Supported languages
Follow us
XXI koolist XXI sajandi haridus

XXI koolist XXI sajandi haridus

Kaks esikohta murdmaateatejooksus

26. septembril Järve metsa terviseradadel toimunud Kesklinna koolide 3.-7. klasside murdmaateatejooksu võistlustel saavutas I koha 3. klasside tüdrukute võistkond ja 7. klasside tüdrukute võistkond.

3. klasside võidukasse võistkonda kuulusid:
Elisabeth Pae 3A
Anna Maria Millend 3C
Elisabeth Pihela 3C
Natali Vei 3C
Karolin Kurvits 3D
Leeni Janete Kreen 3D

Võidukarika 7. klasside arvestuses tõid:
Cecilia-Martina Mägi 7A
Mari Raidma 7B
Liisi-Mari Nurmetalo 7B
Maria Goldrin 7B
Kirke Pollisinski 7B
Laura Maria Haukanõmm 7C

26.09.2013

Palju õnne!
Suur tänu kehalise kasvatuse õpetajad!

Vaata ka pildialbumit Tallinna Haridusameti kodulehel.

II koht kesklinna koolide MV jalgpallis

Reedel 24. mail Snelli staadionil toimunud Kesklinna koolide jalgpalli meistrivõistluste finaalturniiril saavutas 5. klasside jalgpallimeeskond  II koha.

Kooli esindasid ja meeskonnas mängisid:
Christopher Ditmann 5A
Karl Gregor Kool 5A
Markus Johannes Luha 5A
Sven Areng 5B
Markko Ladvas 5B
Marcus Kevin Rõuk 5B
Tristan Filantšuk 5C
Carl-Gustav Kont 5C
Stefanio Bruno Laur 5C
Markus Maila 5C
Hans Väär 5C
Siim Vaher 5C

 

Palju õnne!
Suur tänu, juhendajad – Kristjan Vardja 11B ja Indrek Vahtra

Tulevikuraamatukogu ideekonkursi parim

Käesoleva aasta 15. aprillist 13. maini kestnud tulevikuraamatukogu ideekonkursi „Minu.Tulevikuraamatukogu@Eesti“ üheks parimaks tööks tunnistati 10B klassi õpilase Hanna-Maria Trei võistlustöö.

Tallinna Keskraamatukogu ideekonkursile laekunud 17 võistlustööst auhinnati kolme parimat. Parimate tööde puhul tõstsid žüriiliikmed esile värskeid mõtteid, uusi innovaatilisi ja nutikaid lahendusi.

Hanna-Maria puhul toodi esile, et tema töö käsitles mitmeid raamatukogu sihtrühmasid. Näiteks, mängulised rakendused lastele tahvelarvutitel. Tema pakutud tahvelarvutite kasutamine oli uuenduslik ja realistlik tulevikulahendus.


Palju õnne!
Suur tänu, juhendaja Epp Leikop!

 

V koht korvpallis

Tallinna koolide 2013. aasta I liiga finaalturniiril korvpallis saavutasid meie kooli noormehed V k0ha.

Kooli korvpallimeeskonnas mängisid:
Joan Kangro 12A
Karl Holm 12B
Johannes Horm 12B
Mark-Erik Valge 12C
Norman Põder 12C
Mihkel Ruubas 12C
Robin Aleks Jõgi 11B
Martin Kivilo 10A
Sten Hans Jakobsoo 10C
Ron Arnar Pehka 7B

Palju õnne!
Suur tänu, kehalise kasvatuse õpetajad ja treenerid!

Tubli tulemus kultuurilooliselt viktoriinilt

Tallinna Õpetajate Majas 11. aprillil toimunud kultuuriloolisel viktoriinil saavutasid Birgit Bergson ja Mariann Smolski 11B klassist 7. koha. I koha toimunud viktoriinil saavutas Vanalinna Hariduskolleegiumi võistkond.

Õnnitleme eduka esinemise eest! 
Suur tänu, õpetaja Külliki Kaju!

