Supported languages
Follow us
XXI koolist XXI sajandi haridus

XXI koolist XXI sajandi haridus

III koht koolimeedia konkursilt

Üleriigilisel koolimeedia konkursil saavutas kategoorias Parim Kooliraadio III koha Tallinna 21. Kooli raadio Rakett.

Palju, palju õnne!

Aitäh, peatoimetaja Sigrid Paula Pukk 12C klassist


Parim Kooliraadio

  1. Otepää Gümnaasiumi kooliraadio
  2. SASS (Jakob Westholmi Gümnaasium)
  3. Rakett (Tallinna 21. Kool)

Eesti meister kiirmales

Carolina Emilie Sade 3B klassist võitis Eesti kiirmale meistrivõistlustel
Eesti meistritiitli kuni 10. aastaste vanuseklassis.

Carolina Emilie alistades järelmatšis tuntud Narva maletaja A. Poluetkova 1,5:0.5

Palju, palju õnne!

Aitäh, maletreener Tõnu Õim

III koht males

08.-10. mail Tartus toimunud Eesti kuni 10-aastaste meistrivõistlustel males saavutas Carolina Emilie Sade 3B klassist pronksmedali. Link

Palju, palju õnne!

Aitäh, maletreener Tõnu Õim

Pronksmedal rühmvõimlemises

Võimlemisklubi Janika Tallinn rühm Juunior Eliit, mille koosseisus võistleb Jessica Kurm 10B klassist, saavutas Eesti Meistrivõistlustel rühmvõimlemises pronksmedali ning MK viimasel etapil Tamperes saavutati hooaja kõrgeima punktisummaga tubli 7. koht.

Palju, palju õnne!

Tänu lapsevanematele, treeneritele ja võimlemisklubile!

Hooaja edukaimat etteastet saab näha siin

juunioreliit 3

3. ja 5. koht lingvistikaolümpiaadilt

Lingvistikaolümpiaadi lõppvoorus saavutas Britta Pung 12B klassist III koha ning Peter Alex Mahhov 9B klassist 5. koha (vanusegrupp 9.-12. kl).

Britta osaleb ka rahvusvahelisel olümpiaadil Bulgaarias.
Rahvusvahelisel olümpiaadil osalevad 4 esimesele kohale tulnud võistlejat, Peter 5-ndana on varuvõistleja, keda ka ettevalmistuslaagris treenitakse.

Peter Alex pälvis spetsiaalse tunnustuse kui noorim auhinnakohale tulnud osaleja.

Kokku võistles lõppvoorus 42 osalejat, neist ainult kolm olid 9. klassi õpilased.

Palju, palju õnne!

Aitäh, õpetaja Sanne Haab

 

I preemia Teadusfestivalilt

Paul Johannes Kalda 9B ja Anette Kuuseorg 9C klassist võitsid Teadusfestivali I preemia põhikooliastmes ja autasu 850 eurot.

Teadustöö teemaks oli “Eesti noorluule”.

Palju, palju õnne!

Aitäh juhendajale, Brita Melts Tartu Ülikoolist

Link tulemustega

Õpilaskonverents “Meie elukeskkond 2015”

21. aprillil toimus Tartu Loodusmajas Maa päeva õpilaskonverents “Meie elukeskkond 2015“

Õpilaskonverentsil esines Andra Mataloja 11A klassist ettekandega oma uurimistööst, mille teemaks oli “TALLINNA 21. KOOLI II KOOLIASTME KARASTUSJOOKIDE TARBIMISHARJUMUSED NING TEADLIKKUS KARASTUSJOOKIDE KOOSTISEST”.
Andrat auhinnati tunnustuskirja ja raamatuga.

Palju, palju õnne!

Aitäh, õpetaja Anne-Ly Lään

Maa päeva tähistatakse juba 45. korda.
1970. aastal Ameerika Ühendriikidest alguse saanud traditsioon on levinud vähemalt 190 maailma riiki.

III järk füüsikaolümpiaadilt

Eesti koolinoorte 62. füüsikaolümpiaadi lõppvoorus saavutas  Peter Alex Mahhov 9B klassist III järgu.

Palju, palju õnne!

