Supported languages
Follow us
XXI koolist XXI sajandi haridus

XXI koolist XXI sajandi haridus

Bioloogiaolümpiaadi Tallinna piirkonnavooru parimad

31. jaanuaril Järveotsa Gümnaasiumis toimunud bioloogiaolümpiaadi Tallinna piirkonnavoorus
saavutas David Truusa 9B klassist kooli parimana 8.-9. klasside arvestuses III koha.
Peter Alex Mahhov 9B klassist saavutas samas vanuserühmas 5.-6. koha.

Tubli tulemuse ja koha kümne parema seas saavutasid veel:
8. klasside arvestuses 9. koht Johanna Muriel Sermat 8B klassist.
7. klasside arvestuses 10. koht Luisa Susanna Kütson 7A klassist.
6. klasside arvestuses 6.-7. koht Luukas Luht 6B klassist.

Palju õnne!
Suur tänu, õpetajad Riina Otsus ja Tiiu Uibo!

Tublid tulemused Miksikese pranglimises

Miksikese õpikeskkonnas peetud peast arvutamise e pranglimise II võistlusvoorus saavutas
Holger Paulus 1B klassist 1. klasside arvestuses 349 võistleja seas II koha.
Andreas Leetsar
1B klassist saavutas samas vanuserühmas 6. koha,
Markkus Pukk 1B klassist 14. koha ja Richard Anmann 1B klassist 20. koha.

Liilia Tõnisson
4B klassist saavutas 4. klasside arvestuses 448 võistleja seas 12. koha.
Lotte Teemets 5A klassist saavutas 5. klasside arvestuses 176 võistleja seas 6. koha.
Karl Kristjan Tamm 7B klassist on 7. klasside arvestuses kooli parimana saavutanud
114 võistleja seas 18. koha.

I ja II võistlusvooru kokkuvõttes on Holger Paulus 1B klassist 1. klasside arvestuses
429 võistleja seas III kohal, Andreas Leetsar 1B klassist 5. kohal, Alvin Runge
1B klassist 14. kohal, Markkus Pukk 1B klassist 16. kohal ja Jan Kenneth Toming
1B klassist 17. kohal.

Liilia Tõnisson 4. klasside arvestuses on 603 võistleja seas 14. kohal,
Lotte Teemets 5. klasside arvestuses 261 võistleja konkurentsis 5. kohal,
Karoliina Kruusimäe 7. klasside arvestuses kooli parimana 21. kohal.

Veteranide arvestuses on kahe etapi kokkuvõttes 5. kohal matemaatika õpetaja Kadri Hiob.



Palju õnne ja edu viimases võistlusvoorus!
Suur tänu juhendamise ja toetamise eest matemaatika õpetajad ja lapsevanemad!

pranglimine

Eesti meistrivõistluste hõbe judos

24. jaanuaril Viimsis peetud Eesti A-klassi meistrivõistlustel judos
saavutas Daniel Markus Vardja 8B klassist II koha.

Daniel Markus esindab judoklubi Aitado.

Palju õnne!
Suur tänu juhendamise ja toetuse eest, treenerid ja lapsevanemad!

 

Luulevõistlus Kalju Lepiku sünniaastapäevaks

Kalju Lepiku üleriigilisel luulevõistlusel, kus õpilased esitasid varem trükis avaldamata omaloomingulisi luuletusi,
andis võistluse korralduskomisjon välja kogumiku, kus on avaldatud 11C klassi õpilaste Cassandra Herne luuletus “Paadimees” ja Laura Elise Arvisto pealkirjata luuletus.

Ettevõtmise eesmärk oli virgutada luulehuvi, väärtustada meie kaunist emakeelt ja tähistada Kalju Lepiku sünniaastapäeva.

Tore saavutus, avarat mõttelendu edaspidiseks!

2 hõbemedalit ja Tallinna meistritiitel jooksus

8.-9. jaanuaril 2015 Tallinnas Lasnamäe Kergejõustikuhallis toimunud Tallinna noorte talvistel kergejõustikumeistrivõistlustel saavutas Mark Abner 10C klassist 1000 m jooksus I koha ja
Tallinna meistri tiitli.

17.-18. jaanuaril Tallinnas Lasnamäe Kergejõustikuhallis peetud Eesti A ja B klassi talvistel jooksu
meistrivõistlustel saavutas Mark Abner 800 m ja 2000 m distantsil hõbemedalid.



Palju, palju õnne!
Suur tänu juhendamise ja toetuse eest, treenerid, kehalise kasvatuse õpetajad ja lapsevanemad!

3 eripreemiat Eesti Rahvusballeti esseekonkursilt

15. jaanuaril kuulutasid Suurbritannia suursaadik Eestis Chris Holtby ja Eesti Rahvusballeti kunstiline juht Toomas Edur etenduse „Uinuva kaunitar“ eel välja esseekonkursi „Minu tantsuelamus“ võitjad ja eripreemiad.

