Supported languages
Follow us
XXI koolist XXI sajandi haridus

XXI koolist XXI sajandi haridus

Suvekalendrist leiab tegevusi lastele ja noortele

Vastvalminud suvekalendrist leiab infot üle 300 sel suvel toimuva lastelaagri ja kogupereürituse kohta nii Tallinnas kui ka üle Eesti. 

Mis?
Suvekalender on suvevaheaja tegevusi koondav teatmik, mis sisaldab infot üle 300 linna- ja noortelaagrite ning suveürituste kohta Tallinnas ja üle Eesti. Teatmik koosneb kolmest osast: suvistest linnalaagritest Tallinnas, laste- ja noortelaagritest üle Eesti ning suveüritustest.

Kellele?
Laagrid on peamiselt suunatud 7–15-aastastele lastele, kuid tegevusi leiab ka noorematele ja vanematele.

Kus?
Suvekalendriga saab tutvuda elektroonselt eesti ja vene keeles Tallinna kodulehel www.tallinn.ee/suvekalender.

Hoidke suvevaheaja tegevustel silm peal ka Tallinna noorteinfo Facebookis.

Saavutused kesklinnakoolide kergejõustikuvõistlustelt

17. mail toimunud Kesklinna LO koolide kergejõustiku ja pendelteatejooksu võistlusel
saavutasid meie kooli õpilased kõrgeid tulemusi.

I koht 5. klasside pendelteatejooksus.
Võistkonda kuulusid Hanka Maiste 5B , Andra Lepasson 5D, Emili Inno 5C, Michell Ints 5D, Emma Viktoria Millend 5D, Otto Gustav Kalaus 5B, Sten Rooba 5A, Jens Kaspar Pihkva 5A, Ralf Lepasson 5D, Trevor Kägo 5C.

II koht 6.-7. klass pendelteatejooksus.
Võistkonda kuulusid Anna Maria Millend 7C, Elisabeth Pihela 7C, Annelise Pastarus 7D, Jenna Jõerand 6D, Marii Heleen Rannala 6D, Mikk Johannes Siitam 7C, Oliver Kinks 7D, Fred Relve 7B, Kristopher Tamberg 7C, Reiko Pruusapuu 7C.

III koht 3. klasside üldarvestuses.

Tüdrukute 60 m jooks – Jasmine Shein 2. koht (aeg 9,53)

Poiste 60 m jooks – Rasmus Jaanson 2. koht (aeg 9,33)

Poiste kaugushüpe – Patrik Tobias Pindma 2. koht (4.00)

Poiste 600 m jooks –  Kaspar Maiste 3.koht (aeg 2.02,7)

Individuaalsed tulemused
4. klassi tulemused:
tüdrukute kaugushüpe – II koht,  Marta Johanna Visnapuu 4D, tulemusega 3.86 m.
poiste 60 m jooks- II koht Henri Apri 4A, ajaga 9,03 sekundit.
poiste kaugushüpe- II koht Joosep Jallai 4C, tulemusega 4.08.
poiste kaugushüpe- III koht Oscar Pihela 4C, tulemusega 4.07.
poiste 600 m jooks- II koht Henri Apri 4A, tulemusega 1.54,3.

Kõikide alade kokkuvõttes saavutas 4. klassi koondvõistkond I koha.

5. klass tulemused
tüdrukute 60 m-  I koht Emma Viktoria Millend 5D, tulemusega 8,60 sekundit.
tüdrukute kaugushüpe- I koht Emma Viktori Millend, tulemusega 4.55 m.
poiste kaugushüpe- III koht Ralf Lepasson 5D, tulemusega 4.59.
poiste 600 m jooks- II koht Jens Kaspar Pihkva, ajaga 1.52,4

Kõikide alade kokkuvõttes saavutas 5. klassi koondvõistkond II koha.

6-7. klasside tulemused
tüdrukute 60 m jooks- I koht Anna Maria Millend 7C, ajaga 7,94 sekundit.
tüdrukute kaugushüpe- I koht Anna Maria Millend 7C, tulemusega 5.46 m.
tüdrukute kaugushüpe- II koht Elisabeth Pihela 7C, tulemusega 5.17 m.
tüdrukute pallivise- I koht Elisabeth Pihela 7C, tulemusega 51 m.
tüdrukute 600 m jooks- III koht Elisabeth Pae 7A, ajaga 1.48,4.

Kõikide alade kokkuvõttes saavutas 6.-7. klassi koondvõistkond I koha.

Palju, palju õnne, tublid sportlased!

Tänu kehalise kasvatuse õpetajatele.

 

Tallinna kultuuritegelase preemia pälvis Lydia Rahula

 


Pildil koos Aino Pervikuga

Teeneka kultuuritegelase preemia eesmärk on tunnustada tallinlastest kultuuritegelaste loomingulist tegevust ning nende panust Tallinna kultuuriellu.