Aitäh, õpetaja Eve Sildnik

II koht males

16.-19. aprillil Narvas toimunud Eesti meistrivõistlustel males saavutas Kärolin Kerem 5B klassist tütarlaste kuni 12. a vanuserühmas hõbemedali.

Palju, palju õnne!

Aitäh, maletreener Tõnu Õim

Tulemused majandusolümpiaadilt

Majandusolümpiaadi üleriigilises lõppvoorus saavutas 12A klassi õpilane Raul Gross 7.-9. koha ja Pille-Riin Paas 12A klassist neidudest parimana 15. koha.

Õnnitleme!

Aitäh, õpetaja Epp Vodja

Tubli tulemus filosoofiaolümpiaadilt

Paul Johannes Kalda 9B klassist pälvis üleriigilisel filosoofiaolümpiaadil 2015 ainsa noorima finalistina (vanuserühm 9.-12. klass) Diana Aitai mälestusauhinna ja tunnustusraamatud Michael Picard “See ei ole raamat”, seiklusi populaarfilosoofias ning Martin Buber “Mina ja Sina”.

Palju, palju õnne!

Aitäh,  õpetaja Sanne Haab

Puškini preemia 2015

Pidulikul autasustamistseremoonial ajaloolises Keila-Joa lossis FALL autasustati Puškini preemia 2015 laureaate.

“Noor Puškin” preemia laureaaditiitli pälvis Raul Gross 12A klassist.

Palju, palju õnne!

Aitäh, õpetaja Alla Kirillova

 

Link videole

I koht üleriigilisel tõlkevõistlusel

11B klassi õpilane Janne-Nikol Sõerd on parim vene keelest tõlkija 3. üleriigilisel tõlkevõistlusel!
Auhind antakse üle meediakonverentsil Elvas 2. aprillil 2015

Palju, palju õnne!

Aitäh, õpetaja Irina Kotovitš

Tulemused emakeeleolümpiaadi lõppvoorust

30. emakeeleolümpiaadi üleriigilises lõppvoorus saavutas Paul Johannes Kalda 9B klassist 9.-10. klasside arvestuses 11. koha.

11.-12. klasside arvestuses saavutas Kristjan Erik Liive 11A klassist 13. koha.

Paul Johannes Kalda pälvis auhinnalise 3. koha uurimistöös teemal “Žanri ja ilukirjandusliku lause vahelised seosed Jan Kausi loomingus”, olles tunnustuse saanute hulgas noorim.

Palju, palju õnne!

Aitäh, õpetajad Sanne Haab ja Merle Kaldjärv

Tulemused siin

Saavutused ühiskonnaõpetuse olümpiaadilt

IV üleriigilisel ühiskonnaõpetuse olümpiaadil saavutas Peter Alex Mahhov 9B klassist 2. koha, Helen Laane 9B klassist 4. koha, Albert Mihkel Ulla 9A klassist 6.-7. koha

Palju, palju õnne!

Aitäh, õpetaja Tiina Pikamäe

 

TÜ Teaduskool – tulemused

Saavutused matemaatikavõistluselt Kuubik

Üleriigilisel matemaatikavõistlusel Kuubik 4. voorus saavutas 4. koha Liilia Tõnisson 4B, 7. koha Lotte Teemets 5A ja 11. koha Hanna Grete Rebane 5A klassist.

Palju, palju õnne!

Aitäh, õpetaja Kadri Hiob

 

Vt Kuubik – TÜ teaduskool

 

Meie kooli parimad pranglijad

Üleriigilise pranglimisvõistluse III etapi nooremas vanuserühmas saavutas 3. koha Holger Paulus 1B ja  9. koha Andreas Leetsar 1B klassist. Tublilt võistlesid Oscar Pihela 1C ja Otto Juhanson 1A klassist.

Holger Paulus võistleb edasi vabariiklikus finaalis.

Nooremas vanuserühmas võistles 334 õpilast.

4.-6. klasside arvestuses olid tublimad pranglijad Liilia Tõnisson, Rasmus Kukke, Don Rico Saluveer 4B ning Reiko Pruusapuu 4C klassist.

Võistlejaid oli 354

5. klasside arvestuses saavutas 6. koha Lotte Teemets 5A klassist.

