Supported languages
Follow us
XXI koolist XXI sajandi haridus

XXI koolist XXI sajandi haridus

3. koht üleriigiliselt tõlkevõistluselt

7. mail toimus Goethe Instituudi korraldusel ja Saksamaa Liitvabariigi Suursaatkonna
toetusel üleriigiline tõlkevõistlus MAGIE DER SPRACHE / KEELE VÕLU.

Tõlkevõistlusel osalesid põhikoolide ja gümnaasiumide õpilased kogu vabariigist.
10.-12. klasside arvestuses saavutas Sigrid Muinasmaa 11C klassist III koha.  

Tõlkevõistlus toimus SAKSA KEVADE raames ja konkursi patrooniks on Saksamaa
Liitvabariigi suursaadiku abikaasa pr Eva Koep – Schlaga.

 

Palju õnne, Sigrid!
Aitäh, õpetaja Anu Aero!

2. koht vene keele teadmiste võistluselt

9. mail toimus Kohtla-Järvel IV vene keele üleriigiline teadmiste võistlus,
kus meie kooli võistkond saavutas II koha.

Tublilt võistlesid ja kooli esindasid:

Paula Telksnys 9B – õpetaja Irina Zaglada juhendamisel
Dan Maapalu 9B – õp Irina Zaglada
Raul-Alar Haak 9C – õp Irina Kotovitš
Riina Jakobson 8B – õp Klaara Sulg
Jakop Tauts 8A – õp Alla Kirillova
Desiree Mumm 8C – õp Jelizaveta Kuznetsova


Palju, palju õnne!

Aitäh, õpetajad!

 

1. koht lauluvõistluselt “Viisivärtnake 2014”

2A klassi õpilane Hans Johannes Kark saavutas 1. mail Tartus toimunud üleriigilisel
laste lauluvõistlusel “Viisivärtnake 2014” 9-10aastaste vanusegrupis poiste ja tüdrukute
üldarvestuses I koha.

Palju õnne!
Suur tänu, juhendaja Sirje Põllu!

Hans Johannes Kark 1.05.2014
Pildil: Hans Johannes Kark lauluvõistlusel

 

1. koht Eesti meistrivõistlustelt välkmales

1. mail peetud  Eesti meistrivõistlustel välkmales saavutas tütarlaste kuni 10-aastaste
vanusegrupis I koha ja Eesti meistri tiitli 2B klassi õpilane Carolina Emilia Sade.

Palju õnne!
Suur tänu, juhendaja treener Tõnu Õim!

 

 

Põhja Kaitseringkond tunnustab!

Põhja Kaitseringkond tunnustab 26. aprillil Ida-Virumaal Pannjärve Tervisespordikeskuses
toimunud X Kindralijooksul osalenud riigikaitse valikkursuse õpilasi.

Taavi Teearu 11A
Mari Stepanjan 11A
Grete-Kai Teeäär 11B
Mirelle Tetto 11B
Kaisa Käosaar 11B
Martin Kivilo 11A
Priidik Laid 11C
Caius Miller 11A

10153260_771318722887917_7932832382926090277_n

Pildil: Mari Stepanjan ja Grete-Kai Teeäär, kes saavutasid koha esikuuikus.

KINDRALI JOOKS on pühendatud kindral Aleksander Tõnissoni  /17.04.1875-30.06.1941/ sünniaastapäevale.
Traditsiooniline jooks toimub igal aastal aprillikuus ja seda juba aastast 2007.

Leitnant Merje Meerits, riigikaitse õpetaja,
Põhja Kaitseringkonna tagalajaoskonna varustussektsiooni ülem.

Tunnustus konkursilt Looduse aasta foto 2014

Looduse Aasta Foto 2014 konkursil märgiti ära Laste vanuserühmas Loodusepiltide kategoorias
3B klassi õpilase Robin Kaikülli kaks fotot orhideedest.

Palju õnne!

Suur tänu, lapsevanem Merilyn Meristo ja klassijuhataja Renna Marjundi!
fotod veebi

KOORIJÄÄTISE esmaesitlus pildis ja videos!

28. aprillil toimus Premia jäätisevabrikus uue laulupeojäätise – KOORIJÄÄTIS, esmaesitlus.

Ametlikul jäätise sisseõnnistamisel esinesid meie kooli 3. ja 4. muusikaklasside koorilauljad, kes laulupeo tihedas konkurentsis saavutasid ettelaulmisel suurima punktiskoori – maksimumtulemuse – 10 punkti!

Palju õnne!
Aitäh, õpetaja Ene Uibo!

