Supported languages
Follow us
XXI koolist XXI sajandi haridus

XXI koolist XXI sajandi haridus

Telliskivi Loovuskeskus

Meie töötoad võivad olla toredaks kohtumispaigaks, mil kohtuda sõpradega või veeta aega koos vanematega. Osalustasu kehtib ühe valmiva eseme kohta, laps võib selle üksi meisterdada või valmib ese pere peale.

Töötoad:

6. aprill

Kalamaja Linnumaja – juhendaja disainer Andres Labi

http://loovuskeskus.ee/events/kalamaja-linnumaja/

7. märts

Lemmik riidest lemmik kaisukas – juhendaja Tatiana Kochnova

http://loovuskeskus.ee/events/lemmik-riidest-lemmik-kaisukas-3/

 

Asukohaks Telliskivi Loovuskeskus, aadressil Telliskivi 60-2 i-hoone

Lapsi saab töötuppa registreerida kirjutades info@loovuskeskus.ee

Telliskivi Loovuskeskus toob kohale oma ala parimad kunstnikud ja disainerid, kelle käe alla saavad nii lapsed kui ka täiskasvanud omandada uusi oskusi.

 

 

Tallinna Tehnikaülikooli robootikakursus

Steve Jobs on öelnud: „Vanemad inimesed küsivad: mis see on? Väikesed poisid küsivad: mida ma sellega teha saan?“

Veebruaris algavatel Tallinna Tehnikaülikooli robootikakursustel esitatakse küsimusi samuti väikese poisi kombel.
Ning küsimusi esitama on lahkesti oodatud ka tüdrukud!

Ootame kursustele erinevas vanuses põhikooliõpilasi!
Kursustel osalemiseks pole vaja eelteadmisi, piisab osalusrõõmust ja huvist tehnoloogia vastu.
Robootikaga tegelemine arendab loovust, koostööoskuseid ning kriitilist mõtlemist.
Samal ajal on tegevused lõbusad ning ülesannete sooritamine viib eduelamusteni!

Kõik noored robootikasse!

Kursuste list, ajakavad ning registreerimine: https://ttu.ee/projektid/mektory-est/kooliopilasele-4/kursused-18/pohikoolile/

 

 

Tallinna Tehnikaülikooli Mektory Tehnoloogiakool alustab kevadhooaega mitmete põnevate huvitegevustega, kuhu on oodatud nii põhikooli- kui gümnaasiumiõpilased.

Kursused põhikooliõpilastele:
1. Seltsis segasem – kogu pere robootika (1. – 3. klasside õpilased koos vanematega)
2. Seltsis segasem – kogu pere robootika jätkukursus (1. – 3. klasside õpilased koos vanematega)
3. Õpime mängides robootikat (1. – 3. klasside õpilased)
4. Robootika LEGO Mindstorms komplektidega (4. – 7. klasside õpilased)
5. Robootika LEGO Mindstorms komplektidega edasijõudnutele (4. – 7. klasside õpilased)
6. Robootika LEGO Mindstorms komplektidega meistriklass (4. – 7. klasside õpilased)
7. Teadusring (5. – 9. klasside õpilased)
8. Kosmosering (5. – 9. klasside õpilased)
Täpsem info ja registreerimine: https://ttu.ee/projektid/mektory-est/kooliopilasele-4/kursused-18/pohikoolile/

Kursused gümnaasiumiõpilastele:
1. Programmeerimine Pythonis edasijõudnutele
2. Rakenduste loomise ja programmeerimise alused – vene keeles
Täpsem info ja registreerimine: https://ttu.ee/projektid/mektory-est/kooliopilasele-4/kursused-18/gumnaasiumile/

Kursustele lisaks on jätkumas 9. – 12. klasside õpilastele mõeldud Noore Inseneri Programm, mis pakub noortele suurepärast võimalust lähemat tutvust teha põnevate insenerialadega.
Täpsem info ja registreerimine: https://ttu.ee/projektid/mektory-est/kooliopilasele-4/noore-inseneri-programm/registreerimine-49/

Eelmistele hooaegadele sarnaselt korraldab TalTech Mektory Tehnoloogiakooli meeskond ka sel hooajal erinevas astmes kooliklassidele põneva sisugatöötubasid, milles osalemine annab õpetajatele võimaluse tuua vaheldust tavapärastesse koolipäevadesse.
Täpsem info töötubade valiku ning hindade kohta avaneb meie kodulehel:
https://ttu.ee/projektid/mektory-est/kooliopilasele-4/tootoad-5/tootoad-tallinnas-2/

 

TalTech Mektory Tehnoloogiakool kutsub kõiki 5. – 9. klasside õpilasi põnevasse Kosmoseringi!