Võistlejaid oli 175

7. klasside parimad on Linda -Terese Makk, Markko Ladvas, Marcus Kevin Rõuk, Karoliina Kruusimäe, Sandra Tammaru, Carmen Tinno, Karl Kristjan Tamm ja Johanna Jõerüüt 7B klassist.

Võistlejaid oli 144

Vabariiklikus finaalis võistleb ka õpetaja Kadri Hiob, kes saavutas auväärse 21. koha,  osalejaid oli 540.
Palju, palju õnne!

Aitäh, õpetajad Helina Nael, Renna Marjundi, Sirje Uibo, Kadri Hiob, Marju Meremäe

Vt täpsemalt Miksike.ee > Pranglimine

I ja II koht välkmales

Eesti Noorte Meistrivõistlustel välkmales võitis meistritiitli kuni 10-aastaste vanusegrupis
Carolina Emilie Sade 3B ja pronksmedali Grettel Bauman 2C.

Palju, palju õnne!

Aitäh, maletreener Tõnu Õim

I koht vene keele üleriigiliselt olümpiaadilt

Raul Gross 12A klassist saavutas olümpiaadil vene keel võõrkeelena üleriigilises lõppvoorus I koha.

Lõppvoor toimus 9.-10. märtsil Tallinna Ülikoolis, kus võistlejad esinesid temaatiliste ettekannetega, lahendasid nii kirjalikke kui suulisi ülesandeid ning sooritasid kulturoloogilise testi.

Palju, palju õnne!

Suur, suur aitäh, õpetaja Alla Kirillova

I kohad vokaalansamblite konkursilt

Alo Mattiisenile pühendatud XIX muusikapäevade 2015 raames toimunud üleriigilisel vokaalansamblite konkursil saavutas I koha 6.-7. klasside arvestuses 6A tütarlaste ansambel ÜHEKSA KUUENDIKKU, koosseisus:

  • Susanna Antsmäe
  • Susanna Apri
  • Calista Krass
  • Eliis Kristjankroon
  • Anna Gerda Nurmetalo
  • Melissa Carita Ots
  • Anett Tamm
  • Laura Ustav
  • Vanessa-Victoria Uusjärv

8.-9. klasside arvestuses saavutas I koha 8A tütarlaste ansambel GIUSTO, koosseisus:

  • Kaisa Ader
  • Kirke Britt Benjamin
  • Eglyd Marion Hirv
  • Triinu-Liis Kindel
  • Laura Maria Lukas
  • Cecilia-Martina Mägi
  • Triin Mänd
  • Ann Liisbel Petter
  • Lisbeth Sirvi
  • Laura Lorette Takel
  • Brita-Liis Tui

Lavasära eripreemia pälvis Calista Krass 6A klassist.

Palju, palju õnne!

Suur, suur tänu, õpetaja Ene Uibo!

Emakeeleolümpiaadi lõppvoor 13.-14. märtsil

13.-14. märtsil toimub emakeelolümpiaadi lõppvoor Tallinna Ülikoolis, kus
võistlevad uurimistööde ja piirkonnavooru tulemuste üleriigilise üldpingerea
alusel Paul Johannes Kalda 9B ja Kristjan Erik Liive 11A klassist.

Juhendajad-õpetajad Sanne Haab ja Merle Kaldjärv.

Edu!

I koht kiirmales

22. veebruaril Tallinnas Paul Kerese malemajas peetud
Tallinna Maleklubi noorte kiirturniiride sarja II etapil
saavutas Carolina Emilia Sade 3B klassist tütarlaste
kuni 10-aastaste vanusegrupis I koha.

 

Palju õnne!
Suur tänu, juhendaja treener Tõnu Õim!

I koht ja võidukarikas võrkpallis

20.-22. veebruaril Pärnus toimunud kuni 16-aastaste tütarlaste Eesti Võrkpalli Föderatsiooni karikavõisltuste I finaalturniiril saavutas Regina Johanson 8B klassist SK Tats Tallinna I võistkonna koosseisus I koha ja karikavõidu.

 

Palju õnne!
Suur tänu juhendamise ja toetuse eest, treener Marit Laidroo ja lapsevanemad!