Sündmust pildis vaata kooli kodulehe pildialbumist!
Videoklippi KOORIJÄÄTISE esmaesitlusest vaata delfi.ee esitlusel!

Koorijäätis_2014

3. koht standardtantsudes

27. aprillil toimunud standardtantsude karikavõistlustel saavutas Simone Saar 2B klassist
standardtantsudes 27 paari konkurentsis Lapsed E klassis III koha.

Palju õnne!

Suur tänu juhendamise ja toetuse eest treenerid ja lapsevanemad!

Simone Saar_27.04.2014
Pildil: Simone Saar koos tantsupartner Aleksandr Afanasjeviga.

II järk lingvistikaolümpiaadilt

Lingvistikaolümpiaadi lõppvoorus saavutas Airika Harrik
12C klassist II järgu ja 5. koha.

Palju, palju õnne!

UNESCO joonistuskonkursi parimad

22. aprillil tunnustati Tartus loodusmajas UNESCO Läänemere Projekti joonistuskonkursi
“Soome lahe rannik ja elustik” parimate tööde autoreid.

Meie õpilastest pälvisid tunnustuse Eliise Sepp 11C, Anett Tamm ja Emmeliin Kalvik
5A klassist. Emmeliine töö valiti lisaks Soome ja Venemaa BSP koordinaatorite lemmiktööks.

 

Palju õnne!
Suur tänu, õpetajad Kaja Kadarik ja Riina Otsus!

Aialinnud_Eliise_Sepp

Aialinnud_Emmeliine_Kalvik

Aialinnud_ Anette_Tamm

 

 

Tunnustus uurimistööde konverentsilt

22. aprillil toimus Tartu Loodusmajas üleriigiline õpilaskonverents
„Meie elukeskkond 2014“, kus 11A klassi õpilane Andra Moistus tegi
ettekande oma uurimistööst “Süsinikdioksiidi ja temperatuuri muutumine
õppepäeva jooksul Tallinna 21. Kooli kahe klassiruumi näitel.”

Andra pälvis tunnustuskirja ja auhinnaraamatu.

Palju õnne!
Aitäh juhendajale, õpetaja Anne-Ly Lään!

2. koht õplasfirmade võistluselt

23. aprillil Tartus Teaduskeskuses Ahhaa toimunud 19. Eesti õpilasfirmade võistlusel saavutas meie
kooli õpilasfirma EasyClip II koha.

EastClip_23.04.2014

Pildil uurib toodet žürii liige Inno Borodenko. Foto autor: Margus Ansu

EasyClip esindasid Tartus toimunud võistlusel 11A klassi õpilased Sylvia Krupp, Pille-Riin Paas
ja Mari Helen Štarkov. Anette Lilje ja Liis Nesler, kes olid samal ajal õppeekskursioonil Hollandis,
osalesid lavaesinemisel video vahendusel.

 

Palju õnne!
Suur tänu, õpetaja Epp Vodja ja juhendaja Hendrik Hindov!

 

3. koht Eesti karikavõistlustelt saalihokis

21. aprillil Jõgeval Virtuse Spordihoones toimunud U11 Eesti karikavõistlustel saalihokis
saavutasid  meie õpikased Ander Sikk 1A ja  Adrian Sikk 4C klassist Sparta Team Automaailma
võistkonna koosseisus III koha.

Palju õnne!
Suur tänu juhendamise ja toetuse eest, treenerid ja lapsevanemad!

Eesti parimad robootikud

Ahhaa! keskuses toimunud robootikavõistlusel selgitati juba neljandat aastat välja Eesti Parim Robootikakool. Tänavu pälvis tiitli ja sellega kaasas käiva rändkarika võistkond RRR ehk Reaali Robotistuudio Robootika.COM.

19. aprillil kogunesid Tartusse Ahhaa! keskusse õpilased üle Eesti, et pidada maha suurim koolirobootika võistlus RoboMiku Lahing. RoboMiku Lahingus osales 350 võistlejat ning parima robootikakooli tiitli nimel võeti mõõtu neljas võistlusalas: LEGO sumo, täpsussõit mudellinnas, animatsioon ning joonejärgimine.

Alade koondtulemusel sai robootika Eesti meistri tiitli ja sellega kaasneva rändkarika RRR ehk Reaali Robotistuudio Robootika.COM, kuhu kuuluvad põhikooliõpilased Tallinna erinevatest koolidest. 21. Kooli esindasid võistlustel Peter Alex Mahhov ja Ramses Sepp 8B klassist.


