Supported languages
Follow us
XXI koolist XXI sajandi haridus

XXI koolist XXI sajandi haridus

3. klasside Kuldvillaku lõppvoor

8. mail toimus meil 3. klasside interaktiivse mälumängu Kuldvillak lõppvoor.

  • I koha    375 punktiga sai 3D võistkond “Sidrunid” koosseisus Kirke Kupits, Bianka Põldroos, Kertu Pollisinski, Agathe Minni Lepik, Kirsi Gertrud Meigas
  • II koha    350 punktiga sai 3B võistkond “Tarkpead” koosseisus Jako Julius Schmid, Tobias Palm, Anna-Liisa Möldre, Anette Kipso, Orlando Merino
  • III koha 320 punktiga sai 3A võistkond “Kiired ja vihased” koosseisus Maria Matilda Teder, Jens Hubert Parras, Gregor Mattias Froš, Karl Rudolf Kunnas, Hans Johannes Kark
  • IV koha 270 punktiga sai 3C võistkond “C-rühm” koosseisus Sten Martin Kombo, Marta Juhanson, Mauri Rehemäe, Hugo Hindikainen, Markus Sirel

Aitäh kõikidele osalejatele ja õnne võitjatele!

Õpioskuste võistluse koolivooru parimad

9.-18. veebruaril toimus 5. klasside Õpioskuste võistluse koolivoor, kus 5-liikmelistel võistkondadel tuli võistelda ainealastes teadmistes ja proovile pandi ka meeskonnatöö oskus. Ühtekokku osales õpioskuste koolivoorus 16 võistkonda.

5A  – osales 6 võistkonda

5B – osales 5 võistkonda

5C – osales 5 võistkonda

Kooli žürii koosseisus A. Salum, K. Niisuke, K. Kadarik, K.Tiits, V. Taliaru tunnistas parimateks:

I koht   84,5 p     5C võistkond koosseisus: Egle-Riin Kadarik, Grete Laura Kunnas, Õnneliis Pappel, Mariel Natalie Mahhov, Lisette Meier

II koht   80 p       5A võistkond koosseisus: Lisanne Rull, Eliisabeth Kuldmaa, Johanna Hütt, Hanna Grete Rebane, Villem Jonathan Olonen

III koht   78 p       5A võistkond kooseisus: Keterin Vendt, Quoc Dai Tran, Lotte Teemets, Elisabeth Victoria Koppel, Lii Schmidt

Ülelinnalisele žüriile edastati I koha võitnud õpilaste töö.

Aitäh kõikidele osalejatele ja juhendajatele õpetajatele!

6. Võimlemis- ja tantsuvõistluse tulemused

Hitid_labi_aegade

Hoogsa, särava, värvirikka ja meeleoluka 6. võimlemis- ja tantsuvõistluse parimad hitid
on selleks korraks kõlanud ja tantsujalad rõõmsalt kepselnud.

Õpilaste endi poolt ettevalmistatud tantsu või võimlemiskavaga osalesid kõik 5.-12. klassid.
Kahe erineva kavaga tulid välja kõik 5. klassid ja 6C.

5.-6. klasside arvestuses:
I koht 6B
II koht 5B 2. rühm
III koht 6C 2. rühm
*Eripreemia 5C klassile, kes oma kena riietuse ja lindikavaga silma paistis!
*Eripreemia 6A klassi noormehele Oliver Keerigule breikimise eest!

7.-9. klasside arvestuses:
I koht 8A
II koht 9A
III koht 8C
*Eripreemia 9B klassijuhatajale Sanne Haabile, kes säras oma esinemisega ja kelle kohta võib öelda:
Efektne mitte ainult sõnas vaid ka tegudes!
*
Eripreemia 9A klasi noormehele – Ats Varustinile hea stiili ja akrobaatika eest!

10.-12. klasside arvestuses:
I koht 12A
II koht 10B
III koht läks jagamisele 11A ja 12C vahel
*Eripreemia 11A noormehele Tanel Mäele, rolli sisseelamise ja värvikuse eest!

Suur, suur tänu teile, suurepärased tantsijad ja võimlejad – kohtumiseni uuel aastal!

