Supported languages
Follow us
XXI koolist XXI sajandi haridus

XXI koolist XXI sajandi haridus

Tublid võistlejad Nutispordis

3B klassi tublid võistlejad Nutispordi piirkonnavooru tippspordi kategoorias on Helena Timmermann,  kes saavutas 6. koha ja Luis Esteban Hinojosa 5. koha.
Magda Must 1C saavutas Nutispordi Tallinna piirkonnas 3. koha.
Rahvaspordi kategoorias saavutas Astrid Julia Kunnas 5. koha ja Getlin Veber 6. koha.

Õnnitleme!

Aitäh, õpetaja Endla Üksti.

Tunnustused üleriigiliselt loovtööde konkursilt

7B klassi õpilane Triinu Tammaru ja 7D klassi õpilane Eva Lotta Lello osalesid edukalt B. G. Forseliuse Seltsi poolt korraldatud üleriigilisel põhikooli III astme loovtööde konkursil.

Ajalooalaste uurimistööde  valdkonnas saavutasid mõlemad tütarlapsed žürii tunnustuse ja tänukirjad uurimistöödega «Ajalooline ülevaade haigustest Eestis 20. ja 21. sajandil» ning «Minu vanavanaisa Kalju Aigro – kuulus koolijuht».

Palju, palju õnne!

Aitäh, õpetaja Ester Barkala

1. koht ja tiitel Trompetitalent 2018

Eesti Muusika- ja Teatriakadeemias toimunud festival-konkursil «Trompetitalent Tallinn 2018» saavutas 1A klassi õpilane Jakob Altnurme nooremas vanusegrupis I koha ja pälvis tiitli «Trompetitalent 2018».

Palju, palju õnne!

Tänu instrumendiõpetajale ja lastevanematele.

3. koht mälumängus «Uus hõbe»

8. aprillil toimus Gustav Adolfi Gümnaasiumis neljas üleriigiline Hardi Tiiduse nimeline mälumäng «Uus hõbe», kus meie kooli võistkond saavutas III koha ja auhinnareisi Soome. Mälumängu juhtis ürituse patroon Siim Kallas.

Võistkonna koosseis:

  • Daniel Koch 12A
  • Helen Laane 12A
  • Christian Kütt 11C
  • Mark Aleksander Ummelas 10C

Palju, palju õnne!
Aitäh, õpetaja Ingrid Paggi.

Järelvaadatav: järjekordselt selgitati välja mälumängu «Uus hõbe» võitja

5. koht üleriigilisel ajaloo-olümpiaadil

11C klassi õpilane Christian Kütt saavutas ajaloo-olümpiaadi lõppvoorus Esimene maailmasõda ja selle pärand V koha.

Palju, palju õnne!
Aitäh, õpetaja Ingrid Paggi

Saavutused Võimlemis- ja tantsuvõistluselt

I vanusegrupp – 5.-6. klass

  • I koht 5B
  • II-III koht 6A ja 6B
  • II-III koht 6A ja 6B

II vanusegrupp – 7.-9. klass

  • I koht 9B
  • II koht 7C ja 8B
  • III koht 8A
    • Eripreemiad: 8A poisid, 9A ja 9C

III vanusegrupp – Gümnaasium

  • I koht 10A
  • II koht 11A
  • III koht 11C
    • Eripreemia: 12. klassid

Palju, palju õnne!

Tänu kõikidele esinejatele, 28. märtsil toimunu oli spordi suursündmus, tõeline tantsufestival – päev täis rõõmu ja tantsulusti!

3. koht ja eripreemia äriideede konkursilt Bright Minds

Tallinna Tehnikaülikooli Mektory ja Swedbanki korraldatud koolinoorte äriideede konkursil «Bright Minds» saavutas meie kooli õpilasettevõte «Wellie», koosseisus Keterin Vendt 8A, Maria Krjutškova 8C, Helena Marie Niin 8A III koha ja oma idee edasiarendamiseks 1000 eurot stardiraha ning reisipaketi Rootsi.

Õpilasfirma sai hoo sisse juba kolm kuud tagasi ning tänaseks on nad käinud oma toodet esitlemas ka moeüritusel MOEAKEN. Noored ettevõtjad tegutsevad innukalt edasi – silmapiiril terendavad uued üritused ning plaanitakse oma tootevalikut laiendada.