Saavutused ühiskonnaõpetuse olümpiaadilt

Ühiskonnaõpetuse üleriigilises eelvoorus saavutas Albert Mihkel Ulla 9A klassist I koha.

Robin Nool 9B klassist saavutas 4. koha, Helen Laane 9B 11. koha ja Peter Alex Mahhov 9B 17. koha.

Kõik õpilased on kutsustud Tallinna parimatena üleriigilisse lõppvooru, mis toimub 18. märtsil.

 

Palju, palju õnne!
Aitäh, õpetaja Tiina Pikamäe!

Olümpiaadil võistles 551 õpilast.

Eesti õpilasfirmade laada parimad

JA_Eesti_logo

Iga-aastane Junior Achievementi Eesti korraldatud Eesti õpilasfirmade laat tõi seekord Kristiine ja Rocca al Mare keskustesse kokku 160 õpilasfirmat Eestist, Türgist, Gruusiast, Lätist ja Rootsist.

Ajujahi kõige innovaatilisema õpilasfirma preemia saavutas õpilasfirma “Ringo” Tallinna 21. Koolist – juhendajaks Hendrik Hindov. Õpilasfirma Ringo koosseisu kuuluvad Jarek Laande, Marcus Suurväli, Oliver-Gerd Vald ja Kristian Volohhonski 11B klassist ning Heidi Mülla 11C klassist.

Õpilasfirma Ringo pudeliavajast sõrmused valiti ühtlasi 14. veebruaril Rocca al Mare keskuses peetud õpilasfirmade laada Rahva lemmikuks.

Laada parimaks raadioreklaamiks tunnistati 21. Kooli õpilasfirma “Täitsa pael” raadioreklaam.
[jwplayer mediaid=”13676″]

Õpilasfirma Täitsa pael koosseisus esindasid kooli 11A klassi õpilased Kristjan Erik Liive, Robert Pikmets, Reijo Sepp ja Kristo Ojasaar. Õpilasfirmat juhendas Hendrik Hindov.

 

Palju, palju õnne!
Suur tänu, juhendaja Hendrik Hindov!

Loe lisa iga-aastase Junior Achievementi Eesti korraldatud õpilasfirmade laada kohta JA Eesti kodulehelt!

Eesti meistrivõistluste hõbe judos

24. jaanuaril Viimsis peetud Eesti A-klassi meistrivõistlustel judos
saavutas Daniel Markus Vardja 8B klassist II koha.

Daniel Markus esindab judoklubi Aitado.

Palju õnne!
Suur tänu juhendamise ja toetuse eest, treenerid ja lapsevanemad!

 

Luulevõistlus Kalju Lepiku sünniaastapäevaks

Kalju Lepiku üleriigilisel luulevõistlusel, kus õpilased esitasid varem trükis avaldamata omaloomingulisi luuletusi,
andis võistluse korralduskomisjon välja kogumiku, kus on avaldatud 11C klassi õpilaste Cassandra Herne luuletus “Paadimees” ja Laura Elise Arvisto pealkirjata luuletus.

Ettevõtmise eesmärk oli virgutada luulehuvi, väärtustada meie kaunist emakeelt ja tähistada Kalju Lepiku sünniaastapäeva.

Tore saavutus, avarat mõttelendu edaspidiseks!

3 eripreemiat Eesti Rahvusballeti esseekonkursilt

15. jaanuaril kuulutasid Suurbritannia suursaadik Eestis Chris Holtby ja Eesti Rahvusballeti kunstiline juht Toomas Edur etenduse „Uinuva kaunitar“ eel välja esseekonkursi „Minu tantsuelamus“ võitjad ja eripreemiad.

Esseekonkursi „Minu tantsuelamus“ parima töö autoriks nooremas vanuserühmas on Mirel Mesila Tallinna Reaalkoolist ning vanemas vanuserühmas Stina Aava Gustav Adolfi Gümnaasiumist. Lisaks peaauhindadele anti välja kaheksa eripreemiat, millest 3 pälvisid meie kooli õpilased.

Johanna Muriel Sermat 8B

Pillerin Kivipõld 8B

Helis Hämarsalu 10C


Palju õnne!

Suur tänu, õpetaja Seoriin Jõgise!