I ja II koht rahvastepallis

Kesklinna koolide rahvastepalli finaalvõistlusel saavutas 3. klasside poiste võistkond II koha.

Võistkonnas mängisid:

David Jaanson 3A
Arvo Martin Vainjärv 3A
Märten Tropp 3B
Mark Tomi Wilhelm Vompa 3B
Markus Järavere 3B
Ramon Vilde 3B
Rocco Robert Shein 3C
Miikael Johann Raassalu 3C
Karl Gustav Kokka 3C
Henrii-Daniel Ustaal 3C

4. klasside tütarlaste võistkond saavutas samal võistlusel I koha.

Võidukas võistkonnas mängisid:

Susanna Apri 4A
Calista Krass 4A
Laura Ustav 4A
Anna Aron 4B
Karmel Tralla 4B
Stina-Marie Maripuu 4B
Alexandra Mägi 4B
Enlil Sonn 4C
Kristin Thorsteinsdottir 4C

Alagrupis mängisid lisaks:

Emmeliine Kalvik 4A
Aphelandrea Tunder 4A
Kaisa Pollisinski 4C

Palju õnne!
Suur tänu, kehalise kasvatuse õpetajad!

 

 

I koht rahvastepalli finaalvõistluselt

Tallinna kesklinna koolide 3. – 5. klasside rahvastepalli finaalvõistlusel saavutas IV klassi poiste võistkond I koha.

Võistkonnas mängisid:
Mattias Männilaan 4A
Hugo Henrik Leht 4B
Oliver Nool 4B
Tuudor Palm 4B
Hugo Johannes Visnapuu 4B
Karl-Uljas Mölder 4C
Markus Teimann 4C
Olari Arthur Tiit 4C
Kevin Wilmar Vilbiks 4C

Palju õnne!
Suur tänu juhendamise ja toetuse eest kehalise kasvatuse õpetajad ja lapsevanemad!

I ja II koht murdmaasuusatamises

7. märtsil Nõmme suusaradadel peetud Tallinna koolinoorte murdmaasuusatamise meistrivõistlustel saavutas Robert Lee 5B klassist 3. – 5. klasside poiste arvestuses distantsil 1,4 km I koha. Samas vanuserühmas ja samal distantsil saavutas Tuudor Palm 4B klassist II koha.

Esikümnesse mahtusid ja 8. koha sõitsid 3. – 5. klasside arvestuses välja veel ka Kristin Tropp ja Kristopher Karma 5C klassist ning kesklinna koolide arvestuses 6. – 7. klasside tütarlaste arvestuses saavutas 7. – 8. koha Kristiin-Heleen Toovis 6A klassist.

Kesklinnakoolide arvestuses tunnistati meie kooli 3. – 5. klasside poislaste võistkond parimaks!

 

Palju õnne!
Suur tänu juhendamise ja toetuse eest treenerid, kehalise kasvatuse õpetajad ja lapsevanemad!

 

I ja II koht käsitöö ja kodunduse konkursilt

7. märtsil toimunud käsitöö ja kodunduse konkursi Tallinna piirkonnavoorus saavutas Laura Elise Arvisto 9B klassist käsitöö voorus I koha ja Britta Maria Õitspuu 9C klassist kodunduse voorus II koha.

Konkursi juhendist tulenevalt osalevad mõlemad õpilased käsitöö ja kodunduse konkursi üleriigilises lõppvoorus.

 

Palju õnne ja edu üleriigilisel konkursil!
Suur tänu õpilaste juhendamise ja konkursiks ettevalmistamise eest, käsitöö ja kodunduse õpetaja Karmen Jänes!

Majandusolümpiaadi tulemused

Majandusolümpiaadi piirkonnavoorus võistlesid hästi Maria Abel ja Joan Kangro 12A, kes on kutsutud üleriigilisse vooru, mis toimub 28. märtsil EBS-s.

Edu võistlejatele ja juhendajale, õpetaja Epp Vodja.

