Supported languages
Follow us
XXI koolist XXI sajandi haridus

XXI koolist XXI sajandi haridus

KUHU MINNA KOOS LASTEGA KOOLIVAHEAJAL?

Koolivaheaaeg 25.02.–03.03.2019

Nukufilmi kursused

25.-28. veebruarini toimub Nukufilmi Lastestuudios kevadkool, kus noortel on võimalik osaleda animatsioonilühikursustel. Oleksime tänulikud, kui saaksite selle info oma õpilastele ja nende vanematele edastada. Kavas on
alates 7-aastastele sissejuhatav “Multika tegemise kursus”, kus vaadatatakse animatsiooniajalukku ning katsetatakse joonisfilmide ja nukufilmidega,
alates 10-aastastele “2D animatsioonikursus” digitaalse ja traditsioonilise joonisfilmi, lamenuku ja kriipsujukude animeerimisega,
“Arvutimängude kursus” koos LVL UP muuseumi külastuse ja oma esimese arvutimängu loomisega ning
“3D animatsioonikursus”, mis annab sissejuhatuse vabavaraliste programmidega modelleerimiseks ja animeerimiseks.
Rohkem infot kursuste kohta.

 

Teadusmaagia Teaduslaager

Teadusmaagia korraldab tulevad koolivaheajal Teaduslaagrit. Teaduslaager toimub 25.02-01.03 Tallinna Inglise Kolledžis. Ootame laagrisse 8-13 aastaseid lapsi. Kohapeal teeme füüsika ja keemia katseid väga paljudel teemadel. Katsed on lastele ohutud ja huvitavad. Kindlasti leiame igas päevas ka aja, et läbi viia erinevaid mänge (tutvumismängud, usaldusmängud, võistlus mängud)

Teaduslaagri peakorraldajaks on Mario Mäng, kellel on 3 aastane teadusringi õpetamise kogemus. Laagris osalejate arv on limiteeritud, seega tasub tegutseda KOHE. Siis on kindel, et ka teie laps saab tulla meiega teadust avastama.

Lisainfot ja registreerida saab http://teadusmaagia.ee/teaduslaager/ või https://teadusmaagia.ee/teaduslaager/

Koolivaheaaeg 22.–28. oktoober 2018

Kunstihoone programm

Laupäeval, 20. oktoobril kell 14:00 ootame kõige väiksemaid huvilisi perega näitust avastama. Meid juhatab kunstisaalis sõbralik ja karvane koer Sally, kelle sabas saame koos näitust uudistada ning pärast ka ise meisterdada!

Sügisesel koolivaheajal (22.10-28.10.2018) ootame kõiki suuri ja väikseid sõpru osa saama kunstiga mängimise maagiast. Uurime millega ja kuidas kunstnikud kunsti teevad, kuidas sünnivad teosed, loome ise oma reeglid ning teeme mängulise eksperimendi.

Ootame Sind kolmapäevast reedeni (24.10-26.10.2018) 12:00 ja 15:00. Programm kestab tund aega. Osalemiseks tuleb osta vaid näituse pilet (õpilastele maksab 3.00 eurot).
Kunstihoone haridusprogrammidega saad tutvuda siin.

Lisaks toimuvad kõigile huvilistele näituse ringkäigud giidiga:

K – eesti keeles 17:30,

L – eesti keeles 14:00,

P – vene keeles 16.00.

Hea sõber! Näituseid “Kärgteadvus” ja “Abstraktsioon kui avatud eksperiment” kajastasTallinna TV saade Kultuurimeeter. ETV kultuurisaade OP+ uudistas Tallinna Kustihoone näitust ja tegi intervjuu Sirje Rungega. Kultuurilehes Sirp arvustas Meelis Oidsalu oma galeriikäigus ka meie näituseid. Vaata ja loe kindlasti!

Kunstihoonesse saab näitust tulla vaatama K-P 12:00-19:00.

Tule Kunstihoonesse, abstraktsioon on oluline!

bty

TalTech Mektory Tehnoloogiakool ootab kõiki tehnoloogiast ja spordist huvitatud 3. – 6. klasside õpilasi 22. – 25. oktoobril toimuvasse Tehnotrennilaagrisse!
Tehnoloogia ja spordiga sisustatud linnalaagris saavad õpilased osa võtta põnevatest töötubadest, mille hulgas on robootika, mobiilimängu loomine, puidutöö, animatsiooni tegemine ja programmeerimine. Lisaks on igasse päeva planeeritud mõnus ja mitmekülgne kehaline treening. Terves kehas terve vaim!