Estonia_esseekonkurss

Esseekonkursi “Minu tantsuelamus” võitjad. Foto: Rahvusooper Estonia

Esseekonkurss, mille raames kutsus Eesti Rahvusballett noori vaatama balletiõhtut „Symbiont(s). Petruška“ ning julgustas kirjutama oma elamusest, kuulutati välja 19. novembril Rahvusooper Estonia lavalt. Esseekonkursi eesmärk on kasvatada noortes huvi nii balleti kui tantsukriitika vastu. Esseekonkursile laekus kokku 36 esseed.

 Kõiki konkursile laekunud esseesid on võimalik lugeda Rahvusooper Estonia noorte teatriblogist.

 

5. ja 7. koht vene keele võistluselt

10. jaanuaril toimunud üleriigilisel vene keele võistlustel “Vene keel –  see on lihtne ja kerge”
saavutasid 7.-8. klasside arvestuses Arina Milišnikova 7A klassist 5. koha ja Karl Väärtnõu
7C klassist 7. koha.
.

Palju, palju õnne! 
Aitäh, õpetajad Klaara Sulg ja Alla Kirillova !

img156

img102

img100

 

Kooli esimene filosoofiadoktor

Eesti keele ja kirjanduse õpetaja Merle Kaldjärv kaitses 9. detsembril 2014
Tallinna Ülikoolis kasvatusteaduste valdkonnas oma doktoritööd teemal
“Riigieksamikirjandite argumentatsiooni uuring”.

Eduka kaitsmise tulemusena omistati õpetaja Merle Kaldjärvele
filosoofiadoktori kraad.

Palju, palju õnne!
Koolipere tunnustab ja tänab!

1. koht ja Eesti Klubide Karikas judos

6. detsembril toimus Tartus A.Le.Coq spordihoones Eesti Klubide Karikas judos.
Noorte arvestuses saavutasid I koha ja rändkarika judoklubi Aitado meeskonna koosseisus:

Daniel Markus Vardja 8B
Tristen Vardja 11C

 

Palju õnne!
Suur tänu juhendamise ja toetuse eest, treenerid ja lapsevanemad!

Võistluse fotoalbumit vaata aadressilt:
https://drive.google.com/folderview?id=0B7DhsEN7r5_SN3NxcnF2VFNUNG8&usp=sharing

III koha eripreemia tantsufestivalil

29.-30. novembril toimunud Estraad- ja rahvaste tantsude festivalil saavutas 21. Kooli tantsurühm
Kivimäe kivid rahvaste tantsude kategoorias 6-11aastaste vanuserühmas tantsuga “Väike polka”
III koha eripreemia.

Tantsisid ja kooli esindasid:
Lee Paidu 2A
David Richard Jenkins 2B
Endriko Kajari 2B
Saara Raudsaar 3A
Oliver Koel 3B
Liselle Valge 3B
Robin Kaiküll 4B
Nele Keering 4B
Gert Martin Kadastik 4D

 

Palju õnne!
Aitäh, juhendaja Tõnu Pomerants!

Eripreemia_2014

 

 

3. koht võistlustantsus

29. novembril Kohilas peetud tantsuturniiri “Magus Algus” 2014. aasta X etapil
saavutas Henry Martti Niin 1D klassist koos tantsupartner Carolin Varekiga
mudilaste vanuserühmas tantsukool Laguuni esindades võiduka III koha.

Tantsuturniir „Magus Algus“ on korraldatud eesmärgiga populariseerida
võistlustantsu, kui spordiala ja vaba aja veetmise vormi, laste ja noorte seas.

 

Palju õnne!
Suur tänu juhendamise ja toetuse eest treenerid ja lapsevanemad!

Magus_Algus_Henry_Martti_2014
Pildil: Henry Martti Niin 1D klassist koos tantsupartner Carolin Varekiga.

 

 

1. koht ja Eesti karikavõit võrkpallis

28.-30. novembril mängisid Pärnus kuni 16-aastased tütarlapsed, kes selgitasid C-vanuseklassis Eesti karikavõitja.
8B klassi õpilane Regina Johanson saavutas SK Tats Tallinna I võistkonna koosseisus I koha ja karikavõidu.