Suur tänu päeva eestvedaja – vilistlane Kristjan Vardja!
Suur tänu,  žürii, mille värvikasse koosseisu kuulusid lisaks õpetajatele ja õpilastele
ka vilistlased ja oma ala asjatundjast lapsevanem – tantsutreener Monika Tuvi!
Aitäh, Ivo Raenok ja Kristiina Tiits, Laura Elise Arvisto ja Liis Nesler, Karita Särekannu
ja Hanna Gerta Alamets ning Kätlin Robas ja Karl Erik Taukar!

Meie sügav kummardus teile kõigile!
Teid tänavad kehalise kasvatuse õpetajad Ave, Heli ja Pille ning kooli juhtkond.

Lähiajal lisame kindlasti ülevaate päevast nii pildis kui videos.

Nuputamise võistluse koolivooru parimad

8. detsembril toimus 2014/2015 õppeaasta matemaatika-nuputamisvõistluse koolivoor kõikidele 2. klassi õpilastele.

PARIM NUPUTAJA on Mirjam Root 2B klassist 13,5 punktiga.

VÄGA TUBLID NUPUTAJAD
Mattias Tõnisson 2A klass – 12 punkti
Mara Hütsi 2B klass – 12 punkti
Holger Rannu 2C klass – 12 punkti
Emma Kuusiku 2D klass – 12 punkti

TUBLID NUPUTAJAD
Sandra Mätlik 2C klass – 11 punkti
Lilian Mia Vainomäe 2A klass – 10,5 punkti
Marili Schmidt 2A klass – 10,5 punkti
Kevin-Kristjan Uba 2B klass – 10,5 punkti
Carmela Mitt 2D klass – 10 punkti
Henrik Timmermann 2D klass – 10 punkti

Parimad nuputajad esindavad kooli ülelinnalisel matemaatika-nuputamisvõistlusel ROSIN.

 

Õpilasesindus tunnustas õpetajaid

Õpilasesindus  tunnustas juba 10. aastat kõikide kooliastmete päikeselisemaid, töökamaid ja koostööaltimaid aineõpetajaid.

2013/2014 õppeaastal tunnustavad õpilased  järgmisi õpetajaid:

1.-3. klass
Päikeselisim õpetaja – Leelo Miilen
Töökaim õpetaja – Koidu Sillang
Parim koostööpartner – Kaja Männik

4.-6. klass
Päikeselisim õpetaja – Kaja Kadarik
Töökaim õpetaja – Aili Salum
Parim koostööpartner – Kaja Kadarik

7.-9. klass
Päikeselisim õpetaja – Ester Barkala
Töökaim õpetaja – Ester Barkala
Parim koostööpartner – Ester Barkala

10.-12. klass
Töökaim õpetaja – Tiia Valdmets
Parim koostööpartner – Marju Tapfer

Oma arvamuse sai öelda iga 1.-12. klassi õpilane.

Tänumeened valmistas 11C klassi õpilane Getter Vader. Hollandi kunstist inspireeritud sini-valge ornamendiga kruusi omanikuks sai töökaim aineõpetaja, taldrik kaunistab päikeselisima ja kauss
töökaima koostööpartneri lauda.

 

PÄIKESELINE ÕPETAJA
• hoolivus ja abivalmidus
• tolerantsus ja rõõmsameelsus
• motiveerimine ja tunnustamie

TÖÖKAS ÕPETAJA
• kaasaegsed õppemeetodid ja vahendid
• õppematerjalide seostamine eluga
• individuaalne juhendamine (olümpiaadid, õpiabi)
• praktilise tegevuse väärtustamine õppetöös
• tööde õigeaegne parandamine ja tagastamine ning analüüs

TÕELINE KOOSTÖÖPARTNER
• õpilaste huvide ja võimetega arvestamine
• vastastikune koostöö

 

Õpilasesinduse presiidiumi valimistulemused

Valimistoimkond avas hääletuskasti 16.mail kell 12.08. Hääletuskastis oli 281 hääletussedelit, millest

  • kandidaatide Kristel Jakobson presidendiks, Ralf Raava ja Kristian Volohhonski asepresidendiks poolt oli hääletanud 127 hääletamisel osalenud õpilastest (45,2%);
  • kandidaatide Mikk Mäe presidendiks, Lisanna Männilaan ja Kauri Sooväli asepresidendiks poolt oli hääletanud 144 hääletamisel osalenud õpilastest (51,2%);
  • rikutud hääletussedeleid oli 8 (2,8%) ja tühje sedeleid 2 (0,7%).