Palju, palju õnne!
Suur tänu, juhendaja Leivo Sepp

RoboMikk 2014

 

1. koht üleriigiliselt kirjandusviktoriinilt

I koha Eesti Kirjanike Muuseumide kirjandusteemalisel viktoriinil põhikooli- ja gümnaasiumiõpilastele,
saavutas põhikoolide arvestuses 9C klassi võistkond koosseisus

Grete Elmi
Triin Marleen Kruusimäe
Kristian Andreas Jagor
Rasmus Rammo

Võitjavõistkonna auhinnaks põhikooli arvestuses – 2 piletit Tallinna Linnateatri 28. aprilli etendusele “Tõde ja õigus. Teine osa” ja 2 piletit Tallinna Linnateatri 5. juuni etendusele “Pál-tänava poisid”.

Palju, palju õnne!
Aitäh, õpetaja Seoriin Jõgise!

Eripreemia konkursilt “Minu jäätis”

3B klassi õpilane Robin Kaiküll pälvis AS Balbiino „Minu jäätis” konkursi eripreemia.

Kõik eripreemia pälvinud tööde autorid ja nende juhendajad saavad kingituseks kasti uue kujundusega Minu jäätist
ja on oodatud „Minu jäätise” konkursi autasustamisele 3. juunil kell 14.00 Balbiino jäätisetehasesse, kus tutvustatakse Balbiino jäätisetehase tööd ja süüakse üheskoos konkursi võidutöö kujundusega vanilli-koorejäätist “Minu jäätis”.

Palju, palju õnne!
Aitäh, õpetaja Renna Marjundi ja Robini ema – Merilyn Meristo!

Robin _Balbiino

Robin Kaiküll 3B “Minu jäätis” konkursitöö

Rahva lemmiku hääletus on jätkuvalt käimas ning aega oma lemmiku poolt hääletada on kuni 30. aprillini https://www.facebook.com/Balbiino/app_271742159654826!

4. koht füüsikaolümpiaadi lõppvoorus

Eesti koolinoorte 61. füüsikaolümpiaadi lõppvoorus saavutas 8B klassi õpilane Peter Alex Mahhov
8. klasside arvestuses 4. koha.

Palju, palju õnne!
Aitäh, õpetaja Eve Sildnik

3. ja 5. koht matemaatikavõistluselt “Kuubik”

Tartu Ülikooli Teaduskooli korraldatud veebipõhisel matemaatikavõistlusel “Kuubik
saavutas Helen Laane 8B klassist Pythagorase vanuserühmas III koha.

Samas vanuserühmas saavutas Peter Alex Mahhov 8B klassist V koha,
Ramses Sepp 8B klassist VI koha ja Sandra Tammaru 6B klassist VII koha.


Palju, palju õnne!

Aitäh, õpetaja Kadri Hiob!

2. koht viktoriinilt “Noored Euroopa metsades”

Üleriigilisel finaalvõistlusel “Noored Euroopa metsades” saavutas II koha
11A klassi võistkond “Metsikud metsad” koosseisus

Raul Gross
Greete-Johanna Froš
Mari Stepanjan

Palju, palju õnne!
Aitäh, õpetaja Riina Otsus!

 

Raul_Gross

Greete_Johanna_Froš

Mari_Stepanjan

 

 

Saavutused loomekonkursilt “NATO mäng”

Õpilaste loomekonkursi “NATO mäng” strateegilise mõtlemise eripreemia pälvis
12A klassi võistkond, koosseisus Ruudi Vinter, Annette Miller, Mihkel Pogga
ja Peep Põdder.

Kujunduse eripreemia said Hanna Urm ja Karin Kabral 12A klassist.

Eripreemia saanud võistkonnad said auhinnaks Kaitseministeeriumi sümboolikaga
kohvitermosed ja taskulambid. Samuti kinkis Eesti NATO Ühing seitsmele finaali
jõudnud võistkondale raamatu “Eesti NATO lugu. 1991-2004”.

 

Palju, palju õnne!
Aitäh, õpetaja Ingrid Paggi

Vaata fotogaleriid Tallinna Reaalkoolis toimunud „NATO mängu“ võitjate väljakuulutamise aktusest.

NATO mäng_eripreemia

NATO_mäng_kujunduse_eripreemia

EasyClip vallutab maailma

Veebruarikuus peetud Eesti Õpilasfirmade laadal valiti Rocca al Mare keskuse parimaks õpilasfirma tooteks Tallinna 21. Kooli Õpilasfirma EasyClip välja mõeldud lihtne ja mugav kinnitus, mis on mõeldud eeskätt erinevate juhtmete koos hoidmiseks.

