Supported languages
Follow us
XXI koolist XXI sajandi haridus

XXI koolist XXI sajandi haridus

Valikkursused 2019/2020. õppeaastal

Lisaks kooli poolt pakutavatele valikainetele võib valida TÜ Teaduskooli, TTÜ, TLÜ ja teiste koolide pakutavaid kursusi, ka e-õppena, mida kinnitab õppeasutuse poolt väljastatud lõpetamise tunnistus (originaal), mis tuleb esitada infojuhile, võimalusel eposti teel aadressile siim.luha@21k.ee.

Kooli poolt pakutavad mahukad praktilised tööd, osalemine projektides, ettevalmistumine ja saavutus olümpiaadidel, õpetajaga kokkulepitud individuaalsed või grupitööd võrdsustatakse valikkursusena.

  • Registreerumine partnerkoolide (GAG, RK ja XXI) ühistele valikkursustele toimub 1.-6. septembrini 2019 eKooli kaudu aadressil https://kursused.ekool.eu. (NB! Enne peab olema eKooli samas aknas sisse logitud ja kool peab olema kinnitanud taotluse õpilasena õppeinfo nägemise kohta!)
    Koolidevahelised valikkursused alustavad tööd vastavalt kursuse juurde märgitud ajale.
  • Registreerumine Tallinna XXI Kooli valikkursustele toimub 3.-5. septembrini 2019. Registreerumine algab teisipäeval, 3. septembril kell 17.00. Registreeru siin!
    (Kasutajanime ja parooli töötamist saab enne registreerumise algust kontrollida kooli veebimeili lehel.)
    XXI Kooli valikkursused alustavad tööd 9. septembrist 2019.

 

Partnerkoolide ühised valikkursused

GAG-is toimuvad tunnid

  • Kõne ja väitlus (10.-11. klassidele) – R 15.40-17.10
  • 21. sajandi ajalugu – N 15.40

Reaalkoolis toimuvad tunnid

  • Filosoofia (12. klassidele) – I poolaastal K 16.00-17.30.
  • Elu keemia (12. klassidele) – II poolaastal N 16.00-17.30.

XXI Koolis toimuvad tunnid

  • Eesti Vabariigi õigussüsteem (21. Koolis 12. klassidele) – I poolaastal R 8.00-9.30. Kursus algab 6. septembril 2019
  • Kirjakunst – N 16.00. Kursus algab 5. septembril 2019

Tallinna XXI Kooli valikkursused

10. klassi valikkursused 10A 10B 10C Aeg Ruum Õpetaja
Sissejuhatus filosoofiasse 1 1 1 E 8. t 305 Ingrid Paggi
Planimeetria 1 1 1 E 8. t 312 Ivar Porn
Meedia ja avalikud suhted 1 1 E 8. t 405 Juta Hirv
Mütoloogia ja kultuurilugu 3) 1 1 1 E 8.-9. t 109 Tiina Meeri
Tallinna keskaegne arhitektuur 4) 1 1 1 E 8.-9. t 109 Tiina Meeri
Graafiline disain 1 K 1. t 217 Ilmi Laur-Paist
1 1 K 9. t 407 Ilmi Laur Paist
Keemia praktikum 1 1 1 N 8. t 206 Lilian Kippasto
Tsivilisatsioonide arenguteooriad 1 1 N 8. t 305 Ingrid Paggi
Praktiline kirjutamine 1 1 1 N 8.-9. t kokkuleppel Heneliis Notton 12C
Arvuteooria 1 1 1 N 8. t 313 Natalia Samoilenko
Koorimuusika 1 1 1 N 9. t 204 K. Õmblus, K. Mägi
Kirjakunst 1) 1 1 1 N 9. t 109 Tiina Meeri
Robootika 2) 1 327A Rasmus Kits
IT ja digiõpe 2) 1 1 217 Signe Hohensee
Kõne ja väitlus 5) 1 1 1 305 Ingrid Paggi
Kõne ja väitlus GAG-s 1) 1 1 1 R 15.40 GAG Ülle Salumäe

1) registreerumine eKooli kaudu 1.-6. septembril 2019, aadressil https://kursused.ekool.eu
2) kohustuslik valikaine (õppesuunaaine), tund on paigutatud tunniplaani
3) kursus toimub I poolaastal
4) kursus toimub II poolaastal
5) kursus toimub õpetajaga kokkuleppel individuaalsetel aegadel