Esseekonkursi „Minu tantsuelamus“ parima töö autoriks nooremas vanuserühmas on Mirel Mesila Tallinna Reaalkoolist ning vanemas vanuserühmas Stina Aava Gustav Adolfi Gümnaasiumist. Lisaks peaauhindadele anti välja kaheksa eripreemiat, millest 3 pälvisid meie kooli õpilased.

Johanna Muriel Sermat 8B

Pillerin Kivipõld 8B

Helis Hämarsalu 10C


Palju õnne!

Suur tänu, õpetaja Seoriin Jõgise!

Estonia_esseekonkurss

Esseekonkursi “Minu tantsuelamus” võitjad. Foto: Rahvusooper Estonia

Esseekonkurss, mille raames kutsus Eesti Rahvusballett noori vaatama balletiõhtut „Symbiont(s). Petruška“ ning julgustas kirjutama oma elamusest, kuulutati välja 19. novembril Rahvusooper Estonia lavalt. Esseekonkursi eesmärk on kasvatada noortes huvi nii balleti kui tantsukriitika vastu. Esseekonkursile laekus kokku 36 esseed.

 Kõiki konkursile laekunud esseesid on võimalik lugeda Rahvusooper Estonia noorte teatriblogist.

 

3. ja 4. koht Tallinna linnuviktoriinil

Tallinna Linnuklubi traditsioonilisel linnuviktoriinil saavutas meie kooli gümnaasiumi võistkond III koha
ja põhikooli võistkond IV koha.

Gümnaasiumi esindasid 12B klassi õpilased:
Joosep Heinsalu
Elisabeth Mardisoo
Ingrid Peil
Andreas Plaan
Katariina Purru

Põhikooli võistkonda kuulusid 9B klassi õpilased:
Paul Johannes Kalda
Daniel Koch
Helen Laane
David Truusa
Agnes Värik

Palju, palju õnne!
Aitäh, õpetaja Riina Otsus!

 

Traditsioonilisel linnuviktoriinil, tuli viieliikmelistel võistkondadel vastata küsimustele, mis olid koostatud ajakirjades „Loodusesõber“ ja „Eesti Loodus“ ning EOÜ linnuhuviliste teabelehes „Tiirutaja“ 2014.a ilmunud linnuteemaliste artiklite ja piltide põhjal.

Tallinna Linnuklubi premeerib õpilasi tasuta väljasõiduga veelindude rahvusvaheliseks loenduseks Viimsi poolsaare rannikul, mis toimub neljapäeval, 22. jaanuaril 2015.

5. ja 7. koht vene keele võistluselt

10. jaanuaril toimunud üleriigilisel vene keele võistlustel “Vene keel –  see on lihtne ja kerge”
saavutasid 7.-8. klasside arvestuses Arina Milišnikova 7A klassist 5. koha ja Karl Väärtnõu
7C klassist 7. koha.
.

Palju, palju õnne! 
Aitäh, õpetajad Klaara Sulg ja Alla Kirillova !

img156

img102

img100

 

Nuputamise võistluse koolivooru parimad

8. detsembril toimus 2014/2015 õppeaasta matemaatika-nuputamisvõistluse koolivoor kõikidele 2. klassi õpilastele.

PARIM NUPUTAJA on Mirjam Root 2B klassist 13,5 punktiga.

VÄGA TUBLID NUPUTAJAD
Mattias Tõnisson 2A klass – 12 punkti
Mara Hütsi 2B klass – 12 punkti
Holger Rannu 2C klass – 12 punkti
Emma Kuusiku 2D klass – 12 punkti

TUBLID NUPUTAJAD
Sandra Mätlik 2C klass – 11 punkti
Lilian Mia Vainomäe 2A klass – 10,5 punkti
Marili Schmidt 2A klass – 10,5 punkti
Kevin-Kristjan Uba 2B klass – 10,5 punkti
Carmela Mitt 2D klass – 10 punkti
Henrik Timmermann 2D klass – 10 punkti

Parimad nuputajad esindavad kooli ülelinnalisel matemaatika-nuputamisvõistlusel ROSIN.

 

1. ja 2. koht Tallinna noorte meistrivõistlustelt males

13.-14. detsembril peeti Tallinnas, Paul Kerese Malemajas Tallinna noorte 2014. aasta meistrivõistlused males.
Kevin-Kristjan Uba 2B klassist saavutas kuni 8-aastaste vanuseklassis I koha, võites kõik 6 vastast.

Grettel Bauman 2C klassist saavutas tütarlaste arvestuses samas vanuserühmas II koha.

 

Palju õnne!
Suur tänu juhendamise ja toetuse eest, Tõnu Õim ja lapsevanemad!

