osales 15 kooli.

Tubli võistkonna koosseis:

Christel Puhm 3D

Ciona Lapidus  3D

Rebecca Sermat 3B

Susan Sarapuu 3B

Marcella Mio Loit 3A

Bianca Põdra 3B

Kert Tomingas 3C

Meelis Jallai 3C

Hugo Tirs 3C

Samuel Kirsipuu 3A

Harris Mattias Tammai 3A

Julius Aljas 3C

Palju, palju õnne!

Tänu 3. klasside kehalise kasvatuse õpetajatele

3. koht sulgpalli meistrivõistlustelt

Koolinoorte sulgpalli meistrivõistlustel põhikoolide arvestuses saavutas meie kooli võistkond III koha.

Võistkonna koosseisus mängisid

  • Märten Ühtegi 6B
  • Kärolin Kerem 9B
  • Keith Lysandra Luigas 8D
  • Anita Väli 8A

Keith Lysandra Luigas saavutas individuaalselt II koha.

Palju, palju õnne!

Tänu kehalise kasvatuse õpetajatele.

2. koht noormeeste jalgpalli meistrivõistlustelt

28. novembril toimunud Tallinna koolinoorte jalgpalli meistrivõistlustel saavutas gümnaasiumi noormeeste võistkond II koha.

Edukas võistkonnas mängisid: Lars Markus Linnupõld, Sven Reintak, Ott- Kaarel Vään 11B, Frank Kenneth Liblikmann 11C, Mattias Männilaan 10C, Gregor Mändma, Markus Meresma, Kaspar Kurm, Taavi Christopher Tuisk 12A, Mark- Deimon Loog, Oskar Viirand, Sander Moppel 12C, Hugo Henrik Leht, Rasmus Laumets 10B, Hugo Georg Kalaus 10A,  Daniel Markus Vardja 12B.

Palju, palju õnne!

Aitäh, kehalise kasvatuse õpetajad.

Üleriigilisel ettevõtlikkuskonkursil noppis Tallinna 21. Kool neljas kategoorias esikohad

27. novembril toimus Kultuurikatlas Haridus- ja Teadusministeeriumi ettevõtlusõppe programmi Edu ja Tegu ettevõtluskonkursi auhinnagala.

Konkursi eesmärgiks oli innustada ja motiveerida õpilasi, õpetajaid ja ettevõtjaid, kes annaksid Eestile edasiliikumiseks uut hoogu ja energiat, väärtustades nii ärilist kui sotsiaalset ettevõtlikkust.

Auhinnagala kujunes Tallinna 21. Koolile erakordselt tulemuslikuks, sest viiest kategooriast neljas saavutati esikohad.

Auhinna Äritegu 2018 kategoorias saavutas I koha õpilasfirma Best Ice, kes toodab Kalevi kommidest jäätist, tiitli Aasta ettevõtlik õppur pälvis 12C klassi õpilane Merilin Priilinn-Türk, kes on ka üks õpilasfirma Best Ice eestvedajatest.

Aasta ettevõtlik õpetaja on Elbe Metsatalu ning Aasta ettevõtlusõppe mentor tiitli sai vilistlasest õpetaja Andre Hindremäe.

Konkurss oli pühendatud Eesti Vabariigi 100. sünnipäevale, kus juhtmõtteks oli: Teeme ettevõtlike tegudega Eestile kingituse.

Tulemuslik esinemine konkursil oli kingitus ka Tallinna 21. Kooli 115. aastapäevaks, samas ka kinnitus pälvitud tiitlile Euroopa ettevõtlik kool.

dav
dav

1. koht jalgpalli meistrivõistlustelt

27. novembril toimunud Tallinna koolinoorte jalgpalli meistrivõistlustel saavutas meie põhikooli poeglaste võistkond I koha.

Edukas võistkonnas mängisid:

 Markus Järavere 9B

Karl Gustav Kokka 9C

Siim Martti Kubensky 9C

Henrik Mürk 9C

Miikael Johann Raassalu 9C

Rocco Robert Shein 9C

Henrii- Daniel Ustaal 9C

Daniel Martanov 9C

Silver Rasmus Kubensky 8D

Andreas Georg Neimar 8C

Mikk Johannes Siitam 8C

Frank Valge 8C

Christopher Tamberg 8C

 

Palju, palju õnne!

Aitäh, kehalise kasvatuse õpetajad.

Edasipääs keemiaviktoriini 2. vooru

Tallinna XIX keemiaviktoriinil võistlesid tublilt Karl Väärtnõu, Maris Põdersalu 11A  ja Scarlet Voolar 12A klassist ning jõudsid teise võistlusvooru, mis toimub märtsis 2019. aastal.