Eripreemia kahekõne kirjutamise võistluselt

5.-6. klasside õpilaste värsivormis kahekõne kirjutamise võistlusel saavutas Johanna Muriel Sermat 6B eripreemia looja ja loomingu tundliku kajastamise eest.

Tublilt esines ka Victoria Villig 6B.

Õnnitleme!

Aitäh, õpetaja Seoriin Jõgise.

Loe:

5. – 6. klasside matemaatikaolümpiaadi tulemused

5. ja 6. klasside õpilaste 2013. aasta matemaatikaolümpiaadi piirkonnavoorus
jäi 5B klassi õpilane Markko Ladvas 5. klasside arvestuses jagama 8. – 9. kohta
ja 6C klassi õpilane Renno Sepp 6. klasside arvestuses 7. – 10. kohta.

Õnnitleme!
Suur tänu juhendajale, õpetaja Kardi Hiob!

Tulemused vene keele olümpiaadilt

16. veebruaril toimunud vene keele olümpiaadil Tallinna piirkonnavoorus saavutas
Natalja Laius 12A klassist 5. koha ning Maia Ignatenko 12B klassist 7. koha.


Õnnitleme!

Aitäh juhendajatele, õpetaja Alla Kirillova ja Irina Kotovitš!

Natalja Laius võistleb edasi 11. – 12. märtsil Tallinna Ülikoolis toimuva üleriigilise vene keele olümpiaadi lõppvoorus.

.

Tulemused Eesti kirjanduse olümpiaadilt

Üleriigilise eesti kirjanduse olümpiaadi lõppvooru kandideeris mahukate kirjandite ja uurimistöödega
8 meie kooli õpilast.

Olümpiaadi žüriile laekus 129 eelvooru tööd:

7. – 8. klasside vanuserühmas – 69 kirjandit
9. – 10. klasside arvestuses – 21 uurimistööd
11. – 12. klasside vanuseastmes – 39 uurimistööd

Kirjandusolümpiaadi lõppvooru 1. ja 2. märtsil Tartus on kutsutud järgmised meie kooli õpilased:

Paul Johannes Kalda 7B, kirjand teemal “Raamatud, mida loevad noored”
Juhendaja: õpetaja Sanne Haab.

Dagmar Ainsoo 12B, uurimistöö teemal “Mati Undi feminism”
Juhendaja: õpetaja Külliki Kaju.


Õnnitleme!

Saavutused emakeeleolümpiaadilt

9. veebruaril toimunud emakeeleolümpiaadi piirkonnavoorus saavutas Greete Jakobson 7C klassist 7. klasside arvestuses I-II koha.

Juhendaja: õpetaja Sanne Haab.

Triinu Johanna Lume 9C saavutas 9. klasside arvestuses II koha.

Juhendaja: õpetaja Külliki Kaju.

Palju õnne!

Tublilt esindasid kooli 7. klasside arvestuses Peter Alex Mahhov 7B ja 10. klasside arvestuses Ketlin Vessart 10B, Anett Roosa 10C ning Britta Pung 10B, kelle tööd edastatakse üleriigilisele žüriile.

Juhendajad: õpetaja Sanne Haab ja Seoriin Jõgise.

Matemaatikavõistluse NUPUTA tulemused

Tallinna koolide 7. klasside õpilaste matemaatikavõistlusel NUPUTA saavutas meie kooli võistkond IV koha.

Võistlesid:
Peter Alex Mahhov
Helen Laane
Ramses Sepp

7B klassist.

Palju, palju õnne!

Aitäh, õpetaja Mare Rõigas.

Koolide paremusjärjestus:

  1. Tallinna Inglise Kolledž
  2. Tallinna Prantsuse Lütseum
  3. Tallinna Õismäe Gümnaasium
  4. Tallinna 21. Kool
  5. Tallinna Reaalkool
  6. Vanalinna Hariduskolleegium
  7. Mustamäe Humanitaargümnaasium
  8. Gustav Adolfi Gümnaasium
  9. Tallinna Saksa Gümnaasium
  10. Tallinna Mustamäe Gümnaasium

5.-6. klasside arvestuses saavutas meie kooli võistkond 7. koha.