Lisaks «Wellie» arendajatele, said oma suurepärase esitluse eest eriauhinna 8C klassi õpilasettevõte «Nuticats», koosseisus Grete Laura Kunnas, Liisi Perli, Anni Marie Maripuu, Mariel Natalie Mahhov ja Lisette Meier. Nende enesekindel esitlus ning prototüüpide funktsionaalsus ei jäänud žüriile märkamata.

Tallinna 21. Koolist osales Mektory «Bright Minds» äriideekonkursil 35 õpilast ning 30 jõudsid ka finaali.
Tubli tulemus kõikide osalejate poolt!

Õpetaja eripreemiaga tunnustati õpetaja Jörgen Ivar Sikku.

Palju, palju õnne noortele ettevõtlikele ideegeneraatoritele!

Aitäh, õpetaja Jörgen Ivar Sikk.

Eesti meister kumites

31. märtsil saavutas 5A klassi õpilane Marili Schmidt Eesti meistrivõistlustel karates oma võistlusklassis I koha ja tuli Eesti meistriks kumites (vabavõitlus).

Marili on käesoleva aasta Tallinna meister ning saavutanud kõrgeid kohti ka kumites ja katas.

Palju, palju õnne!

Tänu treenerile ja lapsevanematele.

3. koht instrumentalistide konkursilt

28. märtsil toimunud Eesti Muusikakoolide Liidu konkursil «Parim instrumentalist 2018» saavutas 8A klassi õpilane Richard Raun klassikalisel kitarril III koha ning jätkab võistlemist vabariiklikus voorus.

Palju, palju õnne!

Tänu muusikaõpetajatele ja lapsevanematele.

2. koht filosoofiaolümpiaadilt

12A klassi õpilane Paul Johannes Kalda saavutas 29.03- 1.04 toimunud vabariiklikul filosoofiaolümpiaadil II koha ja võistleb edasi rahvusvahelisel filosoofiaolümpiaadil 23.-27. mai 2018, Montenegros, Baris.

Palju, palju õnne!

Suur, suur tänu, õpetaja Ingrid Paggi.

1. koht rahvastepallivõistlustelt

Kesklinnakoolide rahvastepallivõistlusel saavutas 5. klasside tütarlaste võistkond I koha.

Eduka võistkonna koosseis:

  • Nora Leinus 5A
  • Mara Hütsi 5B
  • Hanka Maiste 5B
  • Katarina Mändma 5B
  • Saara Mette Kõva 5B
  • Lisbeth Sehver 5B
  • Ruth Mary Onga 5B
  • Emma Victoria Millend 5D
  • Michell Ints 5D

Palju, palju õnne!

Tänu kehalise kasvatuse õpetajatele.

Suurepärased tulemused Eesti meistrivõistlustel kergejõustikus

17. ja 18. märtsil toimunud Eesti meistrivõistlustel kergejõustikus U16 vanuseklassis võitsid 7C klassi tütarlapsed mitmeid medaleid.

  • Anna Maria Millend tuli Eesti meistriks 60m tõkkejooksus ja võitis hõbemedali 60m jooksus.
  • Elisabeth Pihela võitis hõbemedali kõrgushüppes ja pronksi kaugushüppes.
  • Lisaks tulid mõlemad tüdrukud Eesti meistriks 4 x 200m jooksus Audentese võistkonna koosseisus.

Palju, palju õnne!
Tänu treenerile ja lastevanematele

Meistritiitel ja 2. koht Eesti meistrivõistlustelt kergejõustikus

Pildil David koos treener Holger Peeliga

17.-18. märtsil toimunud Eesti talvistel meistrivõistlustel kergejõustikus U16 vanuserühmas saavutas David Jaanson 8A suurepäraseid tulemusi:

  • Kolmikhüppes – 11.98m, isiklik rekord, I koht ja EESTI MEISTER
  • Kõrgushüppes – 1.76m, isiklik rekord ja II koht
  • Teivashüppes – 3.10m ja isiklik rekord

Palju, palju õnne!

Tänu treenerile ja lapsevanematele.

Tulemused

1. koht sportakrobaatikas

4B klassi õpilane Kirke Arukaevu saavutas 17. märtsil toimunud 1. AkroKarika võistlustel sportakrobaatikas I koha.

Palju, palju õnne!
Tänu treenerile ja lapsevanematele.

8. klasside õpilased Mektory Bright Minds projekti finaalis

TTÜ Mektory innovatsioonikeskuse projekt «Bright Minds» on meie kooli 8. klasside õpilasvõistkondadele möödunud edukalt. Osalejate hulgast on finaali jõudnud tervelt 30 õpilast seitsmest võistkonnast.