Novembrikuu õhtutel toimuv Kosmosering pakub põnevat sissevaadet astronoomiasse läbi praktiliste katsetuste ja mängude. Lähema käsitluse alla tulevad päikesesüsteem, planeedid, galaktikad, satelliidid ja palju muud.

NB! Kursus toimub novembrikuu pimedatel õhtutel, et oleks võimalik teha praktilisi vaatlusi teleskoobiga!

Täpsem info ja registreerimine

 

Huvikool Optimum Semper

Mänguline vene keel lastele 8a.-12a. Kursus algab 21. oktoobrist.

Lapsi ootab: õpe mängulises vormis, positiivne õpikogemus.

Tänu mängulistele tundidele laps huvitub keele õppimisest, suhtlemissituatsioonide (dialoogide) läbimängimise kaudu areneb julgus vene keelt kasutada ja laps omandab kiiresti sõnavara. Ootame lapsi pühapäeviti kl 16.00-17.00 (tunnid võivad toimuda ka päeva esimesel poolel kl 11.15-12.15, sõltub õppijate soovist). Asume Narva mnt 38-39 (Tallinna Ülikooli vastas)- Huvikool Optimum Semper. Info ja registreerimine tel +327 5540032

 

Nukufilmi Lastestuudio 

Animatsioonitöötuba koolitundi või klassiõhtule
Nukufilmi Lastestuudio tuleb külla kooli või ootab klasse enda juurde töötuppa, kus saab animatsiooni abil tõlgendada ja mõelda läbi tunnis käsil olevaid teemasid, teostada konkreetset filmiideed, õppida kuidas sünnib animafilm või hoopis õppida kasutama juba olemasolevaid nutiseadmeid animatsioonide tegemisel, et oleks ka hiljem võimalik animatsiooni abil tunniülesandeid põnevamaks muuta. Töötuba saab kohandada jõukohaseks kõigile kooliastmetele.

Rohkem infot

NFLS Sügiskooli lühikursused õpilastele
Koolivaheajal 23.–26. oktoobrini toimuvad jälle meie sügiskooli kursused. Seekord toimub sissejuhatav animatsioonikursus kõige noorematele ja alates 10-aastastele digi-joonisfilmi, rohelise ekraani ja eriegektide ning 3D animatsiooni kursused.

Kursustega saab tutvuda kodulehel

Sally Stuudio kunstikool ootab kunstimaailma avastama

 

Huviring LOODUSLAPS Tallinna botaanikaaias 2018/2019 õppeaastal

Tallinna botaanikaaia huviringi eesmärgiks on tutvustada õpilastele botaanikaaias kasvavate taimede toel maailma loodusvööndite kliimat ja taimestikku, kasvatada lastes armastust ja austust looduse vastu, arendada lastes loodus- ja keskkonnahoidu ning keskkonnateadlikkust ‒ toetada laste kujunemist loodusest hoolivateks inimesteks. Huviringis pakutakse I-VI klassi loodushuvilistele õpilastele avastamis-, teadmis- ja meisterdamisrõõmu, keskkonnamänge ja huvimatku.

Huviringi liige tasub õppeaastas 40.00 € ja saab liikmekaardi, mis võimaldab aasta ringi külastada tasuta nii Tallinna botaanikaaeda kui Tallinna loomaaeda.

Lisainfo: Eliko Petser (Eliko.Petser@botaanikaaed.ee, tel. 606 2663, 5326 4570)

Toimumisaeg: huviring toimub reeglina kolmapäeviti iga kolme nädala tagant kell 16.00-18.00 oktoobrist 2018 – juunini 2019, Kloostrimetsa tee 52 asuvas loodusmajas. Igal kooskäimisel on esimene pool teoreetiline ja kogemuslik ning teine pool teadmiste kinnistamiseks käelise tegevuse kaudu.