Lisaks Rocca al Mare keskuse edukaima müüja preemiale autasustas Intellektuaalomandi Teabekeskus õpilasfirmat tahvelarvutiga.

Õpilasfirma liikmed Sylvia Krupp, Liis Nesler, Pille-Riin Paas, Anette Lilje ja Mari Helen Štarkov 11A klassist esindavad Eestit 31. märtsil – 4. aprillil Iisraelis toimuval rahvusvahelisel õpilasfirmade laadal JA-YE Europe, kus on eesmärgiks tutvustada ja müüa oma toodet – lihtsat kõrvaklappide juhtmete kinnitajat.

EasyClip_3

Õnnitleme ja soovime edu!

 

3. koht Eesti meistrivõistlustelt judos

29. märtsil Lähte Spordihallis peetud B-klassi judo Eesti Meistrivõistlustel võitis Daniel Markus Vardja 7B klassist kaalukategoorias -46 kg III koha.

Daniel Markus esindab judoklubi Aitado.

EMV judos 2014


Palju õnne!

Suur tänu juhendamise ja toetuse eest treenerid ja lapsevanemad!

Pildigaleriid vaata võistluste Facebooki lehelt.

 

Keskkonnakeemia uurimistööde võistlus

11A klassi õpilane Henri Viigimäe jõudis oma uurimistööga “Gümnasistide esmaabialased teadmised ja hoiakud Tallinna 21. Kooli näitel” üheteistkümne parima valiktöö hulka.

Töö kaitsmine toimub 27. märtsil Tallinna Mustamäe Gümnaasiumis.

Edu!

Henri uurimistööd juhendas õpetaja Lilian Kippasto.

Võit üleriigiliselt majandusvõistluselt Creatlon

8B klassi võistkond “Majanduslik Faalanks” võitis Junior Achievementi üleriigilisel majandusvõistlusel Creatlon esikoha.

Võistkond koosseisus Peter Alex Mahhov, Ramses Sepp ja Chris Oliver Rahumägi saavutasid hoolimata suurest osalejate arvust, kõigis kolmes voorust kindlalt parima tulemuse.

Laupäeval 29. märtsil toimuvale autasustamisele on ühes tublide majandushuvilistega kutsutud õpetaja Sanne Haab, kes oli ettevõtmise juures noormeestele suureks toeks.

Kool tänab ja tunnustab lisaks võitjatele ka võistkondade “Ruutjuur”, “Procrastinators” ja “Töömesilased” esindajaid, kes osalesid tublilt kõigis kolmes võistlusvoorus.


Palju õnne!

Suur tänu, õpetaja Sanne Haab!

Kaks esikohta vene keele luulekonkursilt

Tallinna Ülikooli Balti Filmi- ja Meediakoolis toimunud 4. üleriigilisel luulekonkursil
saavutas Ron Arnar Pehka 8B klassist põhikooli arvestuses I koha.

Gümnaasiumide arvestuses saavutas I koha Allan Andronik 12B klassist.

 

Palju, palju õnne!
Aitäh, õpetaja Alla Kirillova!

 

Britta Pung – emakeelepäeva e-etteütluse võitja!

e-etteütlus

Emakeelepäevale pühendatud e-etteütluse Vikerraadios võitis õpilaste kategoorias Britta Pung 11B klassist,
kes osutus kõige kiiremaks täiesti korrektse teksti saatnud kuulajaks.


Palju õnne, Britta!
Suur tänu õpetaja Sanne Haab!

 

Juba seitsmendat aastat korraldas Vikerraadio  kõigile huvilistele emakeelepäeva e-etteütluse.

Võitjad selgitati neljas erinevas kategoorias: õpilased; täiskasvanud; filoloogid ja emakeeleõpetajad;
muu emakeelega inimesed.

Tänavu saavad võitjad auhinnaks e-lugerid, lisaks kingitakse e-luger ka õpilaste kategooria võitja emakeele
õpetajale.

Kokku osales sellel aastal e-etteütluses 4319 inimest, mis on ca 1000 kirjutajat enam kui eelmisel aastal.


3. koht vene keele olümpiaadilt

Raul Gross 11A klassist saavutas üleriigilisel vene keele olümpiaadil III koha.

Palju, palju õnne!
Aitäh, õpetaja Alla Kirillova!

2. koht üleriigiliselt inglise keele olümpiaadilt

Peep Põdder 12A klassist saavutas üleriigilisel inglise keele olümpiaadil II koha
ning aktiivse publiku eriauhinna.