Õpetaja Lydia Rahula on tunnustatud koorijuht ja muusikapedagoog, kelle panus koorimuusika arendamisse on märkimisväärselt suur.

Dirigendipuldis on Lydia Rahula juhendanud poiste-, laste- ja ühendkoore kokku 19 üldlaulupeol.

Tallinna teeneka kultuuritegelase preemia anti Lydia Rahulale üle Tallinna linna päeval, 15. mail 2018.

Palju, palju õnne, edu ja entusiasmi jätkamaks!

1. koht ja kulddiplom Lastekooride konkursilt

 

Lastekoor Vocal Spirit saavutas Rakveres toimunud VI üleriigilisel lastekooride konkurss-festivalil I koha ja kulddiolomi.

Palju, palju õnne, meie suurepärased lauljad!

Suur, suur tänu, muusikaõpetaja ja dirident Lydia Rahula.

Konkurss-festivalil osales 16 lastekoori, kus lauljaid üle 500.

Konkurss toimus kahes kategoorias ning kohustuslikud laulud olid valitud Riho Pätsi loomingust.

 

Tulemused rahvusvaheliselt matemaatikavõistluselt Känguru

 

Rahvusvahelisel matemaatikavõistlusel Känguru saavutas suurepärase tulemuse benjamin vanuserühmas 6B klassi õpilane Hedvig Kikas, saavutades 4764 võistleja hulgas 12. koha.

Tublilt esines ka juunioride rühmas Märt Tender 10A klassist, kes saavutas 2365 võistleja seas 39. koha ning ekoiler vanuserühmas 4B klassi õpilane Andreas Leetsar, kes 5911 võistleja hulgas saavutas 56. koha.

Esimese saja parima võistleja hulka jõudsid ka 9A klassi õpilane Rauno Arike, Lauri Kesküll 10B ja Christian Roos 10A klassist, kes kõik saavutasid 66. koha ning Alo Virunurm 4B, kes jõudis 83. kohale, 7B klassi õpilane Fred Jordan Relve 91. ja Hans Tristan Virkus 2B klassist 92. kohale.

Olete kõik tublid!

Õnnitleme!

Aitäh, matemaatikaõpetajad.

3. koht üleriigiliselt geograafiaolümpiaadilt

 

7B klassi õpilane Liilia Tõnisson saavutas üleriigilise geograafiaolümpiaadi lõppvoorus 7. klasside arvestuses III koha.

Palju, palju õnne!

Aitäh, õpetaja Helle-Kai Saapar

Tulemused 

Edukas esinemine võistlusel Eesti parim õpilasfirma 2018

 

11. aprillil toimunud üleriigilisel õpilasfirmade võistlusel osales meie koolist kolm firmat, kes kõik pälvisid tunnustust.

II koha ja eripreemia “Parim toiduvaldkonna õpilasfirma” saavutas Best Ice

Triin Mänd         11C

Merilin Priilinn- Türk      11C

Bert Palts            11B

Kristjan Pekk     11A

 

Edu ja Tegu eripreemia saavutas ÕF Kräfti

Markus Meresma            11A

Gregor Mändma              11A

Laura Lisa Rikkand           11A

Karita Särekannu             11A

Peeter Johan Taukar      11A

 

Rahvalemmiku eripreemia pälvis ÕF Notest

Getlin Meetua  11B

Elina Meier        11A

Liisi Mari Nurmetalo      11B

 

Palju, palju õnne!

 

Aitäh, õpetajad Epp Vodja ja Ander Hindremäe.

Tänu mentoritele, lastevanematele ja toetajatele.

Auhinnagala video

3. koht vene keele teadmiste võistluselt

 

VIII üleriigilisel vene keele teadmiste võistlustel saavutas meie kooli võistkond III koha,

Koosseisus: Elisabeth Victoria Koppel 8A, Marsella Tamm 8C, Brit-Lauren Oltsmann ja Aile Anderson 9B, Enlil Sonn ja Sabina Liselle Zahharov 9C klassist.

Palju, palju õnne!

Aitäh, õpetajad Jelizaveta Kuznetsova, Klaara Sulg, Irina Kotovitš, Alla Kirillova, Irina Zaglada.

1. koht rallikrossis

 

 

8A klassi noormees Joosep Ralf Nõgene võistles edukalt 5. mail toimunud Eesti Meistrivõistluste sarjas Crosskart Extreme Junioride klassis ja saavutas I koha ning pääses junioridest ainsana täiskasvanute finaali.

 

Joosep Ralf on olnud edukas ka talvisel täiskasvanute rallikrossi Eesti Karikavõistluste Jäärajasõidus, kus pääses poodiumile lausa 2 korral, saavutades II ja III koha.

 

Palju, palju õnne!

Tänu treenerile ja lapsevanematele.

Rohkem infot leiab siit.

 

Õitsev kirsipuu kooli lipuväljakul

 

 

Kooli haljasalal puhkes õide jaapani kirsipuu, mille kinkis koolile Keila Linnavalitsus eriauhinnana eduka esinemise eest rahvusvahelisel Lillefestivalil 2017.