Geograafiaolümpiaadi tublimad

Geograafiaolümpiaadi Tallinna piirkonnavoorus saavutas
5.-6. koha Luisa Susanna Kütson 7A,
8. koha Peter Alex Mahhov 9B,
10. koha Helen Laane 9B ja
7. koha Kristjan Erik Liive 11A klassist.

 

Palju õnne! 
Aitäh, õpetaja Ülle Suursaar!

1.-2. koht inglise keele olümpiaadilt

Britta Pung 12B klassist saavutas inglise keele olümpiaadi Tallinna
piirkonnavoorus I-II koha ja võistleb edasi üleriigilises lõppvoorus.

Palju, palju õnne ja edu! 
Aitäh, õpetaja Marju Tapfer!

Kooli esimene filosoofiadoktor

Eesti keele ja kirjanduse õpetaja Merle Kaldjärv kaitses 9. detsembril 2014 Tallinna Ülikoolis kasvatusteaduste valdkonnas oma doktoritööd teemal “Riigieksamikirjandite argumentatsiooni uuring”.

Eduka kaitsmise tulemusena omistati õpetaja Merle Kaldjärvele filosoofiadoktori kraad.

Palju, palju õnne!
Koolipere tunnustab ja tänab!

Grand Prix ja kõrged kohad konkursilt “Volüüm 15”

6. detsembril toimunud Tallinna ja Harjumaa vokaalansamblite konkursil Volüüm 15 saavutas 8A klassi ansambel “Giusto” õpetaja Ene Uibo juhendamisel 8.-9. klasside arvestuses I koha ja võistluse üldvõidu – Grand Prix auhinna.

Ansamblis laulavad:
Kaisa Ader
Kirke Britt Benjamin
Eglyd Marion Hirv
Triinu-Liis Kindel
Laura Maria Lukas
Cecilia-Martina Mägi
Triin Mänd
Ann Liisbel Petter
Lisbeth Sirvi
Laura Lorette Takel
Brita-Liis Tui

Volyymi_Grand_Prix_2014
Pildil: Võidukas 8A klassi ansambel “Giusto” ühes juhendaja Ene Uiboga. 

Gümnaasiumiansamblite kategoorias saavutas ansambel “2Loud” Grettel Killingu
juhendamisel I koha.

Ansamblis laulvad lisaks juhendaja Grettel Killingule 12B
Lisanna Männilaan 11A
Sylvia Krupp 12A
Birgit Pihlak 12A
Rando Lilleorg 12A
Mikk Mäe 12A

6.-7. klasside arvestuses saavutas 6A klassi tütarlaste ansambel
“Kuus kaheksandikku” õpetaja Ene Uibo juhendamisel II koha.

Ansamblis laulavad:
Susanna Antsmäe
Susanna Apri
Eliis Kristjankroon
Anna Gerda Nurmetalo
Melissa Carita Ots
Anett Tamm
Laura Ustav
Vanessa-Victoria Uusjärv

 

Palju, palju õnne!
Suur tänu juhendamise eest, õpetaja Ene Uibo ja Grettel Killing!

1. koht inglise keele viktoriinil

4. detsembril Mustamäe Gümnaasiumis toimunud inglise keele viktoriinis “New Zealand” 7. klassidele
saavutas meie kooli võistkond koosseisus Frida Brit Noor 7B ja Elise Mägi 7C klassist I koha.

Õpilasi juhendas õpetaja Kadri Mägi.

1. koht Tallinna 21. Kool – 34 punkti
2. koht Tallinna Reaalkool – 33 punkti
3. koht Tallinna Prantsuse Lütseum – 27 punkti
Palju õnne!
Suur tänu, õpetaja Kadri Mägi!

Inglise keele viktoriini I koht 2014

1. koht ja Eesti Klubide Karikas judos

6. detsembril toimus Tartus A.Le.Coq spordihoones Eesti Klubide Karikas judos.
Noorte arvestuses saavutasid I koha ja rändkarika judoklubi Aitado meeskonna koosseisus:

Daniel Markus Vardja 8B
Tristen Vardja 11C

 

Palju õnne!
Suur tänu juhendamise ja toetuse eest, treenerid ja lapsevanemad!

Võistluse fotoalbumit vaata aadressilt:
https://drive.google.com/folderview?id=0B7DhsEN7r5_SN3NxcnF2VFNUNG8&usp=sharing

2. koht rahvusvaheliselt iluvõimlemise turniirilt

6. detsembril Tallinnas Lasnamäe kergejõustikuhallis peetud RG Club Excité Dance rahvusvahelisel iluvõimlemise
turniiril “Snowflake 2014” saavutas Annelise Pastarus 4D klassist pallikavas I koha ja kurikakavas III koha.
Turniiri kokkuvõttes saavutas Annelise oma vanuseklassis II koha.