Võistlesid:
Markko Ladvas 5B
Sandra Tammaru 5B
Renno Sepp 6C
Karita Särekannu 6C

Aitäh, õpetaja Kadri Hiob.

II koht kunstiõpetuse ainevõistluselt

Kunstiõpetuse ainevõistlusel saavutas Airika Harrik 11C klassist II koha.


Palju õnne!

Aitäh juhendaja – õpetaja Tiina Meeri!

Õpilaste ja nende juhendajate autasustamine toimub Tallinna Kunstikoolis (Kevade tn) esmaspäeval, 11. veebruaril 2013 kell 16.00.

Saavutused bioloogiaolümpiaadilt

Eesti 2012/2013 õppeaasta bioloogiaolümpiaadi Tallinna piirkonnavoorus saavutas Raul Gross 10A klassist I koha.

Väga tublilt esindasid kooli ja koha 12 parima hulgas saavutasid:
Karita Särekannu 6C
Peter Alex Mahhov 7B
David Truusa 7B

Piirkonnavoorus  1. – 12. kohale tulnud tööd edastatakse üleriigilisele žüriile.

Õnnitleme!

Suur tänu õpilaste eduka juhendamise eest õpetaja Riina Otsus ja Tiiu Uibo.

Etlejate konkursi laureaat

4. veebruaril toimunud noorte etlejate konkursi Tallinna eelvoorus pälvis Norbert Kats 9A klassist laureaadi tiitli.

Züriisse kuulusid: Andrus Vaarik, Külli Teetamm ja Kristiina Oomer.

 

Palju õnne!

Aitäh juhendamise eest, õpetaja Seoriin Jõgise!

 

Saavutused tõlkevõistluselt

4. jaanuaril toimunud USA Saatkonna ja Tallinna Reaalkooli korraldatud holokausti-teemalisel tõlkevõistlusel saavutasid 12B klassi õpilased suurepäraseid tulemusi.

Parimaks proosateksti tõlkijaks osutus Ariel Kristel Mõtsmees. Võitjad sai auhinnaks Kindle e-lugeri.

Eriauhinna hea lausestuse ja kirjavahemärgistuse eest ning lisaks Eesti Emakeeleõpetajate Seltsi eripreemia pälvis Elis Maarian Sarv ning eripreemiaga sujuva ja hea sõnavaliku eest luuletuse tõlkimisel tunnustati Siim Palu.


Palju, palju õnne!

Suur tänu õpetaja Valve Iila, Ruth Kallas ja Külliki Kaju!

tõlkevõistlus

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Võidukas lumelinna ehitamise võistkond

23. – 25. jaanuaril osalesid 10C klassi 10 õpilast ühes teiste kesklinna koolide meeskondadega Tallinna Kesklinna Valitsuse, Premia ja Valgusfestivali kutsel Väikese Tomi Lumelinna ehitamise võistlusel, kus nende lumeskulptuur-liumägi “Põhjakonn” hinnati võidu vääriliseks nii žürii kui ka Facebooki sõprade poolt http://www.facebook.com/media/set/?set=a.470736959640982.101303.179907322057282&type=1.

Padakonn

Auhindadeks sai noored kirjastuse Revelrx poolt raamatu “Eri Klas kultuurisaadik” ja kruiisi Rootsi .
Lisaks said kõik tublid võistkonnad, kes lumelinna ehitamisel kaasa lõid, Premialt kasti Väikese Tomi jäätist.

Meie kooli esindasid ja lumelinna ehitasid:
Sten Hans Jakobsoo
Siim Kangur
Mairika Kõlvart
Melissa Mühlberg
Marken Malm
Martin Nigola
Mia Brit Ots
Markus Puidak
Eliise Sepp
Epp Valdaru

Lumeskulptuuri idee autor on 10C klassi klassijuhataja Seoriin Jõgise.

Palju õnne ja elamusterohket reisi!