Sihtgrupp: üldhariduskoolide 1. – 6. klassi botaanikahuvilised õpilased

Juhendaja: metoodik Eliko Petser

Maksumus: 40.00 õpilane/õppeaastas

 

FILMIRING GÜMNAASIUMILE

27. septembril kell 16:00 alustab Gustav Adolfi Gümnaasiumi Kotzebue majas tegevust gümnaasiumiõpilastele mõeldud Filmiring! Oodatud on filmihuvilised noored üle kogu Tallinna! Ringi juhendab mängufilmi “Polaarpoiss” režissöör ja stsenarist Anu Aun.

Info ja registreerimine: https://gakk.ee/huvikursused/multimeedia-1-2-klass-2/

 

Toimumisaeg: neljapäeviti 16:00-17:30

Toimumiskoht: Gustav Adolfi Gümnaasiumi Kotzebue maja, Vana-Kalamaja 9

Hind: Kuutasu 44.-

Kui sa armastad filme, soovid leida uusi sõpru ja suhelda mõttekaaslastega, pulbitsed loomingulisest energiast ja ihkad seda rakendada filmitegemisel, siis on Filmiring just sinu jaoks! Filmiring annab võimaluse avastada, kuidas sünnib film ning seda omal käel järele proovida. Läbi õppeaasta kestval kursusel tutvustab režissöör ja stsenarist Anu Aun lähenemist filmitegemisele nii läbi isikliku kogemuse kui põnevate kodu- ja välismaiste filmide näitel. Filmitegemise algtõdesid õpitakse läbi teooria ja praktiliste loominguliste harjutuste, läbides loengutes ja töötubades kõik filmi valmimise etapid alates idee valikust kuni oma nägemuse ekraanile toomiseni. Tutvutakse loo jutustamise, stsenaristika, näitlejatöö, lavastamise, filmi stilistika, kunstnikutöö, operaatoritöö, montaaži ja veel paljude teiste filmitegemise juurde kuuluvate oluliste aspektidega. Noored saavad vastavalt oma huvile ja eeldustele võimaluse panna end filmitiimis proovile erinevates rollides. Kursuse lõputööna valmib lühifilm. Kursusele on oodatud kõik filmihuvilised gümnasistid, kes soovivad avardada oma silmaringi, arendada loovust ning naudivad põnevat meeskonnatööd loomingulises tiimis. Ühtlasi on Filmiring heaks sissejuhatuseks ja ettevalmistuseks kõigile, kes kaaluvad edasiõppimist Balti Filmi- ja Meediakoolis või mõnes teises ülikoolis mistahes loomingulisel erialal.

Filmiringi juhendaja ANU AUN on lõpetanud režii eriala Balti Filmi- ja Meediakoolis ning täiendanud end filmirežissööri ja stsenaristina paljudel koolitustel üle Euroopa. Alates 2005. aastast töötab ta filmistuudios Luxfilm, kus 13 aasta jooksul on Anu käe all nii režissööri, produtsendi kui stsenaristina valminud mitmeid lühi-, dokumentaal- ja mängufilme. Anu tuntuimateks filmideks on rahvusvaheliselt auhinnatud lühimängufilm „Vahetus“ (2010) ning Eesti kinopubliku südameid võitnud noortemängufilm “Polaarpoiss” (2016). Detsembris 2018 jõuab kinoekraanidele EV100 filmikonkursi raames valmiv Anu Auna koguperefilm “Eia jõulud Tondikakul”.

Info ja registreerimine: Gustav Adolfi Koolituskeskuse kodulehel www.gakk.ee

Facebooki lehekülg: Filmiring Gümnaasiumile

 

Tallinna Tehnikaülikooli Mektory Tehnoloogiakool ootab kõiki tehnoloogiast ja spordist huvitatud 3. – 6. klasside õpilasi 22. – 25. oktoobril toimuvasse Tehnotrennilaagrisse!
Tehnoloogia ja spordiga sisustatud linnalaagris saavad õpilased osa võtta põnevatest töötubadest, mille hulgas on robootika, mobiilimängu loomine, puidutöö, animatsiooni tegemine ja programmeerimine. Lisaks on igasse päeva planeeritud mõnus ja mitmekülgne kehaline treening. Terves kehas terve vaim!