Juhendaja: Lilian Kippasto

Töövarjupäev

Tallinna XXI Kooli abiturientide töövarjupäeva kokkuvõte 2018

Töövarjupäeva kõikidele abiturientidele toimub XXI Koolis juba 13. aastat ja on oodatuim karjääriplaneerimist toetav üritus koolis.

Sel aastal on enim huvi infotehnoloogiavaldkonna, insenerierialade ja majanduse ning ettevõtluse vastu, jätkuvalt soovitakse töövarjuvõimalust meditsiini – ja veterinaariavaldkonnas.

Töövarjuvõimaluse andsid abiturientidele Eesti Vabariigi peaminister hr. Jüri Ratas, riigisekretär vil! Heiki Loot, Eesti Vabariigi Riigikogu liikmed, EKRE juhatuse esimees hr Mart Helme, Tallinna peaarhitekt hr Endrik Mänd, tunnustatud moekunstnikud vil! Riina Põldroos ja Aldo Järvsoo jt. Aitäh teile!

Meeldiv koostöö jätkub kauaaegsete partneritega: Põhja – Eesti Regionaalhaigla, Tallinna Lastehaigla, Kaarli Hambakliinik, EV Välisministeerium, Swedbank, LHV, Ellex & Raidla, Sorainen, Milrem Robotics, Põhja Politseiprefektuur, Põhja – Eesti Päästekeskus, Brand Manual, Eesti Rahvusringhääling, Hilton, Ernst&Young, Tallinna lennujaam, Nordica, PÖFF, Tiina Toometi Kliinik, Tartu Observatoorium, Utilitas, ABB Grupp jt

Täname!

Suur tänu uutele  koostööpartneritele –  2018. aasta parim ettevõte Cleveron, energeetikafirma Danpower GmbH, logistikafirma DHL International GmbH, Luminor, keskkonnakorraldust teostav Hendrikson & Co, Maxi Loomakliinik, Baltic Business Management OÜ, Eesti Rakendusuuringute Keskus, spordiklubid Sparta, Mart Poomi Jalgpallikool ja Omaklubi, Tehisintellekt OÜ, Magnetic MRO ja paljud teised!

Kokku osalevad XXI Kooli töövarjupäeval koostööpartneritena 53 erinevat asutust ja ettevõtet.

XXI Kooli karjäärikoordinaator Maarika Paun

3. koht matemaatikavõistluselt Mathable

15. novembril toimunud Harjumaa IV Koolinoorte Mathable’i võistlustel saavutas 2.-3. klasside arvestuses  III koha Rebeka Tamm 2D klassist.

Palju, palju õnne!

Võistlusel osalesid ka õpilased 4., 5. ja 6. klassidest.
Iris Laidvee 2D
Rasmus Jaanson 4D
Markkus Pukk 5B
Peter William Stokes 5B
Sten Erik Rooba 6A

Aitäh, õpetajad Marju Meremäe ja Aili Salum.

 

3. koht rahvusvaheliselt judoturniirilt

11C klassi õpilane Carl-Gustav Kont saavutas Tartus 17. novembril toimunud K. Keeraku 18. Rahvusvahelisel judoturniiril

U-18 vanuseklassis -66kg III koha.

Palju, palju õnne!

Tänu treenerile ja lapsevanematele.

Tiina Tammani tänu esseekonkursi osavõtjatele

Gümnaasiumiõpilaste esseekonkursi ellukutsuja Tiina Tamman tänas meie kooli 11A ja 11B klassi tublisid arvamuslugude kirjutajaid rohkearvulise osavõtu eest konkursil.

Konkursi eesmärgiks oli julgustada iseseisvat mõtlemist, mida noortel on omajagu, ent neil tihtipeale puudub enesekindlus, et oma mõtetega välja tulla.

Tiina Tamman lisab: „Tean, kui suur ja vastutusrikas roll lasub eesti keele õpetajal õpilase kirjutama õpetamisel.“

Tänavusel konkursil oli võitjaid kolm ja nende töid saab lugeda konkursi kodulehel.

Aitäh, meie kooli arvamuslugude kirjutajad ja õpetaja Külliki Kaju.

Liputoimkond heiskas riigilipud Läti 100. aastapäeva tähistamiseks

Läti Vabariigi 100. aastapäeva tähistamiseks heiskas liputoimkond 18. novembril kooli lipuväljakul Eesti ja Läti lipud, mis on sümboolne tähelepanuavaldus sarnase ajaloolise kogemuse jagamisel lähinaabritega.