Palju, palju õnne!
Aitäh, õpetaja Sandra Müür!

19. märtsil võistleb Peep lisaks ajaloo-olümpiaadi üleriigilises lõppvoorus Tartus.

Edu!

Peep_Põdder_inglise_keel

Peep_Põdder_2014

 

 

“Noored Euroopa metsades” tulemused

Viktoriini “Noored Euroopa metsades 2014” Eesti eelvooru võitis meie kooli võistkond “Looduslapsed 11B
koosseisus:

Joosep Heinsalu
Laura Laumets
Ingrid Peil

12. koha saavutas 11A klassi võistkond “Metsikud Metsad” koosseisus:

Raul Gross
Greete-Johanna Froš
Mari Stepanjan

Palju, palju õnne!
Aitäh, õpetaja Riina Otsus!

Mõlemad võistkonnad võistlevad edasi Eesti finaalis 8.-9. aprillil.
Kokku osales 206 võistkonda 81-st Eestimaa koolist.

Võit Alo Mattiiseni lauluvõistluselt

A.M. muusikapäevad 2014

7.-8. märtsil toimus Jõgeval XVIII Alo Mattiiseni muusikapäevade raames koolinoorte ja noorte vokaal-
ansamblite konkurss. 

Konkursist võttis osa 53 ansamblit ca 300 noore lauljaga üle Eesti.

Tihedas konkurentsis võitis meie kooli ansambel 2Loud konkursi GRAND PRIX (üldvõidu/peaauhinna).     

Noorte vokaalansambleid hindas tuntud muusikategelastest koosnev žürii ehk „Suur Kõrv” koosesisus: Marge-Ly Rookäär, Raili Jaanson, Laine Randjärv, Veroonika Portsmuth, Andres Ammas, Urmas Lattikas ja Priit Pajusaar.

Hinnati esinemiskultuuri, kunstilist taset, intonatsiooni ja sisulist väärtust.

 

Palju õnne, Mikk Mäe, Rando Lilleorg, Sylvia Krupp, Birgit Pihlak 11A, Lisanna Männilaan 10A ja
juhendaja Grettel Killing
11B!  

SUUR TÄNU toetamast, vilistlane Taavi Rajur, poistekoori ja meeskoori endine laulumees!

2Loud

 

Meie parimad maletajad

Paul Kerese Malemajas toimus 8-aastaste tütarlaste maleturniir, kus esinesid edukalt meie noored maletajad.

I koht Kirke Kupits 2D
II koht Grettel Bauman 1C
III koht Liselle Valge 2B

Palju, palju õnne!
Aitäh, juhendaja Vello Kiiver!

Tubli tulemus kõnevõistluselt

Peep Põdder ja Thran Larin 12A klassist võistlesid edukalt The English-Speaking Union of Estonia vabariikliku kõnevõistluse National Public Speaking Competition 2014 I voorus.

Lõppvoorus jätkab Peep Põdder.

Edu ja õnne!
Aitäh, õpetaja Marju Tapfer

Matemaatika võistluse “Kuubik” tulemused

Tartu Ülikooli Teaduskooli üleriigilisel võistlusel “Kuubik” saavutas

3. koha Helen Laane 8B
5. koha Peter Alex Mahhov 8B
6. koha Ramses Sepp 8B
7. koha Sandra Tammaru 6B

Tublid matemaatikud võistlesid Pythagorase rühmas ning neid kõiki tunnustati diplomi ja auhinnaga.

Palju, palju õnne!
Aitäh, õpetaja Kadri Hiob

2. koht kõnevõistluselt

Robin Aleks Jõgi 12B klassist saavutas internetipõhise kõnevõistluse
vabariiklikus lõppvoorus II koha.

Palju, palju õnne!

Aitäh, õpetaja Ülle Salumäe
Kõne ja väitluse valikkursuse õpetaja Gustav Adolfi Gümnaasiumis

Diplom_Robin_Aleks

 

Kuld- ja hõbediplom muusikaolümpiaadilt

15. veebruaril Eesti Muusika- ja Teatriakadeemias peetud VII muusikaolümpiaadi vabariiklikus
lõppvoorus tunnistati Lisanna Männilaan 10A klassist gümnaasiumide arvestuses kuld-
diplomi ja Kristiin-Heleen Toovis 7A klassist põhikoolide arvestuses hõbediplomi vääriliseks.

Palju õnne!
Suur tänu, õpetaja Kadri Mägi!