Laager toimub Tallinnas TalTech Mektory majas, aadressil Raja 15.
Laagris osalemine annab õpilastele suurepärase võimaluse sisustada oma sügisvaheaeg lõbusalt ning kasulikult.
Täpsem info ja registreerimine TalTech Mektory Tehnoloogiakooli lehel

Leigarid

Kesklinna noortekeskuse septembrikuu info

Meie noortekeskuses alustame ka septembrit uute ja põnevate tegevustega!
Manuses on plakat meie septembrikuu tegevustega ning samuti plakat meie 13. septembri õpilasfirmade start-upi kohta.
Õpilasefirmade Start-up on eelkõige mõeldud noortele, kes tahavad oma õpilasfirma luua, aga kellel puuduvad algteadmised, mida see endast kujutab ja millest alustada. Oodatud on muidugi kohale KÕIK huvilised ja sissepääs on TASUTA. Ürituse täpsem info.

Lisaks oleme noortekeskusega kohal ka kesklinna sügislaadal, 15.septembril kella 11-19ni, Poolamäe pargis. Plakat on samuti manuses 🙂

Iidam ja Aadam kunstiring

 

Tallinna Kanutiaia Huvikoolil

on võimalus  pakkuda 2018/2019 õppeaastal mitmeid hommikupoolseid ringe II vahetuses õppetööd alustavatele õpilastele. Huvi korral palume võtta meiega ühendust. Lisatud esialgne kava.

 

TTÜ Mektory Tehnoloogiakool

alustab uut hooaega mitmete põnevate huvitegevustega, mis on mõeldud põhikooliõpilastele.

Sel aastal on valikus järgmised kursused:
1. Seltsis segasem – kogu pere robootika (1. – 3. klasside õpilased koos vanematega)
2. Seltsis segasem – kogu pere robootika jätkukursus (1. – 3. klasside õpilased koos vanematega)
3. Õpime mängides robootikat (1. – 3. klasside õpilased)
4. Robootika LEGO Mindstorms komplektidega (4. – 7. klasside õpilased)
5. Robootika LEGO Mindstorms komplektidega edasijõudnutele (4. – 7. klasside õpilased)
6. Robootika LEGO Mindstorms komplektidega meistriklass (4. – 7. klasside õpilased)
7. Teadusring (5. – 9. klasside õpilased)
8. Arduino algkursus – elektroonika ja programmeerimine (5. – 8. klasside õpilased)
9. Arduino jätkukursus (5. – 8. klasside õpilased)
Täpsem info ja registreerimine: https://ttu.ee/projektid/mektory-est/kooliopilasele-4/kursused-18/pohikoolile/

1. kursusele „Õpime mängides robootikat“ on oodatud kõik 1. – 3. klasside õpilased. Kursuse jooksul tutvuvad osalejad programmeerimise algtõdedega ning erinevate mehaaniliste konstruktsioonide tööpõhimõtetega. Kursus annab võimaluse läbi mängu tutvust teha robootika põneva maailmaga, kasutades LEGO Education sarja õppekomplekte. Õppetöö toimub väikeses rühmas ja igal lapsel on kasutuses individuaalne õppekomplekt.
Kursus toimub TTÜ Mektory majas (Raja 15, Tallinn) teisipäeviti kell 17:30 – 19:00 ning esimene kohtumine toimub juba 18. septembril!

2. kursusele „Seltsis segasem – kogu pere robootika“ ootame kõiki 1. – 3. klasside õpilasi koos oma vanemaga. Kursusel tutvustatakse programmeerimise algtõdesid ja erinevate mehaaniliste konstruktsioonide tööpõhimõtteid. Kursusel lahendavad lapsed ülesandeid koos vanematega ning igal meeskonnal on selleks individuaalne LEGO Education sarja õppekomplekt.
Kursus toimub TTÜ Mektory majas (Raja 15, Tallinn) neljapäeviti kell 17:30 – 19:00 ning esimene kohtumine toimub juba 20. septembril!

Kursustele lisaks on jätkumas 9. – 12. klasside õpilastele mõeldud Noore Inseneri Programm, mis pakub noortele suurepärast võimalust lähemat tutvust teha põnevate insenerialadega.
Loe lähemalt: https://ttu.ee/projektid/mektory-est/kooliopilasele-4/noore-inseneri-programm/

Sulgpalli trenn

Hanna-Liina Võsa Muusikalikool ootab