Anni Marie Maripuu, Grete Laura Kunnas, Lisette Meier, Mariel Natalie Mahhov, Liisi Perli, Keterin Vendt, Maria Krjutškova, Helena Marie Niin, Emilie Strus, Emma Johanna Erica Staf, Mette Mähar, Ellen Emilie Laaksonen, Anna Kottel, Kaur Oskar Vanaselja, Kreete Liina Kreen, Kärolin Kerem, Mia Matilda Tammekun, Elisabeth Victoria Koppel, Artur Sepp, David Jaanson, Juhan Laasik, Magnus Teder, Richard Raun, Emilie-Marie Mellikov, Marsella Tamm, Alexander Rein Robas, Mark Tomi Wilhelm Vompa, Markus Järavere, Morgan Pilviste, Ramon Vilde on viimase kolme kuu jooksul teinud tõsist tööd ning välja mõelnud innovaatilisi vihmavarje, vajalikke nutirakendusi, kasulikke vitamiinipalle, leidlikke lemmikloomatarbeid, arvutikotte ning helitehnikat.

Projekti kulminatsiooniks on finaalvõistlus, kus peaauhinnaks on 1500 eurot oma ettevõte alustamiseks.

Edu ja õnne!

Tänu mentoritele, aitäh õpetaja Jörgen Ivar Sikk.

Parim rahvusvaheline õpilasfirma on Best Ice

Õpilasfirmade laadal Soomes võitis ÕF Best Ice parima rahvusvahelise õpilasfirma tiitli.
Eduka õpilasfirma koosseisus võistlesid 11C klassi õpilased Triin Mänd ja Merilin Priilinn-Türk, Bert Palts 11B ning Kristjan Pekk 11A klassist.

Palju, palju õnne!

Aitäh, õpetajad Epp Vodja ja Ander Hindremäe

Link

Kulddiplomid ja eripreemiad üleriigiliselt muusikaolümpiaadilt

7A klassi õpilane Mathilda Salum saavutas vabariiklikul muusikaolümpiaadil, mis toimus 16. ja 17 märtsil Eesti Muusika ja Teatriakadeemias 4. koha ja kulddiplomi.

Omaloomingu konkursil kaasas Mathilda laulu esitama duetina kahehäälselt Maria Matilda Teder 6A, ukulelel saatis Rauno Mikser 7A klassist.

Žürii esimees, helilooja Olav Ehala, kiitis Matilda eakohast laulu ja rõõmsameelset esitust.

Gümnaasiumi arvestuses saavutas 10C klassi õpilane Luisa Susanna Kütson kulddiplomi ja eripreemiad parima kirjaliku töö ja noodistlugemise eest.

Palju, palju õnne!

Aitäh, muusikaõpetajad Lydia Rahula ja Kristjan Õmblus ning kontsertmeister Kadri Mägi.

2. koht Eesti Meistrivõistlustelt judos

10C klassi õpilane Carl-Gustav Kont saavutas Junioride EMV Judos U-21 kehakaalus -60kg II koha.

Palju, palju õnne!

Tänu treenerile ja lapsevanematele.

1. koht rahvusvaheliselt tantsukonkursilt

6C klassi õpilane Isabel Zimmermann ja Maria Tširkova Balletiakadeemiast võitsid rahvusvahelisel tantsukonkursil Riias 9.-11. märtsil klassikalise tantsu kategoorias duetiga «Pas De Quatre» I koha.

Palju, palju õnne!

Tänu treenerile ja lapsevanematele.

Kooli võistkond jõudis mälumängu «Uus hõbe» finaali

Mälumängu «Uus hõbe» eelvoorus, mis oli pingeline ja põnev, osales 56 võistkonda Eesti erinevatest üldhariduskoolidest.

Meie tublid mälumängurid on:

  • Daniel Koch 12 A
  • Helen Laane 12 A
  • Christian Kütt 11 C
  • Orm Tammemäe 10 A
  • Salme Vesingi 10 B

Mälumängu finaal toimub 8. aprillil Gustav Adolfi Gümnaasiumis, otseülekandena vaadatav ka «Postimehes».

Õnne ja edu!

Aitäh, õpetaja Ingrid Paggi.

Auhinnad ja tänukirjad konkursilt «Nutikad õpilastööd»

Konkursil «Nutikad õpilastööd 2017/18» osalesid oma praktiliste tööde lahendustega paljud meie kooli õpilased, keda tunnustati tänukirjade ja auhindadega.