68. lennu 12A klass ja klassijuhataja Ingrid Paggi kujundasid festivaliaia „Staatiline dünaamika“ ning pälvisid märkimisväärse tunnustuse, sest meie kool oli ainus üldhariduskool, kes festivalil oma aia Tornide väljakule rajas.

Hoidkem seda imelist kingitust, et ta oma kaunite õitega meile pikaks ajaks silmailu pakuks!

 

Kogemusterikas robootikavõistlus Ameerikas

 

  1. aasta VEX Robotics World Championship – VEX IQ Chellenge Elementary School Division maailmameistrivõistlustel Ameerikas osales meie kooli tiim koosseisus Jasper Tenso, Jan Kenneth Toming, Alo Virunurm 4B klassist ja Edgar Peial 5D klassist.

Võistlus toimus Louisvilles, Kentuckis 29. aprillist 1. maini ning avatseremoonia tarbeks oli kasutusel 15 000 inimest mahutav suurhall.

Nooremas vanuseklassis võistles 400 meeskonda, mis tähendas väga suurt osalusaktiivsust ja konkurentsi.

Meie noortel robootikutel õnnestus kõige paremini roboti programmeerimine, milles saavutati  lausa 70 punkti.

Tulemusliku esinemise ja väga korrektse võistlusdistsipliini eest tunnustati kogu meeskonda kaunite medalitega.

Kokkuvõttes saavutas meeskond 174. koha.

Võistlejad saabusid koju uute kogemuste võrra rikkamatena, ülevate meeleolude ja entusiasmiga.

 

Palju, palju õnne, vaprad võistlejad!

 

Aitäh, tehnoloogiaõpetaja Mart Soobik.

 

Tänu kõikidele toetajatele ja lastevanematele.

Ameerika võistluse info on kättesaadav siit.

  

Auhinnad kunstikonkursilt „Metsa väärtus“

 

Üleriigilisel kunstikonkursil “Metsa väärtus“ saavutas peaauhinna 9A klassi õpilane Emmeliine Kalvik.

Žürii tõi esile originaalset lähenemist, omapärast ja humoorikat lahendust. Hinnati autori süvenemist teemasse ning viisi, kuidas idee on üldistatud metafooriks ja seotud teiste aktuaalsete teemadega ühiskonnas. Visuaalselt hästi lahendatud töö, kus kohtuvad realism ja vormiüldistus.

 

Auhinnamatkale Soomaale võitis Lisett Sigur 9C klassist ning auhinna „Varrakult“ pälvisid Mia Marii Märks 9B ja Rebekka Helena Pindma 9C klassist.

 

Palju, palju õnne!

 

Aitäh, õpetaja Tiina Meeri.

 

Kunstikonkursi töid saab alates 1. juunist näha EMA kodulehel veebigaleriis ning ümber Eesti reisival näitusel.

Esimene näitus avatakse reedel, 1. juunil kell 17 Tallinna Loomaaia Loodushariduskeskuses (Ehitajate tee värav). Näituse avamisel toimub ka autasustamine.

Loomaaed tähistab lastekaitsepäeva traditsiooniliselt soodsama piletiga (2€), see on ka teile hea võimalus ühendada näituse- ja loomaaiakülastus.

 

Aasta õpirände edendaja – Merle Teever

 

9. mail korraldas Sihtasutus Archimedes tänuürituse „ARCIMEDES TUNNUSTAB“, kus toimus noorte- ja haridusvaldkonna tublide tegijate vastuvõtt ja autasustamine.

Inglise keele õpetaja Merle Teever pälvis konkursil Aasta õpirände edendaja 2018 III koha ja rahalise preemia.

 

Palju, palju õnne ja edu õpirände eestvedamisel!

1. koht aerutamises

 

 

 

3C klassi õpilane Linda Raska saavutas aerutamises E-vanuseklassis (kuni 10 aastased)

I koha Emajõe karikavõistluse esimese etapis.

 

Palju, palju õnne!

 

Tänu treenerile ja lapsevanematele.

Osale Tallinna päeva etteütlusel

 

Tallinna päeva etteütlus toimub 14. mail 2018 kell 12.00 kinos Cinamon Kosmos (Pärnu mnt 45).

Registreeri ennast etteütlusele

Tallinna päeva puhul Tallinna-teemalise etteütluse kirjutamise traditsioon sai alguse 2013. aastal. Ürituse eesmärk on pakkuda võimalust kontrollida oma eesti keele oskust, panna proovile oma teadmised ja õppida midagi uut Tallinna linna kohta. Osaleda saavad kõik soovijad, tuleb vaid eelnevalt registreeruda.

Heaks tavaks on saanud, et Tallinna etteütluse teksti dikteerib üks populaarne Eesti kirjanik, kes etteütluse alguseni jääb osalejatele üllatuseks. Sellel aastal jätkame niisamuti, aga tänavuse etteütluse kirjutajaid ootavad ees mõned uuendused ja toredad üllatused.

