Vastuvõtu tingimused ja kord 2022/2023. õppeaastaks.
2022/2023. õppeaastal avatakse Tallinna 21. Koolis üks ülelinnalise vastuvõtuga inglise keele ja reaalainete õppesuuna klass (1B).
Kui viroloogiline olukord lubab, korraldatakse katsed 1B klassi 12. ja 13. veebruaril koolimajas.
Tallinna 21. Kool võtab inglise keele ja reaalainete õppesuunaga 1. klassi lapsi, kelle elukoha aadress rahvastikuregistri järgi on Tallinn.
Vastuvõtt elukohajärgse kooli 1. klassi: Tallinna Haridusamet: Esimesse klassi astumine.
Registreerumine elukohajärgsesse klassi 1.-15. märtsil 2022 eKoolis oleva Tallinna Haridusameti logo kaudu.
Muusika ja digitehnoloogia klass (1A) komplekteeritakse elukohajärgselt Tallinna 21. Kooli vastu võetud õpilastest muusikakatsete alusel pärast 10. juunit 2022.
Tallinna 21. Koolis toimub õppetöö kahes vahetuses:
2022. aasta kevadel korraldavad Gustav Adolfi Gümnaasium, Tallinna Inglise Kolledž, Tallinna Reaalkool ja Tallinna 21. Kool 9. klassi õpilastele gümnaasiumisse ühised sisseastumiskatsed. Ühiselt organiseeritakse sisseastumistestide koostamine, testide läbiviimine, hindamine ning tulemuste avalikustamine.
Seitsme kooli ühisel nõupidamisel 22.02.2022 otsustati, et gümnaasiumisse vastuvõtukatsed toimuvad käesoleval aastal järgmise ajakava alusel: 03.03 harjutustestid, 08.03 eeltestid, 19.03 põhitestid.
Nelja kooli ühiskatsete e-testid (08. märtsil) on 2022. aastal Tallinna kolme kooli (Jakob Westholmi Gümnaasium, Kadrioru Saksa Gümnaasium, Tallinna Ühisgümnaasium) ühiskatsete e-testidega samad.
Õpilased, kes soovivad kandideerida nii nelja (GAG, TRK, TIK, 21K) kui ka kolme kooli (JWG, KSG, TÜG), peavad infosüsteemis registreeruma eraldi nii nelja kooli kui ka kolme kooli katsetele. Pabertestid viivad neli ja kolm kooli läbi eraldi.
Registreerumine ühiskatsetele algab 14. veebruaril kell 10.00 Ühiskatsete Infosüsteemis, mis on katsetele registreerumiseks avatud kuni 28. veebruarini kella 23.59-ni. Enne ühiskatsetele registreerimist palume kindlasti tutvuda nelja kooli ühiskatsete korraldamise ja Tallinna 21. Kooli vastuvõtukorraga.
Kõikide e-testide sooritamisele eelneb isiku tuvastamine ehk verifitseerimine passi või ID-kaardiga. Põhitestidele pääsevate kandideerijate nimekirja koostamisel arvestatakse ainult nende eeltestide tulemusi, kus on enne lahendamist edukalt sooritatud isiku tuvastamine (verifitseerimine), kasutades selleks kaameraga laua- või sülearvutit.
3. märtsil kell 11.00 avame Eksamite Infosüsteemis eesti keele, matemaatika ja inglise keele harjutustestid:
Õpilastel tuleb eelnevalt läbida isiku tuvastamine ehk verifitseerimine passi või ID-kaardiga. Harjutustestide tulemusi kandideerimisel ei arvestata. Täpne juhend ja nõuanded verifitseerimiseks on SIIN.
8. märtsil kell 14.00 viiakse Eksamite Infosüsteemis läbi eeltestid:
Eeltestide tulemuste põhjal selgitatakse lävendipõhiselt välja kandideerijad, kes pääsevad 19. märtsil põhiteste sooritama.
Täpne juhend ja nõuanded verifitseerimiseks on SIIN
Jooksev info testi sooritamise ajal on SIIN
19. märtsil läbiviidavate paberkandjal testide sooritamisele tuleb kaasa võtta isikut tõendav dokument (ID-kaart või pass), Ühiskatsete Infosüsteemist kandideerija koodi väljatrükk, kirjutus- ja joonestusvahendid, kalkulaator, vahetusjalanõud. Lubatud on sildita veepudel.
Praktilistest töödest on võimalik Ühiskatsete Infosüsteemis taotleda vabastust juhul, kui kandideerija on loetletud üleriigilistel aineolümpiaadidel (bioloogia, emakeel, füüsika, astronoomia, geograafia, keemia, loodusteadused, matemaatika, lingvistika, ühiskonnaõpetus, ajalugu, informaatika, eesti kirjandus, muusika) 8. klassis lõppvoorus osalenud või 9. klassis lõppvooru kutsutud.
Praktilistest töödest vabastuse saamiseks peab õpilane end registreerima ühiskatsetele hiljemalt 25. veebruaril ning infosüsteemi üles laadima 9. klassi hinnetelehe.
Praktilistest töödest vabastamise või mittevabastamise otsusest teavitatakse õpilast 28. veebruaril.
Praktilistest töödest vabastuse saanud kandideerija praktilised tööd hinnatakse automaatselt maksimumpunktidega ning kutsutakse eelistustena märgitud koolidesse vestlusele. Kui vastavat taotlust ei ole võimalik rahuldada enne eeltestide sooritamist (lõppvooru pääsenud õpilaste nimekirjad ei ole veel selgunud), peab kandideerija kindlasti sooritama eeltestid. Kui pärast eeltestide läbiviimist ja enne põhitestide toimumist selgub, et õigeaegselt taotluse esitanud kandideerija on pääsenud aineolümpiaadi lõppvooru, on komisjonil õigus kandideerija täiendavalt vabastada põhitestide sooritamisest.
Vestlused toimuvad kolmes voorus vastavalt õpilase märgitud kooli eelistustele kas:
Vestlusele palume kaasa võtta isikut tõendav dokument.
Kogu jooksva õppeaasta hinnetelehe fail koos puudumiste infoga tuleb hiljemalt 18. märtsil saata Ühiskatsete Infosüsteemi sõnumi kaudu nendele kolmele koolile, kuhu õpilane kandideerib. Õpilased, kes taotlevad vabastust praktilistest töödest, peavad saatma oma hinnetelehe sõnumi kaudu kõigile neljale koolile hiljemalt 25. veebruaril.
Hinnetelehe loomise juhend Stuudiumi kasutajatele
Hinnetele loomise juhend eKooli kasutajatele
Täpne juhend ja nõuanded e-testide läbiviimiseks on SIIN.
Ühiskatsete testide sisu ja õpitulemused on kirjas kooli vastuvõtukorras (vaata Lisa 3).
Näidisülesanded: eesti keele näidistest, inglise keele näidistest, matemaatika näidistest, füüsika näidistest.
Küsimuste korral vastab õppejuht Raido Kahm raido.kahm@21k.ee.
Gümnaasiumi õppesuundade kohta loe siit.