Vastavalt 21. Kooli valimisseadusele kuulutab valimiskomisjon Mikk Mäe presidendiks ja Kauri Sooväli ning Lisanna Männilaane asepresidentideks.

Uus presiidium annab ametivande 21. mail kell 12.45 kooli aulas.

1. klasside parimad pranglijad

1. klasside õpilased võistlesid Miksikese õpikeskkonnas avatud Tallinna 21. Kooli pranglimise võistlusväljakutel
liitmises, lahutamises ja liitlahutamises.

Parimateks pranglijateks osutusid:

Liitmises

1. koht Kevin-Kristjan Uba 1B
2. koht Mirjam Root 1B
3. koht Rasmus Mücker 1B

Kiituskirjaga tunnustati     
Jürgen Petersoo 1C
Otto Gustav Kalaus 1B
Holger Rannu 1C

Lahutamises

1. koht Oliver Iida 1A
2. koht Rasmus Mücker 1B
3. koht Kevin-Kristjan Uba 1B

Kiituskirjaga tunnustati
Jürgen Petersoo 1C
Holger Rannu 1C
Ragnar Mart 1D

Liitlahutamises

1. koht  Kevin-Kristjan Uba 1B
2. koht Holger Rannu 1C
3. koht Jürgen Petersoo 1C

Kiituskirjaga tunnustati 
Mirjam Root 1B
Enriko Kajari 1B
Oliver Iida 1A

Palju õnne!

 

Pranglimine on aja peale peastarvutamine Miksikese keskkonnas üle veebiliidese. Idee ja rakenduse autor on
Prangli
saarel Prangli põhikooli direktorina töötanud Kalev Põldsaar.

2. klasside nuputamise võistluse tulemused

27. veebruaril toimus NUPUTAMISE võistlus 2. klassidele. 

2. klasside parimad, kes võistlevad edasi 22.-23. aprillil toimuval matemaatika
nuputamisvõistlusel “ROSIN(Rõõmus Osav Sõbralik Innukas Nuputaja).

I koht Simone Saar 2B, õpetaja Kaja Männik
II koht Agathe Minni Lepik 2D, õpetaja Endla Üksti
III koht Hedvig Kikas ja Elisabet Raudsalu 2B klass, õpetaja Kaja Männik


Parimad nuputajad klasside arvestuses:

2A klass
I koht Ursula Anton – 16,5 punkti
II koht Gete-Berit Labo ja Saara Raudsaar – 16 punkti
III koht Kaisa Triin Arike, Mari Maran ja Maria Mathilda Teder – 15 punkti

2B klass
I koht Simone Saar – 20 punkti
II koht Hedvig Kikas ja Elisabet Raudsalu 18,5 punkti
III koht Rahel Lauren Lins, Magnus Paavel ja Carolina Emilia Sade – 18 punkti

2C klass
I koht Karolina Korindt ja Isabel Simmermann – 15,5 punkti
II koht Jaan Järveveer, Mauri Rehemäe, Laura Karolina Uudam ja Karolina Vapper – 14 punkti
III koht Kaspar Johannes Levo – 13, 5 punkti

2D klass
I koht Agathe Minni Lepik – 19 punkti
II koht Emma Lisette Groos ja Kirke Kupits – 18 punkti
III koht Emilia Niglas – 17, 5 punkti

3. klasside Kuldvillaku tulemused

5. märtsil panid 3. klasside võistkonnad oma teadmised proovile interaktiivses mälumängus KULDVILLAK.

I koht 540 punktiga 3B klassi võistkond “TIIGRID”, koosseisus: Martina Schulz, Miia Helena Allsalu, Liilia Tõnisson, Michelle Marlene Eek ja Liisa Heinsalu.

