Supported languages
Follow us
XXI koolist XXI sajandi haridus

XXI koolist XXI sajandi haridus

Civitta Eesti AS, Eesti Targa Töö Ühing, SA Vaata Maailma ja Lastekaitse Liit korraldavad konkursi “Tark YouTuber 2016”. Konkursi eesmärgiks on “Get Online Week 2016” raames pöörata noorte tähelepanu interneti turvalisusele ning võimalike ohtude vältimisele.

Tark Youtuber 2016 konkursile registreerumine SIIN on avatud 20. märtsini kuid võistlustöid ootame 31. märtsini! Seega on praegu oluline vaid kärmelt reageerida ja konkursile registreeruda, aga töid võib saata kuni 31. märtsini.

Filmitud vlogid tuleb saata koos osaleja nimega aadressile gow.konkurss@gmail.com. Kõik saadetud tööd vaadatakse üle ning laetakse üles Tark Youtuber 2016 Youtube kanalisse, kus soovijad saavad filmitud vloge vaadata ja hinnata. Võidutööd kuulutatakse välja 25. märtsil Targa Töö Ühingu Facebooki lehel!

Auhinnaloosis osalemiseks peavad kõik võistlustöö meeskonda kuuluvad liikmed end hiljemalt 20. märtsiks registreerima aadressil http://edin.ee/osalekonkursil/. Juhul kui vlog esitatakse ühe klassi poolt, peavad registreerima kõik klassi lapsed eraldi, sest just nii on võimalik suurendada võimalusi võita mõni eriauhind kogu klassile!

Osalema on oodatud kõik kooliastmed alates algkoolist ja kaasaarvatud kõrg- ning kutsekoolid üle Eesti. Konkursil osalemiseks tuleb filmida vlog ehk video oma tegemistest, mõtetest, hobidest või lihtsalt päeval tehtust kuid seejuures tuleb jälgida, et video vastaks interneti turvalisuse reeglitele*.

Vlogi pikkus võib olla kuni 2 minutit, vlogi võib filmida üksi, sõbra, kogu klassi või kursusega.

Võistlustöid hinnatakse kolmes kategoorias: I-VI klass, VII-XII klass ja kutsekoolid/kõrgkoolid. Parimatele on auhindadeks nutitelefon, kinokülastus (kokku kuni 30-le inimesele) ja kringel või tort. Lisaks loositakse kõikide osalejate vahel välja kast Tupla šokolaadi ning Youtubes kogutud „meeldimiste“ alusel kuulutatakse välja publiku lemmiku auhind! Klassi või kursuse eriauhinnad loosime välja kõikide osalejate vahel – just seetõttu on oluline, et iga õpilane registreeriks end individuaalselt ülal nimetatud lingil, sest just nii on võimalik suurendada oma klassi võiduvõimalust!

Vlogi reeglid:

  • Videos võib kasutada ainult neid klippe või pilte, kus on peal inimesed, kes on sulle selleks loa andnud.
  • Ole enda kohta infot jagades ettevaatlik! Lähtu põhimõttest- mida vähem, seda parem. Jälgi, et videos ei oleks liigselt informatsiooni näiteks sinu kodu asukoha kohta (aadress, telefoninumber, paroolid jne.)
  • Ei ole lubatud teiste kiusamine internetis (solvamine, ahistamine, laimamine, paroolide varastamine, varikontode tegemine jmt).
  • Kui esitad mingeid fakte, siis tea, et internetis esitatakse vahel fakte, mis ei ole tõesed. Kontrolli infot vähemalt kolmest erinevast allikast ja alles seejärel kasuta seda oma konkursi töös.
  • Kui oled midagi loonud (video, teksti, luuletuse, laulu jmt) siis võid selle soovi korral internetis teistele kättesaadavaks teha. Teised peavad sinu tehtut austama ja seda kasutades viitama sulle kui autorile.
  • Relvade ja sõjavarustuse presenteerimine vägivaldsel või vägivalda õhutaval moel ei ole lubatud.
  • Sinu tööd ei tohi teisi inimesi solvata ega neile haiget teha.
  • Kui kasutad kellegi teise tööd enda töö sees või alusena, siis pead viitama selle tööpäritolule.

Konkursi Facebooki leht asub siin.