Annelise esindab võimlemisklubi Janika Tallinn, kus tema treeneriks on Epp Rohila.

 

Palju õnne!
Suur tänu juhendamise ja toetuse eest, treener ja lapsevanemad!

Annelise_Pastarus_4D
Pildid: Erakogu

 

 

III koha eripreemia tantsufestivalil

29.-30. novembril toimunud Estraad- ja rahvaste tantsude festivalil saavutas 21. Kooli tantsurühm
Kivimäe kivid rahvaste tantsude kategoorias 6-11aastaste vanuserühmas tantsuga “Väike polka”
III koha eripreemia.

Tantsisid ja kooli esindasid:
Lee Paidu 2A
David Richard Jenkins 2B
Endriko Kajari 2B
Saara Raudsaar 3A
Oliver Koel 3B
Liselle Valge 3B
Robin Kaiküll 4B
Nele Keering 4B
Gert Martin Kadastik 4D

 

Palju õnne!
Aitäh, juhendaja Tõnu Pomerants!

Eripreemia_2014

 

 

3. koht võistlustantsus

29. novembril Kohilas peetud tantsuturniiri “Magus Algus” 2014. aasta X etapil
saavutas Henry Martti Niin 1D klassist koos tantsupartner Carolin Varekiga
mudilaste vanuserühmas tantsukool Laguuni esindades võiduka III koha.

Tantsuturniir „Magus Algus“ on korraldatud eesmärgiga populariseerida
võistlustantsu, kui spordiala ja vaba aja veetmise vormi, laste ja noorte seas.

 

Palju õnne!
Suur tänu juhendamise ja toetuse eest treenerid ja lapsevanemad!

Magus_Algus_Henry_Martti_2014
Pildil: Henry Martti Niin 1D klassist koos tantsupartner Carolin Varekiga.

 

 

1. koht ja Eesti karikavõit võrkpallis

28.-30. novembril mängisid Pärnus kuni 16-aastased tütarlapsed, kes selgitasid C-vanuseklassis Eesti karikavõitja.
8B klassi õpilane Regina Johanson saavutas SK Tats Tallinna I võistkonna koosseisus I koha ja karikavõidu.

 

Palju õnne!
Suur tänu juhendamise ja toetamise eest treener Marit Laidroo ja lapsevanemad!

SK_Tats_2014_Eesti_meister_Regina_Johanson
Pildil: Võidukas SK Tats – II reas treener Marit Laidroo kõrval Regina Johanson.

Kaks hõbedat kombineeritud teatevõistluselt

27. novembril Kalevi spordihallis toimunud kesklinna koolide 3.-5. klasside kombineeritud teatevõistlustel
saavutas Tallinna 21. Kooli 3. klasside võistkond II koha.

3. klasside võistkonnas saavutasid hõbemedali:
Hanna Grete Katarina Hoop 3A
Karoilna Krautmann 3A
Rasmus Virkebau 3A
Gregori Visse 3A
Saskia Hermelin 3B 
Liselle Valge 3B
Jaan Järveveer 3C
Sten Martin Kombo 3C
Mauri Rehemäe 3C
Jenna Jõerand 3D
Marii Heleen Rannala 3D
Robert Rannala 3D

Samal võistlusel saavutas 4. klasside arvestuses II koha ka meie 4. klasside võistkond koosseisus:
Elisabeth Pae 4A
Marie Riiberg 4A
Robert Riiberg 4A 
Paul Aron 4B
Lii Heleen Märks 4B
Fred Jordan Relve 4BDon Rico Saluveer 4B
Rasmus Lume 4C
Martine Margna 4C
Anna-Maria Millend 4C
Elisabeth Pihela 4C
Mikk Johannes Siitam 4C
Natali Vei 4C
Robin Ney 4D
Palju, palju õnne!
Soojad tänusõnad sportlikele õpilastele, nende vanematele, treeneritele ja kehalise kasvatuse õpetajatele! 

3. koht neidude jalgpallis

14. ja 19. novembril peetud Tallinna Koolinoorte meistrivõistluste finaalturniiril neidude jalgpallis
saavutas Tallinna 21. Kooli võistkond III koha.

Kooli esindasid ja võistkonnas mängisid:

Roberta Vaino 10B
Marit Kobakene 10C
Kretel Kuusk 10C
Triin Marleen Kruusimäe 10C
Dana Miller 10C
Victoria Sitnik 10C
Grete Vahter 10C
Susann-Marii Kerner 11B
Kadi Meressaar 11B
Cassandra Krass 11C
Andra Moistus 12A
Liis Nesler 12A
Saron Läänmäe 12B
Mia Brit Ots 12C
Eliise Simanson 12C


Palju õnne!

