Tallinna 21. Kooli õpilasesindus loodi 1989. aastal, sellega oldi esimene ametlik õpilasesindus Eestis. 1996. aastal loodi Viie Kooli Koostöölepingu Liit, millest sai kogu õpilasesinduse liikumise alusepanija Eestis.
Õpilasesindus on kooli õpilaskonna vabatahtlik esindus, kuhu kuuluvad 9.-12. klasside poolt valitud esindajad (1-3 liiget igast klassist).
Õpilasesindus juhindub oma tegevuses kooli põhimäärusest, lepingutest kooli juhtkonna ja õpilasesindus vahel, kooli õpilasesinduse põhimäärusest ning Eesti Vabariigi õigusaktidest.
Õpilasesindus ei ole juriidiline isik. Tal on vastavalt kokkuleppele kooli juhtkonnaga võimalus kasutada kooli ruume, vara, rekvisiite ja kooli arveldusarvele kantud õpilasesindusele sihtotstarbeliselt eraldatud vahendeid.
Õpilasesindus on moodustatud määramata ajaks.
Õpilasesinduse tegevuse eesmärgid on
Oma eesmärkide saavutamiseks õpilasesindus
Õpilasesindus järgib kooli põhikirja ja sisekorraeeskirju, peab kinni kooli juhtkonna ja õpilasesinduse vahelistest kokkulepetest.
Õpilasesinduse tegevuse määravad kindlaks vastavad seadused. Seadused reguleerivad erinevate instantside koostööd ja on vaidlusküsimuste puhul asendamatud.
President koos kahe asepresidendiga valitakse ametisse igal kevadel 9.-12.klasside õpilaste poolt.
Asepresident Elis Lemberg (12C) |
President David Truusa (12A) |
Asepresident Emily Mirelle Vutt (11C) |
Õpilasesinduse kontaktandmed: Kontakt -> Õpilasesindus
Tallinna 21. Kool kuulub Viie Kooli Koostöölepingu Liitu (G5), liit koosneb viiest koolist: Gustav Adolfi Gümnaasium, Tallinna Reaalkool, Tallinna 21. Kool, Tallinna Inglise Kolledž ja Tallinna Prantsuse Lütseum. G5 on loodud, et korraldada ühiseid üritusi ja suhelda koos avalikkuse ees.
Tallinna 21. Kooli õpilasesinduse põhimäärus, kinnitatud 29.12.2015 kk nr 1-2/25