Supported languages
Follow us
XXI koolist XXI sajandi haridus

XXI koolist XXI sajandi haridus

Koolilipp

Tallinna 21. Kooli Lipp on Tallinna linna lipp Eesti lipu proportsioonidega 7:11, mille keskel paikneb kooli embleem ja alt teisel laiul lipukiri “TALLINNA XXI KOOL”. Kooli lipp esineb mitmel kujul: pidulik esinduslipp, mastilipud ja laualipud. Esinduslipp on narmaste ja nööridega, vardaehisel “XXI”.

Lipp ei ole mitte ainult üks osa kooli sümboolikast, vaid ta on ise sümbol, mis esindab Tallinna 21. Kooli ja näitab kooli kohalolekut.

Lipuga käitutakse lugupidamise ja tseremoniaalsusega Euroopa kultuuriajalool ning etiketil ja Eesti lipu seadusel põhinevate reeglite kohaselt. Igapäevaselt on esinduslipp koolis “Värvid Koos” ehk kokku rullituna, pidulikel juhtudel ja “Lehvivate Värvidega” ehk lahtisena kas aula lipuloožis lukustatud ukse taga või Tallinna 21. Kooli Liputoimkonna rivilise valve all.

Kooli mastilipud lehvivad kooli lipuväljakul õppetöö ajal septembrist juunini. Kõikidel lipupäevadel heiskab Liputoimkond keskmisesse masti Eesti lipu.

Lipuväljaku kinkisid koolile 68. lend ja 2017. aasta põhikooli lõpetajad, et EV100 juubeliaastast alates oleks võimalik tähistada kõiki lipupäevi ja et kooli lippudel oleks maja kõrval koht.


Kooli esinduslipp koos Riigikogu ja Eesti Lipu Seltsi poolt kingitud Eesti lipuga lipuloožis


Viimati muudetud: 06.10.2020