  • Õhukvaliteedi andur – Siim Tsadurjan 7B
  • EV100 logo – Oskar Olle Laur 5C
  • Kilber – Alexander Rein Robas 8B
  • Ajalehest valmistatud taaskasutatavad esemed – Hans Marten Tomson 7B
  • Kadakast riidepuu – Kristo Pae 7D
  • Loomasarve lamp – Hans Johannes Kark 6A
  • Vanadest veinipudelikorkidest kuumaalus – Siim Põdra 5C
  • Lugeri kolmas käsi – Martin Paggi 8B
  • Lustakad kujundid – Michell Ints ja Emma Kuusiku 5D
  • Arvelaud – Orlando Merino 6B
  • Vürtsitopsi hoidja – Villem Saar 7B
  • Keerlev köögitarvikute hoidja (Lazy Susan) – Don Rico Saluveer ja Fred Jordan Relve 7B klassist.

Palju, palju õnne!

Aitäh, tehnoloogiaõpetaja Mart Soobik

Õpilaste töid saab vaadata lingilt SIIN

Auhind üleriigiliselt festivalilt «Noor insener»

Üleriigilisel festivalil 7Noor insener», mis oli pühendatud EV100 aastapäevale, osales kuus meie kooli meeskonda oma loodud ahelreaktsioonimasinatega.
Festivalil osalesid 9A klassi õpilased Rayan Rick Vest, Marcus Saar, Marten Joonas Ruut ja Tanel Valgma 9A ja Henrik Kurm, Greg Mikael Juhanson 9B klassist.

Ahelreaktsioonimasin nimetusega «Masin» 9B autorite Greg Mikael Juhanson, Henrik Kurm, Markus Hermlin ja Rasmus Laumetsa töö tunnistati rahva lemmikuks ning nende auhindadeks olid elektrilised käsitööriistad.

Palju õnne!

Aitäh, tehnoloogiaõpetaja Mart Soobik

 

Tublid ajalootundjad võistlevad üleriigilises olümpiaadivoorus

Ajaloo-olümpiaadi piirkonnavooru tulemuste põhjal võistlevad üleriigilise voorus Mathias Mittau 8B, Christian Kütt 11C ja Daniel Koch 12 A klassist.

Edukat esinemist!
Juhendajad-õpetajad Tiina Pikamäe ja Ingrid Paggi.

Üleriigiline ajaloo-olümpiaad toimub 24. märtsil Tartus Miina Härma Gümnaasiumis.

3. ja 4. koht vene keele olümpiaadilt

11C klassi õpilane Maria Annet Šmakova saavutas vene keel võõrkeelena olümpiaadil keele oskuse tase B2 III koha ja 10B klassi õpilane Jelisaveta Potapenkova IV koha.

Mõlemad õpilased võistlevad edasi üleriigilisel vene keele olümpiaadil.

Palju, palju õnne!

Aitäh, õpetajad Irina Kotovitš ja Alla Kirillova.

1. koht õpioskuste võistluselt

5. klasside õpioskuste võistluse piirkonnavoorus saavutas meie kooli võistkond I koha.
Võistluse valdkonnad olid humanitaaria, reaal, loodus, arvuti ja varia.

Suurepäraste teadmistega esindasid kooli 5B klassi õpilased:

  • Rasmus Mücker
  • Karl Hinrikus
  • Sten Künnap
  • Hanka Maiste
  • Nora Uurimäe

Võistkond on kutsutud 5. juunil toimuvale autasustamisele Lillepaviljonis.

Palju, palju õnne!

Suur, suur tänu, õpetaja Aili Salum.


Koolide paremusjärjestus:

  1. Tallinna 21. Kool
  2. Gustav Adolfi Gümnaasium
  3. Tallinna Prantsuse Lütseum

Pronksmedal judos


9. märtsil Soomes Orimattilas toimunud rahvusvahelisel judoturniiril Baltic Sea Championships 2018 saavutas 11B klassi õpilane Daniel Markus Vardja M21-66 kategoorias III koha.

Palju, palju õnne!

Tänu treenerile ja lapsevanematele.

Tulemused SIIN

Kaks kuldmedalit taliujumises


6C klassi õpilane Martin Meier võitis Tallinnas 6.-10. märtsil toimunud taliujumise maailmameistrivõistlustel kaks kuldmedalit – 25 m vabaltujumises ja 25 m rinnuliujumises.

