Supported languages
Follow us
XXI koolist XXI sajandi haridus

XXI koolist XXI sajandi haridus

10. aprillil korraldab meie kool üleriigilise tõlkevõistluse saksa keelt esimese, teise või kolmanda võõrkeelena õppijatele. Tõlkevõistluse korraldame Saksa kevade raames teist aastat.

Kell 11.00 toimub tõlkevõistluse avamine, külalisi ja osavõtjaid tervitab Tallinna XXI Kooli direktor hr Meelis Kond, tõlkevõistluse avab SLV suursaadik TE hr Christoph Eichhorn.

Võistlusel osaleb 52 õpilast 18 eesti ja vene õppekeelega koolist üle vabariigi. Tõlgitakse viie erineva raskusastmega tekste vastavalt oma keeletasemele. Võistlejaid hindab žürii koosseisus Eili Heinmets, Eesti Tõlkemagistrite Liidu juhatuse esimees; Helen Aedla, Goethe Instituudi keeleosakonna juhataja; Anne Lind, Tallinna Saksa Kultuuriinstituudi juhataja; Anne Laur, Austria Vabariigi suursaatkonna kultuurinõunik; Tiiu Relve, tõlk. Peaauhinnaks on lennupiletid Tallinn-Berliin lennufirmalt NORDICA.

Meie kooli esindavad tõlkevõistlusel Jürgo Mattias Vanajuur 12A – C-keel, Viktoria Sitnik 12C – C-keel ning Karmel Justina Loog 10A – A-keel.

Tõlkevõistluse meeskond: õp Mart Männiste, õp Signe Hohensee, õp Siim Luha, õp Kaja Kadarik, õp Siim Aimla, Kahrut Eller, Hugo Jõks 11A, Victoria-Vanessa Baadt 11B, Yvet Kopti 10C, Liisa-Lotta Pahkma 10C, KultuuriGild, Inspitsiendigrupp ja Liputoimkond.

Aastal 2017 anti üritusele Euroopa Komisjoni ning EV Haridus- ja Teadusministeeriumi «Aasta võõrkeeletegu» tänukiri.
Üleriigilise tõlkevõistluse korraldus: Maarika Paun, rahvusvahelise projekti «Koolid – tuleviku partnerid» – «Schulen: Partner der Zukunft» koordinaator.