Läti 100. juubeli tähistamise pidulikkusele aitas kaasa 16. novembril folklooriansambli REVALE meeleolukas esinemine kooli aulas, kus õpiti tundma pisut läti keelt ja kultuuri.

1. koht ja võidukarikas jalgpallivõistluselt

15. novembril toimunud kesklinnakoolide 5. klasside poiste jalgpalli finaalvõistlustel saavutas meie kooli võistkond I koha ja võidukarika Poeglaste jalgpalli võitja 2018.

Võidukas meeskonnas mängisid:

Alexander Matthew Sentifolie 5a

Mark Alan Rämmal 5a

Henri Apri  5a

Holger Paulus 5b

Kaarel Tropp 5b

Oscar Pihela 5c

Joosep Jallai 5c

Mart Anga 5c

Mattias Metsma 5c

Uku Schneider 5c

Martti Rehemäe 5c

Kaspar Tomingas 5d

Gregor Kalviste 5d

 

Palju, palju õnne!

Tänu kehalise kasvatuse õpetajatele.

  

Õpilaste tööd Kullo Lastegaleriis

Kullo Lastegaleriis Tallinnas on novembri lõpuni avatud näitus “Pidu”, kus eksponeeritakse lastegalerii kunstikonkursile saadetud töid. Tallinna XXI Kooli kuuendate klasside 10 parimat õpilastööd asuvad kohe sissepääsu ees. Saime tänukirja ja kiituse tööde rõõmsa värvikasutuse ja animeerimise eest. Õpilased kujutasid jalutavaid peoloomi. Inspiratsioon tuli filmipioneerilt E. Muybridge’lt. Loomadel võib leida vihjeid kooli 115. juubelilt ja õpilaste isiklikest pidulikest hetkedest. Galeriis on järgmiste õpilaste tööd: Saara Kõva (6B), Sten Erik Rooba (6A), Marili Schmidt (6A), Mara Hütsi (6B), Nora Leinus (6A), Ülkär Gradžijeva (6D), Eva-Maria Kroon (6D), Märten Ühtegi (6B), Aat Villmann (6C), Ragnar Mart Pikkani (6D). Töid juhendas Ilmi Laur-Paist.

Näitus on avatud Kullo Lastegaleriis (Tallinna vanalinnas Kuninga 6) 30. novembrini. Oled oodatud uudistama!

Pilt näituse avamiselt.

Baltic Sea Forum toimus Poolas 5.-10. novembril

5.-10. novembril toimus Erasmus+ projektikohtumine Baltic Sea Forum – Intergartion Through Core Values Poola linnas Kartuzys, mille raames valmisid migratsiooni ning keskkonnasäästlikku tervislikku eluviisi puudutavad inglisekeelsed õppematerjalid filmide, draamasketšide ja debattidena.

Osalesid Saksamaa, Poola, Rootsi, Läti ja Eesti 14-18-aastased noored.

Meie koolist osalesid 8A klassi õpilased Anita Väli, Greta Liset Ruben, Emilia Thea Pello ja Marie Riiberg ning Villem Saar ja Robin Pass 8C klassist. Õpetajad Kadri Mägi ja Ülle-Ly Vohnja.

Projektinädala kava oli äärmiselt tihe ja õpetlik. Töötubades toimusid oma riigi kultuuri, kombestikku, ajalugu ja keelt tutvustavad esitlused.

Lisaks ekskursioonid ökofarmi, hansalinna Gdanski, kohtumised Mosambiigist Poolasse emigreerunud õpetajaga ja tuntud poola näitlejaga.

Läänemeremaadele ühise ja erineva leidmisele aitas kaasa asjaolu, et majutus on antud projekti puhul alati koos ja rahvusvahelistes tubades.

Erilist pidulikkust lisas fakt, et projektikohtumise ajal tähistas Poola Vabariik 100. aastapäeva ning Läti on seda kohe tähistamas.

Projekti tugevuseks on teemade lõiming osalevate riikide koolide ainekavades, eriti Euroopa Liidu prioriteete silmas pidades, digivahendite ja uute õppemeetodite rakendamine ning partnerlust ja motiveeritust toetavate suhete loomine nii töötubades kui argipäeva situatsioonides õpilaste ja õpetajate-juhendajate vahel.

Lisandväärtust andis inglise keele praktika, teemadega seotud ettevõtete külastused,  vaatamisväärsustega tutvumine ning kohtumised ettevõtjatega.

Projekti õnnestumisele aitas kaasa läbimõeldud tööjaotus õpetajate vahel, arvestades nende teadmisi-oskusi, võimeid, huvisid ja keeleoskust.

Ka päevakava planeerimine ning valik töötubadesse lähtus õpilaste huvidest, isikuomadustest ning nende sotsiaalsust arvestades.