Suur tänu juhendamise ja toetuse eest, treenerid, kehalise kasvatuse õpetajad ja lapsevanemad!

jalgpall_III_koht_2014
Pildil: Tallinna 21. Kooli neidude võistkond ja õpetaja Heli Raidma.

Tallinna Koolinoorte meistrid jalgpallis on Arte Gümnaasiami neiud ja II koha saavutasid Reaalkooli neiud.
Ühtekokku osales 25 võistkonda.

3. ja 4. koht loogikavõistluselt

18. novembril osales meie kooli 4.-6. klasside võistkond loogikavõistlustel Merivälja Koolis,
kus saavutas üldkokkuvõttes 18 võistkonna seas 4. koha.

Võistkonda kuulusid:
Liilia Tõnisson 4B
Lotte Teemets 5A
Leo-Mattias Leete 6A

Lotte Teemets sai Kakuros individuaalarvestuses III koha.
Õpilasi juhendas õpetaja Kadri Hiob.

Palju õnne tublidele osalejatele ja aitäh juhendajale!

2.-3. koht Schwerin-Tallinn matemaatikaolümpiaadilt

12. novembril Tallinna Südalinna Koolis toimunud matemaatikaolümpiaadil Schwerin – Tallinn
saavutas Reijo Sepp 11A klassist eestlaste arvestuses II-III koha.

I Andres Unt – Tallinna Reaalkool
II-III Reijo Sepp – Tallinna 21. Kool
II-III Indrek Pertman – Tallinna Kuristiku Gümnaasium

Martin Kivilo 12A klassist jagas tubli tulemusega 15.-16. kohta.

Palju, palju õnne!
 Suur aitäh, õpetaja Tiia Valdmets!


Matemaatikaolümpiaad Schwerin – Tallinn toimus kahe linna koostööprojektina 8. korda mõlemas

linnas 12. novembril 2014.

Tallinna Südalinna Koolis, lahendasid olümpiaadiülesandeid Tallinna koolide 12. klasside õpilased.
Schwerinis lahendasid ülesandeid Schwerini koolide 3.-12. klasside õpilased.

Ülesannete lahendamiseks oli aega 4 tundi (240 minutit). Schwerinis võisid õpilased kasutada
ülesannete lahendamisel valemite tabelit ja lihtsat taskuarvutit. Olümpiaadiülesanded olid koostatud
Saksamaal. Tallinnas said õpilased ülesanded vastavalt õppekeelele kas eesti või venekeelsed.
Õpilaste töid hindas ülelinnaline komisjon. Kahe linna koostööprojekti jätkuna osalevad neli Schwerini
õpilast jaanuaris 2015 Tallinna matemaatikaolümpiaadi piirkonnavoorus.

 

1.-2. koht festivalilt JazzPopFest

Ansambel 2Loud saavutas 14. ja 15. novembril peetud V Viimsi Jazz- ja popmuusikafestivalil
kategoorias Little Less I – II koha.

Vokaalansambli 2Loud laulavad: Lisanna Männilaan 11A, Sylvia Krupp, Birgit Pihlak,
Mikk Mäe ja Rando Lilleorg 12A ning ansambli juhendaja Grettel Killing 12B.


Palju õnne!

2Loud_Viimsi_JazzPopFest_2014
Pildil vasakult: Rando Lilleorg, Grettel Killing, Sylvia Krupp, Lisanna Männilaan, Birgit Pihlak, Mikk Mäe. 

Vaata lisa festivali Facebooki lehelt https://www.facebook.com/ViimsiJazzPopFest.

Diplom 2Loud

 

 

 

 

 

Auhind fotokonkursil “Sügis metsas”

Harjumaa koolilaste fotokonkursil Sügis metsas” pälvis parima foto auhinna
kategoorias “Sügisene mets” fotoga “Vool” Mart Anga 1c klassist .

Võitjaid autasustati 8. novembril fotonäituse “Sügis metsas” avamisel RMK
Viimsi Loosuskeskuses.

Palju õnne!

vool
“Vool” – parim foto kategoorias “Sügisene mets”
Pildi autor: Mart Anga 1C
Allikas: Facebook.com

 

Kesklinna parim huvijuht ja õpilasesindus

Konkursi Kesklinna huvijuht 2014 tiitli pälvis meie kooli 7.-12. klasside huvijuht Maarika Paun.
Kesklinna õpilasesindus 2014 tiitli võitis meie kooli õpilasesindus koosseisus:

ÕE president – Mikk Mäe 12A
ÕE asepresident – Kauri Sooväli 12A
ÕE asepresident – Lisanna Männilaan 11A

Klasside esindajad:

 

Palju, palju õnne ja innukat tegutsemist!

Kesklinna huvijuht 2014 - Maarika Paun

 

Kesklinna õpilasesindus 2014

Peaauhind kuvavõistluselt “Maavalla hiied”

Kuvavõistluse Maavalla hiied hindamiskogu otsustas  määrata tänavuse noorte peaauhinna
meie kooli 6A klassi õpilase, Emmeliine Kalviku ülesvõttele “Hõbeda kaapimine“.