Väikese Tomi Lumelinn ootab lustijad Toompargis, Snelli tiigi ümbruses! http://uudised.err.ee/index.php?06271256

Tänukiri2013

I ja IV koht teateujumises

Tallinna koolinoorte 2012/2013 õppeaasta meistrivõistlustel 10 x 50 m teateujumise linnaosade eelujumises saavutasid meie kooli noormehed Tallinna Reaalkooli ja Tallinna Saksa Gümnaasiumi ees I koha.

Neidude ja tütarlaste arvestuses ujus meie kooli võistkond välja 4. tulemuse, mis tagab ühtlasi pääsu Tallinna koolinoorte 2012/2013 õppeaasta meistrivõistluste 10 x 50 m teateujumise finaali.


Palju õnne!

Linnaosades toimunud eelujumiste põhjal pääses finaalvõistlusele 8 parimat aega näidanud koolivõistkonda:

1. Gustav Adolfi Gümnaasium
2. Tallinna Reaalkool
3. Prantsuse Lütseum
4. Tallinna 21. Kool
5. Pirita Majandusgümnaasium
6. Rocca al Mare Kool
7. Järveotsa Gümnaasium
8. Lasnamäe Gümnaasium

Finaalujumine toimub Kalev Spa ujulas (Aia 18) teisipäeval, 5. veebruaril algusega kell 13.00.

Pöidlad pihku ja omadele kaasa elama!

 

Tallinna 21. Kooli meenekonkursi võitjad

Konkursile “Tallinna 21. Kooli sümboolikaga meenete kavandikonkurss” laekus 28 tööd.

Zürii koosseisus:

Kadi Linda Kiisa – Õpilasesinduse president
Olari Verev – Õpilasesinduse asepresident
Markus Puidas – Õpilasesinduse liige
Mark Antonius Puhkan – noor kunstnik
Kaja Kadarik – kunstiõpetaja
Juta Hirv – arendusjuht
Maarika Paun – huvijuht

… tunnustab järgmisi kavandeid:

1.koht järjehoidjad poiss ja tüdruk
„Tallinna 21. Kooli järjehoidjad“, Fred Jordan Relve 2B
„Meie kooli järjehoidja“, Elisabeth Pae 2A

2.koht „Medaljon Pesapuu“, Eliise Vasur 8C
3.koht „Meie kooli lips“, Eva Lotta Lello 2D

Eripreemiad:

Ühtsustundepreemia: „Kooli spordisärk“, Robin Kaiküll 2B
Huumoripreemia: „Kooli logoga supertass“, Fred Jordan Relve 2B
Innovatsioonipreemia: „Meie kooli nuga“ (millega saab saia või leiva neljaks lõigata), Mark Tomi Wilhelm Vompa 3B

Õnnitleme!Võitjate autasustamine toimub teisipäeval, 29. jaanuaril.
Õpilasesindus tänab kõiki osalejaid ja juhendajaid!

Saavutus informaatikaolümpiaadilt

Ramses Sepp 7B osales 15. detsembril Reaalkoolis toimunud informaatikaolümpiaadi eelvoorus ning saavutas põhikooli arvestuses 3. koha.

Õnnitleme!

Ramses võistleb edasi üleriigilises informaatikaolümpiaadi lõppvoorus Tartus 16.-17. veebruaril.

Aitäh juhendajale, isa Leivo Sepp.

“Volüüm 13” saavutused

Tallinna Reaalkoolis 1. detsembril toimunud vokaalansamblite konkursil “Volüüm 13” saavutasid meie kooli ansamblid rohkelt auhinnalisi kohti.

4. – 5. klasside arvestuses
I koht 4A tütarlasteansambel “Neljandikud” Ene Uibo juhendamisel

Ansamblis laulavad: Susanna Apri, Calista Krass, Eliis Kristjankroon, Anna Gerda Nurmetalo, Melissa Carita Ots, Anett Tamm, Aphelandrea Tunder, Laura Ustav ja Vanessa-Victoria Uusjärv.