Ärge jätke head võimalust kasutamata ja tulge etteütlust kirjutama.

Tallinna päeva etteütluse korraldaja on Tallinna Linnavolikogu Kantselei koostöös Tallinna Haridusameti, Tallinna munitsipaalkoolide eesti keele õpetajate ja kinoga Cinamon Kosmos.

Tallinna päeva tähistatakse 15. mail. Tähtpäeva eesmärk on väärtustada linna ajalugu ja tallinlaseks olemist ning tutvustada pealinna tänapäeva ja minevikku nii Eestis kui ka mujal maailmas. Esimest korda peeti Tallinna päeva 2002. aastal ja sellega tähistatakse 15. mail 1248. aastal saadud Lübecki linnaõigust ehk Tallinna vastuvõtmist Euroopa linnade liitu. Tänavu möödub Tallinna linnaõiguste saamisest juba 770 aastat.

Muusikute tehtud videod:

Jüri Pootsmann

Jaanus Saks

Maia Vahtramäe

Kenneth Rüütli

Metsakutsu

 

Sündmuse koduleht

Tunnustus üleriigiliselt ajalooalaste uurimistööde võistluselt

 

Eesti Ajaloo- ja Ühiskonnaõpetajate Seltsi korraldatud üleriigilisel õpilaste ajalooalaste uurimistööde võistlusel

„Sada aastat Eesti riiki“ Vabariigi Presidendi auhindadele jõudis 7D klassi õpilane Eva Lotta Lello oma uurimistööga põhikooli arvestuses II vooru ning tema töö tunnistati RAAMATUPREEMIA vääriliseks.

 

Palju, palju õnne!

 

Aitäh, õpetaja Ester Barkala

1. koht karates

 

5A klassi õpilane Marili Schmidt saavutas 6. mail toimunud Eesti meistrivõistlustel karates oma vanusegrupis I koha.

 

Palju, palju õnne!

Tänu treenerile ja lapsevanematele.

1. koht üleriigilisel kunstiolümpiaadil

 

8C klassi õpilane Elise Lissel Pähkel saavutas 5. mail toimunud üleriigilisel kunstiolümpiaadil I koha. 

 

Palju, palju õnne!

Aitäh, õpetaja Kaja Kadarik ja tänu lapsevanematele.

www.bffproducts.eu

 

3. koht saalihokis

 

Tallinna koolinoorte meistrivõistlustel saalihokis saavutas meie kooli

gümnaasiumivõistkond III koha ja pronksmedali.

 

Võistkonna koosseisus mängisid

Karl Männik 11B

Mark-Deimon Loog 11C

Robin Pedai 11C

Kaspar Tilga 12A

Ott Kangur 12B

Frank Kenneth Liblikmann 10C

Mattias Kauk 11B

Kaspar Kurm 11A

Taavi Christopher Tuisk 11A

Chris Oliver Rahumägi 12A

 

Palju, palju õnne!

Tänu kehalise kasvatuse õpetajatele.

Koolide paremusjärjestus:

  1. Tallinna 53. Keskkool
  2. Tallinna Nõmme Gümnaasium
  3. Tallinna 21. Kool

Kvaliteetne WiFi koolis

Maikuust alates on kool tervikuna kaetud kvaliteetse WiFi-võrguga, millega on tagatud head võimalused IT-, digi- ja nutiseadmete kasutamiseks õppetöös.

Lahendus sai teoks Tallinna linna “WiFi seadmete ostmise ja haldusteenuse” riigihanke raames.

Aktiivset digivahendite kasutamist kõigile!

Väikesed koorilauljad muusikafestivalil Belgias

Euroopa noorte muusikafestival Neerpeltis, Belgias 27.04.- 02.05.2018

Belgias, Neerpeltis toimus 66. Euroopa noorte muusikafestival 27.04.- 02.05.2018. Eestit esindas Musmari Koorikooli lastekoor dirigent Tiina Mee juhtimisel. Festivali raames toimusid erinevad konkursid, kontserdid ja töötoad.

Musamari Koorikool osales kahes kategoorias – nooremate lastekooride kategoorias vanuses kuni 12 aastat ja folkloorikategoorias ning saavutas mõlemas kategoorias esimesed kohad! Musamari astus üles kahes kategoorias kokku 17 erineva a capellateosega. Konkurssi hindas mainekas rahvusvaheline zürii.  Festivalil osales kokku 3100 noort lauljat 23 riigist üle Euroopa.

Tore on teada, et selles kooris laulab nii palju 21. kooli lapsi, kes kõik oma panuse sellel konkursil andsid: Emma Hõbemägi (3B), Getlin Veber (3B), Barbara Oja (3B), Carolin-Marleen Arumaa (4A), Paula Rits (4B), Lauren Talimets (4B), Minni Agathe Lepik (6D).