Palju õnne!

kaapimine
Pildil: hõbevalge kaapimine allikal, Janakkala hiis, Laurin lähde Soome, Janakkala.

Pildi autor: Emmeliine Kalvik on andnud selle ülesvõtte Creative Commons 3.0 litsentsi
tingimustel vabakasutusse.

 

3. koht karates

25. oktoobril Pirita Majandusgümnaasiumis toimunud karate meistrivõistlustel “Tallinn Gup 2014
saavutas 3C klassi õpilane Ivar Niine kategoorias MU 10 kata III koha.

Ivar_Niine_veebi

Ivar esindab Spordiklubi Daigo võistkonda Jyoshinmon.

Palju õnne!
Suur tänu juhendamise ja toetuse eest treenerid ja lapsevanemad!

 

1. ja 3. koht rulluisutamises

18-19. oktoobril Saksamaal, Berliinis toimunud rahvusvahelisel rulluisutamise võistlusel “14. Internationaler Kürwettbewerb” saavutas Maria Annet Šmakova 8C klassist üksiksõidus kahekordsete hüpete klassis III koha ja Show grupikavade arvestuses kavaga “Kummitus” I koha. Qartetti kuulusid lisaks Maria Annetile ka Anette Aun, Gertrud Mets ja Kirke Marta Süld.

Maria Annet esindab Rull-iluuisuklubi Fox.

Palju õnne!
Suur tänu juhendamise ja toetuse eest, treenerid ja lapsevanemad!

Maria_Annet_8C_2014
Pildil: Üksiksõidus kahekordsete hüpete klassis III koha saavutanud Maria Annet Šmakova. 

Maria_Annet_18.-19.10.2014

Maria_Annet_Kummitus
Pildil: Show grupikavade arvestuses kavaga “Kummitus” I koha saavutanud CADET QUARTET.

 

 

 

 

 

Tublid tulemused Creatloni e-viktoriinis

Junior Achievement Eesti tänab ja tunnustab korraldajate nimel 9. oktoobril
ettevõtlusnädala raames toimunud majandus- ja ettevõtlusviktoriinil osalejaid.

Anette Kuuseorg 9C klassist saavutas Creatlon veebiviktoriinil maksimumtulemusega III koha.

6. koha samal võistlusel saavutas 29 punktiga Greete Jakobson 9C klassist.

28 punkti 30st saavutasid 36 parema seas järgmised meie õpilased:
16. koht Orm Seljamaa 9B
18. koht Chris Oliver Rahumägi 9B
22. koht Toomas Pool 8C
26. koht Celica Krigul 8C
32. koht Kristjan Joosep Jalakas 9A

Junior Achievement Eesti premeerib Creatloni e-viktoriinis hea tulemuse saavutanud õpilasi
31. oktoobril 2014 ekskursiooniga ühte suurimasse Eesti kapitaliga tööstusettevõttesse BLRT Gruppi.

BLRT Gruppi kuulub 54 tütarettevõtet Eestis, Lätis, Leedus, Ukrainas, Venemaal, Poolas ja Soomes,
sealhulgas mitu laevatehast. Eestis annab ettevõte tööd 1600 inimesele.

E-viktoriinil osales ühtekokku 917 õpilast 55-st erinevast koolist.
Tulemustega tutvu aadressil: http://www.ja.ee/index.php?page=462&.
Kokkuvõtet viktoriini küsimustest ühes vastustega vaata JA Eesti kodulehelt.

Turniirivõit ja parima mängija tiitel jalgpallis

9.-12. oktoobril Tartus toimunud rahvusvahelisel Santos Cup 2014 jalgpalluturniiril saavutas 5C klassi õpilane
Rocco Robert Shein JK Tallinna Kalev võistkonna koosseisus B12 vanusegrupis I koha.

Roccot, kes on JK Tallinna Kalev ründaja (nr 7),  tunnustati ka parima mängija tiitliga.
Võistkond mängis esmakordselt täismõõtmetel väljakul 11 vs 11 koosseisus.

 

Palju õnne!
Suur tänu juhendamise ja toetuse eest, treenerid ja lapsevanemad!

Rocco

Pildi allikas: http://jkkalev2002.blogspot.com/2014/10/voitsime-santos-cup-2014-esikoha.html

Tubli tulemus Euroopa keeltepäeva veebiviktoriinilt

Euroopa keeltepäeva veebiviktoriinil pälvis maksimumtulemusega parima osaleja tänukirja
Sigrid Muinasmaa  12C klassist.

Veebiviktoriinil osales üle 2300 õpilase ja juhendaja, kellest kõikidele küsimustele vastas
õigesti 402 osalejat.