Projekti kohtumist kajastas kohalik raadiojaam, osalejatele väljastatakse lisaks tunnistustele ka Europassid õpirände kinnitusena.

Meie kool on osalenud Läänemeremaade projektis juba 23. aastat.

Õpilastest projektimeeskonna tagasiside toimunule oli väga positiivne ja silmaringi avardav ning arendav!

Link

Kuldmedal vabaujumises

9. novembril toimunud Ujumise Noortesarja I etapil võitis 6D klassi õpilane Helen Jaagant 2006.a. sündinud tüdrukute 400 m vabaujumises kuldmedali, ajaga 5.12,65.

Palju, palju õnne!

Tänu treenerile ja lapsevanematele.

Kirjutamisvõistlus TUUM gümnaasiumiõpilastele

Haridus- ja Teadusministeerium kutsus gümnaasiumiõpilasi osa võtma 28.-29. septembril Vikerraadios seitsmendat korda toimuvast keelevõistlusest „ Tuum“, mida korraldavad Tartu Ülikooli eesti ja üldkeeleteaduse instituut ja  Eesti rahvusringhääling koostöös Emakeele Seltsi ja Eesti Emakeeleõpetajate Seltsiga.

Meie koolist võttis osa 30 õpilast, neist kolm: Torm Järvelill, Sabina Liselle Zahharov,  Sandra Saskia Kärmas – mahtusid 25 parema kirjutaja hulka.

Tänu tublidele kirjutajatele!

Aitäh, õpetaja Külliki Kaju.

Võistlusele laekus sel aastal kokku 105 tööd.

Žürii esimees  Tiit Hennoste Tartu Ülikoolist kiitis esimese 25 õpilase head kokkuvõtte kirjutamise oskust.

Liputoimkond heiskas lipud Poola Vabariigi 100. aastapäeva tähistamiseks

Poola Vabariigi 100. aastapäeva tähistamiseks 11. novembril heiskas liputoimkond kooli lipuväljakul Eesti ja Poola lipud.

Lipuheiskamine Soome, Leedu, Poola ja Läti 100. aastapäeva puhul on sümboolne tähelepanuavaldus sarnase ajaloolise kogemuse jagamisel lähipartneritega.

Loometöö preemia kirjutamiskonkursilt

9A klassi õpilane Hanna Grete Rebane saavutas Tartu-teemalisel kirjutamisvõistlusel VILJAKA LOOMETÖÖ PREEMIA.

Lühivormide kirjutamise konkurss toimus Tartu Laste- ja Noortekirjanduse festivali raames.

Palju, palju õnne!

Aitäh, õpetaja Leelo Valgma

Image

4D klass esines Tallinna Euroopa Koolis

8. novembril esines 4D klass koos muusikaõpetaja Liivi Urbeliga Tallinna Euroopa Koolis.

Õpilased tutvustasid kooliperele mardipäeva traditsioone, kombeid, mängisid pilli ja laulsid.

Toredat ettevõtmist kajastati ka Euroopa Kooli nädalalehes „Weekly News”.

Tunnustus 4D klassile ja klassijuhatajale.

Ilmunud on õpetaja Tiina Meeri suurteos Kudumiskool 2. raamat

Kunstiõpetaja Tiina Meeril ilmus 8. novembril trükist üle 200 leheküljeline raamat Kudumiskool 2.

Tiina Meeri jagab oma oskusi, loovust ja loomingut meelsasti kõikide huvilistega, tema moto:

 Õnnis on olla looja.

Raamat on illustreeritud rohkete fotode ja mustriskeemidega, lisaks kajastab autor hulgaliselt erinevaid töövõtteid.

Palju õnne ja jätkuvat loomisrõõmu, hea Tiina!

KoKoKo 9.-10. novembril Pärnus

9.  ja 10. novembril toimus Pärnus kolme kooli Tartu Hugo Treffneri Gümnaasiumi, Pärnu Sütevaka Humanitaagümnaasiumi ja Tallinna 21. Kooli iga-aastane kokkusaamine KoKoKo. Põnev koosõppimine ja tegutsemine on kestnud koolide vahel juba 17 aastat.

Seekordse kohtumise  teema oli Läti Vabariik 100.

Lahendati ülesandeid ajaloost, kirjandusest, esitati muusika, kunsti projekte ning võisteldi inglise, saksa, vene ja prantsuse keeles.

Läti teema kinnistamiseks toimus  hariv mälumäng.  Võisteldi Läti populaarsetel spordialadel, võeti mõõtu humoorikatel teatevõistlustel, kus edukaimaks osutus 21.kool.