Musamari Koorikooli koorid on osalenud paljudes erinevates kontserdiprojektides, noorte- ja üldlaulupidudel, tantsupeol, festivalidel ja konkurssidel Eestis ning mujal maailmas. Kontsertide raames on koostööd tehtud paljude eesti tippmuusikute, -lauljate ja –heliloojatega.

Maikuu on TEEME ÄRA! – kuu

Maikuu on TEEME ÄRA! – kuu. Ühineme meiegi 2058 talguga! Täpsemad tegevused leitavad siin.

 

3. koht mälumängu finaalvõistlusel Korp

  1. aprillil toimunud Korp! Sakala Stipendiumifondi IV vabariiklikul gümnasistide mälumängu finaalvõistlusel saavutas meie kooli võistkond III koha.

Tublid mälumängurid on 12A klassi õpilased:

Daniel Koch, Helen Laane, Paul Johannes Kalda ja Hanna-Gerta Alamets.

Palju, palju õnne!

Aitäh, õpetaja Ingrid Paggi.

2. koht instrumentalistide konkursilt

1B klassi õpilane Tõnu Markus Rõõmussaar saavutas Eesti Muusikakoolide Liidu konkursil “Parim noor instrumentalist 2018” tšellomängijate üleriigilises finaalis II koha.

Palju, palju õnne!

Tänu instrumendiõpetajale ja lapsevanematele.

3. koht kunstikonkursilt

10A klassi õpilane Christian Roos saavutas Tartmus kunstikonkursil „Kuidas portreteerida kodu?“ omas vanuseastmes III koha.

Palju, palju õnne!

Aitäh, õpetaja Kaja Kadarik.

Veebinäitusel on väljas ka meie teiste 10. klasside veebidisaini  õpilaste töid.

I ja II koht üleriigilisel tõlkevõistlusel

19. aprillil toimus Tallinna XXI kooli korraldatud üleriigilise saksakeelse tõlkevõistluse võitjate autasustamine Eesti Rahvusraamatukogus.

Võistleja tõlkisid 10. aprillil toimunud võistlusel katkendeid kaasaegsete tunnustatud saksa ja austria autorite teostest.

Žürii esimees, Eesti Tõlkemagistrite Liidu juhatuse liige Eili Heinmets kiitis tseremoonial tubli töö eest kõiki osalejaid ja andis tagasisidet võistlejatele ja juhendajatele – õpetajatele.
Kohal olid ka teised žürii liikmed:

  • Helen Aedla – Goethe Instituudi keeleosakonna juhataja
  • Anne Laur – Austria Vabariigi Suursaatkonna kultuurireferent
  • Anne Lind- Tallinna Saksa Kultuuriinstituudi juhataja
  • Tiiu Relve – tõlk, paljude saksa autorite teoste vahendaja eesti lugejale.

Võitjaid autasustas Tallinna XXI Kooli direktor härra Meelis Kond.

Saksa keelt III võõrkeelena õppijate kategoorias saavutas I koha Jürgo Mattias Vanajuur 12A, juhendaja õpetaja Mart Männiste. Saksa keel I võõrkeelena õppijate kategoorias saavutas II koha Karmel Justina Loog 10A

Tallinna XXI Kooli algatusel ja erinevate partnerite, sh Eesti Goethe Instituudi, Saksa ja Austria Suursaatkondade koostöös toimuv tõlkevõistlus seadis 2018. aastal saksa keele õpetajate soovile vastu tulles sihtrühmaks nii saksa keelt esimese kui ka teise ning kolmanda võõrkeelena õppijad, keda oli 10. aprillil Tallinna XXI Kooli kogunenud kokku 18 koolist üle Eesti.

Õpilaste ja õpetajate ning koostööpartnerite hinnangul oli võistlus väga hästi läbi viidud, osalejad loodavad tõlkevõistlusel osaleda ka järgmistel aastatel.

Palju, palju õnne võitjatele!

Suur tänu korraldajatele ja toetajatele.

Pildid asuvad SIIN

3. koht konkursilt Parim noor instrumentalist 2018

Eesti Muusikakoolide Liidu konkursil «Parim noor instrumentalist 2018» saavutas 8A klassi õpilane Richard Raun kitarriõpilaste üleriigilises finaalis III koha.

Palju, palju õnne!

Tänu kitarriõpetajale ja lapsevanematele.

Nutika Inseneri Päev

Aprillis toimus meie koolis koostöös Tallinna Tehnikaülikooliga Nutika Inseneri Päev, mille raames toimusid erinevad õpitoad ja gümnasistidele tutvustati inseneri põnevat elukutset. Päevast valmis ka õppefilm.

Vaata filmi siit

1., 2. ja 3. koht robootikavõistlusel Robomiku Lahing 2018

Jõhvis toimunud üleriigilisel võistlusel Robomiku Lahing võitsid Roboringi noored mitu karikat.