II koht 530 punktiga 3C klassi võistkond “TARKPEAD 500”, koosseisus: Rander Erich Pikkani, Alexander Mang, Barbara Victoria Kuusk, Klaus Egert Viil ja Elizabeth Bruk.

III koht 520 punktiga 3B klassi võistkond “TARKPEAD”, koosseisus: Kristjan Peil, Kaur Lokk, Don Rico Saluveer, Robin Kaiküll, Fred Jordan Relve ja Triinu Tammaru.

Õpioskuste võistluse koolivooru parimad

3.-17. veebruaril toimus 5. klasside Õpioskuste võistluse koolivoor, kus 5-liikmelistel võistkondadel tuli võistelda ainealastes teadmistes ja proovile pandi ka meeskonnatöö oskus. Ühtekokku osales õpioskuste koolivoorus 8 võistkonda.

1. koht 101 punkti – 5B  klassi võistkond koosseisus Mia Marii Märks, Anna Aron, Alexandra Mägi, Karmel Tralla, Marie-Majbritt Toiger.

2. koht 88 punkti – 5B klassi võistkond koosseisus Stefan Saar, Markus Hermlin, Luukas Luht, Rasmus, Laumets, Greg Mikael Juhanson.

3. koht 82,5 punkti – 5C klassi võistkond koosseisus  Rebekka Helena Pindma, Tuule Kangur, Loora Ristisaar, Maria Edala, Maria Heinsar.

Parim võistkond, 5B klassi võistkond koosseisus Mia Marii Märks, Anna Aron, Alexandra Mägi, Karmel Tralla, Marie-Majbritt Toiger, osaleb Õpioskuste võistluse Tallinna piirkonnavoorus 12. aprillil 2014, Jakob Westholmi Gümnaasiumis.

Õpioskuste võistluse Tallinna piirkonnavooru juhend avaldatakse 10. märtsil aadressil:
http://olympiaadid.haridus.ee/?objID=932.


Palju õnne ja edu piirkonnavoorus!
Suur tänu, õpetajad!

Payboxi parimad

18. veebruaril toimunud Playboxi parimateks tunnistas žürii:

2. klasside arvestuses – 2A klass lõbusa ja kaasahaarava kavaga “Sinu valinud ma”.
3. klasside arvestuses – Gregor Ludvig Kikas 3C, kes oli väga tubli ja tõetruu Alexander Rybak.
4. klasside arvestuses –  Karmel Maaring ja Emma Johanna Erica Staf 4B klassist väga hästi läbi mõeldud kavaga Miley Cyrus – Wrecking Ball.

Eripreemia julguse ja väga tõetruu sooloesituste eest – Simone Saar 2B klassist looga “Olgu nii” ja Anna Marie Pikmets 2D klassist looga “Nii täiuslik on see”.

Eripreemia vahvate ja läbimõeldud kostüümide eest – Mirjam Ustav ja Helena Villand 2B klassist looga “Asereje by Las Ketchup”.

Eripreemia hea show eest – Emilia Niglas, Marii Heleen Rannala, Emma Lisette Groos ja Nathali Lužkov 2D klassist looga “Roar”.

Eripreemia naljaka ja publikut kaasalaulma ja -tantsima haaranud kavaga – Emilia Thea Pello ja Mia Melanie Moor 3A klassist looga “Bemmi kummid” ning Don Rico Saluveer, Fred Jordan Relve, Hans Marten Tomson, Kaur Lokk, Arne Hindov 3B klassist looga “What does the fox say”.

Eripreemia
 hea tantsu ja kostüümide eest – Nele Keerig, Liisa Heinsalu, Epp KulmarKristel Uulits 3B klassist looga “Roar” ning  Marie Riiberg, Greta Liset Ruben ja Anita Väli 3A klassist looga “Little Mix-Wings”.

Eripreemia mehise etteaste eest – Lembit-Johannes Visnapuu, Mattias Maido Benjamin, Oliver Kinks, Gert Martin Kadastik 3D klassist etteastega “Animals“.