Martin võistles nooremas vanusegrupis A1, st kuni 15-aastased.

Palju, palju õnne!

Tänu treenerile ja lapsevanematele

1. koht rahvastepalli finaalturniiril

9. märtsil toimus Tallinna kesklinna koolide 4. klasside poiste rahvastepalli finaalturniir Tallinna Humanitargümnaasiumis. Meie kooli võistkond saavutas I koha.

Võistkonda kuulusid:

  • Henri Apri 4A
  • Jan Kenneth Toming 4B
  • Peter William Stokes 4B
  • Oscar Pihela 4C
  • Joosep Jallai 4C
  • Dominic Mang 4D
  • Kaspar Tomingas 4D
  • Gregor Kalviste 4D
  • Alvin Runge 4D

Palju, palju õnne!

Tänu kehalise kasvatuse õpetajatele.

1. koht ja laureaaditiitel vokaalansamblite konkursilt

9A klassi ansambel LavaCESS saavutas 10. märtsil toimunud vabariiklikul Alo Mattiisenile pühendatud vokaalansamblite konkursil Jõgeval I koha ja laureaaditiitli, nüüd juba 4. aastat järjest.

Suurepärane saavutus!

Muusikaõpetaja Ene Uibo pälvis eripreemia suurepäraste seadete eest.

Ansambli koosseis:

  • Susanna Antsmäe
  • Susanna Apri
  • Calista Krass
  • Eliis Kristjankroon
  • Anna Gerda Nurmetalo
  • Anett Tamm
  • Vanessa-Victoria Uusjärv

Palju, palju õnne!

Aitäh, õpetaja Ene Uibo

Edu saksakeelsel meediakonkursil

Rahvusvahelise konkursi tulemusena valiti projekti «Schulen: Partner der Zukunft» («Koolid – tuleviku partnerid» – PASCH)
rahvusvahelise õpilasajalehe «Klick» toimetusse meie kooli õpilased, kelle tööd väärisid esiletõstmist: Karmel Justina Loog 10A ja Maria Goldrin 11B.

Uuele toimetusele toimub professionaalsete juhendajate osavõtul meediakoolitus 11.-17. märtsini Berliinis.
Projekti koordinaator ja juhendaja – Maarika Paun

1. ja 3. koht karikavõistlustelt kergejõustikus

Tallinna Noorte Karikavõistlustel kergejõustikus saavutas 8A klassi õpilane David Jaanson U16 vanuseklassis I koha ja isikliku rekordi kõrgushüppes, tulemusega 1.70.

Kaugushüppes saavutas David III koha, tulemusega 5.34 ja III koha ka 200m jooksus, ajaga 25,79.

Palju, palju õnne!

Tänu treenerile ja lapsevanematele.

Tulemused

1., 3. ja 5. koht koolinoorte meistrivõistlustelt suusatamises

Tallinna koolinoorte 2018. aasta meistrivõistlustel suusatamises saavutas meie põhikooli teatevõistkond I koha ja meistritiitli, koosseisus Tuudor Palm 9B, Oliver Kinks 7D ja Robert Sarapuu 6D klassist.

Väga hästi võistlesid individuaaldistantsil Tuudor Palm, Oliver Kinks ja Robert Lee 10A klassist.

Võistkondlikult (individuaal + teade) saavutasid põhikooli poeglapsed Tallinna koolide üldarvestuses III koha ja põhikooli tütarlapsed V koha.

Palju, palju õnne!

Aitäh, kehalise kasvatuse õpetajad.

Kokkuvõte lõppenud projektist Baltic Sea Forum

5.-7. märtsil toimus Eestis Erasmus+ projekti Baltic Sea Forum – Integration through Core Values õpetajate töökohtumine.
6. ja 7. märtsil võõrustas projekti eestvedajaid Tallinna 21. Kool. Osavõtjad olid partnerkoolidest Saksamaalt, Rootsist, Poolast, Lätist ja Eestist.

Teemad, mida töötubades kahe päeva jooksul käsitleti:

  • rahvusvahelise õpirände 2017 tulemuste analüüs; soolise võrdsuse ja väljendusvabaduse-teemaliste filmiklippide, piltjutustuste ja rollimängude õnnestumine; õpilaste valmistatud õppematerjalide kasutamine ainetundides;
  • rahvusvahelise Poolas toimuva õpirände 2018 töö planeerimine, kus teemadeks tervislik elukeskkond ja migratsioon, kohustuste jagamine, õpimeetodite valimine;
  • online aruandevormide täitmine; finantsseisu ülevaade;
  • projekti tulemuste levitamine ja üldsuse teavitamine kohalikes kogukondades.