Laager toimub Tallinnas TalTech Mektory majas, aadressil Raja 15.
Laagris osalemine annab õpilastele suurepärase võimaluse sisustada oma sügisvaheaeg lõbusalt ning kasulikult.
Täpsem info ja registreerimine TTÜ Mektory Tehnoloogiakooli lehel

 

Lääne-Virumaal Kunda linna külje all mere ääres endises pioneerilaagris, on elu taas käima läinud!

Kutsume lapsi sügisesse looduslaagrisse 21-23 oktoober 2018!

 

Koolivaheaeg 21.04-29.04.2018

Tallinna Tehnikaülikooli Mektory Tehnoloogiakool ootab õpilasi järgmisel koolivaheajal toimuvasse Tehnoloogialaagrisse!

23. aprillist kuni 26. aprillini toimuvas Tehnoloogialaagris on oodatud osalema kõik 3.–6. klasside õpilased, kel on soov oma vaheaeg põnevalt sisustada.

Laagris osalemine annab õpilastele uusi oskuseid ja kogemusi. Tallinna Tehnikaülikooli lektorite ja tudengite juhendamisel õpivad lapsed programmeerimist, võtavad osa multifilmi töötoast, mobiiliäpi loomisest, meisterdavad ise elektrigeneraatori ja palju muud.

Info ja registreerimine: https://www.ttu.ee/projektid/mektory-est/kooliopilasele-4/tehnoloogialaagrid-4/

Oleme tänulikud, kui edastate selle info õpilastele ja lapsevanematele.


Koolivaheaeg 13.06-31.08.2018

Tramburai ja Bamba Noortelaagris

on sellel suvel toimumas 4 erinäolist laagrivahetust:

  • Muskel trimmi – laager spordisõpradele
  • MägiManni metsakool – kõikidele loodushuvilistele
  • Vabalava laager – teatrilaager noortele näitlejatele
  • Tramburai Lustilaager – aktiivne, tegus ja lõbus vaba aeg

Rohkem infot leiate meie kodulehel www.tramburai.ee

 

LaitseRallyPark suvine päevalaager noortele vanuses 9-14 aastat.

Laagrid toimuvad 18, 19, 20 juuni 2018

  • Saame tuttavaks hobikartide hingeeluga. Vaatame, millistest osadest koosneb kart. Millised on need tähtsamad sõlmed, mis masinad liikuma panevad. Huvilistel on võimalik ka ise näpud õliseks teha. Tutvume sõitmiseks vajalike juhtseadmetega.
  • Laagri käigus õpime selgeks võidusõidu põhitõed ja tutvume erinevate sõidutehnikatega. Kindlasti proovime õpitut ka päriselus ellu viia ja parim ringiaeg tuleb mälestuseks ka koju kaasa. Laagripäevast pool kulub tehnika ja võidusõiduga tutvumiseks.
  • Kordame üle liikluse põhitõed. Ja selleks, et liikluses ellu jääda, mängime läbi erinevad liiklussituatsioonid. Testi läbinutele väljastatakse LaitseRallyParki lasteala juhiluba.
  • Mängime rallikonsoolidel ja kimame võidu mängudemaja mudelautorajal.
  • Kiirabi Kalle tuleb meile õpetama, kuidas kasutada turvavarustust ja õnnetuse korral anda esmaabi. Saame selgeks sidumise ja plaasterdamise ning teadmised, kuidas ohuolukorras käituda. Uurime autot ja tehnikat ning saame vastused paljudele põnevatele küsimustele.

Laagri info ja registreerimine

 

Tehnotrennilaager

TTÜ Mektory Tehnoloogiakool ootab taaskord kõiki tehnoloogiast ja spordist huvitatud 3. – 6. klasside õpilasi 18. – 21. juunil toimuvasse Tehnotrennilaagrisse!
Linnalaagri formaadis toimuvas laagris saavad õpilased osa võtta põnevatest töötubadest, mille hulgas on robootika, mobiilimängu ja multifilmi loomine, puidutöö ja nuputamismängud. Lisaks on igasse päeva planeeritud mõnus ja mitmekülgne kehaline treening. Terves kehas terve vaim!

Laager toimub Tallinnas TTÜ Mektory majas, aadressil Raja 15 ja selles osalemine annab õpilastele suurepärase võimaluse sisustada oma vaheaja algus samaaegselt lõbusalt ning kasulikult.
Täpsem info ja registreerimine TTÜ Mektory Tehnoloogiakooli lehel.