Lisanna Männilaan

Hõbemedal judos

9. veebruaril toimunud A. Lutsari karikavõistlustel judos saavutas Daniel Markus Vardja 7B klassist II koha.

Daniel Markus esindab judoklubi Aitado.


Palju õnne!
Suur tänu juhendamise ja toetuse eest treenerid ja lapsevanemad!

Pilte toimunud võistlusest vaata Spordiklubi Aitado Facebooki lehelt.

 

Aitado 09.02.2014 Daniel Markus Vardja

Aitado 09.02.2014 Daniel Markus Vardja hõbe

Tunnustus loodusvideote konkursilt

Huvialaraingi Põnev loodus liikmete võistlustöö „Pindpinevus“ valiti Keskkonnaameti korraldatud üleriigilisel videokonkursil Põnev loodus minu ümber 10 parima hulka.

Õpetaja Katri Sanina juhendamisel valminud videoklipi autoriteks olid Maria Heinsar, Loora Ristisaar ja Carmel-Iiris Teikari 5c klassist.

Žürii  otsustas kõikide tööde autoreid premeerida võimalusega osaleda  Keskkonnaameti kolmepäevases keskkonnalaagris. Laagrid toimuvad 2014. aasta kevadel kolmes Eesti eri paigas. Meie õpilased on oodatud 25.-27. märtsil Läänemaale Silma Õpikotta.


Palju õnne!

Suur tänu, juhendaja Katri Sanina!

Võistlustöid vaata konkursi Facebooki lehelt www.facebook.com/ponevloodus.
Loe lisa toimunud konkursi kohta Keskkonnaameti kodulehelt.

 

II koht ja eripreemia laulukonkursilt

Kuressaare Gümnaasiumis 31. jaanuarist 2. veebruarini 2014 toimunud Eesti noorte lauljate
konkursil Solistica 2014
saavutas Johanna Randmann 9A klassist 7.-9. klasside arvestuses
II koha ja pälvis žürii eritunnustusel artisti eripreemia.


Õnnitleme!
Aitäh, juhendaja Jakko Maltis!

Pilte toimunud konkursist vaata aadressilt https://www.oesel.ee/kg/m/galerii/?s=950.

Solistica 2014 II koht

Solistica 2014 eripreemia

 

Eesti meistritiitel judos

25. jaanuaril Tartus A. Le Coqi spordihoones toimunud Eesti meistrivõistlustel judos tuli Markkus Olaf
Millend 
9A klassist kolmandat korda Eesti meistiks.Tiitlivõidud on noormees saavutatud C-klassis (kuni 13 aastased), B-klassis (kuni 15 aastased) ja nüüd
A-klassis (kuni 18 aastased).

Markus Olaf MillendiMarkkus Olaf esindab Spordiklubi Ookami.

Palju õnne!
Suur tänu juhendamise ja toetuse eest treenerid ja lapsevanemad!

Võit konkursilt “Minu superaasta ENTRUMiga”

11. jaanuaril lõppenud ENTRUMi ÖÖsessioonil, kus käsitleti finantseerimist, selgitati Koolinoorte ettevõtlikkusideede konkursi esimese vahehindamise raames välja parim blogipostitus. Konkursi “Minu superaasta ENTRUMiga” võitjaks osutus start-up Praktikum.
Auhinnatud blogi autoriks on Liisa Aavik 12C klassist.

Vahevõistluse eesmärgiks oli kirjutada oma start-up`i tegemistest. Liisa Aaviku võidublogi esimest postitust loe aadressilt: http://praktikumeesti.blogspot.com/2013/12/kuidas-tiim-praktikum-kohtus.html

ENTRUM on Eesti Energia koolinoorte ettevõtlikkusideede konkurss ja arenguprogramm.

Palju õnne, Liisa ja edukat võistlemist!

P.S 19. detsembrist sai start-up`ist MTÜ Praktikum www.praktikum.ee.

Hõbemedal võistlustantsus

11. jaanuaril Pirital peetud tantsuturniiril “Magus Algus” 2014. aasta I etapil saavutas Simone Saar 2B klassist
6-s tantsus hõbemedali ja võimaluse võistelda 18. jaanuaril toimuvatel Eesti Meistrivõistlustel.

Tantsuturniir „Magus Algus“ on korraldatud eesmärgiga populariseerida võistlustantsu, kui spordiala ja vaba aja
veetmise vormi, laste ja noorte seas.

Magus algus

Palju õnne!
Suur tänu juhendamise ja toetuse eest treenerid ja lapsevanemad!