Õpetajad ja koolijuhid vahetasid kohtumisel parimaid praktikaid ning arutlesid haridussüsteemi tulevikuarengute teemadel.

Koostööpartneritega õpiti Läti õpetajate juhendamisel ka naaberrahva keelt, luuletaja Contra rääkis läti kirjandusest ja selle tõlkimisest, õhtut sisustas rahvamuusikaansambel Lätist, kes esitas läti ja liivi rahvamuusikat

Järgmise koostöökohtumise  korraldab 2019. aastal Tallinna 21. Kool.

1. ja 2. koht sportakrobaatikas

3.-4. novembril toimunud sportakrobaatika võistlustel Open Tallinn 2018 saavutasid 5C klassi õpilased kõrgeid tulemusi:

LASTE KLASSI KOLMIKUTE ARVESTUSES
I koht Rochelle Lins koos Sofia Hämäläineni ja Anna-Lotta Ahoga (Akrobaatika Kool)

LASTE KLASSI TÜTARLASTE PAARIDE ARVESTUSES
II koht Anete Arna koos Sofia Viikandiga (Akrobaatika Kool)

Palju, palju õnne!

Tänu treenerile ja lastevanematele.

Foto: Margus Terasmees

Foto: Tuuliki Kasonen

2. novembril tähistasime Staabi- ja sidepataljoni aastapäeva

Küberjuhatuse staabi- ja sidepataljon koos Tallinna 21. Kooli õpilastega tähistas 2. novembril piduliku marsiga staabi- ja sidepataljoni aastapäeva.

Sündmuse olulisust ja pidulikkust aitas luua Kaitseväe orkester ja kooli segakoor.

Kooli juures pidasid kõne staabi- ja sidepataljoni ülem ning kaplan, koos mälestati Teises maailmasõjas langenud sideväelasi ning asetati pärjad 1940. aastal peetud Raua tänava lahingu mälestuseks. Vaata pilte galeriist.

Foto. v-srs Siim Verner Teder

 

8C klassi õpilane Natali Vei on Eesti meister iluvõimlemises

Natali Vei 8C klassist on Eesti juunioride meister iluvõimlemise rühmkavades.

Natali võistleb VK Piruett/VK Elegance/Tallinna Spordikool koondrühmas.
Rühm võitis ülekaalukalt nii Eesti karikavõistlused kui meistrivõistlused ning esindab Eestit 2019.a.
Euroopa meistrivõistlustel ja juunioride maailmameistrivõistlustel.

Palju, palju õnne!
Tänu treenerile ja lapsevanematele

Pronksmedal judos

3. novembril Tamperes toimunud rahvusvahelisel judovõistlusel Finnish Judo Open saavutas 12B õpilane Daniel Markus Vardja M21-66 kategoorias III koha.

Palju, palju õnne!

Tänu treenerile ja lapsevanematele

Maanteeameti fotokonkurss “Silmapaistev Eesti elanik”

Maanteeamet otsib silmapaistvaid Eesti elanikke. Klassikalise helkuri kandmine tundub väga paljudele liiklejatele liiga tavalise ja igava variandina, kuidas olla liikluses silmapaistev. Seepärast kutsume kõiki kooliõpilasi osalema fotokonkursil, kuhu ootame innovaatilisi ja huvitavaid lahendusi, kuidas teha ennast pimedal ajal nähtavaks. Ja seda ikka 360 kraadi, et igalt küljelt oleksid eriliselt silmapaistev.

Kes saavad fotokonkursist osa võtta?

Kõik õpilased, 1.-12. klassini.

Fotodel pole inimeste arv piiratud – poseeri üksi, pere, sõprade, lemmikloomade või eriti suure seltskonnaga (nt klassiga).

Ole leidlik ja kasuta erinevaid enda nähtavaks tegemise vahendeid (helkurid, sprei, helkurkangas, helkurlõngast või -niidist käsitöö, helkivad kleebised jne).

Mida tegema pean?

  • pead tegema foto sellest, kuidas oled(te) innovaatiliseltja huvitavalt teinud võimalikult silmapaistvaks  ja nähtavaks pimedal ajal;
  • mida uuenduslikum ja samas ka praktiliseltkasutatav on lahendus, seda parem;
  • pildile lisa juured autori(te) nimed;
  • lae pilt üles hiljemalt 19.11.2018 lehele: silmapaistev.mnt.ee

Sul on võimalik võita loosi teel järgmisi auhindu!

  • Televiisor 32″ LED LCD-teler Philips
  • Kaasaskantav juhtmevaba kõlar JBL Flip 3
  • Eesti Politseimuuseumi kohtulabori programm (bussisõit ja giidiga ekskursioon kuni 25 inimesele).