 

Palju õnne!
Suur tänu, võõrkeelte õpetajad!

Euroopa keeltepäeva veebiviktoriini peaauhinna tahvelarvuti Prestigio said loosi tahtel:

Annabel Raudsepp, Pärnu Kuninga Tänava Põhikool
Reet Kampus, August Kitzbergi nimeline Gümnaasium
Ekke Tõnissoo, Torma Põhikool

Loositud peaauhinnad antakse üle reedel, 17. oktoobril Tallinna Südalinna Koolis.

S_Muinasmaa

 

 

Hõbemedal judos

11. oktoobril toimunud Tartu XII Rahvusvahelisel Judo Sügisturniiril
saavutas 8B klassi õpilane Daniel Markus Vardja B-vanuseklassis
kehakaalus kuni 55kg II koha.

Rahvusvaheline_Tartu_Zen_Sygisturniir_11.10.2014_Vardja

Daniel Markus esindab judoklubi Aitado.

 

Palju õnne!
Suur tänu juhendamise ja toetuse eest, treenerid ja lapsevanemad!

Pildigaleriid vaata võistluste Facebooki lehelt.

 

1. koht murdmaajooksus

8. oktoobril toimunud Tallinna koolinoorte meistrivõistlustel murdmaajooksus
saavutas Mark Abner 10C klassist noormeeste 3000 m jooksus vanemas
vanuseklassis 69 osaleja konkurentsis, ajaga 9.46  I koha. 

1. Mark Abner – Tallinna 21. Kool
2. Mark Mendel – Tallinna Kesklinna Vene Gümnaasium
3. Leonid Latsepov – Tallinna 53. Keskkool

Andra Moistus 12A ja Grete- Kai Teeäär 12B klassist saavutasid samal
võistlusel 1000 m jooksus neidude vanemas vanuserühmas vastavalt 5. ja 6.
koha 55 osaleja konkurentsis.

 

Palju õnne!
Suur tänu juhendamise ja toetuse eest, treenerid, kehalise kasvatuse õpetajad ja lapsevanemad!

3. koht viktoriinil “Üheskoos Soome lahe heaks”

Tallinna 21. Kool saavutas 7. oktoobril toimunud Keskkonnaameti viktoriinil “Üheskoos Soome lahe heaks
III koha Tallinna ja Harjumaa koolide arvestuses.

Viktoriinis osalesid  7B klassi õpilased:
Peeter Maran
Emma Maria Metsandi
Sandra Tammaru
Orm Tammemäe

 

Palju õnne!
Suur tänu, õpetaja Kristiina Tiits!

Diplom_2014

 2014. aasta on keskkonnavaldkonnas  kuulutatud  rahvusvaheliseks Soome lahe aastaks, et teha ühiseid jõupingutusi mereseisundi parandamiseks. See on Eesti, Soome ja Venemaa ekspertide ühisprojekt, mis annab  ekspertidele esmakordselt võimaluse selgitada täpselt välja Soome lahe ökosüsteemi seisund. 

 

Palju õnne, Lydia Rahula – Aasta Õpetaja 2014!

Aasta põhikooliõpetaja 2014 on meie kooli muusikaõpetaja ja koorijuht Lydia Rahula.

Lydia Rahula pälvis tunnustuse nii 3. oktoobril Nordea Kontserdimajas toimunud õpetajate päeva pidulikul auhinnagalal, kus Tallinn tänas ja tunnustas oma parimaid pedagooge kui ka 4. oktoobril Tartus, Vanemuise Kontserdimajas toimunud üleriigilisel Aasta Õpetaja auhinnagalal Eestimaa õpib ja tänab“.

Lydia Rahula väärib tunnustust Eesti muusikahariduse arendamise, rahvuskultuuri ja traditsioonide alalhoidmise
ning tutvustamise eest. Lydia on särasilmne ja innustunud õpetaja, keda imetlevad õpilased, lapsevanemad, kolleegid
ning vilistlased.

Palju, palju õnne!

Lydia_II

Pildidil: Lydia Rahula 4. oktoobril Vanemuise Kontserdimajas toimunud üleriigilisel Aasta Õpetaja auhinnagalal “Eestimaa õpib ja tänab”.

Aasta_opetaja_2014

Disainer Ranno Päi kujundatud skulptuur “Joosep”, kes hoiab ülestõstetud käes maakera.

 

1. koht murdmaateatejooksus

24. septembril Järve terviseradadel peetud Tallinna Kesklinna 4. ja 5. klasside murdmaateatejooksus
saavutas meie 4. klasside tütarlaste võistkond I koha.

Kooli esindasid ja kuldsesse viisikusse kuulusid:
Elisabeth Pae 4A
Martine Margna 4C
Anna Maria Millend 4C
Elisabeth Pihela 4C
Natali Vei 4C
Varuvõistlejana osales Leeni Janete Kreen 4D.