Võistlustulemused ja pildiülevaate leiate “Magus algus” Facebooki lehelt https://www.facebook.com/magusalgus.

 

II koht vene keele võistluselt

11. jaanuaril toimunud üleriigilisel vene keele võistlusel 7.-8. klasside õpilastele
saavutas Grigori Babuškin 8B klassist II koha.

Ülesannete teema: “Sport, sport, sport!”

Palju õnne!
Aitäh, õpetaja Alla Kirillova

Medalitesadu Eesti MV ujumises

19.-21. detsembril Kalev SPA ujulas peetud 94. Eesti Meistrivõistlustel lühiraja ujumises
saavutasid Tallinna 21. Kooli õpilased rohkelt esikolmikukohti.

Kirke Pollisinski 7B klassist saavutas 200m liblikujumises absoluutklassis III koha.
Noorte arvestuses (14-aastased ja nooremad) võitis Kirke kuldmedali 200 m liblikujumises,
hõbeda  400 m kompleksujumises ja 3 pronksi vastavalt 100 m liblikujumises, 200 m
kompleksujumises ja 800 m vabalt ujumises.

Kirke_Pollisinski
Pildi allikas: http://ujumine.blogspot.com/2013/06/teade-94-emv-ujumises-2013.html

Kirke esindab SK SharK Spordikooli.

Miko Lilleorg 9B klaasist tuli Eesti noorte meistriks nii 100m liblikujumises kui 200m seliliujumises.
Lisaks saavutas noormees noorteklassis hõbeda 50m seliliujumises, 200m ja 50m liblikujumises.

Koos Kristjan Laidiga 9C klassist saavutas Miko TOP ujumisklubi võistkonna koosseisus noorteklassi
hõbemedalid 4x100m kompleksujumises ja pronksmedalid nii 4x50m teateujumises kui ka samal
distantsil võistkondlikus kompleksujumises.

Priidik Laid 11C klassist saavutas individuaalse hõbeda juunioride 100m kompleksujumises
ning lisaks veel TOP ujumisklubi võistkonna koosseisus erinevatel teateujumise distantsidel
4 hõbemedalit absoluutklassis.

Miko Lilleorg ja Priidik Laid esindavad TOP Ujumisklubi.


Palju, palju õnne, kõikidele tublidele ujujatele!

Suur tänu juhendamise ja toetuse eest treenerid ja lapsevanemad!

Aasta tervishoiutöötaja 2013

Tallinna Linnavalitsus tunnustab

Tallinna aasta tervishoiutöötaja 2013 on Niina Plisko!

DSC_7153

Palju, palju õnne,
kool tänab!

II ja III koht Õpilasleiutajate riiklikul konkursil 2013

Õpilasleiutajate riiklikul konkursil 2013 saavutas Emma Johanna Rumm 3D klassist nooremas
vanuserühmas 1.-4. klassi arvestuses “ II koha.

Emma_leiutajate_konkurssil
Pildil: Emma Johanna Rumm 3D klassist koos president Toomas-Hendrik Ilvesega.
Pildi autor: fotograaf Aavo Kain

Adrian Sikk 4C
Pildil: Adrian Sikk 4C koos president Toomas-Hendrik Ilvesega. Pildi autor: Liis Treimann


Palju õnne!

Suur tänu, juhendaja Mart Soobik ja Andrus Rumm!

Konkursil osales kokku üle 600 ideekavandit, nooremas vanuserühmas oli kavandeid 270.
Tegemist on kindlasti ühe kõige põnevama, loomingulisema ja tehniliselt väljakutsuvaima õpilastele suunatud konkursiga ning loodetavasti innustab meie õpilaste edu järgmisel aastal ka paljusid teisi 21. Kooli õpilasi osalema ja leiutama.

Pildigalerii: Õpilasleiutajate riikliku konkursi lõpetamine Teletornis (6. detsember 2013).

III koht judos

Laupäeval 7. detsembril selgitati Tallinna Lauluväljakul Eesti parimad noorte ja täiskasvanute judoklubid.

Tristen Vardja 10C klassist saavutas Aitado meeskonnas Eesti judoklubide meistrivõistlustel III koha.

Palju õnne!
Suur tänu juhendamise ja toetuse eest treenerid ja lapsevanemad!

Sündmust pildis vaata Eesti Judoliidu Facebookilehelt.

 

 

Tulevikutalent 2013 võitja – Annette Miller

Üle-eestilisel õpilasleiutajate konkursil Tulevikutalent 2013 võitis Annette Miller 12A klassist
oma teadustööga “Eripärmide fluorestsentsomaduste uurimine SFS-meetodiga erinevate vedelike keskkondades”
kategoorias TEADUS I koha.