Eripreemia ja tunnustus koostöö eest – Elisabeth Adler, Eva-Lotta Akkermann, Leeni Janete Kreen, Karolin Kurvits, Eva Lotta Lello, Emily Minakova, Maria Matilde Mähhar, Vanessa Nikolenko-Saar, Anett Aurelya Puhm, Eliise Soosaar ja Emma Johanna Rumm 3D klassist looga „Nii täiuslik on see“.

Eripreemia tõetruu esituse eest – Roosi Riin Leht 3C klassist looga “Alles alguses“.

Eripreemia hoogsa, aktiivse ja kaasahaarava esitluse eest – Anna Kottel, Mette Mähar ja Mairiin Kask 4B klassist looga “Little Mix-DNA“.

Eripreemia kostüümide eest – Õnneliis Pappel ja Egle-Riin Kadarik 4C klassist looga Helpin Twilight Win the Crown”.

Eripreemia hea lavalise liikumise ja efektese lõpu eest – Elise Lissel Pähkel 4C klassist.

 

Palju õnne võitjatele ja suur tänu kõigile, toredate etteastete eest!

 

 

Kooli parimad ajalootundjad

16. jaanuaril toimunud ajaloo olümpiaadi koolivooru tulemuste põhjal
on Tallinna piirkonnavooru kutsutud järgmised õpilased:

Orm Tammemäe 6B
Elisa Margot Winters 6B
Meeri Elisabeth Paltmann 6C
Siim Vaher 6C
Christian Kütt 7C
Liisa Maria Rahuoja 8A
Paul Johannes Kalda 8B
Helen Laane 8B
Greete Jakobson 8C
Anette Kuuseorg 8C
Jaanus Willem Mihhailov 9A
Greete-Johanna Froš 11A
Raul Gross 11A
Mari Stepanjan 11A
Siim Kangur 11B
Thran Larin 12A
Peep Põdder 12A
Oliver Mettis 12C
Laura Reha 12C

Ajaloo olümpiaadi Tallinna piirkonnavoor peetakse 15. veebruaril.

Palju õnne ja edukat esinemist piirkonnavoorus!
Suur tänu, õpetajad Ester Barkala, Tiina Pikamäe ja Ingrid Paggi!

Kooli parimad etlejad

20. novembril toimus koolis XVII üleriigilise noorte etlejate võistluse “Koidulauliku valgel” eelvoor.

Eripreemia eakohase teksti ja meeldiva esituse eest said

  • Calista Krass 5A
  • Vivian Melder 10C

9. detsembril Eesti Lastekirjanduse Keskusesse Tallinna eelvooru “Koidulauliku valgel” lähevad kooli esindama

  • Eeva-Liisa Trei 9A
  • Mikk Tanel Oja 10C
  • Karl Kirt 10C

Žürii koosseisus Rednar Annus, Maarika Paun, Juta Hirv, Kristel Jakobson ja Külliki Kaju tänavad kõiki etlejaid, soovivad edu ning toredaid luuleelamusi!

7. klasside inglise keele viktoriini parimad

Kooli parimatena võistlevad ülelinnalisel võistlusel kaks õpilast:

  • I koht – Peeter Johan Taukar 7C, õp Erika Klement
  • II koht – Johanna Muriel Sermat 7B, õp Margit Peterson
  • 3. koht – Celica Krigul 7C, õp Margit Peterson
  • 4.-5. koht – Christian Kütt 7C, õp Margit Peterson
  • 4.-5. koht – Maria Goldrin 7B, õp Margit Peterson
  • 6. koht – David Uslar 7C, õp Urve Tiimus

Palju, palju õnne!

Viktoriini teemaks on Austraalia.

Juhtkond tunnustas aktiivsemaid e-õppe rakendajaid

Juba teist aastat tunnustab kooli juhtkond koostöös e-Õppe Arenduskeskusega aktiivsemaid e-õppe ning uute innovaatiliste õpistsenaariumite rakendajaid.