 

Palju õnne!
Suur tänu juhendamise ja toetamise eest treener Marit Laidroo ja lapsevanemad!

SK_Tats_2014_Eesti_meister_Regina_Johanson
Pildil: Võidukas SK Tats – II reas treener Marit Laidroo kõrval Regina Johanson.

1.-2. koht festivalilt JazzPopFest

Ansambel 2Loud saavutas 14. ja 15. novembril peetud V Viimsi Jazz- ja popmuusikafestivalil
kategoorias Little Less I – II koha.

Vokaalansambli 2Loud laulavad: Lisanna Männilaan 11A, Sylvia Krupp, Birgit Pihlak,
Mikk Mäe ja Rando Lilleorg 12A ning ansambli juhendaja Grettel Killing 12B.


Palju õnne!

2Loud_Viimsi_JazzPopFest_2014
Pildil vasakult: Rando Lilleorg, Grettel Killing, Sylvia Krupp, Lisanna Männilaan, Birgit Pihlak, Mikk Mäe. 

Vaata lisa festivali Facebooki lehelt https://www.facebook.com/ViimsiJazzPopFest.

Diplom 2Loud

 

 

 

 

 

Peaauhind kuvavõistluselt “Maavalla hiied”

Kuvavõistluse Maavalla hiied hindamiskogu otsustas  määrata tänavuse noorte peaauhinna
meie kooli 6A klassi õpilase, Emmeliine Kalviku ülesvõttele “Hõbeda kaapimine“.

Palju õnne!

kaapimine
Pildil: hõbevalge kaapimine allikal, Janakkala hiis, Laurin lähde Soome, Janakkala.

Pildi autor: Emmeliine Kalvik on andnud selle ülesvõtte Creative Commons 3.0 litsentsi
tingimustel vabakasutusse.

 

Tublid tulemused Creatloni e-viktoriinis

Junior Achievement Eesti tänab ja tunnustab korraldajate nimel 9. oktoobril
ettevõtlusnädala raames toimunud majandus- ja ettevõtlusviktoriinil osalejaid.

Anette Kuuseorg 9C klassist saavutas Creatlon veebiviktoriinil maksimumtulemusega III koha.

6. koha samal võistlusel saavutas 29 punktiga Greete Jakobson 9C klassist.

28 punkti 30st saavutasid 36 parema seas järgmised meie õpilased:
16. koht Orm Seljamaa 9B
18. koht Chris Oliver Rahumägi 9B
22. koht Toomas Pool 8C
26. koht Celica Krigul 8C
32. koht Kristjan Joosep Jalakas 9A

Junior Achievement Eesti premeerib Creatloni e-viktoriinis hea tulemuse saavutanud õpilasi
31. oktoobril 2014 ekskursiooniga ühte suurimasse Eesti kapitaliga tööstusettevõttesse BLRT Gruppi.

BLRT Gruppi kuulub 54 tütarettevõtet Eestis, Lätis, Leedus, Ukrainas, Venemaal, Poolas ja Soomes,
sealhulgas mitu laevatehast. Eestis annab ettevõte tööd 1600 inimesele.

E-viktoriinil osales ühtekokku 917 õpilast 55-st erinevast koolist.
Tulemustega tutvu aadressil: http://www.ja.ee/index.php?page=462&.
Kokkuvõtet viktoriini küsimustest ühes vastustega vaata JA Eesti kodulehelt.

Tubli tulemus Euroopa keeltepäeva veebiviktoriinilt

Euroopa keeltepäeva veebiviktoriinil pälvis maksimumtulemusega parima osaleja tänukirja
Sigrid Muinasmaa  12C klassist.

Veebiviktoriinil osales üle 2300 õpilase ja juhendaja, kellest kõikidele küsimustele vastas
õigesti 402 osalejat.

 

Palju õnne!
Suur tänu, võõrkeelte õpetajad!

Euroopa keeltepäeva veebiviktoriini peaauhinna tahvelarvuti Prestigio said loosi tahtel:

Annabel Raudsepp, Pärnu Kuninga Tänava Põhikool
Reet Kampus, August Kitzbergi nimeline Gümnaasium
Ekke Tõnissoo, Torma Põhikool

Loositud peaauhinnad antakse üle reedel, 17. oktoobril Tallinna Südalinna Koolis.