Muidugi tutvuti ka meie kooliga ja külastati õppetunde.

Muusikalise tervitusega esines 5A klassi orkester ja solist Cecilia-Martina Mägi 11C.
9A meesansambel esitas kooli hümni «Pesapuu», õpilasgiidid tutvustasid koolimaja ja kunstinädala traditsiooni ning seejärel toimus emotsionaalne kohtumine direktoriga.

9A ja 9B klasside õpilased viisid läbi ühiskonnaõpetuse tunde väliskülalistele, lisaks külastati muusika, robootika, keemia, draamaõpetuse ja eesti keele tunde.

Projektipartnerid tutvusid ka Tallinna linna ja kultuuriväärtustega.
EV 100 raames külastati Tallinna Raekoda ja näitust «Rõõm linna südames. Maalid Enn Kunila kollektsioonist» ning Tallinna lauluväljakut.
Noorsootöö programmi osana toimus ekskursioon ja mõttevahetus Tallinna Kesklinna Noortekeskuses.

Kokkuvõtva intervjuu koolilehele «Lennuk» andis projekti peakoordinaator Birgit Lorenzen Saksamaalt.

Väliskülalised imetlesid meie õpilaste inglise keele-, esinemise- ja rühmatööoskust, loovust, käitumiskultuuri ning õppematerjalide ettevalmistamise ja tundide läbiviimise meisterlikkust.

Muljetavaldavad olid ka õppetundide vaatlused ja õpetajate avatud suhtlemine ning valmisolek oma tunde külalistega jagada. Lisaks koostöövalmidus, kuidas projektiteemat ühiskonnaõpetuse raames edasi arendada Euroopa Liidu lapse õiguste konventsioonist lähtudes.

Projektipartnerid tänasid kooli sooja vastuvõtu ja väga hea korralduse eest.

Suur, suur tänu projekti juhtidele-koordinaatoritele, õpetajad Kadri Mägi ja Ülle-Ly Vohnja.

Aitäh, head kolleegid ja õpilased, kes toetasid korraldajaid rahvusvahelise projekti ettevalmistamise, läbiviimise ja õnnestumise eest!

Rohkem pilte SIIN

Edukas esinemine presidendi kõnevõistlusel «Kirjuta Eestile»

10. klasside õpilased vastasid Eesti Vabariigi presidendi üleskutsele võtta osa kõnevõistlusest «Kirjuta Eestile» ning pälvisid siirast tänu ja tunnustust presidendilt.

Täname teid, head kirjutajad!

Rahel Kelus, Lars Linnupõld, Moon Lokk, Eliise Marie Rebane, Paula Mõik, Karl Oskar Mürk, Simone Minn, Lilian Turban, Maris Põdersalu, Mia Emilie Valtenberg, Anett Victoria Varunov, Luisa Susanna Kütson, Teele Teemets, Jana Tammemets, Loviisa Remmelkoor, Heneliis Notton.

Palju, palju õnne!

Aitäh, õpetajad Külliki Kaju ja Merle Kaldjärv

3. koht karates

3. märtsil toimus rahvusvaheline võistlus karates Tallinn Bulldog cup 2018, kus 6C klassi õpilane Ivar Niine saavutas 12-13 aastaste poiste kumites III koha.

Palju, palju õnne!
Tänu treenerile ja lapsevanematele

3. koht jalgpallis

4C klassi õpilane Mart Anga saavutas jalgpallis FC Flora 2007 koosseisus Nõmme Talveliiga üldarvestuses III koha.

Palju õnne!

Tänu treenerile ja lapsevanematele

1. koht judos

10C klassi õpilane Carl-Gustav Kont saavutas Eesti Vabariigi 100. sünnipäeval Võru Kevade judovõistlusel -60kg I koha.

Palju, palju õnne!

Tänu treenerile ja lapsevanematele.

Kristjan Õmblus pälvis «Aasta inimese» tiitli

Tallinna Kesklinna vanema vastuvõtul lauluväljaku klaassaalis andis Kesklinna vanem Tallinna 21. Kooli «Aasta inimese» tunnustuse noorele muusikaõpetajale Kristjan Õmblusele.