Eesti Kunstimuuseumi suvelaagrid

Eesti Kunstimuuseumi filiaalidel on suvel tulemas mitmeid põnevaid laagreid.

NIGULISTE MUUSEUM

Linnalaager “8 ühe hoobiga” (osalevad 8 muuseumi)

12.-15. juuni 2018, eesti keeles, Niguliste muuseumis ja teistes Tallinna vanalinna muuseumides

7–9 aastastele lastele

Lapsed saavad nelja päeva jooksul osaleda kaheksa Tallinna vanalinnas asuva muuseumi ja keskuse tegevuses. See on hea võimalus osa saada põnevatest haridusprogrammidest ja tegevustest, tänu millele iga päev on eri näo ja teoga.

Öölaager “Öö muumiaga”

Niguliste muuseumi ja Eesti Ajaloomuuseumi Suurgildi hoone ühine öölaager

19. juuni 2018, eesti keeles, Niguliste muuseumis ja Suurgildi hoones

29. juuni 2018, eesti keeles, Niguliste muuseumis ja Suurgildi hoones

8–12aastastele lastele

Niguliste muuseumi öölaagris avastatakse Niguliste muuseumi salakäike, Suurgildi hoone varjatud kambreid ja teisi vanalinna varjatud saladusi. Tallinna vanalinn varjab palju põnevaid lugusid. Siin on kurat pulmi pidanud, hertsogi muumia ringi kõndinud ja mitmed armastajad pimeduse varjus kohtunud. Need ja teisedki lood on aga nii põnevad, et neid saab jutustada ainult öösel. Pisut hirmus on ka, sest öölaager lüüakse üles Niguliste hauakambris. Ent kõik ju teavad, et ööle järgneb alati hommik.

 

ADAMSON-ERICU MUUSEUM

Laste kunstilaager “Koolivaheajaks Austraaliasse!”

6.-8. august 2018, eesti keeles

13.-15. august 2018, eesti keeles

8–12 aastastele lastele

Suvine kunstilaager viib meid mõttes rändama eksootilisele Austraalia mandrile – 40 miljoni känguru maale. Luuakse oma tõlgendusi ja teoseid, saades inspiratsiooni omapärasest Austraalia loomadest  ning aborigeenide kunstist. Lahedaid ja loomingulisi tegevusi jagub kolme päeva, millest üks veedetakse Kalamaja mosaiigistuudios.

 

Huvi korral saab nende ja kõigi teiste laagrite kohta lähemalt lugeda sellel lingil:

eesti keeles ja vene keeles

 

Astrolaat Tartus

Mai viimasel nädalavahetusel, 26.-27. mail 2018 toimub Õpilaste Astrolaat ehk kahepäevane käed-külge katsetamine-nokitsemine SPARK Makerlabis, kuhu ootame eelkõige 4.-6. klassi õpilasi.

Kuidas õpilased sinna pääsevad?

Õpilaste registreerimiseks kirjutage õpilaste nimed ja lapsevanemate kontaktid (e-mail, telefon) e-mailile tartu.tahetorn@gmail.com hiljemalt 22. maiks. Ühest koolist võib tulla ka mitu õpilast!

 Kohapeal jagame õpilased tiimidesse, jagame katsete teemad ning SPARK Makerlabi juhendajate käe all viime katsed ellu. Otsime lahendusi põhilistele astronoomia küsimustele, mida II kooliastmes õpetatakse, nagu:

   – Miks on meteoriidikraatrid erineva suurusega?

   – Kuidas tekivad päikese- ja kuuvarjutused?

   – Miks meil on aastajad?

 Ööbimine toimub SPARK Ettevõtluskülas madratsi ja magamiskotiga, toitlustamine on kohapeal. Laste õhtuse tegevuse eest hoolitsevad ja nende und valvavad noorsootöötajad.

 Alustame laupäeval kell 11 ning lõpetame pühapäeval kell 15 avaliku Teadusshow’ga, kus õpilased saavad oma kahe päeva kogemusi-tulemusi jagada kõigi huvilistega ning jagame ka auhindu. Astrolaada Teadusshow’le on oodatud õpetajad, lapsevanemad ja klassikaaslased ning loomulikult kõik teadushuvi edendamistest huvitatud inimesed. Ühine meiega Facebooki sündmusel.

Täpsema Astrolaada ajakava leiad tähetorni kodulehelt.

 Õpilaste Astrolaat toimub Tartu tähetorni Teeme+ projekti “Astronoomia- ja kosmoseteemalise huvihariduse tugikeskuse käivitamine” raames, mida rahastab Euroopa Regionaalarengu Fond. Koostööpartneriks on MTÜ SPARK Makerlab.

