Supported languages
Follow us
XXI koolist XXI sajandi haridus

XXI koolist XXI sajandi haridus

Robotex kuulutas välja Roboliiga 2021 võistluse, mille teemaks on sel aastal “Minu parem maailm”. Võistlustele on oodatud kõik kuni 12-aastased lapsed ning võistlustöid saab esitada kuni 23. aprillini Robotexi kodulehel.

Sel aastal annab Robotexi Roboliiga võistlus lastele võimaluse luua seade või süsteem, mis aitaks lahendada keskkonnaga seotud probleeme, milles töö teema saab valida kolme alakategooria vahel: mets, meri ja tarbimine.

Video tuleb ülesse laadida hiljemalt 23. aprilliks Robotexi koduleheküljel https://robotex.ee/foorum/ Roboliiga alateema alla, luues enda või oma meeskonna kohta eraldi postituse.

Loe lähemalt võistluse kohta: https://robotex.ee/roboliiga-2021/

Roboliiga võistlus on hüppelauaks lasteaia- ja algkoolilastele arendavasse robootikamaailma. Erinevalt teistest Robotexi võistlustest ei ole Roboliiga võistlusel tähtis kiirus ja jõud ning võitjaks on kõik, kes ülesande lahendavad. Põnevamad tööd jõuavad ETV Lasteekraani veebi, kus nende hulgast saavad kõik omakorda valida lemmikuid. Võistlustööde puhul väärtustatakse loovust ning hariva roboti programmeerimise oskust.

Lisaks lasteaedadele, koolidele ning huviringidele ootame Roboliiga võistluskategooriatesse osalema ka kõiki perekondi, kus robootikast lugu peetakse. Registreeruda saab nii üksi kui ka 2-5 liikmelise meeskonnana. Osa võtma on oodatud kõik kuni 12-aastased lapsed.

Juhendaja abiga loovad lapsed oma võistlusideest kuni 3-minutilise video. See peab hõlmama võistlustööd ehk oma maailma päästmise lugu kajastava mati ja roboti poolt teostatavate tegevuste tutvustust, roboti tööks vajaliku programmikoodi ehk algoritmi tutvustust ja tiimi liikmete ja nende rollide tutvustust.

Robotexi tegevjuht Ave Laas: “Viimased paar aastat on veel selgemalt välja toonud, et meie lapsed nii lasteaias kui algkoolis on tehnoloogias tugevamad kui me oskasime üldse arvata. Pakume lastele võimalust oma oskusi ja teadmisi näidata ning sealjuures soovime kuulata ka nende mõtteid keskkonna säästmise teemadel. Usume siiralt, et lapsed on ka selles vallas oluliselt nutikamad kui nii mõnedki täiskasvanud.”

Siit on leitav ka Roboliiga võistluse muinasjutt, mille tegelaseks vahva Robit ning tema sõbrad Mia ja Marten. Muinasjutt on inspiratsiooniallikaks noortele robootikutele, et oma idee teoks teha: https://robotex.ee/wp-content/uploads/2021/03/Roboliiga_muinasjutt.pdf