11. klassi valikkursused 11A 11B 11C Aeg Ruum Õpetaja
Õpilasfirmade programm (ÕF) 6) 1 1 1 T 1. t 405 Epp Vodja
Rahvuskeskse tsivilisatsiooni areng 1 1 1 T 1. t 314 Raido Kahm
Keemia praktikum 1 1 1 T 8. t 206 Lilian Kippasto
Religioon ja kultuurilugu 1 1 1 T 8. t 109 Tiina Meeri
Võrrandid ja võrrandsüsteemid 1 1 1 T 8. t 312 Ivar Porn
Cineforum 1 1 1 T 8. t 414 Ana Mattioli
Arvutiriistvara 3) 1 1 1 K 8.-9. t 404 Siim Luha
Riigikaitse 4) 6) 1 1 1 K 8.-9. t 405 Avo Veske
Vene ärikeel 1 1 1 K 8. t 117 Irina Kotovitš
Saksa keele praktikum 1 1 1 K 8. t 204 Maarika Paun
Koorimuusika 1 1 1 N 9. t 204 K. Õmblus, K. Mägi
Kirjakunst 1) 1 1 1 N 9. t 109 Tiina Meeri
Gastronoomia alused 1 1 1 R 9.-10. t 006 David Truusa
Kõne ja väitlus 5) 1 1 1 305 Ingrid Paggi
Kõne ja väitlus GAG-s 1) 1 1 1 R 15.40 GAG Ülle Salumäe

1) registreerumine eKooli kaudu 1.-6. septembril 2019, aadressil https://kursused.ekool.eu
3) kursus toimub I poolaastal
4) kursus toimub II poolaastal
5) kursus toimub õpetajaga kokkuleppel individuaalsetel aegadel
6) aine maht on 2 kursust

12. klassi valikkursused 12A 12B 12C Aeg Ruum Õpetaja Periood
Integraal- ja diferentsiaalarvutus 1 1 1 E 9. t 312 Ivar Porn 1.-4. periood
Kristlus kunstis 1 1 1 T 9. t 109 Tiina Meeri 1.-4. periood
Programmeerimine edasijõudnutele 1 1 1 K 1. t 407 Siim Luha 1.-4. periood
Rakendusbioloogia + geenitehnoloogia praktikum 1 1 1 K 9. t 209 Riina Otsus 1.-4. periood
Saksa keele praktikum 1 1 1 K 9. t 204 Maarika Paun 1.-4. periood
Robootika 1 1 1 K 9. t 327A Rasmus Kits 1.-4. periood
Koorimuusika 1 1 1 N 9. t 204 K. Õmblus, K. Mägi 1.-4. periood
Kirjakunst 1) 1 1 1 N 9. t 109 Tiina Meeri 1.-4. periood
EV õigussüsteem (+ Reaalkooli õpil) 1) 1 1 1 R 1.-2. t 405 Ruth Prigoda 1.-2. periood
20. sajandi kunst 1 1 1 R 1.-2. t 109 Tiina Meeri 1.-2. periood
Tänapäeva filosoofilised küsimused 1 1 1 R 1.-2. t 305 Ingrid Paggi 3.-4. periood
20. sajandi arhitektuur 1 1 1 R 1.-2. t 109 Tiina Meeri 3.-4. periood
CAE 7) 1 M. Kaus, M. Soysal 1.-2. periood
1 M. Teever, M. Tapfer 1.-2. periood
1 M. Parts, M. Tapfer 1.-2. periood
Matemaatika eksamikursus 7) 1 1 1 3.-4. periood
21. sajandi ajalugu GAG-s 1) 1 1 1 N 15.40 GAG V202 Indrek Jalas
Filosoofia – Reaalkoolis 1) 3) 1 1 1 K 16.00 Reaalkool I poolaastal
Elu keemia – Reaalkoolis 1) 4) 1 1 1 N 16.00 Reaalkool Martin Saar II poolaastal

1) registreerumine eKooli kaudu 1.-6. septembril 2019, aadressil https://kursused.ekool.eu
3) kursus toimub 1.-2. perioodil
4) kursus toimub 3.-4. perioodil
5) kursus toimub õpetajaga kokkuleppel individuaalsetel aegadel
6) aine maht on 2 kursust
7) 2 ainetundi tunniplaanis