 

OGOGOLINNAK Lohesaba linnakus

http://ogogo.ee/ee/summer_2018/

 

Koht: Lohesaba seikluslinnak, Mustamäe tee 50

Aeg:  11 vahetust 18.06 kuni 31.08

Hind: 5 päeva — €130, 1 päev 30€

 

VAHETUSED:

18—22/06. KLOTSIDE KARIKAS

Klotside võitlus. Lego — see on klotsid. Korraldame tõelised Lego Olümpia mängud! Kes ehitab rohkem, kes kõrgemale jne. Kiiremini, kõrgemale, tugevamini!

25—29/06. GAMERS

Mängimine lubatud! Arvutimängud, mobilimängud, konsoolimängud – ainult päris elus! Mängime tuntud mänge uuel moel: Minecraft, Clash Royale, jne … GAME ON!

02—06/07. LEGO-EHITUS

Kui oled kogenud Lego-ehitja ja isegi unistad arhitektiks saamisest, siis on see vahetus sulle. Leiutame uusi ehitisi ja struktuure. Ehitame kineetilisi skulptuure.

09—13/07. CASH ROYAL

Ootame sind, kui oled algaja ettevõtja, sinus põleb ärimehe hing. Saa suures finantsmängus pankuriks!

16—20/07. LEGO SIMCITY

Ehitame päris Lego city! Tänavad, linnaosad, majad, elanikud. Korraldame selles linnas SimCity ja teeme oma reeglid. Tule saa oma Sim-leveleid!

23—27/07. QUEST

Sukeldu tõeliste seiklusmängude atmosfääri. Maailmakuulsad seiklused EXIT ROOM’idest kohandatud meie lastelaagrile. QUEST GO!

30/07—03/08. RO:BOTS

Robootika vahetus. Selles vahetuses õpime tegema ja programmeerima palju erinevaid roboteid, mitte ainult LEGO. Tõelistele robootika-loomise fännidele! Ehitama!

06—10/08. MÄNGURUUM

Mängude vahetus. Uued ja vanad mängud. Mängud, mis me ise leiutame ja mängime. Meeskonna ja individuaalsed mängud. Lego mängud. Mängime terve vahetuse!

13—17/08. LEGO-ART

Lego, klotsid, loovus. Loovusemeri koos legoklotsidega. Lase loovus valla ning muuda klotsid oma käte vahel kunstiks.

20—24/08. STOPP KAADER

Kino ja animatsiooni vahetus. Paneme erinevad objektid kaadris liikuma. Teeme animatsiooni erinevate tehnikatega. Õpime tegema stop-motion animatsiooni. Kaamera, filmime, 10.vahetus!

27—31/08. SUPERKANGELASED

Superkangelaste lahing. Kõik valivad endale tegelase ning mängivad teda meie selle suve suures lahingus. Draakonid, ükssarvikud, Joker, Superman, võlurid, haldjad — kes iganes soovid! Kes saad olema sina?

Lisateavet laagri toimumiskoha kohta vaadake meie partneri Lohesaba veebilehelt http://www.lohesaba.eu/

Registreerimine http://ogogo.ee/ee/summer_2018/

 

Maailmamuutjate päevad

14. ja 18. juunil toimuvad Vilde muuseumis vahvad „Maailmamuutjate päevad“.

Ootame koos Telia Eesti #Suurimjulgus ja Vaikuseminutid sõpradega endale külla 8-12. aastaseid lapsi, kes usuvad, et suured muutused saavad alguse meie endi väikestest (hea)tegudest ja kes soovivad endas arendada märkamist, loovust ja julgust.

Hea võimalus alustada koolivaheaega loovalt ja mänguliselt 🙂

Päeva jooksul jõuame teha palju. Räägime kirjanik Vildest ja tema tänaseni väga aktuaalsena kõlavast lasteraamatust „Minu esimesed triibulised“. Viime läbi teosepõhiseid lustakaid rollimänge ning loome Vilde loole uue õiglasema lõpu. Uurime, kuidas toime tulla küberkiusamisega ja mis asi on #suurimjulgus kampaania. Vahepaladeks õpime Vaikuseminutite harjutusi, mis aitavad tulla välja keskendumisraskustest, hajevil mõtetest, segavatest emotsioonidest. Need oskused võivad reaalselt muuta igaühe maailma. Päeva lõpuks koostame ühiselt järgmiseks kuuks väikeste heategude kalendri.

Vaata lähemalt: https://kirjanduskeskus.ee/maailmamuutjad/