2012/2013 õppeaastal tunnustati järgmisi õpetajaid:

Kadri Mägi

Aktiivne e-õppe rakendaja õppetöös
eTwinning rahvusvahelises koostööprojektis

Merle Teever
Innovaatiliste õpistsenaariumite rakendamine õppetöös
eTwinninguga alustamine

Maire Kinkar
Aktiivne e-õppe rakendaja õppetöös
e-töövihiku kasutusele võtmine 4. klassi loodusõpetuses

Kaja Kadarik
Aktiivseim e-õppija
iTEC uudsete innovaatiliste õpistsenaariumite rakendaja

Karis Niisuke
Aasta õppija 2013
iTEC uudsete innovaatiliste õpistsenaariumite rakendaja

5. klasside õpioskuste tulemused

5. klasside õpioskuste võistluse koolivoor viidi läbi ajavahemikul 11.-26. veebruar 2013.

  • 5A klass – osales 5 võistkonda, parimaks tunnistatud võistkonda kuulusid Luisa Susanna Kütson, Ingebrit Vahe, Teele Teemets, Moon Lokk ja Terke Kram.
  • 5B klass – osales 6 võistkonda, parimaks tunnistatud võistkonda kuulusid Karoliina Kruusimäe, Sandra Tammaru, Rahel Kelus, Donna Mägi ja Orm Tammemäe.
  • 5C klass – osales 4 võistkonda, parimaks tunnistatud võistkonda kuulusid Meeri Elisabeth Paltmann, Inessa Isabel Kaasik, Elise Mägi, Katariina Taukar ja Carmen Tiivel.

Lõppvõistlusele edastati  5B klassi töö.

Palju õnne ja edu jätkajatele!

3. klasside mälumängu Kuldvillak tulemused

3. klasside Kuldvillaku finaali tulemused:

I kloht 3C klassi võistkond koosseisus:
Karl Gustav Kokka
Triin Tillemann
Henrii-Daniel Ustaal
Kristofer Kajari
Miikael Johann Raassalu

II koht 3B klassi võistkond koosseisus:
Karmo Sooväli
Karmel Maaring
Emma Johanna Erica Staf
Analaise Maria Sepp-Dallas
Ramon Vilde

III koht 3C klass võistkond koosseisus:
Lisette Meier
Adrian Sikk
Ekke Julius Hellat
Reimo Tamme
Mark Mehilane

Palju õnne!
Suur tänu õpilaste juhendamise eest, õpetajad Ulla Jõgi ja Marelin Peetris!

Playboxi võitjad

Toimus playbox algklasside õpilastele. Paljude heade etteastete seast valis žürii parimad:

I koht 2B klass lugu “Pump it”
Nele Keerig, Robin Kaiküll, Paul Aron, Arne Hindov, Kaur Lokk

II koht 3B klass “Lähen ja tulen”
Ramon Vilde, Märten Tropp, Karmo Sooväli, Siim Suiste, Meril Saarlaid, Mairiin Kask

III koht 3A klass “Päästke noored hinged”
Lotta Lizbeth Hirv, Mia Matilda Tammekun, Johanna Hütt, Hanna Grete Rebane, Karl-Matthias Madis, Regina Luik, Quoc Dai Tran

 

Suur tänu kõikidele osavõtjatele!

Mälumäng “Eesti Vabariik 95” võitjad

21. veebruaril korraldas ajalooõpetaja Ester Barkala mälumängu “Eesti Vabariik 95”

Neljandate klasside vahelise võistluse võitis 4C klass – Enlil Sonn, Loora Ristisaar, Laura Venelaine, Maria Heinsaar, Tuule Kangur
Klass sai auhinnaks kinokülastuse 5. märtsil Solarise kinos esimesele täispikale 3D muusikalisele nukufilmile “Lisa Limone ja Maroc Orange: tormakas armulugu” ja kohtumise filmi režissööri Mait Laasiga.

Viiendate klasside mälumängu võitis 5C klass – Meeri Elisabeth Paltmann, Eliise Marie Leetsar, Elise Mägi, Inessa Isabel Kaasik ja Ceitlin Jaas.
5. klasside parima auhinnaks on 26. veebruaril ekskursioon Nukufilmi.


Palju õnne võitjatele!

6. klasside mälumäng toimub 27. veebruaril kell 12.00.