Õpetaja Kristjan Õmblus on silmapaistva pühendumisega panustanud kooli muusikahariduse ja õppesuuna arendamisse. Noor pedagoog juhendab innustunult 4A klassi orkestrit, viljeleb kõrgel tasemel koorimuusikat ning on loonud uue gümnaasiumiastme segaansambli. Kristjan Õmblus valmistab ette ja suunab õpilasi osalema aineolümpiaadidel, mis on olnud tulemuslik ning pärjatud esikohaga.

Õpetaja Kristjan Õmblus andis suure panuse Eesti Vabariik 100 ettevalmistamisele ja pidupäevaaktuste läbiviimisele.

Palju, palju õnne!

Pidulikud Eesti Vabariik 100 aktused lipuväljakul

23. veebruaril toimus pidulik lipuheiskamise tseremoonia ja aktused kooli lipuväljakul.

Eesti Vabariik 100 aastapäevakõne pidas direktor Meelis Kond, «Manifesti kõigile Eestimaa rahvastele» luges ette Siim Vaher 10B klassist.

Esinesid segakoor, Vocal Spirit ja B lastekoor, kõnevõistluse «Minu Eesti võitjad» Moon Lokk 10C ja Aile Anderson 9B.
Karl Kuusk 12C luges Gustav Suitsu luuletust «Tõsta lipp».
Omaloomingulist luulet Eestimaast esitasid 3B klassi õpilased Marleen Laumets, Barbara Oja ja Cetlin Veber.

Kaunist Eesti Vabariik 100 aastapäeva kõigile!

Rohkem pilte SIIN

1. klassid EESTILE – aktiivõppepäeval 21.02


Esimeste klasside aktiivõppepäev möödus koostöös ja ühise huvitava plaani järgi.
Ajalootunnist saadi teada, kuidas Eesti riik alguse sai, toimus viktoriin, mängiti KULDVILLAKUT, uudistati näitust ESIMESTELT EESTILE, kus tuletati meelde MEIE TEGIJAID ning vaadati põnevusega “PIIP JA TUUT” lastesaadet Eesti iseseisvuspäevast.

“Hakkame sättima” raames valmistuti suureks juubelipeoks – kujundati ja viimistleti peakatteid ja kikilipse!

Koos sõpradega 1A, 1B, 1C, 1D klassidest joonistati kooli spordiväljakule kujund EV 100!
Lisaks tantsiti lumist KAERA-JAANI, mis tekitas lastes palju elevust ja meeldis esinejatele väga.

Toredaid juubeliüritusi soovivad kõik meie 1. klasside õpilased ja klassijuhatajad Sirje, Marelin, Marju ja Renna.

Rohkem pilte SIIT

1.-3. koht kesklinnakoolide meistrivõistlustelt suusatamises

Kesklinnakoolide meistrivõistlustel suusatamises saavutas 7B klassi õpilane Sophia Riisalo I koha ja Arianna Sülla 7C III koha.
Poistest saavutas 7D klassi õpilane Oliver Kinks I-II koha.

Tublid suusatajad olid ka Stever Juhandi 2B, Mariann Kullamäe 5B ja Tristan Roy Treumann 7D, Holger Rannu 5C ja Ly Juhandi 5C, kes tõid koolile hulgaliselt punkte ning tõstsid erinevates vanuserühmades kooli II ja III kohale.

Palju, palju õnne!

Tänu treenerile ja kehalise kasvatuse õpetajatele

 

Meistritiitel ja 3. koht judo Eesti Meistrivõistlustelt

10C klassi õpilane Carl-Gustav Kont saavutas Täiskasvanute Eesti Meistrivõistlustel judos -60kg meistri tiitli ja III koha.

Palju, palju õnne!
Tänu treenerile ja lapsevanematele.

3.-4. koht loogikaülesannete lahendamise võistluselt

Võistlejad koos saatja Signe Hohenseega.
Võistlejad koos saatja Signe Hohenseega.

4B klassi võistkond koosseisus Markkus Pukk, Alo Virunurm ja Jan Kenneth Toming saavutasid loogikaülesannete lahendamise võistlusel III-IV koha.

Palju, palju õnne!

Aitäh, õpetaja Marju Meremäe

Tulemused 2018

1. koht ja tänukirjad muusikaolümpiaadilt

Muusikaolümpiaadi piirkonnavoorus saavutas 10C klassi õpilane Luisa Susanna Kütson I koha ja tänukirja parima kirjalike ülesannete lahendamise eest ning võistleb edasi üleriigilisel olümpiaadil.