 Täiendav info:

Eve-Mai Valdna

Maanteeamet

Ennetustöö osakond

50 78 232

Eve-Mai.Valdna@mnt.ee

www.liikluskasvatus,ee

3. koht SUMO meistrivõistlustelt

11C klassi õpilane Carl-Gustav Kont saavutas Rakveres 28. oktoobril  toimunud SUMO Euroopa Noorte Meistrivõistlustel U-18 vanuseklassis -60kg III koha.

Palju, palju õnne!

Tänu treenerile ja lapsevanematele

4. koht üleriigiliselt õpioskuste võistluselt

27. oktoobril toimunud üleriigilisel õpioskuste võistlusel saavutas meie kooli 6B klassi võistkond IV koha.

Võistlus toimus neljas töötoas – ruuduline, roheline, sinine ja kirju ehk matemaatika, loodus, eesti keel ja varia teemadel.

Parima tulemuse ja kõrgeimad punktid saavutas meie kooli võistkond eesti keele teadmistes.

Tublisse võistkonda kuulusid Rasmus Mücker, Hanka Maiste, Märten Ühtegi, Mirjam Root, Karl Hinrikus.

Palu, palju õnne!
Aitäh, õpetaja Aili Salum.

Tänu Õpilasesinduse ja Inspitsiendigrupi liikmetele ning lauljatele-instrumentalistidele.

Meie õpetajad ja õpilased juhtisid töötuba Haridusfestivalil

20. oktoobril kell 11.00 – 16.00 toimus Tallinna kesklinna hariduskvartalis moodsa õppimise festival „iduEDU“, kus loodusõpetuse-robootika lõimitud töötuba viisid läbi robootikaõpetaja Rasmus Kits, klassiõpetaja Helen Laikoja ning 4D klassi õpilased Rudolf Aavik, Aleksander Bryzgalov ja Karl Rohtmets.

Töötuba õnnestus suurepäraselt, vaata pildigaleriid.

   

Kunstifestival Koolimoodnekunst Pärnus

19. ja 20. oktoobril toimus Pärnus Kunstifestival Koolimoodnekunst. Osalejaid oli üle 50 õpilase 22 koolist üle Eesti ja see toimus näituse “Koolimoodne kunst” raames. Programm oli mitmekesine: ettekanded, töötoad, ekskursioonid. Näiteks tutvustas Jaak Visnap uut litograafiakogu “Vabadus”, mis valmis Eesti 100 sünnipäeva puhul. Meie koolist osalesid kunstiõpetaja Ilmi Laur-Paist ja 7C klassi õpilane Kaisa Raava. 
 
Näitusel “Koolimoodne kunst” on eksponeeritud meie kooli 7A ja 7C klassi õpilaste 21 tööd pealkirjaga “Minu emotsioonid”.  Puuvillastele kottidele on käsitööna tikitud aplikatsioonid. Kõik osalejad ja juhendaja said tänukirjad ja meene. Ekspositsiooni saab vaadata 11. novembrini Pärnu Uue Kunsti Muuseumis (Esplanaadi 10, Pärnu), mine sinagi uudistama.

Kirjutamisvõistlus gümnaasiumiõpilastele

Eesti Rahvuskultuuri Fondi Tiina Tammani nimeline allfond, mis asutati 2003. aastal eesmärgiga toetada üliõpilasi ja gümnaasiumiõpilasi, kel on loomulikku annet ärksaks iseseisvaks mõttetegevuseks ning soovi ja tahtmist seda arendada, kutsus ka sel aastal 15. oktoobriks õpilasi oma arvamust avaldama.

Meie koolist võttis osa 30 õpilast 10. ja 11. klassidest.

Kirjutades tuli olla loominguliselt vaba, julgelt omanäoline ja kui sisu nõuab, katsetada ka vormivabadust.

Kirjutisel peab olema kirjutaja oma mõte, mis ei ole vaid loetu-kuuldu ümberjutustus.

2018.a. arvamuslugude teemad on:

    1. Miks nii ja mitte teisiti?
    2. Tahan iseennast tundma õppida
    3. Kuidas ma aitaksin hädasolijat
    4. Sina ütled üht, tema ütleb teist – kummal on õigus?
    5. Mida mulle on andnud meedia tunnid koolis?

Jagamisele läheb 250 eurot. Töid hindab 5-liikmeline žürii.

Hõimupäevade raames esineb ansambel EKTON KORKA

Hõimupäevade raames on meie koolis kolmapäeval, 17. oktoobril kell 12.00 – 12.45 külas Udmurdi tantsuansambel  EKTON KORKA.