Scratch mängu kategoorias saavutas 1. koha võistkond 21. Team Pika, koosseisus Kirke Kupits 6D ja Hans Marten Tomson 7B ning 2. koha võistkond 21. itaallased, koosseisus Rasmus Mücker 5B, August Aljas 5C ja Oliver Lembra 5B.

Lisaks saavutati Scratch animatsioonis 2. koht, tiimis 21. Team Pokemon, kus võistlesid Kirke Kupits, Hans Marten Tomson ja Oskar Olle Laur 5C.

Tublilt võistles ka Ragnar Pikkani, kes isa juhendamisel ehitatud robotiga võitis LEGO Sumo (kuni 12 aastaste vanuseklassis) III koha.

Tänusõnad kuuluvad tublidele ja aktiivsetele õpilastele – Roosi Riin Leht 7C ja Karmo Sooväli 8B, kes aitasid ja toetasid roboringi liikmeid kogu võistluspäeva vältel.

Palju, palju õnne!
Aitäh, Mai Pitsner – Roboringi juhendaja

2. koht matemaatikavõistluselt ROSIN

Tallinna koolide 3.-4. klasside õpilaste matemaatika-nuputamisvõistlusel ROSIN saavutas meie kooli võistkond II koha.

Tublid nuputajad on Helena Timmermann ja Alice Agathe Luhala 3B ning Andreas Leetsar ja Alo Virunurm 4B klassist.

Palju, palju õnne!

Aitäh, õpetajad Endla Üksti ja Marju Meremäe.

  

5.-8. klasside robootikahuvilised osalesid Tallinna robootikapäeval

17. aprillil toimus põnev robootikapäev Tallinna Südalinna Koolis, millest võtsid osa 5.-8. klasside andekad robootikahuvilised.

Robootikapäeval toimus näitus, kus õpetaja Rasmus Kits tutvustas meie kooli LEGO innovatsioonistuudiot ning näitas uue õpikeskkonna valmimisvideot, esitles õppekava ja huvitavaid õpiülesandeid.

Eksponaatide väljapanekul ning võistluste korraldamisel olid abiks robootika huviringi ja ettevõtlus-robootika-õppesuuna õpilased.

Robootikapäev oli üks suurepärane ettevõtmine nutikuul 2018.

Pildialbum asub SIIN

Võit üleriigilisel teatrifestivalil

11. aprillil toimus Kadrioru Saksa Gümnaasiumis üleriigiline saksakeelne teatrifestival KREATIVFABRIK. Vanemas vanuserühmas osales ka meie kooli teatritrupp omaloomingulise etendusega «Der letzte Flug» – «Viimane lend», mis pälvis žürii ja publiku tunnustuse.

Teatritruppi tunnustati parima lavastuse preemiaga, parima naisnäitleja preemia sai Angela Väälma 11B ja parima meesnäitleja preemia Mark Alexander Ummelas 10C.

Näitetrupp osales koosseisus:

  • Orm Tammemäe 10A
  • Yvet Kopti 10C
  • Liisa-Lotta Pahkma 10C
  • Mark Alexander Ummelas 10C
  • Angela Väälma 11B
  • Maria Goldrin 11B – lavastaja assistent
  • Pillerin Kivipõld 11B
  • Vanessa Victoria Badt 11B
  • Gert Kadastik 7D – heli

Võistlejaid hindas žürii: Clemens Hellemeier – Saksa Saatkonna kultuuri- ja pressireferent; Thekla Funke – Kulturweit vabatahtlik; Thomas Overberg – TLÜ vahetusüliõpilane; Junianna Zatsarnaja – KSG 12. kl õpilane ja Kersti Sõstar – KSG saksa keele ja DSD eksamite koordinaator.

Näidendi «Viimane lend» stsenaarium ja lavaline liikumine valmis koostöös Berliini teatripedagoogi Jens Neumaniga. Järgmine etendus toimub maikuus Vilniuses, kuhu trupp on kutsutud PASCH-koolide rahvusvahelisele teatrifestivalile.

Juhendaja Maarika Paun

Pildid asuvad SIIN

1. koht omaloomingu konkursilt

Märjamaa Muusika- ja Kunstikooli IX noorte instrumentaalmuusika omaloomingu konkursil, mis oli pühendatud Eesti Vabariigi 100. sünnipäevale, saavutas 10C klassi õpilane Brenda Pärtel vanimas vanuseastmes (15-19 aastased) I koha.

Brenda esitas kromaatilisel kandlel muusikapala «Unistus».

Palju, palju õnne!

Tänu muusikaõpetajatele ja lapsevanematele.

Fotol on Brenda koos žüriisse kuuluva Pärt Uusbergiga

Eesti meistrid saalihokis

11B klassi õpilane Kirke Pollisinski tuli 14. aprillil toimunud saalihoki Superfinaalis Sparta Spordiseltsi naiskonna koosseisus Eesti meistriks.