Brenda Pärtel 10C pälvis tänukirja noodist lugemise eest ning saavutas üldkokkuvõttes 6. koha.

Põhikoolide arvestuses saavutas 7A klassi õpilane Mathilda Salum 5. koha ning võistleb edasi üleriigilises voorus.

Greta Liset Ruben 7A pälvis tänukirja parima kirjalike ülesannete lahendamise eest ja saavutas üldkokkuvõttes 7. koha.

Palju, palju õnne ja edu!

Aitäh, õpetajad Kristjan Õmblus, Lydia Rahula ja kontsertmeister Kadri Mägi.

Kool avab EduInnoLab tehnoloogialabori – LEGO innovatsioonistuudio

Tallinna 21. Kool avab pidulikult EduInnoLab tehnoloogialabori – LEGO innovatsioonistuudio teisipäeval, 20. veebruaril kell 14. 00 ruumis 327A (3. korrus).

Labori vajaduse eesmärgiks on luua õpilastele ja õpetajatele 21. sajandi õpimetoodikaid ja vahendeid rakendav õpikeskkond, mis toetab digi-, tehnoloogia ja inseneeriavaldkonna pädevuste ning lõimitud õppe arendamist.

Tehnoloogialabor on funktsionaalne, mobiilne, igale vanusele sobiva mööbli ja temaatilise sisustuse ning paindliku tehnilise lahendusega, mille disainikontseptsioon lähtub Lego Education Innovation Studio nõuetest.

Koolis on loodud uus põhikooli õppesuund: Ettevõtlus-robootika ning tehnoloogialabori tööle rakendumine toetab igati õppesuuna ja õppekava arendamist.

3. koht judos

18. veebruaril toimunud Eesti Meistrivõistlustel judos saavutas 11B klassi noormees Daniel Markus Vardja kehakaalus -66kg III koha.

2018. aastal tähistavad kõik Eesti spordiorganisatsioonid ühiselt Eesti 100. sünnipäeva ning erinevate alade parimad sportlased saavad kaela ühtse Eesti Vabariik 100 erikujundusega Eesti meistrivõistluste medali.

Palju, palju õnne!
Tänu treenerile ja lapsevanematele.

Tulemused: SIIN

2., 3. ja 4. koht koolisõidus

16. veebruaril toimusid Niitväljal võistlused koolisõidus «Talverõõmud koolisõidus 2018», Talendijaht I etapp, kus meie kooli õpilased saavutasid suurepäraseid tulemusi.

Lisell Paltser 7A saavutas II koha, Mia Ruubel 7A III koha ja 6A klassi õpilane Maria Mathilda Teder IV koha.

Palju, palju õnne!

Tänu treenerile ja lastevanematele.

Leedu Vabariik 100

Leedu Vabariigi 100. aastapäeva tähistamiseks heiskas liputoimkond kooli lipuväljakul Eesti ja Leedu lipud.

Lipuheiskamine Soome, Leedu, Poola ja Läti 100. aastapäeva puhul on sümboolne tähelepanuavaldus sarnase ajaloolise kogemuse jagamisel lähipartneritega.

Auhind ja tiitel «Sotsiaalmeedia Kuningas» õpilasfirmade laadalt

Rahvusvahelisel õpilasfirmade laadal saavutas ÕF Saunakutid tiitli «Sotsiaalmeedia Kuningas» ja auhinnaks Äripäeva digitellimuse kuueks kuuks.

Palju õnne, Mattias Kauk, Mattias Sooba, Janar Korjus, Daniel Markus Vardja ja Märt Arjus.

Aitäh, õpetajad Epp Vodja ja Ander Hindremäe.

 

Tulemused kõnevõistluselt «Minu Eesti»

9. klassid
I koht Markus Hermlin 9B
II koht Aile Anderson 9B

Gümnaasium
I koht Moon Lokk 10C
II koht Heneliis Notton 10C
III koht Simone Minn 10A
Eripreemia Loviisa Remmelkoor 10A

Palju õnne!

Žürii:
Karin Vene vil!– AS Eesti Ajalehed kommunikatsiooni – ja turundusjuht, väitluse ja avaliku esinemise õpetaja
Rasmus Rammo vil! – Tallinna Ülikooli üliõpilane, emakeeleolümpiaadide ja õpilaste teadustööde konkursside edukas osaleja
Mirt Jääger 11.C – väitleja

Aitäh, õpetajad-juhendajad Külliki Kaju ja Merle Kaldjärv