5. klasside tüdrukud saavutasid samal võistlusel 4. koha ja poisid 5. koha.

Palju õnne ja aitäh kõikidele osalejatele!
Suur tänu juhendamise ja toetamise eest, treenerid, kehalise kasvatuse õpetajad ja lapsevanemad!

4klasside murdmaateatejooksus 1koht 24.09.2014

Pildil: (vasakult) Natali Vei 4C, Martine Margna 4C, Anna Maria Millend 4C, Elisabeth Pihela 4C.
Pildistas: õpetaja Pille Juus

Tunnustus väikeste kodu-uurijate võistluselt

13. septembril tänati ja tunnustati Eesti Lugemisühingu  ja Paide Ühisgümnaasiumi poolt korraldatud väikeste kodu-uurijate võistlusel “Kuidas me lugema õppisime” osalejaid.

87 uurimistöö hulgast tunnistati üheks omanäolisemaks ja konverentsil ka ettekande vääriliseks 7B klassi õpilase Donna Mägi uurimistöö.

Donna Mägi uurimistööd juhendas õpetaja Ester Barkala.

 

Palju õnne!
Suur tänu, õpetaja Ester Barkala!

Kõrged kohad jahilaskmises

11C klassi õpilane Cassandra Krass jõudis käesoleval aastal esimese Eesti naisjahilaskurina
Mailma Meistrivõistlustele jahilaskmises, kus saavutas juunioride arvestuses kaevikrajal
võimsa isikliku rekordiga 14. koha.

Granadas toimud maailmameistrivõistlustel tabas Cassandra 75 võimalikust 64 märki.
Tulemus on ühtlasi uueks Eesti naiste rekordiks kaevikraja harjutuses.

Kuna Eesti jahilaskmises naistele eraldi arvestust ei peeta, pidi Cassandra koduse juunioride meistritiitli
võitmiseks noormeestele tuule alla tegema ja seda ta ka tegi, teenides juunioride arvestuses 2014. aasta
Eesti meistri tiitli jahilaskmises.

Palju palju õnne, Cassandra!
Suur tänu juhendamise ja toetamise eest, treener Urmas Saaliste ja lapsevanemad!

Cassandra_Krass_11C_2014
Pildil: Tallinna 21. Kooli 11C klassi õpilane Cassandra Krass  Foto: Mihkel Maripuu

 

Uued tegijad infokandjatega

2014/2015 õppeaastal toimetavad kooli infokandjatega järgmised õpilased:

Raimond Lume 10A – infolehe toimetaja
Stella Marleen Mutso 10A – kodulehe fotograaf
Karl-Hendrik Muuga 11A – kodulehe fotograaf
Karl-Erik Talvistu 11C – kooli videote/filmide operaator

2. koht 10x 60 teatejooksus

15. septembril toimunud Tallinna koolinoorte meistrivõistlustel teatejooksus
saavutas põhikooli tütarlaste võistkond 10 x 60 m jooksus II koha.

Kooli esindas võistkond koosseisus:
Calista Krass  6A
Maria Kruusement 7A
Paula Mõik 7A
Laura Laas  8A
Cesilia-Martina Mägi  8A
Laura Lorette Takel 8A
Annabel Vahtra  8A
Liisi Mari Nurmetalo  8B
Laura Maria Haukanõmm  8C
Maria Annet Šmakova 8C
Marianne Purru  9A
Triin Alber  9B

Kokku osales põhikooli tütarlaste arvestuses 49 kooli.

Neidude võistkond saavutas 4 x 400 m jooksus 31 kooli koosseisus 5. koha.

Õnnitleme!
Suur tänu kehalise kasvatuse õpetajad!

3. koht judos

13. septembril Narvas toimunud rahvusvahelisel judovõistlusel Narva Judo Cup 2014 saavutas
Daniel Markus Vardja 8B klassist B vanuseklassis kehakaalus kuni 55kg III koha.

Hooaja esimesel võistlusel pani ennast proovile üle 250 noore judoka viiest riigist.

Narva_judo_cup_Vardja_2014Daniel Markus esindab judoklubi Aitado.

 

Palju õnne!
Suur tänu juhendamise ja toetuse eest, treenerid ja lapsevanemad!

Pildigaleriid vaata võistluste Facebooki lehelt.

 

 

 

 

 

 

1. koht tennise Eesti Noorte MV

11.-13. augustil Pärnus toimunud Eesti Noorte tennisemeistrivõistlustel saavutas
Karolin Kurvits 4D klassist 10a tüdrukute vanuserühmas I koha.Karolin esindab US Tenniseakadeemiat.

Palju Õnne!
Suur tänu juhendamise ja toetuse eest, treener Märt Kivirähk ka lapsevanemad!