11B klassi õpilane Mattias Kauk tuli Sparta Team Automaailma meeskonna koosseisus samuti Eesti meistriks.

Palju, palju õnne!

Tänu treeneritele, kehalise kasvatuse õpetajatele ja lapsevanematele.

4. koht Nutispordi vabariiklikus finaalis

12. aprillil toimunud Nutispordi vabariiklikus finaalis Jõgevamaa Gümnaasiumis saavutas meie kooli koondvõistkond IV koha.

Võistkonda kuulusid Magda Must 1C, Helena Timmermann 3B, Liilia Tõnisson 7B, Lisett Sigur 9C, Karl Tani Priilinn-Türk 9C ja Andreas Leetsar 4B klassist.

Auhinnaks karikas Parim kool – uus tulija 2018 Nuti-Mati matemaatika Eesti karikavõistlustel.

Individuaalarvestuses saavutas Andreas Leetsaar III koha.

Palju, palju õnne tublidele matemaatikutele!

Tänu matemaatikaõpetajad, Renna Marjundi, Endla Üksti, Alar Pukk, Kaide Sõeroja, Marju Meremäe.

Ülalt vasakult: Liilia Tõnisson 7B, Lisett Sigur 9C, Karl Tani Priilinn-Türk 9C All vasakult: Magda Must 1C, Andreas Leetsar 4B, Helena Timmermann 3B
Individuaalarvestuses saavutas Andreas Leetsaar III koha

3. koht poiste korvpallis

Kesklinnakoolide 4.-7. klasside poiste korvpallivõistlustel saavutas meie kooli võistkond III koha ja pronksmedali.
Tublid korvpallurid on:

  • Rene Kurvits 6B
  • Sten Martin Kombo 6C
  • Robert Rannala 6D
  • Christopher Tamberg 7C
  • Kaur Lokk 7B
  • Fred Jordan Relve 7B
  • Mikk Johannes Siitam 7C
  • Oscar Pihela 4C
  • Mairo Robert Kask 5B
  • Fred Jörgen Luik 10C – abijuhendajana

Palju, palju õnne!

Tänu kehalise kasvatuse õpetajatele ja lapsevanematele.

2. ja 3. kohad TV 10 Olümpiastarti III etapilt

Tartus toimunud TV 10 Olümpiastarti 3. etapil saavutasid meie tublid sportlased kohti esikolmikus.

  • Kõrgushüpe – Elisabeth Pihela 7C II koht, tulemusega 1.68
  • Kaugushüpe – Anna Maria Millend 7C II koht, tulemusega 5.34
  • Teivashüpe – Andra Lepasson 5D III koht, tulemusega 2.31
  • Kaugushüpe – Ralf Lepasson 5D III koht, tulemusega 4.84

Koolide üldarvestuses on Tallinna 21. Kool 5. kohal, Tallinna koolidest 1. kohal.

Palju, palju õnne!

Tänu treeneritele, kehalise kasvatuse õpetajatele ja lapsevanematele.

Järgmine etapp toimub 25. mail Rakveres.

Tublid võistlejad Nutispordis

3B klassi tublid võistlejad Nutispordi piirkonnavooru tippspordi kategoorias on Helena Timmermann,  kes saavutas 6. koha ja Luis Esteban Hinojosa 5. koha.
Magda Must 1C saavutas Nutispordi Tallinna piirkonnas 3. koha.
Rahvaspordi kategoorias saavutas Astrid Julia Kunnas 5. koha ja Getlin Veber 6. koha.

Õnnitleme!

Aitäh, õpetaja Endla Üksti.

Tunnustused üleriigiliselt loovtööde konkursilt

7B klassi õpilane Triinu Tammaru ja 7D klassi õpilane Eva Lotta Lello osalesid edukalt B. G. Forseliuse Seltsi poolt korraldatud üleriigilisel põhikooli III astme loovtööde konkursil.

Ajalooalaste uurimistööde  valdkonnas saavutasid mõlemad tütarlapsed žürii tunnustuse ja tänukirjad uurimistöödega «Ajalooline ülevaade haigustest Eestis 20. ja 21. sajandil» ning «Minu vanavanaisa Kalju Aigro – kuulus koolijuht».

Palju, palju õnne!

Aitäh, õpetaja Ester Barkala

1. koht ja tiitel Trompetitalent 2018

Eesti Muusika- ja Teatriakadeemias toimunud festival-konkursil «Trompetitalent Tallinn 2018» saavutas 1A klassi õpilane Jakob Altnurme nooremas vanusegrupis I koha ja pälvis tiitli «Trompetitalent 2018».

Palju, palju õnne!

Tänu instrumendiõpetajale ja lastevanematele.

3. koht mälumängus «Uus hõbe»

8. aprillil toimus Gustav Adolfi Gümnaasiumis neljas üleriigiline Hardi Tiiduse nimeline mälumäng «Uus hõbe», kus meie kooli võistkond saavutas III koha ja auhinnareisi Soome. Mälumängu juhtis ürituse patroon Siim Kallas.

