Supported languages
Follow us
XXI koolist XXI sajandi haridus

XXI koolist XXI sajandi haridus

P1240776

2A klassi õpilased koos klassijuhataja Renna Marjundiga jätkasid osalemist projektis “Taaraautomaatide kultuurinupp rõõmsamaks”.

“AITAN LAPSI RAAMATUTE JUURDE” projekt toimus heategevusfond AITAN LAPSI ja Eesti Lastekirjanduse Keskuse koostöös.

Mida tehti?
Kunstitunnis joonistati pilte ja laste tööd saavad eksponeeritud kevadistel taarautomaatidel. “Seekord joonistasime lemmikraamatute teemal, kutsusime lapsi lugema ja täiskasvanuid vajutama kultuurinuppu, et ikka rohkem lapsi muuseumisse, teatrisse ja raamatuid lugeda saaksid”, ütleb õpetaja Renna.

Koostöös Eesti Lastekirjanduse Keskusega antakse Eesti haiglate lasteosakondadele üle ainulaadsed ratastel liikuvad raamatukogud ehk raamatukarussellid, mis toovad suure valiku Eesti lastekirjandust ja lauamänge ravil viibivate lasteni.

Projekti raames käidi Lastekirjanduse Keskuses ja õpilastel käis külas Leelo Tungal, kes rääkis, kuidas temast luuletaja sai, kutsus lapsi Hea Lapse ajakirja artikleid kirjutama ja raamatuid lugema.

“Aitan Lapsi” kultuurinupu annetused salvestuvad Tomra taaraautomaatidel automaatselt ning raha läheb vähekindlustatud lastele teatrikülastusteks ja teisteks Eesti laste ning kultuuriga seotud projektideks. Annetusvõimalusega taaraautomaate võib leida erinevate kaupluste juurest ja need on kujundatud 2A klassi õpilaste ja kunstiringi laste joonistustega.

“Tegime kultuurinupu rõõmsamaks ja loodame, et annetusnuppu tihemini vajutatakse”, ütlevad õpilased.

Tänutäheks said lapsed oma joonistustega disainitud raamatukaaned ja Leelo Tungla raamatu.

Aitäh kõikidele 2A ja kunstiringi lastele ning suur tänu Joel Kasperi ema Greetele ja isa Eerole, kes 2A klassile palju kultuurielamusi ja tuge pakkunud on!

Suur, suur tänu õpetaja Renna Marjundile õpilaste ettevõtlikkuse arendamise toetamisel ja suunamisel!