S_Muinasmaa

 

 

Palju õnne, Lydia Rahula – Aasta Õpetaja 2014!

Aasta põhikooliõpetaja 2014 on meie kooli muusikaõpetaja ja koorijuht Lydia Rahula.

Lydia Rahula pälvis tunnustuse nii 3. oktoobril Nordea Kontserdimajas toimunud õpetajate päeva pidulikul auhinnagalal, kus Tallinn tänas ja tunnustas oma parimaid pedagooge kui ka 4. oktoobril Tartus, Vanemuise Kontserdimajas toimunud üleriigilisel Aasta Õpetaja auhinnagalal Eestimaa õpib ja tänab“.

Lydia Rahula väärib tunnustust Eesti muusikahariduse arendamise, rahvuskultuuri ja traditsioonide alalhoidmise
ning tutvustamise eest. Lydia on särasilmne ja innustunud õpetaja, keda imetlevad õpilased, lapsevanemad, kolleegid
ning vilistlased.

Palju, palju õnne!

Lydia_II

Pildidil: Lydia Rahula 4. oktoobril Vanemuise Kontserdimajas toimunud üleriigilisel Aasta Õpetaja auhinnagalal “Eestimaa õpib ja tänab”.

Aasta_opetaja_2014

Disainer Ranno Päi kujundatud skulptuur “Joosep”, kes hoiab ülestõstetud käes maakera.

 

Tunnustus väikeste kodu-uurijate võistluselt

13. septembril tänati ja tunnustati Eesti Lugemisühingu  ja Paide Ühisgümnaasiumi poolt korraldatud väikeste kodu-uurijate võistlusel “Kuidas me lugema õppisime” osalejaid.

87 uurimistöö hulgast tunnistati üheks omanäolisemaks ja konverentsil ka ettekande vääriliseks 7B klassi õpilase Donna Mägi uurimistöö.

Donna Mägi uurimistööd juhendas õpetaja Ester Barkala.

 

Palju õnne!
Suur tänu, õpetaja Ester Barkala!

Kõrged kohad jahilaskmises

11C klassi õpilane Cassandra Krass jõudis käesoleval aastal esimese Eesti naisjahilaskurina
Mailma Meistrivõistlustele jahilaskmises, kus saavutas juunioride arvestuses kaevikrajal
võimsa isikliku rekordiga 14. koha.

Granadas toimud maailmameistrivõistlustel tabas Cassandra 75 võimalikust 64 märki.
Tulemus on ühtlasi uueks Eesti naiste rekordiks kaevikraja harjutuses.

Kuna Eesti jahilaskmises naistele eraldi arvestust ei peeta, pidi Cassandra koduse juunioride meistritiitli
võitmiseks noormeestele tuule alla tegema ja seda ta ka tegi, teenides juunioride arvestuses 2014. aasta
Eesti meistri tiitli jahilaskmises.

Palju palju õnne, Cassandra!
Suur tänu juhendamise ja toetamise eest, treener Urmas Saaliste ja lapsevanemad!

Cassandra_Krass_11C_2014
Pildil: Tallinna 21. Kooli 11C klassi õpilane Cassandra Krass  Foto: Mihkel Maripuu

 

1. koht tennise Eesti Noorte MV

11.-13. augustil Pärnus toimunud Eesti Noorte tennisemeistrivõistlustel saavutas
Karolin Kurvits 4D klassist 10a tüdrukute vanuserühmas I koha.Karolin esindab US Tenniseakadeemiat.

Palju Õnne!
Suur tänu juhendamise ja toetuse eest, treener Märt Kivirähk ka lapsevanemad!

4. koht koolisööklate konkursilt

Meie kooli söökla, AS Tuleleek, saavutas 4. koha konkursilt
“Sõbralik koolisöökla 2014”, kogudes 158 punkti.

Hindamise maksimum punktisumma oli 170.

 

Õnnitleme!
Täname kokatädisid ja kogu söökla personali!

Olümpiaadide parimate autasustamine Lillepaviljonis

2013/2014. õppeaasta olümpiaadidel edukalt osalenud Tallinna õpilaste
ja nende juhendajate-õpetajate autasustamine toimub Lillepaviljonis (Pirita tee 26)
30. mail 2014 algusega kell 14.00.