Korraldajate sõnul osutus selles kategoorias võitjaks töö, mis tõi kasu kogu maailmale või siis vähemalt ühele
Eesti ettevõttele. Seda tehti koostöös päris teadlastega Tallinna Tehnikaülikoolis ja osakesena päris teadusrühmas.

Annette Miller


Palju õnne, Annette!

Vaata kindlasti ka 30. novembril TV3 eetris olnud Tulevikutalent 2013 auhinnagalat TV3 Play vahendusel.

Üle-eestiline õpilaskonkurss Tulevikutalent, mida korraldab Maxima, toimus tänavu juba kolmandat korda.
Tulevikutalendi konkursi eesmärk on tunnustada ja toetada edasipüüdlikke ning andekaid 5.-12. klasside õpilasi, leida nende seast viies kategoorias (ühiskondlik tegevus; teadus; humanitaarteadus; kunst, muusika, kultuur; sport ja tervis) parimad ning neid ambitsioonikama tuleviku nimel stipendiumiga motiveerida. Tulevikutalent 2013 stipendiumifondi suurus on 12 000 eurot.

GymnaFest 2013 üldvõitjad!

 

Laupäeval, 30. novembril Tallinnas toimunud võimlemisfestivali GymnaFest 2013 lõppkontserdil selgitati Eesti parimad võimlemisrühmad. GymnaFest 2013 üldvõitjaks krooniti VK Piruett eliitrühm kavaga „Maa pisarad“. Kavas tegid kaasa meie kooli õpilased Jessica Kurm 9A ja Olivia-Liina Oja 9C.

Gymnafest_2013

Finaalvooru pääses eelvoorude tulemuste põhjal 27 rühma, kelle hulgast selgitati võitjad erinevate vanus- ja koondrühmade arvestuses ning GymnaFest üldvõitja.

Juulikuus võitsid tüdrukud sama kavaga Lõuna-Aafrika Vabariigis Cape Townis kuldmedali. Osaleti FIGi korraldatud teisel Gym for Life Challenge nimetusega ülemaailmsel  konkurss-võistlusel  võimlemisklubidele.

Palju, palju õnne!
Suur tänu juhendamise ja toetuse eest, treenerid ja lapsevanemad!

I koht kirjandi- ja esseevõistlusel „Minu elu kutse“

Cassandra Herne 10C klassist võitis SA Innove karjääri- ja nõustamisteenuste arenduskeskuse ja Eesti Noorsootöö Keskuse korraldatud noorte kirjandi- ja esseevõistlusel „Minu elu kutseI koha.

Žürii hinnangul oli Cassandra töö täis julgust, kirge, omapära ning oli kantud tahtejõust ja armastusest muusika vastu.

Võidutööd võib lugeda infoportaalist Rajaleidja http://www.rajaleidja.ee/minuelukutse.

 

Palju õnne!
Aitäh, õpetaja Külliki Kaju!

 

II koht: Liisbet Säde Kala, Tallinna Kristiine Gümnaasium
III koht: Theodor Künnapuu, Nõmme Erakool

Auhinnad kolmele parimale andis 29. novembril noorte infomessil Teeviit üle SA Innove juhatuse liige Robert Lippin.

Võistlus toimus juba üheteistkümnendat korda, varem on kirjutajate mõõduvõtmine kandnud nime kirjandivõistlus „Tulevik ja karjäär“. Võistlust korraldavad SA Innove ning Eesti Noorsootöö Keskus. Võistlus toimub Euroopa Sotsiaalfondi programmist Karjääriteenuste süsteemi arendamine.

 

I koht videokonkursilt “Koolisöökla aastal 2050”

Üleriigilise loovtööde videokonkursi “Koolisöökla aastal 2050” võitja on Tallinna 21. Kooli 10C klass.

Parima video “Söögivahetund 2013” koostajad on Vivian Melder, Silver Huberg, Henri Erik Tammai, Laura Elise Arvisto, Maia-Triin Melsas.

Palju, palju õnne!

Auhinnaks on Philipsi LCD teler ja aukiri.

Juhendaja, õpetaja Juta Hirv.

Huvitavaid mõtteid, ideid ja loomingulisust ka 2014. aastal!

[jwplayer mediaid=”9360″]

“Muusikanäljas” on Tervise Arengu Instituudi iga-aastase konkursi “Söögivahetund” 2013. a võiduvideo teemal “Koolisöökla aastal 2050”