Supported languages
Follow us
XXI koolist XXI sajandi haridus

XXI koolist XXI sajandi haridus

Looduse säästmiseks peaks igas kodus olemas olema mugav taaskasutatavate pakendite kogumiskoht. Ehk siis väike sorteerimisjaam, kus eraldatakse taaskasutuseks sobivad pakendid. Kodud on erinevad- mõnes mahuvad kõik kotid, ämbrid või kastikesed kraanikausi alla kappi, teistes saab kasutada ka sahvrit, esikut või garaaži. Igal juhul on oluline, et enne kogumispunkti viimist oleks kogumiskoht praktiliselt ja mugavalt lahendatud.

Konkurss kestab 30. oktoobrini ja vinge tahvelarvuti võitmiseks on vaja teha vaid foto kodusest jäätmemajandusest, kus eraldatud taaskasutuseks sobivad pakendid ja olmeprügi.
P.S Konkursil võivad osaleda kõik, kuid peaauhinna eest võistlemiseks peaksid olema 1. – 6. klassi õpilane.

Konkursil osalemiseks:

  1. Vaata üle oma kodune sorteerimispunkt – kontrolli, et kindlasti oleks eraldi kogumisvõimalus taaskasutuseks sobivatele segapakendile, papp- ja paberpakendile ning klaaspakendile. Muidugi annab lisapunkte biojäätmete eraldamine ja hästi lahendatud pandipakendite kogumiskoht.
  2. Mõtle välja, kas ja kuidas annaks kodust sorteerimisjaama mugavamaks ja põnevamaks muuta? Kenamaks ja põnevamaks annab taaskasutuskoha teha erinevate värvidega, erinevate materjalidega, kleebistega, nimetustega vms. Ehk annab koduse taaskasutuskoha lahendada lausa nii, et isegi Sulle külla sattunud klassikaaslane saab selgitamata aru, kuhu tühjaks söödud kommikott visata?
  3. Tee kodusest taaskasutuskohast pilt ning lae see koos oma andmetega keskkonnake.ee lehele üles. Kirjuta ankeedi “lisainfo ” välja alla paar lauset selgituseks. Näiteks, kui mõni sorteerimiskast põhipildile ei mahtunud, miks Sinu kodus taaskasutusasjad just nii on lahendatud vm vajalikku, mis selgitab Sinu pere keskkonnateadlikku tegutsemist.
  4. Oktoobrikuu lõpus oota žürii otsust, ehk kes saab auhinnaks uue tahvelarvuti (pilte saab saata 30.oktoobrini).

Kuidas kodust pakendite sorteerimiskohta õigesti ja praktiliselt paika panna, selle kohta saad infot keskkonnake.ee lehelt. Vaata Keskkonnakino alt – Keskkonnakese telesaadetest, “Meie sõbrad Pakendikud” filmist ja uuest filmiloost “Keskkonnake ruttab appi”.

Leiad meid ka Facebookist.

Koolivaheaeg on osalemiseks just parim aeg 🙂
Head osalemist!