Aulasse on oodatud 7C, 8D, 9B, 6D ja 8A õp. Vohnja rühm koos aineõpetajatega.

Hõimupävad toimuvad koostöös FENNO – UGRIA Sihtasutusega.

 

Mart Soobik – Aasta põhikooliõpetaja 2018

14. oktoobril Estonia Kontserdisaalis toimunud konkursi „Eestimaa õpib ja tänab“ haridustöötajate tunnustamise galaüritusel pälvis tehnoloogiaõpetaja Mart Soobik autasu ja tiitli Aasta põhikooliõpetaja 2018.

Palju, palju õnne!

Koolipere tänab Sind!

Tulemused etlemiskonkursilt Lugusid huntidest

8. oktoobril toimunud 4. klasside õpilaste etlemiskonkursil Lugusid huntidest esinesid edukalt järgmised õpilased:

Sanna Berit Turo 4B

Emma Kajak 4C

Ingeli Purge 4C

Helena Isabella Suri 4D

Rico Pall 4D

Žürii arvates oli parim lugeja Rico Pall 4D klassist, kes osaleb Eesti Lastekirjanduse Keskuses lõppvõistlusel 18. oktoobril kell 14.00.

Žürii tunnustuse pälvis Emma Kajak 4C klassist.

Palju õnne!

Aitäh, õpetajad Kaja Männik, Marelin Peetris ja Annely Jürgens

1. ja 2. kohad krossijooksus

Kesklinna linnaosa koolide 3.-7. klasside murdmaateatejooks

 5. klasside poised – I koht

Henri Apri 5A, Joosep Jallai 5C, Sander Kottel 5B, Jan Jõerand 5C, Oscar Pihela 5C, Kaspar Tomingas 5D

4. klasside tütarlapsed – II koht

Minni Peenoja 4A, Alice Agathe Luhala 4B, Jasmine Shein 4B, Mia Helena Siitam 4B, Linda Raska 4C

Adelia Susi 4D

4. klasside poisid – II koht

Rudolf Aavik 4D, Karl Joonas Kark 4A, Kaspar Maiste 4C, Karl Joosep Mardisoo 4A, Patrik Tobias Pindma 4A Lennart Edward Toots 4A

Palju, palju õnne!

Tänu kehalise kasvatuse õpetajatele.

Meie kooli Tallinna aasta õpetajad 2018

4. oktoobril toimus Sokos Hotell Viru konverentsikeskuses galaõhtu Tallinna parimate õpetajate tunnustamiseks.

Konkursi „Eestimaa õpib ja tänab“ kategooriates pälvisid aunimetuse neli meie kooli õpetajat.

Tallinna aasta klassiõpetaja 2018 – Piret Kellam

Tallinna aasta põhikooliõpetaja 2018 – Mart Soobik

Tallinna aasta gümnaasiumiõpetaja 2018 – Merle Teever

Tallinna aasta klassijuhataja 2018 – Ave Arutamm

Parimaid õpetajaid autasustasid ja õnnitlesid abilinnapea Vadim Belobrovtsev ja haridusameti juhataja Andres Pajula.

Palju, palju õnne!

Koolipere tänab teid!

XXI – sümbol ja sümboolika

Vilistlane Kahrut Eller kõneles kooli 115. sünnipäeval oma noorematele kooliõdedele ja koolivendadele Tallinna XXI Kooli sümbolitest ja sümboolikast.

Õpilased kuulasid huviga OMA KOOLI LUGU, mis oli ühtlasi põnev kui ka õpetlik.

A nagu aabits

Aabits on olnud meie kaaslaseks  koolitee alguses, aabits seob põlvkondi kõigis Eestimaa koolides.

Näitus aabitsate ajaloost, murdekeeleaabitsatest ja erivajadustega lastele mõeldud aabitsatest on meie kooli raamatukogus avatud kuni 19. oktoobrini.

Kooliperele tutvustab oma kollektsiooni Kloostri – Aruküla vallakooli kogudest Marko Kuningas,  näituse kujundas Robin Kaiküll 8B klassist.

Tulge uudistama!

6A klass külastas Tallinna Linnavolikogu

Tallinna Linnavolikogu avatud uste päeva raames külastas 6A klass koos klassijuhatajaga 1. oktoobril Linnavolikogu.

Õpilased tutvusid maja ajalooga, said võimaluse piiluda fraktsioonide tööruumidesse ja istuda volikogu pinkides.

Põnevat ja meeleolukat päeva filmis Tallinna Televisioon.