II koht
5A ansambel “Segamini” Lydia Rahula juhendamisel

Ansamblis laulavad: Karl Gregor Kool, Terke Kram, Luisa Susanna Kütson, Christiana Lainde, Moon Lokk, Marten Gustav Lähker, Oskar Peep, Martin Poks, Brenda Pärtel, Kirke Selirand ja Ingebrit Vahe.

6. – 7. klasside arvestuses
III koht 7A poisteansambel “Mutant” Lydia rahula juhendamisel

Ansamblis laulavad: Jako Mark Lakspere, Christopher Lembra, Del Remi Liik, Martin Loo, Emil Marvin Mikk ja Lars-Eerik Väina.

8. – 9. klasside arvestuses
II koht 9A ansambel “Kohe läbi” Lydia Rahula juhendamisel

Ansamblis laulavad: Helery-Liis Asi, Stella-Triin Fluss, Norbert Kats, Liisa-Maria Martsepp, Kristina Mägi, Lisanna Männilaan, Andreas Pung, Mikk Saarmann, Karl-Erik Sepp, Henri Erik Tammai ja Grete Teearu.

Gümnaasiumi arvestuses
I koht ansambel “2Loud” juhendaja Grettel Killing 10B

Ansamblis laulavad: Lisanna Männilaan 9A, Sylvia Krupp, Rando Lilleorg, Mikk Mäe ja Birgit Pihlak 10A, Laura Sandra Lello ja Grettel Killing 10B

Eripreemiad:
Ansambel “Kohe läbi” – parima jõululaulu esituse eest
Ansambel “Kohe läbi” – parima tütarlaste solisti preemia – Lisanna Männilaan 9A

Rohkearvulise ansamblite eripreemia – Lydia Rahula

Diplomi konkursil osalemise eest sai Lydia Rahula juhendamisel ka 3A ansambel “Vallatud” kui kõige nooremad esinejad.

Ansamblis laulavad: Lotta Lizbeth Hirv, Karoliina Josefiine Killandi, Katariina Kuusaru, Juhan Laasik, Karl-Matthias Madis, Marcus-Junior Mäeväli, Claudia Pihlak, Richard Raun, Lisanne Rull, Susanne Rull ja Mia Matilda Tammekun.

Ansambleid saatis Tomi Rahula.


Palju õnne!
Suur tänu õpetajad ja juhendajad!

Vaata 2012. aasta konkursi juhendit

2000. aastal kutsuti MTÜ segakoor Noorus algatusel ellu Tallinna ja Harjumaa koolide vokaalansamblite konkurss VOLÜÜM. Juba esimesest konkursist võttis osa üle 20 ansambli ja enam-vähem samapalju on osalejaid olnud kõigil aastatel. Volüüm võlub lapsi ja õpetajaid ladusa korralduse ja mõnusa õhkkonnaga, kõikidesse ansamblitesse suhtutakse ühtviisi toetavalt, sest kõigilt on alati midagi õppida.

Alates 2003. aastast on konkurssi korraldatud Tallinna Reaalkooli suurepärase akustikaga saalis. Kooli juhtkond leidis, et „Volüüm” on koolile sedavõrd oluline üritus, et alates 2005. aastast on Reaalkool konkursi ametlik partner. Kool kindlustab konkursi ruumid, turvamise, kohviku töö jmt.

Aastate jooksul on kujunenud välja n-ö fännid, kes on osalenud kõigil konkurssidel ja nende innukus ongi tegelikult põhjuseks, miks Volüümi jälle korraldada.

„Volüümil” on oma logoga T-särgid, märgid ja helkurid.

Konkursi eesmärgid ei ole aastatega muutunud. Endiselt on korraldajate soov anda osalejatele esinemisvõimalusi, propageerida eestikeelset ja eesti heliloojate muusikat, tuua nähtavale ka need lauluansamblid, kelle tänased võimalused ainult klassiseinte vahele on jäänud, kuid kes tegelikult hoopis tähelepanu, enese proovile panekut ja pisut tunnustust vajaksid. Just neile on see oluliseks impulsiks jätkamaks alustatud teed suurde muusikasse.