Võistkonna koosseis:

  • Daniel Koch 12A
  • Helen Laane 12A
  • Christian Kütt 11C
  • Mark Aleksander Ummelas 10C

Palju, palju õnne!
Aitäh, õpetaja Ingrid Paggi.

Järelvaadatav: järjekordselt selgitati välja mälumängu «Uus hõbe» võitja

5. koht üleriigilisel ajaloo-olümpiaadil

11C klassi õpilane Christian Kütt saavutas ajaloo-olümpiaadi lõppvoorus Esimene maailmasõda ja selle pärand V koha.

Palju, palju õnne!
Aitäh, õpetaja Ingrid Paggi

Saavutused Võimlemis- ja tantsuvõistluselt

I vanusegrupp – 5.-6. klass

  • I koht 5B
  • II-III koht 6A ja 6B
  • II-III koht 6A ja 6B

II vanusegrupp – 7.-9. klass

  • I koht 9B
  • II koht 7C ja 8B
  • III koht 8A
    • Eripreemiad: 8A poisid, 9A ja 9C

III vanusegrupp – Gümnaasium

  • I koht 10A
  • II koht 11A
  • III koht 11C
    • Eripreemia: 12. klassid

Palju, palju õnne!

Tänu kõikidele esinejatele, 28. märtsil toimunu oli spordi suursündmus, tõeline tantsufestival – päev täis rõõmu ja tantsulusti!

3. koht ja eripreemia äriideede konkursilt Bright Minds

Tallinna Tehnikaülikooli Mektory ja Swedbanki korraldatud koolinoorte äriideede konkursil «Bright Minds» saavutas meie kooli õpilasettevõte «Wellie», koosseisus Keterin Vendt 8A, Maria Krjutškova 8C, Helena Marie Niin 8A III koha ja oma idee edasiarendamiseks 1000 eurot stardiraha ning reisipaketi Rootsi.

Õpilasfirma sai hoo sisse juba kolm kuud tagasi ning tänaseks on nad käinud oma toodet esitlemas ka moeüritusel MOEAKEN. Noored ettevõtjad tegutsevad innukalt edasi – silmapiiril terendavad uued üritused ning plaanitakse oma tootevalikut laiendada.

Lisaks «Wellie» arendajatele, said oma suurepärase esitluse eest eriauhinna 8C klassi õpilasettevõte «Nuticats», koosseisus Grete Laura Kunnas, Liisi Perli, Anni Marie Maripuu, Mariel Natalie Mahhov ja Lisette Meier. Nende enesekindel esitlus ning prototüüpide funktsionaalsus ei jäänud žüriile märkamata.

Tallinna 21. Koolist osales Mektory «Bright Minds» äriideekonkursil 35 õpilast ning 30 jõudsid ka finaali.
Tubli tulemus kõikide osalejate poolt!

Õpetaja eripreemiaga tunnustati õpetaja Jörgen Ivar Sikku.

Palju, palju õnne noortele ettevõtlikele ideegeneraatoritele!

Aitäh, õpetaja Jörgen Ivar Sikk.

Eesti meister kumites

31. märtsil saavutas 5A klassi õpilane Marili Schmidt Eesti meistrivõistlustel karates oma võistlusklassis I koha ja tuli Eesti meistriks kumites (vabavõitlus).

Marili on käesoleva aasta Tallinna meister ning saavutanud kõrgeid kohti ka kumites ja katas.

Palju, palju õnne!

Tänu treenerile ja lapsevanematele.

3. koht instrumentalistide konkursilt

28. märtsil toimunud Eesti Muusikakoolide Liidu konkursil «Parim instrumentalist 2018» saavutas 8A klassi õpilane Richard Raun klassikalisel kitarril III koha ning jätkab võistlemist vabariiklikus voorus.

Palju, palju õnne!

Tänu muusikaõpetajatele ja lapsevanematele.

2. koht filosoofiaolümpiaadilt

12A klassi õpilane Paul Johannes Kalda saavutas 29.03- 1.04 toimunud vabariiklikul filosoofiaolümpiaadil II koha ja võistleb edasi rahvusvahelisel filosoofiaolümpiaadil 23.-27. mai 2018, Montenegros, Baris.

Palju, palju õnne!

Suur, suur tänu, õpetaja Ingrid Paggi.

1. koht rahvastepallivõistlustelt

Kesklinnakoolide rahvastepallivõistlusel saavutas 5. klasside tütarlaste võistkond I koha.

Eduka võistkonna koosseis:

  • Nora Leinus 5A
  • Mara Hütsi 5B
  • Hanka Maiste 5B
  • Katarina Mändma 5B
  • Saara Mette Kõva 5B
  • Lisbeth Sehver 5B
  • Ruth Mary Onga 5B
  • Emma Victoria Millend 5D
  • Michell Ints 5D

Palju, palju õnne!

Tänu kehalise kasvatuse õpetajatele.