Autasustamisele on palutud Tallinna 21. Kooli olümpiaadide parimad ja nende juhendajad:

Kristiin-Heleen Toovis 7A – muusika
Peter Alex Mahhov 8B – geograafia, füüsika
Helen Laane 8B – ajalugu
Lisanna Männilaan 10A – muusika
Raul Gross 11A – vene keel, bioloogia
Peep Põdder 12A – ajalugu, inglise keel
Airika Harrik 12C – lingvistika

Õpetajad-juhendajad:

Kadri Mägi – muusika
Seoriin Jõgise – lingvistika
Sandra Müür – inglise keel
Alla Kirillova – vene keel
Ester Barkala – ajalugu
Ingrid Paggi – ajalugu
Ülle Suursaar – geograafia
Riina Otsus – bioloogia
Eve Sildnik – füüsika

Eesti meister kiirmales

24. mail Paides toimunud Eesti noorte meistrivõistlustel kiirmales saavutas Kevin Kristjan Uba
1B klassist kuni 8-aastaste vanuseklassis I koha ja Eesti meistritiitli, kaotamata ühtki partiid.

Palju, palju õnne!
Suur tänu, juhendaja Vello Kiiver!

I koht vene keele tõlkevõistluselt

16. mail Rahvusooper Estonia Talveaias toimunud I üleriigilisel vene keele tõlkevõistlusel saavutas
Raul Gross 11A klassist I koha.

 

Palju, palju õnne!
Aitäh, õpetaja Alla Kirillova!

Tõlkevõistlusel osalejate ülesandeks oli vene proosa tõlkimine eesti keelde.
Osalesid õpilased, üliõpilased ja täiskasvanud.

1. koht võistlustantsus

17. mail  Kohilas toimunud Tantsuturniiri “Magus Algus” 2014. aasta V etapil saavutas Simone Saar 2B klassist koos tantsupartner Aleksandr Afanasjeviga 18 tantsupaari seas võiduka I koha.

Tantsuturniir „Magus Algus“ on korraldatud eesmärgiga populariseerida võistlustantsu, kui spordiala ja vaba aja
veetmise vormi, laste ja noorte seas.

Palju õnne!
Suur tänu juhendamise ja toetuse eest treenerid ja lapsevanemad!

Magus algus 2014
Pildil: Simone Saar koos tantsupartner Aleksandr Afanasjeviga “Magus algus” V etapil.

 

 

 

 

Pronksmedal Eesti meistrivõistlustelt squashis

10. mail toimunud Eesti meistrivõistlustel squashis saavutas Henrik Kurm
5B klassist U17 (juunioride) vanuseklassis III koha.

Palju, palju õnne!
Suur tänu juhendamise ja toetuse eest treenerid ja lapsevanemad!

Henrik Kurm 10.05.2014 3.koht

 

 

Võit stipendiumikonkursilt

Detsembris korraldasid YFU ja ülemaailmne projekt “Koolid – tuleviku partnerid
Euroopa koolides stipendiumikonkursi vahetusaastaks Saksamaa Liitvabvariigis.

Konkursi võitis meie kooli 10C klassi õpilane Eduard Ülevain.

Palju õnne, Eduard!

Tutvu Eduardile võidu toonud esitlusega.

Stipendiumi pidulik üleandmine toimus 9. mail 2014 Tallinna 21. Koolis.

PASCH stipendium 2014
Pildil: Eduard Ülevain ja YFU Eesti MTÜ esindaja Terje Kruup 9. mail 2014.

Eesti Rahva Muuseumi eripereemia

11B klassi õpilase Hanna-Maria Trei uurimistöö “Küüditamise mõju eestlastele minu perekonnaliikme näitel”
osales Ühiskonnaõpetajate Seltsi korraldatud õpilaste ajalooalaste uurimistööde võistlusel Pärand on pärandus” Vabariigi Presidendi auhindadele.

Uurimistöö pälvis võistlusel Eesti Rahva Muuseumi eripreemia.

Palju õnne!
Suur tänu, juhendaja – õpetaja Ingrid Paggi!

 

img060

img061

Tõend