UNESCO ja Läänemere Projekti koordinaatorite tänukiri koolile

Eesti UNESCO ühendkoolide ja Läänemere Projekti seminaril „Ühinenud koolid muutuvas maailmas“

tunnustati kooli tänukirjaga keskkonnahoidliku mõtteviisi ja UNESCO põhiväärtuste leviku eest.

Edu õpilaste keskkonnateadlikkuse arendamisel!

II koht murdmaajooksu meistrivõistlustelt

8C klassi õpilane Anna Maria Millend saavutas Tallinna koolinoorte murdmaajooksu meistrivõistlustel tütarlaste 500 m jooksus II koha.

Põhikoolide ja gümnaasiumide üldarvestuses saavutas meie kool 4. koha.

 

Palju, palju õnne!

 

Tänu kehalise kasvatuse õpetajatele.

1. ja 3. koht meistrivõistlustelt sumos

6D klassi õpilane Edgar Peial saavutas Rakveres 23. septembril toimunud Eesti Mestrivõistlustel sumos U-14 vanuseklassis -40kg III koha ja Carl-Gustav Konti 11C klassist saavutas U-18 -60kg I koha ja krooniti Eesti meistriks.

Palju, palju õnne!

Tänu treeneritele ja lapsevanematele.

Liputoimkond vastupanuvõitluse päeval

Tallinna XXI Kooli Liputoimkond heiskas vastupanuvõitluse päeval Eesti lipu Pika Hermanni torni, seda juba viiendat aastat.

Riigikogu kodulehel on kajastatud sündmust põhjaliku uudise ja fotogaleriina.

Pärast lipuheiskamist osaleti pärgade asetamise tseremoonial Metsakalmistul Otto Tiefi haual ja

mälestuskoosolekul Vabadussõjas langenud õpilaste ja õpetajate monumendi juures Reaalkooli ees.

 

Vaata kaadrit ERRi uudistes.

 

Lipud heisati ka kooli lipuväljakul.

1., 2. ja 3. koht teatejooksu meistrivõistlustelt

Kadrioru Staadionil toimunud Tallinna Koolinoorte XXXVII Sportmängude teatejooksu meistrivõistlustel esinesid meie kooli võistkonnad väga edukalt.

10 x 100 m pendelteatejooks  tütarlastele– III koht

  1. Paula Mõik 11B
  2. Lilian Turban 11C
  3. Liina Truusa 11C
  4. Laura Maria Haukanõmm 12C
  5. Iris Ink 11C
  6. Maria Annet Šmakova 12C
  7. Ann Mari Kivimägi 11A
  8. Triine- Marie Land 10 A
  9. Alexandra Ojapõld 11C
  10. Helena Lindström 10C
  11. Eva Lotta Haukanõmm 12C

4 x 400 m – neiud – I koht

  1. Anna Maria Millend 8c
  2. Elisabeth Pihela 8c
  3. Triine- Marie Land 10a
  4. Lilian Turban 11c

4x 800 m  – noormehed II koht

  1. Robert Lee 11a
  2. Otto Kase 11a
  3. Karl Uljas Mölder 10b
  4. Rasmus Käsper 10a
  5. Andreas Ayrton Luhala 12a

Palju, palju õnne!

Tänu kehalise kasvatuse õpetajatele.

1., 2. ja 3. kohad kergejõustikus

9A klassi õpilane David Jaanson saavutas kõrgeid tulemusi kergejõustikus nii Eesti Meistrivõistlustel, Rukkilille mängudel kui ka Balti U16 MV ning mitmevõistlusel.

 

Kolmikhüpe tulemus 12.13, I koht ja Eesti meister

Kõrgushüpe tulemus 1.76, II koht

Teivashüpe tulemus 3.35, III koht

 

Rukkilille mängudel

Kõrgushüpe tulemus 1.73, I koht

110m tõkkejooks aeg- 16,34, III koht

 

Balti U16 võistkondlikud MV (valiti Eesti koondisesse)

Kolmikhüpe tulemus- 12.24, III koht

Kõrgushüpe tulemus 1.81, III koht

 

Eesti mitmevõistluse MV (10-võistlus)

tulemus 5181 p, II koht

 

Palju, palju õnne!

Tänu treenerile ka lapsevanematele.

1. klasside aktuste piltide tellimine

Esimeste klasside aktuse pilte saab vaadata ja tellida SIIT

1A-1B aktus ligipääsukood: TAB-8552145

1C-1D aktus ligipääsukood: TCD-8521421

 

3. koht jalgrattavõistlusel

Filter jalgrattavõistluse Fakto Auto Tallinna laste jalgrattasõidu võistlusel saavutas 3A klassi õpilane Laura Anga 9-10 aastaste vanuseklassis III koha.

Palju õnne!

Tänu treenerile ja lapsevanematele.